Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#18001) verybigboy válasza kalap12 (#18000) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

A 7203 hoz képest minőségbeli előrelépést igazán nem tudsz tenni, az egy nagyon-nagyon jó író, ahoz képest a mai írók - bármelyik - csak visszalépés lenne. Én a helyedben semmit nem vennék, a 7203-at használnám nagyon nagy megelégedéssel!!!

(#18002) Joltee válasza kalap12 (#18000) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

A 7203A-val mi a baj? Ha teheted (van/lesz még IDE portod) tartsd meg. Írásminőségben nem fogsz kapni jobbat nála, sajnos. A SATA verzió (7203S) is jó.

VBB: :)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#18003) Flashget válasza mayday00 (#17998) üzenetére

Flashget
(félisten)

De akár pioneerbe is választhatsz dvd írót, azok is nagyon megbízhatóak strapabírók.
:(

Az utolsó "megbízható" Pio DVD író a 217-es volt.
Ami ezután jött ki 218/219..átcimkézett max. közepes kategóriás QSI író (régen az ilyet ipari hulladéknak hívtuk)
Pio már csak BD írót gyárt...

A mostani új írók közül a Pio és LG DVD író a nem ajánlott kategória már vagy bő 2 éve.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18004) Flashget válasza kalap12 (#18000) üzenetére

Flashget
(félisten)

Miután a tavaly mindenki istenítette a Sony Nec 7280s dvd írót, ezért megvettem azt tavaly augusztusban.

Az inkább a 7260-as volt!

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18005) kalap12

kalap12
(tag)

Nagyon köszönöm a válaszokat! És örülök hogy akkor tartsam meg, csak tudjátok nekem az a fura hogy a régit mondjátok hogy maradjon és ne vegyekj újat..nekem a régi az olyan, hogy biztos nagyon sok mindent javítottak változtattak az író tudásán, többet tudnak a maiak több réteget ismernek stb. a régi meg lassabban ír ami jó persze, de gyengébb tudásuak azt hinné az ember, erre írjátok tartsam meg meg azok a jók, hát egy 4 éves író hogy lenne jobb mint egy mostani vadiúj fullos? Persze elhiszem és tényleg köszönöm, csak írjátok már meg miért, kösz mégegyszer! :B

(#18006) attiati válasza Joltee (#18002) üzenetére

attiati
(addikt)

és hol lehet kapni manapság a sata verziót?

új gépet veszek és sajnos nincsen rajta IDE port így vennem kell egy dvd írót, amivel kb 10 dvd-t írok évente és néha használom olvasásra. Mit ajánlanátok?

(#18007) Joltee válasza attiati (#18006) üzenetére

Joltee
(aktív tag)

"és hol lehet kapni manapság a sata verziót?"

Azt már sehol... :(

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#18008) Flashget válasza attiati (#18006) üzenetére

Flashget
(félisten)

Manapság a DVD írókra is igaz mint a DVD lemezekre..a végét járja ez a piac (nem véletlen a Sony kivonulása is innen) ajánlani már nem lehet úgy mint BD esetében a Pio 207-t.
Van az Asus DRW-24B5ST, samsung SH-224BB, meg a LiteOn IHAS124B/C..végül a nem ajánlott LG, Pioneer(QSI)..valszeg utolsó hírmondónak a most nem ajánlott kategória marad meg.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18009) attiati válasza Flashget (#18008) üzenetére

attiati
(addikt)

akkor vegyek egy IDE-sata átalakítót a régi írómnak?
(5e-t kiadni sajnálnék rá,ha nem is annyira jók és van is íróm és alig használnám gyakorlatilag)
vagy keressek egy használt írót?

uhh most nézem az átalakító is 3e

[ Szerkesztve ]

(#18010) kalap12

kalap12
(tag)

...hahó.írtam fentebb, valaki ír kicsit rá? Köszi szépen :((( :B :U

(#18011) Flashget válasza attiati (#18009) üzenetére

Flashget
(félisten)

aprón vannak használt írók, meg van VBB is akinek mindig van eladó zsír új, de régi tipusú írói. ;)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18012) attiati válasza Flashget (#18011) üzenetére

attiati
(addikt)

igen, épp most nézegetem

"régi" típusokból tudnál írni 2-3 megbízható, ajánlott típust?

(#18013) jeni válasza attiati (#18006) üzenetére

jeni
(nagyúr)

nem sata verzió hanem PATA vagy IDE egy két helyen még talán kapni IDE/ATATPi csatis írót,de pecázni kell,ha horogra is akadna egy is. Elfekvőként lehet talán találni.
használtként viszont tele van a piac vele. itt az aprón is találni párat.

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#18014) jeni válasza attiati (#18006) üzenetére

jeni
(nagyúr)

használt PATA vagy IDE csatis írók:
LG
ez márkás Pioneer
egy másik Pioneer ismét Pioneer

[ Szerkesztve ]

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#18015) attiati válasza jeni (#18013) üzenetére

attiati
(addikt)

az a baj, hogy SATA-s kellene (mivel épp az alaplap csere miatt kényszerülők az IDE-s dvd íróm lecserélésére)

SATA-sból vannak megbízható, ajánlott típusok? (amiket mondjuk újan már nem lehet kapni, de időnként előfordulnak aprón)

(#18016) ivicz.laci válasza attiati (#18015) üzenetére

ivicz.laci
(csendes tag)

Szerintem vedd fel a kapcsolatot verybigboy fórumtárssal. Én is tőle vettem SATA-s Pioneer 216-ost, vadi újat, amit megelégedéssel használok.
Biztos vannak nála elfekvőben még ilyen null lemezes darabok.

(#18017) Flashget válasza attiati (#18015) üzenetére

Flashget
(félisten)

(#18011) :U

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18018) kalap12

kalap12
(tag)

kapok választ..? :-/ a lényege annyi lett volna amit írtam, hogy miért jobb egy régi író mint egy mostani vadiúj, a 7203 sony nec miért jobb pl. mint a mostani 7280s, vagy miért irtátok, mert a régi az régi, az új meg új és jobb érzés egy új iró mint egy régi ami ki tudja hány réteget ismer, mert egy mostani iró ismeri a most megvett dvd lemez rétegeit, na de egy 4 évesre ha ráküldök mostan dvd lemezeket hogy irja meg...irjatok légyszi miért jobb

(#18019) Mustármag

Mustármag
(senior tag)

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy szeretnék az asztalimhoz egy Blu-ray olvasót (csak olvasás)
Külső, belső mind1 amelyik jobb, 20-25E maximum. Mit tudtok ajánlani?

(#18020) jeni válasza Mustármag (#18019) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello

Ebben az esetben akár 10500 Ft-ért is kaphatsz egy Blu-Ray olvasó- DVD író kombót.

Hoppáá a Liteon cuccok eltűntek a PCX polcaikról !!! Egy újabb "Sony" tűnik el?

Ez a Vaterás cucc garival

19000 Ft-ért meg teljes értékű Blu-Ray írót vehetsz Pioneer BDR-207BDK

[ Szerkesztve ]

(#18021) Laybee válasza jeni (#18020) üzenetére

Laybee
(őstag)

Szerintem most a készlettel van baj, nagyon sok termék nem kapható a pcxnél. Biztos kell nekik pár hét.

(#18022) Flashget válasza Mustármag (#18019) üzenetére

Flashget
(félisten)

20K-ért Pio 207-t vehetsz már...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18023) Werkly

Werkly
(őstag)

Milyen Sata-s DVD írót ajánlotok ami jó? Jelenleg Lite-On-om van de már öregecske ezért cserélném! Várnám a típusajánlataitokat! Kösz!

(#18024) Flashget válasza Werkly (#18023) üzenetére

Flashget
(félisten)

miért rosszul ír, nem olvassa a lemezt vagy csak az a baja, hogy x éves?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18025) verybigboy válasza Flashget (#18024) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

... az a baja csak hogy lite-on ...

(#18026) Flashget válasza verybigboy (#18025) üzenetére

Flashget
(félisten)

de az miért baj? 524A azért nem rossz író volt.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18027) Mustármag válasza jeni (#18020) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

Azt hiszem a Pioneer-t választom, igaz csak forrás lesz de nem baj az ha kell akkor tudok írni is.
Egyébként mint forrás, minőségben melyik a Pioneer vagy a Lite-on?

(#18028) jeni válasza Mustármag (#18027) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Pioneer vita nèlkül
amugy mint lejàtszòkènt nincs èrtelme egymáshoz mèrni.

(#18029) Mustármag válasza jeni (#18028) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

Rendben, akkor meg is rendelem a Pioneert.
Köszönöm a segítséget. :R

(#18030) verybigboy válasza Flashget (#18026) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Nekem személy szerint egyik sem jön be, én a jó írók között sajnos Lite-On-t nem tudok említeni :(

(#18031) Interrupt válasza kalap12 (#18005) üzenetére

Interrupt
(csendes tag)

Minden a profitrol szól. Mivel nagy pénzeket ebbõl a technológiából már nem tudnak kisajtolni, ezért a fejlesztésekkel a nagyobb nevek szépen leállnak/leálltak. Minél olcsóbb valami, annál biztosabb, hogy minõségileg silányabb alkatrészek kerülnek a termékbe. Ez fordítva sajnos nem igaz. Kevesebb pénz jut a jó firmware írására is, így örülhetünk lassan annak, hogy egyáltalán mûködôképes darabok kerülnek a boltok polcaira. Talán ez lehet az oka annak, hogy az újabb írók nem jobbak, sôt gyengébbek, mint a régebbi fejlesztések.

(#18032) jeni válasza Mustármag (#18029) üzenetére

jeni
(nagyúr)

még annyit,hogy a Pioneer olvasási sebessége 10x
a Liteon cuccé meg 8x (bár a gyártói oldalon iHES 212-s modellnél több szerepel)

[ Szerkesztve ]

(#18033) Flashget válasza verybigboy (#18030) üzenetére

Flashget
(félisten)

Láttam teszteket 524A írásról és fényévekre volt a 624B-től. Ezt én csak DL lemezek írására meg teszthez használom.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18034) jeni válasza Flashget (#18033) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Az Asus 24B1LT-ből lehetett olyan Liteon iHAS-524A-t kreálni.

(#18035) Mustármag válasza jeni (#18032) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

Meg vettem a Pioneer-t, most már csak 1db kérdésem maradt. Mivel tudom a legegyszerűbben lejátszani a BD-t?

(#18036) jeni válasza Mustármag (#18035) üzenetére

jeni
(nagyúr)

VLC
Media player
TotalMedia Theatre5 (nálam ez a favorit most,mert a 2D és a 3D között tudok váltani,felírat kezelése is korrekt.

(#18037) Mustármag válasza jeni (#18036) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

VLC vel próbálkoztam elsőnek de hibát dob!
"Blu-Ray hiba:
Ez a Blu-Ray lemez egy függvénytárat igényel az AACS-dekódoláshoz, de az nincs erre a rendszerre telepítve."

(#18038) kalap12 válasza Interrupt (#18031) üzenetére

kalap12
(tag)

Köszönöm hogy végre válaszolt valaki :(((

(#18039) Werkly válasza Flashget (#18024) üzenetére

Werkly
(őstag)

LH-20A1L a típusa. Gond nincs vele csak gondoltam lecserélném már egy új "gépre" ezért kérdeztem, hogy mit ajánlatok ami manapság jó?

(#18040) jeni válasza Mustármag (#18037) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Gyanìtom,hogy kòdex hiba van a gèpeden.
Tiszta gèpre tegyèl fel lejàtszò progit.

(#18041) StSanya

StSanya
(őstag)

Bocs, valakinek tapasztalata a [BurnOn CD/DVD] programmal? Érdemes vele foglalkozni? (Most ingyen hozzá lehet jutni a reklámmentes változathoz.)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#18042) Zolaash

Zolaash
(aktív tag)

Sziasztok!

Slot-in CD (DVD) olvasó (író) kellene, ATA csatis. Mit tudtok ajánlani?

Nem öregszem. Szintet lépek!

(#18043) jeni válasza Zolaash (#18042) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Egy ilyen van ami külső slotot

külső ház egy slotos íróhoz

már nehéz találni slotos DVD írókat

(#18044) gyulank válasza jeni (#17979) üzenetére

gyulank
(addikt)

Szia! 350 Ft/db? Biztos rosszul kerestem rá, de 900 alatt semmilyen BD lemezt nem találtam.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.10 x64

(#18045) jeni válasza gyulank (#18044) üzenetére

jeni
(nagyúr)

hello

ez a bolt ahol 350 Ft/db de egybe veheted ami 10-s vagy 25-s kivitelben kapod meg a Panasonic lemezt.

Amúgy a topikja a BD lemezeknek ez

itt az aprón is lehet venni darabonként 1 2

malware

a srác a Nor nem szedi szét és nem adja darabonként,ugyanaz a bolt amit linkeltem

[ Szerkesztve ]

(#18046) #85154688 válasza gyulank (#18044) üzenetére

(törölt tag)

Jaj már és akkor ez mi?[link]még csak boltba sem kell menni hanem itt helyben a fórumon hozzá vágják az emberhez. :K

(#18047) Flashget válasza Mustármag (#18035) üzenetére

Flashget
(félisten)

én potplayert használok ha PC-n akarom nézni...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18048) Flashget válasza jeni (#18045) üzenetére

Flashget
(félisten)

itmédiától vett 25db-os 25 GB-os Panasonic BD lemezt PPP boltban kemény 10Ft-ért lehet átvenni :)
az pedig elég sok helyen van már.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18049) Flashget válasza #85154688 (#18046) üzenetére

Flashget
(félisten)

ő a saját boltját hirdeti..
én neten rendelek tőlük, PPP kihozza (5 perc séta tőlem) és már át is vettem 2-3 nap múlva kemény 10Ft-ot fizettem a szállításért. Amennyiben nem karácsonyt vagy szilvesztert éljük éppen :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#18050) Zolaash válasza jeni (#18043) üzenetére

Zolaash
(aktív tag)

Köszi, vaterát néztem, de nekem nem kell hozzá ház, csak maga a meghajtó.

Nem öregszem. Szintet lépek!

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.