Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) TeeJay válasza PPeter (#1100) üzenetére


TeeJay
félisten

okés amúgy is erre a kettő íróra esne a választásom :D
nem a döntéssel van itt a baj, de ezt úgysem tudja senki csak én :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1102) ko1122


ko1122
tag

Nem akarom fokozni a bajt, de apró keresgélés után az alábbi dolgokat találtam. a Plextor 740-es írója megegyezik a BenQ 1640-el ,ez már köztudott, de ezen felül a Sony DRU-810A és a Philips PBDV1628 írók is belsőleg azonosak a már említett Blextorral. Az előlapjuk ugyan kicsit változtatva vannak, de belsőségben teljesen azonosak.
:C

(#1103) FefeeX válasza ko1122 (#1102) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor ezt hallgasd meg: az ''új'' MSI is csatlakozott a sorhoz, mindegyik azonos belsőleg, és kicsit más külsőleg, senki sem akar szutykot gyártani..

(#1104) ko1122


ko1122
tag

Igazad van mert ezt én is láttam valahol csak kimaradt a sorból. :I Szerintem is az lehet, hogy ha már fejlesztenek akkor érdemes egy szériát fejleszteni mindenkinek mert sokkal olcsóbb ha megvesznek egy licenszet mint saját maguk dobnának össze valami újat. Sokkal költségkímélőbb és a siker is tuti. Manapság már úgysem az számít h a márkák hogyan rivalizálnak egymással, hanem sokkal inkább az h az ember jó minőségű, megbízhattó driveot vegyen, és ha belsőleg egyeznek akkor már csak azt kell eldöntenie az embernek, hogy melyik márka felé érez elhivatottságot, és h árban mennyire különböznek. Én most a Philipsre kattantam rá, mivel ha belsőleg nagyon is jó (bár előző Philips optikai cuccok nagyon silányak voltak), akkor ne csak a lemezeim legyenek Philips márkájúak az asztali DivX-es Philips lejtászóm mellé, hanem az a drive is amivel vésem hozzá az anyagot. Persze szigorúan saját felhasználásra. :)

(#1105) HEro


HEro
tag

Hello, karira úgy nézki DVD írót kérek kb 20k lenne rá, milyet ajánlotok?

és még néhány kérdés: mire kell figyelni DVD író vásárlásakor meg iesmik, tehát mik a lényeges dolgok, pl a + os és - os lemezek között végülis mi a különbség? DVD RAM meg ROM írása fog nekem kelleni valaha is? és ezek pontosan mik is?

köszi előre is a segítséget!

:)

(#1106) FefeeX válasza HEro (#1105) üzenetére


FefeeX
veterán

Minek akarsz rá 20at kidobni ha 12ért megkapod a fullextrás cuccot?
Ajánlott: Pio110D, Nec 4550, Benq 1640 ezenkívül ami erre épül, MSI SONY PHILIPS Plextor, ASUS...
Occsóért oem az első 3 amik ugyanolyan yook.

(#1107) ko1122


ko1122
tag

Hero! Ha van 20nál több zséd rá akkor Plextor 716A, az bizti a legtutibb, de ramot és LS-t ne mír. Ha 20ig meg kell h álljon akkor csatlakozom az előttem szólóhóz. Pio 110D és NEC 4550 neked bőven elég lesz ha most csöppensz bele a DVD világába. Egy év múlva úgyis cserélni fogod. A Ram csak akkor kell ha Pana asztali recordered van, vagy összevissza cserélgetsz adatokat dvd ram lemezen. Ha csak néha irsz full lemezt akkor +R, -R, +RW, -RW való neked. Többin felesleges agyalnod. Egy a lényeg, tapasztalat alapján Samsungot nem ajánlok. De ez csak az én egyéni véleményem amit nem kell elfogadni. :)

(#1108) ko1122


ko1122
tag

Most találtam meg, a Plextor PX-750A már kapható bulkosan br 20500HUF-rt, a 760A bulkosan pedig br 32000HUF. Ha van rá bőven zséd akkor a PX-750A tutti vétel.

(#1109) VVoid válasza ko1122 (#1108) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én azért egy kicsit várnék az új Plextorokkal, még egyelőre nem sok tesztet olvasni róluk. Valószínű, nem lesznek rosszak, de nem biztos, hogy pl. a 750A jobb lesz, mint egy NEC 4550, akkor minek minek több pénzt kidobni?

(#1110) FefeeX válasza VVoid (#1109) üzenetére


FefeeX
veterán

Ebben egyetértünk, sőt, valószínű mérhetően nem lesz jobb, sőt, most már a plextorok mérhetően nem jobbak, szal ha nem akarsz feleslegesen kidobni minimum még egy tizest akkor Pio110D -> Pio 110 1.37, nemsokára tán bitsettinggel+rpc1el...
vagy NEC 4550, vagy BenQ
Ha kell író szoftver is, meg ilyesmi, ami persze a többi iróhoz nem lesz jó, mert ha azt adnák az neked sokba fájna.. na akkor vedd a dobozost, ami azért jöval drágább...

(#1111) cortez25


cortez25
aktív tag

mi a különbség a pio 110 és 110D között?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1112) FefeeX válasza cortez25 (#1111) üzenetére


FefeeX
veterán

Ram írás, semmi más, de ha full extra kell akkor mehet bele a ram. Igazából a D is tudja a RAM-ot, csak a 110es FW-jét kell bele flesselni...

(#1113) erdoke válasza ko1122 (#1108) üzenetére


erdoke
titán

A 750 BenQ megfelelője megint olcsóbb lesz 6-7e Ft-tal, a 760 pedig csak fanatikusoknak ajánlott 30e Ft fölötti árával.

A legjobb aláírás a héten

(#1114) IRON STORM válasza erdoke (#1113) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha jól tudom akkor a 750-ben nem is Philips vezérlőchip lesz hanem Pana?
Majd meglátjuk mit mutat fel.....

Csak a TDi!

(#1115) PPeter válasza ko1122 (#1108) üzenetére


PPeter
addikt

Jah, árlistában van egy pár helyen, de raktáron...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1116) PPeter


PPeter
addikt

Ha valakinek nem fontos a DVD-RAM írás, és nincsenek régi, 1x-es és 2x-es DVD-RW lemezei, amit használna a jövőben, akkor a BenQ DW1640, illetve az erre épülő Plextor PX-740A (előfordul még Philips DVDR1648Pként is) a most kapható írók egyik legjobbika, de a NEC ND-4550A is igen jó vétel. A Pioneer DVR-110D, mióta egyszerű flasheléssel (részletek a honlapomom) átalakítható DVD-RAM írására képes 110-essé, szintén ott van a csúcs közelében, én ezekből az írókból válogatnék. A Plextor PX-716 (és utódja, a 760) csak akkor kellhet valakinek, ha Plextor fanatikus, mint jómagam, avagy szüksége van (és ki is tudja használni érdemben) a minőségi teszteket, szolgáltatásokat, amelyek a PlexTools programmal, és a Plextor saját fejlesztésű 712, 716, 760 íróival igénybe vehetők. A 750-es Plextor a BenQ DQ60 modelljével azonos, ez egy Panasonic chipre épülő, DVD-RAM írásra képes modell, nem tudunk róla sok mindent, sem a Plextor, sem a BenQ, sem az eredeti Panasonic változatáról (és van TEAC márkanév alatt is, hehe).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1117) ko1122


ko1122
tag

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Haver azon rágjaa fülem h most dvd íróbóol melyiket vegyel: Pioneer 110D vagy NEC 4550. Nem tudom mit vacilál rajta mert mindkettő bombabiztos cucc, ahogy itt a topicban is olvasható számtalan helyen, neki mégis meggyőző érvek kellenének valamelyik típus mellett.

(#1118) FefeeX válasza ko1122 (#1117) üzenetére


FefeeX
veterán

Pioneer, mert hosszabb a neve, meg szebben cseng.
Meg mégis mennyivel menőbb az hogy pioneer cuccod van mint az hogy nec, az ismertsége szélesebb körű.
Technikailag tökminegy!!!

(#1119) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Lassan lecserelnem a 4* TEAC cd-iromat :DDD valami dvd-irora.
A problemam a kovetkezo: a regi - azota eladott - noname asztali lejatszom szo nelkul lejatszott minden irott dvd-t (filmrol van szo term.). A mostani Denon DVD-2200-am azonban ugy tunik kenyesebb kicsit, a meglevo irott filmjeim nagyon kis reszet jatssza le, azt is akadozva - mig a gepben levo dvd-olvaso gond nelkul olvassa ezeket, tehat nem a lemezekkel van gond, bar van amit apamek olcsobb Panasonic lejatszoja sem jatszik le.
Szeretnek egy olyan irot, amivel biztosabbra mehetnek azzal kapcsolatban, hogy tetszeni fognak a Denonnak is a vele irott filmek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

....What's up!....

(#1120) erdoke válasza WaterLo (#1119) üzenetére


erdoke
titán

Akkor talán nézd meg először, milyen típusú lemezeket nem szeret a Denon, vagy ha ez nem típushoz köthető, akkor milyen irásminőségtől nem problémázik.

A legjobb aláírás a héten

(#1121) FefeeX válasza WaterLo (#1119) üzenetére


FefeeX
veterán

Verbatim meg memorex lemezeket ajánlok, 4x-6x sebességen, azokat viszi majd.
Pio 110-el irok, ezek yook általában, ha 100%ra mész, Verba lemez (TY) + PIO, NEC, BenQ író.

(#1122) FefeeX válasza erdoke (#1120) üzenetére


FefeeX
veterán

Visszatérve az InCD-hez--- csak mountRainer-képes íróval lehet RW-t átformázni?

(#1123) erdoke válasza FefeeX (#1122) üzenetére


erdoke
titán

Ööö, mi az, hogy ''átformázni''?
Az InCD működik minden CD- és DVD-íróval, amennyire én tudom. Utoljára egy külső Plextor CD-íróval használtam vagy 6-7 éve. :D

A legjobb aláírás a héten

(#1124) Kraptor


Kraptor
őstag

Ha valakit érdekel 2 Lighscribe-os íro rövidke összehasonlítása:

LG és Samsung:

[link]

(#1125) FefeeX válasza erdoke (#1123) üzenetére


FefeeX
veterán

hát hogy másolni lehessen RWre simán, total commanderben... Nem kell vele semmit csinálni?

(#1126) WaterLo válasza FefeeX (#1121) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Kollegam ir nekem a kicsit korosabb (8* max.) Plextoraval Verbatimra, meglassuk szereti-e.

....What's up!....

(#1127) sasa 01


sasa 01
csendes tag

Ismer valaki a PLEXTOR PX-716AL -en kivül Slot-In -es meghajtót?

(#1128) toM517


toM517
aktív tag

Hello!

Milyen DL irot vegyek mostanaban? Azt akarom, hogy szinte barmilyen lemezzel elboldoguljon, legalabbis a jobbakkal biztosan jo legyen ( Verbatim, TDK, Philips, stb ) max 10-11 rugot szanok ra.
Koszi elore is a valaszokat.

(#1129) erdoke válasza toM517 (#1128) üzenetére


erdoke
titán

[link]

A legjobb aláírás a héten

(#1130) jagada válasza erdoke (#1129) üzenetére


jagada
őstag

és ezek közül melyik a befutó szerinted?
én a benq felé hajlanék...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1131) VVoid válasza jagada (#1130) üzenetére


VVoid
aktív tag

Benq 1640-et használok, igaz, csak rövid ideje, egyelőre nagyon elégedett vagyok.
A Nero CDSpeed progija a Benq PI/PO minőségellenőrzését is támogatja. Hasonló minőségellenőrzést tudtommal csak a Plextor 716 meg 760 tud.

(#1132) jagada válasza VVoid (#1131) üzenetére


jagada
őstag

tulajdonképpen a Benq 1640 és a Pio 110 között vacilálok. van esetleg érv a pió mellett a benq-val szemben? jobb valamiben is a pio?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1133) VVoid válasza jagada (#1132) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hát a PIO 110D-t át lehet flashelni 110-re, akkor DVD-RAM-ot is tud írni. A Benq meg nem.
Szóval, ha kell a DVD-RAM írás, akkor PIO. Ha kell alacsony szintű minőségellenőrzés, akkor a Benq. Ha egyik sem kell, akkor asszem nagyjából mindegy, melyiket veszed meg, csak okosan kell megválasztani hozzá a lemezt, a gagyitól tartózkodni, minőségi lemezekkel mindkét író jól teljesít.
Hozzátenném, mindez nem személyes tapasztalat, csak alaposan utánaolvastam, és ezt sikerült leszűrni (pár héttel ezelőtt én is író vásárlás előtt álltam).

(#1134) FefeeX válasza jagada (#1132) üzenetére


FefeeX
veterán

PIO 110D bitsettinges FW 8.37 110hez

(#1135) neoclone


neoclone
csendes tag

Hali DVD írót szeretnék keresztezni DVD olvasóval lehetséges?

(#1136) PPeter válasza neoclone (#1135) üzenetére


PPeter
addikt

Adjál hozzá kovászt feltétlenül, és ne hagyd a napon sokáig, akkor kicsíráznak egy hét alatt.


Amúgy mit szeretnél? :F Keresztezni? Mit? Hogyan?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1137) neoclone


neoclone
csendes tag

Ja és le tudnátok írni az olyan DVD írókat amelyek megbirkóznak pl. Arita, TDK stb. ismertekkel ja és mellé az árat, egyébként ne legyenek túl drágák és 8x-an tudjanak írni.
Amúgy azért kéne egy DVD olvasó is mert van egy optikai meghajtóm amiben CD író olvasó és DVD olvasó is van és a DVD-ket már nagyon nem bírja elég furcsa dolgokat produkál. A CD-knél semmi baj csak itt pl: a dupla sűrűségű DVD-kből csak párat enged meg a többinél egyszerűen mintha ott se lennének. Lehet hogy a keresztezés volt a baj?
Ezért kéne egy DVD olvasó és ha már új akkor mindent tudjon és ne vesse meg az írottakat se bár ez egyértelmű, de akkor is szeretném ha mindent be tudna olvasni és utánna ne jöjjön azzal hogy sérült a szűz DVD meg nem lehet olvasni. Ilyen olvasókat tudnátok írni és ha lehet az olvasó és író keresztezése, akkor a fentieket összegezve megpróbálnátok ilyeneket is?

(#1138) pegazus


pegazus
senior tag

Kinek milyen tapasztalata van a pio 110-es íróval mostanában?
a07,108,109 után ez tűnik a legrosszabbnak:(


Kérdés sata-s íróból ki milyet ajánl?

(#1139) raszputyin válasza neoclone (#1137) üzenetére


raszputyin
senior tag

lehet, hogy réges-rég az íróknak az olvasási képességei nem voltak túl jók, de ez eléggé megváltozott azóta. az újabb meghajtóknak egyáltalán nem szokott gondjuk lenni az olvasással :-P
nyugodtan vegyél bármilyet, NEC, Benq, Szamszung, Pioneer, LG, ... mind megfelelő, sztem csak profi használatra érdemes drágábbat (Plextor, Teac) venni. én LG-t használok, nem a plafon, de mindent rendesen beolvas, és a minőségi lemezekkel nagyon halk.
nem vagyok kompetens abban, hogy a régi kombó meghajtóddal mi lehet a baj, de ha tényleg jó lemezeket nem olvas be, az semmiképp nem rendeltetésszerű működés. ha régen jó volt, akkor lehet, hogy csak elpiszkolódott az optikája, amin lehet segíteni. no de van itt szakértő is, aki majd biztos elmondja, mit lehet tenni :)

p.s. ha most mennék a boltba, én a NEC-4550-et keresném, mert külföldi lapon is jó kritikát olvastam róla, és nem kerül 1 vagyonba.

(#1140) neoclone válasza raszputyin (#1139) üzenetére


neoclone
csendes tag

Tehát akkor vegyek egy DVD írót és az majd jó lesz olvasásra és írásra is ne próbálkozzak azzal hogy külön DVD olvasót is veszek?

(#1141) neoclone


neoclone
csendes tag

Konfigtól függ nekem a jelenlegi: Intel Winnipeg D845WN alaplap, 1.6 Ghz Intel proci, ATI Radeon 9600 XT 128 MB, 512 MB RAM. Az alaplapon kell valaminek lennie (csatlakozó stb.) hogy a legújabb DVD írókat is bele tudjam rakni. Egyébként akkor nem kell külön DVD olvasó, hogy az írottakat és dupla sűrűségű DVDket is beolvassa. Magyarul ha van DVD íróm akkor minek DVD olvasó? ÉS ha már itt tartunk akkor egy író ugyanolyan jól tud beolvasni mint egy szimpla olvasó?

(#1142) VVoid válasza neoclone (#1140) üzenetére


VVoid
aktív tag

Pontosan. Úgy tűnik, a mai DVD-írók olvasási képessége jobb, mint a DVD-olvasóké.

(#1143) neoclone


neoclone
csendes tag

Szóval író elég lesz. Mondjuk egy NEC-4550 hozzá milyen rendszerkövetelmény kell az enyém jelenleg: Intel Winnipeg D845WN alaplap, 1.6 Ghz Intel proci, 512 MB RAM? Kell hozzá valami spec. dolog?

(#1144) PPeter válasza neoclone (#1143) üzenetére


PPeter
addikt

Ez bőven elegendő.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1145) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all. Mi a véleményetek a SONY írókról..? Tapasztalat..?

(#1146) PPeter válasza YODA mester (#1145) üzenetére


PPeter
addikt

Cirka három éve nem gyártanak saját maguk semmilyen ODD eszközt. Régebben LiteOn, most épp BenQ/Philips belüók van, ami jó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1147) YODA mester


YODA mester
senior tag

Úgy érted nincs külön SONY..? Mert ha úgy akkor tévecc...

(#1148) PPeter válasza YODA mester (#1147) üzenetére


PPeter
addikt

Van Sony márkájú DVD-író, de egyiket sem a Sony gyártja már - mint írtam, a LiteOn, újabban pedig a Ben/Philips írókat veszik át a saját márkanevük alá. Nem tudom mit nem lehet ezen elsőre megérteni. :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1149) YODA mester válasza PPeter (#1148) üzenetére


YODA mester
senior tag

ÓÓÓKÉJJJ...

(#1150) mr_knight


mr_knight
senior tag

Már megint feltörték a BURN.HU-t..... :((( :((( :(((
SHADOW mire jó ez ? :O

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.