Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) YODA mester


YODA mester
senior tag

Akkor még azt kérdezem, hogy a Gigabyte írókrol mi a vélemény..?

(#1152) Sdi válasza YODA mester (#1151) üzenetére


Sdi
addikt

Az újabbak LiteOn alapúak.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1153) erdoke válasza mr_knight (#1150) üzenetére


erdoke
titán

sedó a genyó...

A legjobb aláírás a héten

(#1154) YODA mester válasza Sdi (#1152) üzenetére


YODA mester
senior tag

És az jó vagy nem jó..? :F

(#1155) IRON STORM válasza YODA mester (#1154) üzenetére


IRON STORM
őstag

Inkább a hanyagolható típusok közés sorolnám.
Nemrég kérdezted a Sony írókat.
a Sony DRU-810A az Benq1640-re épül. jó kis író, csak még Magyarországon nem láttam sehol.

Csak a TDi!

(#1156) ra^ven


ra^ven
senior tag

Hi!
Két írót néztem, segítsetek a választásban pls.:
Egyik: LG M4167
Másik: NEC 4550 v. 4551
LG ről azt hallottam hogy a használt, karcosabb lemezeket is elég jól olvassa, sebesség terén meg nincs sok különbség.
Melyiket ajanlanatok?
Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#1157) yksz


yksz
aktív tag

Melyiket ajánljátok: LG gsa4167B; NEC 4550 vagy egy HP lightscribe-t nekem megfelelo paraméterekkel(ennél a garancia, zaj és írás/olvasás minoség fontos)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1158) FefeeX válasza yksz (#1157) üzenetére


FefeeX
veterán

NEC

(#1159) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám: A napokban (OK,két hete) vettem egy ASUS DRW-1608P2 típusú DVD-írót,mert még mindig nem lehetett Pio110-est kapni és már nem tudtam tovább várni,DVD-t kellett írnom. Időközben kijött ASUSéktól a DRW-1608P2S típusú író,ami ír DVD-RAM-ot és nekem erre szükségem lenne,de egyértelműen nem áll módomban erre lecserélni a már két hete elhozott 1608P2-est. És ahogy olvasgattam itt a hozzászólásokat,legfőbbképp PPéterét,megragadta a figyelmemet egy tény.

A DRW-1608P2-ben OEM Pioneer 110D van,a DRW-1608P2S-ben Pioneer 110.
Ha a 110 D-ből DRVFlash-el lehet firmwarecserével 110-est csinálni -márpedig ugye ez a helyzet- akkor ugyanezt működik a DRW-1608P2-esemmel is,ha az ASUS oldalán található DRW-1608P2S firmwarejét beflashelem?

Elég bizonytalan vagyok,mert nem akarom elcseszni az írót azzal,hogy hülyeséget csinálok.Mert ugye,ha beégetem a 1608P2S firmwarejét és nem müxik,elvileg még cserélhetnék firmwaret,ha annak a verziószáma magasabb mint az aktuális.De a 1608P2S firmwarejének ver.száma is 1.37 és a DRW1608P2-őmhöz is ez a legújabb verzió! :F

A DRVFlash és a szükséges firmwareek már megvannak,csak megerősítésre várok,szóval SOS,Help,stb.. köszi_

(#1160) erdoke válasza Speed® (#1159) üzenetére


erdoke
titán

SZVSZ a Buffalo 8.37-es 110 FW-t flasheld bele...;)

A legjobb aláírás a héten

(#1161) yksz válasza FefeeX (#1158) üzenetére


yksz
aktív tag

KOszonom :R

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1162) ra^ven


ra^ven
senior tag

UP #1155

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#1163) FefeeX válasza ra^ven (#1162) üzenetére


FefeeX
veterán

mindenképpen a NEC, ez olyan mint a Mercedes meg a Suzuki összehasonlítása...

(#1164) ra^ven válasza FefeeX (#1163) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm! :R Kell hozzá valamilyen frissítés firmware vagy valami?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#1165) TeeJay válasza FefeeX (#1163) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont a Pioneer most olcsóbb mint a NEC :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1166) FefeeX válasza ra^ven (#1164) üzenetére


FefeeX
veterán

Sosem árt a legújabb firm, a topicjában, ha van megtalálod...

(#1167) FefeeX válasza TeeJay (#1165) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem szerepelt a kérdésben a PIO, különben azt ajánlottam volna...

(#1168) Speed® válasza erdoke (#1160) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Köszi,de asszem nem fog menni:
Megpróbáltam DRVFlash-el beégetni a DRW-1608P2S firmwaret,és úgy nézett ki hogy sikerülni fog,mert a progi Pio110D ként ismeri fel az ASUSt,de amikor megadtam neki a besütendő firmwaret,beugatott hogy nem stimmel a gyártó és nem kaptam meg a kérdést hogy ennek ellenére akarom-e folytatni? Pedig akartam volna...

Szóval jelenleg az a helyzet,hogy megkapta a saját DRW-1608P2 1.37es frissítését és várok amíg valaki nem tud mondani egy progit ASUS írókhoz,vagy akármilyen más utat a 1608P2S firmware besütésére.. :(

(#1169) IRON STORM válasza Speed® (#1168) üzenetére


IRON STORM
őstag

DvrFlash 2.2 verzióval mennie kell. lehet hogy régebbivel próbálkozol.

Csak a TDi!

(#1170) FefeeX válasza Speed® (#1168) üzenetére


FefeeX
veterán

force-olni kell előre.
ld: burn.hu

(#1171) Speed® válasza IRON STORM (#1169) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Yeeeeepiáééé minden ASUS tulajdonos nevében 8) Győzött az igazság!

Az van,hogy A DRVFlash2.2-vel próbálkoztam eddig is,de nem ez volt a probléma!
Miután felnyomtam a 1608P2 1.37-es firmwarejét már hajlandó volt besütni az 1.37-es 1608P2S firmwaret!!!
Sajnos még nem tudtam kipróbálni a RAM-írást nyersanyaghiány miatt,de remélem müxeni fog.
Ám ezzel együtt felmerült egy (OK,több) újabb kérdés bennem:

1 Garanciának pápá ugye,hacsak nem a saját firmwarejével viszem be,ha gáz van?
2 Tud valaki DRW-1608P2S RPC-1 es firmwaret valahol?
2 RPC1-es firmware a régiókód állíthatóságának korlátját szedi csak le,vagy csak 0-ázza?
3 Hogy/mivel/mi módon tudok booktype-ot állítani íráskor? -DVDROMhoz leginkább

Mellesleg érdekes,hogy a MediaCode 1.7.akármennyi progi szerint a 1608P2 1.37re frissítés után 160 fajta lemezt tud írni az író,a 1608P2S 1.37-tel pedig 190 ez a szám,de a DVDRAM típusokat nem írja ki,WhatTheFuck?

PPeternek A fórumodban valaki a Pio110D->110 cikkel kapcsolatos hozzászólásokban az én problémámmal küszködött -1608P2->1608P2S.Nem vagyok beregelve,csak segíteni szeretnék neki.

Ha szerzek lemezt,megírom a tapasztalatokat,éljen soká az ASUS (OK,Pionak is köszi 8)

(#1172) FefeeX válasza Speed® (#1171) üzenetére


FefeeX
veterán

garinak nem annyi, mert vissza tudod flesselni a cuccot.
Ha meg megse mozdul, akkor nekik se fog, és sose deritik ki mit csináltál...
RPC1-re egyszerűbb megoldás:
Slysoft AnyDVD
Ha meg bitsettinget akarsz, akkor buffalo FW.
Ha keresgetsz, megtalálod a pio 110 topicban.

(#1173) Speed® válasza FefeeX (#1172) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valami hasonlóra gondoltam én is,csak ez az első ''flasheljünk firmwaret rizikósan'' projectem.Abban viszont tényleg igazad van,hogy ha olyan szinten **szom el,akkor a szervíz sem tudja kibogarászni,legalábbis remélem,hehe.

RPC-1 egyébként annyira nem fontos,mert jellemzően 2.es régiójú vagy független lemezekkel hoz össze a sors,viszont a bitsetting miatt már kipróbáltam a buffalo 8.37-est és pont az volt a problémám,hogy nem vágom hol kell beállítani a melyik íróprogiban,hogy DVD-ROMnak csinálja meg a lemezt :F

Az előző hozzászólásomban elírtam a MediaCode-os résznél:
A DRW-1608P2S firmwarerel ismer 160 fajta lemezt,az Erdoke által ajánlott Buffalo féle 8.37-essel 190-et.Ez hogy lehetséges?

Arra is keresem a miértet,hogy hogy a valagba lehetséges az,hogy az ASUS saját gyári firmwarejével megírt TDK (MBIPG101R04) lemez visszaolvasáskor 2x-8xig müxik,ui.típusú lemez a Buffalo fw-vel meg vígan hozza a 12x-16x sebességet :F

Jelen helyzetben a Buffalo féle firmware-rel írogatok és ez egészen addig így marad,amíg nem lesz ASUSéktól hasonló,mert hogy néz má' ki,hogy ASUS fannak az eszközkezelőjében Pioneer felirat virít :P

[Szerkesztve]

(#1174) FefeeX válasza Speed® (#1173) üzenetére


FefeeX
veterán

Ugyanez van kérem a Benq-Plextor párosnál is, csak ott van amikor egyik, van amikor másik ad ki jöbb FW-t, az emberek meg őrültek módjára flesselik át a meghajtókat egyikről másikra...
Szóval a lényeg hogy a drive fizikailag ugyanaz, a firmware pedig különböző.
Viszont a Buffalo az eredeti pioneer, de azért késik 1-2 hetet, mert az eredeti FW-t módosítják...
Szóval ha ASUS Fw-t használsz, vszínűleg nem lesz olyan jó kompatibilitásod, mintha PIO-t.
De attól még a drive ugyanolyan, csak kalibráció kérdése...
Lehet egyébként, hogy azért tették lassabbra hogy magasabb legyen a minősége a visszaolvasásnak, ugyanis olvastam hogy a gyors stratégia nem mindig célravezető...
ASUS-ból tuti nem lesz bitsettinges, főleg ezek után...
Ami más:
Bitsettinghez semmit nem kell állítanod, magától úgy írják a progik a pluszos lemezt. A néró tutifrankón, de szerintem minden.

(#1175) Lac4


Lac4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy DVD írót venni, de nem tudom milyent vegyek, nem igazán értek hozzá a segítségetek szeretném kérni, hogy melyiket lenne érdemes venni. 10-20k körül gondoltam max.

A másik kérdésem pedig az lenne mit jelent ez a sor 16x+ /8x-?

Előre is köszönöm a segítségetek.
Lac

(#1176) FefeeX válasza Lac4 (#1175) üzenetére


FefeeX
veterán

Hali.
Első kérdésedre:
-Pioneer 110D
-Benq 1640
-NEC 4550

Másodikra:

Ezt ki írta, mikor és hol?

(#1177) Lac4 válasza FefeeX (#1176) üzenetére


Lac4
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget.

A második kérdés az az egyik DVD íróhoz volt írva leírom az egyik példát:
Plextor PX-740A/T3K 16x+ /8x- Dual Layer DVD író OEM

(#1178) FefeeX válasza Lac4 (#1177) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyéni vélemyény: Szerintem a pluszos DL lemezt tudja 16xesen, a minuszost meg csak 8xesen.
De hidd el olyan pluszos lemez sincs amit tudsz 16xesen, meg nem is ajánlanám, ha lenne sem...
DL írás maradjon 4x.
És akkor már mindegy mit veszel...

(#1179) IRON STORM válasza Lac4 (#1177) üzenetére


IRON STORM
őstag

16x írja a az egyrétegű ''+'' ill ''-'' lemezeket. és 8x írja a DL lemezeket

Csak a TDi!

(#1180) question man


question man
tag

Egy elégfuri gondom lenne Most csetréltettem ki a Tssh-552b írómat mert elkezdett köhögni és kaptam helyette egy W-162 írót ami már 16X-osan is tud írni és ami kicsit gáz pl arita lemeznél nem enged 4X-esnél lassab írást viszont ezt a samsungot már merem ajánlani bárkinek mert sokkal szebben és halkabban ír mint elődje és nem csinál semmilyen gondot pedig már megégettem vele pár lemezt tehát ajánlom mert nagyon kafa :))

a számítógépek füsttel működnek

(#1181) FefeeX válasza question man (#1180) üzenetére


FefeeX
veterán

A 16xos íróknál ne várd hogy 4xesnél lassabb sebességet engednek...

(#1182) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Kezd meghalni a Plextor 716-os íróm (nem olvas be mindent, fura zajok...), ami nem nagy baj, mert van mellette egy tökéletesen működő Pio DVR-109 író is, de az már probléma, hogy a Pio-val nem tudok teszteket futtatni, mint pl. a Plextools Q-Check. Kérdésem az lenne, hogy az új Plextor írók (740, 750) támogatják-e ezket a ''szolgáltatásokat'', mert mintha ezt olvastam volna valahol, hogy nem...
Az igaz, hogy a Benq írókhoz is jár már vmi hasonló tesztelő progi?
Előre is kösz!

(#1183) erdoke válasza gg72 (#1182) üzenetére


erdoke
titán

A 740 egy OEM BenQ 1640, a 750 pedig egy OEM TEAC író. Előbbi Philips, utóbbi Pnasonic vezérlőchipes. Plextor FW-rel egyik sem támogat minőségellenőrző teszteket, a 740-et BenQ FW-rel és CD-DVD Speeddel vagy DVDInfo Proval rá lehet bírni.
Plextorból 712-716-755-(760) a Q-Check képes írók listája.

A legjobb aláírás a héten

(#1184) naksys


naksys
senior tag

sziasztok!
nem ide tartozik, de hátha tudtok segiteni..!LG-gsa4082b dvd iróm van, a gondom, hogy dvd és cd-rw-t ír, de sima adat cd-t nem tudok vele írni, sem audiot..azt irja: ''fókuszálási vagy sávkövetési hiba'' nem volt kábelcsere, tápkábel kontakt jó, egyik napról a másikra csinálja ezt. a lemezt beolvassa, az irtat és az üreset is.próbáltam többféle márkás és noname lemezt is.. köszi a segitségeteket előre is!! :R

[Szerkesztve]

(#1185) PPeter válasza naksys (#1184) üzenetére


PPeter
addikt

Ha beírtad volna a keresőbe a ''4082'' karaktersorozatot a topikok listájánál, akkor találtál volna egy párat, ahová jobban illik ez a kérdés. Kábelt cserélj, próbáld ki más gépben / lepucolt (új) Windows-zal, ha nem megy akkor új író - és akkor máris jöhetsz ide vissza, hogy megkérdezd, milyet vegyél...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1186) naksys válasza PPeter (#1185) üzenetére


naksys
senior tag

köszi a segitséget, bár nem kioktatást kértem hanem segitséget! nem akartam olyan topikba irni amibe hónapok óta nem irt senki. bocs

(#1187) FefeeX válasza naksys (#1184) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem az MSI DVD íróm csinálja ezt egy bizonyos széria TDK lemezzel, az összes többivel mint verba, philips maxell megy...
Szóval lehet a lemez a hibás... Bár ha többfélével...

(#1188) FefeeX válasza PPeter (#1185) üzenetére


FefeeX
veterán

PPeter meg tudnád mondani mit kell átállitani, átirni a windowsban hoy a tényleges irást mutassa a nero? Régebben megvolt, de a reinstallal elvesztette a képességét...
Köszönöm.

(#1189) PPeter válasza naksys (#1186) üzenetére


PPeter
addikt

Írtam, hogy mit tegyél. Ez még mindig több, mint amire számíthatsz egy totálisan offtopik kérés/kérdés után.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1190) PPeter válasza FefeeX (#1188) üzenetére


PPeter
addikt

Te is jó helyen kérdezed ezt báz. :DDD

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder]

''ShowSingleRecorderSpeed''=dword:00000001''

Ez volt a 6-os szériánál. A 7-esnél nem próbáltam.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1191) FefeeX válasza PPeter (#1190) üzenetére


FefeeX
veterán

köszi, tudtam hogy számíthatok rád...
kicsit mintha paprikás hangulatod lenne... :)
kösz még1x

(#1192) PPeter válasza FefeeX (#1191) üzenetére


PPeter
addikt

Dehogy, csak ha egyszer mindennek megvan a helye, akkor nem látom értelmét az offolásnak :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1193) gg72 válasza erdoke (#1183) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a választ! ;)

(#1194) chgergo


chgergo
tag

Végig olvasva az utolsó pár száz hozzászólást, egyértelmű, hogy NEC, PIO vagy Benq írót veszek. Viszont van raktáron vagy 70db 8x -os TDK és 80db 8x szintén minuszos (TY) Veratim lemezem, amiket 4x-en szoktam írni a jelenlegi NEC 2510A-val, értelem szerűen az új íróval szeretném ezeket is használni.
A kérdés, hogy a 16x-os írók mennyire szeretnek 4x-en írni, nem túl szélsőséges beállítás-e nekik? Gondolom továbbra sem érdemes emelni az írás sebességét, ha a legjobb minőség a cél.
A mostani 2510A-val már van pár TDK lemezem, amin vannak olvashatlan file-ok. Igaz, hogy kicsit karcos már a lemez, de más meghajtóban sikerült beolvasni, tehát annyira nem lepusztult. Ez elég aggasztó, tekintve hogy 2 hónapos a lemez.
Ennek szellemében melyik írót lenne érdemes választani?

(#1195) somodisoma


somodisoma
senior tag

Sziasztok!

Milyen light scribe-os írók léteznek amagyar piacon? Ismerem az LG-t. Ki gyárt még? Színes van belőle? :F

Előre is köszi a segítségeket!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#1196) TeeJay válasza PPeter (#1190) üzenetére


TeeJay
félisten

thnx ezt én is megcsináltam és nagyon jó látni mennyivel ír éppen :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1197) ifarkas válasza somodisoma (#1195) üzenetére


ifarkas
csendes tag

Szia van az LG nek a 4166-osa, a samsungnak az SH-W162c-je, a HP-nek a 840i belső, és a 840e külsője, mindkettő csak feketében, és a LITE-on-nak a SHW-16H5S-15C tipusú égetője érhető el jelenleg magyarországon. Mivel a HP fejlesztette ki csak az 840i-t tudom ajánlani az RRC-nél 12990+ÁFA, és jövőre lesz hozzá firmware is mert nem csak monokromba tud majd, hanem lesz még hat alapszín is.

(#1198) #35692544


#35692544
törölt tag

üdv
off:olyan problémám van az lg4083 dvd írommal hogy win telepítés után ír 4x-en de pár hét mulva már csak 2x-en hogy lehet kideríteni hogy mivel akad

(#1199) PPeter válasza ifarkas (#1197) üzenetére


PPeter
addikt

Egy nagy túrót a HP fejlesztette ki, más cég csinálta, csak a licence van náluk - írót saját maguk nem is gyártanak, a HP LightScribe írójában (is) valamelyik másik gyártó terméke van, ha jól emlékszem a BenQ DW1625 / Philips DVDR16LS, de mivel a HP szokott menet közben egy trípuson belül is gyártót váltani, így akár lehet LG is. Ha biztos normális írót akar valaki LightScribe tudással, akkor a BenQ DW1625-re kell utazni, vagy ennek Philips megfelelőjére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1200) need


need
addikt

LG ide vagy oda..nekem idáig az volt..!
Akkor tol nincs baj már vele ha megvan a megfelelő..firmware..és a normális korongra irunk vele..!

De most a mostani mellé veszek 1 piot..de csak azért mert kiváncsi vagyok rá...:))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.