Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) IRON STORM válasza Tekerd+ (#699) üzenetére


IRON STORM
őstag

nem rossz író a 4163b, egész jól sikerült. bár nem tudom mennyiért vásárolod, 1-2 ezer forint többlettel tudsz venni Pio110D, vagy Nec 3540-et.

Csak a TDi!

(#702) PPeter válasza sinci (#696) üzenetére


PPeter
addikt

Vipower külső cuccaim vannak, de ezekben sem megy minden író jól, mostanában tervezgetek egy nagy külső ház/író kompatibilitási tesztet, de egyelőre még csak a kereskedőket próbálom rávenni, hogy adjanak oda kipróbálni minél több külső házikót, keretet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#703) athalay válasza PPeter (#702) üzenetére


athalay
csendes tag

Sziasztok!

Bocs PPeter, hogy a te hsz-edre valaszolok, de ahogy latom Te (is) ertesz a topikhoz :)

A nagy kerdesem az lenne, hogy milyen DVD-irot javasoltok ami sulinetben is kaphato!? Amit szerettem volna az a 716A-s plextor, de ahogy latom nincs suliban, azon kivul meg nem akarok annyit rakolteni...

Mas velemenyet is szivesen veszem!

Felek az LG/MSI meg hasonlo markaktol...

Koszi!

(#704) FefeeX


FefeeX
veterán

Az MSI egész jó író, vagyis az volt, amíg meg nem vettem a PIO 110D-m.
Nekem MSI DR8A íróm volt, illetve meg is van még, frankón olvas majdnem mindent, eddig talán két lemezt nem vett be, de írásban elég sok lemezt nem szeret. TDK-t se DVD se CD. 6ból 2 megy a szemétbe. Mondjuk a Philips írók se szeretik a TDK-t. Az MSI-ben Sanyo belső van, legalábbis az enyémben. A PIO viszont sokkal gyorsabban olvas, és szintúgy szinte mindent. És jobb az írás minősége. És azt mondják, hogy a NEC még gyorsabb... Az LG-ről megoszlanak a vélemények. Ismerősi tapasztalatok alapján olyan középosztály, van ami jól sikerült, van ami rosszul. Annyi zsét nem ér. A plexet nem tudom megéri e annyiért, de ha sulinetben nem adnak pio-t, necet akkor talán MSI.

(#705) IRON STORM válasza athalay (#703) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nec 3540 van sulinetben. jó választás

Csak a TDi!

(#706) athalay válasza FefeeX (#704) üzenetére


athalay
csendes tag

M*klandnal ezt latom:

NEC ND-3540A BOX - Raktáron

NEC ND-3540A OEM - FEHÉR - Raktáron

NEC ND-3540A OEM - FEKETE - Raktáron

Ezek jok!? Tudom, kereses menupont, de nincs idom sajnos ezekre. A szavaidbol azt veszem ki, hogy a NEC jobb (vagy kb olyan jo) mint a PIO!? a NEC hogy all a lemezekkel!? es DL-es ez is mar!?

Koszi a valaszt!

(#707) IRON STORM válasza athalay (#706) üzenetére


IRON STORM
őstag

Vedd meg nyugodtan jó író. igen DL-t is ír

Csak a TDi!

(#708) athalay válasza IRON STORM (#707) üzenetére


athalay
csendes tag

Koszonom a valaszt!

Ugy tunik ma akkor megejtem az uzletet egy NEC ''szemelyeben''.

Megegy kerdes: Nekem egy osregi (nem is tudom hanyszoros, talan 4!?) Pioneer DVD-olvasom van a gepemben ami nem talcas. Kb 5 eves lehet. A hangja neha eleg combos, az uj iroknak is hasonlo hangjuk van vagy halkabbak/hangosabbak!?

Puszta kivancsisag...

Koszi!

(#709) FefeeX válasza athalay (#708) üzenetére


FefeeX
veterán

A piom pl nem is szólal meg. Abszolúte no hang.
Ismerősömnek meg NEC-je van, és tökéletes író
Ahogy Ppeter mondta egy másik topicban, a NEC firmware tekintetében jobb most mint a pio.
Meg úgy tűnik gyorsabb is.
De ezek felső kategóriás írók, szóval mindkettő nagyjon YOO
Amelyiket akarod, azt veszed, illetve sulinetben NEC.
Nyomjad a feketét, ha nem sokkal drágább. Sztem szebb..
Jó vásárlást!

(#710) athalay válasza FefeeX (#709) üzenetére


athalay
csendes tag

Ok, koszi!

Bar most elkezdtem olvasni a NEC-rol a forumot itt (ez a kiszemelt, mivel van Sulinetben), valakia zt irta nagyon hangos (hangosabb mint az elozo drive-ja, mar nem emlekszem arra). Remelem tenyleg nem helikopterem lesz :)

Megegy kerdes (mar olvastam regebben valaszt, de nem emlekszem): fotokat szeretnek majd kiirni DVD-re (sima adatkent). Nagyon a penz nem szamit, mert nem sok DVD-m lesz, es fontosak a fotoim szamomra. Igazabol a fo szempont az, hogy sokaig megmaradjanak az adatok, es meg is maradjanak :)

Esetleg erre valakinek javaslat!?

Koszonom!

(#711) TeeJay válasza athalay (#710) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nagyon fontos akkor írjad DVD-RAM-ra
az jó drága lemez meg lassan lehet írni de azt mondják hogy biztonságos és sokszor újraírható

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#712) zedar


zedar
csendes tag

Hali.

DVD írót vennék de nem tudom milyet. :(

Minden féle/fajta lemezt szeretnék írni, sok filmet, zenét stb. Jó lenne ha tudna LS-t de nem kötelező. Fő a mindenevőség a gyorsaság a zajtalanság. :)

Ezekre gondoltam:

ASUS DRW-1608P2S
NEC ND-4550 RAM Double Layer OEM fekete 2év
BENQ DW1640 fekete (bulk) 16x belsõ DVD±RW író
BENQ DW1625
Philips DVDR16LSK
Pioneer DVR-110

de ha van jobb ötletetek, mondjátok. :R

köszi

(#713) gabi133 válasza zedar (#712) üzenetére


gabi133
aktív tag

Egyértelműen a Pioneer-t ajánlom, már csak azért is mert nekem ilyenem van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Fél év alatt egyetlen lemezt rontott csak el, de nem hinném, hogy az író hibája volt. (Amúgy elég sokat írok vele).

Az előző hozzászólásokhoz meg csak annyit, hogy haveromnak meg NEC-je van,
és az én észrevételem szerint a Pioneer majdem 2x gyorsabb.
Ugyanolyan lemezre, ugyanakkora írási sebességgel:
Pioneer: 15-18 perc \ lemez
NEC: 20-25 perc \ lemez
Ja, és a Pioneer valóban beolvas szinte mindent!:)

(#714) Sdi válasza gabi133 (#713) üzenetére


Sdi
addikt

Azt tudod ám, hogy sületlenséget írtál, ha azonos sebességgel írt volna mindkét író, akkor az eltérés legfeljebb 1-2 perc, vagy még ennél is kevesebb lett volna. Biztos, hogy nem egyforma sebbességel íródtak meg azok a lemezek, még ha az író program azt is jelezte esetleg. Egyébként az új írók közül, mind a Pio, mind a NEC, mind a Benq elég jó, és elfogadható árú.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#715) gabi133 válasza Sdi (#714) üzenetére


gabi133
aktív tag

Amit láttam azt láttam! Amit tudok azt tudok! Nem hülyeségből írtam amit írtam!
Úgyhogy örülnék, ha nem oktatnál ki! Egyébként van mindegyik író-márkánál selejt is, erről még nem hallottál?:(((

(#716) FefeeX


FefeeX
veterán

Kizárt az ugyanolyan sebességnél akkora időkülönbség. Mindegy. Nekem ilyen PIOm van, frankón műxik, és hangja sincs. Mindent olvas, csak a kábelezéssel kell vigyázni. De ha már jó akkor szuperul megy. Az új NEC gyorsabban olvas, de viszont nagy hangja van. Van róla topic is, ott olvastam. Viszont minőségben u.olyan kb. A Benq-ről is azt mondják h yoo. Szal majdnem mind1. Én ajánlom a PIO-t tapasztalatból.

(#717) Sdi válasza gabi133 (#715) üzenetére


Sdi
addikt

Nem tudom, hogy te mit tapasztaltál, de azt továbbra is fenntartom, hogy ekkora időkülönbséggel nem azonos írási sebességen íródtak meg a lemezek. A selejtről meg csak annyit, hogy itt nem slejtes írókra tették fel a kérdést, hanem új és jó írókra. Fölösleges ennyire felhúzni magad, jó író aPio.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#718) Gabesz84 válasza Sdi (#717) üzenetére


Gabesz84
őstag

De lehet azonos sebesseg volt nekik megadva, csak iras alatt tul volt terhelve a gep, es erosen dolgozott a buffer underrun proteksön :D
velem mar elofordult hogy 8x iras majdnem 20 percbe tellett.

(#719) mr_knight válasza gabi133 (#715) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ha közben mondjuk a hawerod Játszik a gépen egy FPS játékot vagy legyen az bármi akor meghiszem, hogy 10 perc..... :D de, hogy alapból 10 perc az időkülönbség ugyanolyan írási sebességel az FIZIKAI KÉPTELENSÉG !!! :) hidd el...

(#720) PPeter válasza gabi133 (#713) üzenetére


PPeter
addikt

''...és az én észrevételem szerint a Pioneer majdem 2x gyorsabb.
Ugyanolyan lemezre, ugyanakkora írási sebességgel:
Pioneer: 15-18 perc \ lemez
NEC: 20-25 perc \ lemez...''


Ez így nagyon nagy butaság.

Akármit mit is láttál, rossz következtetést vontál le belőle. Ha nincs gond a rendszerrel, akkor - a teljesség ignye nélkül leírok pár eredményt - nagyjából az alábbi tempóval írnak az ismertebb írók (egy-egy normális lemez írási eredményét tettem ide, amikor sebességi visszaesés náélkül, optimálisan ment végbe az írási művelet).

Pioneer DVR-108D 16x-os írás: 06:47, átlagsebesség ~ 10,24x Z-CLV
Pioneer DVR-108D 12x-es írás: 06:49 átlagsebesség ~ 10,01x Z-CLV
Pioneer DVR-108D 8x-os írás: 07:53 átlagsebesség ~ 7,83x Z-CLV
Pioneer DVR-108D 4x-es írás: 14:38 átlagsebesség ~ 4,01x CLV

Pioneer DVR-109D 16x-os írás: 05:53 átlagsebesség ~ 11,62x CAV
Pioneer DVR-109D 12x-es írás: 07:06 átlagsebesség ~ 9,78x Z-CLV
Pioneer DVR-109D 8x-os írás: 08:12 átlagsebesség ~ 7,67x Z-CLV
Pioneer DVR-109D 4x-es írás: 15:01 átlagsebesség ~ 3,38x CLV

NEC ND-3540A 16x-es írás: 05:57 átlagsebesség ~ 11,5x CAV
NEC ND-3540A 12x-es írás: 08:16 átlagsebesség ~ 10,15x Z-CLV
NEC ND-3540A 8x-os írás: 10:05 átlagsebesség ~ 6,73x Z-CLV
NEC ND-3540A 4x-es írás: 14:30 átlagsebesség ~ 4,1x CLV

Milyen lemezre írtatok, és hányszorosan próbáltátátok? De azt is megmondhatnád,. pontosan melyik Pioneer és melyik NEC író az, amiről azt állítod, hogy ugyanolyan sebességen a Pioneer kétszer gyorsabb.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#721) mr_knight válasza Gabesz84 (#718) üzenetére


mr_knight
senior tag

''buffer underrun proteksön'' látom te már használod :D én is..... ;)

(#722) mr_knight válasza PPeter (#720) üzenetére


mr_knight
senior tag

''Pioneer DVR-108D 4x-es írás: 14:38 átlagsebesség ~ 4,01x Z-CLV''
Sztem ez CLV ! :U


[Szerkesztve]

(#723) PPeter válasza mr_knight (#722) üzenetére


PPeter
addikt

A fene ezt a sok rövidítést :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#724) mr_knight válasza PPeter (#723) üzenetére


mr_knight
senior tag

:D no prob, csak szoltam ! ;)

(#725) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nincs ötletek hol éri most meg Pio 110-et venni feketében?
Nagyon nincs időm árlistákat lapozgatni :U

less qq more pewpew!

(#726) zedar


zedar
csendes tag

Szóval akkor mindenki a Pio-ra szavaz??
Azt vegyem?

(#727) mr_knight válasza Polacheck (#725) üzenetére


mr_knight
senior tag

PIO 110-et még nem kapsz sehol, ha jól tudom csak 110D-t... :) Bővebben: link

(#728) Sdi válasza zedar (#726) üzenetére


Sdi
addikt

Nézd meg az árakat, garancia időket és ennek alapján dönts. Mindhárom említett márka megfelelő.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#729) mr_knight válasza zedar (#726) üzenetére


mr_knight
senior tag

Te tudod ! Én megvárnám 110-et a helyedben, de ha nem kell a RAM akkor nyugodtan.... :P

(#730) Spidee


Spidee
senior tag

Help! UP-> #691

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#731) mr_knight válasza Spidee (#730) üzenetére


mr_knight
senior tag

LG GSA-4167B Bővebben: link
LG GSA-4165B Bővebben: link

(#732) gabi133 válasza PPeter (#720) üzenetére


gabi133
aktív tag

Azt írtam, hogy MAJDNEM 2x olyan gyors! Egyébként egy középkategóriás írónak elmegy a NEC is, de akkor is Pioneer párti vagyok!:D

(#733) mr_knight válasza gabi133 (#732) üzenetére


mr_knight
senior tag

Lehet, hogy az vagy, de sok emberből a tapasztalat beszél !! Nem az, hogy a hawerom mit mondott meg mit mutatott...... közbe meg a tűzfal + vírusírtó + iexplorer megy a háttérbe ismerem ezeket már én is.... :U Ui.: Nem azért írtam, hogy bosszantsalak... :(

(#734) zedar


zedar
csendes tag

Elfelejtettem egy fontos szempontott sulinetbe akarom venni.
Tehát okt. végéig van időm várni :o

Philips DVDR16LSK kétrétegű DVD író lightscribe 24 990 Ft.

eddig ezt sikerűlt találnom, viszont erről nem tudok semmit :(

Tehát módosítom az előző kérdésemet , hogy azok az írók közűl melyiket tudom megvenni sulinetben a hónap végéig???

köszi

[Szerkesztve]

(#735) PPeter válasza gabi133 (#732) üzenetére


PPeter
addikt

Ne bántódj meg, de baromságokat beszélsz. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#736) VVoid válasza gabi133 (#732) üzenetére


VVoid
aktív tag

Lehet bárki bármilyen párti, az objektív tényeken mit sem változtat. Mi alapján jelented ki, hogy ''egy középkategóriás írónak elmegy a NEC is''? Nem ártana kissé utánanézni a dolgoknak, és figyelni a sokkal tapasztaltabbak véleményére.

(#737) n-tek


n-tek
aktív tag

sztem NEC dvd írót vegyél. nekem az van és jól megy. m,eg ismerősnek is

Escape is Just the Begining

(#738) fasyrt


fasyrt
őstag

Nec 4551 nem tudjátok mikor lesz elérhető Mo-n?

(#739) FefeeX


FefeeX
veterán

A NEC van sulinteben, és frankó író, szóval sztem azt válaszd! És nem igaz hogy középkategóriás, azon kívül hogy állítólag nagy hangja van, semmi gond nincs vele. Egyébként PIO-m van, de nem vagyok elfogult. NEC lett volna ha PIO-t nem találok...

(#740) FefeeX válasza PPeter (#723) üzenetére


FefeeX
veterán

Egy rövidke kérdés, csak hogy ne haljak meg bután, bár sejtem mi az de azért szeretném megkérdezni: mi az a CLV, Z-CLV, CAV? Már találkoztam vele, de mi miért az és mit jelent?

(#741) mr_knight válasza FefeeX (#740) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ennél érthetőbbet nem is találtam: Bővebben: link :DDD

(#742) Lamair


Lamair
aktív tag

én lightscribes írót keresek, tud valaki ajánlani márkákat? lehetőleg ne a csillagos égben legyen az ára:DDD

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#743) gabi133 válasza mr_knight (#733) üzenetére


gabi133
aktív tag

Csupán a Winamp ment írás közben, úgy ahogyan nekem is.
Egyébként nem hinném, hogy köze lenne a kofignak az írási sebességhez,
de ez is mindegy hiszen mindkettőnknek 4-es szintű gépeink vannak,
csak NEKEM AMD (2400+), NEKI meg INTEL CELERON (2600).

(#744) gabi133


gabi133
aktív tag

Majd mindenki eldönti magának, hogy milyen írót vesz!
Én továbbra is ajánlom a Pioneer-t. (Az egyik legjobb író, szerintem.)
És valószínű, hogy nem megyek bele több (ilyen) beleszólásba, mert
mondjuk tudom, hogy jót akartok, de én még akkoris fenntartom
azt az 5perces különbséget a két író között. Nah, mindegy.:(

(#745) somodisoma válasza gabi133 (#743) üzenetére


somodisoma
senior tag

azt még nem artad, h haverod gépe, ami sokkal lassabban írta meg a DVD-t, az mennyivel gyengébb, mint a te géped, szerintem egyszerűen nem tudta kiszolgálni az írót, és az autómatikusan lassabb sebességre váltott, amélkül, h ezt jelezte volna. Azt meg szintén ne feledd el, hogy nem mindegy, h mit írsz, lehet, hogy volt egy rakat kis file, amiket bebufferelt először a gépe, és ez egy lasabb vinyóval bizony sokáig is eltarthat.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#746) PPeter válasza gabi133 (#743) üzenetére


PPeter
addikt

Persze, itt mindenki full hülye, csak te vagy autóbusz, mi? :DDD Látogass már el olyan oldalakra, ahol konkrétan leírják a kérdéses írók egyes írási sebességeknél tapasztalt eredményeit, mert TELJESEN rossz következtetéseket vonsz abból, amit tapasztaltá egy vélhetően marhára nem optimális tesztkörnyezetben. Egyrészt - ha az írót nem megfelelően támogató - régi CD-író programot használsz, akkor a sebesség kiválasztása csalóka lehet (mondjuk 8x-ost választasz ki, de az írás valójában majd 4x-esen megy), másrészt a gép menet közbeni használata visszafoghatja az írási műveletet, ilyenkor jönnek ki extrém hosszú írási idők, aminek végképp nincs ahhoz köze, hogy melyik író milyen gyors, hanem attól függ minden, hogy éppen melyik gépen kellett többet várakoznia az írási műveletnek a terhelés miatt.

''Egyébként nem hinném, hogy köze lenne a kofignak az írási sebességhez''

Akkora butaságokat mondasz, hogy az csúcs. Egy kicsit kellene tájékozódni a témában, mielőtt egy orbitális baromságot kijelentesz.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#747) Laslow válasza PPeter (#746) üzenetére


Laslow
senior tag

Mondjuk egy 8x DVD írás milyen procit igényel kb, hogy folyamatos legyen? Másik irányból: P3 800MHz mennyire elég DVD íráshoz?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#748) PPeter válasza Laslow (#747) üzenetére


PPeter
addikt

Ha a forrásmeghajtót nem birizgálja semmi, nem fragmentált a fájlrendszer, nem a rendszerlemezről írsz, nem fut más program az írás mellett, akkor a 8x-os írást egy sokkal de sokkal gyengébb gép is kit tudja szolgálni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#749) Laslow válasza PPeter (#748) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszi.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#750) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok,
van valakinek személyes tapasztalata az LG külső, USB 2.0-ás DVD írójáról? (GSA 5160)
Sulinetben szeretnék egy ilyet venni, és a neten találtam már pár értékelést róla (XBitlabs-on talán..), amik elég pozitívak voltak.

PPéter, neked volt már ilyen a kezedben?

Köszi: ponti_ak

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.