Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) szeva000 válasza FefeeX (#1600) üzenetére


szeva000
addikt

Olvass vissza:)Ő ''otthoni''felhasználásra kérte
Én szerinted mivel írok :)

(#1602) FefeeX válasza szeva000 (#1601) üzenetére


FefeeX
veterán

kérdés az mennyit fektetne bele, mert ugye az faja, ha vesz egy ilyet, egyébként nekem is kéne egy BenQ is... Amúgy a PIE/POE cuccosban a PIO 110em is jól teljesít a TY lemezzel... :)

(#1603) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ha vki tud külföldről benq1655öt az privizzen rám vennék egy db feketét

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1604) FefeeX válasza Dare2Live (#1603) üzenetére


FefeeX
veterán

én is ennék egyet...

(#1605) TeeJay válasza FefeeX (#1602) üzenetére


TeeJay
félisten

valahol láttam hogy az új Nero CD/DVD speed már együttműködik az új Pioneer 111 íróval és lehet vele írásminőség tesztet csinálni.
vagy nem igaz ez?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1606) PPeter válasza TeeJay (#1605) üzenetére


PPeter
addikt

Eddig is rá lehetett venni, hogy menjen a Pioneer drive-okkal, csak ugye az eredmény volt fals.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1607) FefeeX válasza TeeJay (#1605) üzenetére


FefeeX
veterán

DVDinfo Pro; ez megy és sztem elfogadható...

(#1608) FefeeX válasza PPeter (#1606) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a drájvval kapcsolatban valós eredményeket ir ki, és ez mondjuk annyiban jó, hogy látható kb. mit várjunk a lemeztől a drájvunkban, mennyire fogja jól kezelni...

(#1609) PPeter válasza FefeeX (#1608) üzenetére


PPeter
addikt

Hagyjuk már ezt, körülbelül ezerszer leírtam már, hogy ez butaság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1610) Sdi válasza TeeJay (#1605) üzenetére


Sdi
addikt

Működik a 110-el is, de szörnyű eredményeket kaptam.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1611) szeva000 válasza Sdi (#1610) üzenetére


szeva000
addikt

Ezen csodákszol?látod???A plextorod csak többet ér:)

(#1612) Troy.


Troy.
addikt

hello. azt honnan tudhatnám meg ,hogy dual layer-es -e a dvd-íróm? :D

mondjuk nem valószínű, hogy az :(

[Szerkesztve]

.

(#1613) Elephant


Elephant
csendes tag

Saját vélemény alapján írom az alábbiakat.
Nem tudom, hogy egyedül vagyok e ilyen elvetemült, de én amikor megírok magamnak egy lemezt, akkor utána feljegyzem, hogy ez a lemez X íróval lett megírva.

Kezdetben, amikor még nem is volt DVD íróm (kb. 3 éve) akkor mindenki az NEC-t, Pioneer-t dícsérte, hogy mennyire jó minőségü írást csinál, stb.
Rávettem magamat, hogy vegyek egyet, akkor még arany áron és kb. 7-8 boltot jártam végig, ebből egy helyen a Mistralban ajánlották az NEC-t, mindenhol máshol az LG-t ajánlották, hogy szinte mindent tökéletesen megír, kevesebb gar. probléma van vele, mint bármely mással.

Képes voltam venni egy LG-t (4120B) csakazért is, pedig volt nálam jóval több pénz. Mellé 500 Ft!!-ért Verbatim -R lemezt :)
Persze haverok egyből fikázták, hogy ők Pio-t vagy NEC-et vesznek. Elkezdtem írosgatni az LG-vel, már túl voltam az első 100 lemezen is kb. (SKY ''márkájú'' lemezeket nem írt...)
és hibamentes volt, nem melegedett, nem hangosodott egyáltalán.
Ekkor tudtam venni egy új Pio 110-est. Nos nem tudom miért, de kb. fél év elteltével megadta magát, gar csere, a köv. majdnem egy évig kihúzta, de a végén már nem akart semmit sem olvasni. Sajnos ez a rom eléggé melegedett az LG-hez képest.

Ezután vettem egy NEC (már nem tudom hanyast :) ) amely megvolt 1,5 évig. Pionál sztem korrektebb volt, csak annyi volt a bajom vele, hogy lemezigényes volt, tehát elég kevés lemezt tudott beolvasni, újraírható dvd lemezeket szinte ketttessével tudta beolvasni.

A régi LG-m azóta is megvan, érdekességképpen ezzel a rommal sok eddig halottnak hitt lemezemet be tudtam olvastatni kb. 2 hónapja vettem egy 4167B-t dobozos és az is tökéletesen működik, csak TDK, Philips, Traxdata, Verbatim lemezeket használok és évek multán visszaolvasva az LG és a NEC által megírt lemezek sikerültek a legjobban.
Sok ismerősnek ajánlottam LG-t eddig egy negatív visszajelzés sem volt egyetlen 1-ről tudok amely meghalt, mert a tápegység túláramot nyomott neki.

Szervizeléssel is foglalkozok már elég régóta, de ha valami újat veszek, előtte végigjárok egy pár boltot, hogy mi a ''statisztika''.

ja... Plextor csinált olyat, hogy nem tudtam visszaolvasni a lemezt amit megírt, csak másnap, ezt még azóta 4 embertől hallottam, nem tudom mi ez az új szokása az írókna, vagy a lemezeknek...?

KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

(#1614) erdoke válasza Troy. (#1612) üzenetére


erdoke
titán

Pl. nem titkolod tovább a gyártóját és a típusát. :P:))

A legjobb aláírás a héten

(#1615) erdoke válasza Elephant (#1613) üzenetére


erdoke
titán

Jó lemezekkel szinte minden író problémamentes, hacsak nem volt valami mechanikai hibája.
Azt a Pioneer 110-et elírtad, vagy olvasó volt?

A legjobb aláírás a héten

(#1616) Troy. válasza erdoke (#1614) üzenetére


Troy.
addikt

NEC ND 2500A

közben utána néztem a dolgoknak. :(


van már vagy 2 éves. :)) le kellene már cserélni
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

.

(#1617) erdoke válasza Troy. (#1616) üzenetére


erdoke
titán

Arra tehetsz 2510-es FW-t, és akkor 2,4X sebességgel megírja szépen a +R DL lemezt. Verbatim az ajánlott.

A legjobb aláírás a héten

(#1618) Troy. válasza erdoke (#1617) üzenetére


Troy.
addikt

micsoda? mit kell tennem? :C

.

(#1619) IRON STORM válasza Troy. (#1618) üzenetére


IRON STORM
őstag

a nec 2500 íróra rá tudod tenni a 2510 firmware-t és akkor tudsz kétrétegű lemezt is vésni.
Csak ezt akarta mondani Erdoke

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#1620) szeva000 válasza Troy. (#1618) üzenetére


szeva000
addikt

Itt meg találsz fw-t:)
[link]

[Szerkesztve]

(#1621) Troy.


Troy.
addikt

vki pontosan linkelje már be, hogy mit kell leszednem :D ezzel el lehet rontani a dvd-írót?

[Szerkesztve]

.

(#1622) IRON STORM válasza Troy. (#1621) üzenetére


IRON STORM
őstag

Itt a firmware: [link]

itt a flash program: [link]

nem tudod vele elrontani az íródat.

Csak a TDi!

(#1623) trusted


trusted
csendes tag

Szevasztok!
Tudná valaki esetleg, hogy a plxt 760-at hogyan lehetne rávenni nagyobb olvasási sebességre? A régi 740-em kb 4:50 perc alatt olvasott be 4.3 gb-ot, ellenben a mostani 760-nal, ami ugyanezt 6:40 alatt képes kivitelezni. A gyári lemezekről nem is beszélve, az majd vagy fél órát vesz igénybe. :F

(#1624) robi0604 válasza trusted (#1623) üzenetére


robi0604
őstag

Fw-t frissítettél?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1625) erdoke válasza trusted (#1623) üzenetére


erdoke
titán

A Plextor saját fejlesztésű írói mindig is max. 12X olvasási sebességet tudtak egyszer írható lemezzel.
Gyári lemezhez engedélyezd a PlexTools-ban a SpeedRead-et.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#1626) trusted


trusted
csendes tag

fw megvolt, akkor ezek szerint a 740-nek voltak kiemelkedő olvasási paraméterei. A SpeedRead-et próbálom
Köfi! :R

(#1627) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Hi!

Olyan írót tudnátok nekem ajánlani, ami tutkó jól olvas vissza?

Most egy nec 2500a író és egy asus E616P2 olvasó van a gépemben.
Az asus már egyszer cserélve lett (mert valami hulladék miatt karcolta a lemezeket).
Mostanában viszont ez se nagyon akar visszaolvasni akár 1 napja megírt TY Verba
lemezeket. A nec meg valami elképesztően béna olvasó, szal kéne mellé vmi normál, de
akkor inkább már író.

LS vagy LF nem szempont, ha benne van, mind1, ha nincs, az se baj.

Kösz,
XXL

(#1628) trusted válasza Mr. XXL (#1627) üzenetére


trusted
csendes tag

Sztem nem biztos, hogy olvasási problémád van. Hacsak nem az idegen lemezeket sem akarja normálisan beolvasni. Nagyon sok alapanyag probléma van mostanában. Én egy hulladék ritek szériába futottam bele. Majdnem mindegyik kukába végezte.

(#1629) eastsider


eastsider
nagyúr

PIO milyen márka?? jó?

(#1630) Mr. XXL válasza trusted (#1628) üzenetére


Mr. XXL
tag

Az a baj, hogy csinál olyat:
3 dvdt írtam kb egy órán belül (mcc verba 16x), elsőt nem olvassa, csak villog a led idiótán. A másodikat megleli, de eszméletlen lassan olvassa. Harmadikat pöpecül viszi. Ezután az első kettőt is beolvassa és jól, gyorsan. :F
De nemigazán érek rá félórákig keresni egy lemezt, amit éppen beolvas és imádkozni, hogy az előzőeket is vigye ezután. :((

Szal emiatt kéne megoldás...

(#1631) Troy. válasza Mr. XXL (#1627) üzenetére


Troy.
addikt

nekem is ilyen íróm van. Tdk + -ost szereti :C fél éve írt dvd-t is tökéletesen olvassa.
multkor nálam is volt egy kis akció. sorozatosan nem akart olvasni semmit. tápkábel megcibál, lehúz, visszatol, és minden megy normálisan :P ;)

.

(#1632) Lortech válasza Mr. XXL (#1630) üzenetére


Lortech
addikt

Ezzel a típussal az volt a gond, hogy hamar túlmelegedett, és akkor nem olvasott rendesen, csekkold le, hogy nem az-e a probléma nálad is.

Thank you to god for making me an atheist

(#1633) Gyurmaaaa válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Gyurmaaaa
csendes tag

Vegyél Pioneer 110D -t és is azt használom eddig kiváló

Asus P4P800E, P4 2,8Ghz, 1,5 GB Ram, GeForce 5900

(#1634) torrente74


torrente74
tag

Várd meg a Pioneer DVR-111L.
Ez LabelFlash és DiscT@2-t is támogatja. Április elején itt van.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#1635) PPeter válasza torrente74 (#1634) üzenetére


PPeter
addikt

Ne keverjük már újra a kaksit.
1. A LabelFlash csak DVD-t támogat. Lehet vele bármelyik DVD+R/-R lemez adat oldalára ábrát sütni, meg a kimondottan LabelFlash DVD-lemezek speciális címkeoldalára ábrát sütni. Ennyi.
2. A DiscT@2 a korábbi, csak és kizárólag a CD-R emezek adatrétegébe rajzot égető megoldás volt.
3. A LabelFlashnek semmilyen CD-s vonatkozása nincs és a LabelFlash írók nem tudnak a CD-R lemezre ábrát gravítozni, tehát ezek nem Disc@T2 írók. Ezek LabelFlash írók. Ez a hivatalos álláspont. GOTO 1 :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1636) torrente74 válasza PPeter (#1635) üzenetére


torrente74
tag

Vettem. A discT@2-t visszavonom.

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#1637) Mr. XXL válasza Lortech (#1632) üzenetére


Mr. XXL
tag

Ezzel a típussal az volt a gond, hogy hamar túlmelegedett, és akkor nem olvasott rendesen, csekkold le, hogy nem az-e a probléma nálad is

Ööö ez most a nec-re vagy az asus-ra vonatkozott?
Nec tökéletesen ír, és sose volt vmi normáler olvasó. Olvasónak vettem ezt az asust, de egyre hulladékabban műxik. Ha erre írtad, akkor a válasz tuti nem, mert a gép bekapcsolása után kb 10 perccel akartam olvastatni vele..

Szal vmi jó 2. író kéne :F
Meg még egy kérdés: a CHS nagyker milyen gyártó dvd íróit forgalmazza?
.

(#1638) PPeter válasza Mr. XXL (#1637) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem a Pioneer DVR-109-esre gondolt, illetve arra az Asus modellre, a 109-esre épült.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1639) Lortech válasza PPeter (#1638) üzenetére


Lortech
addikt

Nem. :D Az nec-re gondoltam, volt belőle több ismerősömnek régebben (2500/2520), és szokása volt azt csinálni, hogy ugyanazt a lemezt egyszer olvasta, másszor meg nem, aztán megint igen. Általában akkor fordult elő, hogyha több lemez volt vele írva egymás után, vagy huzamosabb ideig igénybe volt véve. Volt a fórumon is szó erről, biztos emlékszel rá.
szerk: ja, hogy a túlmelegedés mennyire játszott szerepet ebben, azt nem tudom biztosan megmondani, de akkor ez tűnt logikusnak, és most meg egyből ez ugrott be a hsz. láttán.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1640) PPeter válasza Lortech (#1639) üzenetére


PPeter
addikt

Stimmt. Már elveszek itt a sok író/probléma között. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1641) 3x3y válasza PPeter (#1640) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nem csodálom...
:DD

PF

(#1642) Titi55


Titi55
csendes tag

Hi!

Most tervezek venni egy új dvd írót. Eddig Pioneerem volt (109 és 110) de nem igazán volt jó. Végigolvastam a fórumot, de nem tudok még mindig dönteni. Mit ajánlanátok?
NEC ND-4551A
BENQ DW-1655
PLEXTOR PX-760A

(#1643) szeva000 válasza Titi55 (#1642) üzenetére


szeva000
addikt

Plex 755-760,aztán Benq DW-1655.Még a 1655 nem volt a kezemben,de a 7végére itt lesz.Nemhinném,hogy rossz kis író :)

(#1644) FefeeX válasza PPeter (#1635) üzenetére


FefeeX
veterán

ez akkor azt jelenti, hogy csak a NEC tud a CD-R írható rétegbe rajzolni? És azt h a Labelflash-es Pio is tudni fog DVD írható felületet rajzolni? Mert az faja, csak képet nm találtam eddig sehol...

(#1645) PPeter válasza FefeeX (#1644) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, a NEC sem tud CD-re. Egyik LabelFlash író sem tud CD-re. Épp ezt magyarázom, de a keszonbetegség veszélye nélkül már nem tudok alacsonyabbra ereszkedni az egyszerűségben, hogy mindenki felfogja végre. Ezért baromság DiscT@2-ként emlegetni bármelyik LabelFlash írót. Lásd a 1634-es hozzászólásom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1646) FefeeX válasza PPeter (#1645) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor a Pio 111ben ugyanaz a technológia megvan mint a NEC 4551ben?! Egyébként a lemez írható oldalára is színesen tetovál, vagy ott csak mono? Esetlegesen egy képet nem tudnál feltenni? thx

(#1647) FefeeX


FefeeX
veterán

egy kérdés... Pio 111 vagy NEC 4551? Mivel ugye tesztekben a Pio sebességnövekedését, és megbizhatóságát írták... PPéter, tesztelted már? Melyiket ajánlanád? THX

(#1648) Titi55


Titi55
csendes tag

4571-es NEC-ről mi a véleményetek?

(#1649) FefeeX válasza Titi55 (#1648) üzenetére


FefeeX
veterán

le vagyok maradva picit... szóval már olyan is van?! ehj ha, meg fogom fontolni a cserét...

(#1650) snagy válasza Titi55 (#1642) üzenetére


snagy
csendes tag

Szia!

Én PX 712SA-t használok. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Én már próbáltam LG-t, PIO-t, Samsungot, NEC-t és ezek közül mindig a legújabbat. Kb 4 hetente cseréltem (szerencsére volt lehetőségem eladni őket). Nálam az NEC vált még be. De ez a Plextor nagyságrendekkel jobb, megbízhatóbb, mint bármelyik másik. Igaz satás, de sztem bőven megéri az árát...

< Dragon >

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.