Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21001) tpeter77 válasza jeni (#21000) üzenetére


tpeter77
addikt

Megérkezett, majd dobok fel képet róla mert ilyen képet még a neten sem találtam, de dombornyomottan szerepel rajta az M-Disc felirat.

(#21002) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv!
Az alább kettő közül melyik ajánlottabb vétel, kevés írásra, picivel több olvasásra lenne használva:
Lite-on iHAS122-14
LG GH24NSD1
Mindkettőre 2 év gari, árban szinte ugyanaz a kettő.

Baggio

(#21003) jeni válasza Baggio04 (#21002) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Amelyik olcsóbb.
Az alábbi viszont nem tud M-Disc kezelni. Ellenben a lemezek tesztelésére alkalmas lehet.
LITE-ON IHAS122-14

Esetleg veszel egy korábbi szériából jobb DVD írót az aprón.

(#21004) Baggio04 válasza jeni (#21003) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szia!

Ez a kettő játszik.
Lite-on 4300
Lg 4600
Tehát elméletileg az lg-vel jobban járnék lemez élettartam miatt, ha m-disces lemezt veszek.
Egyébként ha mezei lemezeket írok és olvasok, akkor tök mind1, hogy melyiket veszem?

Üdv

Baggio

(#21005) jeni válasza Baggio04 (#21004) üzenetére


jeni
félisten

innentől inkább már a lemezen múlik hogy mivel eteted. esetleg mit írsz rá majd? ha rosszul írod vagy hibásat viszel fel,akkor akár milyen lemezre írod meg akkor azzal sem fogsz boldogulni.
kétségkívül az M-Disc lemez drága,drágább mint a Blu-Ray lemez!
mert ha erről az oldalról nézzük akkor azt mondanám,hogy inkább Blu-Ray írót vegyél!

nagy a sanszod arra,hogy az M-Disc lemezedet a szomszédod ,a barátod nem fogja tudni beolvasni!
ellenben a Blu-Ray-t igen.

[ Szerkesztve ]

(#21006) Baggio04 válasza jeni (#21005) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Képek és videó anyag menne rá legfőképpen. Szülők szeretik néha elővenni a lakodalmas lemezeket és újranézni, csak épp mikor összeraktam egy gépet nekik, akkor ez kimaradt. Nekem szükségem sincs rá, de ők még ezt használnák, mert van jó pár lemez, illetve sokat fényképeznek, ezeket szeretnék elmenteni.
Blu-ray nem szükséges egyáltalán.

Baggio

(#21007) tpeter77 válasza Baggio04 (#21006) üzenetére


tpeter77
addikt

Ez esetben szerintem hagyományos lemez és Lite-on író a jobb választás.

(#21008) Baggio04 válasza tpeter77 (#21007) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm!
Üdv

Baggio

(#21009) Ottó58 válasza Baggio04 (#21006) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én jó állapotú Pio (212-215) írót vennék, elég sokszor van "gyűjtői" is az Aprón, vagy Optiarc 724x, 726x írót, ezek jobb minőségben írnak DVD-t.
Pio "szereti" a TTH02 lemezt, Opti pedig a Verbatimot, ami még kapható is.
LiteOn írók nálam csak tesztre vannak "befogva".

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21010) jeni válasza Ottó58 (#21009) üzenetére


jeni
félisten

Ragaszkodnak az új bolti géphez. Lassan ki lehet írni főcímnek hogy ha bolti új írót akarsz akkor már csak az LG van és annak alteregóik.
Korábban tettem fel a sima 5260 írókat amiben csak a DVD-RAM melyet nem kezel. A többi része rendben. Nem volt rá érdeklődő

(#21011) Ottó58 válasza jeni (#21010) üzenetére


Ottó58
senior tag

Lehet, hogy az új nem lesz olyan tartós, mint a megkímélt régebbi típus.
Azelőtt sokkal jobb minőségben, tartósabbra gyártották a termékeket, ez nem csak az írókra vonatkozik.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21012) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!

Lian Li O7S-be szeretnék DVD írót venni. Ugye ebbe nem fér rendes, csak a kisebb fajta ezért nem tudom milyet kellene venni. Mit tudnátok ajánlani? Esetleg olyat ami Blu-Ray-t is ír/olvas lehet ilyen formába kapni? Vagy okosabb lenne külsőt venni? :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#21013) jeni válasza syIex (#21012) üzenetére


jeni
félisten

LianLiO7S
Pontos adatot adj meg.
Notebook méretű vagyis 12.7mm vagy a 9.5mm?
Utóbbi időkben már kisebbek lettek a normál 5,25 DVD és a Blu-Ray írók.

Utólag megnevezése notebook író tehető oda be.

Noti méretben már nem nagyon kaphatóak BD iróban

[ Szerkesztve ]

(#21014) jeni válasza syIex (#21012) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem külsőt vegyél amit te raksz össze vagy egy egybe épített.

5,25+ USB külső ház (BELÜL 5.25 VAGY HDD fogadási hely)
vagy
Gyárilag egybe rakott külső USB 3.0 BD író.

(#21015) syIex válasza jeni (#21014) üzenetére


syIex
veterán

Úgy is lesz szerintem. Külsőt fogok inkább venni, mint belső. Amúgy notebook méretű igen és a nagyobbik ha jól tudom. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#21016) jeni válasza syIex (#21015) üzenetére


jeni
félisten

egy ilyen házba bármilyen optikai egységet betehetsz.
LCPOWER EH-525B-PS 5,25"
ilyet olcsóbban belehet szerezni,igaz csak USB 2.0
ez meg az egybe gyúrt
ipon oldal

[ Szerkesztve ]

(#21017) syIex válasza jeni (#21016) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm, azóta már ház cserében vagyok és abba lesz sima 5,25" hely is, szóval rendes méretűt fogok venni. Már csak azt nem tudom melyik legyen! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#21018) inpius


inpius
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tanácsot kérnék. Nagyon úgy tűnik, hogy a Samsung SH-224BB döglődik, úgyhogy le szeretném cserélni.
Túl sok elvárásom nincs az utódjával kapcsolatban, de azért akad néhány.
- Belső, satás, új. A színe nem érdekel. úgyis csak én látom.
- CD, DVD, DL DVD, DVD-RAM fog bele kerülni, ezeket kezelnie kell. Ellenben a Blu-ray nem fontos.
- Jó lenne, ha az M-disc is menne neki.
- Annak is örülnék, ha tesztelni lehetne vele.

Ja, a lényeg. Nem érdekel az ebay, a jófogás, a vatera és társaik. Boltban ( akár webboltban, az nem számít ), papírokkal, garanciával, számlával szeretném venni.

(#21019) jeni válasza inpius (#21018) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Nincs választék!
2 féle van:
Liteon vagy LG.

Ha tesztelni is akarod akkor MediaTek chipes írót ami a Liteon.

Elvileg a Liteon író ami tudja kezelni az M-Disc lemezt-azok a 1MB (Cache:)alatti vagy a 1,5MB (Cache) puffermemóriások!

Persze ez sem 100%. Vásárlás előtt keress képeket róla.

Mert nem írnak az adott oldalon az M-Disc képességről ami drágább a Blu-Ray lemeznél!

A korábbi hozzászólásokat olvasd el,voltak ilyen kérések.

[ Szerkesztve ]

(#21020) jeni válasza inpius (#21018) üzenetére


jeni
félisten

Ez tuti M-Disc és MediaTek chipes!

iHAS 124-14 FU

(#21021) jeni válasza jeni (#21020) üzenetére


jeni
félisten

Ennek alapján még az Xbox 360 konzolhoz a DL lemezek írására is ajánlott az adott író!

(#21022) balintka válasza jeni (#21019) üzenetére


balintka
addikt

Samsung abbahagyta a DVD-író gyártást?

Gondolkodtam egy időben, hogy lecserélem (az amúgy alig használt) Plextor PX-891SA íróm valami újabbra, de úgy nézem marad "örökre".

(#21023) jeni válasza balintka (#21022) üzenetére


jeni
félisten

Amíg megy a Plextor-Liteon íród addig felesleges a csere!

(#21024) balintka válasza jeni (#21023) üzenetére


balintka
addikt

Régebben kérdeztem, ezt tanácsoltátok akkor is. Köszönöm! Legalább egy gonddal kevesebb. Írni nem is írok vele egyáltalán, olvasásra használom csak nagyon ritkán. Több havonta 1x kb. Úgyhogy ez így örök életű lesz :D. Meg hát ez az utolsó "Plextor" DVD-író :C .

[ Szerkesztve ]

(#21025) jeni válasza balintka (#21024) üzenetére


jeni
félisten

részben igaz,mert nekem Asus címkével van ilyenem amit átflasheltem Liteon iHAS-624B-re

(#21026) balintka válasza jeni (#21025) üzenetére


balintka
addikt

Azért is írtam idézőjelben, hogy "Plextor", persze tudtam, hogy ezek csak névleg Plextorok, régóta más írókat csomagolt át a cég.

Volt anno az a típusom, ami ennek a 891SA-nak az alapja, csak Asus-ban, az viszont érthetetlen módon állandóan eltávolította magát a rendszerből, aztán emiatt el is adtam 2 hetesen. Utána vettem ezt a Plextort, ezzel nincs ilyen gond, pedig ugyanaz a belső elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#21027) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Egy Phanteks Enthoo Luxe /fehér/-be keresek DVD írót. Mindenképpen fehéret szeretnék, hogy illő legyen a házhoz. Mit tudnátok ajánlani? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#21028) jeni válasza syIex (#21027) üzenetére


jeni
félisten

Fehér írót korábban gyártottak divatból!Ma már a fekete a trendi. A Samsung-Asus hozott forgalomba olyan írót amelyeknek az előlapjait színben fel lehetett cserélni!

Egyébként ha az aprón nem kapsz SATA fehért írót tudsz gyártani magadnak is egyet.
Megveszed feketében .Szépen szétszeded és az előlapot ami 3 darabból áll majd,vagyis a tálca előlapja,a keret és a kiadó gomb. Ezeket melegen fehér színben lefújod,és melegen viszed rá a következő fehér festék réteget. Ezt 3x megcsinálva szinte örök életű lesz,sosem kopik majd meg a színe az írónak.

Sata csatis írót keresel?

A srácnak van fehérben sata írója.

Amúgy a Vaterán van dobozos gyári fehér DVD író.

[ Szerkesztve ]

(#21029) syIex válasza jeni (#21028) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm, ráírok! Persze csak SATA. Külső íróm van! (Fehér :DDD)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#21030) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
erről valakinek valami infó?
LG GP57ES40 külső dvd író.
Macbook-hoz kellene , vagy mit ajánlanátok?

 iPhone 15 Pro

(#21031) jeni válasza Nescafé (#21030) üzenetére


jeni
félisten

Ma kaphatóak közt már az általad említett van vagy a Samsung esetleg annak alteregóik.
Nincs különbség,talán abban lehet,,hogy az LG tud M-Disc lemezre is írni.
Előnye ,hogy 7000Ft-ból meg van kicsi méretű és hordozható.

Kérdés,hogy ez a Pioneer mennyire Pioneer cucc?

Ezt is érdemes megfontolni,hogy a mai lemez írásakor mennyire számít már a Cache?

Cache: 2 MB
Vedd amelyikre több a garancia,és súlyban nehezebb.

Ha nem hordozód a laptopot akkor egy külső 5,25 házat vennék és abba tennék egy PC-s DVD írót.

[ Szerkesztve ]

(#21032) Nescafé válasza jeni (#21031) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszönöm a választ :)

 iPhone 15 Pro

(#21033) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Ha mindig ugyanott, ilyet produkál a nero disc speed , akkor nyugodtan írhatom a DVD-ket, vagy lassan vehetek neki egy koporsót?! Eddig írtam egy DVD-t azzal nem volt gond.

(#21034) sMogyi86

Sziasztok,

Pár éve olvastam itt PH-n valami hiper-szuper archiválási technológiáról.
Volt valami spéci író, ami a saját spéci BL lemezére írt, de aztán bármelyik BL olvasó megette, talán Verbatim volt... :F

Tudnátok segíteni melyik lehetett az?

"A félelem az elme gyilkosa."

(#21035) gaben22 válasza sMogyi86 (#21034) üzenetére


gaben22
senior tag

BL = BluRay? Ha igen, inkább a blu ray lemez/író topikba írj. Egyébként ha blu ray, valószínűleg az M-Discre gondolsz (Millenniata gyártja). De ott is meg kell nézni, hogy az íród írja-e. Az, hogy meddig bírja igazából, azt viszont senki se tudja/tudhatja.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21036) sMogyi86 válasza gaben22 (#21035) üzenetére

Jogos, BR. :DDD
Írót vennék éppen.
Kösz a tippet!

"A félelem az elme gyilkosa."

(#21037) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok,

Új gépet rakok össze, amiben csak SATA csatlakozók vannak. Nekem még régi IDE csatlakozós íróim vannak. Azon gondolkodtam, hogy megtartom a Pioneer DVR-115D írót és egy ilyen átalakítóval használom (Kép 1 - Kép 2). Azért gondoltam, mert tudtommal ez az utolsó (115 és 215) kiadás, amiben valóban Pioneer cucc van és nagyon jó minőségben ír. Nem tudom érdemes-e ilyen átalakítóval használni, okozhat-e valamilyen gondot írás közben?

Vagy, ha vennék egy SATA írót, akkor alsó kategóriából mindegy melyik lenne? LG GH24NSD1-re gondoltam, de 3.500 és 4.000 között van többféle is. Igazából utóbbi időben leszoktam az írásról, inkább merevlemezen vannak az adatok és egy biztonsági mentős merevlemezen.

Utóbbi felé hajlok, ne kelljen átalakítózgatni, csak nem tudom mennyire megbízhatóak, ezek az új írok. Pioneer több mint 1.000 lemez után se hibázott.

[ Szerkesztve ]

(#21038) jeni válasza Kam1kaze (#21037) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az eredeti Pioneer számozása 217-ig tartott.
Ez is jó vétel nem mai cucc de még tuti eredeti Liteon és teszt képes még.
A Bestmarkt az két év garival ADJA.
Ellenben ez nem tudja a M-Disc lemez írást.
Régebbi írók jobbak-és ez még Cache: 2 MB
a másik verzió
harmadik verzió
valamelyik tudja az M-Disc lemezt is kezelni

(#21039) balintka válasza jeni (#21038) üzenetére


balintka
addikt

Melyik végülis a legjobb a 3 LiteOn közül? Gondolom egyikre sem érdemes lecserélnem a Plextor PX-891SA-t?

(#21040) jeni válasza balintka (#21039) üzenetére


jeni
félisten

Ha hibátlan akkor nem érdemes. Tartaléknak még a Liteon 324-17 mivel az áll legközelebb hozzá.
Ellenben az újabb íróknál frissebb a lemez adatbázisuk a MID alapján.

(#21041) balintka válasza jeni (#21040) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, mondjuk igen, ez is egy szempont. Ezt a 324-et nem igazán lehet kapni, ahogy néztem a linket, csak abban a 2 boltban.

Kiadás szempontjából milyen sorrendben jelentek meg ezek a LiteOn írók?

Amúgy az írók elöregszenek akkor is, ha nincsenek használva? Nekem ez a Plextor 4 éves múlt, de kb. 5 lemez lett írva vele, meg ugyanannyi olvasva. Azaz működést tekintve szinte új.

[ Szerkesztve ]

(#21042) jeni válasza balintka (#21041) üzenetére


jeni
félisten

ha olyan sűrűn használod,hogy csak 5 lemezt írtál vele akkor nem érdemes új írót venned. majd ha bekrepál az íród akkor ráérsz gondolkodni milyet is vegyek majd?

(#21043) balintka válasza jeni (#21042) üzenetére


balintka
addikt

Hát amúgy én is így gondolom, ezzel a felhasználási szokással még 10 év múlva is író lesz :D. Esetleg még Blu-ray-ben gondolkodom, de a Plextor maradna mellette, max. kikerülne a gépből. Eladni nem érdemes, annál több az eszmei értéke.

(#21044) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Letört az Optiarc 7280S dvd íróm tálca nyitó gombja. :(((
Milyen dvd írót érdemes venni mostanában?

(#21045) jeni válasza fcc (#21044) üzenetére


jeni
félisten

ez meg hogyan lehetséges?
egyszerűbb ha olcsón veszel ugyan olyant és átszereled!

(#21046) fcc válasza jeni (#21045) üzenetére


fcc
aktív tag

Egyszerűen megnyomtam, és kiesett. Egy ponton volt rögzítve, gondolom elfáradt a műanyag. Nem tudom, hogy lehetne lecserélni az előlapot, "útban" van a tálca.

(#21047) jeni válasza fcc (#21046) üzenetére


jeni
félisten

Tűvel (gémkapoccsal) a lyukban benyomod a műanyag pöcköt erre kinyílik a tálca.
A tálca alján egy bepattintós módszerrel oda van rögzítve amivel a csavarhúzóval kitudod pattintani és felfelé tolva leveheted a tálca elejét.Azután a ház négy alsó rögzítő csavarját kicsavarod és leveszed a fém tetejét. Innentől már a műanyag keretet leveheted ami 3 ponton rögzül az íróhoz,ott azokat benyomod és lejön az előlap,arról törhetett le a gomb rögzítés.

Erről van Youtube kisfilm is.

AMÚGY HA NEM TUDSZ MÁSIKAT VENNI VAGY PONT U.A OLYAN NINCS AKKOR A TOLLAL A MIKRÓKAPCSOLÓT TUDOD KAPCSOLNI,MACERA DE MÜXIK.

Amúgy ha nem tudsz másikat venni vagy pont u.a olyan nincs akkor a tollal a mikrókapcsolót tudod egy tollal kapcsolni.
Nekem van egy hibás Liteon BD író (semmilyen lemezt nem ismer fel) amiről le kell forrasztanom a kapcsolót, melyet a Sony AD-7260S íróban kell kicserélnem a mikrókapcsolót,a faterré volt és mindig erősen nyomta meg,ezért azon bekrepált.

[ Szerkesztve ]

(#21048) fcc válasza jeni (#21047) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, kösz. Most már csak találnom kell előlapot.

(#21049) jeni válasza fcc (#21048) üzenetére


jeni
félisten

A Sony és a Nec jó hozzá.

Azért érdemes le ellenőrizni. Lehet,hogy a mikrókapcsoló tönkrement benne? Mert akkor más a felállás.

(#21050) fcc válasza jeni (#21049) üzenetére


fcc
aktív tag

A kapcsoló jó. Mert most úgy használom, hogy körömmel nyomkodom.
Akármilyen író előlap nem jó hozzá. Van itthon 4 is, de máshova esik a mikrokapcsoló, és a kis luk a mechanikus nyitáshoz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.