Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) TeeJay válasza mr_knight (#850) üzenetére


TeeJay
félisten

jósok külföldi weblapot olvastam ám el :P
de nem árt emberektől kérdezni konkrét tapasztalatokat se :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#852) wallwolin


wallwolin
csendes tag

Hy Mindenki!
Jövő héten tervezek beruházni egy DVD íróra, és a tapasztaltabb kollégákat kérdezném, melyiket ajánlanák:

1. LG 4165B
2. NEC ND-3540
3. NEC ND-4550
4. Pioneer DVR110D
5. Samsung TS-H552
:F


Bárminemű tapasztalatot és észrevételt szívesen vennék!
Előre is köszönöm a válaszaitokat! :R

'' Az oroszok már a spájzban vannak''

(#853) FefeeX válasza wallwolin (#852) üzenetére


FefeeX
veterán

Bár nekem PIO 110D-m van, egyelőre az etalon a NEC-4550, ami nem is drága, mindent jól ír és gyorsan olvas, szóval mindenképpen ezt vedd meg ha teheted... [link] Itt meg is nézheted hol a legolcsóbb.
LG-t semmiképp, a Samsung nem rossz de az MSI jobb nála... (tapasztalat...)

(#854) FefeeX válasza mr_knight (#848) üzenetére


FefeeX
veterán

TeeJay-nek igaza van, sosem árt kicsit mindenhol utánanézni, meg FŐLEG utánakérdezni a dolgoknak, és a fórumban általában minden kiderül, szóval szegény gyereket má ne kezdjük el föld alá ásni, mer meg mert kérdezni valami apróságot...
Megírta a véleményét, ha neked nem tetszik, ne olvasd el, nem azért vagyunk itt hogy szapuljunk, hanem hogy segítsünk egymásnak... Ennyi.

(#855) mr_knight válasza FefeeX (#854) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ok igaz. De már több topic-ba illetve fórumba írt ! Nem, hogy elolvasná más tapasztalatát amit sokkal elöbb leírtak már...... hanem mindíg megkérdi inkább újból ! Mióta van net azóta használom a google-t nemhiszem, hogy hüyeségből találták ki..... eddig nekem mindent megtalált csak okosan kell feltenni a kérdést illetve a kulcsszavakat ! Pölö.: egy xvid-es ac3 fimet akartam átalakítani dvd-re ezt a kúlcsszavat használtam ''xvid with ac3 to dvd'' megtalálta, még sorolhatnám.... ! A fórum a számomra azért van, hogy amit nemtalált meg nekem a google azt feltegyem, mert hátha más tudja rá a választ......de más számára mást jelent a google (sex, etc) :D :)
ennyi :DDD

(#856) mr_knight válasza wallwolin (#852) üzenetére


mr_knight
senior tag

Pioneer 110D-t nyugodt szívvel vehetsz ! Nagyon jó kis író. ;) Ajánlom felrakatni az 1.22-es FW-t, ha leszenk vele lemezgondok......

(#857) TeeJay válasza FefeeX (#853) üzenetére


TeeJay
félisten

Magicomp-ban 10pénz alatt van a NEC írók ára :Y
kemény mi? :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#858) headhunter válasza wallwolin (#852) üzenetére


headhunter
addikt

SZ.v.sz. talán ez a kettő író közül válasz:

Tesztek:
NEC ND-4550A DVD[link]
BenQ DW1640 DVD[link]

Ahol mind a kettő kapható és személyes átvétel is van a postázáson kivűl: [link]

További lehetőségek:
Kiskerarak.hu[link]


Üdv.: headhunter

(#859) mr_knight válasza headhunter (#858) üzenetére


mr_knight
senior tag

Igen, a BenQ is jó választás ! Faxa kis író, jó sok benne a support.... meg a fjücsör :)

(#860) perempe


perempe
addikt

Plextorokon kívül minden író 12K alatt. :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#861) Hequila válasza wallwolin (#852) üzenetére


Hequila
őstag

Én nem azt mondom meg, hogy milyet, hanem hogy milyet NE vegyél.

A felsoroltak közül az LG és a Samsung-Toshiba (ha nem így van, javítsatok ki, de én úgy tudom, hogy egyesült a Samsung és a Toshiba, erre utal a TS az író nevében) felejtős. Úgy hallottam, hogy a Pio 109-esekkel gondok voltak, de sokan ajánlották a 110D-t, szóval valószínűleg már kijavították a 109 gyengeségeit.
Nekem jelenleg NEC ND-3540A-esem van, eddig nincs vele gondom (volt, hogy Princot 95%-osra megírta, igaz, volt hogy csak 70%-osra sikerült, szvsz nem az írón múlt), jobbfajta DVD-ket >95%-osra írja.
Volt előtte LG-m, egyet már gariztattam, a legutóbbi meg jelenleg is garban van.
Samsungról eddig jó tapasztalatom nem volt, és nem is hallok róla jókat, bár lehet, hogy mióta egyesült a Toshibával, azóta megtátosodott.

Szóval az én ajánlásom valamelyik NEC, bár igaz, hogy nagggyon csúnyák (akárcsak a Pioneerek).

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#862) wallwolin


wallwolin
csendes tag

A két Nec között gondolkodom!
De nem tudom, hogy a 4550 megéri-e azt a plusz 1500Ft-ot
Ha jól olvasgattam a dolgok után, akkor annyiban tér el a 3540-től, hogy olvassa a DVD-RAM-ot!
Jól vagyok informálva?
Vagy van még valami eltérés is?

'' Az oroszok már a spájzban vannak''

(#863) Bernardo20 válasza wallwolin (#862) üzenetére


Bernardo20
senior tag

szerintem jól vagy informálva.szvsz ennyi a különbség! :))

(#864) wallwolin válasza Bernardo20 (#863) üzenetére


wallwolin
csendes tag

És véleményed szerint megéri azt a +pénzt?
Öszintén szólva, csak most kezdek érdeklődni a téma iránt, így nem is igen értek hozzá!Még!

'' Az oroszok már a spájzban vannak''

(#865) Bernardo20 válasza wallwolin (#864) üzenetére


Bernardo20
senior tag

igazság szerint nekem mindig is nec iróm volt. az utolsó gépembe egy 3540es volt és nagyon meg voltam vele elégedve. Szerintem megéri mert ez csak jobb lehet. Nekem jobban bejött mint a pio109.azt is adtam 2hét után. Ha már veszel akkor szvsz megéri,bár nem hiszem,hogy olyan sűrűn olvasnál vele ram-dvd-t. :B Egyébként bőven jó a 3540 is. Én nagyon szerettem.

(#866) headhunter válasza wallwolin (#862) üzenetére


headhunter
addikt

wallwolin írta:
Ha jól olvasgattam a dolgok után, akkor annyiban tér el a 3540-től, hogy olvassa a DVD-RAM-ot! Jól vagyok informálva?
Vagy van még valami eltérés is?


+MAX 5X-en írja is a DVD-RAM-ot! :C
Az elöző linkemen a 4 oldalon rajta volt, de úgy látszik a teszt nem érdekel. :F

As we can see with the Panasonic 5X media manufactured by Maxell, the ND-4550A wrote the disc at 5x in 11 minutes and 28 seconds with write and verify off.

Üdv.: headhunter



[Szerkesztve]

(#867) TeeJay válasza wallwolin (#862) üzenetére


TeeJay
félisten

nézz be a magicomp-ba

16x NEC 4550 OEM 10990
szerintem nem drága

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#868) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ennyiért szerintem nagyon megéri ez a nec. nem is értem mit vaciláltok.. ;]

(#869) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Milyen dvd-írót éri most megvenni?

Üdv

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#870) FefeeX


FefeeX
veterán

Emberek ezt nem hiszem el. Sok ember egymásután megkérdi, hogy milyen írót érdemes megvenni, holott mindenkinek ez a kérdése, szóval elég érdekes.
Ezenkívül mindenki rákapott a félkövér írásra így már az egész dolognak semmi értelme mert mindenki minden szemetet azzal ir ide, szóval elég vicces a dolog. Mind1.
Elmondom a jelenlegi állást:
TS írók én is úgy tudom h egyesült a Samsung és a Toshiba, illetve hát valami felvásárlás lehetett. Volt szerencsém egy ilyen íróhoz, nagyon jól olvas, írástesztet még csak egy lemezen csináltunk, de az yoo lett, egyetlen negatívum, hogy még nem találtam hozzá 2 hónaposnál újabb firmware-t szóval nem az igazi, de minőségi cucc. A Toshiba-ról még annyit hopgy amíg egyedül volt is az egyik legjobb minőséget gyártotta, szóval érdemes lehet ilyet is venni...
Szerintem nagyjából mindegy hogy ki milyen írót vesz manapság, mert nem találtam olyat ami tényleg szutyok lenne, már egy ideje tart a dolgok tökéletesítése, nem az első szériák már amik kijöttek új sebességgel, minden cég szinte tökélketesre gyúrta az íróját
Szóval:
Azt vedd ami neked a legjobban tetszik, a tesztekben sem mutatnak olyan nagy eltéréseket az írók, egyedül a márkátlan, nagykeres cuccot kell KERÜLNI, mert azok nem olyan frankeszok. Amit viszont nyugodtan lehet venni az a legújabb NEC, PIO, BenQ,Philips,Samsuing
Az LG-t kerülném.
Ennyi

SZERK: Próbáltam kivenni a Boldot, hogy ne az egész cikkem legyen az, de a hiba nem nálam van, szerintem, valami a rendszerben történt...

[Szerkesztve]

(#871) IRON STORM válasza kíváncsi (#869) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC 3540, NEC4550, benq1640, Pio 110.ezekkel jól jársz bármelyiket veszed.
amelyiket tudod olcsóbban azt vedd meg.:)
Samsungokat erősen kerülném a helyedbe.

Csak a TDi!

(#872) ReJim


ReJim
őstag


már nem félkövér

[Szerkesztve]

</end.?>

(#873) Bernardo20 válasza IRON STORM (#871) üzenetére


Bernardo20
senior tag

egyetértek.Ezek a lejobb és legmegbizhatóbb irók! Bár a benq is elég jó.apámanak olyan van és meglepően jó!

(#874) Balli


Balli
őstag

Pio110-ből csak ''oem-előlapos''-at lehet venni, vagy lehet kapni szép gyári előlapút- ha igen hol/mennyiért lehet beszerezni? -ugyanez a kérdés a NEC-re is.
Valamint arról esetleg van már egy kis info hogy kb. mikorra várható a Pio új irója amely ha jól tudom már Blu-ray lemeket is képeslesz majd olvasni?

Athens 2004

(#875) Sdi válasza Balli (#874) üzenetére


Sdi
addikt

A NEC dobozos verziója / nekem ilyen van, 3540-es /, ugyanolyan mint az OEM, ebből nincs ''szép előlapos''.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#876) enter.laci


enter.laci
csendes tag

Halihó!

Nekem abszolút jók a tapasztalataim az LG égetőivel! Nyugodt szívvel merem ajánlani általános célokra. Két év alatt egy lemezt rontott, nem többet (RAM disc nem sikerült neki a Nero-val... hmmmm :)
Jó ára van, de ne várjunk tőle ipari teljesítményt!


Üdv.. :))

(#877) Balli


Balli
őstag

Az LG-nek szép előlapja van viszont. Szerintetek jó vétel lehet- vagy gyengébb minőségű mint pl.: egy pio?

Athens 2004

(#878) mr_knight válasza Balli (#877) üzenetére


mr_knight
senior tag

Figyelj ahogy gondolod én a Pioneer előnyesebbnek tartom, mint az LG-t, ha a külselye számít akkor LG, na meg a karcos, rossz lemezek beolvasása, ha viszont a gyors, perfect írás akkor meg Pioneer..... :) Rajtad van a döntés ! :) De figyelmedbe ajánlom a BenQ 1640-eset szép is meg jó is !! :R

(#879) FefeeX válasza mr_knight (#878) üzenetére


FefeeX
veterán

A karcos lemezeket is olvassa a pio is, az LG-t akkor vedd, ha nem akarsz gyakran égetni, mert a pio azért már gyári kapacitásra lett tervezve, értsd sokkal naygobb élettartamot garantálnbak neki mint a normál más íróknak. De a Benq, NEC szintúgy yoo...

(#880) FefeeX válasza Balli (#874) üzenetére


FefeeX
veterán

PIO-ból az az oem-előlapos a 110D, de van belőle A08, asszem ez a neve, ez a designos pioneer, de asszem ez nem tud mindent, google-be ird be h pioneer, aztán onnan már megtalálod... Kicsit drágábbak is mondjuk, de azokat meg már nem lehet kinézetben az LG-hez sem hasonlítani...

(#881) FefeeX válasza IRON STORM (#871) üzenetére


FefeeX
veterán

Majesztró, annyit kérdenék minden rosszindulat nélkül, mi a baj a Samsunggal, szerinted? Mióta Toshiba is azóta frankó...

(#882) kíváncsi válasza IRON STORM (#871) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

A nec3540-et kb 2ezerrel olcsóbban tudnám megvenni mint a pio110d-t. Szerinted ebben az esetben melyik legyen?
nec4550-et meg 500Ft-al olcsóbban mint a 110d-t.

De állítólag ez a 4550-es számos csak parasztvakítás

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#883) FefeeX válasza kíváncsi (#882) üzenetére


FefeeX
veterán

Az mindenképpen yoo vétel, a NEC jelenlegi tapasztalatok szerint jobb még mint a PIO, firmware-el lehet h majd megoldják, de veheted a NEC-et, és a 3540 állitolag u. az mint a 4550 csak RAM írás nélkül, gondold meg h megéri e neked +1500ért RAM-ot is írni... Nekem nem érné meg... Bár ki tudja mit hoz a jövő...

(#884) kíváncsi válasza FefeeX (#883) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

A ram írás mire jó?

Különben most utánaolvastam külföldi fórumokon is ennek, hogy melyik a legjobb író.

És egyértelműen, szinte mindenhol a Benq1640 lett a legjobb.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy a nec 3540 és a nec 3540A ugyanaz?

Köszönöm előre is

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#885) Happy Jr. válasza kíváncsi (#884) üzenetére


Happy Jr.
tag

a ram írás elvileg olyan,mintha egy kisebb,lassabb vinyóra írnál..nem kell hozzá külön program..

(de lehet,hogy tévedek)

a 3540a-t vedd meg nyugodtan,nekem van egy,amikor megvettem leteszteltem mindennel,és tökéletes.:)

(#886) kíváncsi válasza Happy Jr. (#885) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Köszi.

Különben minden további érdeklődönek ebben a témában itt egy link: [link]

Akkor a nec 3540 lesz.

De akkor a 3540=3540A:F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#887) jamez


jamez
senior tag

Tud valaki Lightscribe-os írókról milyenek vannak Mo-on?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#888) jamez válasza jamez (#887) üzenetére


jamez
senior tag

Amit meg is lehet venni...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#889) mr_knight válasza jamez (#887) üzenetére


mr_knight
senior tag

Itt van egy elég pöpec író ! :) LightScribe-t is támogat...
[link]

(#890) FefeeX válasza kíváncsi (#886) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen a 3540=3540A
Nyugodtan vedd meg, a RAM-ra meg vszinű nem lesz szűkséged, annyi hogy biztonságos adattároló, de ha kiirod 2 különböző típusú lemezre, akkor is annyi esélyed van rá h elveszik az adatod, mintha RAM-ra írnád ki. Ha winyón is hagyod az meg 100%.

(#891) FefeeX válasza mr_knight (#889) üzenetére


FefeeX
veterán

Ennyi magyar pénzegységet egy íróért! Annyit nem ér az egész sztem, főleg h tudtom szerint a lightscribe fekete-fehér vagyis monochrom, a nyomtatható-nyomtatott lemez meg színes, szóval maradok az eddiginél, PIO 110D

(#892) mr_knight válasza FefeeX (#890) üzenetére


mr_knight
senior tag

Családi képeket meg fontos adatokat én sem hagyok a vinyón :D Pedig 200GB-on elfér.... :U Inkább írom ki énis.... :DDD Hogy több helyen is meglegyen, ha valami történik... Lehet, hogy még nálad nem romlott Ł winyó...de eléggé xar dolog utána mindent beszerezni.... :O

(#893) FefeeX válasza mr_knight (#892) üzenetére


FefeeX
veterán

Nálam először ezek a képek a kártyáról vinyóra meg cd-re mennek, s ha megvan elég adat akkor DVD-re is... Szóval azért sztem nem lesz gond. A vinyók meg azért kicsit már jelzik előre a halálukat, mert volt már 1-2 esetem, szóval akkor is ráérsz másolni... Meg ismerős cégnél kimentik, ha gond van...

(#894) mr_knight válasza FefeeX (#891) üzenetére


mr_knight
senior tag

igen, de olvasd már Ł hogy mit írt !!! ''Tud valaki Lightscribe-os írókról milyenek vannak Mo-on?'' 2x-ezer forint és kész.... viszont számold már bele, ha te külön nyomtatsz, hogy PATRON, NYOMTATÓ, PAPÍR ugyanottvagy.... Csak annyi, hogy színes, de lassan már jönnek a szines lightscribe írók. Meg mondjuk gondolj az egyxerű otthoni felhasználóra... egyszerűbb berakni a lemezt fordítva a meghajtóba, mint olyan papírt szerezni a cd-hez, vagy egy olyan nyomatatót ( ugye itt is vannak kategóriák...... )

(#895) mr_knight válasza FefeeX (#893) üzenetére


mr_knight
senior tag

Igaz, de 80-100eft-ot nem fizetek érte :D Azért mentem Łe ! :)

Én befejztem az OFFozást, mert nem erről szól ez a topic....... itt vitázunk :D :(


[Szerkesztve]

(#896) FefeeX válasza mr_knight (#895) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem akartam h úgy látsszon h vitázunk, mert nekem semmi bajom azzal amit irtál, csak -szerintem mások számára is világosan - érdemes elmondani a pozitívumokat és a negatívumokat...

Ne haragudj, ha úgy tűnt hogy kötözködök...

(#897) mr_knight válasza FefeeX (#896) üzenetére


mr_knight
senior tag

ÉN nem haragszom.... :))

(#898) jamez válasza mr_knight (#889) üzenetére


jamez
senior tag

Az LG-nek nincs még? Kéne a RAM támogatás.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#899) Balli válasza mr_knight (#878) üzenetére


Balli
őstag

Értem, köszi- nyilván a minőség fontsabb mint a kinézet. Én nem nyomom nagy iparban a DVD írást, csak ritkán hébe-hóba irogatnék- valószínűleg a BenQ 1640-et választom majd, hisz azért jó lenne, ha jól nézne ki
Egyébként az LG jó minőségben ír, keveset hibáz? Valamint hangos?

Athens 2004

(#900) fiffer


fiffer
tag

Szasztok!


Tegnap két Verbatim lemezemet kinyúvasztott egy LG író :F

Író: LG GWA 4161b 1.00

lemez: Verbatim DVD-RW 6x

Nero: 6.6.0.6

Nem saját az író, havertól akartam egy-két dolgot elhozni.

Mindkét lemez vadiúj volt, egyszersem volt rájuk írva, sem az LG, sem saját P109-esem, se más nem is látja a lemezt az írás után!!
Először azt hittem egy rossz lemeztfogtam ki, valószínütlnennek tarottam egy verbától ,de mondom istenem, előfordulhat. Másik uolyan lemez berak, megír, sikeresen befejezi, kivesz, betesz nincs ilyen meghajtó, Neroinfotool szerint nincs lemez a lejátszóban, Nero - Erasing rewritable disk : nem újraírható lemez(szerinte)

Miután az első elszállt, a másodikat magamnál kipróbáltam, nem írtam rá, csak InfoTool al megnéztem, és jól felismerte.
Utána az is elszállt :Y most mizu van??

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.