Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Sk8erPeter válasza canniball (#5993) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, egyébként a mai tompa agykapacitásommal nem tudtam rájönni, hogy a BK=black. Ez túl kézenfekvő lett volna. :DDD Köszi... :R :P

Sk8erPeter

(#6002) FefeeX válasza Sk8erPeter (#5997) üzenetére


FefeeX
veterán

A 215L-be szerintem integrálták az anno A10XL verzióban található kapcsoló csomagot, amely szabályozta az olvasási sebességet egyes médiumok esetén. A filmeknél, mivel nem tudja az író magától eldönteni hogy nézni akarod vagy másolni, alacsonyabb olvasási sebességet választ, hogy ne legyen hangja. Ezzel szemben az NEC sosem lassít és darál mint az állat, teljesen élvezhetetlenné teszi a DVD film nézést. Ha nem flesseled át 215L-re akkor normális sebességgel olvassa be a DVD filmet is, csak hangosabb lesz.

(#6003) FefeeX válasza canniball (#5999) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem is mondtam hogy vegyél jobbat, max ha neked is fontos a LF. Én azért nem vennék másik írót, mert halkabban pörgeti fel a lemezt. Ennek annyira értelme se nagyon lenne, arra a 10 másodpercre szerintem bőven elvíselhető ami zajt produkál. Kipróbáltam egyébként, ilyen mindenes lemezt toltam bele, mondjuk kb 20 mp volt mig felismerte, de abszolut még csak észre sem vettem hogy lemez került bele. Mérget azért nem vennék be, de fogadni már mernék rá :)

(#6004) FefeeX válasza sulep (#6000) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha azt nézed melyik az olcsóbb lemez --> LS. Ha azt hogy a teszteken melyik szokott nyerni szépségre, kontrasztra, stb akkor LF (ez mondjuk szubjektív, de én is erősen egyetértek vele)
Amúgy ha veszel egy jó nyomtatót 24ezerért, akkor a printes lemez kb 10 forinttal drágább mint a sima (verba 70ft) és messze veri mindkét technológiát (tapasztalat)
Ezt tekintve én a Pio 215D-t ajánlom, átflesselve 215L-lé. Ha mégis LS kell akkor vedd meg az ASUS-t, állítólag, és a tesztek alapján is, az sem egy rossz író.

(#6005) canniball válasza FefeeX (#6003) üzenetére


canniball
nagyúr

Na rajtad igazodjon ki az ember... ;]
Egyébként egy szóval sem mondtam hogy mondtad, csak engem gondolkodtat. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6006) FefeeX válasza canniball (#6005) üzenetére


FefeeX
veterán

jjahh, kérdés hogy ez megér-e ennyit. Most megnéztem egyébként, eddig luasta voltam. Tuti halk. csináljak róla videot is töltsem fel jutubra? :D

(#6007) TeeJay válasza FefeeX (#6002) üzenetére


TeeJay
félisten

valamit érzékel de szerintem nem a lemez fajtáját figyeli hanem azt hogy mekkora adatátviteli sebesség kell. meg is mondom hogy miért
nekem ugye Pio 110(D) író van és ha belevágok egy gyári filmet (DVD-ROM) és nézni szeretném akkor szép halkan nyomatja kb 1-2x tempón max
ha viszont valami progival grabbelni szeretném csutkára teszi úgyhogy szinte maxon(16X CAV) tudja grabbelni

viszont DVD-R-nél is ígyvan
ha lemezről szeretnék xvid vagy HD videót felmásolni gépre ugye pörgeti ahogy csak tudja viszont ha lemezről nézem a videót akkor szintén szép halkan pörgeti nem járatja csutkán mint az NEC

gondolom a Pio 115/215-ös család is ilyen szépen olvas és csak akkor pörög ha kell a max átviteli sebesség
remélem legalábbis

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6008) wwhy válasza Sk8erPeter (#5997) üzenetére


wwhy
veterán

Ha javasolhatom, nézz meg külföldi rendes teszteket is, ne az iponos tesztnek nevezett cikkecskékre hagyatkozz ;] még az sem derül ki a cikkecskéből, h milyen DVD lemezre írtak; illetve tökmindegy nekik az írási metódus (P-CAV, CAV) stb. Vö. az LG és a Pio képeit; mind2 P-CAV, de a Pio "kicsit" nagyon fűrészfogas :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6009) Sk8erPeter válasza wwhy (#6008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt már írtam, hogy nem tekintem mérvadónak a tesztet ("U.i.: persze ez nem azt jelenti, hogy teljesen mérvadónak tekintem a fenti tesztet, ezért várom a véleményeteket a dologról!"). Az iponos tesztek amúgy is sokszor félrevezetőek... (Pl. az egyik RAM-os tesztben is elég érdekes eredményeket hoztak ki a tesztből, amikor összevetettek igencsak eltérő tuningpotenciállal rendelkező RAM-okat, és utána ugyanolyan órajelen tesztelték őket, és ebből persze kihozták, hogy a legolcsóbb egyben a legjobb is, mivel azonos órajelen hasonló eredményeket produkált szinte az összes memória... :W)
Szóval a lényeg, hogy éppen azért kérdeztelek meg titeket is, mert nem találtam normális összehasonlító tesztet (sajnos nem volt rá időm), és Ti nem látjátok olyan egyoldalúan a dolgokat. Meg egyébként is, viták eredményeként születhetnek meg végül egész jó döntések ebben az esetben...

Már megrendeltem a Pioneer 215DBK-t! :K

Egyébként ha már így felhívtad a figyelmemet arra, hogy mit NE csináljak, akkor melyik DVD-írót javasoltad volna?

Szerk.: egyébként "a Pio "kicsit" nagyon fűrészfogas" mondatoddal netán arra szerettél volna utalni, hogy ebből bármilyen következtetésre lehetne jutni? :Y Mert ilyen alapon a "Samsung SH-S203D" lenne a teszt nyertese... (Mivel ez nem "fűrészfogas"...) :U
Ha már nagy szavakat írsz le, amivel bizonyítani kívánod hozzáértésedet, akkor azt magyarázattal kellene alátámasztani...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6010) wwhy válasza Sk8erPeter (#6009) üzenetére


wwhy
veterán

No, akkor sorjában:) és előrebocsátva, h nem ellened irányult az általad vélt inzultus ;)

1. összehasonlító tesztet alig-alig írnak, a termékeket ált. külön tesztelik, majd a user összehasonlítja
2. amint láttad, igazából nincs tökéletes választás, ezért (is) szinte mind1, h mit választasz;] nekem mióta a Pio 1x sorozata elrontott pár DL-t, nem jönnek be; de volt NEC, Samu íróm is, most pill. az LG-t választottam, több külföldi teszt alapján
3. a fűrészfogakból persze h lehet következtetést levonni, HA megfelelő drive-al tesztelünk; PPeter
4. hozzáértésemet a hétköznapi tapasztalatokon túl (jó pár ODD+nagyon sok írt CD, DVD) a nemzetközi tesztek ÉS PPeter cikkei, weboldala alapozza meg.
5. az iponos cikkecskéket továbbra sem tartom tesztnek, max írás/szárnypróbálgatásnak ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6011) kano válasza Sk8erPeter (#6009) üzenetére


kano
nagyúr

A kereső a Te barátod, ha nem tetszik az amit valaki mond.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6012) Sk8erPeter válasza wwhy (#6010) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem ezt a helyzetet csak te képzelted egy valós konfliktusnak, mert én egyáltalán nem vettem sértésnek, amiket írtál - ez rád volt igaz: a korábbi mondataimmal egy pillanatig sem állítottam, hogy nem értesz hozzá, ha egy kicsit figyelmesebben olvastál volna, akkor észrevetted volna, hogy azt írtam, hogy ha hozzáértőnek akarsz tűnni, akkor nem ártana a kioktatás helyett inkább alternatívákat javasolnod és érveket felhoznod amellett, amit mondasz. Vegyél példát PPetertől, ő úgy tud nyilatkozni, hogy a szavaiból igencsak nyilvánvalóvá válik a hozzáértése, mert többnyire érvekkel támasztja alá azt, amit mond. (A cikkeiről még nem is beszélve!)
Nem tudom, hányszor mondjam még el, hogy felfogd végre, hogy én sem tartom mérvadónak az iponos teszteket. Most így harmadszor (negyedszer?) elmondva talán számodra is érthető volt... :DDD
"amint láttad, igazából nincs tökéletes választás, ezért (is) szinte mind1, h mit választasz" Tehát akkor csak ennyi lenne a javaslat? ;]
Remélem most nem értettél félre már megint, és nem fogsz megsértődve flame-wart indítani, mert nekem nem ez a szándékom. Ha nem értelmezed át ismét a szavaimat, akkor talán közös nevezőre juthatunk. ;) :R

kano: nem tudom, miért szólsz bele a dologba, de igazából ezt a rendkívül lényeges mondatodat akár megtarthattad volna magadnak is. ;] Szerintem wwhy kolléga nem szorul a támogatásodra, mert szvsz eddig is kulturáltan beszéltünk egymással, tehát nyugodtan maradj ki a dologból. :U

Sk8erPeter

(#6013) wwhy válasza Sk8erPeter (#6012) üzenetére


wwhy
veterán

á, dehogy: a javaslat: LG H62N :R
áá, akkor miért írod mindenhová, h "iponos tesztek"?? :P

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6014) Sk8erPeter válasza FefeeX (#6002) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fura, egy másik hozzászóló egy 111D-t flash-elt át Labelesre, és ő azt állítja, hogy azóta hangosabb a DVD-írója, de legalább támogatja a DVD-RAM-írást is, meg a LF-t. :F Érdekes, hogy nálad ennek épp az ellenkezője következett be, hogy halkult.
Egyébként PPeter cikke szerint is a NEC-ekkel épp az a baj, hogy nem lassítanak, emiatt sok lemezt nem is esznek meg, mert "a NEC író behal a lemez utolsó kétharmadán a szédületes tempóban próbálkozó olvasásba". ([link])
Szóval ezek szerint az olvasási sebesség korlátját nem csak a nagyobb hang miatt nem érdemes feltörni, hanem amiatt sem, hogy nehogy olvasási hibák történjenek.

Amúgy megrendeltem a Pio 215DBK-t, remélem elégedett lesz vele a csaj, akinek veszem... :B
Köszi, hogy segítettél a választásban! :R

Sk8erPeter

(#6015) Sk8erPeter válasza wwhy (#6013) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a javaslat: LG H62N" Nocsak, ez új... :DDD Miért éppen ez?

Amúgy már megrendeltem a Pio 215DBK-t, szerinted rossz választás? :F

Sk8erPeter

(#6016) wwhy válasza Sk8erPeter (#6015) üzenetére


wwhy
veterán

dehogy új, ezt javasoltam szinte mindenütt [lebuktál, nem kerestél vissza;] )
nem hinném h rossz választás [többiek tapasztalata], nálam az 1x sorozat óta nem volt Pio, főleg, h a haver által vásárolt 212 kb. 4 hónaposan bedöglött;

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6017) Sk8erPeter válasza wwhy (#6016) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ez miért jobb, mint a H66N? :F
Nekem már fél éve van meg a Pio 212D-m, és - lekopogom - semmi bajom vele eddig.

Sk8erPeter

(#6018) wwhy válasza Sk8erPeter (#6017) üzenetére


wwhy
veterán

Azt nem tudom, mióta megvan a H62 nem igazán olvastam teszteket ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6019) Sk8erPeter válasza wwhy (#6018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint elégedett lehetsz vele... ;)

Sk8erPeter

(#6020) canniball válasza FefeeX (#6006) üzenetére


canniball
nagyúr

2:1, elhiszem hogy halk. :)
Hogy megéri-e az szubjektív. Két gépem van, egyikben egy 107D, másikban egy 212D, a 107-t gondoltam 215-re cserélni (ha átflashelve tényleg halkabb a lemezfelpörgetése mint a 212-é) és a 107-nek is lenne helye (és egyelőre mindezt csak elgondolkozás szintjén)...azt hiszem nekem megéri. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6021) Jofi81 válasza canniball (#6020) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem biztos, hogy halkabb lesz. Nekem a 111D átflashelve sokkal hangosabb lett. Eddig nagyon nem érte meg, mivel sem LabelFlash-es lemezt, se DVD-RAM-ot nem látott azóta...

(#6022) FefeeX válasza Jofi81 (#6021) üzenetére


FefeeX
veterán

De mondom, olyan halk hogy azóta észre sem lehet venni, csak sokáig tart mig beolvassa a lemezt :) Tehát tuti halkabb.

Teejay: tom, a 110-esem ilyen szempontból intelligensebb volt, mondjuk 1szer próbáltam csak néróval beolvasni speed tesztben a film lemezt, onnan mondtam a 4-6x sebességet, egyszerűen 4 és 6X közt ugrált. Nem filmnél pedig ilyen nem jelentkezett, azt gyorsan beolvasta, bár 12x volt a max seb, tehát 215L-nél él a 212-es olvasási korlátozás, a sima 215nél pedig nem. Halknak halk, csak lassabb is. Mondjuk mostanában ez a legkevesebb, úgysem sietek sehová. Ha hangosat akarok hallani, beüzemelem az NEC-t :)

Canniball: 107ről mondjuk már én is cserélném. Én úgy szoktam, hogy az előző mindig megy lefelé családon belül, mert eladni nem nagyon érdemes, tehát mire végigér a 3 gépen, általában mindegyik elhasználódik :) A 110es elég jól bírja, az MSI DVD íróm már csak DVD-t olvas, CD-t nem, a philips combóm már csak CD-t olvas, írni nem ír, DVD-t sem olvas. :)

(#6023) FefeeX válasza Sk8erPeter (#6014) üzenetére


FefeeX
veterán

Nah nagyjából végigfutottam az eseményeket, mivel sok dolog történt az utolsó látogatásom óta. Amint előző hsz-emben írtam, nálam halkabb és lassabb lett. Mindent szépen olvas, volt egy tesztem anno a 212-mmel, nyomtam neki MCSE-t és máris szarul olvasta a kicsit gyengébb lemezeket. Hiába a magasabb végsebesség. Szóval nekem bőven jó ez így, ahogy írtad is, a lassú olvasás sokkal jobb és biztosabb mint a gyors.
Ha gyors olvasást akarsz akkor ne flesseld át, ha LF-et akarsz vagy halkítani akkor meg igen. :)

Rosszul bizti nem jársz, a legrosszabb esetben, ha rossz helyről veszed, hibásat adnak és vissza kell vinned. Az mondjuk idegesítő. De talán ennyi.

(#6024) Jofi81 válasza FefeeX (#6022) üzenetére


Jofi81
őstag

Azt elhiszem, hogy a tiéd halkabb lett. Csak azt mondom, hogy az enyém meg hangosabb. Tuti hangosabb. :) Előtte meg halk volt.

(#6025) Sk8erPeter válasza FefeeX (#6022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De Jofi81 azt mondja, hogy az ő DVD-írója átflash-elés után sokkal hangosabb lett. (Pont ezt mondtam a válaszban.) Gondolom ez típusonként és egyáltalán termékenként is különböző lehet, más adottságokkal rendelkeznek, és emiatt lehet, hogy felhasználónként más és más az elért hatás.
Tudsz dobni egy megbízható linket a 215D író 215L-esre való átflasheléséhez? (Pl. amivel Te csináltad - nem akarom megszívni, főleg, hogy nem az enyém lesz... :B)

Jól tudom, hogy 212D-hez NEM jelent még meg Labelflash-t feloldó crossflash? :F

Szerk.: na, úgy tűnik, ti gyorsabbak voltatok. :DDD Egyébként innen veszem a cuccost.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6026) FefeeX válasza Sk8erPeter (#6025) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezért cseréltem 212D-t 215D-re... :)
Amivel én csináltam az meg valahol ebben a topicban van belinkelve, minden anyaggal együtt... Kb 2 oldal visszafelé

(#6027) canniball válasza Jofi81 (#6021) üzenetére


canniball
nagyúr

Hmm, lehet hogy ez 111D tulajdonság? :F Talán PPeter majd tud erről mondani valamit... Vagy talán visszatér [chelloZotya is és elmondja ő mire jutott a 215D-vel...netán Sk8erPeter ha belevág...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6028) canniball válasza FefeeX (#6022) üzenetére


canniball
nagyúr

Eladni én sem akarom, mert ennyi idősen is rendesen teszi a dolgát. :K Csak annyi bajom van vele, hogy beige (nem megy a házhoz), IDE (nehézkesebb kábelezés) és hangos...bár utóbbi meg csak kb. hetente 15 percig zavaró...úgyhogy egyelőre feltételes módban hagyom a dolgot. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6029) wwhy válasza Sk8erPeter (#6019) üzenetére


wwhy
veterán

Minden tekintetben és _tényleg_ elfogultság mélkül. Írtam már vele mindent (RAM-ot kivéve), és LiteOn olvasóval ellenőrizve az eredmények nagyon jók.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6030) TeeJay


TeeJay
félisten

nemtudom mit vagytok oda annyira hogy a 115D/215D hangos
könyörgöm 16x CAV sebességgel olvas, nem lehet olyan halk mint egy régebbi Pio ami csak 12x-ig pörgött CAV-ban...
én direkt kipróbáltam a 2,5éves Pioneer írómon hogy DVD-ROM lemezt teszteljek vele NeroDiscSpeed-ben és nekem egyáltalán nem volt hangos a 16x max olvasás
szóval ha a 2,5évvel fejlettebb 115D is úgy olvas mint az enyém 16x sebességen akkor nekem tökéletesen megfelel.
akinek meg sok a 16x olvasás szerintem Nero DriveSpeed-be vagy mibe tudja beállítani hogy max hányszoroson tudjon olvasni a meghajtó.
vagy az nem működik minden típussal? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6031) PPeter válasza TeeJay (#6030) üzenetére


PPeter
addikt

Azt elfelejtetted írni, hogy Te csak Pioneer íróval írsz és csak Verbatim lemezre. :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6032) FefeeX válasza TeeJay (#6030) üzenetére


FefeeX
veterán

amig nincs tapasztalatod, ne légy már ennyire elfogult... :)

(#6033) TeeJay válasza FefeeX (#6032) üzenetére


TeeJay
félisten

jövőhéten vennem kell egyik ismerősnek DVD írót
Pio 115D lesz és mielőtt elküldöm neki komolyan mondom beteszem a gépbe és letesztelem :P
most már engem is marhára érdekel hogy miért mondjátok rá hogy hangos :DDD
persze nekem volt egy 56x Shuttle CD olvasóm és én azt tartom hangosnak csak
lehet azért nem hangos nekem 16x olvasáskor egy Pioneer DVD író :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6034) wid22


wid22
aktív tag

Második irónak melyiket javasoljátok ? Árba több mit 1000 ft a különbség.
A jobbik de drágább vagy az olcsobb is jó?

DVD-író 20x DL +/- LG H20NS10RBBB SATA fekete 1 év gar! 4 166 Ft 4 999 Ft
DVD-író 20x DL +/- Pioneer 215 SATA fekete 1 év gar! 5 125 Ft 6 150 Ft
Kösz

(#6035) FefeeX válasza wid22 (#6034) üzenetére


FefeeX
veterán

Írónak nem H6 szériás LG-t semmiképp. Olvasónak max...

(#6036) wid22


wid22
aktív tag

Az a lényeg hogy csöndes legyen mint az Asus 1612
Samsung SH-S203D SATA fekete2 év gar! 4 416 Ft 5 300 Ft
Ez csöndes? Vagy Samsung orót semmiképpen?

(#6037) kano válasza FefeeX (#6035) üzenetére


kano
nagyúr

Írónak nem H6 szériás LG-t semmiképp.
?? :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6038) wwhy válasza kano (#6037) üzenetére


wwhy
veterán

Olvasd fordítva: LG írónak csak H6-os-t, mást semmit :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6039) fer válasza wid22 (#6036) üzenetére


fer
őstag

A samsung az csendes, de ha jó minőségben szeretnél írni, akkor inkább pio! Nekem mindkettő van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6040) raziel01 válasza fer (#6039) üzenetére


raziel01
veterán

Miért a Samsung szar minőségben ír? Nekem az van és semmi gond vele, ha normális minőségű DVD-re írsz. pl Verbatim, Ricoh.

(#6041) fer válasza raziel01 (#6040) üzenetére


fer
őstag

Nem mondtam, hogy rosz, csak a pio az még jobb! Nekem csak olvasónak van samsung, mivel gyorsabban olvas a pio-nál, a samuval csak RW-ket meg ha kell CD-ket írok, arra nekem jó!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6042) raziel01 válasza fer (#6041) üzenetére


raziel01
veterán

A PIO mitől lenne már jobb? Samsung is hibátlanul megírja a DVD-ket.
Volt egy Pioneer DVR-110-em, de csomó lemezt nem olvasott be.
A Samsung meg mindent beolvas.
Mindent 4x-esen írok és tökéletes.

(#6043) IRON STORM válasza raziel01 (#6042) üzenetére


IRON STORM
őstag

Minden író típusnál van jobb és rosszabb széria, így a Samsungnál is. Firmware ellátottság tekintetében is fejlődnek. Az más kérdés hogy vonakodok Samsungot venni, így nem is teszem.
Pont az említett Pio 110 es sorozat nem volt túl fényes.

Csak a TDi!

(#6044) fer válasza raziel01 (#6042) üzenetére


fer
őstag

Hogy mitől azt had ne ecseteljem, de ez köztudott, bárkit megérdezhetsz, speciel 110-em nem volt, de volt 111, meg most a 215, ezekkel meg vagyok elégedve, mint írtam én nem olvasónak használom a pio-t annak elég lassú! Mellesleg akinek elattam a 111-t, még mindíg nyüstöli!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6045) wid22


wid22
aktív tag

Samsungiróknál az a gond ha fönt van a Demon Tools az RW lemezektöl kiakad.

[ Szerkesztve ]

(#6046) raziel01 válasza wid22 (#6045) üzenetére


raziel01
veterán

Ne általánosítsunk. Neten már más is írta, hogy a Daemon Tools egyes gépeken bekavar az RW írásba. Tehát NEC-nél és Pioneer-nél is előfordul ez a hiba.

#6043: Egyszer kipróbálhatnál egy Samsungot is és akkor tudnál róla véleményt mondani.
De amúgy ha nem rontja el a lemezt íráskor, akkor az írás minősége jó, nem?
Miben látszódik az, hogy a Pioneer jobb minőségben ír?

[ Szerkesztve ]

(#6047) wid22


wid22
aktív tag

[link]
Meg föleg a Samungnál. Ez nem samsung belsö?
Azért kell másik DVD iró.Ez van nekem is.
Nem elég személyes a proba?

[ Szerkesztve ]

(#6048) PPeter válasza wid22 (#6045) üzenetére


PPeter
addikt

A bekapcsolt emulációkkal hagyott Daemon Tools és az egyéb emulátorok MINDEN íróval problémát okoznak, ez nem típusfüggő - mivel nem hardveres, hanem a szoftveres szinten avatkoznak bele a lemezek felismerésébe. :U

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6049) PPeter válasza raziel01 (#6046) üzenetére


PPeter
addikt

Az írás önmagában nem jelent semmit. A megírt lemez attól még lehet olvashatatlan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6050) raziel01 válasza PPeter (#6049) üzenetére


raziel01
veterán

De a Samsung is hibátlanul megírja a lemezt és visszaolvasási görbe Verbatim lemezzel tökéletes. Pioneer akkor mivel lenne jobb? Nem vitázni akarok csak érdekel a téma.

#6047: Használjatok Alcohol 120%-ot. Azzal nincs szívás.
Semmi nem indokolja a Daemon használatát. Játékokhoz van crack nem kell emulálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.