Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Calogero válasza kiraly45 (#9999) üzenetére


Calogero
addikt

Én is ezért írtam eddig az Audiokat 4X-en, de sajnos amint írtam az utobbi hozzászólásomban most már csak 8X a legkisebb (Verbatim CD-R Philps CD-R) ha a NEC-et használom, az Asus 16X-ról indul.

Írtam pár Audio-t 8X-an, eddig egyikre se volt panasz, pedig mini hifin (noname) hallgatját, sőt az autóm lejátszója is megbírkozott a lemezekkel.

Szerintem fejlődtek annyit az írók, hogy a mostani 8x-an megírt Audio lemezek vannak olyanok, mint az anno 4X-en megírt példányok.

(#10002) SzalaiG válasza Calogero (#9994) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mennyi idős? Mennyit írtál vele?

(#10003) kcst


kcst
tag

Sziasztok!

Szakértő segítségeteket kérném DVD-írással kapcsolatban. (Előre is elnézést, ha volt már róla szó, de nem tudok 10000 hozzászólást elolvasni... :B )

Szóval: van egy notebookom, amivel max. 8-szorosan tudok DVD-t írni, ezen kívül egy DVD adatainak a beolvasása is baromi lassú (3-4 Mbit/sec, így egy DVD9-es lemezre írt film kb. 20-30 perc...). Nagyon sok eredeti DVD-m van, amit át akarok másolni saját célra és ehhez kellene egy gyorsabb megoldás, vagyis amivel sokkal gyorsabban tudok DVD-ről másolni a gépre és ki tudom használni a 16X-osan írható DVD-lemezeimet...

Amikben gondolkodom:

1. Úgy tudom, hogy notebookhoz belső DVD-íróban nem is létezik 16X-os, vagy ha igen, akkor az csillagászati árú, ráadásul nem szívesen nyúlok bele a notiba, mert annyira nem értek hozzá... - vagyis ez kilőve vagy nem...? ;]

2. Marad hát a külső író. Azonban itt már elakadtam... Létezik ugyebár kifejezetten külső használatra szánt író, ami 3-4-szer annyiba kerül, mint egy beépíthető belső. Ezért az első kérdésem: a belső használatra szánt (újonnan is 5-6 ezerért megvásárolható jó minőségű és nagyon gyors) DVD-írót tudom én csatlakoztatni valahogy a notebookhoz? (A gép egyébként: Dell XPS M1530 T9300-as Intel procival, 4 giga memóriával, Optiarc AD-7640A ATA íróval, 3 USB-vel, egy firewire, egy HDMI porttal, valamint egy ExpressCard 34/54 slottal). Ha igen, akkor kell hozzá valami dokkoló? Honnan kap áramot?

3. Ha a 2-es pontban hülyeséget írtam, akkor marad a külső használatra gyártott (drágább :O ) megoldás. Melyik típust ajánljátok (esetleg melyiket nem)? Ahogy nézegettem, vigyázni kell velük, mert van, ami nagyon csicsamicsa, de csak 8-szorosan ír... Az USB-s csatlakozás elegendő sebességet biztosít? Ha jól tudom, az USB 2.0-ás elméleti maximuma 480 MBit/sec. Ennek mekkora részét lehet kihasználni pl. akkor, amikor egy külső íróba tett DVD-ről a merevlemezre akarom másolni a tartalmat? És biztosítja-e az USB-s csatlakozás a 16X-os írást? Mi a véleményetek a firewire csatlakozóról? Jobb, rosszabb, gyorsabb, lassabb vagy csak egyszerűen egy másik szabvány?

Bocsánat a hosszú szövegért, de igyekeztem mindent belesűríteni... :P

Előre is köszönök minden javaslatot, megjegyzést és segítséget! Az is nagy segítség lenne, ha dobtok egy linket vagy egy hozzászólás sorszámot, ahol ezeket (vagy egy részét) már leírtátok... :R

Ja, és boldog karácsonyt mindenkinek!

:))

iPhone 4 32 GB

(#10004) tyan


tyan
senior tag

Sziasztok!

Asszem be kell szereznem egy új dvd írót, mert úgy néz ki, hogy a NEC4550A-s író bedöglött. Sajnos ma rájött a hoppáré és sorra rontja a dvd-ket, win xp és win 7 alatt is. Nero 7-et használok. Érdekes mód a szimuláció rendben lefut, majd az írás is, de a felírt adat visszaellenőrzésekor hibás szektorokat jelez. A lemezeket az asztali lejátszó nem olvassa be, pedig nem egy finnyás darab.

Honnan lehet egészen bizonyosan meggyőződni arról, hogy egy dvd olvasó bedöglött?

Ha írót veszek, akkor a lightscribe-os vagy a labelflash-es verziót részesítsem előnyben? Az író egyébként NEC lesz, mert ezzel is meg voltam elégedve.

Tyan

(#10005) Calogero válasza SzalaiG (#10002) üzenetére


Calogero
addikt

3 hónaposak az írók

ASUS-al 3 lemezt írtam
NEC-el: 200 DVD lemezt, 20 CD lemezt

Eddig nem rontott (kopp kopp kopp)

(#10006) SzalaiG válasza Calogero (#10005) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! Csak így tovább!

Boldog Karácsonyt! :)

(#10007) Calogero válasza SzalaiG (#10006) üzenetére


Calogero
addikt

Neked is Boldog Karácsonyt

(#10008) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
DVD írót készülök venni csak nem tudok dönteni Asust vagy NECt vegyek. Satás kell.

(#10009) dReFiX válasza zolo96 (#10008) üzenetére


dReFiX
senior tag

HY, erről mi a véleményetek : NEC AD-7243S nyugodt szívvel beruházhatok rá ? :R

(#10010) kali válasza dReFiX (#10009) üzenetére


kali
legenda

ajánlott vétel! :K

(#10011) zolo96


zolo96
tag

Akkor én sem gondolkozok tovább, hogy melyik legyen. :R

(#10012) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AZ NEC 7243 és 7241 között csak az a különbség, hoyg az egyik Labelflash, a másik meg Lightscribe, vagy a két különböző technológia miatt teljesen más a két típus belseje?

(#10013) IRON STORM válasza Jim74 (#10012) üzenetére


IRON STORM
őstag

Csak az a különbség semmi más.
Teljesen megegyezik a belsejük.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#10014) Jim74 válasza IRON STORM (#10013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#10015) Drexler


Drexler
tag

Na sikerült megirn az elsö dvd dl lemezt az uj ad 7243s-sel, tökéletes let. Csak a hangj nagyon nagy ésahogy kiadja a tálcát nem semmi. Kis csillapitást tehettek volna rá.

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#10016) slaci007 válasza Drexler (#10015) üzenetére


slaci007
senior tag

Kilöki mint állat,de hát nem egy plextor a 760-on még a tálcamozgást is lehet állítani a plextoolsba. :C

Tungsram 1896-2022

(#10017) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Plextor írókról mi a vélemény mostanság?

(#10018) kali válasza Daemon09 (#10017) üzenetére


kali
legenda

olyan - más gyártótól származó - belsőkkel érkeznek, amely belső szerinti gyártó neve alatt, hozzávetőlegesen feléért vagy harmadáért megkapod!

(#10019) Daemon09 válasza kali (#10018) üzenetére


Daemon09
őstag

Ki gyártja a belsejét? Akkor már azok sem olyan jók, mint régen?

(#10020) kali válasza Daemon09 (#10019) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy melyik széria, de; lite-on, nec vagy esetleg pioneer!

(#10021) Daemon09 válasza kali (#10020) üzenetére


Daemon09
őstag

Hát ez szomorú. :D Köszi az infót.

(#10022) Jugar válasza Daemon09 (#10021) üzenetére


Jugar
tag

Azért annyira nem szomorú. Mostanság a NEC-Optiarc, Lite-on, Pioneer, elég színvonalas minőség terén, mint ahogy itt a fórumon egy páran be is mutatták. Úgyhogy ez miatt nem kell aggódni, hogy ilyen a belseje.

(#10023) mcs válasza Drexler (#10015) üzenetére


mcs
veterán

Nem is kiadja a tálcát, hanem szó szerint kicsapja. :DDD
A pörgetés még hagyján, hallanád a Pio 215öt. Az túlszárnyalja alaposan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10024) Drexler válasza mcs (#10023) üzenetére


Drexler
tag

Öszintén szolva pájonyirt akartam venni ,deláttam h nem gyártják. A legelsö gépembe sony cd-rom volt ,de nem ért 1 sapka sz..t se. Meg is lepödtem hogy milyen jó let a guruk szerint.Eddig nem csalodtam benne, de sokkal hangosabb mint a pájonyir 110d-m- Majd fülesben irok :DDD

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#10025) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Win7 telepítési gondom miatt az eddigi IDE-s ASUS drw 1608 p3S olvasóm helyett akarok venni egy SATA csatolású dvd-írót. 5-6 ezerre gondoltam, semm extra igényem nincs, nem írok 1000-es nagyságrendben, meg ilyesmi. Legyen hosszú távon megbízható, másodsorban jó minőségűen írjon (verbatimot használok következetesen), harmadjára talán legyen csendes. Szeretem a jóminőségű és MŰKÖDŐ dolgokat, nem tudom, hogy manapság mennyire játszik a kompatibilitás, nem akarok hajat tépni. Giga 785-ös lapom van egy 250-es athlon II alatt, ha ez számít, és win7-et tervezek használni.
Azért fordulok hozzátok, mert nem tudom, hogy az eddig kialakult márkahűségem mennyire indokolt, stb. Az én hozzáállásom az, hogy LG-vel mindig megjártam, nem szeretem, Sonyval is ugyanez (igaz 1000 éve). Samsungot nem ismerem, igazából az ASUS-t, mint olyat pártoltam, a fent emlíett 2006-os íróm a mai napig tökéletes, a maga kis Pio belével...

Jelölt tehát az ASUS, bár konkrét típust nem írnak a bolt honlapján, csak 20x, sata és fekete :) - ellene van az ára, meg itt-ott olvastam, hogy ez az Asus már nem a régi Asus.

Alatta egy ezressel: Sony AD-7243 5.500-ért - én erre gondoltam elsősorban.
És itt van még Samu: SAMSUNG SH-S223C

Vélemények?
Nagyon köszönöm.
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#10026) gg72 válasza Den Hadnagy (#10025) üzenetére


gg72
veterán

Én továbbra is 3 típust ajánlok: [link]

(#10027) Drexler válasza Den Hadnagy (#10025) üzenetére


Drexler
tag

Nekem NEC 7243S van nagyon zsir :C

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#10028) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok nekem egy olyan oldalt ajánlani, ahol dvd író tesztek vannak?
Én csak egyet találtam, de azt mintha már nem is frissítenék. Van egy 2008-as lite-on író teszt, ami nagyon szimpi nekem. dx-20a4pu ez dub. És megmondom mi tetszett benne a legjobban. Az olvasási gyorsasága, és az, hogy sérült lemezeket hihetetlenül kevés hibával olvassa!! Ezt az írót kapásból megvenném, ha lehetne kapni valahol.
De szeretnék még lite-on író teszteket olvasni, csak nem tudom hol.
A mai lite-on típusok közül melyiknek a legjobb a hivajavítása, nem tudja valaki?

(#10029) gg72 válasza Paulo81 (#10028) üzenetére


gg72
veterán

Az új Liteonok (iHAS324 és 424) is erősen ajánlottak, egy angol nyelvű teszt: [link]

(#10030) Den Hadnagy válasza Drexler (#10027) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, akkor holnap megvételre kerül a Nec/Sony.

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#10031) kaposi1


kaposi1
tag

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem.

Nem mostanában vettem DVD írót de most el jött az idő egy új beszerzésére.

Idáig egy ASUS DRW - 1604P szolgált hűségesen, de sajnos most kilehelte a lelkét.
Én nagyon meg voltam vele elégedve,ezért kicsit elfogult vagyok ezzel a márkával kapcsolatban.
Csendes is volt ,nem is rontott, kedveltem .
Szóval ha lehet és még létezik ebből a Tipusból választanék.
A másik írom egy NEC DVD RW 4571 A
Ez sem mondanám rossznak, csak kissé sokat gondolkodik mielőtt elkezdené az írást.
Aztán simán utolérte az ASUS-t.

Szóval ebben a két márkában gondolkoznék bár nem zárkózok el attól sem ha jobbat ajánlotok max 10ezerFT-ig.
Mindenképp IDE csatis legyen,halk, és az se lenne hátrány ha nem rontana gyakran.

Előre is nagyon köszi a segítséget!! :R :R

(#10032) paxxi


paxxi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék! (lusta vagyok végig olvasni a forumot). DVD és CD íráshoz szeretnék írót venni, csak verba cd dvd-t írnék vele. Asus vagy Nec? Árban drágább az asus, de az nem számít nekem, csak a minőség. Bár a fórum végén olvasgattam és ott jókat írtak a necről. NEC-AD 7243S? Ezt nyugodt szívvel vegyem? szereti a verba lemezeket?

köszi a választ előre is...

Attila

(#10033) kali válasza paxxi (#10032) üzenetére


kali
legenda

nyugodt szívvel veheted! :K

(#10034) gg72


gg72
veterán

Újabb tapasztalatok az Asus 24B1ST (= Liteon iHAS124) íróval kapcsolatban. Amikor megvettem anno, ezt írtam róla:

- Asus FW-vel jól olvas, jó a minőségellenőrzése, de közepesen ír és nincs bitsetting.
- Moddolt (Liteon) FW-vel nem működik jól a minőségellenőrzés, de van bitsetting és jobban ír.

Na mindez csak tegnap estig volt érvényes, ugyanis feltettem az új Liteon FW-t (iHAS 124 BL0P) és megtáltosodott az író, a minőségellenőrzés és az írásminőség is hibátlan! (Tettem fel eredményeket a DVD-lemez tapasztalatok topicba.)

Szóval nagyon jó választás lett így az Asus 24B1ST, minden szempontból (írás, olvasás, tesztelés, halkság), abszolút ajánlott meghajtó! :K

(#10035) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Az Asus 24B1LT (sata) dobozos dvd-rw íróhoz adnak Nero 8-at is.
Ki tudja, hogy melyiket, a komplett Burning Rom-ot (bár kétlem) vagy csak az Express-t?

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10036) gg72 válasza sz.j (#10035) üzenetére


gg72
veterán

Nem a teljes Nero-t adják, hanem csak "Essentials", pl. Express, stb.

(#10037) sz.j válasza gg72 (#10036) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.

Akkor valószinűleg marad a NEC 7243S író.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10038) paxxi válasza kali (#10033) üzenetére


paxxi
csendes tag

Köszi, sztm akkor az lesz :)

(#10039) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
Nec AD-7241S és 7243S közül melyik a jobb? csak a labelflash-lightscribe a különbség?
melyik a jobb minőségű a két megoldás közül?
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10040) Coolmat válasza CptMisi (#10039) üzenetére


Coolmat
őstag

Teljesen ugyanaz a kettő, csak a Ligthscirbe-Labelflesh támogatás a különbség köztük.

(#10041) CptMisi válasza Coolmat (#10040) üzenetére


CptMisi
őstag

igen, azt én is tudom, de van különbség a kettő technológia minősége között? te melyiket ajánlanád a lightscribe-ot, vagy a labelflash-t? van érdemi különbség? :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10042) kali válasza CptMisi (#10041) üzenetére


kali
legenda

van érdemi különbség, kinézetre is más a két lemez, árban is - lf drágább, és nincs nagy választék -, neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban, vagy ár/érték arányban melyik jobb...stb!
nekem például a labelflash jobban tetszik, és hiába drágább hozzá a lemez, mégis azt választom, ha feltétlenül pingálnom kell!

(#10043) Jugar válasza CptMisi (#10041) üzenetére


Jugar
tag

Ha Ligthscirbe vagy Labelflesh nélküli sima dvd írásra gondolsz, nincs különbség.

(#10044) Multibit válasza gg72 (#10034) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm az infót az új firm-ről!
Így igaz, egyrétegű lemezeket írni már megtanították az iHAS124-et. Én arra várok, hogy a DL lemezeket is hasonló módon írja! Jelenleg inkább az AD7240S írómmal sütöm a DL korongokat.
Ugyanaz a képfájl kiírva:
[Optiarc AD7240S 1.03]
[Lite-On iHAS124 BL0P]

PI-ben szinte ugyanazt produkálja a két író, PIF-ben jobb az AD7240S. Viszont bíztató, hogy az iHAS124-eshez is faragják a firmware-t még.

[ Szerkesztve ]

(#10045) gg72 válasza Multibit (#10044) üzenetére


gg72
veterán

Annyira nem is rossz ez a DL-eredémy az Asus/Liteon-tól. :K

(#10046) Multibit válasza gg72 (#10045) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, hogy nem rossz. Csak összehasonlítva gyengébb egy kicsit a másiknál. :K

(#10047) Calogero válasza gg72 (#10034) üzenetére


Calogero
addikt

Az Asus-24B1LT-hez is van ilyen csoda fw? vagy az milyen belsővel rendelkezik?

(#10048) Multibit válasza Calogero (#10047) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy emlékszem Lite-On iHAS224 a belseje. Ahhoz is jött ki új firmware: [ZL0P]

[ Szerkesztve ]

(#10049) gg72 válasza Calogero (#10047) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az a Liteon iHAS224 lesz (Lightscribe), itt van hozzá FW: [link]

Ezzel kell flashelni: [link]

(#10050) Jugar


Jugar
tag

És azt lehet tudni hogy az Asus 2014S1 -nek milyen a belseje?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.