Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Viszonylag új vagyok itt a fórumon (10 perce regeltem :-)), úgyhogy előre is elnézést kérek, ha olyat fogok kérdezni, amit már korábban leírtak.

Tehát a szokásos kérdés: milyen DVD írót vegyek?
Eddig (kb. 3 éves) Pio110D-t használtam, nincs is vele semmi gond, csak az, hogy sehogy sem akarja támogatni DVD+R DL lemezeknél a DVD-ROM BookType módosítását. Pedig már frissítettem a firmware-jét hackelt-re, nem hackelt-re de semmi.. :(((
Vagyis itt az ideje lecserélni :-)
Tehát NEC vagy Pioneer? És azokból is melyik típus?
ATA vagy SATA? (alaplapom: P5P800 --> 2SATA (az egyiken a vinyó)) SATA-val nem lesz gond?
LightScribe vagy Labelflash? de mintha azt olvastam volna valahol, hogy a LabelFlash beadta a kulcsot. Vagy nem?
Melyik módszerrel lehet írni az adat felületre is?
Melyikhez olcsóbb a lemez? És mennyivel?
Vagy esetleg van olyan író, amelyik mindkettőt tudja?

Követelmények:
- Verbatim lemezt szoktam venni, tehát kompatibilis legyen vele az író.
- A sebesség nem érdekel, úgyis mindent 4x-esen írok.
- Minőségi írás.
- Ne legyen hangos (bár ez annyira nem mérvadó)
- Tudjam a BookType-ot módosítani!!
max 7000FT-ot szánok rá. A következő már úgyis BlueRay-es lesz (remélem).

Előre is köszönöm a válaszokat!
Gyorsan kellene a válasz, mert már nem sok hely van a vinyón, és nem szeretnék még egy DL lemezt elrontani. :R

[ Szerkesztve ]

(#8002) IRON STORM válasza maestro87 (#8001) üzenetére


IRON STORM
őstag

"Eddig (kb. 3 éves) Pio110D-t használtam, nincs is vele semmi gond, csak az, hogy sehogy sem akarja támogatni DVD+R DL lemezeknék a DVD-ROM BookType módosítását." :F

Alapból dvd-rom booktype jelzéssel írja az összes író a +DL lemezt. :U
Olvass csak vissza pár hozzászólást és megtalálod milyen dvd írót is vegyél.
Lassna már naponta leírjuk melyik író az ajánlott.

Csak a TDi!

(#8003) maestro87 válasza IRON STORM (#8002) üzenetére


maestro87
őstag

Hát én megnéztem a Pioneer honlapját és a 110D nem támogatja!!
Ha vissza rakom a megírt lemezt a meghajtóba, akkor az ImgBurn DVD+R DL-t ír ki, hol ott egy eredeti lemeznél ugyanott DVD-ROM-ot.

Ez gyors válasz volt. Köszi.

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DVR-110D/index.html

Write Support: DVD-R (Ver 2.0 for General disc only), DVD-R DL (Dual Layer, Ver 3.0), DVD-RW (Ver 1.0, 1.1 & 1.2) , +R (Ver 1.0, 1.1 & 1.2), +R DL (Double Layer Ver 1.0), +RW (Ver 1.1 & 1.2), +RW High Speed (Ver 1.0).
CD-R (Type 74, 650MB / Type 80, 700MB), CD-RW (including HS, US, US+)

Read Support: DVD-ROM (Single & Dual Layer, Single and Dual Sided)

[ Szerkesztve ]

(#8004) IRON STORM válasza maestro87 (#8003) üzenetére


IRON STORM
őstag

Úgy látom nem értesz. A DL lemezt alapból booktype jelzéssel írja. A sima egyszer írható lemeznél nem támogatja. :U

Szerk: ImgBurn-ben a jobb oldali mezőben gördítsd le a sort és alul meglátod hogy a booktype bizony dvd-rom.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8005) maestro87 válasza IRON STORM (#8004) üzenetére


maestro87
őstag

Ok. És melyik programmal tudom megnézni, hogy a DVD BookType: DVD-ROM?
Mert hogy nekem az asztali nem nagyon akarja vinni az általam megírt lemezeket..
És már nem egyszer nagyon felidegesített. Néznék egy filmet erre meg nem játsza le. Pontosabban rá lehet venni, hogy lejátsza, de csak akkor ha előtt betöltöd vagy 10-szer, vagy előtte beteszel egy eredeti lemezt, és utána az írottat, és akkor talán elég csak 5-ször betölteni... Szóval erősen meg kell szenvedni, hogy megnézzek egy filmet.

[ Szerkesztve ]

(#8006) IRON STORM válasza maestro87 (#8005) üzenetére


IRON STORM
őstag

Közben szerkesztettem az előző hozzászólást.

Csak a TDi!

(#8007) kali válasza maestro87 (#8001) üzenetére


kali
legenda

nincs olyan író, ami egyszerre rendelkezne labelflash és lightscribe tudással is.
az adatoldali felületre az lf írók tudnak írni.
az ls dvd lemezek olcsóbbak, kb. felébe kerülnek - vagy még olcsóbbak -, mint az ls korongok. cd-ből csak ls létezik.
a labelflash nem adta be a kulcsot.
a hazánkban kapható pioneer írók nem bírnak lf képességgel, crossflash útján tehetők képessé rá.
a nec írók között találsz ls és lf képes meghajtót is.
a kicsiny hazánkban kapható pioneer írók dvd-ram írást sem tudnak alapban (szintén csak crossflash után!)
az írási minőséget tekintve az újabb szériás nec (optiarc - sony/nec/optiarc) vagy a pioneer írók egyikével sem jársz rosszul!

(#8008) maestro87 válasza kali (#8007) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi!
crossflash??

(#8009) IRON STORM válasza maestro87 (#8005) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen lemezre írsz? Hányszoros sebességgel? Mint mondtam az egyszer írható lemeznél nincs alapból booktype támogatás csak a DL lemeznél.
Ha ilyen kompatibilitási problémái vannak az asztali lejátszódnak akkor -R lemezre írj.

Csak a TDi!

(#8010) maestro87 válasza IRON STORM (#8009) üzenetére


maestro87
őstag

Nem! A DL lemeznél nem módosítja! A simát (4,7GB) gond nélkül lejátsza.

Ez még egy gyári fw-el megírt lemez. Gyári lemezeknél ugyanott a Current Profile után DVD-ROM-ot ír ki!
http://images.netbag.hu/20090117/11523981953.jpg

[ Szerkesztve ]

(#8011) IRON STORM válasza maestro87 (#8010) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az előbb írtam maestro:) Görgesd csak lejjebb azt a menüt és meglátod a csodát. Rossz helyen nézed. A gyári lemez megint más, annál persze hogy azt írja felül.

Azt meg nem értem miért vitatkozol amikor láthatóan fogalmad sincs az optikai meghajtókról.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8012) maestro87 válasza IRON STORM (#8011) üzenetére


maestro87
őstag

http://images.netbag.hu/20090117/11473961160.jpg

még lejjeb görgetve tényleg dvd-romot ír ki, de gyárinél mindenhova DVD-ROM-ot ír

Physical Format Information (Last Recorded): De ez nem azt jelenti, hogy írás után milyen lesz és nem pedig, hogy most milyen? Vagyis nem csak azt hiszi, hogy DVD-ROM lesz, ha felmásolom a vinyóra, majd utána kiírom egy üres lemezre?

[ Szerkesztve ]

(#8013) IRON STORM válasza maestro87 (#8012) üzenetére


IRON STORM
őstag

Na ugye. Tehát a DL lemezt booktype jelzéssel írja. Vitának helye nincs.
Azt hogy miért nem játsza le rendesen sok minden okozhatja. Rossz lemez vagy írási sebesség választása is például.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8014) maestro87 válasza IRON STORM (#8013) üzenetére


maestro87
őstag

szerkesztettem az előző hszt

max 2,4x-essel tud írni DL lemezt

(#8015) IRON STORM válasza maestro87 (#8012) üzenetére


IRON STORM
őstag

kali te jössz nekem ez sok mára inkább kondizok egyet. :)

Csak a TDi!

(#8016) maestro87 válasza IRON STORM (#8015) üzenetére


maestro87
őstag

Kösz!!!!!

A minuszos lemezekről meg azt olvastam, hogy sz@rok, tehát csak +-osat vegyek a nagyobb kompatibilitás miatt, akkor most mi van??

És miért nem lehet módosítani a booktype-ot, ha már támogatja??

[ Szerkesztve ]

(#8017) maestro87 válasza maestro87 (#8016) üzenetére


maestro87
őstag

"Azt meg nem értem miért vitatkozol amikor láthatóan fogalmad sincs az optikai meghajtókról."
Nem, tényleg nincs fogalmam, csak a működésüket tudom. Csak a hülye szoftverjüket nem értem, amit a hülye programozók írnak bele. Pl. ennek a Buffalo fw-nek nem kéne módosítani a booktype-ot (mert ilyet olvastam), hogy be lehessen állítani is?, feltettem erre csak az változott, hogy nincs újraírható lemez gyors törlése. Tehát shit.
Tessék innen melyiket ajánlod, és mivel tud többet mint a gyári?: http://tdb.rpc1.org/#DVR110D

És azért kérdezek, hogy legyen fogalmam róla! Ez nem vitatkozás! Sajnállak, ha így látod.

De ha már annyira értesz hozzá, akkor mondd meg, hogy miért nem játsza le az asztali.
Nem hiszem el, hogy nem tudod, ha már értesz hozzá.
És mi az akkor a Current Profile?? Talán a lemez típusa, hogy DL, de akkor gyárinál miért DVD-ROM? Lehet venni üres DVD-ROM lemezt is?? Azokat is nem DL-re írják(sajtolják)? Nem értem. Írd le a különbséget, szeretném tudni!
És mi az az OEM, mert még a mai napig se jöttem rá.
Köszi

Ha már tud DVD-ROM-ba írni, akkor miért van ott egy nagy piros X? csupa ellentmondás.
Akkor ez mit jelent?

A másik: miért csak 2,4x-es sebességgel tud írni DVD+R DL lemezt (ImgBur, Decrypter, Nero is)? Pedig ezeket támogatná:
Write Speed +R Double Layer
8x Zone CLV (11.08 MB/sec)
6x CLV (8.31 MB/sec)
4x CLV (5.54 MB/sec)
2.4x CLV (3.32 MB/sec)

Lehet, hogy tényleg a sebességgel lesz a gond?
Nem értem a sok hülye rövidítést!! Segítsetek!!

[ Szerkesztve ]

(#8018) IRON STORM válasza maestro87 (#8016) üzenetére


IRON STORM
őstag

Alapvető fogalmakat keversz.
Még mindig a DL lemez írásnál tartunk tehát. Megírod a lemezt, most már látom hogy olyan lemezt használsz ami nem ajánlott. Ritek médiakód kilőve, semmire sem jó. Megvan tehát miért nem játssza le az asztalid. Verbatim ( MKM) ill Ricoh ajánlott. Elhiszem hogy 10 perce regeltél még csak, éppen ezért kellene többet olvasnod( vissza is).
DVD-ROM bitsetting. Jelentősége a régebbi asztaliknál van amelyek nem támogatták a +R lemezeket. Itt jól jött(jön) a booktype, az azonosító olyan mintha gyári lemezt raktál volna be.
A Neroban amit látsz táblázat: DVD-ROM lemezt nem tudsz megírni ( fizikailag). Itt jön amit fent írtam +R lemezt tudsz "álcázni DVD-ROM lemeznek. A gyári lemezeket préselik, nem pedig írják.
A támogatott írási sebességeknél irányadó az íródban levő firmware. Ha a firmware csak 2.4x sebességet támogat, akkor fejed tetejére állhatsz akkor sem tudod gyorsabban megírni.

A kétrétegű lemezekből valóban a +R DL ajánlott, azonmban az egyrétegű lemezből nyugodtan vehetsz -R médiát is.

A vitatkozást arra értettem, hogy leírok valamit ami tény, tehát nem én találtam ki, és mégis állítod az ellenkezőjét.

Csak a TDi!

(#8019) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok, nem találom azt a topikot ahol a "milyen lemezt használjak?" kérdés van föltéve.
Kérdésem az, hogy milyen dvdt használjak szalagavató kiírásához hogy asztaliba is simán menjen? Plusszosat vagy minuszosat? 400 db ot kéne megírnom:)
Én úgy tudom a minuszos a filmekre van és a plusszos az adatokra jobb inkább. Előre is köszi a segítséget. :R :R
Maxell van dvd-r 45 ft ért, TDK DVD+r van 60 ft ért, De volt méb BenQ is meg verba is. Ti mit ajánlotok?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8020) maestro87 válasza IRON STORM (#8018) üzenetére


maestro87
őstag

Olvastam én már elég sokat róla (itt is, ott is), meg is őrültem már tőle, főleg, hogy mindenki mást írt. Volt is egy ilyen fórum valahol, ahol ugyanez volt a probléma, hogy nem írja dvd-rom-ba (és nem kezdő csávó volt szerintem), tehát nem én találtam ki. De választ persze nem kapott rá...

Azt meg nem akartam elhinni, hogy ilyen sok különbség lenne egy Verbatim és pl. egy Fuji között. Ezért írtam ide.
De nemsokára kiderül, mert be van rendelve a Verbatim lemez, és akkor majd meglátjuk...
De ha azt sem fogja lejátszani, akkor... :W
Esetleg a Verbatim ( MKM)-nál az MKM-nek van valami jelentősége? És a Ricoh az csak médiakód, vagy van ilyen márka? mert én még nem láttam ilyet (már nem tudom mikor beszéltek médiakódról és mikor márkáról)

Sebesség...
A fentebb írtak nem azt jelentik, hogy támagotja a gyári fw akár a 8x-os sebességet is? Vagy melyik firmware-t tegyem fel, hogy támogassa??

És a kérdés még mindig fenáll, hogy mit módosítanak a veszélyes tesók fw-jei?

(#8021) IRON STORM válasza maestro87 (#8020) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elmondtam hogy dvd-rom-nak írja a DL lemezt, olyan nincs hogy véletlenül nem annak.
Óriási a különbség egy Verbatim és egy Fuji lemez között ( DL lemez).
Az MKMxxx az a médiakód, bár valószínű nem is nagyon gyártják a Verbatim DL lemezt más médiakóddal. Tény hogy nagyon jó minőséget képvisel.
Ricoh lemeznél a Ricoh médiakód a jó, itt pl láttam más médiakóddal is.
Az adott lemezhez pl nálad a Fuji DL médiához a firmware-ben csupán 2.4x sebesség van támogatva, magasabb nincs. Miért is lenne ha így sem tudja normálisan megírni.

A veszélyes tesók által módosított firmwarek, ha jól tudom bitsetting ( booktype)képességet adnak kizárólag az egyrétegű +R lemezekhez( mert a DL lemezt alapból úgy írja) , esetleg még az olvasási sebesség korlátozást szedik ki a gyári fw-ből. Másról nem tudok, de ez nem azt jelenti mást nem módosít.

Csak a TDi!

(#8022) IRON STORM válasza Mr.Grincs (#8019) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatim az ajánlott. Az teljesen mindegy hogy +R vagy -R médiára írsz.

Egyébként dvd lemez tapasztalatok a topic neve amit kerestél.

Csak a TDi!

(#8023) kali válasza maestro87 (#8020) üzenetére


kali
legenda

az egy dolog, hogy az írón lévő firmware milyen írási sebességeket támogat elvileg, mert mindig attól függ az adott lemez mellett felkínál írási sebesség (skálája), hogy a lemez médiakódja szerint milyen írási sebességek vannak megadva firmware adatbázisában. ezért van az, hogy hiába tud(na) 4x vagy esetleg 8x sebességgel is írni egy író dl lemezt, ha az éppen használt korong esetében csak a 2x/2.4x írási sebességet látták optimálisnak megadni, az adott firmware - mid párosítás tekintetében!
az írható cd/dvd lemezek esetében az nem (mindig) mérvadó, hogy tdk, fuji...stb szerepel rajta mint márkajelzés, hiszen ettől függetlenül még többféle médiakóddal rendelkezhet, és ennek függvényében nagy szórás lehet minőség tekintetében például tdk és tdk lemez között!
olvasd el PPeter néhány írását, és jobban átlátod majd a dolgokat;
MID van? MID vagy alapanyag?
Mi a különbség a DVD+R és a DVD-R között?
(de találsz még ebben a témakörben sok hasznos olvasmányt a linkelt oldalon)

(#8024) Cholard


Cholard
tag

Hali!
A segítségeteket szeretném kérni. Két írót néztem ki abból a boltból, ahonnan vásárolni szoktam:
NEC AD-7200S-0B fekete dual layer RAM SATA OEM 2 év DVD+/-RW
Asus DRW-20B1LT DVD+/-RW

Volt már mindkét márkájú íróm, és egyikkel sem volt gond, most viszont sata-sat szeretnék. Ridata lemezre, illetve újabban philipsre írok, nem is túl sokat, és se Lightscribe, se Labelflash nem kell, éppcsak DL. Melyiket ajánljátok, vagy épp melyiket nem? Ha megosztanátok a tapasztalatokat, véleményeket, megköszönném.
Apropó... a "bulk" kifejezés mire utal a típus mellett?

Előre is köszönöm a válaszokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#8025) slaci007 válasza Cholard (#8024) üzenetére


slaci007
senior tag

Cdfreaks-en vannak tesztek:[link][link]
Tesztek alapján az Nec sokkal jobb esetleg még a Pio216D is jó lehet.

Tungsram 1896-2022

(#8026) Mr.Grincs válasza IRON STORM (#8022) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszönöm a segítséget!!! :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8027) Boci_83


Boci_83
őstag

Csoki all!
Dvd írót szeretnék vásárolni, mit ajánlotok? Pioneer DVR 110D volt, akkoriban mikor vettem mindenki ezt ajánlotta, vagy a NEC-et, de a boltban ahol szoktam vásárolni a Pio volt, az hamar megadta magát, még 100 lemezt sem írtam vele szvsz, gariban cserélték 1 hónap után, kaptam helyette 111D na ezzel még 1/3-t sem írtam, de ezzel is csak a baj volt kezdetektől fogva. Valahogy az Abit KN9 lapommal sem, a munkahelyi P4-el sem, akart frankón működni, és a mostani gépemmel sem. Szóval nekem ezzel rossz emlékeim vannak. Most egy Satá-sat szeretnék venni, olcsó és igénytelen legyen. Többnyite TDK lemezeket, vagy ami van azt írnék vele... :DDD

**********

(#8028) IRON STORM válasza Boci_83 (#8027) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC 7200, 7201, 7203. Pioneer 216. Lemezből Verbatim ajánlott, mostanság a TDK nem valami jó minőséget képvisel.

Csak a TDi!

(#8029) slaci007 válasza Cholard (#8024) üzenetére


slaci007
senior tag

NEC-ről teszt[link]

Tungsram 1896-2022

(#8030) Boci_83 válasza IRON STORM (#8028) üzenetére


Boci_83
őstag

Kösz az infót, szétnézek. Kb egy-két éves lemezek vannak itthon beszorulva, ki nem dobom őket.

**********

(#8031) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Pioneer DVR-216DBK SATA DVD író fekete: ennél mi a túrót jelent a BK? :U
Illetve mi a különbség a NEC 7200, 7201, 7203 között?

(#8032) KaraDani válasza KaraDani (#8031) üzenetére


KaraDani
addikt

Áh kicsúsztam a szerkesztésből 2 at megtaláltam 7200 sima, 7201 lightscribe, 7203 labelflash, ugye ennyi csak a különbség?

(#8033) kali válasza KaraDani (#8031) üzenetére


kali
legenda

bk = black, vagyis fekete színű!
a nec (optiarc vagy sony/nec/optiarc) írókat nézve igen, nagyjából annyi a különbség. a nec írókat tekintve 72xxa az ide csatolású, és a 72xxs a sata.

[ Szerkesztve ]

(#8034) KaraDani válasza kali (#8033) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszönöm a választ! :R

Még egy láma kérdés: nézegettem árlistát lemezre, amire az van írva hogy printable, pl.: Verbatim DVD-R 16x 25cake **PRINTABLE** (43538), arra lehet lightscribeolni meg labelflashelni is?
Illetve ha van olyan dvdm aminél ez nem volt kiemelve hogy printable, de egyszínű világos, lehet valamelyik technikát használni?

[ Szerkesztve ]

(#8035) lazydog válasza KaraDani (#8034) üzenetére


lazydog
addikt

A Printable azt jelenti nyomtatható, tehát speciális erre (is) alkalmas tintasugaras nyomtatóval készíthetsz rá címkét. Nem tud rá rajzolni sem az LF, sem az LS író.
A sima egyszínű felületű lemez meg csak a filctollas "technikára" alkalmas. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#8036) KaraDani válasza lazydog (#8035) üzenetére


KaraDani
addikt

Értem, köszönöm szépen frappán választ :R

(#8037) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Meg tudjátok mondani, megjelent-e már a Pio 212D-hez a Labelflash-funkciót és/vagy DVD-RAM-írási lehetőséget feloldó firmware? (Vagy még mindig nem? Fog egyáltalán?)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8038) L3zl13 válasza L3zl13 (#8000) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Továbbra is várom a segítséget: [link]

Milyen, jelenleg is kapható DVD-író támogatja a DVD túlírást, és milyen lemezre (+/- esetleg konkrét lemez tipus)?

Aki hülye, haljon meg!

(#8039) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Valaki megtudja mondani a MOSTAN KAPHATÓ dvd-k közül 6000 forintig melyiket érdemes megvenni
Sajnos csak lg és samsung tipusokat találok
Se nec se asus nincs sehol:(
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8040) kali válasza zsloti (#8039) üzenetére


kali
legenda

ide vagy sata csatolásút szeretnél?
milyen színű legyen az előlap?

(#8041) IRON STORM válasza L3zl13 (#8038) üzenetére


IRON STORM
őstag

A jelenleg kapható típusokból ( NEC, Pioneer, Asus, Samsung, Lite-On) egyik sem támogatja a túlírást. Ha találsz valamelyik boltban elfekvő készleten Plextor 755, 760 típusokat azok tudnak. Benq 1640, 1650, 1655 amelyek tudnának túlírni, valószínű már nem kaphatók.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8042) zsloti válasza kali (#8040) üzenetére


zsloti
senior tag

Ja tényleg:)
Sata csatis
Az előlap színe az mindegy
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8043) Móci


Móci
addikt

Üdv!
Haldoklik a szép időt megélt Pio 108, így sajna gondolkoznom kell a cserén.
Nekem elég a sima dvd írás, nem kell sok extra (labelflash, stb). Megbízható, gyors, és sata csatlakozófelületű legyen. Ja és fekete.
A NEC gyártmányok nagyon szimpatikusak, melyiket ajánljátok?
Persze más márka is szóba jöhet...

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8044) kali válasza zsloti (#8042) üzenetére


kali
legenda

a 6 e ft-os kereten belül; ad-7200s vagy ad-7200s
utóbbi helyen 6060 ft-ért van ad-7203s író is, de nem akartam átlépni a 6 e ft-os keretet! :)

Móci; nec ad-7203s, ad-7201s, ad-7200s vagy pioneer dvr-216dbk

[ Szerkesztve ]

(#8045) Móci válasza kali (#8044) üzenetére


Móci
addikt

Kössz az segítséget, valamelyik majd hazajön. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8046) zsloti válasza kali (#8044) üzenetére


zsloti
senior tag

Köszönöm
Egyébként miért érné meg az a 60 forintos keretátlépés? :)
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8047) kali válasza zsloti (#8046) üzenetére


kali
legenda

labelflash képesség a 7203s javára!

(#8048) zsloti válasza kali (#8047) üzenetére


zsloti
senior tag

Akkor marad az olcsóbb ha csak az köszi
Nem áll szándékomban használni a labelflasht
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8049) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ismeri valaki ez a notebook írót?
MATSHITA DVD-RAM UJ-852
Lenovo T61p-ben van!

(#8050) kali válasza SG3rg0 (#8049) üzenetére


kali
legenda

részint panasonic! panaszkodik? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.