Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) Kombat válasza Athanáz9 (#4000) üzenetére


Kombat
őstag

Minden téma után (a kigyüjtött listában) találsz 2 ikont.
Az első kell neked, de ha ráállsz a egérrel ki is írja, hogy téma törlése kedvencek közül (vagy valami hasonlót :B )!

(#4002) Athanáz9 válasza Kombat (#4001) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kösz.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#4003) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Kellene nekem egy dvd író vagy egy sima olvasó!
A lényeg, hogy nagyon halk legyen és persze olvasson dvd-t!

Mit tudtok ajánlani???

(#4004) Kombat


Kombat
őstag

Ja?! El is felejtettem írni, hogy SATA-s kellene. :B

(#4005) blattida válasza Kombat (#4004) üzenetére


blattida
nagyúr

A mostaniak közül a Pioneer 212-est.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4006) Kombat válasza blattida (#4005) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi!

Esetleg egy egyszerű olvasó??? (Az mégiscsak olcsobb lenne! :B )

(#4007) westlake válasza Kombat (#4006) üzenetére


westlake
félisten

miert is lenne jobb? talan erosebb az olvasolezer? ;] van egyaltalan (meg) csak dvd olvaso drive??

Play nice!

(#4008) Kombat válasza westlake (#4007) üzenetére


Kombat
őstag

Arra gondoltam, hogy talán az olvasóknál jobban figyelnek a gyártók arra, hogy halk legyen a cucc. Mert hát manapság általában filmnézés+zenehallgatásra vesz valaki ilyesmit vagy nem?? Aközben meg minnél halkabb annál jobb!

Olvasó drive?? Persze, hogy van! Miért ne lenne??
Az olyan, hogy csak CD/DVD-t olvas és kész, semmi más.
PL.:Asus DVD-ROM E616A3
Samsung DVD-R 16/48 Fekete OEM
Plextor 16/48 OEM

[Szerkesztve]

(#4009) westlake válasza Kombat (#4008) üzenetére


westlake
félisten

ugy ertettem, hogy lehet-e meg egyalatalan kapni.. tudom, hogy gyartottak ilyet.. olvasni mindig is gyorsabban ovastak, mint irtak a drive-ok.. ebbol kovetkezik, hogy pont az olvasasnal porgetik jobban a lemezeket a drive-ok, nem pedig az irasnal.. ebbol kovetkezoen az iras tobblet nem lehet + hangtenyezo.. legalabbis szerintem ;)

Play nice!

(#4010) blattida válasza Kombat (#4008) üzenetére


blattida
nagyúr

Tényleg nem halkabb egy olvasó. Egyébként az általad is felsorolt meghajtók, főleg a Plextor, nem sokkal olcsóbbak, mint egy író. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4011) Kombat


Kombat
őstag

OK!

Köszi mindkettőtöknek!
Akkor lehet, hogy 212-st veszek! :DDD

(#4012) harkai


harkai
tag

Sziasztok srácok!
Egy fekete sata-s dvd írót szeretnék venni, de kimondom...fingom sincs, hogy milyet :Y
Ezért kérek tanácsot tőletek, okosaktól!Nos mit ajánlotok? Jaaa, és mit takar az hogy ramot is ír? (régen tájékozodtam már pc terén :)) ) Előre is köszi a segítséget, legjobb, ha privien írtok, köszönöm!

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4013) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kellemes napot!

uraim,segítség kellene,de nagyon....én kevés vagyok :U
van egy Gigabyte-DS3P lapom....és van mellé egy ilyenem: Pioneer 112D 18X +/- Dual Layer(asszem :D ) és nagyon ölik egymást...szinte semmilyen másolt/írt CD-t és DVD-t nem vesz be,nem ismer fel...ergó írni sem tud...olyanok voltak csakhogy példa is legyen..:
egyetlen eddig ismert DVD amit olvasot az TDK-volt..és azzal is voltak olyan gondok,h ha nagyobb pár gigás adatot kellet vinyóra másonia,akkor náhány lemez után(2.-3. DVD) belassult a sebesség 2500Mb/s -ra aztán befagyott és kékhalál... :F mi lehet ez? erős a gyanúm h a lap miatt van,mert az IDE port utólag lett ráagatva...tehát kéne egy Satás DVD... kérem segítségeteket,tapasztalatotokat...mien legyen? árban max 10ig tudok elmenni..és nem a sebesség a legfontosabb(bár nem elhanyagolható :D ) hanem a komptibilitás és megbízhatóság...pls,help! :U :R :R

[Szerkesztve]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4014) Kombat válasza hoffman_ (#4013) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Nekem NEC 7170 SATA meghajtóm van az alap meg egy Giga 965p-s3.
Nincs semmi gondom velük.
Kb. 2 hete van meg a NEC, de eddig mindent olvasott (Philips CD, Verba DVD+RW, TDK-R).
Írni még csak a TDK-t írtam, de teljesen okés volt!
Egyetlen hátránya, hogy nagyon hangos!

[Szerkesztve]

(#4015) hoffman_ válasza Kombat (#4014) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:) fantasztikus :R thx :R és árban mire számítsak? :D :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4016) lazydog válasza harkai (#4012) üzenetére


lazydog
addikt

Van olyan adathordozó, amit úgy hívnak, hogy DVD-RAM. Kicsit hasonló a DVD-RW-hez, de jóval tartósabb, megbízhatóbb, 100.000-szer újraírható, viszont sokkal lassabban.
A Pioneer DVR-212 a legújabb, és jónak ígérkező SATA-s DVD író, én most ezt venném.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#4017) Kombat válasza hoffman_ (#4015) üzenetére


Kombat
őstag

Én 7400Ft-ért vettem, de van olcsóbban is!

(#4018) hoffman_ válasza Kombat (#4017) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az bőven jó :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4019) harkai válasza lazydog (#4016) üzenetére


harkai
tag

:)) :C Ezer köszönet az értelmes magyarázatért és az ajánlásért, valószínűleg akkor Pioneer dvr-212 lesz az én barátom, köszönöm szépen :)

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#4020) gergo84


gergo84
aktív tag

évek óta küszködök egy problémával...
nem tudok ''röptében'' másolni.
anno... amikor még az első p4 gépemet nyüttem, volt egy pioneer dvd120 olvasóm, és egy pioneer dvdrw108 írom. mind a kettő a másodlagos ide csatornán. 6x sebeséggel irhattam a lemezeket, a tároló szint mindig 100%volt.

majd az olvasó megadta magát pár év után. mivel ugyen ilyet már nem tudtam venni, és a pioneernek nincs dvd olvasója, jöttek a más márkák.
sony, lg, asus, lg. mind olvasó, mind szar. egyik sem tudja tartani a tároló szintet, és kínszenvedés minden egyes másolás.
azóta már volt gépcsere is, sokkal jobb hardver összeállítással, és semmi.

már cserélgettem őket össze-vissza ide helyeket váltogattam...
nem hiszem el, hogy nem lehet megoldani a röptében másolást a mai technologiai szintel
én nem akarom a lemezeket felmásolni a gépre, majd onnan kiirni
adatkábelt is cseréltem már
nem tudom mit tegyek! senki nem másol röptében?

[Szerkesztve]

(#4021) Cyrin válasza gergo84 (#4020) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is midíg röptében másoltam a Pio DVD-121-el. most kikerült a konfigból, mert nem jutott neki hely, az új systemben még nem másoltam , de majd kipróbálom.

(#4022) blattida válasza gergo84 (#4020) üzenetére


blattida
nagyúr

Röptében másolásnál legjobb esetben talán eléred a 6X-os tempót, többet nem(anno ezért ment).
Egyébként meg minek röptében? Sok a hibalehetőség, ha gyorsan írsz, persze nem röptében, akkor előbb befejezed, mintha on the fly írnád.
Kérdezem én, minek röptében, és mért zavar, ha közben felmásolja a vinyódra, írás után úgyis törli vagy törlöd! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4023) Side_


Side_
aktív tag

Hello!

A NEC AD-7543A típusú írót be tudom tenni dell D600ba?

[link] - NEC
[link] - D600 dvd...ennél alul van egy kiszedő-gomb.

Vagy cserélhető az előlap? (Mert akkor 'talán':) jó.)


[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#4024) t-shirt


t-shirt
veterán

Az nf4-u és a NEC 7170S szeretik egymást? A rendszert is erről raknám.

(#4025) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Döglödik a DVD-íróm,szeretném lecserélni.Olyan max 8-10e-t szánnék rá.IDE kábeles kell.
Ilyen árban milyen lenne a legjobb mert most az LG GSA h20l szarakodik.Pl: megirtam egy DVD-t és miután meg akarom nézni hogy megirta-e akkor meg nem olvassa be, másnál beolvasta.

elöre is köszi :R

WOT: kissio

(#4026) Kicsirics77 válasza Dr.Én (#4025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

NEC 7170 BULK 6 400 Ft
NEC AD7173 BULK LabelFlash RAM 6 700 Ft
2 lehetőség bőven benne van az árban amit akarsz és ide csatolós

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4027) Dr.Én válasza Kicsirics77 (#4026) üzenetére


Dr.Én
veterán

Olcsobban meg úszom mint gondoltam. :)

köszi

WOT: kissio

(#4028) blattida válasza Dr.Én (#4025) üzenetére


blattida
nagyúr

NEC, Lite-On, Pioneer. Válaszd ki az igényeidnek leginkább megfelelőt. Mind ócsó. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4029) Prof01 válasza Dr.Én (#4027) üzenetére


Prof01
veterán

Én pár hete vettem egy Pioneer DVR-112D-t és teljesen megvagyok vele elégedve. :DD :)) Neked is csak ajánlani tudom! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4030) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Köszi mindenkinek a segitséget :R

WOT: kissio

(#4031) paramparya


paramparya
őstag

Tudja valaki, hogy ez milyen író?

[link]

:Y

A gyártó oldalán, meg semmi megbízható helyen nem találtam róla infót, hogy létezne ez a típus...

(#4032) wwenigma válasza paramparya (#4031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Biztos, hogy jól megnézted ?

;]

[link] + Lightscribe.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4033) paramparya válasza wwenigma (#4032) üzenetére


paramparya
őstag

Jaaaa :W :DDD

Én voltam olyan hülye, hogy a magyar oldalt néztem :)

És ezt lenne érdemes vennem, vagy inkább egy ilyet?
[link]

Egyik labelflash, másik lightscribe, nem tudom melyikkel járnék jobban...
Azért akarok onnan, mert van 6600 értékben bónom, így csak a különbözet+2k szállításba kerülne...

(#4034) Kicsirics77 válasza paramparya (#4033) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én a nec-re szavazok megbízhatóbbnak tartom mint az lg

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4035) wwenigma válasza paramparya (#4033) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

NEC 7173-al sok probléma van, nem szereti egyes regebbi irokkal irt lemezeket, nem képes olvasni. Az LG-k mostanában minőség terén bőven feljöttek a többiek mellé, esetenként elé.

Perpill 7173-at használok (nem vagyok megelégedve vele). Nem könnyű a választás, de szvsz tőlem 1 szavazat az LG-re, a Lightscribe miatt is (olcsó és jó lemezek, nagy választék, szebb kép).

Amugy mostanában azt érdemes venni amire több a gari. (kivéve samsung és sony :DDD )

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4036) paramparya válasza wwenigma (#4035) üzenetére


paramparya
őstag

Lightscribe miatt nekem is az lg a szimpatikusabb, bár volt már dvd-íróm kettő is, ami meghalt hamar, de mind gariidőben, így a harmadik, ami az első árából van, még azóta is húzza :DDD (4163). Sajna viszont már van olyan parám, hogy amit melóhelyen írok +RW-t (asszem az is LG író), az itthoni nem olvassa be, és már törölni -> újraírni sem tudja, és ezzel kb. egyszerre találtam meg a bónomat (egy rég elhelyezett banner öröksége :DDD ), tehát valszeg íróvétel lesz...

Ha pedig a NEC-el, ezzel a típussal személyes negatív tapasztalat is van, akkor győzött az LG :)

Mindenesetre köszönöm a másik választ is, gyanús lett volna, ha valami egyértelmű :DDD

(#4037) Code: 47


Code: 47
tag

Én most egy Pioneer 108D-t használok és teljesen meg vagyok elégedve vele! még 1 lemezt sem rontott! Régebben vmi LG volt, de azzal folyamatosan gondjaim voltak. Nem írta meg rendesen a lemezeket, rontott, nem ismerte fel sem a gép, sem a DVD lejátszó sem az Xbox! Úgyhogy én a Pioneer-t ajánlom mindenképp! :)

(#4038) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! Érdeklene, hogy az LG-nek melyik a csúcsmodellje (belső)? Még egy kérdés, halkság tekintetében mi a sorrend ezek közül : asus(Asus DRW-1814BLT ), lg (LG GSA-H42LRBB ), samu, (Samsung SH-S183A) pio, nec (7173). És írott minőség tekintetében? A sebességek nem nagyon izgatnak, inkább, hogy jó minőségű legyen az iromány. Szóval melyiket ajánljátok : asus, LG, pio, nec, samu közül, persze ezek csúcsmodelljei közül? Ja és még1 dolog : LS vs. LF, melyik a szebb, én még nem láttam élőben egyiket sem, fényképről meg nemtom megállapítani...

Üdv: Kormi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4039) mateo_bl


mateo_bl
csendes tag

hali
külső slimet akarok venni,nem drágán. haverom tudna nyár végén amcsiból hozni, ezt néztem ki:
Sony External Portable Slim-Line USB 2.0 DVD+ R Double Layer DVD-R Dual Lay - DRXS50U

itt bővebben:
http://www.buy.com/prod/sony-external-portable-slim-line-usb-2-0-dvd-r-double-layer-dvd-r-dual/q/loc/101/203173357.html

alig találtam róla a neten, de nagyon olcsónak tűnik.
vélemény?
Máté

(#4040) jeri válasza Kormi76 (#4038) üzenetére


jeri
tag

Mindnél a legujabb a csúcsmodell. Mediatek csipesek talán Kprobe kompatibilisek is.
A Piot meg a plextor cimkézi át mostanában.

(#4041) AMD Power


AMD Power
titán

Pioneer DVR-112D 18x DVD író vagy NEC AD-7173 18X DVD író Label Flash a jobb választás? Egy árban vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4042) Kormi76 válasza jeri (#4040) üzenetére


Kormi76
aktív tag

:) de melyik a legújabb? Nem vagypok otthon a témában. Kéne egy halk, és jó minőségű író, ami cimkéz, és ram-ot is ír, de nem fontos, hogy nagyon gyors legyen. És a másik, h aki látott már LS és LF, melyik a szebb, melyik tetszett jobban?

(#4043) Cyrin válasza AMD Power (#4041) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem 112D van, semmi gondom vele, javaslom.

(#4044) Prof01 válasza AMD Power (#4041) üzenetére


Prof01
veterán

Én is a Pio-t ajánlom! Csak friss firmware tegyél fel, mert nekem nem akarta olvasni a DL lemezeket azzal ami rajta volt (1.15 fw). De az új 1.21-essel gond nélkül mindent visz. :))

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4045) Kormi76 válasza Prof01 (#4044) üzenetére


Kormi76
aktív tag

A pionak nicsn olyan írója, ami tud feliratozni vmilyen technikával?

(#4046) Prof01 válasza Kormi76 (#4045) üzenetére


Prof01
veterán

Még nincs. Majd lesz DVR-212-ből Lightscribe-os, és Labelflash-es változat is.
A DVR-112D-vel lehet Labelfalsh lemezeket írni, ha teszel rá DVR-112L firmware-t, de azokkal gondok vannak. pl.: nem ír cd-t, stb..

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4047) Kormi76 válasza Prof01 (#4046) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Ok, köszi. A 212 mikor jelenik meg? Vagy még csak Mo.-n nem kapni?

(#4048) AMD Power válasza Prof01 (#4044) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor inkább maradok a NEC-nél.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4049) slaci007


slaci007
senior tag

Egy érdekes cikk az írás minőségére a sebesség függvényében.LG író nem valami fényes :O
[link]

Tungsram 1896-2022

(#4050) lazydog válasza Kormi76 (#4047) üzenetére


lazydog
addikt

Már el is fogyott az első eresztés, ami egyébként 212D típus volt. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.