Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) sszever válasza robi0604 (#1898) üzenetére


sszever
őstag

hát ez az :( :( :(

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1902) Hideyoshi


Hideyoshi
tag

Sziasztok!

Az alábbi infóra lenne szükségem:

Mi a különbség a NEC 4570, illetve a 4571 közt?

Illetve ezek mennyivel tudnak többet mint a 3540?

Azért kérdem mert most lehetőségem van hozzájutni az első kettőhöz, a gépben most 3540 van. Érdemes-e cserélnem? :F

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#1903) perempe válasza Hideyoshi (#1902) üzenetére


perempe
addikt

A LabelFlash a különbség. (A 4570 még nem tudja.)

Szerintem nem éri meg váltani.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1904) Hideyoshi válasza perempe (#1903) üzenetére


Hideyoshi
tag

''LabelFlash'' - ez jól hangzik, de mi rák ez? :D

Bocsesz, de amatőr vagyok...

De ingyen lennének.... :C :)) :C

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#1905) perempe válasza Hideyoshi (#1904) üzenetére


perempe
addikt

A korong másik felére égethetsz ábrákat. Ez a legújabb parasztvakító feature.

Szvsz ha már mindenképp upgrade, akkor inkább BenQ DW1655...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1906) Hideyoshi válasza perempe (#1905) üzenetére


Hideyoshi
tag

Viszont nekem ez kapóra jönne, nem kell vinnem a lemezeimet szitáztatni.

BenQ DW1655-ez is tudja? :F

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#1907) Fauszt válasza Hideyoshi (#1906) üzenetére


Fauszt
senior tag

az LightScribe-ot tud...

(#1908) erdoke válasza Hideyoshi (#1906) üzenetére


erdoke
titán

Ne felejtsd el, hogy 2,5-szeres áron vannak ezekhez a lemezek, és 20 perc fölött van egy normális pörkölés.

A legjobb aláírás a héten

(#1909) Hideyoshi válasza erdoke (#1908) üzenetére


Hideyoshi
tag

A Labelflash lemezek 500 körül, a lightscribe pediglen 250 körül mozog. Egyik sem túl húzós, ha azt nézem, hogy a szitázás 400 pénz+futkosás.

Csak nem tudom, hogy melyik csinál szebbet. :F Láttatok már élőben ilyen lemezeket? Melyik szebb, főleg olvashatóbb? A szubjektív vélemények érdekelnének....

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#1910) PPeter válasza Hideyoshi (#1909) üzenetére


PPeter
addikt

A szitázás 100 darabtól egy direkt színnél 50 Ft-ból megvan, további színek 30-50 Ft körül jönnek ki. Direkt 4 szín offszetnyomás 300 példány esetén (eleve úgy jön ki a gyárból a kért design-nal a lemez, tehát az árban a lemez is benne van) olyan 300 Ft /lemez, tehát a LightScribe/LabelFlash tényleg csak 1-10 darabnál vonzó, 10 és 100 darab között tintasugaras nyomtatás a nyerő (ez a nyomattól függően 50 és 300 Ft körül lehet a tintazabálástól függően) 100 felett meg a szitázás, illetve nagyobb darabszámnál és/vagy nyomdai színes minőség esetén az offszetnyomással együtt történő legyártás az ajánlott. Tudom, mert ilyenek gyártatásával foglalkozom többek között.

Nekem mind a két dolog tetszik, a LabelFlash az adatoldalon nagyon exkluzívan néz ki, de a kimondott LabelFlash lemezek cimkeoldala nem valami kontrasztos, ebből a szempontból a LightScribe praktikusabb, tetszetősebb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1911) ssolitude


ssolitude
őstag

20 ezerig keresek DVD-írót, lehetőleg LightScibe támogatással. Mit érdemes?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1912) slaci007 válasza ssolitude (#1911) üzenetére


slaci007
senior tag

Benq 1655 [link] :R
Legjobb választás az LG-t,samsungot felejtsd el.

Tungsram 1896-2022

(#1913) Csabee. válasza slaci007 (#1912) üzenetére


Csabee.
nagyúr

LG-be sok a szériahibás..
Pioneer a király!:)

Üdv: Csabee.

(#1914) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Melyik a leghalkabb beszerezhető DVD olvasó?

(#1915) Csabee. válasza Matt-OPT (#1914) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tény hogy az lg-k halkak!:)

Üdv: Csabee.

(#1916) ssolitude válasza slaci007 (#1912) üzenetére


ssolitude
őstag

Ez a Benq jónak tűnik.
Most egy öreg Pioneer-om van, 106D ,107D-re uppolva, eddig szépen muzsikált, de most már 3 éves, és kicsit nyüszög. Viszont most nem vennék Pioneert, azt hallottam nem túl erős.
Kicsit LG-től is idegenkedem.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1917) Spyx


Spyx
tag

Hali. A következők körül kellene választanm de nem vagyok otthon a dvd-kben így inkább megkérdezlek titeket.

NEC ND-3570A OEM 9.237

PIONEER DVR-111D OEM 8.738

LG H10A 8.700

Melyiket vegyem?
Amúgy ezt nem nagyon értem, most ez a 111D nem tud RAM-ot írni? Hogy is van ez és miért is, az én 8-szoros LG (4082B) íróm is tud RAM-ot írni pedig ez már több mint két éves lassan.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#1918) robi0604 válasza AMD Power (#1900) üzenetére


robi0604
őstag

Lehet persze, sőt... csak ha jól tudom leálltak a fw fejlesztésekkel, ez pedig néhány lemeznél gond lehet, a másik meg, ki tudja meddig bírja.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1919) robi0604 válasza Spyx (#1917) üzenetére


robi0604
őstag

Pio vagy NEC, az Lg-t hanyagold. Írásminőségben az előző kettő jobb valamivel.

Valószínőleg azért van , mert a pio-nak egy malydnem azonos szériájában van olyan ami írja, van ami nem. Ez a piaci verseny ill. az értékesítés miatt ''jó'' a gyártónak.
Nézz körül az író saját topicjában, hátha lehet upgradelni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1920) galyika


galyika
csendes tag

Üdv!
A Spyx kolléga által említett írók közül melyik a leghalkabb? A NECről hallottam hogy halk, de nem emlékszem melyik típus volt. Ez lenne az elsődleges szempont.

[Szerkesztve]

ide most írjak valamit?

(#1921) 3x3y válasza galyika (#1920) üzenetére


3x3y
aktív tag

nec 4550 és átflashelt 4551-em van.
Mindkettő halk, és minden író egyre hangosabb a magasabb írási sebességen.
Szerintem ezek nagyon jók. Pionál halkabbak, az tuti.

PF

(#1922) galyika válasza 3x3y (#1921) üzenetére


galyika
csendes tag

Köszi! Akkor NEC lesz, típust majd még választok.

ide most írjak valamit?

(#1923) Csabee. válasza galyika (#1922) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintetek a gigabyte dvd író az jó?:D
nekem most olyanom van perpill , de nincs vele baj!:)

Üdv: Csabee.

(#1924) 3x3y válasza galyika (#1922) üzenetére


3x3y
aktív tag

Volt már pá NEC-em, de még egyikben sem csalódtam. Tuti gépek, vegyél 4550-est, aztán ha akarod flasheld át, mint én 4551-re, de ez már csak hab a tortán...
Én a dvd-k adatrétegébe szoktam a kkislányom fotóit beleégetni vele, nagyon szép. :C

PF

(#1925) vati válasza 3x3y (#1924) üzenetére


vati
senior tag

Én most vettem egy NEC 4571-est. Kellett a DVDRAM-támogatás és ki akartam próbálni egy nem-LG-írót is, ezért esett a 4550-re a választás. Amit nem kaptam meg feketében, így lett 4571.
Az a bajom vele, hogy (számomra) elviselhetetlenül zajos. Ha felpörög, mintha valami gépházban ülnék, kibírhatatlan, remeg bele az egész asztal, és kikerget a szobából. Az írási képességeről még nincs statisztikailag értékelhető tapasztalat - de ez a zaj kizárja hogy hosszabb ideig megtűrjem a gépemben. Nem ipari célokra keresek dvd-írót, hanem egy, a hálószobában álló ultracsendes gépbe:(

Korábban vagy 4 különféle LG-íróm volt (és van), azoknál csak onnan tudom hogy működik, hogy villog a LED - mert hangjuk egyátalán nincs.

Ez a zaj valami NEC-betegség, esetleg lehet orvosolni valamivel, vagy ez a példány kukás?

MOD: nemcsak akkor zajos ha felpörög, hanem mindig, ha csinál valamit.
Ha a túl nagy sebesség az oka, mivel lehet végleg letiltani benne a 8x feletti sebességeket?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1926) joci2000 válasza 3x3y (#1924) üzenetére


joci2000
aktív tag

Üdv mindenkinek én is dvd vásárlás előtt állok, és ez az adatrétegbe való képégetés nekem is teccik.

Szal neked ezt NEC4550-el sikerült? vagy ez író független? hogy is van ez? Esetleg spéci software kell hozzá?

én NEC-ben gondolkodom, mert elég sokan mondják h. jó, ezért nec lesz az tuti, már csak a típuson gondolkodom.

és említetted az upgradelést, ez mit jelent? azt tudom h. kicseréled a firmware-t de mitől lesz jobb? lesz vmi plusz funkció?

@vati : A zaj nem feltétlenül a meghajtó hibája, lehet a házé is, ha erősen becsavarozod a meghajtót, akkor lehet h. nem is a meghajtó zajos, hanem a ház, ahogy beremeg a meghajtótól. Próbáld ki h. kicsit kilazítod a csavarjait, persze nem annyira h. széthulljon az egész :DDD

1ébként nekem most lg cd íróm van, az írás minősége kifogástalan, de a meghajtó elég tréé, mert amint 24x speed fölé pörgeti lemezt neki áll kattogni mint állat amíg le nem lassít. Ahogy néztem az 1ik olvasási mód valszeg elszált benne, vagy alapból szar. így a lassítás valszeg megoldaná az én problémám is. Próbáltam már a Nero cuccát, de nem használt. Ezt firmware-ben nem lehet vhogy tiltani?

[Szerkesztve]

(#1927) vati válasza joci2000 (#1926) üzenetére


vati
senior tag

Nálam egyértelmű hogy maga a meghajtó zajos.
Ha találsz sw-t, amivel firmware szinten le lehet tiltani olvasási módokat, írd meg, engem is érdekelne:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1928) Shia-ko válasza vati (#1927) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

A Nero része a drivespeed, akár külön is letölthető, és abban szabadon változtathatod a különböző ODD-ig olvasási sebességét.

Üdvözlettel: Gabi

(#1929) 3x3y válasza joci2000 (#1926) üzenetére


3x3y
aktív tag

Több NEC 4550-sem is van, így megengedhettem magamnak azt a luxust, hogy az egyiket átkonvertáltam egy spéci progi segítségével 4551-re. Ezután kapott az ''új'' masina egy 4551-es firmware-t, és már kentem is a száját az adatrétegne, ahogy illik. Bár ehez előbb rendbe kellett tennem a Nero-t, mert béna voltam én is. Utánna az eredmény gyönyörű. Minél szebb a kész mű, annál lassabban is készül el. Sajnos...de megéri!!!
:C

PF

(#1930) joci2000 válasza 3x3y (#1929) üzenetére


joci2000
aktív tag

és akkor végülis a sima 4550-es és 51-es között ez a képégetési mechanizmus az újítás?

ezt én is sejtettem, h. minél jobbat akarunk annál lassabb lesz, mert többször kell a speedet válogatnia hozzá.

[Szerkesztve]

(#1931) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék egy dvd-írót vásárolni, de teljesen tanácstalan vagyok a márkával-típussal-írási képességgel kapcsolatban, ezért kérnék ötleteket vmi jól bevált íróról tőletek. Légyszi segítsetek! Köszi

(#1932) slaci007 válasza dpetiba (#1931) üzenetére


slaci007
senior tag

Ajánlott írók NEC 4550,51,70,71;PIO111;Benq1655;Plextor760.
Árak [link].Többi márkát el lehet felejteni. :C

Tungsram 1896-2022

(#1933) dpetiba válasza slaci007 (#1932) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Köszi. Ezek közül bármelyiket vehetem, nem járok vele rosszul? Amúgy valamelyik támogatja ezt a Light Scribe-ot?

[Szerkesztve]

(#1934) slaci007 válasza dpetiba (#1933) üzenetére


slaci007
senior tag

Benq 1655-ös

Tungsram 1896-2022

(#1935) Egon válasza vati (#1925) üzenetére


Egon
nagyúr

Újabb NEC-kről nem tudok nyilatkozni, de a családban van egy 3500A, nekem pedig 2500A van - mindkettő ölég csendes példány...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1936) Egon


Egon
nagyúr

DVD-író vásárlása előtt állok (beviszem a céghez a 2500-ast, ott is elkél egy író...;]), de sajnos nem kapok olyat, amit szeretnék. :(
Igazából a NEC-t preferálnám, az eddigi jó tapasztalatok miatt, de szeretnék _dobozos_ és _fekete_ írót venni - ebben a kombinációban még egyetlen boltban sem láttam (Asuson és Plextoron kívül) semmilyen írót sem. Tud esetleg valaki ilyet? Lehet más (preferált) márka is - a Plextor kivételével (annyit nem ér nekem egy DVD-író).
A másik kérdés: melyik mostanság kapható író tud _túlírni_ DVD-t/CD-t?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1937) lazydog válasza Egon (#1936) üzenetére


lazydog
addikt

Én tegnap vettem egy fekete ND-4571-et.Többek állítása szerint dobozos NEC gyakorlatilag nem kapható. Miért nem jó az OEM verzió?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1938) Fauszt válasza Egon (#1936) üzenetére


Fauszt
senior tag

melyik mostanság kapható író tud _túlírni_ DVD-t/CD-t?
nincs túl sok ami képes DVD-t túlírni, s azok is csak +R lemezt, de pl. BenQ DW 1655 képes erre, csak ennél arra figyelj, hogy legalább 10MB-tal írd túl a lemezt. CD-t gyakorlatilag mindegyik tud túlírni...

[Szerkesztve]

(#1939) Hideyoshi


Hideyoshi
tag

Végülis a LightScribe mellett tettem le a voksom, és egy LG H20L lett, mert csak ez volt a polcon. 12000.- pízbe került. De ebből kifolyólag, a NEC 3540 benn maradt a gépemben, az LG egy másikba került. Így az egyikkel adatot írok, a másikkal a Scribe-ot. Egyelőre 10 lemezen vagyok túl vele, szépen, csendben dolgozik. :C

A HP 8x DVD LightScribe, 260.- volt hozzá.

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#1940) vati válasza Shia-ko (#1928) üzenetére


vati
senior tag

Amikor a Nero DVD-írás után ellenőrzi a lemezt (Verify be van pipálva) nagy ívben ignorálja a DriveSpeed beállítást, és maximális sebességgel kezd olvasni. Felpörgetésnél szintén hatástalan a DriveSpeed. Hálószobában, éjjel, baromi idegesítő.
Létezik olyan firmware, amivel vissza lehet butítani max. 8x-ra ezeket az írókat? Sohasem írok 4x feletti eszetlen sebességekkel (biztonság fontosabb) és olvasásban sincs igényem 8x-nál többre, a csendes működés fontosabb.

Közben újabb feketepontokat szerzett nálam a NEC-4571:
- 4x-en írva is elrontott egy szép Verbatim -R lemezt, az elejét egyre pocsékabb minőségben írta meg, majd a 3.8 GB feletti rész teljesen olvashatatlanra sikerült.
Pedig vagy 10 hónappal öregebb a lemez mint az író, ugyanezeket a lemezeket az ősrégi LG-íróm (2003 decemberi gyártású) is hibátlanul megírja, eddig sohasem rontott vele. (firmware-t nem vagyok hajlandó frissíteni, én end user vagyok, és nem kell olyan igénytelen hardver amit már újkorában is hekkelni kell hogy alapszinten működjön)
- Elvileg támogatja a DVD-RAM formátumot. Elég sokat használok ilyen lemezeket, ezért alapvető szempont hogy az íróim üzembiztosan tudják olvasni-írni, akár asztaliban lettek megírva, akár gépben. Beraktam egy 3x-on írható Panasonic RAM lemezt, visítozva próbálta felpörgetni, fél perc után nagy nehezen sikerült is, de nem túl meggyőző... marha lassan olvassa, különösen az asztali Pana íróban megírt lemezekkel boldogul nehezen.
- Szintén Verbatim, CD-RW: LG íróban megírtam, átraktam ebbe, megint visítozik vagy 15 másodpercig amíg nagy nehezen felpörgeti, aztán lassan és bizonytalanul olvassa, majd kiakad, médiahibára utaló üzenettel. Egy másik, szintén LG író-olvasó csont nélkül beolvassa ugyanazt.

Azt hiszem, mégiscsak beszerzek egy halk és megbízható LG-t...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1941) vati válasza lazydog (#1937) üzenetére


vati
senior tag

Nálad jönnek azok a tünetek, amit leírtam?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1942) TeeJay válasza vati (#1940) üzenetére


TeeJay
félisten

hát haver minek vennél LG írót ha még az NEC íródat sem vagy hajlandó frissíteni?
hmmm?
szerinted viccből adják ki az újabb és újabb firmware-eket?
mielőtt megvetted az NEC írót utána kellett volna nézned hogy az bizony elég szépen pörgeti a lemezt szóval hangos lesz ellenben a Pio 110 és 111 írók halkabbak mivel nem olvassák a lemezt 16x sebességgel.
ja igen és egy mai új íróval nem kellene mindent 4x sebességgel írni mert attól is lehet a baj hogy arra nem igazán optimalizálják már az írót.
írj mindent 6x-8x sebességgel ha rendes lemezt teszel bele pl Verbatim 16x DVD-R akkor simán írhatod így semmivel se lesz rosszabb mint 4x sebességen viszont lehet jobb is :DDD
DVD-RAM-ot 3x sebességnél olvasva kb 3-4megabájt/sec a max amit tud.e
ez miért lassú?
az 5x olvasás se sokkal gyorsabb a DVD-RAM meg nem a sebességre hajaz hanem a megbízhatóságra.

az RW lemezeket meg próbálgatni kell nekem pl gond nélkül olvassa és írja a PIO 110 íróm azt az RW lemezt amit más íróval írtak.
na hirtelen ennyi

az LG írók jók de azoknak szinte alig van FW támogatásuk szóval inkább frissítsed az NEC íród és jó lesz az. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1943) vati válasza TeeJay (#1942) üzenetére


vati
senior tag

- sehol nem írták a NECról hogy hangos, vagy nem botlottam bele.
- tapasztalatom szerint 8x-on írt lemezek rosszabb minőségűek lesznek mint a 4x-en írtak. Általában a lemezekre írt névleges érték fele, amivel biztonságosan lehet írni.
- tudom mennyivel kéne olvasnia a DVD-RAMot, mivel >4 éve használok ilyeneket archiválásra. Ez a NEC lassan és főleg bizonytalanul olvas. A 0.5-1 MB/sec már gyanúsan lassú, nem? Különösen ha erősen ingadozik.

Nem is vagyok biztos benne, hogy nem egyedi hiba-e. Azért kérdeztem, hogy ezek NECk tényleg ilyenek, vagy csak az enyém rossz?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1944) robi0604 válasza vati (#1943) üzenetére


robi0604
őstag

Szerintem ne cseréld le a egy újjabb Lg-re...
Írásminőségben sokkal jobb az NEC.
Abban igazadvan, hogyha megveszel valamit miért nem tudod egyből ''normálisan'' használni?
Azért fontos ugyebár frissíteni, mert az író addigi ''hibáit'' orvosolják és az új stratégiák miatt, jobb lessz az írás minőséged. De ez kihathat az olvasásra is. (legalábbis volt már rá példa).
Szerintem neked megoldást jelentene egy frissítés!
Az újabb írókat és a fw-eket már tényleg a magasabb írásra optimalizálják és valószínű, hogy jobb minőséget produkál 6-8 sőt némely esetben, akár 12x-es sebességgel.
Ez és az Lg sem alkalmas minőségellenőrzésre. Nézd meg egy Plextorban vagy egy Benq-ban a hozzá való progikkal.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1945) lazydog válasza vati (#1941) üzenetére


lazydog
addikt

Számomra nem tűnik zajosnak az ND-4571, igaz én a hálószobámban más technológiát alkalmazok. :B
Engem a DVD-RAM kezelés hiányossága bosszant. Hozzád hasonlóan elégedett tulajdonosa vagyok egy LG GSA-4120B-nek, lassan két éve. Arculcsapásként érintett, mikor szembesülnöm kellett azzal, hogy a 4571 nem olvassa az LG által írt DVD-RAM-okat. Ez pedig nem azért van így, mert nem szereti az LG-t. A baj ettól még súlyosabb, nem ismeri a FAT 32 formátumot. Én pedig ehhez ragaszkodom DVD-RAM esetén.
Remélem egy firmware frissítés rövidesen megoldja ezt a gondom.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1946) vati válasza robi0604 (#1944) üzenetére


vati
senior tag

''Szerintem neked megoldást jelentene egy frissítés!''

Mégis, mire kellene frissítenem? Idén január végi dátumú az eredeti gyári, ez egy tök új, februárban megjelent modell.
A cdfreaks-en néhány nemhivatalos firmware létezik hozzá, mind csak a pluszos lemezek bitsetting támogatásában térnek el a gyári eredetitől. Ez engem abszolút nem érint, mert nem használok pluszos lemezeket.
Akkor mire és miért is kellene frissítenem? :F

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1947) vati válasza lazydog (#1945) üzenetére


vati
senior tag

ha találsz ilyen firmware-t, szólj:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1948) lazydog válasza vati (#1947) üzenetére


lazydog
addikt

Te se titkold, ha ilyen frissítést találsz! Nálad jelentkezik ez a FAT32 gond a DVD-RAM esetében?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1949) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na ez most megint sokaknak nem fog tecceni, de at ez van:- )))
Egyik esmerosom egy e55-vel tebgeti napjati mar jo ideje... az anyag varazslasa egy leptopra torpeni egy 4160-as kozbeiktatasaval mapower rackel, a ramdriver pana, es apana dvdmovie album az athuzo...
kb ket hete vtt eegy rakas plextor-nak alcazott tajot pozitiv es nagativ iranyban is, nem meglepo modon a A302 fw nem birt a +-osokkal, amit egy fw frissites gyonyoruen oprvosolt... de azet nem egy okor ara manapsag egy iro vett egy 4571-et is, ma behozta, hogy cserejjem mar ki... hat ize, itt lett abaj, ugyansi a asztali altla megirt /udf2.0/ lemezekbe beledoglott a 4571 olvassasa:- ((( temeszetesen a 4160as jol boldogult velik akadt meg nlam egy 4167-es hat kiprobaltam hogy az mit mond, erre na probajjuk ki, nem egy meglepo modon az is bir a lemezzekkel=, na szovla vegeredmeny: elcsereltuk a ket driv-opt mert ahova sznatma ott ram ugysem lesz...

udv

neduddki

p.s. tudom ez akkor sincs igy ha az eg leszakad, eg valoszinuleg a pana asztlai szar, meg az en rosszindultaom, meg mittom ne meg mi, kivancsi vagyok mijjen indokok tudnak meg elokerulni:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1950) lazydog válasza neduddki (#1949) üzenetére


lazydog
addikt

Fasza, akarom mondani, hímtagos! Ezek szerint az UDF 2.0-t sem tudja rendesen ez a csúcs író? Ha így van az egyetlen formátum, amit tud az UDF 1.5!?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.