Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) neduddki válasza lazydog (#1950) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Lassa a lemeszt csak beledoglik az olvasasba:- (((

udv

neduddki

modL hejejsebben a dvdmovie beleall az athozatba es csak szamojja asec-eket:- ((( persze lehet mast is hasznalni de etutaj orukt hogy eszt tugya:- )))) az meg igaz hogy sima makoast nem probaltam... tennem hozza hogy a dvdmovie nem egy jelenzon doglos szoftbver...:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1952) lazydog válasza neduddki (#1951) üzenetére


lazydog
addikt

A többi NEC-nél is van ilyen gond?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1953) neduddki válasza lazydog (#1952) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEm tom csak aszt hogy arajtma kivul nem sokan fanyalognak nec ugyben:- (((
nem mintha plex-val kapcsolatban vidamabb lenenk:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1954) Egon válasza lazydog (#1937) üzenetére


Egon
nagyúr

Dobozost szeretnék venni: adnak hozzá írószoftvert, és normálisan védve van a szállítás során óhatatlanul bekövetkező koccanásoktól.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1955) vati válasza lazydog (#1948) üzenetére


vati
senior tag

Nemcsak a FAT32-esekkel van gond, nálam az UDF-es lemezeket sem tudja írni. Hogy hányas UDF azt nem tudom.
A gépen formázott ilyen RAM lemezeket tudja olvasni, méghozzá elég gyorsan, az asztaliban formázottakat bizonytalanul, sokat vinnyogva ismeri föl. (minden read-only flaggel jelenik meg ha ilyen fájlrendszer van az ebbe az íróba tett RAM lemezen, és persze változtatni sem hagyja.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1956) robi0604 válasza vati (#1946) üzenetére


robi0604
őstag

Azt el felejtettem modani az előző hsz-ban, hogy a 70 és 71-es elég ''elkapkodott'' író volt.
Gyorsan akartak újat kidobni, de már másnak is volt vele problémája.
Az 50-esek jobbak, de azok kiforrottabbak is.
Neharagudj, de nem tudtam, hogy milyen fw-k vannak hozzá.
Előbb utóbb valószínűleg ki fog jönni hozzá új, mert az NEC nem szokta elhanyagolni az íróit.
Az viszont biztos, hogy az NEC-nek sokkal jobb az írásminősége (átlagosan), ezért én nem cserélném le.
Marad az, hogy kérdezősködsz, ahogy azt eddig is tetted és talán kiderül, hogy csak a te driveoddal vannak ilyen gondok, akkor gari, vagy sem.
Hidd el nem átverni szeretnélek, vagy okoskodni... :U

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1957) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na mi toprnt itten??? senki nem kot belem??? fene:- )))
de hog ne mongyatok hogy markafuggo vagyok itt egy kep:
[kép]
/hejejs megfejtok koztt doglott toshiba cd oovasot sorsolk ki:- )))/

udv

neduddki

p.s. mielott vki rakerdez: a a tobbsege meg egy lemeszt se irt meg:- ))) amugy kivancsi vagyopk lesz-e aki kitanjajminet:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1958) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Versenyzők:

- LG GSA-4166 Dobozos LightScribe! (16x DVD +/- R, RW) - 14K
- NEC ND-4571A 16x DVD+/-RW oem - 10,5K
- Pioneer DVR-111D OEM +-R/RW - 10,4K
- Samsung SHW-162L-BL Light Scribe (2év Garancia!) - 12K

Samuval van tapasztalatom, az nagyon tetszett! :R

Melyiket vegyem?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1959) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1958) üzenetére


Motion_Blur
félisten

NEC ND-4571A brutto. 9100 HUF :R

Valszeg ez lesz ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1960) lazydog válasza Motion_Blur (#1959) üzenetére


lazydog
addikt

Ugye nem akarsz DVD-RAM lemezt használni, illetve a hálószobádban üzemeltetni az ND-4571-et?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1961) lazydog válasza vati (#1927) üzenetére


lazydog
addikt

Úgy tűnik nem a számodra megfelelő típusú írót választottad (lehet, hogy én sem). Cseréld be Pioneer-ra [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1962) vati válasza lazydog (#1961) üzenetére


vati
senior tag

Azt konstatáltam, hogy nem lehet elég sokat utánaolvasni... egy idő után fennáll a veszélye hogy az ember a számára valóban fontos szempontokat nem tudja kimazsolázni az információözönből.

Hibajavítás terén is verik az LG-meghajtók ezt a NEC-t (erdoke is írt hasonlót kicsit lejjebb), nemrég néhány régebbi Aritás szutykot próbáltam beolvastatni vele: az LG íróim olvasták csont nélkül, az új NEC csak harmadik nekifutásra(!) volt hajlandó teljes egészében végigolvasni. 16x-on read error. levettem 8x-re, megint. Újra ugyanígy, már ment.

De úgy tűnik, el tudom passzolni ismeretségi körben az NEC-t, méghozzá árában. Nem mindenkinek kell RAM-támogatás. Az utódnak megint LG-n gondolkodom :)

Akárhogy erőltetem az emlékezetem, az elmúlt évekből nem jut eszembe LG írókra visszavezethető probléma: a jó minőségű lemezeket megbízhatóan megírta mindegyik, újabbak és régiek is, évek múltán is olvasható róluk az adat. A szutyok lemezek nagyrészt megdöglöttek, de nem hiszem hogy az író miatt:) Az LG-k kezdetektől fullosan támogatják a DVD-RAMot. LightScribe, LabelFlash szerű parasztvakítások nem érdekelnek (jó játékszer ráérő gyerekeknek) minek fizetni tripla árat a lemezért, ha filctollal is ráírhatom amit akarok? :) Tkp. egyetlen hátrány jut eszembe: nem támogatják a lemezminőség-ellenőrzést.

Az írásminőség -bár a guruk megírták ezt is sokszor- minimum 3 dolog függvénye együttesen, amiből csak egy az író maga. (író, firmware, médium típusa,minősége, írási paraméterek...) Ha valaki csak minőségi lemezekre ír, jól választja meg a lemeztípust amit ''szeret'' az író-firmware együttes, vsz egy LG-vel is jól járhat.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1963) perempe válasza Motion_Blur (#1958) üzenetére


perempe
addikt

Most BenQ DW1655 írót vennék, de nincs bajom a Pio DVR-110/111 íróval se.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1964) neduddki válasza vati (#1962) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 4166 egyellore ugy tunik nem birja a lepest a 4167-val:- ((( a elso es a kovetkezo fw-el probaltam az uj 1.02-rol nem tok semmit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1965) Motion_Blur válasza lazydog (#1960) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:F

Na mindegy, megvettem, és eddíg tökéletesen elégedett vagyok vele :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1966) tomta


tomta
tag

- fos
- fos
- Pioneer DVR-111D OEM +-R/RW - 10,4K
- fos

(#1967) perempe


perempe
addikt

A Club CD Freaks szavazatai alapján az állás:

[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1968) csibor válasza perempe (#1967) üzenetére


csibor
őstag

Akkor megnyugodtam 2 Benq van ithon/1620,1655/.

(#1969) lazydog válasza Motion_Blur (#1965) üzenetére


lazydog
addikt

Látom nem vágod. mire céloztam.
Én is megvettem 3 nappal előtted. Egy picit elégedetlen vagyok a DVD-RAM kezelésével.
Vati kollégának pedig alvás-zavarokat okoz a zajos működésével, a hálószobájában üzemeltetve.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1970) lazydog válasza vati (#1962) üzenetére


lazydog
addikt

Egyetértek veled az LG-vel kapcsolatban. Én is elégedett vagyok a két éves GSA-4120B írómmal.
Mindig csodálkozva olvastam a szinte általános elutasítást, fikázást a fórumtársak többsége részéről ezekkel az írókkal kapcsolatban Ez az ostoba előítélet többek közt abból adódhat, hogy régen az LG olvasók tényleg nagyon vackok voltak.
Lehet BENQ-ra kéne cserélned, a minőség ellenőrzés feature-re való tekintettel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1971) Motion_Blur válasza lazydog (#1969) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Engem nem zavar a hang, főleg, ha rácsukom a gép ajtaját :U

Alvás közben meg hogyan lehet DVD-t írni? :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1972) lazydog válasza Motion_Blur (#1971) üzenetére


lazydog
addikt

Míg a gazdi alszik, DVD-író dolgozik.
Nem tételezek fel senkiről ilyesmit, de akár rip-elhetne is. :B

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1973) róland válasza neduddki (#1957) üzenetére


róland
veterán

A fekete egy NEC, az alsó meg talán egy SONY.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1974) tomcsi23 válasza róland (#1973) üzenetére


tomcsi23
veterán

az alsó toshiba :)

talán 1702-es? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1975) Laca19 (a) válasza lazydog (#1970) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Én is egyetértek veled abban, hogy én sem tudom mire vélni azokat az embereket akik az LG-t fikázzák. Lehet hogy tényleg az miatt, mert régen nem voltak olyan jók az olvasói. Nekem egy LG CD-olvasó úgy hogy nagyon kímélve volt,( nem karcos, meg agyontapogatott mocskos CD-im vannak) 1 év után kattanás és megadta magát. Szóval elismerem nem bírt valami sokat. De azért valljuk be, hogy mit is várhat az ember egy 3000-4000Ft-os meghajtótól?
2005. szeptemberben az új gépembe DVD íróként szintén LG-t választottam(4163B). Na ez aztán bírja, le a kalappal előtte. Olvasni is ezzel olvastatok. Először lefikázták hogy szar LG, most az eddig Pioneer mániás haverom azt mondja hogy legközelebb LG-t vesz.
Tesójának Pioneer van, azt mondja: ''egy 50 darabos hengerből természetes hogy 2-3-at elront''. Mondom neki hogy szeptembertől az LG nekem kb. 800-900 lemezt írtam(adatellenőrzéssel) meg hibátlanul, ismétlem EGYET SEM rontott el.
Másik haver a Pioneerel olyat szívott, hogy (az Ő állítása szerint) ha egymás után több DVD-t ír meg, akkor elkezdi rontani a lemezeket, ezért 2-3 DVD megírása után újraindítania kell a gépet, aztán kérdezte tapasztaltam-e ilyet. Mondom neki tegnap egyhuzamban 50DVD-t írtam meg, mindegyik jó lett.
Szóval ez a mostani LG-m brutális: ha 4x-es(magamnak), ha 8x-os(másnak), ha 16x-os(csak kétszer próbáltam) sebességgel is írok akármilyen lemezre a legdrágábbtól a legolcsóbbig (Arita, RiDisc, TDK, Verbatim, Sony, HP, Samsung, Philips) eddig mindegyik jó lett és különböző házimozik is vitték akadás nélkül a rájuk írt filmeket
És régebben a 8-9 évvel ezelőtt LG-vel megírt CD-kel sincs semmi bajom, a házimozim is minden gond nélkül beolvassa.

Ja még annyit, hogy osztálytársamnak vettem TDK DVD-t, azt mondja hibás, mert a NEC-je eddig mindent megírt, mondom hozd vissza nekem, ne dobd ki. Az LG-m minden gond nélkül megírta.

Ezeket csak ezért írtam le, mert néha nem tudom mire vélni azt hogy egymás után csomóan leszólják az LG-t, de azt tudom, hogy nekem bevált.

http://www.diesel.com

(#1976) robi0604 válasza Laca19 (a) (#1975) üzenetére


robi0604
őstag

Az Lg olvasása tényleg jó, ezt nem is firtatom, de az átlagos írásminősége nem a legjobb.
Ezt csak akkor tudnád megmondani, ha letesztelnéd egy arra alkalmas íróval és a hozzá való progival.
Az is igaz, hogy ha normálisan meg van válogatva a fw, a ''környezet'',a sebesség és a lemez, jó eredményeket is tud. Ezért akinek LG-je van a jobb minőségű lemezeken gondolkozzon és ha van rá módja tesztelje.
Az Nec valszeg a fw miatt nem írta meg a TDK-t...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1977) neduddki válasza róland (#1973) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez konnyu votl, de szamot is kerek:- )))
es az also nal tomcsi23 kapirgal jo hejjen markanal, de nelam a 1702-vel nicns emlek dvd-rol:- )))

udv

neduddki

mos:
akkor sorban:
-LG ?
-Pana 621 /ra vanirva:- )))/
-Plex 760 /erre is/
-NEC ?
-Toshi ?

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1978) Motion_Blur válasza neduddki (#1977) üzenetére


Motion_Blur
félisten

NEC 4571A? ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1979) neduddki válasza Motion_Blur (#1978) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

On elozetes eredmenket nyert kepp perc neam avigyazallast:- )))
akkor igy allunk:
-LG ?
-Pana 621 /ra vanirva:- )))/
-Plex 760 /erre is/
-NEC 4571
-Toshi ?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1980) tomcsi23 válasza neduddki (#1977) üzenetére


tomcsi23
veterán

NEC 4551,
Toshiba 1712 :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1981) neduddki válasza tomcsi23 (#1980) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

A nec-nek mar megvan amegfejtese, a toshi meg meg miondig nem:- ))) /de mar majdnam:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1982) tomcsi23 válasza neduddki (#1981) üzenetére


tomcsi23
veterán

nec :B,
másik tipp 1802 :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1983) neduddki válasza tomcsi23 (#1982) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 1802-es az apocon van mert mgdoglottt:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1984) vati válasza Laca19 (a) (#1975) üzenetére


vati
senior tag

''egy 50 darabos hengerből természetes hogy 2-3-at elront''
:D ...akinek ez kell, csak szívassa magát nyugodtan:)

Nekem az egyik LG 2004 eleje óta szolgál, hibátlanul. (4081b)
Még mindig jól megírja a lemezeket, és amit megírtam, olvasható 2,5 év után is.
A másik LG egy 4163-as, szintén 2005 nyáron vettem, soha semmi gond vele.

Ezek az írók érdekes módon egy lemezt se rontottak el kb. 900-ból, és nem kellett alapból firmware-t hekkelni hogy működjenek, szimplán megbízhatóan írnak és olvasnak.
(Olyan előfordult néha, hogy szutyok noname lemezt nem lehetett visszaolvasni, vagy 1 év után már nem lehetett rendesen olvasni, igazából nem is lep meg.)

A legújabb, harmadik LG íróm egy GSA-H10A. Eddig csak 25 lemezt írt meg hibátlanul. Összehasonlítva a NEC-vel, teljesen HANGTALAN - valamit tudhatnak az LGnél amit a NEC még nem talált fel.
Néhány lemez minőségét leellenőriztem a Neroval, mielőtt kiszedtem volna a NEC-t, csak hogy ilyet is lássak. A legrosszabbak azok voltak, amit a NEC maga írt, már 3 giga felett elkezd romlani.

Hogy miért lehet bizonyos körökben rossz híre az LG-nek?
Esetleg azért, mert 3-4 évvel ezelőtt, amikor a combo drive-ok divatoztak (DVD-olvasó+CD-író) ezekből az LG-nek volt néhány hírhedten rosszul sikerült típusa. Egybe belefutottam én is, amiből csak ismeretségi körben két másik példány is megdöglött, jellemzően 1 év után. (típusjelre nem emlékszem) Ez sokak előtt lejárathatta az LGt mint ODD-gyártót. Másik lehetséges ok, hogy különösen a régebbi íróik nem valami fürgék - ipari mennyiségben írni akaró emberkék ezt nem díjazzák gondolom, de egy normál home usernek vsz tökéletesen elég, amit tudnak.
Én éppen hogy visszavenni szoktam a sebességéből a jobb minőség miatt.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1985) joci2000 válasza vati (#1984) üzenetére


joci2000
aktív tag

így igaz a minőség nálam is fontosabb, mint a hiperszuper sebesség :DDD

inkább 5perccel tovább írja, hogy pár évvel tovább bírja :P

(#1986) Egon válasza neduddki (#1983) üzenetére


Egon
nagyúr

Természetesen 1612-es, nekem is ilyen van...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1987) Egon válasza vati (#1984) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel a fejtegetéssel csak annyi a gond, hogy nagy általánosságban a tapasztalatok pont az ellenkezőjét erősítik meg.
Amúgy az én íróm (NEC 2500A) már rontott lemezt, egy darabot (egy Traxdata lemez volt). Nem hiszem hogy ez bármit is jelentene (akkor lehetne korrekt összehasonlításról beszélni, ha egy Load Game után _ugyanazt_ a lemezt megírnád az LG-del - és ott jó lenne).
Jah, és baromi csendes is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1988) Egon


Egon
nagyúr

Még mindig keresem a lehetőséget és az ötleteket egy fekete előlapos, dobozos DVD-író megvételére (NEC előnyben).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1989) erdoke válasza neduddki (#1981) üzenetére


erdoke
titán

1612-es ócskavas. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#1990) Wajk


Wajk
addikt

hali, behalt a régi jó CDíróm és most szeretnék venni egy LightSchribe-os DVD írót.
elvárások:
- LightSchribe
- DVD ram ismeret
- ne bénázzon, megbízható legyen
- 10K körül
- fekete szín

NECről nem hallottam valami jókat, az LG 4166 - ról viszont igen. de sajna a kedvenc boltomban feketét nem tartanak, de a Samsungot ajánlották 2év garival!

vélemény, javaslat? stb? ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1991) Egon válasza Wajk (#1990) üzenetére


Egon
nagyúr

Bármit, csak Samsung-ot ne...
NEC-t többen dicsérik mint szidják. Hozzáértők véleményét idézve, talán Plextor, Benq, NEC, Pioneer a sorrend, utána jön az LG (persze a modell sem mindegy).

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1992) Wajk válasza Egon (#1991) üzenetére


Wajk
addikt

hmm, pedig itt a PHn a tesztben sem húzzák le a Samu-t, sőt, meghát 2 év gari is van.

Az LG 4166ról pedig eddig csak jókat hallottam.

a pioneer 111D az jobb választás lenne?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1993) Egon válasza Wajk (#1992) üzenetére


Egon
nagyúr

Olvass vissza kicsit többet, ne csak 10-20 hozzászólást. PPeter a téma legfőbb szakértője, Erdoke is vágja a témát (és nem utolsósorban van összehasonlítási alapjuk is), első körben koncentrálj az ő írásaikra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1994) Wajk válasza Egon (#1993) üzenetére


Wajk
addikt

olvasok én becsülettel ;)
de sok a szöveg ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1995) Wajk válasza neduddki (#1979) üzenetére


Wajk
addikt

a Pana az milyen árkategóriában van? mert a Plextort azt néztem de 20K-t azért nem adnék ki, most nincs keret...
10K körül akkor mi a tuti, mert olvasok de mindneki mindenki ellen van ;)
a NECről többnyire negatívot hallok, amúgy nem hajtaném nagyban, heti max 2 írás, csak dolgozzon megbízhatóan.

Samu LG tényleg annyira rossz?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1996) Egon válasza Wajk (#1995) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd meg mondjuk a #1833-at (és azt is, hogy mire válaszol).
A Plextor valóban ölég drága, nálam is kiesik. Benq-t is hanyagolom, több ok miatt. NEC-ről általában jobbakat írnak, mint a Pio-ról. Samsungot szvsz mindenképpen hanyagold, az LG azért nem olyan rossz választás (ha csak az utóbbi kettőből választhatsz, mindenképpen jobb alternatíva), egyszerűen csak (sokak szerint) van jobb...
Panasonic-ról nem tudok sokat, utoljára 32x-es CD-ROM-om volt Pana (az borzalmasan rossz volt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1997) Egon válasza Wajk (#1995) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként a Plextor messze a legdrágább, a Benq 1-2 ezressel több szokott leni, mint a középkategória (NEC, Pioneer: ezek kb. egy árban vannak).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1998) ftc válasza neduddki (#1979) üzenetére


ftc
nagyúr

1612 mintha az enyémet láttnám :D

(#1999) Wajk


Wajk
addikt

Mi különbség van az LGk között? a H20L és a 4166 között?
A H20Lről nem írnak valami jókat. a 4166 jobb?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2000) lazydog válasza Wajk (#1990) üzenetére


lazydog
addikt

Ha ragaszkodsz a Lightscribe-hoz, akkor a NEC eleve kiesett a sorból.
Marad a BenQ 1655, a Pioneer 111L és az LG.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.