Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) gg72 válasza Niczo (#13000) üzenetére


gg72
veterán

Mondom én, hogy kiváló ez az Infomedia MID (főleg régebbi írókkal képes csodákra)! :K

(#13002) verybigboy válasza gg72 (#13001) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem mondtál semmit a múltkori szállítmányodról, milyen lett a Verba lemez, a Philips lemez(ek)?

(#13003) gg72 válasza verybigboy (#13002) üzenetére


gg72
veterán

Azt már írtam, hogy Verbatim-ból nincs nekik UAE, az indiait meg nem hoztam el. Philips-ből Infomedia MID-est kaptam megint.

(#13004) verybigboy válasza gg72 (#13003) üzenetére


verybigboy
senior tag

Úgyszint a 30-as csomag volt az Infomedia?

(#13005) Flashget válasza karesz86 (#12998) üzenetére


Flashget
félisten

úgy érted a régebbi Pioneer írók és nem a QSI félék..

Realme GT Master Edition

(#13006) Flashget válasza verybigboy (#13004) üzenetére


Flashget
félisten

Én most megyek majd értük..
verba az 2x25 guriga azt mondták taiwani (itmediánál kínai van) a philips majd meglátjuk, de úgy tűnik szerelhetem ki a pioneer 108-as írómat a régi házból :D

Realme GT Master Edition

(#13007) gg72 válasza verybigboy (#13004) üzenetére


gg72
veterán

Igen, a 30as.

(#13008) zsolt320i válasza zsolt320i (#12988) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,
valaki tudna segíteni, az előző hozzászólásomban slim dvd írót keresek, illetve ki mit tud a Samsung SN-S083F -ról?

(#13009) Flashget válasza verybigboy (#13004) üzenetére


Flashget
félisten

Igen az volt ezért kértem én is azt és láss csodát infomediaR30 a mid :)
made in taiwan ha számít valamit.
a verbatimok is azok.

Realme GT Master Edition

(#13010) verybigboy válasza Flashget (#13009) üzenetére


verybigboy
senior tag

Verbatimról esetleg lehetne majd tesztet látni? Köszi!

(#13011) Flashget válasza verybigboy (#13010) üzenetére


Flashget
félisten

majd a lemez topicba berakom

Realme GT Master Edition

(#13012) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Megjött a Samu 223L-em.

Ez így jónak néz ki?

[ Szerkesztve ]

(#13013) Flashget válasza KaiotEch (#13012) üzenetére


Flashget
félisten

DVD lemezt tegyél bele amit már megírtál :D állísd be az olvasási sebességet 8x-ra és nyomj rá a Disc quality feliratra.

ami te beraktál az egy CD lemez.

Realme GT Master Edition

(#13014) KaiotEch válasza Flashget (#13013) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

TDK DVD-R. Vélemény? :)

(#13015) King Unique válasza KaiotEch (#13014) üzenetére


King Unique
titán

Szar...bár sok szódával talán elmegy,vagy nem... meg picit visszaolvasni tessék,már egy csomószor le lett írva.TDK amúgy se jó már jó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#13016) verybigboy válasza KaiotEch (#13014) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hát igen, sz.r ráadásul ez "csak" egy félig megírt lemez ... sajnos ez van. Jobb alapanyagot kell venni (igaz honnan mit???)

(#13017) KaiotEch válasza King Unique (#13015) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó ezt találtam itthon, nem nagyon írok ki semmit DVD-re :) Amúgy most a lemezre mondtad, hogy szar vagy az íróra?

(#13018) Flashget válasza KaiotEch (#13014) üzenetére


Flashget
félisten

finoman fogalmazva is nem jó.
ráadásul tele sem írtad a lemezt, lehet a többi részen lenne akár 8-es PIF érték is.
TDK lemezt felejsd el..évek óta nem ők gyártják a lemezeiket azóta a mínőség a béka segge alatt.
(mondjuk azt se értem miért adják a nevüket selejt gyártásához)

Ehhez az íróhoz jó a JVC+ a Philips- ez a fajta INFOMEDIAR30 Made in Taiwan
Verbatim+
és ajánlották még a Sony-R lemezt is a többit hanyagold.
DL lemezből Verbatim vagy Ricoh

Realme GT Master Edition

(#13019) KaiotEch válasza Flashget (#13018) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az a lemez nem most lett írva nem is ezzel az íróval. Most nincs itthon nekem DVD-m, de ált Verbatimokat veszek. Azt ne kérdezzétek, hol gyártották, nincs rajta a hengeren :)

(#13020) zsocahsz


zsocahsz
csendes tag

Hello! Az lenne a kérdésem, hogy van egy Optiarc AD - 7173A típusú dvd íróm, ami elméletileg olvassa a DL-es lemezeket, ezzel csak az a baj, hogy nem azzal az fw-vel ami rajta van (1.01). Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám 1.02-sé flashelni a DVD íróm, mert olvastam, hogy ezzel az fw-vel már felismerné a DL-es lemezeket! PLS segítsetek, hogy hogyam tudnám megcsinálni. Köszi előre is a segítséget!
Üdv Zsolt

(#13021) slaci007 válasza zsocahsz (#13020) üzenetére


slaci007
senior tag

Mindegyik firmwarel olvasnia kéne és írnia is.Frissítés menete:letöltöd a binflash nevű programot innen[link],letöltöd a legújabb firmware-t innen[link]7173A 1.04.
Elindítod a binflash programot lemez ne legyen az íróba.Device-nál megkeresed az írót rányomsz a flash gombra ott feljövő ablakban meg keresed a letöltött 1.04 firmware-tt,megnyitás és a végén igen.Utána gép újraindítás és kész.

Tungsram 1896-2022

(#13022) King Unique válasza KaiotEch (#13017) üzenetére


King Unique
titán

Lemezre főleg,sz**ból nem lehet...tudod.Samsung író S223L jó,de nem a leg-legjobb,pl.Liteon meg NEC 7260 jobb minőséggel pörköl,igaz erre a CMC TDK-ra azoktól se várjon az ember csodát...

(#13023) bencze


bencze
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést ha hülyeséget kérdezek. Elolvastam csomó bejegyzést de az összesre nincs igazán időm. :/
Rendeltetésszerűen 2 év után félig-meddig behalt a (random, talán nec) dvd íróm, ezúttal nem várom meg, hogy milliméteres csíkot karcoljon egy eredeti cd-re/dvd-re, mint az előző.
Elvileg egy LiteOn 624-et tervezek venni, már ha tényleg lesz a digitaltrend-nél, az itteni hsz-ok alapján.

A kérdés: milyen dvd-t vegyek hozzá? Ha létezik ilyen, hogy "jó párosítás". Adatot tárolni, dvd lejátszóba filmet átrakni, ilyesmikre használnám vagyis mindenfélére. Nem baj ha kicsit tartós dvd-k, sőt. :)
Más - ha van arra is ötlet, hogy adott lemezeket honnan lehet beszerezni, jó lenne. Itthon nagyon drágák, pl. olyan cégre gondoltam aki mondjuk Szlovákiából hoz, vagy jelenleg mi a trendi.
Egy kisebb batchet vennék, ritkán írok, amolyan heti 1-2 dvd, de legyen.

Előre is köszönöm!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#13024) zsocahsz válasza slaci007 (#13021) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

megvan, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13025) zsocahsz válasza slaci007 (#13021) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

Van egy kis problémám. Ezt a hibaüzenetet írja ki miközben flasheli a DVD írót! Mit lehet csinálni?[L:/dl/upc/2011-02/09/313034_jtwdzrhqjvmkpr37_nevtelen.jpg](IMG:/dl/upc/2011-02/09/313034_jtwdzrhqjvmkpr37_nevtelen.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#13026) kutyman


kutyman
aktív tag

Tölds le ezt, ez egy sima .exe file. Lehetőleg az író legyen master-on, és ne legyen mellette semmi.

(#13027) King Unique válasza bencze (#13023) üzenetére


King Unique
titán

Nézegess a másik topicba is,Liteon 624-ről egy csomó teszt van fent.
Nagy általánosságba manapság Verbatim (Made is Taiwan,India jó - made in china kerülendő - made in UAE a legjobb,de hiánycikk lett),JVC (eredeti Japan Taiyo Yuden) esetleg Philips (Infomedia mides),ami ajánlott. És inkább +-osat érdemes venni,annál jobb az írásminőség,illetve a 624 magasabb sebességen igazán jó (még kiforratlan a firmware révén),pl 12x írás.
Lelőhelyek: ŐK vannak az Akácfa u. elején,BP ; GoldMedia ; ITMedia; Elektrodigital; Burningmedia. Hasonlóak az árak mindenhol,pici eltéréssel,ami neked árban,száll. díjban a legmegfelelőbb onnan rendelj. Én GoldMedia-tól szoktam mostanában.
Archiválásra jó a JVC archival grade (+-os),csak kicsit drága,illetve a -os Kodak *Digital Mastering Disc* DVD-R 16x 10cake (IT5520), ami szintén...

[ Szerkesztve ]

(#13028) zsocahsz válasza kutyman (#13026) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

Update failed! Ezt a választ kapom mikor elkezdi flashelni!

(#13029) kutyman válasza zsocahsz (#13028) üzenetére


kutyman
aktív tag

Nincs emuláló progi a gépen?

(#13030) zsocahsz válasza kutyman (#13029) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

pontosan mi az az emuláló program? Daemon tools vagy ilyesmi?MagicISO-m van. Töröljem le?

[ Szerkesztve ]

(#13031) kutyman válasza zsocahsz (#13030) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, igen.

(#13032) zsocahsz válasza kutyman (#13031) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

Töröljem le?

(#13033) kutyman válasza zsocahsz (#13032) üzenetére


kutyman
aktív tag

Azt javasolják, hogy firmware frissítésnél ne legyen fent a gépen ilyen progi. Max utána újra installálod.

(#13034) zsocahsz válasza kutyman (#13033) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

Letöröltem mindnet ami volt MagicISO, IMG BURN meg mindent és most is Update failed üzenetet kapom, szerintem veszek egy új dvd írót, amivel lehet DL-es lemezeket írni! :)

(#13035) Flashget válasza zsocahsz (#13034) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell törölni semmit, csak kikapcsolni az óra mellett jobbra.
De a viruskergetőt és a tűzfalat is kapcsold ki!
Nekem ezekután sem updatelt..mert xp esetében használtam az xpantispy progit. Ha használsz állísd át update módra vagy kapcsold ki. Utána lekell futnia a flashelésnek.
És hát ne legyen lemez az íróba.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13036) laca112


laca112
tag

Sziasztok.

Samsung SH-S223L írót keresek Békéscsaba,esetlen Szeged vonzáskörzetében.
Sajnos az általam ismert internetes áruházakban már csak a gyengébb C verziót árulják.
Esetleg valaki ismer olyan boltot (a fenti városokban) ahol még lehet kapni,esetleg mit ajánlotok helyette ebben az árkategóriában?

Laca112

(#13037) kicsirigó7 válasza laca112 (#13036) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Itt még kapsz Samsung SH-S223L-t[link] ;)

(#13038) laca112 válasza kicsirigó7 (#13037) üzenetére


laca112
tag

Ezt már néztem én is,csak az a baj,hogy +1900 Ft a kiszállítás(mivel ez egy pesti bolt).

(#13039) kicsirigó7 válasza laca112 (#13038) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Sajnos a 223L és 223B már kifutó darab, és már nem kapni mindenhol.
LiteOn 624 B-t is csak egy két helyen kapni, szállítási költséggel már 10 körül van.
Próbálj nézni IDE-s 222L verziót. Azt még inkább kapni akár helyben is.
Írásminőségre szinte ugyan azt tudja, és ez is tesztképes.

(#13040) Desyn Ray válasza kicsirigó7 (#13039) üzenetére


Desyn Ray
csendes tag

Üdvözlet

Nagy kérdés előtt állok, DVD-írót akarok venni, Belsőt és eddig LG GH22NS50 mellett voltam, de láttam eléggé rossz kritikákat, kapott a másik amit elkezdtem nézegetni az egy SAMSUNG SH-S223L, kérdés akkor most melyik is lenne a jobb, agy esetleg másik gyártó?
JVC-R DVD-ket használok, LG házimozimhoz.
Még egy fontos információ: Laptopra akarom rákötni, ennek: http://rendelnet.hu/index.php?pid=CCNV-101-25 segítségével, észrevételek???

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#13041) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Üdvözlet

Nagy kérdés előtt állok, DVD-írót akarok venni, Belsőt és eddig LG GH22NS50 mellett voltam, de láttam eléggé rossz kritikákat, kapott a másik amit elkezdtem nézegetni az egy SAMSUNG SH-S223L, kérdés akkor most melyik is lenne a jobb, agy esetleg másik gyártó?
JVC-R DVD-ket használok, LG házimozimhoz.
Még egy fontos információ: Laptopra akarom rákötni, ennek: http://rendelnet.hu/index.php?pid=CCNV-101-25 segítségével, észrevételek???

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#13042) kicsirigó7 válasza Desyn Ray (#13040) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Természetesen a 223L samuval jobban jársz, mint az Lg-vel. Jobb minőségben ír, a dolgát csendesen elvégzi.

Ha nem zavar a zaj akkor az Optiarc AD-726xS széria is jó választás.
Ezek valamennyire olcsóbban és könnyebben beszerezhetőek, szépen írnak csak hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#13043) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor LiteOn 624 a nyerő, csak a biztonság kedvéért :))

(visszaolvastam)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13044) IRON STORM válasza Johnny001 (#13043) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyáltalán nem nyerő, nem tudom hová olvastál vissza. Nem ajánlott író, talán majd az lesz egyszer. Vegyél inkább NEC írót.

Csak a TDi!

(#13045) Desyn Ray


Desyn Ray
csendes tag

Sziasztok

Akkor a SAMSUNG SH-S223L biztosan jó választás? JVC-R lemezekhez, (régen volt egy samsungom amit mindig vissza kelet küldenem szervizbe míg nem eladtam inkább). LG kilőve?
Még egy fontos információ: Laptopra akarom rákötni, ennek: "http://rendelnet.hu/index.php?pid=CCNV-101-25" segítségével.
Ehhez mi lenne az észrevétel?
Vagy esetleg másik író?

Köszi, Sziasztok

(#13046) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani egy jó IDE-s írót ami jól is ír?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#13047) kicsirigó7 válasza Desyn Ray (#13045) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A JVC -R nem jó választás :( . A JVC +R annál inkább.

USB to IDE / SATA ProPower (2.5A) átalakító adapter jó választás, mert olcsóbban kijössz mint egy gyári USB-s külső íróval. Ráadásul erre köthetsz HDD-t is, és bármilyen normál kivitelű satás ODD-t.
A normál kivitelű belső írókkal, gyakorlatilag is jobb írásminőséget érhetsz el mint a slim kivitelűekkel.

A Samsung SH-S223L biztos hogy jó választás. :K
Ebben az árkategóriában nem kapsz jobbat. Ami csendes, elég jó minőségben pörköl,ráadásul tesztképes.
Ami még jó az az ASUS DRW-24B1ST vagy 24B1LT, de ezek drágábbak egy kicsivel.
Vagy amit már írtam, az Optiarc AD-726xS sorozat.

(#13048) kicsirigó7 válasza feco100 (#13046) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-S222L

Sony 16x DVD-R, 6x-san pörkölve:

[ Szerkesztve ]

(#13049) feco100 válasza kicsirigó7 (#13048) üzenetére


feco100
tag

Mi a különbség a 222L és a 222A között?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#13050) feco100 válasza kicsirigó7 (#13048) üzenetére


feco100
tag

Mit jelent a 222A után,hogy BEBE?

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.