Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#152) toeri válasza Kalandor (#151) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Semmit. (Nem vitatkozom.) Sajnos nem érted, hogy én értem amit mondasz. Elolvastad, amit írtam???

Más szavakkal is megpróbál6om: NEM SZÁMÍT, hogy te vicceltél vagy sem. AZ SZÁMÍT, hogy nem azt veszed (nem azt vetted tök mindegy miért) amit sokan mások, hanem amit magad jónak látsz (láttál). Az ilyen témák viszont azoknak valók, akik vagy maguk bizonytalanok, vagy rendelkeznek olyan információkkal, melyek segíthetnek az előbbieknek. Akkor most döntsd el, Te melyik csoportba tartozol itt és most és kész. Levonhatod azt a következtetést, amit én is levontam. Fakocka.

Ui. De mindez már kiderült -szvsz- az előző hozzászólásomból is. :((( ON

Üdv, toeri

(#154) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

A lényeg, hogy yok a Nec írók, de szerintem LG jobb :)

(#155) detri válasza qpakcovboy (#139) üzenetére


detri
aktív tag

Mpeg-gel csináltad? Mert csak arra jó, meg VOBra. A program alján kijelölted, hogy ''Entire File''? Mert akkor azért dolgozik vele egy keveset. Nálam működik rendesen...
Itt a program oldala, ha mással nem megy, adj neki még egy esélyt, mert működik a dolog. :) http://mitglied.lycos.de/dvdpatcher
Van egyel újabb verzió is, mint amit én linkeltem az előbb. Namindegy, sok sikert. :)

(#156) toeri válasza Kalandor (#153) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Ne érts félre, ha van időm szívesen áldozom ilyesmire. (És most épp van.) :D
És nem akartam túl elutasító se lenni. (Talán tehettem volna én is ilyeneket: :), akkor világosabb lett volna?) Egyszerűen azt mondom, hogy neked nem érdemes innen tájékozódnod, ha úgysem fogja befolyásolni a döntésedet ami információt innen nyersz. (Vagy nem nyersz.) Se többet nem akartam mondani ezzel se kevesebbet.

Ha itt egy csomó tag azt mondja, hogy nekik bevált az LG, de te NEC-et veszel, mert az előző NEC-ed bevált (aminek ugye az összefüggése korántsem olyan szoros), akkor nekem úgy tűnik téged nem befolyásoltak túlzottan az itten elhangzottak.
De persze lehet, hogy én tévedek... :DD

Na eléggé túlragoztuk, hagyjuk. ON

Üdv, toeri

(#157) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

NNNaaaaa végre sikerült elérni azt a szintetn, hogy a megszerzett avikból (divx, xvid) sikerült írni élvezvető(DVD minőségű) Filmet csinálni, csak az az egyetlen baj, hogy a neten megjelent verziók hangjai nem 6 csatornásak, csak sima sztereo, de Ez is aránylag élvezhető, viszont ha igazán tetszik egy film és tuti minőségben szeretnéd magadévá tudni, ahhoz el kell battyogni a dvdtk-ba aztán otthon csinálsz egy copyt. Midehez kellettek:DVD Decrypter, DVD Shrink, DVD creator, na és persze nem utolsó sorban a ti segítségetek, amiért nagyon hálás vagyok!!!!:C:C:C
Egy utolsó kérés, kérdés:
DVDcreator-al nemigazán vagyok megelégedve, elég gagyi menüket lehet vele csinálni, és ráadásul kicsit butácska progi, valaki tud jobbat helyette???:F

(#158) hi válasza qpakcovboy (#154) üzenetére


hi
tag

Ezt meg mire alapozod ? Szerintem nehez eldonteni, hogy kinek melyik a jobb.
Az, hogy az LG ir DVD-RAM-ot, attol meg nembiztos, hogy egyertelmuen jobb.
Az ido majd eldonti, hogy kinek melyik valik be.

(#159) hi válasza qpakcovboy (#157) üzenetére


hi
tag

DVD menuk eseten a TMPGend DVD creator szerintem megfontolando. A kezelese
egyszeru, es eleg ugyes menuket lahat gyartani vele.
Egy probat meger.

(#160) detri válasza hi (#159) üzenetére


detri
aktív tag

Én már annyiszor mondtam, hogy nem merem mégeccer a TMPGenc Authort ajánlani... :DDD
Még nem találtam egy olyan Authort sem, amiben ennyire rugalmasan lehetne pakolgatni, testreszabni a menü képeit, ablakokat, kivenni title menüket, stb. Egyetlen problémám volt vele, hogy ha menü háttérnek képet akarok tenni, akkor nem tudok alá zenét illeszteni. Ehhez VideVegasban csináltam a képből, meg a zenéből egy 1 perces kis mpg-et, és akkor már volt zene a kép alatt. Pörfikt. :)

(#161) vicces válasza hi (#144) üzenetére


vicces
addikt

kis elfogult .:)

:)

(#162) vicces válasza detri (#137) üzenetére


vicces
addikt

nos az egész ugy kezdödött..
szoval a kiszemelt film divx-el tömöritett avi volt.
elöször csak megadtam a TMPGenc Plus-nak az avi-t. erre azt mondta, hogy nyekk.
aztáán szétszedtem vdub-al az avi-t képre, és hangra. és ezeket a fájlokat adtam meg a tmpg-nek. és végül kaptam az egy gigás hangot.. :((

:)

(#163) detri válasza vicces (#162) üzenetére


detri
aktív tag

Nyekk? :) Milyen tömörítésű divx volt? A hangfájl amit megadtál neki milyen formátumú volt, és mit választottál a wizard legelején, mi legyen belőle? Nagyon durva az az 1Gb, most lehet, h hülyeséget mondok, de a Matrix DVD-n a szinkron asszem 400mb körül van.

(#164) detri


detri
aktív tag

Megnéztem, 365 Mb az angol és a spanyol hang is az eredeti lemezen. Szal annál az 1Gb-os hangnál valami nagy bibi van. :)

(#165) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Azt szeretnem kerdezni hogy nem-e tudnatok ajanlani valami programot amelyel le lehet huzni DVD-rol filmet es tomoriteni vele a filmet ha hosszab mint egy 4.7Gb-os lemez. Az nem kell hogy menuket lehessen kesziteni vele meg nem kell semilyen csili vili dolog csak annyi hogy egyszeru es nagyszeru legyen. Ja es ha lehet akkor valami cimet is ahonnan letolthetnem. Ezenkivul meg hogy felirasra DVD-re milyen programmal irjam fel a filmet mert halottam hogy pl a Nero hajlando elcseszni a Video DVD-formatumot. Nekem valami olyan kene ami 100%-ig mukodik lehetoleg itt is kernek cimetis ha lehet.
Elore is koszike mindenkinek a segitseget nagyon halas vagyok erte.

Miert?????

(#166) csibuk válasza Snakeiboy (#165) üzenetére


csibuk
csendes tag

Tehát nézzük sorban:
1. -a gyári dvd-t File mod -ban a DVD Decrypterrel tudod vinyóra rakni. Ez leveszi a másolásvédelmet és a régió kódokat is.
2. -ezt a legegyszerűbben a DVD2One nevű progival tudod összenyomni. Ez gyors is és elég jó minőségben dolgozik.
3. - az így kapott cuccot nyugodtan kiírhatod nero-val én is azzal szoktam és még nem volt probléma.
Az első 2 progit a www.doom9.org-ról tudod letölteni.

Asus A7N8X-E Deluxe - AMD Barton 2500@2530MHz - 2X256Mb 400MHz Samsung DDR - Radeon 9800Pro (400/390)

(#167) qpakcovboy válasza csibuk (#166) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Kszi a tippet, ki is próbálom:)

(#168) vicces válasza detri (#164) üzenetére


vicces
addikt

végülis ugy döntöttem, hoyg feladom :(

:)

(#169) vicces válasza csibuk (#166) üzenetére


vicces
addikt

a clonedvd-t is probáljátok ki. az is egyszerü, és nagyszerü, de még senki nem irt rola véleményt. én meg egyedül kicsitbizonytalan vagyok

:)

(#170) Flashcash válasza Kalandor (#141) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Nec DVD-ről annyit tudok hogy nem szereti a gyengébb minőségű lemezeket.
Van amelyikre el sem kezdi az írást.
Amúgy nem rossz író.

(#171) qpakcovboy válasza vicces (#169) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Linked van esetleg???

(#172) vicces válasza qpakcovboy (#171) üzenetére


vicces
addikt

már sajna nem tudom, én is kerestem.

:)

(#173) Auslander válasza vicces (#169) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

CloneDVD mukodik frankon. En azt hasznalom.
A DVDShrink nem ment rendesen a WinDVD-vel.

[Szerkesztve]

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#174) toeri válasza Auslander (#173) üzenetére


toeri
aktív tag

DVDShrink-ből van új, nem béta. Azt már próbáltad?
(Nekem megy, de nekem a béta is ment, tán mert PowerDVD-s vagyok.) :))

Üdv, toeri

(#175) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Es CloneDVD-t honnan tudok szerezni????

Miert?????

(#176) Auslander válasza toeri (#174) üzenetére


Auslander
tag

DVDShrink-ből van új, nem béta. Azt már próbáltad?
Nem, nem probaltam. De amig ez megy rendesen addig nem hiszem, hogy fogom.
(Egyebirant PowerDVD-s vagyok en is. Nem csak emiatt)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#177) Auslander válasza Snakeiboy (#175) üzenetére


Auslander
tag

http://www.elby.ch/en/products/clone_dvd/index.html


[Szerkesztve]

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#178) Balu01


Balu01
csendes tag

Szasz

Nekem egy Pionner 106D írom van Novemberbe vettem és kb 5-600 filmet írtam vele eddig.
:DD:DD:DD
Nem rontott el egyet sem és kivétel nélkül mindet le játsz asztali dvd-én is.
Van a szomszédomban egy LG is az anyival tud többet hogy ram lemezt is ír.
Az LG-vel is olyanok a tapasztalatok mint a Pionnerel.
Én enyit tudtam segiteni a döntésben.

Üdv
Zsolt
:))

(#179) Mazlee


Mazlee
aktív tag

A tesztben volt egy Gigabyte iró.

arról van valakinek véleménye, infója?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#180) toeri válasza Auslander (#176) üzenetére


toeri
aktív tag

CloneDVD-vel az volt a bajom, hogy nyakonvágta a lezsírozott CloneCD-beállításaimat. Ez megbocsájthatatlan! :P

Üdv, toeri

(#181) lakcsi válasza vicces (#169) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Hali!Ha tömöríteni kell csak a CloneDVD-t használom,egyébként bármelyik progi(Shrink,DvdOne) is.:P



[Szerkesztve]

(#182) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nah hello mindenkinek!

Sikeresen tudom másolgatni a DVD-ket, mindeggyiket megírja rendesen 1-et sem ront, teljesen megvagyok vele elégedve!!!!
Van egy olyan dolog viszont, hogy a netről letöltött avikból, eddig a DVDcreator-al csináltam *.VOB file-okat, hogy azt asztali DVD-n megtudjam nézni, de a szar minőség mellé társul egy olyan is, hogy kötelezővé teszi, hogy menüt csináljAK, AMIT ÉN NEM MINDEN ESETBEN SZERETNÉK!:(

Véletlenül lenyomtam a capslock-ot....

Szóval olyan progi kéne amivel, AVIfile-okból tudok csinálni jóminőségű DVD formátumot, tud valaki ilyenről???:F

(#183) Auslander válasza qpakcovboy (#182) üzenetére


Auslander
tag

Adobe Encore ?

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#184) Auslander válasza toeri (#180) üzenetére


Auslander
tag

Hmmmm. Ezt nem tudtam, mert a CloneCD nincs fenn nekem :)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#185) erdoke válasza Auslander (#183) üzenetére


erdoke
titán

Olcsó megoldás...;] :))

Egyébként a CCE be tud épülni a Premiere-be, az elég jó kombináció, szintén kispénzűeknek való.:D

A legjobb aláírás a héten

(#186) Perzsa válasza qpakcovboy (#182) üzenetére


Perzsa
tag

Én NeoDVDvel csinálom, a LG-hez adták!!!

Vkinek van már új firmwareje az GSA-4081B-hez?
Mert nekem a 4X Fibra lemezt csak 2X irja!!!

It isn't expression

(#187) Perzsa válasza qpakcovboy (#182) üzenetére


Perzsa
tag

Én NeoDVDvel csinálom, a LG-hez adták!!!

Vkinek van már új firmwareje az GSA-4081B-hez?
Mert nekem a 4X Fibra lemezt csak 2X irja!!!

It isn't expression

(#188) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Az én Pioneer 106-osom, csak 1X-esen írja, a Ritek G03-as DVD-t, nem tudja valaki, hogy Firmware frissítéssel tudja-e 2X-esen írni, és ha igen akkor melyik firmware-rel?

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#189) tg1


tg1
csendes tag

Helló!

LG4163-ról mi a véleményetek? Érdemes megvenni?

Előre is köszi a segítséget!

(#190) oceanearth válasza tg1 (#189) üzenetére


oceanearth
őstag

nekem is ez lenne a kérdésem. érdemes-e az lg-z megvenni?? nekme van egy cd-író dvd olvasó combóm és azzal minden rendben volt nem baszta el a lemezeket. de mostmár annyira olcsók a dvd lemezek (100-150FT), hogy érdemes beruházni. néztem én is az LG4163B DL-t. mindenféleképp kéne hogy írja a DL-t. szóval érdemes-e megvenni?? esetleg valami vélemény, akinek van?

(#191) Met


Met
nagyúr

Ha LG-t veszel a G05ös lemezekkel gondjaid lesznek , csak 4x-esen hajlandó írni és az se biztos, hogy jó lesz.

Vegyél NEC-t vagy Pio-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#192) harly


harly
csendes tag

Hello!

Író vásárlása előtt állok és kiváncsi lennnék a véleményetekre!
Mi jót/rosszat tudtuk mondani az ASUS 1608p-ről? Érdemes megvenni vagy gondolkodjak valami másban?

Köszi a segítséget!

(#193) oceanearth válasza Met (#191) üzenetére


oceanearth
őstag

köszi szépen. pio dvr-109??

(#194) mr_knight válasza oceanearth (#193) üzenetére


mr_knight
senior tag

vedd de mér kapsz +2-3Eft-ért XL-t !

(#195) erdoke


erdoke
titán

Kicsit tévútra visz a téma címe, mert bár nem egyformák az írók, a megfelelő lemez és a jól megválasztott írási sebesség sokkal többet számít. TY és MCC lemezekkel gyakorlatilag minden író megfelelő minőséget produkál a lemez névleges sebességén vagy annál lassabban (de max. fele sebességig, annál nem lentebb).
Érdemes tehát jó lemezeket venni az íróhoz, és megtalálni a jó minőségű leggyorsabb írási sebességet. Írót pedig a garanciális és financiális paraméterek alapján választani. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#196) oceanearth válasza mr_knight (#194) üzenetére


oceanearth
őstag

mi az az XL??

(#197) laci000 válasza erdoke (#195) üzenetére


laci000
csendes tag

''Érdemes tehát jó lemezeket venni az íróhoz'' - Mint pl?
Én is író vásárlás előtt állok és nec-pio között hezitálok, melyiket ajánlanád?
Köszi!

(#198) Met válasza laci000 (#197) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom nem engem kérdeztél de én a NEC-t ajánlanám, LG-t semmiképpen ne vegyél.
Jó lemez? kb 100 forint-tól kezdődőek és a MID-je is számít, pl. Verbatim jó, Philips is jó szokott lenni, Fuji TY MID-es. Dodi és erdőke vágja jobban a témát de én rájöttem, hogy inkább megveszem a drágábbat és az tuti jó lesz.
De a #193 is lényeges.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#199) FRN válasza Met (#191) üzenetére


FRN
tag

Ezt meg honnan veszed? Nekem 4160-asom van és ír az mindent rendesen.
Esetleg a régebbi írókkal lehettek ilyen próblémák, de arra meg ott a frissítés.
Sokan szídják a LG-ket. Nekem még semmilyen próblémám nem volt vele.
Ettől függetlenül elhiszem, hogy sok a hibás példány, de szerintem nem is ugyanannyi van belőle a piacon mint a plextorokból :R:R:R.

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#200) Met válasza FRN (#199) üzenetére


Met
nagyúr

Onnan veszem, hogy itt van a gépben egy 4120-as a NEC 3500-as felett és olvasónak használom. Nekem a FW frissítés se oldotta meg a gondot és nem vagyok ezzel egyedül.
Igen vannak emberek akinek nincs gondjuk vele, örülj neki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.