Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Töki válasza Flashcash (#49) üzenetére


Töki
tag

Kösz az infókat, azonban sajnos csak princo-t tudok szerezni olcsón, ezért az elsődleges szempontom a dvd íróknál, hogy ezt minnél jobb minőségben írják meg. Csak ezt az egy szempontot figyelembe véve te melyiket ajánlod?

Ha ezzel a 100-200MB-tal kevesebb adatot írnék rá, akkor elvileg mindegyikkel jó lenne?

Nem tudja esetleg valaki, hogy hogyan kell értelmezni a KProbe programot?

Csak egészség legyen és Térerő

(#52) Flashcash válasza Töki (#51) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csak annyit tudok mondani amit én tapasztaltam. A Pioneer jól megírta az összes Princo-t, kivéve azt amelyiken eleve látszik hogy hibás a széle, ill. ezt is megírja csak az utolsó 100-200MB nem olvasható.
Van itt LG DVD író fórum, olvasd át vagy kérdezd meg hogy mik a tapasztalatok a Princo lemezekkel kapcsolatban.

Nekem az a véleményem hogy a Princo rossz minőségű lemez, nem tudom mennyiért szerzed de nem biztos hogy megéri a befektetést.

Az apróneten 350FT-ért már kapsz Ritek G03 lemezt ami sokkal jobb minőséget képvisel, nem hiszem hogy ennél sokkal olcsóbban szerzel Princo lemezt.

Kprobe Parity Inner hibák: - Ezek olyan hibák amelyeket az elsődleges hibajavítás nem tud kijavítani. Ez még nem okozhat olvasási hibát.

Parity Outer: Ezek olyan hibák amit a másodlagos hibajavítás sem tud kijavítani, olvasási hibákhoz vezethet.

A Kprobe teszt nem teljesen megbízható, drive, író és médiafüggő, csak tájékoztató adatokat ad.

(#53) qpakcovboy válasza Flashcash (#52) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hello


Nos Írtam már 1-2 DVD-t de inkább csak kisebb dolgokat mentettem le (100-200Mb) És most van egy olyan gondom, hogy a tesómnak van egy csomó filmje, de nemtudom, hogy mentsem le magamnak, a gép szó nélkül felmásolja, ' film kb 6-8Gb Csak VOB, és IFO, és BUP file-ok. Addig már eljutottam, hogy ezekből hogy csináljak egy aránylag yo minőségű avi-t, de szerintem ezt a DVD nem fogja lejátszani, és nemtudom, hogy most hogyan tovább. Ha tudod a választ akkor légyszi segíts!!!:U

(#54) detri válasza qpakcovboy (#53) üzenetére


detri
aktív tag

Lehet, h félreértettelek: Eredeti DVD lemezt szeretnél lemásolni?
Ha igen: http://detri.uw.hu/DVD9toDVD5.zip Itt van egy leírás, én így másoltam már egy-két eredeti lemezemet, nagyon jó lett.

Ha aviból akarsz DVD-t írni, amit az asztali is lejátszik, akkor TMPGenc progival konvertáld át az avit DVD PAL formátumra, majd valamilyen author programmal készítsd el a DVDt (Ebből is a TMPG a legjobb szerintem).

(#55) Flashcash válasza qpakcovboy (#53) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

kb. ugyanazt tudom ajánlani mint az előttem szóló fórumtag.

Az asztali DVD lejátszók nem kezelik az avi-t, olvasd el az útmutatót, mpeg2-be kell majd tömörítened a videóanyagot úgy hogy ráférjen az egyrétegű DVD lemezre is, helyet spórolhatsz meg a videóanyagnak azzal is ha lehagyod a felesleges extrákat, hangsávokat.

(#56) detri válasza Flashcash (#26) üzenetére


detri
aktív tag

Miért, mivel olvas másképp egy asztali? Hogy lehet jobb egy író asztalira-írás témában? Komolyan nem tudom, ez nem szurkálódás, vagy ilyesmi. :)

Én LG4040B -t használok, írtam már vele DVD-R, DVD+R, DVD-RW lemezre elég sokat, mindegyik lemez asztali lejátszóhoz készült (az RW-re legalább 20x). Egytől egyig mindet lejátszotta az asztali. Aki egyébként 3 éves múlt, szóval le vagyok nyűgözve a tudásától... :) Najah, Pioneer! (DV-535) :DDD

(#57) Mazlee válasza qpakcovboy (#53) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Vegyél DivX-es dvd lejátszót és megoldódik a probléma

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#58) Flashcash válasza detri (#56) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Attól hogy érzékenyebbek a hibákra, bizonytalanságokra az írt DVD lemezeken. A cache sem biztos hogy azonos méretű mint egy számítógépes olvasónál. Ráadásul más az ha csak lerippelsz egy filmet egy számítógépes lejátszóval és megint más amikor nézed a filmet az asztalin és megakad a lejátszás egy pillanatra.

A másik pedig a kompatibilitás, nem nézted meg a belinkelt tesztet?
Ha ugyanazt a tipusú lemezt ugyanazzal a programmal megírod két különböző DVD íróban, nem biztos hogy mindkettőt lejátsza ugyanaz az asztali olvasó.

(#59) detri válasza Flashcash (#58) üzenetére


detri
aktív tag

Most megnéztem a tesztet. Hát ezekszerint elég nagy mázlim van a jóöreg asztalival... Az A05-ös Pioneer fölénye elég meggyőző, kíváncsi lennék mit produkálna a tesztben az LG.

(#60) Flashcash válasza detri (#59) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom, ráadásul ezt tesztelni nagyon macerás, mert a lemeztől, írótól, és a lejátszótól is függ.

Ebben az tud csak bővebb információt adni aki megírt rengeteg különböző tipusú DVD-t és sok fajta lejátszóban kipróbálta.

(#61) Perzsa


Perzsa
tag

Én tegnap vettem egy LG4081B eddig 3db Sentinel nevű DVD-R irtam vele. A tokra az volt irva hogy csak 1X irható de a Neroval megirtam gond nélkül 2X!!!
DVD-RAM-ot eddig csak formáztam. De amit halottam rola az nem agaszt!

It isn't expression

(#62) qpakcovboy válasza detri (#54) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi ez hasznos link, majd írok mire jutottam..

(#63) qpakcovboy válasza Perzsa (#61) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Neked is adtak gondolom egy DVD-ram-ot, szerintem saját célokra teljesen yo olyan mint egy 4.7Gb vincsi. és már lehet kapni 2k-ért

(#64) qpakcovboy válasza detri (#54) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ja és még valami, ennek a programnak a neve: DVD9toDVD5?? nincs valami linked ahonnan letudom tölteni???

(#65) Perzsa válasza qpakcovboy (#64) üzenetére


Perzsa
tag

ftp://ftp6.nero.com/Support_doc/PDF-Recode/DVD9toDVD5.zip

Használd a Filemirrorst!

It isn't expression

(#66) Perzsa válasza Perzsa (#65) üzenetére


Perzsa
tag

Bocsi elnéztem mert ez csak egy PDF !!!
Mást nem találtam!

It isn't expression

(#67) detri válasza qpakcovboy (#64) üzenetére


detri
aktív tag

Nemnem, ez csak egy leírás. Kétféle módszer van benne.

1. Az első módszerrel megtarthatod az eredeti lemez minden extráját, menüket, szinkronokat stb. Tudod állítgatni minden egyes menü/extra minőségét, kiveheted ami nem kell, így nagyon jó minőségű marad a film. (én nem láttam különbséget úgy, h minden extra minőségét minimumra húztam - így kb VHS minőség lett - A filmet pedig maxra). Ehhez a DVD Decrypter és az InstantCopy programok kellenek. Mindkettő nagyon egyszerűen használható, legfeljebb az InstantCopy beszerzése lehet macerás, de biztos van demo verzió, vagy DC++... A Decryper ingyenes.
InstantCopy 8.0: http://www.pinnaclesys.com/ProductPage_n.asp?Product_ID=1394&Langue_ID=2
DVD Decrypter: http://www.dvddecrypter.com/download.asp

2. A második módszerhez DVD Decrypter, és DVD2ONE kell, ekkor csak a film marad. Ezt még nem próbáltam, de gondolom ez sem bonyolultabb.

(#68) toeri válasza qpakcovboy (#50) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Húúú akkor most egyforma íronk lett! :P
Indítsunk külön topicot és határolódjunk el a mélyen lenézett 4040B-sektől! ;)
(Nem kell ám komolyan venni, semmi gond nem volt a 4040B-vel sem, csak ez újabb, de amúgy nagyon egyformán néznek ki...)
Éljen és virágozzék a 4081B! :DD
Ui. Ha valaki tud Mo.-n 8x-osan írható +R-es lemezről, az ossza meg az infót! ON

Üdv, toeri

(#69) detri válasza toeri (#68) üzenetére


detri
aktív tag

Van valami különbség a 4040, és a 4081 közt a 8x íráson kívül?
Ha nincs, akkor kicsit sem bosszankodom, és jó 8x-os lemez keresést kívánok! :P :DD

(#70) turho válasza toeri (#68) üzenetére


turho
őstag

Mintha már lenne Ricoh márkájú, 8x-es +r, de hogy itthon lehet-e már kapni..

(#71) qpakcovboy válasza detri (#67) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Annyit dutam csinálni, hogy leszedtem a magyar 6csatornás hangot(Kb350Mb)
És a film 4*1Gb-os VOB file-ait, ezt megpróbálom kiírni Nero6-al mint video dvd, az eredményekről majd még írok

(#72) toeri válasza detri (#69) üzenetére


toeri
aktív tag

Semmi. :(
(Picit máshogy vannak a feliratok és a doboza nem kék, hanem zöld volt. Nem is ezt akartam venni, de karácsony előtt utolsó pillanatban nem volt más.)

Üdv, toeri

(#73) detri válasza qpakcovboy (#71) üzenetére


detri
aktív tag

Neroval? Hát így még nem csináltam, nemtom hogy kell, lehet-e?...
Sok sikert hozzá!

(#74) detri válasza toeri (#72) üzenetére


detri
aktív tag

Nekem még mázlim volt, december 15-20.-a körül vettem a 4040B -t sulinetre. Szal ennyi pénzért tuti vétel volt. :)

(#75) qpakcovboy válasza detri (#73) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igazából, én sem tudom bejön-e most 50%nál tartok, még 15perc.
Az lenne a jó ha lenne egy olyan oldal, ami nagyon szájbarágós és leírja pontról pontra milyen progival mi a teendő, ja és magyarul. Valaki tud ilyet???

(#76) qpakcovboy válasza detri (#74) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én igaz, hogy most vettem és nem sulinettel, de 10k-ba került, amit remélem azért mad behoz...

(#77) peterqe


peterqe
aktív tag

Nekem is Pio A06-osom van, csak ajánlani tudom.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#78) detri válasza qpakcovboy (#76) üzenetére


detri
aktív tag

Hol vettél 10.000-ért ilyen írót? :F Énis akarok! :)

(#79) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos Megpróbáltam neroval, de semmi, ráadásul a mérete is elég nagy 4.6, nem akarja megírni, senki nemtud részletes leírást?

(#80) qpakcovboy válasza detri (#78) üzenetére


qpakcovboy
őstag

30k netto a juventus-teamnál 41-et fizettem de a fa remélem visszavándorol+ volt egy fölös vincsim, meg egy cdíróm amit ösz visz 21ért elment.

De nagyon kéne egy leírás, hogy írjak át magamnak DVD-filmet!!!!

:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

(#81) detri válasza qpakcovboy (#75) üzenetére


detri
aktív tag

Megnézted azt a leírást, amit először belinkeltem?? Az nagyon szájbarágós, képekkel, pontról pontra mit kell csinálni.
Igaz, angolul van. Nem kell hozzá nagy angol tudás, lefordíthatom, de abból nem lesz köszönet. :DDD

(#82) qpakcovboy válasza detri (#81) üzenetére


qpakcovboy
őstag

ok még próbálkozom, de ha valaki tud épkézláb megoldást, az írhatni, mert nemjutok(tunk) 1-rőla a 2-re.

(#83) toeri válasza qpakcovboy (#80) üzenetére


toeri
aktív tag

OK. HowTo:

1, DVDShrik 3.0 (Béta, de jó) -> download, majd program elindít. (Freeware.)
2, Open disk (kb. 2 perc vár).
3, Fastruktúrában Menük tömörítési aránya a legrosszabbra (%-ban van megadva az eredetihez képest, tehát 100 a legjobb).
4, Felesleges/nem kívánt hangsávok törlése.
5, Feliratok maradhatnak, lényegileg nem változik tőlük a tömörítési arány.
6, Tömörítés HDD-re, egy- vagy kétmenetes választható.
7, Könyvtárban lévő film megtekintése (pl. PowerDVD-vel (Adták az íródhoz!) ).
8, NERO 6.3.0.0-val új DVD-Video project létrehozása. (Korlátozott demo.)
9, A könyvtárban lévő összes file áthúzása (drag-and-drop) :) a VIDEO-TS (gyk. pirossal jelölt) könyvtárba.
10, DVD-írás, majd ENJOY IT! :DDD

Ha el tudtad rontani valahol szólj, bár szvsz nem fog sikerülni... :C

Üdv, toeri

(#84) qpakcovboy válasza toeri (#83) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi, Ez már érthetőbb volt számomra, megyek kipróbálom!!!

(#85) detri válasza qpakcovboy (#84) üzenetére


detri
aktív tag

Na! Meg ne próbáld Toeri módszerével! :))
Nekiestem az ide vonatkozó részt (kb a html harmadánál kezdődik) lefordítani, legalább 1 lemezt írj majd ezzel a módszerrel, ok? ;)

http://detri.uw.hu/dvdmasolas_hun.zip

(#86) toeri válasza detri (#85) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Félsz, hogy működik, mi? ;) ON

Üdv, toeri

(#87) toeri válasza toeri (#83) üzenetére


toeri
aktív tag

Kifelejtettem:

4,5 Extrák tömörítési aránya is legrosszabra. (Ha sok extra van, az kemény befolyásoló tényező!)

Üdv, toeri

(#88) erdoke válasza toeri (#83) üzenetére


erdoke
titán

DVDShrink elég vacak minőségben tömörít újra, így az új Deep Analyze funkciót mindenképpen érdemes kipipálni, egy fokot javít rajta.

A legjobb aláírás a héten

(#89) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos félsiker, az eggyik dvd-n megy(hyundai), de a samsung-on nem megy, gondoltam hogy azért nem megy rajta, lehet nemismeri a cd+-rw -t.
Kipróbálom sima - -os lemezzel, remélem működik!!!!!
Köszönöm a sok segítséget:DD:DD:DD
Bár szerintem még lesznek problémáim..

(#90) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#84) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hogy ne fáradj feleslegesen, ezért ezzel is írok legalább 1-et.

(#91) toeri válasza erdoke (#88) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Én ki szoktam (pipálni), de nem kötelező. :DD ON

Üdv, toeri

(#92) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali, Találtam egy franko progit, ami:divixből, xvidből csinál DVD, haláli!!!:DD

(#93) toeri válasza qpakcovboy (#92) üzenetére


toeri
aktív tag

Akkor közvélemény-kutat ássunk! ;)

Ki mit használ, ki szerint melyik progi milyen minőségben tömörít újra?

Ui. Nyissunk neki új témát, vagy jó lesz itt is?

Üdv, toeri

(#94) vicces válasza qpakcovboy (#92) üzenetére


vicces
addikt

halljuk!
mi a progi neve!?

:)

(#95) Steven


Steven
addikt

Szisztok tudja valki h. milyen szabvány cd+g v mi a manó csak azt tudom h. ezt a formátumot nem támogatja a dvd írom... Baj ez nekem?!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#96) qpakcovboy válasza vicces (#94) üzenetére


qpakcovboy
őstag

DVD creator, menüt is lehet csinálni, igaz nem mozgót csak képeket lehet beilleszteni de így is yo, most csináltam meg vele az Indul a bakterház című filmecskét, és egész yo, a badboys 2-t most szeretném, de nemtudom, hogy virtualdub-al hogyan fűzzek össze két avit!

(#97) qpakcovboy válasza toeri (#93) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerintem yo ez a topic, akit érdekel úgy is ide jön, nem???:F

(#98) vicces válasza qpakcovboy (#96) üzenetére


vicces
addikt

megnyitod az elsö filmrészt, majd fájl menü append avi segment/ a megnyitás alatt/.
az audio és a video menüben mindent direct stream copy-ra állitasz.
majd végükl nyomsz egy save as AVI -t.

különben kösz a progit. majd beszerzem valahonnan.
kiváncsi leszek a minőségre.
a menü meg nem nagyon érdekel.

:)

(#99) qpakcovboy válasza vicces (#98) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nemtudta összeilleszteni a virtualdab, de a DVD Creator ezt is tudta...

(#100) emre33


emre33
addikt

DVDShrink szarul tömörit ? akkor mivel érdemes ujratömöritenni ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.