Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Lassan cserélem a 212D-met, gondolom én is jól járnék egy 215 vagy 216-al.
Van olyan Pio ami labelflesst vagy valami hasonlót csinál? Vagy arra vegyek egy külön írót?
Az biztos,h amivel a lemezekre az adatokat írom, az Pio lesz, de gravírozásban nem tudom mi a jó.

Köszi!

(#7002) Jim74 válasza kem (#7001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

A Pioneer 216D alapból nem tud sem LabelFlash-t, sem LightScribe-ot, de állítólag át lehet flashelni 216L-re, hogy LabelFlash-képes legyen. De ezt szigorúan csak saját felelősségre.
Ha Lightscribe-os írót szeretnél, akkor az NEC-7201, ha Labelflash-est, akkor pedig az NEC-7203-as íróját próbáld meg esetleg. Az "A" az IDE csatolófelületű, az "S" pedig a SATA.

(#7003) harry válasza Jim74 (#7002) üzenetére


harry
veterán

A NEC-7191S akkor tehát a régebbi Satas LightS-képes író, de inkább az újabbat érdemes venni (NEC-7201S)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7004) msgt.fubar válasza PPeter (#6994) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Esetleg tudnád linkelni nekem azt a hozzászólást amiben le vannak írva hogy mire kell ügyelni DL-íráskor, mit kell megnézni, milyen szoftvert kell használni és mit kell beállítani ha hibáz az író? Nagyon megköszönném.

gottagofast

(#7005) kali válasza msgt.fubar (#7004) üzenetére


kali
legenda

részben itt (alapoktól indulva) ; link

bővített kiadás; link

[ Szerkesztve ]

(#7006) msgt.fubar válasza kali (#7005) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Remek, köszönöm szépen! Egyébként most szereltem be egy Pio 216-ost, éppen ImgBurn-nel tesztelem és már túl van a felén, tehát a layerváltáson is. Ugyan voltak ingadozások, amikor leesett a sebesség, de eddig mindig folytatta, remélem nem dobja el a végéig.

gottagofast

(#7007) Jim74 válasza harry (#7003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom, hogy mi volt a régebbi SATA-s Lightscribe-os NEC író típusa, de ha jól tudom, akkor a 72XX-es verzióból a 7201-es Lightscribe-os, a 7203-as Labelflash-es.
Szerintem 7191-est nem is nagyon fogsz már sehol kapni. Én biztos a 7201-est venném (sőt azt is vettem a Pio 216 mellé), mert előtte egy 7173-as elég gyorsan megadta magát...

(#7008) IRON STORM válasza harry (#7003) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 7191S-nek Lite-On bele van jó író, ha kapsz olyat nyugodtan vehetsz.
A 7173 as író az NEC fejlesztés, nem túl jól sikerült széria, a 72xx sorozat pedig jól sikerült széria ajánlott az is.

Csak a TDi!

(#7009) Yahhher válasza Jim74 (#6955) üzenetére


Yahhher
aktív tag

mp610, nekem ez van. Jó kis gép.

(#7010) msgt.fubar válasza msgt.fubar (#7006) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Jelentem, a Pioneer 216D-vel nem sikerül reprodukálni a NEC 7170S hibáját, tehát ez esetben nem szoftveres és nem is user általi hibáról volt szó. Ebből nem kell általánosítani, ettől még lehetnek remek írók a NEC/Optiarc meghajtói, de az feladta a harcot ami nálam járt.

gottagofast

(#7011) Jim74 válasza Yahhher (#7009) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, megnézem :K

BiG G3ry: Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#7012) harry válasza Jim74 (#7007) üzenetére


harry
veterán

Itt láttam 7191-et: [link]
De amúgy is inkább boltban venném, és akkor már a 7201S-t.
Köszönöm a segítséget, akkor úgy néz ki megvan az utód.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7013) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

Látom másoknak is van gondja NEC íróval. Nekem lassan 2 éve van 4571-em és eddig nem volt vele bajom a hangján kívül. Na de most ugy látszik meghalt a technika ugyanis nem hajlandó DL-es DVD-t írni :(( .

Tehát a kérdésem a következő:
[LG GH-20NS10] vagy [PIONEER DVR-216D] ?
Jómagam LG párti vagyok mert csak pozitív tapasztalatom van vele, de a Pio-ról is sok jót hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#7014) kali válasza CortezX (#7013) üzenetére


kali
legenda

sőt olyanok is vannak, akiknek az lg íróval van problámája, másoknak meg a pioneer meghajtókkal...
mind a két általad linkelt író jó - bár szerintem inkább a pioneer az okosabb döntés!

(#7015) PPeter válasza CortezX (#7013) üzenetére


PPeter
addikt

A DL-írás több szempontból is kényes művelet, az esetek többségében szoftveres probléma is lehet, ha nem megy, illetve a lemez gyártója is kulcskérdés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7016) TeeJay válasza CortezX (#7013) üzenetére


TeeJay
félisten

Pioneer :R
veszel pár guriga Verba DVD+-R lemezt és elleszel szépen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7017) FefeeX válasza harry (#7012) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért én adnék egy esélyt a 216L-nek :)

kali: azért mostanában megszaporodtak azok, akiknek az NEC-vel van gondja, nem is akármilyen, nem ír, nem olvas stb... Többen végigpróbálták az összes lehetséges megoldást, semmi... Ezek után én már nem merném olyan nyugodt szívvel ajánlani az Optiarc-ot... Pio-val is volt már pár gond, de általában a tényleges drive problémák kiderültek az első héten, és ment is vissza gariban...

[ Szerkesztve ]

(#7018) werszomjas


werszomjas
őstag

helloo

ezeknél a dvd íróknál, nagy különbséget jeletn hogy Sata, vagy IDE?
akarok újat venni, és nemtudom, hogy feltétlen inkább egy sata-sra ruházzak be, vagy jó az ide is

üdv

(#7019) Core2duo6600 válasza werszomjas (#7018) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Sebességbeli különbség nincs köztük mivel legtöbbször az ide max sebességét sem használják ki.
Nekem eddig egy ASUS DVD ROM drive az egyedüli ami idén ata 100 as üzemmódban működik.
A többi ata 66 jellemzően, de olyan is akadt amelyik ata 33 ben működött.

Ha csak ez az 1 ide van a gépedben akkor érdemes satasat venni, mert ezesetben le tudod tiltani az ide vezérlőt ennyivel is kevesebb kütyű terheli a rendszert.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7020) kali válasza FefeeX (#7017) üzenetére


kali
legenda

azért nem a 72xx szériával van gond!
hogy az itt korábban problémásnak említett 3540, 4571, 7170 és a 7173 mit csinál, azon kár rágódni, nem mai szériák már. mondjuk nekem ezekkel sem volt problémám, de idővel minden elromolhat... én nem tartok meg egy írót sem 2 évig, de sok volt íróm 2 év után is tökéletesen működik ismerősöknél, akiknek tovább adtam!
hogy ki milyen lehetőségeket próbál végig; én alapban bizalmatlan vagyok ilyen téren, többnyire csak magamnak hiszek. például telefonon mindent elmondok havernak, ő mondja; persze úgy csinálok mindent, mégsem ír ilyen és ilyen dl lemezt. később elmegyek hozzá, beálítok mindent, ha kell telepítek vagy eltávolítok - olyat amit ő előtte állítólag már megtett -, és lám működik a dolog!
majd ha én sem bírom működésre bírni az adott meghajtót meghajtót, akkor viszem vissza gariba, vagy magam dobom ki...
szóval amíg nálam több újabb típusú sony/nec/optiarc nem adja meg magát - valósan -, addig én bátran teszem ezen meghajtókat (is) az ismrősök és barátok gépébe pont úgy, mint a tőlem távolabb állókéba!
mellesleg nálam a statisztika is mutatná, ha gond lenne a nec optikai meghajtóival, mivel nagyon sokat - többet, mint pioneer vagy lg típusokból - építettem be a környezetemben lévő emberek (munkatársak, barátok...stb) gépeibe, akik bármilyen probléma esetén nekem szólnak elsőnek, szóval tudnám, ha sorozatosan bedöglenének - de ilyesmiről szó sincs!

(#7021) harry válasza FefeeX (#7017) üzenetére


harry
veterán

Az ugye LS képes Pio?
Csak mert eddig úgy tudtam, h Pio meghajtókban nincs LS (vagy legalábbis nem láttam). És ha már vennék, akkor azért legyen benne. De akkor utánajárok ennek a típusnak is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7022) kali válasza harry (#7021) üzenetére


kali
legenda

a kicsiny hazánkban kapható 216d író varázsolható (crossflash) 216l verzióra, de az l az adott esetben lf vagyis labelflash lesz - és nem ls, vagyis nem lightscribe!

(#7023) FefeeX válasza Core2duo6600 (#7019) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez még nem jutott eszembe, lehet le is tiltom, mondjuk nem azért a max 1 Watt fogyasztásért... :)

(#7024) FefeeX válasza harry (#7021) üzenetére


FefeeX
veterán

igaza van kalinak, LF-et tud, szerintem az sokkal szebb is mint a LS, de ez izlés kérdése. A lemez drágább hozzá, viszont adatfelületre is tud gravírozni.

Volt még asszem a 212-es sorozatból LS képes író is, de ilyen hazánkban még nem járt (próbáltam beszerezni több nagykeren/kiskeren/brókeren :) keresztül, nem nyert...)
Egyébként ennek a neve 212C volt

(#7025) harry válasza FefeeX (#7024) üzenetére


harry
veterán

Hmm nem tudom igazából, mert csak nagyon ritkán használnám 'gravírozásra', inkább ilyen "akkor már legyen ez is" jelleggel kerülni a gépbe, szóval jöhet akár LS, LF, nekem végül is mindegy. Bár a firmwaret nem szívesen piszkálnám...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7026) Core2duo6600 válasza harry (#7025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát a korábbo lg drive om nekem is LS es volt.
Összesen ha 3 szor használtam. . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7027) FefeeX válasza Core2duo6600 (#7026) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerinted hány LF lemezt hegesztettem?
Elárulom, 1et, de azt is még az NEC-mmel anno. Emellett mondjuk a Nero szerint DiscT@2 cuccot legalább 10szer használtam, olcsó lemezekből lehet szép díszeket készíteni vele... :)

harry: nem nagy cucc a FW mod, pontos leírást találsz a pio215-ös topicban, egyre többen csinálják meg szerény közbenjárásomra felindulván, a tömeg viszi előre a többieket is általában :) Nekem kellett hozzá még merészség, mikor kb elsőnek megcsináltam a 215D-m L-lé, vagy a 212D-m sima 212vé?... Már nem emléxem pontosan, de arra igen, hogy a leírásom után beindult a biznisz... :)

(#7028) harry válasza FefeeX (#7027) üzenetére


harry
veterán

Hmm még utánajárok a labelflashnek is, egyelőre nem tudom melyik lenne jobb (terveim szerint tényleg csak ritkán használnám, szóval az alapanyagár sem olyan fontos).
FW frissítés: alapvetően gondolom, hogy nem nehéz, sima frissítést csináltam már én is a régi írómon, de nem tudom, ez mennyire 'hivatalos', garivesztéssel jár? Mert gondolom ha csak felrakom a legújabb gyárit, az nem. Mondjuk nekem egy NEC labelflash is megfelelne szerintem... Még kitalálom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7029) FefeeX válasza harry (#7028) üzenetére


FefeeX
veterán

ha nem indul a drájv - gari fennmarad mert soha nem derítik ki, hogy átflesselted. Ha csak hibája van akkor meg könnyedén vissza lehet csinálni mielőtt visszaviszed... :)

(#7030) anonymus89


anonymus89
addikt

Hi!
Segítsetek már légyszíves dvd-író vásárlás előtt állok.
Már érdeklődtem csak még most sem tudok dönteni. :(
Amikre gondolok két márka Lg v. Pioneer
Az utóbbiból 215d v. 216d csak nem tudom van-e lényegki különbség közöttük:?????
Lg-ből pedig nem is nagyon tudnék régebben h58-t szerettem volna venni v. még a h62 jött szóba csak már nem is nagyon találok a környéken ilyeneket.
Az új 20-as szériáról mi a véleményetek?
Nagy segítség lenne ha javasolnátok vagy megosztanátok a véleményeteket velem.
u.i.: a 215/216d sata 1-es csatlakozású? valamint az ár max. 5000,-

Előre is köszönöm!! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7031) Jim74 válasza anonymus89 (#7030) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

A Pioneer 216D - legjobb tudomásom szerint - SATA I-es és 5000,-Ft alatt is lehet egyes helyeken kapni.
Nekem eddig bejött a Pio, az új LG-ket nem ismerem, a legutolsó LG drive-om 4167B volt :DDD

(#7032) misirulez válasza Jim74 (#7031) üzenetére


misirulez
senior tag

Valóban s-ata I, és épphogycsak súrolja az 5e Ft alját. :K

Üdv
Misi

(#7033) anonymus89 válasza Jim74 (#7031) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben Köszi!
És a 215d az milyen csatival rendelkezik mert a boltban azt mondták, hogy sata1 is meg 2 is.
Ebből mi igaz??

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7034) kali válasza anonymus89 (#7033) üzenetére


kali
legenda

csatlakozó szempontjából nincs külön sata1 és sata2, csak sata van!

(#7035) anonymus89 válasza kali (#7034) üzenetére


anonymus89
addikt

Ok ennyivel is okosabb lettem! :DD

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7036) anonymus89


anonymus89
addikt

Úgy olvastam csak már nem tudom holhogy az lg-k jobban beolvassák a karcos dvd-ket. Meg talán halkabban működnek is?
Erről mi a véleményetek?
Bocs, hogy sokat kérdezek. :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7037) TeeJay válasza anonymus89 (#7036) üzenetére


TeeJay
félisten

ha lassan olvas ír akkor minden DVD író halk :DDD
20x sebességnél meg szerintem egyiktől se várj halkságot
a Pionner tényleg halk pláne most a 116/216 széria mert áttervezték a mechanikát is meg a drive külső vázát hogy még kevésebb hangja legyen ;)
én tuti hogy most csak 116/216-os Pioneer-t ajánlanék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7038) Sonja válasza anonymus89 (#7036) üzenetére


Sonja
veterán

Egyet kell értenem azzal, hogy az LG-k beolvassák a karcosabb lemezeket. Direkt ezért tartottam meg egy régebbi GSA-4160B írómat, hogy olyan lemezeket is le tudjak menteni, amit az Optiarc AD-7170A és az új Pioneer DVR-216D íróim nem bírnak beolvasni sem! :) Ellenben a Pionner író brutálisan halk, ez tény! :Y Magam is meglepődtem. ;) Lehet, hogy le is cserélem az Optiarcomat egy Pioneer-ra, pedig nincs semmi baja. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7039) Jim74 válasza Sonja (#7038) üzenetére


Jim74
nagyúr

A párom gépében egy LG DVD-író van. Ha nem fog megbírkózni se az NEC, se a PIO egy lemezzel, akkor maximum odakuncsorgom magam a gépéhez adatot menteni :DD

(#7040) anonymus89


anonymus89
addikt

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7041) anonymus89


anonymus89
addikt

El is felejtettem Valakinek van valamilyen véleménye az Lg 20-as vagy 22-es szériáról???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7042) harry válasza Sonja (#7038) üzenetére


harry
veterán

Hmm a pio elgondolkodtat, szeretem a halk meghajtókat (meg persze a megbízhatóság is fontos, sebesség nem annyira). Annyi, hogy nem tud gravírozni, csak egy flash-elés után. Hmm, igazából amúgy sem lenne rá szükségem, de ha mégis nagyon kéne, akkor megcsinálom a flasht. Lehet akkor azt választom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7043) audi100td válasza harry (#7042) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem vegyél nyugodtan Pio-t, nekem még a 215D van 215L-re flashelve és nem volt még ilyen halk íróval dolgom.

(#7044) harry válasza audi100td (#7043) üzenetére


harry
veterán

És miért a D-t szokták ajánlani, az L típus drágább, vagy nehezen beszerezhető, avagy miért jobb egy átfalsh-elt D típus?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7045) audi100td válasza harry (#7044) üzenetére


audi100td
nagyúr

L tipust nem lehet kapni, csak D-t vagy simát.

(#7046) TeeJay válasza harry (#7044) üzenetére


TeeJay
félisten

azért jobb mert maga a drive ugyanaz csak 3 féle FW kerül rá
hozzánk a D verziót hozzák mert így a legolcsóbb
a sima tud DVD-RAM-ot is írni
az L meg még gravírozni is tud lemezre meg 1-2extra
aki meg megveszi a D-t egyből flesseli L-re és megvan a legfullosabb írója D árán :R
unokaöcsém gépébe júniusban 2darab 215D írót vettem de kb 5percig voltak D-sek utána 215L lett mindkettőből mint a vihar :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7047) harry válasza TeeJay (#7046) üzenetére


harry
veterán

Ez jól hangzik, mert amúgy a NEC 7201 / 7203 (LS / LF) típusai [remélem jól írtam] között gondolkodtam, de így már valószínűbb inkább a Pio.
És akkor 215D vagy 216D? Utóbbi újabb, és ahogy néztem, inkább talán azt ajánlották. Ezt is ugyanúgy át lehet flashelni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7048) audi100td válasza harry (#7047) üzenetére


audi100td
nagyúr

216-ot ajánlanám és azt is lehet flashelni.

(#7049) Jim74


Jim74
nagyúr

Írtam a Pioneer-216D-vel egy Verbatim (MCC 03RG20) lemezt 16X-os sebességgel. 2 - 10 MB-s file-ok voltak rajta.

Így olvasta vissza Pioneer 216D:

És így az NEC 7201S:

Nem tudom a Pioneer olvasási görbéjét hova tenni :U . Ennyivel jobban olvas az NEC? Vagy más olvasási stratégiát használ a Pio? Egyáltalán jó ez a görbe, amit a Pio produkált? :U

[ Szerkesztve ]

(#7050) audi100td válasza Jim74 (#7049) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát ebből nem fogjuk látni hogy olvas a NEC :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.