Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) Jencius válasza LMAir (#1347) üzenetére


Jencius
csendes tag

Szerintem a NEC dvd írókkal van a baj.Engem egy ND 3540A szívat hasonló jelenségekkel. Már kicseréltettem, de dettó ugyanaz . Igaz, hogy nekem a DL-es lemezeket rontja. Márkától függetlenül.Verbatim, Ricoh...Úgyhogy már nem merek az új íróba dualos lemezt rakni.

(#1352) LMAir válasza Jencius (#1351) üzenetére


LMAir
csendes tag

Én is az íróra tippelek, de nem tudom, hogy mivel tudnám letesztelni, esetleg visszavinni a boltba :( Azt azért mégsem mondhatom, hogy amiket filmeket írok vele, azt egyik lejátszó sem szereti. Visszasírom én még a régi Toshibamat :(

[Szerkesztve]

LMAir

(#1353) PPeter válasza LMAir (#1352) üzenetére


PPeter
addikt

Általános lépések a hibázó, írást elrontó DVD-írók teszteléséhez.
1. Ha 80 eres kábelen van az íród, akkor próbáld ki egy 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként.
2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van, és telepítettél külön Intel Ultra Storage driver, vagy Intel Application Acceleratort, akkor ezeket feltétlen uninstall. Intel lapkakészlethez bőven jó a sima chipkészlet driver (inf update).
3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet.
4. Ha Nforce-os alaplapod van, akkor az esetleg utólag telepített alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen azzal, amit az XP magától tenne fel.
5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott, ha a rendszered leharcolt, a reinstall segíthet.
6. Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlőn lenne, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra.
7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, uninstall, csak a Decrypter, ImgBurn, 6.6.0.18-astól újabb vagy 7.0.1.4b Nero legyen fent, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó, 4.0 változat javasolt).
8. InCD, DirectCD és hasonló UDF/packet módban működő programok mind uninstall.
9. XP saját CD-író szolgáltatását kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1354) GuCo.


GuCo.
tag

Nem tudjátok mi a különbség az LG 4166B és M4166 között?

(#1355) raszputyin


raszputyin
senior tag

újra feltenném a kedvenc kérdésemet, hogy melyik a leghalkabb? (ezen felül csak a CD olvasási képességek érdekelnek, amúgy közepes képességekkel is megelégszem.)
egyelőre Samsung SH-W162C és LG GSA-4167B a két jelöltem, mit javasoltok?

(#1356) erdoke válasza raszputyin (#1355) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a Samsung nem éri el a közepes szintet sem.
Veszel egy Pioneer 110D-t 10e Ft-ért, amire felteszed az A10XL firmware-t, és olyanra halkítod a QuietDrive Utility-vel, amilyenre akarod.

A legjobb aláírás a héten

(#1357) he7edik.


he7edik.
addikt

Mikor lesz már 1655 itthon? :O :O :O

Égő szöveg a flém vázon

(#1358) raszputyin válasza erdoke (#1356) üzenetére


raszputyin
senior tag

Köszi a választ!
Ez az eszköz a firmware-ben változtat, vagy folyton futnia kell? (Az utóbbit nem szeretném, mert nem csak Windows-t használok, és amúgy is a több program=több gond elvben hiszek.)
NEC-hez nincs hasonló eszköz?

(#1359) raszputyin válasza raszputyin (#1358) üzenetére


raszputyin
senior tag

tehát van olyan, amit szoftveres eszköz nélkül halkítani lehet? netán észreveszi, ha zakatol benne egy rosszabb lemez, és magától halkít?
esetleg NEC, Benq? mindkettőről hallottam jót...
tudom, hogy van itt legalább 2 igazi guru, megtisztelne, ha egyikőtök segítene :R

(#1360) 3x3y válasza raszputyin (#1359) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az én NEC 4550-eseim halkak, nincs velük gondom, de hírtelen nem emlékszem, hogy a PIO 109-eseim (4 db), amik beszerelés után sem voltak hajlandóak rendesen (hibamentesen) írni, azok halkabbak-e.
Az előtte lévő Pio 108-asom hangosabb volt, a Pio 107-eseim szintén. Eddig ha jól derengenek a dolgok a NEC 4550 volt nálam a leghalkabb.
:C

PF

(#1361) raszputyin válasza 3x3y (#1360) üzenetére


raszputyin
senior tag

kösz szépen!
ma délután elmegyek vadászni, addig kérek még tippeket! találtam NEC 4550-t, Pioneer 110D-t és 110-et, LG 4167B-t, és Benq 1640-et, mind kb. azonos áron (10..11e). Ki mit javasolna ezek közül az én szempontomra fókuszálva? :)

(#1362) pogi1


pogi1
tag

Benq 1640-et, :C

(#1363) 3x3y válasza raszputyin (#1361) üzenetére


3x3y
aktív tag

Benq 1640, de olyat úgy sem fogsz kapni, mert nem nagyon van még itthon belőle.
Köv. ajánlatom a NEC 4550, nem fogsz benne csalódni.
Én a Pio 109-ig látok csak el, mert ott már nagy volt a csalódás, így a 110-ről, 110D-ről nem tudok véleményt adni, mivel nem is vennék olyat.
Bár bevallom sok embernek bejött a Pio, nekem többet nem fog.


:C


[Szerkesztve]

PF

(#1364) Söri


Söri
tag

Van különbség az LG 4166B és az LG H20L között?

(#1365) erdoke válasza Söri (#1364) üzenetére


erdoke
titán

Hacsak nem idióták vannak az LG-nél...

A legjobb aláírás a héten

(#1366) slaci007


slaci007
senior tag

Ha kevés pénzed van akkor NEC,ha sok akkor Plextor 760, lehet már kapni. :P

Tungsram 1896-2022

(#1367) bozont


bozont
veterán

Úgy döntöttem én is benevezek egy dvdíróra és ahogy egy picit visszaolvastam a max 15k-s kategóriában a NEC és a Benq tűnik a legjobb választásnak.Nekem igazából a megbízhatóság a legfontosabb és hogy ne legyen anniyra ''finnyás''.Igazából mi a különbség e két író között?
Esetleg ajánlhattok még mást is,ha van jobb. :)

(#1368) szeva000 válasza bozont (#1367) üzenetére


szeva000
addikt

A benq és a plextor az én véleményem és tapasztalatom szerint lényegesen jobb írók.Bennük van a Solid Burn vagy Autostrategy technológia,ez már magában sokat ér a minőség szempontjából.igaz nekem plextorom van,de most keresgélek mellé egy benq 1655-öt.A többi írómtól holnap megszabadulok végre.A plex sajna az 20fölött van,ha tudsz várni a benq-ra akkor árban jobban jársz.Szerintem e 2típus közt válassz.

(#1369) bozont válasza szeva000 (#1368) üzenetére


bozont
veterán

CSak az a baj hogy eddig sehol sem találtam olyan üzletet ahol kapni lehet ne Benq írókat :(
Ha nincs az árlistában rendelésre tudnak hozni?
Nekem a sima 1650es is megfelelne már,csak találnék egy jó boltot ahol lehet kapni.

(#1370) szeva000 válasza bozont (#1369) üzenetére


szeva000
addikt

Mit gondolsz,nekem miért nincs?? :)

(#1371) pogi1


pogi1
tag

Szlovákiában és Ausztriában lehet kapni Benq DW-1655-öst.Nekem is a héten hoztak nagyon jó író, még az Arita lemezt is 97% ra írta :C :C :C

(#1372) szeva000 válasza pogi1 (#1371) üzenetére


szeva000
addikt

Hogy lehet beszerezbi,ha nem titok.egy privit küldhetnél:)

(#1373) pogi1


pogi1
tag

Az az igazság hogy Ausztriába macerás.Innen http://www.geizhals.at/eu/a183979.html lehet megrendelni.Csak az a baj hogy külföldről pl innen kis országunkból nem fogadnak el megrendelést.Sokan régebben rendelgettek és utána nem vették át az árut.Igy csak kint élő osztrák rendelhet és veheti át.Egy ilyen ismerőst kell keresni.Tudom ez nem egyszerü,mert nekem is az ismrősöm ismerőse rendelte meg.Nem is volt drága a dobozos 12.000 ft.Szlovákiában állítólag kompjuter üzletekbe rendelés nélkül leht kapni.Meg kell nézni egy két szlovák honlapot és hajrá egy kis kirándulás pl.Komáromba.Megéri szerintem a most kapható írok között toronymagasan a legjobb.

(#1374) bozont


bozont
veterán

Aha,hát a külföldi téma nálam nem játszik és várni sem tudok,meghalt a kombóm és nemtudok dvd-t olvastatni úgyhogy sürgős lenne.Szóval akkor milyet érdemes venni max olyan 15k-ig,lényeg hogy minél megbízhatóbb legyen.

MOD:Most néztem párat gyorsan,ezeket: Asus DRW-1608P vagy vmelyik NEC író és ahogy nézem a Plextor PX-750 lehet h belefér a keretbe.Véleményeket kérnék h melyik milyen,mitől roszabb vagy jobb,én nemigazán ismerem őket,nem követem a dvd írók ''életútját''.

[Szerkesztve]

(#1375) ftc válasza pogi1 (#1373) üzenetére


ftc
nagyúr

Látom sikerült beszerezned 1-et :)

(#1376) uffneked


uffneked
aktív tag

UFF all!
Gyors kérdés: LG GSA-4167B-t akkor semmi képpen ne vegyek? Mert ez csak 9250, és nekem az a lényeg, hogy legyen, és működjön... Nem számít annyira se a hang, meg CD-t se írok 8x-nál gyorsabban...
Az a lényeg, hogy ennyire tudjak vele írni+oldasni CD-t+DVD-t.
Szerintetek erre jó ez az LG, vagy nem?

(#1377) szeva000 válasza uffneked (#1376) üzenetére


szeva000
addikt

Egy NEC-vel sokkal jobban jársz és picit drágább.A legjobb olvasó és író ebben a kategóriában.

(#1378) Sdi válasza uffneked (#1376) üzenetére


Sdi
addikt

Rossznak nem rossz, de jobban jársz ha rádobsz egy kis pízt és veszel egy Pio 110-est vagy egy NEC 4550-est. Ez csak 1000 -1500 Ft plussz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1379) uffneked


uffneked
aktív tag

Jójó, de akkor megint adódik a kérdés, hogy NEC 4550, vagy pioneer 110D??? :B
Valaki döntse el a tapasztalataival, és indokolja is meg, hogy mér a nec, vagy mér a pio.
Mert ez a 2 tényleg ugyan annyiba kerül...
Ja, és hogy miért jobbak az LG GSA 4167B-nél!
Mert aki a legjobban érvel, azét veszik meg általában... :))

(#1380) uffneked


uffneked
aktív tag

Ja, és most látom, hogy a pio 110D ugyanannyi, mint a 111D...
Gondolom, hogy az jobb, mint a 110D... De mi a helyzet a NECcel? hasonlítsátok össze pls. a NEC 4550-nel a pioneerek közül a jobbikat!
Bocsi, hogy kavarok, de a legjobbat akarom a legolcsóbban... :B

(#1381) Sdi válasza uffneked (#1380) üzenetére


Sdi
addikt

A Pio és a NEC is hasonló kaliberű író, szerintem mindkettő jó. Az LG-nél pedig írásminőségben jobbak.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1382) pogi1 válasza ftc (#1375) üzenetére


pogi1
tag

Igen.Vártam a válaszod hogy hol lehet Komarnóban kapni.Mivel nem válaszoltál kerestem más forrást,hozzáteszem nem volt egyszerű

(#1383) raszputyin válasza uffneked (#1380) üzenetére


raszputyin
senior tag

nekem van egy LG 4163B. jól olvas, jó lemezt jól ír, sz@r lemezt logice sz@rul. biztos van jobb nála, de nem egy ócskavas.
8x-on sztem ne írj CD-t, mert ha sokkal több energiát kap a hordozófelület, mint amire tervezték, az visszaüthet. a mostani 48-as/52-es lemezeket legalább 24x-en írd szvsz.

én meg továbbra is várom a szakvéleményeket, hogy a Pioneer 110 (D nélküli) vagy a NEC 4550A a halkabb meghajtó.
a Benq kiesett, mert én akusztikus szempontból félek attól az aktív hűtéstől. a dilemma lényege az, hogy a többség szerint az NEC jobb, viszont az pörgeti nagyobb tempóra ugyanazokat a lemezeket e kettő közül.
nagyra értékelnék egy fülpárt, melynek kedves tulajdonosa mindkettőt hallotta :)

(#1384) bozont válasza bozont (#1374) üzenetére


bozont
veterán

Valaki?

(#1385) ftc válasza pogi1 (#1382) üzenetére


ftc
nagyúr

Pedig megirtam na de mind1

Jó kis iró a 1655 bár 14x vissza olvasásnál néha produkál érdekes görbéket Verbatimoknál.
TDK-t elrontotta 12x-en...
LS-t meg nem próbálltam mivel nincs rá dvd lemez sehol a közelben..

(#1386) 3x3y válasza pogi1 (#1382) üzenetére


3x3y
aktív tag

Bármely komárnói szaküzletben.

PF

(#1387) 3x3y válasza pogi1 (#1382) üzenetére


3x3y
aktív tag

A havernak is van egy LG 4163B-je, és azt mondta szuper kis író. Neki előtte Pio 108, Pio 109, Pio 110 volt. Ő is azt mondta, hogy Pio többet nem lesz, mert sok volt velük a gond. Szerencsétlennek már a végén azt tanácsoltam, hogy költözzön be a ''garancia nagykerbe''...

Félretéve a poén, azok a Pio-k, amikkel nem volt gondja, nagyon jók voltak. Az én Pio-im (107, 108) szenzációs masinák voltak.

Pio 109-ből nem találtam két hét alatt működőképes írór (HOPPÁ), a 110 és 110D pedig sután olvassa vissza a cuccot.

Most NEC 4550-esekkel rendelkezem, dolgozik mint a vaddisznó, bírják a sarat, nem szeretnek hibázni, de szó mi szó, a 2 éves Aritákkal nem nagyon bírnak el...

Szerintem Nec-et vegyél.
:C

PF

(#1388) pogi1


pogi1
tag

Ezt a Linket találtam a Benq DW 1655 kedvelőinek
http://www.argep.hu/product_375920.html

(#1389) szeva000 válasza pogi1 (#1388) üzenetére


szeva000
addikt

Nem igaz,hogy ebben a r*hadt országban nem lehet 1640-50 és 55-öt kapni :(((
Nevetséges.Nyilván mégegy Plextor lesz ebből inkább.

[Szerkesztve]

(#1390) bozont


bozont
veterán

Én meg a NEC 4551A mellett döntöttem.Annyi lenne csak a kérdésem hogy a dobozos verzióhoz miket adnak,csakhogy megéri-e azt a plusz pénzt?

(#1391) szeva000 válasza pogi1 (#1388) üzenetére


szeva000
addikt

na nyilván lesz az osz :) trákoktól

(#1392) pogi1 válasza szeva000 (#1391) üzenetére


pogi1
tag

1640-es is kapható igat nem sok
http://kiskerarak.hu/prices/cat?c=22.0&t=15294

(#1393) eastsider


eastsider
nagyúr

hy nyáron szertnék majd venni vmilyen DVD írót max 15 ig feketét :)
olyan kéne ami a legtöbbet tudja ennyiér és lehessen kapni :DDD
egyik gépembe már van egy ASUS DRW-1608P 2 vagy mi :DD
az nekem bejön csak nemtud LS-t meg ilyeneket :))

[Szerkesztve]

(#1394) szeva000 válasza pogi1 (#1392) üzenetére


szeva000
addikt

nincs már :((
De nem az bosszant,hanem az,hogy máshol már nagyon régen lehet kapni.itt meg mindig a szemetet kell eladni nagy haszonnal.ez a magyar kereskedelem.Sajna :(((

(#1395) Bass


Bass
addikt

Holnap sürgősen kellene vennem egy DVD írót de nemtudom eldönteni milyet ,kinéztem párat de nem tudom eldönteni hogy melyik a legjobb (nem érdekel ha nem a leggyorsabb)

Pio DVR 110
LG 4166b LightScribe (bár nemtom hogy szükségem van e rá)
LG 4167 (erröl semmi használható infót nem találtam)
Asus 1608
NEC 3550 (erről szintén nemnagyon találtam semmi hasznos infó)

Aki tud linkeket esetleg tapasztalatokat írja le fontos lenne mert nemtudok végigolvasni ennyi hozzászólást

Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#1396) szeva000 válasza Bass (#1395) üzenetére


szeva000
addikt

Én NEC-ből jópárat nyúztam és csakis ajánlani tudom.Főleg a kiváló olvasási képességei miatt,persze az írás is kitűnő.Az LG-k szerintem a kevés fw miatt felejtős,az NEC-hez bőven van fw.De,ha sikerülne egy Benq-t szerezned,azzal járnál legjobban.Esetleg Plextor(PX-755),bár az kissé drága:)

(#1397) Bass válasza szeva000 (#1396) üzenetére


Bass
addikt

Pécsen még nem találkoztam Benq-val a Plextorért meg nem adnék ki ennyi pénzt max 12-ért vagyok hajlandó venni írót (annak idején 36-ért vettem az LG 4040b-t akkor megfogadtam hogy még1x nem veszek ennyiért írót bár nem bántam meg ) És a NEC 3550 írja rendesen a lemezeket? (nem finnyás vagy ilyesmi)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#1398) szeva000 válasza Bass (#1397) üzenetére


szeva000
addikt

A 3550 hardveresen dettó 4550,ha jól emlékszem.Most adtam el a 4550-et,jó író nagyon,bár én szemetekre nem nagyon írkáltam vele. a plextorban nem csalódnál:)

(#1399) robi0604 válasza Bass (#1397) üzenetére


robi0604
őstag

Egyártalán nem finnyás. De ennyiért kapsz 4550-est is és az talán jobb 1 picit...
Talán még pár száz ft-ot kell hozzáraknod.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1400) Bass válasza robi0604 (#1399) üzenetére


Bass
addikt

Tudja valaki hogy Pécsen hol lehet kapni NEC 4550-et? (nem csak abban külömbözik hogy a 4550 tud ramot írni?)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.