Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20001) flymi válasza Flashget (#20000) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vagyis...? Ezzel most rábólintottál? Vehetem-vihetem? :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20002) Montana17 válasza flymi (#19999) üzenetére


Montana17
csendes tag

Pont ilyet vettem, annyi, hogy én nem dobozost valamelyik héten azon kívül, hogy hangos semmi bajom nincs vele! Dualt még nem írtam, csak sima Verba DVDket. Olvas mindent amit Samsunggal vagy Pioval írtak évekkel ezelőtt.

(#20003) Flashget válasza flymi (#20001) üzenetére


Flashget
félisten

:)
csak jeleztem, hogy a korábban liteon belsőt használó Asus már samsungot használ.
Én samsungot vennék.

Realme GT Master Edition

(#20004) woci válasza Flashget (#19998) üzenetére


woci
csendes tag

Benq 1650-emet is ugyanígy javítottam meg

(#20005) flymi válasza Flashget (#20003) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

ODD Belső DVD író Samsung SH-224DB/BEBE SATA Fekete OEM

A helyi kiskerben csak ez az fajta Samu van. Asus vagy Samu?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20006) Flashget válasza flymi (#20005) üzenetére


Flashget
félisten

amelyikre több a gari. :)

Realme GT Master Edition

(#20007) flymi válasza Flashget (#20006) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ugyanannyi: 24 hó.
Samu olcsóbb 2 ropival, mert OEM.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20008) Flashget válasza flymi (#20007) üzenetére


Flashget
félisten

Amivel több a dobozos verzió:
1db SATA 2.0 kábel 100Ft
ingyenes IMGBurn az ajánlott progi úgyis amit letöltesz, de ha a nero kell amit adtak samsung és liteonhoz, innen is letölthető szintén free: [link]
a doboz meg mennyit érthet 500Ft-ot?
vedd az OEM-et akkor. :)

Realme GT Master Edition

(#20009) flymi válasza Flashget (#20008) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kérdés eldöntve! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20010) verybigboy válasza woci (#19997) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezt kerestem!!!!! Köszi!!!!

Emlékeztem erre, de nem találtam.

:R

(#20011) GrotESC válasza Flashget (#20008) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Én is a dobozos verzióval szemezgettem, de azért, hogy hátha adnak hozzá fehér előlapot is. Ahol én néztem 831 HUF a különbség.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#20012) Flashget válasza GrotESC (#20011) üzenetére


Flashget
félisten

Régebben a 223L-hez adtak 3 féle szinű előlapot ott megérte a dobozos verziót megvennem. Aztán kikerült a gépből a samsung és dobozában pihen..nem érte meg. :D
Egyébként semmi gond vele, mert piszok halkan olvassa be a lemezt és jó a hibajavító is benne, viszont van más író amivel lemezt írok ill. ellenőrzök fizikailag nem maradt hely számára.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#20013) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Milyen DVD írót ajánlanátok PlayStation 2 játékok írására? Most egy viszonylag új Asus íróm van, ami nagyon válogat a DVD médiumok között, sok DVD-nél nem lehet kiválasztani az írási sebességet, vagy írás után nem tölti be a játékot a PS2. Ugyanolyan DVD lemezt megírva egy laptop írójával pedig szépen viszi a PS2.

(#20014) flymi válasza Flashget (#20008) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

sh-224db/bebe -> Ezt kaptam, mikor az OEM Samut kértem. Az még csak hagyján, hogy nincs felpingálva rá a bélés/gyártó neve, de az eladó nagyon tukmálni akarta a drágább Blurayt, mondván: Ez lehet be sem olvas, nemhogy ír. Na mondom faxa. Én azért bízom benne, hogy kitart legalább addig, mint a régi LG-m, ami még most is működik, de kényszerből kell az olcsó satás író. Ez van.
Mer' ha nem műkszik hát megyek vissza pörlekedni! ;]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20015) Flashget válasza flymi (#20014) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem működik ott van a 3 nap vagy a 14 nap attól függően..
persze, hogy BD-t akart rád tukmálni az a drágább azon tud többet keresni. :)
ezek az újak már nem bírnak annyit mint a régiek...úgy 2010 óta gyártottakra gondolok. :/

Realme GT Master Edition

(#20016) flymi válasza Flashget (#20015) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez 2014 júliusi... :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20017) Ottó58 válasza woci (#19997) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én már sokszor ezt tettem a Sony írókkal.
Valószínű öregszik a hajtószíj (gumi) és nem tudja olyan lendülettel megindítani a motor a mechanikai nyitást.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20018) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Külső DVD írót szeretnék venni - alkalmankénti - használatra. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy kb havonta 1-2x lenne csak használva, viszont nem lenne baj, ha évekig bírná. Létezik még manapság ilyen termék? Ha igen, akkor melyiket érdemes venni pl innen?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#20019) kerekfej


kerekfej
addikt

Ha a lézer világít és az optika is próbál pozicionálni, akkor biztosan a motor ment tönkre és nem a motorvezérlő vagy az alaplapja (ha a tálca érzékelők jók), mert behúzza a lemezt és nem pörgeti fel?

[ Szerkesztve ]

(#20020) perempe


perempe
addikt

egy 3.5GB-os .vod állományt milyen lehetőleg ingyenes programmal lehetne DVD-re írni, hogy az asztali lejátszó is le tudja játszani?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20021) Ottó58 válasza perempe (#20020) üzenetére


Ottó58
senior tag

[link].
Darabolja is megfelelő "nagyságúra", ezenkívül vágni is lehet vele. Valamint megfelelő formátumra hozza az asztali lejátszásához.
XP alatt használtam, nem tudom más op.rendszerrel kompatibilis-e.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20022) yvsmad válasza perempe (#20020) üzenetére


yvsmad
őstag

A VOD a Video On Demand rövidítése, ilyen fájlformátum hivatalosan nincs.
Honnan vettél ilyen fájlt?

Amit Ottó írt, az a VOB fájl, ami a DVD-video formátum része és az általa javasolt szoftver is a gyári DVD-k tömörítésére való. VOB fájl viszont nem lehet 3,5 GB, max 2 GB, de az 1 GB a leggyakoribb, a gyári DVD-ken is ilyen van.

A VOD fájl lehet, hgoy valamilyen Video On Demand szolgáltatásból való, valójában AVI vagy M(2)TS lehet, csak átnevezve, esetleg védelemmel ellátva. Mivel tudod lejátszani? Jelszó kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#20023) perempe válasza yvsmad (#20022) üzenetére


perempe
addikt

elírtam, .vob.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20024) Ottó58 válasza perempe (#20023) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így kellene kinézni a DVD-nek:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20025) perempe válasza Ottó58 (#20024) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm, kipróbálom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20026) yvsmad válasza Ottó58 (#20024) üzenetére


yvsmad
őstag

Igen, de ezt már nem kell átkonvertálni sehova, csak simán kiírni lemezre.

[ Szerkesztve ]

(#20027) Ottó58 válasza yvsmad (#20026) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azért írtam neki, hogy ilyennek kell lennie a lemeznek, egyébként nem fogja lejátszani az asztali.
Vannak programok, pl. amit fentebb írtam, hogy hozzáteszik a "vob"-hoz a többi fájlt és máris lejátszható.
Régebben sérült lemezt kellett átírni és a vob fájlokon kívül valamiért sérült fájl volt benne, de a Shrink nevű progival átfuttattam, végül le is játszotta a lejátszó.
Ez a progi kétrétegű lemez tömörítésére, vágására, a nemkívánt audió sávok elhagyására, stb. is alkalmas.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20028) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Kellene vennem egy fehér színű külső usb-s slim dvd írót macbook air-hez ajándékba. Tudtok ajánlani valami olcsót és jót (ritka használatra, leginkább csak film nézésre és cd hallgatásra)?
Eddig ezeket nézem ki apróról:
- SE-208AB (új-5k)
- SE-206 (4,5k)
- LG-GP08NU6W (árát még nem tudom)
Az utolsó kettő lehet használt. Az utolsó meg tényleg tud bluray lemezeket is olvasni (gyártó nem írja)?
Előre is köszi a válaszokat!

(#20029) jobbman


jobbman
tag

Sziasztok!

Egy ilyen Lite-on meghajtót érdemes megvenni?
Lite-On iHAS124-14

Ha ezt nem akkor milyet? Egy Sony 7283S-em haldoklik, írás után már olvasni sem nagyon akart.
Havonta 1x nekiállok dvd-t írni, 2-3napig napi ~10 dvd-t szoktam írni.

Köszi.

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#20030) jeni válasza jobbman (#20029) üzenetére


jeni
félisten

Szia

A Samsung szebben ír. Arra megkapod a 2 év garanciát. Sőt Asus névvel szintén kapható Samsung író.

(#20031) jobbman válasza jeni (#20030) üzenetére


jobbman
tag

Köszi, ebben az Asus-ban ugyanez a Samsung van?

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#20032) Flashget válasza jobbman (#20031) üzenetére


Flashget
félisten

Igen de a samsungot vedd az asus híres arról, hogy nem nagyon ad ki fw javítást.

Realme GT Master Edition

(#20033) Ottó58 válasza jobbman (#20031) üzenetére


Ottó58
senior tag

Több új, vagy újszerű Pio, Sony írók vannak az Aprón, én inkább ezek közül választanék a Samsung helyett.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20034) jobbman válasza Ottó58 (#20033) üzenetére


jobbman
tag

Értem, Sony-ból látom van 7260S favorit, csak kicsit húzós az ára. Ebből 2 új samut veszek garival.
Pio-ból melyik lehet jó? Csak sata-s jöhet szóba.

Flashget: Köszi, a samu olcsóbb is mint asus.

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#20035) jeni válasza jobbman (#20034) üzenetére


jeni
félisten

Pio 217-ig a jó attól felfelé már nem.

(#20036) yvsmad válasza jobbman (#20034) üzenetére


yvsmad
őstag

Pioból a 2-essel kezdődők SATÁ-sak.
212-217 a jó típusok.

[ Szerkesztve ]

(#20037) verybigboy


verybigboy
senior tag

Lehet tévedek, de nem 116-216 volt az utolsó Pio író? ... (valahogy 117-es ill. 217-es íróm nincs is)

(#20038) jobbman válasza verybigboy (#20037) üzenetére


jobbman
tag

Köszi mindenkinek!

verybigboy, Sony 7260S miért olyan jó? ;)

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#20039) jeni válasza jobbman (#20038) üzenetére


jeni
félisten

a 7200S után ez volt a legjobb Sony AD-7260S DVD író amit utolsónak kiadott,legyártott,mielőtt bezárta volna az optikai cuccokat gyártó üzemét.

(#20040) Ottó58 válasza jeni (#20039) üzenetére


Ottó58
senior tag

Valahogy így van. Nekem van 7200A,S; 7203S,7243S,7261S stb. ezek mind jó írók, de volt egy 7260 is, de kicsit gyengébben teljesített ezeknél, lehet, hogy én fogtam ki egy gyengébb típust.

(#20034) jobbman: Aprón van használt 7243S 1,5k és nem válogat a lemezek közt, jó író.
Lite-On írók nálam kb. a Samsunggal egyenértékű írást hoznak, tesztelésre használom őket.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20041) Flashget válasza verybigboy (#20037) üzenetére


Flashget
félisten

Tévedsz biza. :)
117/217 volt az ekte utolsó Pio csak abból már nem került be annyi az országba mint a 215 vagy 216-ból.
Még aprón se láttam használtat hirdetni.

Realme GT Master Edition

(#20042) verybigboy válasza jobbman (#20038) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mint előttem leírták, ill. ha itt a fórumban rákeresel, meglátod miért olyan jó a 7260. Hmm. hogy is mondjam, lehet hogy a nézőpontunk téves, mert ugye mindent valamihez képest mérünk. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a többi kapható "író" a selejt, a gyenge író, és mint tudjuk a vakok közt a félszemű lesz a KIRÁLY :)

A 7260 egy rendben lévő író, de ezt is persze lehet még überelni, pl. a 720X sorozat (és ha lehet akkor abból az IDE-s írók) tényleg jó írók (jobbak mint a 7260!).

Sajnos a mai bolti szériák meg sem közelítik írás minőségüket tekintve ezen "régebbi" írókat, ezért van az hogy sokaknak itt bolti új író helyett az aprón található írókat ajánljuk inkább, biztos forrásból beszerezhető használt minőségi író fényévekkel jobb választás mint a mai bolti "hulladék" kínálat.

VBB.

(#20043) Flashget


Flashget
félisten

Sokat tud, de aki ilyet akar venni magának az úgy is tudja mit is tud valójában, a gyártón belül legtöbbet tudó példány.

Most kérdezzem meg tőle, hogy szerinte ha az 524B mindent tud és a legjobb, akkor a 624B mivel kevesebb? :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#20044) verybigboy válasza Flashget (#20043) üzenetére


verybigboy
senior tag

Egy átlag user írhat bármit, szerintem nem éri meg belemenni.

Aki olyan írót akar utánnanéz a dolognak ... mondjuk 524B-t sem egyszerű manapság beszerezni, de 624B-t aztán meg szinte lehetetlen! Párunknak van itt ebből a példányból, tán ha összesen ötünknek, azt annyi.

(#20045) Ottó58


Ottó58
senior tag

Szerintetek miben tér el az 524 A a B jelű íróktól?
Annak idején az "utolsó" darabok voltak, így írták ki, de még ezután jöttek a "B" jelű írók és a 624 B.
Siettem megvenni tesztelés céljából, sőt még októberben is vettem egy újat tartaléknak (324-17), nem írásra csak tesztelésre, nem estem hasra az írásminőségüktől.
A napokban kipróbáltam a Benq DW1655B és a Sony DW-G120A írót azzal a lemezzel, amit minden egyes Samsung ront, láss csodát, normálisan megírta mindkettő.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20046) Flashget válasza Ottó58 (#20045) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintetek miben tér el az 524 A a B jelű íróktól?

chipset

én egy 524A-t akartam venni, de már nem volt beszerezhető csak a 624B

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#20047) plman


plman
tag

Ha már felmerült ez a miben tér el téma akkor, akkor hadd fűzzek hozzá annyit, hogy az én samu 224 db-met még tavaly nyáron vettem, nem is volt vele eddig semmi gond, viszont egyik haver pár hete vett egy ugyanílyet, ugyanúgy oem kivietűt mint az enyém csak másik üzletben. külsőleg is tökegyformák.

Az hogy lehet, hogy míg az enyém megbírkózik szinte mindnen fajta éemezzel az övé válogat, meg elég gyakran ront lemezt is, ez utóbbi nálam egyáltalán nem fordult még elő.

Tekintve, hogy a két író közt lehet, olyan 1, közel 1.5 év gyártási idő különbség, nem lehet az, hogy valamit modósítottak rajta/benne? Csak éppen nem adtak neki új számot vagy jelölést? vagy esetleg két külön helyen gyárthatták a kettőt?

(#20048) jeni válasza plman (#20047) üzenetére


jeni
félisten

Nézd meg a gyártási idejüket a címkén mindkettőnél

Esetleg hibás az írója?
Melyik firmware van rajtuk?
Az is lehet, hogy gyenge lemezekkel etette az íróját és a lézerfej haldoklik benne.

(#20049) Ottó58 válasza jeni (#20048) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Az is lehet, hogy gyenge lemezekkel etette az íróját és a lézerfej haldoklik benne." Ezen mit értesz?
A régi régi LG416x írókat és a Sony 7170A 7173S írót igencsak erőltettük a karcos DVD lemezek átírásánál anno, és máig több darab is működik nálam, kivéve a 7170, mert eladtam. Írtunk mindenféle, Princo, Arita meg minden lemezre.
Azért elég jó "minőséget" képviselnek a mai írók, hogy 1-2 év után gyengül, vagy haldoklik a lézer.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.