Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Egon válasza Wajk (#1999) üzenetére


Egon
nagyúr

Ahogy a kolléga mondta, az NEC nem tud LS-t, de nem említette, hogy ''helyette'' tud Labelflash-t...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2002) Wajk válasza Egon (#2001) üzenetére


Wajk
addikt

tudom, persze ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2003) lazydog válasza Wajk (#1999) üzenetére


lazydog
addikt

Csak a GSA-4166 tud DVD-RAM-ot is, a LightScribe mellett.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2004) Wajk válasza lazydog (#2003) üzenetére


Wajk
addikt

aham, köszi

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2005) lorcsi


lorcsi
veterán

Pio 108-as om van mióta kiadták, megéri e lecserélni egy újabb kiadású íróra?
max 12-t gondoltam az újra 8meg persze annak a függvénye ezt mennyiért tudom eladni)
Milyet érdemes venni?
az újabb pio-k jobbak vagy csak afw más benne?

(#2006) blattida válasza lorcsi (#2005) üzenetére


blattida
nagyúr

Megéri lecserélni. Nem csak a firmware más az újabb írókban, és olyat vegyél, ami neked jó.
Azt, hogy az most Pioneer, NEC, LG, Benq vagy Plextor legyen, az igényeid, a szokásaid és a pénztárcád határozzák meg! Csak jó minőségű lemezeken az LG is jó választás, ha tesztelni is szeretnél, akkor a Benq és a Plextor közül kéne választanod, de ezek drágábbak, főleg a Plextor! Általános felhasználásra NEC vagy Pioneer! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2007) Hequila válasza lorcsi (#2005) üzenetére


Hequila
őstag

Pio 108-as om van mióta kiadták, megéri e lecserélni egy újabb kiadású íróra?

Ha elégedett vagy a képességeivel (sebesség, ''képégető'' tulajdonságok hiánya), akkor nem. Sokfelé írják, hogy a 108-as Pioneer igen jól sikerült, stabil darab.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2008) lorcsi válasza blattida (#2006) üzenetére


lorcsi
veterán

Hequila: igen, ilyeneket hallok, ezért is vagyok kissé tanácstalan


Plex tuti nem lenne az irracionálisan drága és a Benq is tud annyit, néhány testet végeznék vela időnként, de inkább csak általános felhasználásra lenne
Leginkább azért gondolkodtam el rajta mert az új lemezeket a FW nem biztos hogy jól kezeli

(#2009) vati válasza lazydog (#2003) üzenetére


vati
senior tag

Honnan veszed, hogy a H20L nem tudja a DVD-RAMot?
Én azt látom a fellelhető kevés számú speckóban, hogy tudja.
Egy német link adatlappal: [link]
(meglepne ha nem támogatná, az LG-k egyike erőssége, hogy régtől fogva írják-olvassák a RAMot.)
ui.: ha valaki kiigazodik az LG weboldalán, szóljon:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#2010) vati válasza Wajk (#1999) üzenetére


vati
senior tag

Nem láttam érdemi különbséget a 4166 és a H20L között - mind2 tud LightScribe-ot, RAMot, sebességek ugyanazok, a H20L az újabb. (talán túl új is...)
Ha ez a két alternatíva, én a 4166-ot venném, kiforrottabb.

Egyébként nem találtam sok fikát a H20L-ról... inkább nincs róla infó. (csak néhány sirám, hogy pl. lehal a Windows 1-2 szutykos CDRW lemez olvasása közben - ami vsz az esetek legnagyobb részében nem hw hiba) Annyi igaz, hogy az LGk általában nem szeretik a CDRW lemezeket, nekem az összes LG típus (5 féle) problémásan írja-olvassa, lemez gyártmánytól függetlenül, bár vsz firmware és íróprogram függvénye is. (nade ki használ már cdrw-t a pendriveok, dvdrw-k korában:) )

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#2011) blattida válasza lorcsi (#2008) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha 16x-os lemezeket használsz, szerintem, cseréld le valamelyik aktuális Pioneer-ra vagy NEC-re. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2012) Calogero válasza lorcsi (#2005) üzenetére


Calogero
addikt

Ha nem fontos a 16X-os írás, Nerm kell DVD-RAM támogatotság, nem kell a LS és társai, és az író tökéletesen működik akkor tök felesleges cserélned.

Nekem 108/A08 van. Max 6X-an írok vele CLV módban, és még senki sem panaszkodott hogy nem tudták leolvasni az adatot a lemezekről.
Ridatával, Traxdatával Verbatimmal szoktam etetni.

(#2013) sowi


sowi
őstag

plex 712 helyett mit ajanlotok? lightscribe, dvdram nem erdekel, a lenyeg a minosegi foleg plusszos dvdiras lenne...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2014) as_Rock


as_Rock
őstag

LG4167B-re rákerestem, de nem igazán találtam konkrét negatívumot vele kapcsolatban, ha tudtok ilyet írjátok le:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2015) Hequila válasza lorcsi (#2008) üzenetére


Hequila
őstag

Firmware-k:
[link]

Itt a legújabb 2005 április 28.-i. Talán módosított firmwaret találsz újabbat is. Egyébként szerintem csak esetleg az egzotikus lemezek esetében lehet gond. Ha eddig nem volt gondod az íróval, szerintem hülyeség lenne lecserélni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2016) lorcsi


lorcsi
veterán

THX! a javaslatokat akor nem lesz csere még egy darabig :)

(#2017) blattida válasza sowi (#2013) üzenetére


blattida
nagyúr

Plextor PX-760. Már ha Plextort szeretnél a régi Plextorod helyett. :Y Vagy Benq 1655, ami ugyan RAM-os és LS-es, de pluszos lemezekre nagyon jó választás, ráadásul olcsóbb! :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2018) slaci007


slaci007
senior tag

A Benq1655-ös nem tud dvd-ram-ot írni csak a Benq dq60-as.
Csak plusszos lemezhez a benq jobb választás jobban írja mint a plex760-as.
Tapasztalatból beszélek mindkét ilyen íróm van,tesztjeimet itt a prohardveren vagy a tar.hun megtalálod slaci007 néven. :DD

Tungsram 1896-2022

(#2019) lazydog válasza vati (#2009) üzenetére


lazydog
addikt

Valószínűleg igazad van.
Mindenesetre láttam valahol olyan oldalt, ahol nem szerepelt a felsorolt képességek között a DVD-RAM képesség. Most én is azt látom mindenütt, hogy a kettő gyakorlatilag egyforma.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2020) lazydog válasza slaci007 (#2018) üzenetére


lazydog
addikt

És itt a legújabb, a DW-1670.
DVD-RAM írás/olvasás, de nincs LS. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2021) blattida válasza slaci007 (#2018) üzenetére


blattida
nagyúr

Ott a pont, tényleg nem tud Ram-ot a 1655-ös. :R A többi stimmel. :D
Már megtaláltam és reagáltam is egy-kettőre, ha nem emlékszel, nem baj.
Aztat ajánlottam, hogy inkább Plextor+Plextools kombóval ellenőrizz, az pontosabb és következetesebb! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2022) sowi


sowi
őstag

errol a benq-rol nem igazan tudok semmit, mechanikailag is megbizhato iro? a mostani 712es eleg massziv darab :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2023) blattida válasza sowi (#2022) üzenetére


blattida
nagyúr

A Plex masszívabb, de a Benq is megbízható(1655)! A 1670 egy új, Teac alapokon nyugvó író.
Válaszd a 1655-öst és boldog leszel vele! Vagy vedd meg 760-as Plextort, az követi a plextori hagyományokat, de egy picit drágább. :D ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2024) lazydog válasza blattida (#2023) üzenetére


lazydog
addikt

Szerinted a 1670 nem is alkalmas minőség tesztre?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2025) neduddki válasza erdoke (#1989) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Latom mar nem birtad tovabb:- ))) de hat Nked ez konnyu volt:- )))
akkor:
-LG ?
-Pana 621 /ra vanirva:- )))/
-Plex 760 /erre is/
-NEC 4571
-Toshi 1612 /meghozza a kozepsoszeria ha jol tevedek:- )))/

udv

neduddki

p.s. az lg me gkiado:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2026) sowi válasza blattida (#2023) üzenetére


sowi
őstag

mondjuk az ar az masodlagos ilyen teren, dvdben szeretem ha minosegi a cucc, nem princora fogok vele irni :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2027) blattida válasza lazydog (#2024) üzenetére


blattida
nagyúr

De igen! Csak ez az író már nem Philips csipes, hanem Panasonic(Matsushita) alapú, amiről nem lehet tudni, hogy mennyire lesz jó a későbbiekben. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2028) blattida válasza sowi (#2026) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor marad a 760-as Plextor. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2029) neduddki válasza Wajk (#1995) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez ocso volt ket eve allig 56 nakekr netto:- ))) de amit ir aszt tokeltesen:- ))) /akkoriban 20 korul voltak a megfizethetok.../ a 621-es bol 4 db van magayroszaszagopn a 721/821 mar itthon nincs forgalomban 60rugoboo bel het hozatni /hat nemegy tomegaru:- )))/
enmeg mindg a lgr eeszkusozma nec el szemben /lasd vissza fele.../ kivdsnai leszek a 760-bol mi fog kisulni remkle tobb mint az elodjeibol'':- (((
gyakrlatilag a gepemben az lg plex es pana marad iroklent a toshi meg olvasoknet...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2030) joci2000 válasza neduddki (#2029) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hát két éve még alig volt dvd író, akkor volt a bevezető szakaszban.

mellesleg minek annyi optikai a gépedbe? és hova kötöd őket? vagy mindig cserélgeted a kábelt?


Amúgy neked még sose mondták h. baj van a helyesírásoddal? alig lehet értelmesen elolvasni :F

(#2031) blattida válasza joci2000 (#2030) üzenetére


blattida
nagyúr

Hát bizony, két éve már jócskán voltak dvd írók, a bevezető szakasz mondjuk öt évvel ezelőtt kezdődött, és négy éve erősödött föl! Pl Pioneer 103. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2032) joci2000 válasza blattida (#2031) üzenetére


joci2000
aktív tag

akkor jobban le vagyok maradva ezen a téren mint gondoltam :B :R

(#2033) sowi válasza blattida (#2031) üzenetére


sowi
őstag

az de kemeny iro volt, ismerosomnek 105os van asszem es meg mindig mukodik, akkor meg jok voltak a pio irok

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#2034) Egon válasza neduddki (#2025) üzenetére


Egon
nagyúr

3 hozzászólással erdoke hozzászólása előtt fejtettem meg a Toshibát - csak a miheztartás végett... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2035) zso73 válasza neduddki (#2029) üzenetére


zso73
veterán

Húwazze!Ez valami ződt útengés lehet! :C :DD :)) Kannarizs.........

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2036) neduddki válasza joci2000 (#2030) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kollega nagyon le vagy maradva... memelsleg memelte latod hog akkoriban kb mik voltka az arak mer leirtam:- ))

udv

neduddki

mod: Egon: elneset nem lattam akkor termeszetesen Tied a dicsoseg!!!
az lg rmg mindig kiado!!1:- )))

zso73: m3etg nem az igazi gyakoroni kell egy kicsittt:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2037) lazydog válasza blattida (#2028) üzenetére


lazydog
addikt

Szeretnék Plextor témában is tisztán látni.
A jelenleg kaphatóak közül csak a 760 az igazi Plextor?
Jól gondolom, hogy a 740, 750, 755 csak Plextor bőrbe kötött BENQ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2038) Sdi válasza lazydog (#2037) üzenetére


Sdi
addikt

A 755 is Plex. A 760-as valamivel előbb kiadott kistestvére.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#2039) lazydog válasza Sdi (#2038) üzenetére


lazydog
addikt

Miben kevesebb a 755, mint a 760? Jobb ez, mint egy BENQ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2040) blattida válasza lazydog (#2039) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tud 18x-osan írni, és valószínűleg kevesebb firmware frissítés lesz hozzá, mert gyakorlatilag ugyanaz, mint a 760-as, csak butítva!
Szerintem jobb, de minimálisan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2041) 3x3y válasza lazydog (#2039) üzenetére


3x3y
aktív tag

Jó a két említett Plextor író, scak az MCC004 mides Verbatim +os 16X-es lemezeket nem tudja rendesen megírni.

[Szerkesztve]

PF

(#2042) lazydog válasza 3x3y (#2041) üzenetére


lazydog
addikt

Pont ilyen Verbatim lemezeim vannak.
Vettem én is egy PX-755A-t, ezek szerint ne ezzel írjam ezeket.
Van egy ND-4571-em is, írjam inkább azzal?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2043) Somejko


Somejko
aktív tag

Üdv!
6 hónap után elvéreztettem a pio110d-t is,de most már inkább átváltottam az Lg-re(Lg gsa-h10a),de ahogy elnézem itt abszolút senki nem ír semmit az Lg-ről.
Azért váltottam át,mert a kedves pio nemtom miért,de sorba elkezdte elbaxni az olcsóbb lemezeket.Gondoltam kifogtam 50db gagyi lemezt,de akkor miért írt meg belőle 20-at hibátlanul...Gondoltam megnézem bátyám Lg-jébe(4167),és érdekes módon 1sem rontott el...
Anno pio109-el szívtam,akkor gari csere 110-re,mostanáig jó is volt,de ráuntam a pio-ra,igy a bolt kis ''kp'' különbözettel adott egy zsír új Lg gsa-h10a-t.
Eddig akármit raktam bele mind megírta,nem szarakodott semmit. :R De majd 6-hónapmúlva lehet ez is bekrepál,de kit érdekel,megyek gariztatni és kezemben megint az újabb modell ;]
Hali

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#2044) lazydog válasza Somejko (#2043) üzenetére


lazydog
addikt

Hiába, ilyenek vagyunk mi, user-ek! :)
Legtöbben azért nem vesznek LG-t, mert nem trendy, nem lehet vele arcoskodni, illetve kevésbé alkalmas több száz darab ''biztonsági másolat'' készítésére.
Mások kifognak egy hibás darabot, ezután már tartanak tőle.
Megint mások elégedettek vele, de egy következő alkalommal kipróbálnak valamilyen más típust.
Mint látod, most én is új irányba léptem. Így legalább személyesen is tapasztalhatom, milyen jó olvasó az LG. Ebből a szempontból összemérhető a Plextor-al.
A NEC néhány lemezzel képes percekig kínlódni, mielőtt elkezdi olvasni. Van néhány olyan is, amivel nem boldogul.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2045) manitu666 válasza lazydog (#2044) üzenetére


manitu666
tag

Teljesen egyetértek Veled, nem olyan szar író az LG! Nekem is NEC-em van, de már az első alakalommal nem akart megírni egy noname újraírható DVD-t, az LG meg gond nélkül rákaristolta az anyagot :)

Thx

(#2046) Laca19 (a) válasza manitu666 (#2045) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nézd meg az 1974-es irományomat!

Amúgy írtam ebben a hozzászólásban, hogy egyik haverom azzal küzd, hogy 2-3 DVD megírása után restartolni kell a gépet, mert különben egyszerűen elrontja a DVD-t a Pioneer.

Na az lenne a kérdésem, hogy ez amolyan Pioneer jellegzetesség vagy csak egy széria hiba lehet, mert egy másik ismerősöm ilyen íróval ugyanezzel a problémával küzd.

A gép pedig nyilván más: más alaplap és proci. RAM mindegyikben 1GB,tehát nem az a baj hogy kevesli a memóriát, vagy összességében a gép erőforrását.Egyszerűen nem tudja mire vélni, hogy első két-három DVD-t pedig gond nélkül kezeli, írja és utána meg jönnek a hibák. De lehet hogy ez csak pár hibás darab esetleg, de idegesítő és nem tudjuk mire vélni.

http://www.diesel.com

(#2047) manitu666 válasza Laca19 (a) (#2046) üzenetére


manitu666
tag

Nem tudom mi lehet a baj, nem volt még Piom :( !

Thx

(#2048) Somejko válasza Laca19 (a) (#2046) üzenetére


Somejko
aktív tag

Azt kell mondjam,amíg működött a Pio, mindenféle lemezt megírt hibátlanul,bármilyen meghajtó visszatudta olvasni az általa írt lemezeket.
írtam 16xos Verbát is 16x-sebességgel,s tökéletes görbét adott a tesztben is.
Dehát megadta magát,így ment is gariba,aztán csere lett a vége... :(

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#2049) nRu3


nRu3
addikt

Úgy néz ki kezdi megadni magát a második plextor írom is :((( ezek sem olyan jók mint régeben :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2050) blattida válasza nRu3 (#2049) üzenetére


blattida
nagyúr

Jah, kérem szépün, fogyasztói társadalom van, ezt szolgálják a gyártók is, így a Plextor sem gyárthat olyan meghajtókat, amik több ezer lemez megírására lépesek és tíz évig élnek!
Éljen a gagyizmus! :D ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.