Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) parvus válasza snagy (#1650) üzenetére


parvus
tag

Szia!

Az érdekelne,hogy mennyivel jobb a sata-ás?

menjünk inkább kapálni!

(#1652) szeva000 válasza parvus (#1651) üzenetére


szeva000
addikt

Nem jobb semmivel a SATA,sőt nem is minden alaplappal megy,tehát előtte nézz szét rendesen a plextornál.Nekem 755-ön van,de én sem merte sata-t venni.De az tuti,hogy nagyságrendekkel jobb írók,mint a többi.

(#1653) executioner7


executioner7
csendes tag

Hell All!

Kellene egy kis segítség! Ma vettem meg a dobozos 755a dvd-égetőt. Megtudja vki mondani h a plextor miért nem támogatja a plextoolsXL szerint az
-Autostrategy
-Gigarec
-Varirec
-Securec
stb. opciókat? Mert elvileg kellene neki! ugyanis a plextor honlapján is aztírják h tud ilyeneket és a dobozánis vastag betűvel vannak ezek a cimek felírva!
Pls vki mondjon vmi okosat!

(#1654) szeva000 válasza executioner7 (#1653) üzenetére


szeva000
addikt

tud is.Nekem az XL nem működött jól,így a 2.32a-t használom,azzal nincs gond

(#1655) executioner7 válasza szeva000 (#1654) üzenetére


executioner7
csendes tag

Már rájöttem énis :)

(#1656) rétisün válasza szeva000 (#1652) üzenetére


rétisün
veterán

az a fura, hogy a ''nagyságrendekkel jobb'' plextorból mindkét íróm (egy cd-író és egy dvd-író) is behalt a második hónapban :Y igaz a garos csere óta tökéletesen megy mindkettő...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1657) szeva000 válasza rétisün (#1656) üzenetére


szeva000
addikt

Ezért hívják tömeggyártmánynak,ebben van hiba% is :) A többi is behal,bármelyiket veszed.

(#1658) parvus válasza szeva000 (#1652) üzenetére


parvus
tag

Értem,köszi!
Múltkor majdnem ráugrottam egy ilyen 755-re bánom is,hogy nem vettem meg!
Szerinted King?
Nekem ezen kívül volt már szinte minden nec,pio,lg,samsung,philips de erre a márkára kíváncsi vagyok
már nagyon rég óta! :)

menjünk inkább kapálni!

(#1659) szeva000 válasza parvus (#1658) üzenetére


szeva000
addikt

Én annyit tudok mondani,hogy bánhatod.Nem számoltam hány 100lemezt gyilkoltam le vele,de bírja:)Főleg nagyon jó a minőség,persze kall az AS..Ennyi lemeznél már minden íróm cserés volt :((
Úgyhogy én maradok a plextornál,de a jövő 7en jön a 1655-ös benq,abból még lehet akármi is :)


[Szerkesztve]

(#1660) parvus válasza szeva000 (#1659) üzenetére


parvus
tag

Pontosan erre gondoltam legszívesebben vennék én is egy Benq 1655-öst és egy Plextort is,hogy ne maradjak ki a ritka jó darabokból!
De lehet,hogy Plextornál megkéne várni a 760-ast nem?
Vagy a Ppeter által saját oldalán ajánlott nem létező 770-est amivel megbolondított valószínüleg sok müanyagpörkölőt!Köszönjük!!! :P
:) :) :) :) :R :R

menjünk inkább kapálni!

(#1661) szeva000 válasza parvus (#1660) üzenetére


szeva000
addikt

A 770-es jöhet csakis számításba :D

(#1662) PPeter válasza parvus (#1660) üzenetére


PPeter
addikt

:)) :D :DDD Bocsánat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1663) parvus válasza PPeter (#1662) üzenetére


parvus
tag

Semmi baj! Szuper volt!
De egyébként tényleg nagyon kíváncsi vagyok már,az új generációra!
Én annak örülnék a legjobban,ha olyan technikát csinálnának már mint a minidisc.
Tokba legyen de ne keljen kivenni meg stb.. az íráshoz.Nekem van egy olyan pana olvasom,amibe tokostúl kell berakni a RAM lemezt!
És persze jó áron lenne a lemez.
Vélemény? :F

menjünk inkább kapálni!

(#1664) robi0604 válasza parvus (#1663) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen, egy kicsivel időtállóbbak lennének...
Ha jól tudom a RAM-ot először tokosként fejlesztették és még nagyon sok helyen használják is, pont ezért. Mivel köztudott, hogy archiválásra az egyik legjobb megoldás...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1665) champion válasza qpakcovboy (#29) üzenetére


champion
csendes tag

Asus DVD+-RW Pioneer 111!

Freddy Krugernak azóta vannak rémálmai, mióta Chuck Norris vele álmodott!

(#1666) PPeter válasza champion (#1665) üzenetére


PPeter
addikt

:F :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1667) 3x3y válasza champion (#1665) üzenetére


3x3y
aktív tag

Mit is jelentsen ez most itt?

PF

(#1668) IRON STORM válasza 3x3y (#1667) üzenetére


IRON STORM
őstag

Áhh semmit sem....
Alighanem elkerülte a figyelmét, hogy egy alig több mint 2 éves hozzászólásra reagált. :)

Csak a TDi!

(#1669) 3x3y válasza PPeter (#1666) üzenetére


3x3y
aktív tag

Hello!

Hát a tanácsodat megfogadva vettem egy írót az általad ajánlottak közül. A választás eredménye:
Plextor 755A. (23400 Ft, 2 év garancia).

Az első írt lemezem:
Traxdata dvd-r 8x full print.
Elkeserítő eredmények születtek a cd/dvd speeddel (nec 4551 íróval). Tudom ezek az eredmények nem reálisak, de a hibaszázalék az kiakasztott. Mondhatnám, hogy a cd/dvd speed és a Nec teszt kombináció 0%-ra hozta ki a lemezt, de a Sony asztalimban ment csont nélkül.
A Plextools programmal még sosem teszteltem, de nekem úgy tünt, hogy nem is tudok. Ha lennél kedves és dobnál egy linket, hogy a Plextools progit hogyan kell használni, és a kapott értékek mit jelentenek, hűt hálás lennék.
Ha esetleg még hozzáfűznél egy-két mondatot, hogy ennél az írónál mire figyeljek oda, azt is megköszönném. Még sosem volt Plextor dvd írom, és szeretnék vele minnél jobban dolgozni.

U.I.:
Írtam a Plextorral egy Verbatim 16x dvd+r (mcc 004) lemezt is.
Sajna ezt is csak a Cd/Dvd speedel és a Neccel tudtam tesztelni (mivel ez a progi nem támogatja a PLextor írólkat...ezt is tőled tudom...) de ez az eredmény 99% lett. :))

Szóval Plextools progi tudománya kellene a fejembe.
Firmware-t frissítettem 1.00-ról 1.02-re.

Válaszodat nagyon várom, előre is köszi!
Jó minkát!
:C

PF

(#1670) CSorBA


CSorBA
őstag

Hale!

Topic címe folytán tenném fel a kérdésemet:
NEC ND-4571A vagy DVR-111L

;) Mindkettő labelflash, eddig pioneer 107esem volt, ezért eléggé bízok abban, bár a necről is sok jót mondtak, és most nem tudom melyik legyen :) Válaszokat thx

(#1671) 3x3y válasza CSorBA (#1670) üzenetére


3x3y
aktív tag

Mivel én már nem nagyon rajongok a Pio-ért, vegyél Nec-et. Bár a 4571-t nem ismerem, a 4550, 4551-sek kiválóan muzsikálnak!
Gyorsak, halkak, precízek. Nekem még nem rontottak lemezt, egyet sem.

PF

(#1672) PPeter válasza CSorBA (#1670) üzenetére


PPeter
addikt

A kérdésed erősen elméleti, mivel Pioneer DVR-111L nincs forgalomban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1673) CSorBA


CSorBA
őstag

áhh, későn módositottam, a második természetesen Pioneer :) (sry)

szerk: ohh, látom már válaszoltatok. Igen, tudom még nincs, várni tudnék (bár most épp semmi sincs a gépemben :( ) Hmm, bár most adtatok egy löketet azzal, hogy a NEC halk.. Régi piom hangoska volt najon.. köszike, de még várok azért véleményeket :)

[Szerkesztve]

(#1674) PPeter válasza 3x3y (#1669) üzenetére


PPeter
addikt

Tedd fel a legújabb PlexToolst. A Q-Check szekcióban találod a minőségi ellenőrzéseket, DVD-re a PI/PO teszteket (Burst és SUM1 beállítással) és a TA tesztet van értelme elsőként lefuttatni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1675) CSorBA


CSorBA
őstag

Még1 kérdés a nechez: oldalukon ez áll:

''Please be aware that only the NEC Retail Boxed Products are supplied with the required software for LabelFlash. If you purchase the drive as an OEM version, please ensure that the Nero Software is also obtained.''

Akkor én mindenépen követelhetem hozzá a progit?
Mert pl a mistral ezt írja:
''OEM kiszerelés, tehát nem tartozik hozzá DVD író szoftver!''
(jo tudom mistralnal úgy sem veszek ilyet, de akkoris hogy merik akkor oda írni ezt?)

(#1676) robi0604 válasza CSorBA (#1675) üzenetére


robi0604
őstag

Mivel nincs dobozban és nincsenek hozzá kiegészítők, ezért OEM.
De ehhez nyugodtam követelheted, mivel az OEM-hez is jár!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1677) 3x3y válasza PPeter (#1674) üzenetére


3x3y
aktív tag

Köszi!

PF

(#1678) massssza


massssza
csendes tag

DVD író vásárlás előtt állok de milyet vegyek? Eddig csak cd írom volt (Philips, LG) pár ismerősömnek van már Pio,LG,NEC de akadnak velük problémák. Nekem az lenne a fontos, hogy megbízható legyen sok fajta médiumot vigyen gond nélkül, de a legfontosabb, hogy a enyhén karcos lemezeket is tudja másolni mert az említett típusoknál ez előfordul, hogy nem akarja másolni!

(#1679) pschio válasza massssza (#1678) üzenetére


pschio
őstag

NEC, PIO ezek kozul valassz magadnak megfelelo modellt. ezekkel nem fogsz rosszul jarni

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1680) parvus válasza massssza (#1678) üzenetére


parvus
tag

Nekem is volt(van is)sok fajta írom,ami biztos nekem a nagyon szar lemezeket csak az Lg olvasta!

menjünk inkább kapálni!

(#1681) robi0604 válasza massssza (#1678) üzenetére


robi0604
őstag

Ha igazán nagyon jót akarsz, akkor Plextor vagy Benq (és némely esetben klónjai), ha ''középszegmens'' , akkor NEC vagy Pio.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1682) dnelb


dnelb
veterán

Sziasztok!
Megvettem az LG GSA-H20L típusú írót,és teljesen megvagyok vele elégedve! :C :DD :C

(#1683) lacko22


lacko22
aktív tag

Bocs Lg pártolók de én semmi pénzért nem vennék Lg-t
már vagy négy havernak ment tönkre Lg, közte nekem is egy Olvasó.

Vagy NEC vagy PIONEER, vagy ettől jobbat vennék, meg ezek gyorsak is, a legjobb a Nec sztem, a leggyorsabb olvasó, 15,5 szörösen olvas a lemez végén meg nem ront, és a leggagyibb lemezeket is megírja.

(#1684) parvus válasza lacko22 (#1683) üzenetére


parvus
tag

Abszolút igazad van én csak azt becsülöm az Lg-be,hogy olvas mindent! :)

menjünk inkább kapálni!

(#1685) FefeeX válasza lacko22 (#1683) üzenetére


FefeeX
veterán

Abszolúte egyetértek. NEC, Pio, BenQ rulez.

(#1686) robi0604 válasza FefeeX (#1685) üzenetére


robi0604
őstag

És plex... :)
De ha neki bejön az LG és meg van vele elégedve az-az Ő egyéni döntése...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1687) 3x3y


3x3y
aktív tag

Bizony-bizony, sőt ha ezek közül valóban a legjobb olvasó az LG lenne, hát még én is egyetértenék vele.

PF

(#1688) hunbalu válasza FefeeX (#1685) üzenetére


hunbalu
csendes tag

NEC ND-4571 DL, LabelFlash szerintetek otthoni felhasználásra jó választás?
Milyen lemezt ajánlotok hozzá? Verbatim MCC004 megfelel?

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1689) bozont válasza lacko22 (#1683) üzenetére


bozont
veterán

Na ja,nekem egy LG DVDkombóm és egy olvasóm halt meg,2év után,rejtélyes módon majdnem egyszerre(1-2nap eltérés) :F

Most NEC dvd íróm van és nagyon megvagyok vele elégedve,Fuji lemezeket használok hozzá, gyors és eddig mindent megevett amit beleraktam. :R

(#1690) hunbalu válasza bozont (#1689) üzenetére


hunbalu
csendes tag

Köszi, ez végülis válasz az én kérdésemre is. Nekem is LG (4163B) van most, de nagyon nem ajánlom senkinek. Azt hittem, hogy mivel minden formátumot tud írni, milyen jó lesz ez majd nekem. De már rögtön a második fajta lemezt nem ismerte. Most van még egy, amit FW-frissítéssel sem ismer, pedig ez TDK lemez (TTH02 MID-ű). Tudom nem a legjobb minőség, de azért megírhatná. De hibával leáll :F. Ezért szeretnék most másik írót venni.

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1691) bozont válasza hunbalu (#1690) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk,nekem ilyen problémám nem volt,sőt az nagyon tetszett h még a 4éves agyonkarcolt cd-t is sikerült beolvastatni és átírni vele,szóval amik nekem voltak azok mindent megettek, olyat is amit egy Pio v Plextor!! :Y nem,igaz egyisem volt dvdíró.Dehát ez a halálozás...

[Szerkesztve]

(#1692) hunbalu válasza bozont (#1691) üzenetére


hunbalu
csendes tag

A CD-t ez is jól írja :) dehát a DVD-írónak DVD-t is jól kellene írnia, hiszen azért veszi az ember fia. Beolvasással nincs gond, elég gyors is, szóval csak a különbőző formátumok nem tetszenek neki DVD-íráskor :(

[Szerkesztve]

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1693) FefeeX válasza hunbalu (#1688) üzenetére


FefeeX
veterán

szerintem jó megoldás, hosszú távra is. Hozzá lemezt inkább ricohjpn02-03, de valóban a verbákkal sem lesz baja, meg taiyo yuden. Nekem a pajóhoz ricoh jött be legjobban, de haver 3520as NEC-jéhez is...

(#1694) champion2 válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


champion2
csendes tag

Plextort! A lejobb író!

AMD 4EVER!

(#1695) hunbalu válasza FefeeX (#1693) üzenetére


hunbalu
csendes tag

Köszi az infót!

Off: észrevettétek már, hogy champion2 milyen aktuális hírekkel tud szolgálni a feltett kérdésekre :D (2004, januárira most dob választ :C )

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1696) robi0604 válasza hunbalu (#1695) üzenetére


robi0604
őstag

Ettől függetlenül igaza van... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1697) chgergo


chgergo
tag

Hi!
Nekem van tapasztalatom PIO 110D, NEC2510, 3550, 4550 és LG 4166-al is a környezetemben levő gépekben. Leginkább írás/olvasás minőséget nézem, sebesség, grabbelés nem érdekel.
Főleg 8x-os Verbatim és TDK DVD-R -re írogatok, de túl vagyok pár Memorex 8x DVD+R megírásán is. Szigorúan csak 4x-en írtam őket, ez alapján a legkevesebb PI/PO hibát az NEC 3550-4550 ért el a lemezeimen. Kicsit gyengébben írt a PIO 110D és az LG. A leggyengébben az NEC 2510A írt, bár ez a mezőny legöregebbje. Olvasásban viszont toronymagasan a PIO 110D az első. Olyan tré lemezeket hibátlanul beolvasott, pl. szemmel láthatóan fakulásnak indult Medianca, amin a többi cucc a könyvtárszerkezetet is csak hosszas szenvedés után látta. Számos öreg, karcos CD-met is csak a PIO tudta végigolvasni (a régi CD írómon kívül), a többi DVD olvasó egységesen felsült velük.
Érdekesség még, hogy a Memorex DVD+R lemezek qva jól szerepeltek, gyakran beelőzték a TDK lemezeket a minőség tesztben. A másik, hogy valszeg fogtam egy hamis sorozat Verba lemezt, mert bár mindet sikerült megírni, a minőségük elmaradt a várakozástól. Megjegyzem, hogy ezeket a hamis lemezeket is az NEC írta a legjobban. Quality test csak az NEC 3550-4551 -el megy a többi író nem támogatja.

Szal, ha a legjobb minőségű írás számít, akkor az NEC 3550-45xx ajánlott, ami fokozható plusz-os lemezzel.

Gyengébb lemezek olvasásához a PIO 110D a nyerő, elég jó írási képességekkel, bár vigyázni kell a bekötésre, mert finnyás a társ IDE-egységre és az ATA66 kábelre.

Az LG végülis teszi a dolgát, lemezeket nem ront el, de saját részre nem írok vele. Nekem fontos, hogy évek múlva is olvasható legyen amit felírok, és ennek a kulcsa a minél hibátlanabb írás. Attól, hogy a megírt lemez ''tökéletesen'' olvasható meg lejáccca a zasztali dévédé, még nem biztos, hogy holnap is fogja...

(#1698) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Most megyek megvenni egy Pioneer111-es írót. Valaki tudna róla mesélni?

Az LG4040B-m haldoklik. DVDket 4x-esen már nemnagyon ír meg, ha megírja nem biztos hogy vissza lehet majd olvasni... sima adat+audió lemezeket meg már nem ír meg úgy ír meg Sega Saturn játékkonzolra hogy azt a gép nem tudja beolvasni...

Jó hogy 2és fél éve 44ezer forintba került... :(

Elegem van.... Nagyon égettétek az LG 4167-et úgyhogy PIO!

Szóval valaki infót? Meg hogy mivel jobb ez mint a 110es széria?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#1699) hunbalu válasza Titi55 (#1648) üzenetére


hunbalu
csendes tag

Most készülök venni, mert a NEC-ről csak jó véleményt hallottam, és most nálunk ez a legújabb, ami kapható, LabelFlash-t is tud (ugyebár te is szeretnéd kipróbálni:) ). Bármely DVD-lemez adat-oldalára tud rajzolni, és a speckó lemezek cimke-oldalára is. Jövő héten talán már teszteredményekkel is tudok szolgálni, hacsaknem valaki már próbálta, és tud mutatni nekünk valami szépet.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!

(#1700) Fauszt


Fauszt
senior tag

épp dvd író vásárlása előtt vagyok, és a benq dw1655-tel szemezgetek leginkább, de ha tudtok jobbat ajánlani esetleg tesztekkel alátámasztva, szívesen fogadom...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.