Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) sasa 01 válasza chgergo (#1194) üzenetére


sasa 01
csendes tag

A NEC ND 4550 író nagyon jó olvasásban és írásban is.
A Pioneer DVR-110(D) jól ír.
A BenQ DW 1640 nagyon jól ír, olvas és alpaból BitSetting-es, de DVD-RAM-ot ne kezel.

A NEC ND 4550 tud DVD-RAM-ot is írni, alapból nem BitSetting-es, de lehet hozzá letölteni módosított firmware-t ami régió mentessé teszi és BitSetting beállításra is képes lesz. Innen tudsz olyan firmware-t letölteni: [link].

Én a NEC ND 4550-et választanám. Mindenre alkalmas.

(#1202) FefeeX válasza need (#1200) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem meg vegyél NECet mert én arra vagyok kíváncsi :DD

(#1203) FefeeX válasza sasa 01 (#1201) üzenetére


FefeeX
veterán

Én meg újra a Pio 110D-t.
Azért a Pioneer az mégis csak Pioneer.
Megkérdezel 10 embert az utcán, melyiket ismeri: min. 8 ismeri a Pio-t, mig max 1 ismeri a másik 2-t... :))

(#1204) erdoke válasza PPeter (#1199) üzenetére


erdoke
titán

A HP LS írói BenQ vagy Lite-On belsejűek. A BenQ 1655 (1650 + LS) elég ígéretesnek tűnik, és az EU-ban már itt-ott kapható is, igaz egyelőre csak fekete OEM formában.

A legjobb aláírás a héten

(#1205) PPeter válasza erdoke (#1204) üzenetére


PPeter
addikt

HP sajtótéjékoztatón még azt sem tudták három hónapja, hogy mi lesz a bele az írónak :DDD csak nyomták a szöveget, hogy így meg úgy HP technológia. A 1655-ös nekem is szimpatikus (lesz, ha végre eljut ide Balkánra).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1206) need válasza FefeeX (#1202) üzenetére


need
addikt

rendben veszek nekd NECet...)))
piros jó lesz...?:)))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1207) need válasza FefeeX (#1203) üzenetére


need
addikt

jó tudom nem szép..mert lehet hogy itt van a válasz valahol de nincs türelmem végig olvasni..
szóval.. mi a külömség a

DVD író Pioneer DVR-110D 16x
és a
DVD író Pioneer DVR-110DBK 16x fekete

melyiket vegyem meg szerdán....??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1208) PPeter válasza need (#1207) üzenetére


PPeter
addikt

Az egyik fekete.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1209) need válasza PPeter (#1208) üzenetére


need
addikt

gondolom a B-lack jelőli akkor ezek szerint nem...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1210) PPeter válasza need (#1209) üzenetére


PPeter
addikt

Bingó :C :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1211) need válasza PPeter (#1210) üzenetére


need
addikt

arrol mesélj nekem még melyik az a korong amit szeret és melyik amivel ne kisérletezzek..??

én az esetek 99% csak Verbát használok Tayo Y. hordozó rétegűt..)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1212) need válasza PPeter (#1210) üzenetére


need
addikt

most olvasgatlak a pio 110 fórumon éppen...!
és ott van szó valami oldalrol a http://www.cdgrab.hu
hogy feltörték vagy mi...!
szóval..én régen sokat jártam oda okosodni..és ha tied az oldal akkor minden elismerésem:))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1213) erdoke válasza need (#1211) üzenetére


erdoke
titán

A ''márkás'' lemezek közül szinte mindegyiket jól megírja. Egyedül a CMC 8X lemezekkel lehet gondja, bár nálam ezek is mennek normálisan (pl. Memorex egyes sorozatai, vagy a Verbatim 8X ''Pearl White'' széria régebbi darabjai. Az újak Ritek lemezek).
TY és MCC Verbatim lemezekkel nem lesz gondod.

A legjobb aláírás a héten

(#1214) toeri válasza FefeeX (#1203) üzenetére


toeri
aktív tag

De az LG-t, Sony-t meg a Hitachi-t is ismeri mind aki a Pioneer-t. Akkor most mi van? :DD
(Egyébiránt Pio HiFi-m van, de a TV-m Sony. A videóm viszont Panasonic. Én nem vagyok márkahű, igyekszem mindenből a legjobbat venni és nem a legnevesebbet. Ennek egyetlen hátránya a sok távirányító, de a PC-s DVD-íróknak olyanjuk nincs, így ez is kilőve. Ezek után adódik a kérdés, kit és miért érdekel, hogy az ''ucca embere'' mit ismer és mit nem???) :F

Amúgy vettem 1 NEC 4550-et és tényleg jónak tűnik. Csak a gépem néz ki hülyén 4 optikai egységgel... :P

Ui. Ja és ha nem rövidítjük, akkor a Nippon Electric Corp. sokkal hosszabb név mint a Pioneer! :))

Üdv, toeri

(#1215) FefeeX válasza toeri (#1214) üzenetére


FefeeX
veterán

Attól még hogy valamire azt mondják, nem biztos h a legjobb, tehát lehet hogy jobban járnál egy márkával, mindent egy helyről lehet írányítani, és hidd el, nincs akkora különbség, de ez onsjuk mindegy...
Az egy másik dolog hogy mi tűnik jónak, nekem PIO van és nekem az tűnik jónak, de a NEC is az. Viszont már nem jobb...
De egyébként az egész teljesen mindegy, annyi h a 2 szuper közül azt veszem inkább (olcsóbban!!) aminek nagyobb az imázsa is...

[Szerkesztve]

(#1216) toeri válasza FefeeX (#1215) üzenetére


toeri
aktív tag

Namost bőven elég, ha az egyik kütyü távirányítója ismeri/meg tudja tanulni a többit. (És ez nálam így is van.) Ami pedig a ''valamire azt mondják'' kitételt illeti, hát igen; pont erre írtam, amit. Csak félreértetted. Nem azt veszem amire mások ''azt mondják''. Azt veszem, amelyik tényleg jobb. (Ez ugye felvet bizonyos nehézségeket a vásárlásnál, de leküzdöm őket.) ;)
És épp ezért nem tűnik reálisnak a te márkafelfogásod. (Már elnézést, hogy szólni mertem.) Mert nincs olyan gyártó, amelyik mindenben előbbre lenne a többinél. Vagyis ha mindenből a legjobbat akarod magadnak (mármint ami neked a legjobb), akkor bizony vegyes cuccaid lesznek. Nem kell szeretni, de ez van. :P

Üdv, toeri

(#1217) FefeeX válasza toeri (#1216) üzenetére


FefeeX
veterán

Nah akkor utoljára:
-1: az hogy szerinted a legjobb a cucc amit vettél az egy dolog, az meg egy másik hogy tényleg az-e, de neked az a legjobb, és ez számít. Nem az hogy más mit gondol. Ez így korrekt.
-2: nem az alapján döntöttem a pioneer mellett hogy ez a neve, t.i. semmi másom nincs pioneer... egyedül annyit mondtam: AMI IGY IS VAN: a NEC nem jobb mint a PIO. Ennyi. És ha kettő közül kell dönteni, szimpátia dönt--> PIO ismertebb, meg szebb a neve.

Tehát előszörre sem azt irtam hogy vegyél Nike írót mert az jó, hanem ezt. Ennyi. Szólni meg lehet, csak ne csavard ki azt amit irok.

(#1218) somodisoma válasza ifarkas (#1197) üzenetére


somodisoma
senior tag

Köszi a kielégítő választ! de sajna begazolódott amitől féltem, mégpedig, hogy Nincs NEC, vagy PION. a többibe (amit felsoroltál nem nagyon bízok....) Esetleg a HP, ami szóba jötehtne, majd át kell gondolnem egy kicsit. Mégegyszer köszi! :R

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#1219) toeri válasza FefeeX (#1217) üzenetére


toeri
aktív tag

Nem csavartam ki semmit. Csak felhívtam szíves figyelmedet, hogy mit se számít, hányan ismerik fel a ''ucca emberéből'' a márkanevet. És ezt tartom. :P

Más. Amit szimpátiának gondolsz az valójában marketingeszköz és a reklámpszichológia fegyvertárából van. (És pont úgy működik, ahogyan leírtad: ''PIO ismertebb, meg szebb a neve.'' -esetleg még hozzá lehet tenni, hogy a boltban szemmagasságban lévő polcon van a kijárathoz közel.) :DD

De ezzel sincs semmi gondom, mint ahogyan a Pioneer-rel sem, ezért is mondtam, hogy van másom is belőle. S nem azért, hogy az legyen a fővágány. És azt sem mondtam, hogy melyik a jobb. Tegyél úgy mint én: vegyél mindkettőt! :C

Üdv, toeri

(#1220) bozso67


bozso67
csendes tag

Most vettem LG-t a Mistralban.
Dupla hiba volt.
Szerintem: nem ír
Szerintük: majd 14 nap mulva megmondják.
Nem hagytam ott, hogy a fa alatt legalább egy olvasó legyen.
Majd ünnepek után tesztelhetik.

Üdv, Zsolt

(#1221) FefeeX válasza bozso67 (#1220) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem értem az ilyet miért nem lehet egyből kipróbálni, basszus, 10 perc alatt kiderül minden.
Nem is lenne olyan nagy cucc...
Csak hát az emberek lusták... :(

(#1222) lionhearted válasza bozso67 (#1220) üzenetére


lionhearted
őstag

Nekem van 2 LG DVD íróm, meg 1 combom, és semmi probléma nincs vele. Sőt nagyon jóóók! Az, hogy RAM-ot is ír, meg duplán jó.

[Szerkesztve]

Tegnap még működött...

(#1223) bozso67 válasza FefeeX (#1221) üzenetére


bozso67
csendes tag

a CD olvasás írást és a DVD olvasást ki is próbálták,
de a DVD írást nem akarták, a jogszabály erre nem kötelezi öket.
Azóta okosodtam. pl:
http://www.mistralpanasz.tar.hu/

de bocs ez már nem ez a fórum

Üdv, Zsolt

(#1224) koko88


koko88
senior tag

mindnekép piooner-t vagy plextort!

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#1225) sasa 01 válasza FefeeX (#1203) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Azzal nem tudsz RAM-ot írni, bár BitSetting és RPC1 firmware van hozzá.
NEC 4550-el tudsz RAM-ot írni és van hozzá BitSetting és RPC1 firmware.
Ha a Pioneer DVR-110D-be beflesseled a 110 firmwaret tudsz RAM-ot írni, de a 110-hez még sehol se láttam BitSetting-es firmwaret. Há látsz szólj.
A NEC ráadásul nagyon gyorsan olvas még RW lemezeket is.

(#1226) IRON STORM válasza sasa 01 (#1225) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pio 110-hez is van bitsettinges firm. 8.37 buffalo

[link]

Csak a TDi!

(#1227) sasa 01 válasza IRON STORM (#1226) üzenetére


sasa 01
csendes tag

De a NEC akkoris gyorsabban olvas.

(#1228) IRON STORM válasza sasa 01 (#1227) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen ez így van:)
ezért is van NEC íróm is...

Csak a TDi!

(#1229) sasa 01 válasza IRON STORM (#1228) üzenetére


sasa 01
csendes tag

Nekem is. :)

(#1230) TeeJay válasza sasa 01 (#1227) üzenetére


TeeJay
félisten

de a Pioneer meg jobban olvas bajos lemezeket:P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1231) PPeter


PPeter
addikt

Nekem meg van mind a három (sőt, összesen 17 íróm van). ;] :P

Nem unalmas ez a ''nekem ilyen van, ezért ez a jobb, bibibííí'' műsor? :D :F :(

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1232) TeeJay válasza PPeter (#1231) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ja neked nehéz azt mondani hogy bebe ez jobb a többi 16tól :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1233) Red spot válasza bozso67 (#1220) üzenetére


Red spot
tag

1 erős tipp cseréld be ráfizzel egy teac-ra az rádásul halk is...

DÖGÖLJETEK MEG!NEM NEM TI!HANEM ŐK!!

(#1234) Red spot válasza TeeJay (#1230) üzenetére


Red spot
tag

a teac a legjobb :P egy pio mellet halláskárosodást lehet kapni :DDD

DÖGÖLJETEK MEG!NEM NEM TI!HANEM ŐK!!

(#1235) Troy.


Troy.
addikt

qrva életbe :( :( utaálom a NEC-et

kb van egy 2 éves olvasóm, és most alig olvas dvd-t . 10ből 2 őt kb. :O :( :(( :(( :((

[Szerkesztve]

.

(#1236) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Hi mindenkinek!
Lenne egy érdekes kérdésem.(szerintem)
Hogy lehet az hogy rózsaszín Arita lemezt az íróm hol megírja hol nem? :F (egy szériát megírtam vele kb.:fél éve aztán nem találkoztam vele és most megint van de most nem akarja megírni)Az íróm egy elég régi Sony DRU 510a legújabb firmwaréval
A segítséget előre is köszi.

(#1237) PPeter válasza Dragbajnok (#1236) üzenetére


PPeter
addikt

Ha fos lemezt használsz, akkor ne csodálkozz. Az íródba inkább próbálj normális, de régebbi (4x-es) lemezt venni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1238) pöpö


pöpö
tag

Hali mindenkinek!!
van egy kis problémám! :O
Most vettem egy pioneer 110d-t!
A hiba a következő;
Nem mindig akarja elolvasni a lemezt!!! :O
Mit tehetek ilyenkor???


[Szerkesztve]

(#1239) PPeter válasza pöpö (#1238) üzenetére


PPeter
addikt

Az írónak van saját topikja, ez itt nem problémamegoldó téma. Tedd fel ott a kérdésed, valamint nem ártana tudnim, hogy milyen lemezek ezek, milyen firmware van az íróban, hogyan van elhelyezve (kábelezls, eszközök sorrendje, beállítása), alaplap (vagy ATA/IDE vezérlő) típusa, chipkészlete, rendszer, telepített CD/DVD-s programok stb. és azt sem mindegy, pontosan mit jelent, hogy ''nem akarja elolvasni'' (fel sem ismeri, menet közben áll le és még sorolhatnám).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1240) PPeter válasza Troy. (#1235) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet hogy gagyi lemezeket használsz, esetleg elkoszolódott vagy halódik a drive (2 év alatt szét lehet nyúzni). De pontosan milyen lemezeket nem olvas, vagy mit jelent, hogy ''alig'' olvas? CD vagy DVD? Gyári vagy írott, újraírható?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1241) sasa 01 válasza IRON STORM (#1226) üzenetére


sasa 01
csendes tag

8.37 :F
Nem 1.37 lenne?

Tudsz japánul? :D

(#1242) PPeter válasza sasa 01 (#1241) üzenetére


PPeter
addikt

Hidd el, 8.37 (a Buffalo néven forgalmazott drive-ok firmware sorszámozása így különbözik).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1243) sasa 01


sasa 01
csendes tag

A BenQ DW-1650-et mikor lehet kapni?

(#1244) gg72 válasza sasa 01 (#1243) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem hamarosan, mert a 1640est szinte már sehol... Most akartam én is beruházni egyre, de már nem lehet kapni, a 1650est meg még nem...

(#1245) question man


question man
tag

Mindenkinek csak ajánlani tudom az új írómat eddig volt egy samsung 552b de le lett cserélve egy w-162c-re és ez mérföldekkel jobb 1.-csendesebb 2.-kompatibilisebb a lemezekkel 3.-nem rezonál mint az elődje . lemez evésben pedig leverzt egy PIO-t és egy Asus-t is méhg a legmocskabb írható média anyagot is megégeti ált gond nélkül és mi9vel már túl van kb 30 4x-es arita megírásán így mindenképp jól ír és nem is volt még vele gond :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#1246) mr_knight válasza question man (#1245) üzenetére


mr_knight
senior tag

Örülök neki, hogy meg vagy elégedve az íróddal, de lemezekkel meddig leszel meg elégedve? Egy-két év vagy még annyi se, mert a Samsungok (TS)-ek eléggé rosszul írják az Arita-kat... :( Tapasztalat ! Mindig mondom az embereknek, hogy vegyenek rendes/márkás lemezeket, de nem hiszik el, majd csodálkoznak mikor az egész DVD gyűjteményüket, újra kell írni azért, mert 40ft-al olcsóbb lemezre írnak! :( Ti tudjátok... Nem az én bajom lesz. :)

(#1247) FefeeX válasza question man (#1245) üzenetére


FefeeX
veterán

én is rácsodálkoztam egy ilyen íróra, haver ezt vette meg, és láss csodát, beolvasott 2 olyan lemezt amit már akkor vittem oda mikor a negyedik drájvom sem (pio 110) olvasta be és az gond nélkül vitte, szóval frankó egy meghajtó annyi szent...

(#1248) hol


hol
csendes tag

sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni. DVD író vásárlás elött állok és nem igazán tudom eldönteni mit vegyek. Ki erre ki arra esküszik .Tudom mindenki hazabeszél de gondolom mégis van egy olyan márka tipus amire azt mondjátok hogy megbízható gyors csendes keveset hibázik.
amit én nézegettem az a plextor lenne
de nem tudom hogy milyen is valójában
ezért kérlek titeket hogy segítsetek nekem
köszönöm

Attila

(#1249) mr_knight válasza hol (#1248) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ha, ezek a feltételek kellenek akkor a: BenQ 1640-eset ajánlom vagy megvárod az új BenQ driveokat ! ;) No meg persze márkás lemez, Ricoh +R vagy Verba - ill. + !! :o

(#1250) FefeeX válasza mr_knight (#1249) üzenetére


FefeeX
veterán

csatlakozom a hozzászóláshoz, BenQ. (nekem egyébként pioneer 110-em van...)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.