Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) dnelb válasza Necc (#1500) üzenetére


dnelb
veterán

Mert az LF jobb? :B

(#1502) robi0604 válasza dnelb (#1499) üzenetére


robi0604
őstag

A másik hsz-t írtam neked...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1503) dnelb válasza robi0604 (#1502) üzenetére


dnelb
veterán

Látom,elnéztem :B

(#1504) robi0604 válasza Necc (#1500) üzenetére


robi0604
őstag

A HP az tényleg drága. Nem is tom milyen minőségben ír :F Egyszer kipróbálom, haza hozok egyet, vagy bennt a melóhelyen.... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1505) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Szasztok!

Én is a ''nem tudok dönteni'' kategóriába tartozom és kellene egy kis rámhatás ezért segítsetek legyetek szívesek!

A NEC 4550/51 vagy PIO 110/110D között merengek viszont nekem nem kell hogy tudja a LS/LF opciót mert valószínű hogy nem tesz jót a lemeznek inkább legyen csendes, gyors és jó minőségben írjon!

Esetleg tudtok valami infót hogy a közeljövőben jön ki valami új író a NEC-PIO háztájáról?
Láttam már valamelyik árlistában PIO111-t

Köszöntem

Majd én tudom...

(#1506) FefeeX válasza Patentcsávó (#1505) üzenetére


FefeeX
veterán

ha biztosra akarsz menni, akkor NEC. Mint Pio tulajdonosnak is be kell ismernem h a NEC jobb, mert gyorsabban olvas, írásminőségben is nyújtja ugyanazt, van benne Labelflash, és ha jössz a Pio topicba, minden héten 2 új ember akinek nem jól megy az írója...

(#1507) FefeeX válasza dnelb (#1503) üzenetére


FefeeX
veterán

dobhatnál egy privit, hogy húztad fel a procid... :) thx

(#1508) TeeJay válasza FefeeX (#1506) üzenetére


TeeJay
félisten

PPeter is megmondta hogy attól hogy az NEC DVD írók gyorsabban olvasnak nembiztos hogy jobbak mint a Pioneer. pl ha szar lemezt olvastatsz vele lehet megáll a tudomány ellenben a Pioneer meg szépen beolvassa.
nem én mondom ő írta hogy mindkét meghajtót vagy 30-40-50fajta lemezzel tesztelte és a Pioneer olvasásban jobb picit.

az meg hogy minden héten jön 2 új ember panaszkodva az nem azt jelenti hogy a drive szar.
fura nekem pl még semmi bajom nem volt vele se unokatesómnak se unokatesóm haverjának mert egyszerre vettünk Pio 110D írókat.

mindhármunknak megy faszán :R
csak érteni kell picit hozzá mit hogy kell bekötni meg használni
(én kötöttem be mindet én frissítettem mindhárom meghajtót 110-re és minden ment elsőre gond nélkül)

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1509) IRON STORM válasza TeeJay (#1508) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ne legyél már annyira elájulva a Pio 110 írótól.
Engem kifejezetten zavar hogy lassan olvas, és mivel normális lemezzel etetem az NEC írót így villámgyorsan olvas. Az írásminőségétől sem vagyok elájulva egyáltalán.
El is adtam szépen a Piot a francba. Mint ahogy tették ezt sokan itt a városunkban.

Csak a TDi!

(#1510) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Miattam ne veszekedjetek ha verekedni is lehet... :)))))


Én TRAXDATA, TDK(világoskék 8x), Verbatim lemezre írok/fogok írni!

A lényeg hogy ha vissza akarom olvasni 5 év múlva akkor az simán menjen!

Patent

Majd én tudom...

(#1511) IRON STORM válasza Patentcsávó (#1510) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tévedés nem veszekszünk csak eszmét cserélünk.:)
Viszont azt nagyon szeretem, amikor beskatulyáznak egy írót akár jó akár rossz értelemben, és csak az író lehet jó.
Méltánytalanul kevés szó esik a Benq írókról, pl 1640, 1650, 1655. Jobb minőségben ír mint a Pio 110, és az ára sem egetverő. Bár tudom hogy nem nagyon lehet kapni, de meg lehet rendelni külföldről is akár.
De ha pénze van az embernek vesz egy Plextor 755-760 típusú írót. Jelenleg láttam 760-at bruttó 24 ezerért.

Csak a TDi!

(#1512) FefeeX válasza TeeJay (#1508) üzenetére


FefeeX
veterán

kicsit téveszmén vagy.

1. lehet h egy picit jobb olvasásban, de viszont sokkal lassabb
2. nem azokról a drájvokról van szó, amiket megvettél már, hanem a hibaszázalékról, és ez nagy a pioneernél, mint ahogy a 109 sem volt tökéletes. NEC-el annyi probléma nincs. Egyébként nem buta embereknek kreál problémákat, és nekem is úgy indult, bár azóta szerencsére jól megy. A gond az hogy a magasabb hibaszázalék miatt több embernek gondot okoz, és kicsit válogatós.
3. Attól még h neked az van (meg nekem is ami egyébként 100% jól műxik), még nem lesz a világ legjobb írója, hogyan lehetsz ennyire elfogult??

(#1513) FefeeX válasza Patentcsávó (#1510) üzenetére


FefeeX
veterán

ajánlanám h a traxdatát és a TDK-t felejtsd el, ha azt akarod, hogy később is minden faja legyen mindennel, helyette Ricoh gold, Verbatim.

(#1514) FefeeX válasza TeeJay (#1508) üzenetére


FefeeX
veterán

persze h elsőre megy minden, mikor azzal húzod fél évig mindenkinek az agyát a fórumon h olyat fogsz majd egyszer venni, és mindent 5000szer megkérdezel hogy biztos legyen... Tanulási módszernek jó, csak kicsit idegesítő...

(#1515) robi0604 válasza FefeeX (#1514) üzenetére


robi0604
őstag

Kezdessz egy kicsit morcos lenni... Nem? :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1516) FefeeX válasza robi0604 (#1515) üzenetére


FefeeX
veterán

nem, csak kicsit érdekes a srác, addig nyomja ig mindenkinek fel nem tolja az agyát... pedig védeni szoktam...

(#1517) robi0604 válasza FefeeX (#1516) üzenetére


robi0604
őstag

:DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1518) Necc válasza dnelb (#1501) üzenetére


Necc
addikt

Íme 15.000 körüli LS írók:
Samsung SE-W64L
LG GSA-4166BB

Mindkettő:
DVD-R/RW/DL 16x/4x/4x
DVD+R/RW/DL 16x/8x/8x

Az LG kezeli a DVD-RAMot is.

LF írók: (ha netán mégis e mellett döntenél)
NEC 3551 (kb. 12.000)
NEC 4551 (kb. 13.000)

Mindkettő:
DVD-R/RW/DL 16x/6x/6x
DVD+R/RW/DL 16x/8x/8x
4551: DVD-RAM: 5x

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1519) dnelb válasza Necc (#1518) üzenetére


dnelb
veterán

Köszönöm! :R :R

(#1520) PpenoO


PpenoO
őstag

Szegény Teejay-t mé kostogatjátok...hagyjátok, hagy éljen burokba zárt PIO világába :))

Manapság ( ha nem vesszük figyelembe hogy szervízekbe 5x több PIO 109/110 van leadva, mint NEC ), Nec, Pio írási minőségre nem sokban különböznek egymástól, ha megtalálod a hozzá legjobban passzoló mediát, 1 kutya a két író ( persze NEC tudja még a sokak által feleslegesnek tartott LF-t ). Árban PIO 1-2 ronggyal olcsóbb.

Én is beleszaladtam 1 Nec ND-4550-esbe...bár utólag megbántam.
Maga az íróval semmi baj, sőt nagyon megszerettem ( Z-CLV írásmódba belezúgtam....mindig végignézem kalibrálásait stb, hihetetlen jó érzés :DDD )....DE

16e ftért már Benq 1655ös írót lehet rendelni [link]...2-3 hónap és már boltokban 12-14 lesz.

Miben jobb ezaz író mint a többi?
+5-6e-ftért:
1. Írási minőségre messze kenterbe veri bármelyik pio, nec, lg, hp, samsung stb írót.
2. Solidburn, Tilt Control, Walking Optimal Power Control II, Overspeed, QSuite...hagyne okoskodjak itt ennyire, akit érdekel, olvasson utána pl itt: [link]
3. Akkurátus pipo, jitter teszteket lehet vele végezni ( pioval 1általán nem lehet ilyen tesztet végezni, nec eredményei meg inkább a 0hoz konvergálnak, mintsem a valósághoz )

Szerintem ennyi plusz pénzt érdemes rááldozni 1 íróra, a késöbbi hatékonyság-eredményesség-tartósság érdekében!!!

(#1521) bozont válasza IRON STORM (#1511) üzenetére


bozont
veterán

Perzse hogy kevés szó esik,hiszen nálunk sehol sem lehet kapni és nem mindenki tud kiruccanni az osztákokhoz vagy szolovákokhoz sem.Meg én nem bízok az ilyen internetes rendelésben.

mod.:Na meg sokan 15k alatt keresnek írókat és ebben a kategóriában talán a NEC és Pio a legjobb.

[Szerkesztve]

(#1522) dnelb válasza Necc (#1518) üzenetére


dnelb
veterán

De ha már LG,akkor GSA-H20L !! :DD

(#1523) szeva000 válasza bozont (#1521) üzenetére


szeva000
addikt

Miért nem bízol?Én még életemben,mióta ez működik,mindent neten rendeltem.Nekem nem ér fél napot eldobni,hogy szaladgáljak mindenfelé.Soha semmi gond nem volt.

(#1524) FefeeX válasza szeva000 (#1523) üzenetére


FefeeX
veterán

én sem szeretelm a netes rendelgetést... zsákbamacska többek közt...

(#1525) FefeeX válasza dnelb (#1522) üzenetére


FefeeX
veterán

Bárki bármit mond, én a helyedben az LG-t nagyon nagy ívben, a Samsungot meg közeopesben kerülném. Aki sok DVDt ír (sok ilyen ismerősöm van), mind azt mondta tapasztalatból hogy szar. Persze aki csak havonta egykét lemezt ír, és tudja mit visz az író, és csak azt az egyfajtát használja az majd megint jön pampogni hogy ez milyen karaj meg hogy neki semmi problémája, de akkoris...
te döntesz

(#1526) szeva000 válasza FefeeX (#1524) üzenetére


szeva000
addikt

a fenét az. :) Időspórolás,nekem ez a lényeg.Meghát nem összevissza kell rendelgetni,hanem 1-2megbízható cégnél maradni.Nekem már ezért komoly kedvezményeim vannak 1helyen.Lehűltek,mikor anno megvettem a Diamond alaplapom és elárultam itthon,mennyi volt :) Aztmondta a boltos haverom,hogy bő a nagykerből sem tudja ennyiért hozni:)persze azért kell is venni ezt-azt jópárszor :) (Még most is drágább,mint én akkor vettem)

(#1527) szeva000 válasza dnelb (#1522) üzenetére


szeva000
addikt

Mondtam.Benq DW 1655.ez tuti jó lesz.Csak kintről lehet hozatni.
Egyébként ma ismételten beszéltem a Benq-val és megerősítették,hogy a közeljövőben se lesz az országban :(((

(#1528) Söri válasza szeva000 (#1527) üzenetére


Söri
tag

Én hétfőn rendelem meg a pixmanián ezt az írót. Remélem nem vernek át.:))

(#1529) szeva000 válasza Söri (#1528) üzenetére


szeva000
addikt

Régebben vettem onnan pár dolgot,nem volt gond,de az osztrákoknál jóval olcsóbb az író

(#1530) FefeeX válasza szeva000 (#1529) üzenetére


FefeeX
veterán

mennyi az annyi? már csak a tisztánlátás kedvéért...

(#1531) bozont válasza szeva000 (#1523) üzenetére


bozont
veterán

Engem nem zavar a mászkálás,sőt még élvezem is a dolgot,meg ha már megyek ilyen helyre akkor viszek magammal vkit vagy vkiket és elmegyünk még mindenfelé.Szóval én még maradok egy darabig a ''hagyományos módszernél''. :D

[Szerkesztve]

(#1532) szeva000 válasza FefeeX (#1530) üzenetére


szeva000
addikt

A pixmániánál 16100ft,az osziknál 46-48euró

(#1533) Söri válasza szeva000 (#1532) üzenetére


Söri
tag

Tudom hogy olcsobb az osziknál,csak nem találtam olyat hogy magyarországra szállítanának. Meg gondolom annyival több is lenne a szállítás.

(#1534) Söri


Söri
tag

lóvéban

(#1535) szeva000 válasza Söri (#1533) üzenetére


szeva000
addikt

nincs egész 11euro a szállítás az osziktól.Kb ennyi a pixmánia is ha jól emlékszem

(#1536) Söri válasza szeva000 (#1535) üzenetére


Söri
tag

A baj az hogy nyelvtudásom a béka segge alatt van.:) Ha leirnád priviben hogy honnan és hogyan tudnám megrendelni ebbe kicsi országunkban akkor azt megköszönném. :)

(#1537) szeva000 válasza Söri (#1536) üzenetére


szeva000
addikt

Most elkell mennem hivatalos útra 1sörre,később leírom.okszi? :)

(#1538) Söri válasza szeva000 (#1537) üzenetére


Söri
tag

Én is megyek de nem sörözni. kösz!! :R

(#1539) róland válasza dnelb (#1479) üzenetére


róland
veterán

LF: kék-ezüst lemezfelület + egykori Disc T@2, azaz a lemez üresen maradt adthordozó rétegére is tudsz cimkézni.
LS: Arany lemezfelület.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1540) dnelb válasza róland (#1539) üzenetére


dnelb
veterán

Köszi! :R

(#1541) dbius válasza Söri (#1538) üzenetére


dbius
veterán

Szeva utólagos engedelmével itt egy link (sztem ő is ezt akarta berakni :) )

[link]

Sajna németül én se tudok, csak angolul, de ezen az oldalon nem lehet nyelvet váltani... :(

(#1542) dnelb


dnelb
veterán

Szóval akkor az LG-k mind szarok?! :F :F
Na,most már abszolút tanácstalan vagyok :O

[Szerkesztve]

(#1543) szeva000 válasza dbius (#1541) üzenetére


szeva000
addikt

Igeeen :)

(#1544) szeva000 válasza dnelb (#1542) üzenetére


szeva000
addikt

Ne gondolkozz ennyit.Amelyik neked szimpibb azt vedd.Itt az országban benq-t nem kapsz,LG-t igen.Nem olyan rossz egyébként,de a benq 1655ennyi pénzért egyértelműen jobb választás lenne

(#1545) dnelb válasza szeva000 (#1544) üzenetére


dnelb
veterán

Én már csak ilyen vagyok :B Szart venni meg nem akarok :U

(#1546) szeva000 válasza Söri (#1538) üzenetére


szeva000
addikt

privi ment

[Szerkesztve]

(#1547) FefeeX válasza dnelb (#1545) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem olyan rossz azt leírtam miért, de ha többféle lemezre biztosan akarsz írni akkor NEC. Ajánlanám a Pioneert, és teszem is, ha előfordul majd problémád, (bár azért kevés százalék, de több mint a NEC) akkor próbálok segíteni... BenQ külföld. De ha LS kell akkor inkább Toshiba-Samsung, mert az azért valahonnan jött... Meg a Verbákkal gyakorlatilag a havernak eddig még nem volt baja. Meg nekem is jól megírta a 8X CMC lemezem (memorex), bár csak 4X-t ajánlott fel...

(#1548) 3x3y válasza TeeJay (#1508) üzenetére


3x3y
aktív tag

A 110 nem rúg labdába a 4550 mellett...

PF

(#1549) 3x3y válasza dnelb (#1542) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az utolsó Lg író az már jó...

PF

(#1550) Söri válasza szeva000 (#1546) üzenetére


Söri
tag

Kösz.
De most szólt nővérem hogy holnap mennek bécsbe. Ugyhogy ha találnak akkor hoznak haza. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.