Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19001) slaci007


slaci007
senior tag

Hát ennyi fajta lemezt találtam itthon,még itt is meg lehet nézni a lemezeket.

Plexutilities

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#19003) Giovanny válasza jeni (#19002) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen láttam,beszéltem is a tulajjal,nem is tudom..Plextor PlexWriter Premium vagy Plextor PlexWriter Premium 2 nagyon piszkálja a fantáziámat:)

Zero Defect.No Compromise !

(#19004) jeni válasza Giovanny (#19003) üzenetére


jeni
félisten

Ha egyáltalán kapsz még olyat a neten,akár a Vaterát akár az Ebay nézzed,szinte nincs is belőle,expressz még nem is néztem.

(#19005) Kcsabi válasza jeni (#19002) üzenetére


Kcsabi
tag

Van itt egy jó Pioneer 216L író is[link], meg INFOME R30 is[link]

(#19006) Giovanny válasza jeni (#19004) üzenetére


Giovanny
őstag

Hát ez az,nincs....valami alternatíva kellene :)

Zero Defect.No Compromise !

(#19007) M107 válasza verybigboy (#18992) üzenetére


M107
addikt

:R

NO 1 író új írja a Jvc CD-R -eket (++ más minőségi CD-R -RW lemezeket), hogy öröm hallgatni...

Anno jó vétel volt :C :U ;)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19008) M107 válasza Giovanny (#18968) üzenetére


M107
addikt

:R

PIO 206D BD-RW

Minőségileg tudja írni, hozza a megszokott PIO minőséget.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19009) Giovanny


Giovanny
őstag

Köszönöm srácok a sok segítséget,de tényleg!! Most ahogy nézem az árakat,illetve a kínálatot is,rájöttem hogy ami kapható is az 5.000-20.000-ig kiterjedt.Nos,az egyetlen szempont részemről csak a CD írás minősége jelenleg,tehát ha lenne valaki aki tudná az itt ajánlott írók között ajánlani valamelyiket a fent említett célra nagyon megkönnyítene a dolgomat.Mert megmondom őszintén fogalmam nincs melyikkel járok a legjobban..
Most írtam 1 cd-t Ashampoo Burning Studio 12 a Pioneer 109-el,de nem tudom megnézni az írás minőségét,mert a nero disc speed azt közli velem hogy a meghajtó nem támogatja ezt a funkciót....( esetleg más mivel is lehet megnézni ? )

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#19010) jeni válasza Giovanny (#19009) üzenetére


jeni
félisten

az Asus ,a Plextor, a Liteon és a Samsung írók tudnak a lemezeket tesztelni
abból egyik sem tud 4x sebességgel írni a CD-t

[ Szerkesztve ]

(#19011) Giovanny válasza jeni (#19010) üzenetére


Giovanny
őstag

Azt sem tudtam.. :B

Zero Defect.No Compromise !

(#19012) Orgi válasza Giovanny (#19009) üzenetére


Orgi
őstag

Én régebben beletoltam némi pénzt hifizésbe, Plexwriter Premium 1 íróm volt (illetve most van egy Premium 2-őm) és azzal grabbeltem le az eredeti lemezeket majd írtam ki normális lemezre. MAM-E Gold (kb 450 ft/db) illetve vmi Fuji studio lemezt próbáltam, szerintem elég jól szóló másolatokat lehetett így készíteni.
Ha van rá lehetőséged a Plexwriter jó író, árát nem tudom megéri-e (ez kb hit kérdése), de nekem úgy tűnt hogy a használt cd-r lemez is eléggé számít, néha azt sem egyszerű beszerezni.

(#19013) M107 válasza Orgi (#19012) üzenetére


M107
addikt

:R

Igazat adok teljes mértékben.

Régi jó CD írók és régi lemezek ha még kapsz .....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19014) jeni válasza Giovanny (#19011) üzenetére


jeni
félisten

Nyám-nyám :B
http://prohardver.hu/hir/megujul_a_plextor_premium_minosegu_cd-iroja.html
hülye Windows Phone 8 ;]

[ Szerkesztve ]

(#19015) Kcsabi válasza jeni (#19010) üzenetére


Kcsabi
tag

A Plextor régebbi termékei tudják a 4X-es írást.
A 712A is tudja és tesztelni is tud.

(#19016) jeni válasza Giovanny (#19011) üzenetére


jeni
félisten

Janiiii

én nem várnék azzal a Plextorra vagyis a 712A-ra mert még az sem lesz neked ha más valaki viszi el

A Plextor régebbi termékei tudják a 4X-es írást.
A 712A is tudja és tesztelni is tud.

ebben nem vagyok benne,hogy ez még eredeti Plextor viszont SATA csatis

[ Szerkesztve ]

(#19017) Ottó58


Ottó58
senior tag

Nem akarok ünneprontó lenni, de a 712 nem hajlandó a Verbatim cd lemezt megírni!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19018) jeni válasza Ottó58 (#19017) üzenetére


jeni
félisten

Sosem volt 712A írom,igy nem is tudhatom,hogy melyekkel nem birkózik meg

Jani:
akkor a Pioneer BDR-207 vagy a újabb 208-s vedd.

(#19019) Giovanny válasza jeni (#19018) üzenetére


Giovanny
őstag

Ááá..pont a verbatimből van sok lemezem,ilyen nincs :W A Pioneer 208 jónak tűnik,csak jó lenne látnom egy grafikont az írási minőségéről,esetleg az újabb Plextor blu-ray írókból melyik tud 4x írni?

Zero Defect.No Compromise !

(#19020) jeni válasza Giovanny (#19019) üzenetére


jeni
félisten

Plextor nagyon drágán keletti magát (liteon belsős)azt Asus vagy Liteon íróként vedd.
Továbbra is a Pioneer BDR-208 írót és teszt képes Samsung SH-83L(ez van az aprón) vagy a SH-123L(gyorsabb picivel)

[ Szerkesztve ]

(#19021) Giovanny válasza jeni (#19020) üzenetére


Giovanny
őstag

Akkor Pioneer BDR-208 tud tesztelni is a megírt lemez minőségét?

Zero Defect.No Compromise !

(#19022) jeni válasza Giovanny (#19021) üzenetére


jeni
félisten

Nem,Pioneer nem tud tesztelni.
Amellett kell egy teszt képes írót használnod ami Asus,Plextor,Samsung vagy Liteon,jó a Sony de azt már nem kapni Sehol.

gg72

a Verba lemezt a HTL változatot 2x seb. megírva rossz eredményt ad?

(#19023) Flashget válasza Giovanny (#19019) üzenetére


Flashget
félisten

Pio 207 és az Infomedia R30-at így írta 4x sebességen

Infome R30-at 8x-an így:

A 208 sem írhatja rosszabbul szerintem.

Realme GT Master Edition

(#19024) Giovanny


Giovanny
őstag

Szereztem egy samsung írót,este megnézem hogy mit produkál Pioneer 109,kíváncsi leszek az eredményre.

Zero Defect.No Compromise !

(#19025) Giovanny


Giovanny
őstag

Nem tudom hogy ez mit jelent,mivel eddig még nem csináltam ilyet,szóval ez jó,rossz,vagy nagyon rossz?

Zero Defect.No Compromise !

(#19026) Moonwolf válasza Giovanny (#19025) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem tűnik rossznak.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19027) Giovanny válasza Moonwolf (#19026) üzenetére


Giovanny
őstag

Pioneer 109-el van írva 4x sebességgel.

Zero Defect.No Compromise !

(#19028) miko_


miko_
tag

Sziasztok!

A Sony/Optiarc 7280s mellé szeretnék egy tesztképes írót, az se lenne baj ha aránylag jó minőségbe írna.

Ezekből melyiket érdemes?

LITE-ON iHAS122-04 Fekete OEM
PLEXTOR PX-891SA Fekete OEM (Ha jól tudom Lite-On klon)

Igazából az ára nem érdekel amelyik jobb azt veszem.

Előre is köszi

(#19029) balintka válasza miko_ (#19028) üzenetére


balintka
addikt

Nekem a Plextor van, tudom ajánlani!

(#19030) jeni válasza miko_ (#19028) üzenetére


jeni
félisten

nekem meg Asusból átfrisstett Plextor van meg ami totál azonos a Plextor kiadással,kivéve az előlap festése amiben eltér (kettő között amiben eltér még az a LED:Asusnak ZÖLD a Plextornak KÉK színű)
jóval olcsóbban ugyanannyi garival :K,

[ Szerkesztve ]

(#19031) miko_ válasza jeni (#19030) üzenetére


miko_
tag

Igen de olyan ASUS-t már nem lehet kapni ami LiteOn klon . Ahogy néztem már mind LG klon. Akkor sztem marad a Plextor.

(#19032) miko_ válasza miko_ (#19031) üzenetére


miko_
tag

De ahogy nézem lehet nem is LG hanem Samsung klon.

(#19033) jeni válasza miko_ (#19031) üzenetére


jeni
félisten

Asus DRW-24B5ST BOX azaz dobozos ez még Liteon Klón

A legújabb Asus F1ST az már Samsung klón.

[ Szerkesztve ]

(#19034) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről az új fajta Asus F1ST íróról? :))

(#19035) miko_ válasza tomaszka88 (#19034) üzenetére


miko_
tag

Hát elvileg SAMSUNG SH-224DB klón. Inkább azt vedd. Szebben pörköl mint az ASUS a firmware miatt.

(#19036) Flashget válasza miko_ (#19035) üzenetére


Flashget
félisten

és jitter kívételével azzal is tud tesztelni Kprobe2-vel.

Realme GT Master Edition

(#19037) Casanova*


Casanova*
veterán

Samsung SH-224DB/BEBE fekete vagy Asus DRW-24B5ST fekete ???

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19038) jeni válasza Casanova* (#19037) üzenetére


jeni
félisten

pár embernek a Asussal gondja volt a gyári firm miatt(kompatibilitási prob.) de ezt át lehet alakítani Plextorra és akkor nem lesz gond.DE EZ csak az Asus lapnál voltak problémák,csak bizonyos egy fajta lapnál

nálam semmi gond nem volt,sem a gyári Asus sem a Plextor név alatt.

A Samsung is jó de ha kimondottan a teszt miatt vennéd akkor a Samsung kiesik mert az nem tud jittert mérni és az a DVD lejátszók miatt fontosabb lenne,ez esetben az Asus-t vedd. Ha nem fontos akkor bármely kettőt megveheted.

(#19039) Casanova* válasza jeni (#19038) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19040) balintka válasza jeni (#19038) üzenetére


balintka
addikt

Nemcsak az Asus lapnál, hanem Gigabyte-nál is. Nem egyedi probléma!

Casanova: Plextorra átalakítás nélkül lebeszélnélek a B5ST-ről!!!

[ Szerkesztve ]

(#19041) Casanova* válasza balintka (#19040) üzenetére


Casanova*
veterán

marad a samsung! nem akarok szívni,kínlódni az asussal. :N köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19042) DroiDMester válasza balintka (#19040) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Öcsém már kezd elegem lenni belőled, hogy miért isteníted a PLEXTORT! mikor az ASUS is 1000.% -ban ugyan az! csak másik előlap meg más FIRMWARE, ami 20.másodperces művelettel PLEXTOR -ra varázsolható 100.% os biztonsággal! :K

De azt hiszem ezt már kitárgyaltam veled, mikor FELESLEGESEN kidobtál az ablakon +7.e ret! hogy kapjál egy plextor feliratú előlapot, meg kék led et!

Nem mindenkinek vak 5.e helyett 12.e dettó ugyan arra az íróra feleslegesen!

Nem kéne mindenkit lebeszélni, mert neked PLEXTOR feliratú Lite-ON íród van!
A tied is csak egy át FLASH -elt Lite-ON író! az hogy gyárilag tették meg, nem te otthon az már teljesen lényegtelen! :C

És a tisztázás végett nem sértésnek szántam amit írtam, csak amióta neked plextor van mindenkit arra próbálsz rábeszélni, és már kezdtem megunni a hozzá állásod! :U

u.i: és mivan akkor ha f.talicska? egyébként nálam a gyári ASUS FW -is tökéletes hibamentes volt! akinél meg nem okés 20.másodperc alatt PLEXTORT csinál belőle ENNYI....... :K

nem kimondottam mostani esetre értettem, de már nem 1X olvastam hogy ne asus -t vegyen hanem plextort!

[ Szerkesztve ]

(#19043) balintka válasza DroiDMester (#19042) üzenetére


balintka
addikt

Öcsém! Az Asus B5ST alapból egy f.stalicska! ez van!

Ki istenítette itt a Plextort? Tudsz te olvasni, értelmezni?? Mit írtam? az írtam, h a B5ST ÁTALAKÍTÁS NÉLKÜL sz.r! Nem azt, h a Plextor az isten.

Ahhoz meg semmi közöd, h nekem van-e 12 ezer Ft-om Plextor íróra! Azért adtam el a B5ST-t, mert elkapott az ideg, ha ránéztem és megláttam az Asus feliratot rajta. Nem kevés ideget okozott nekem.

MÁSRÉSZT! ÉN SENKIT nem beszéltem rá, h adjon ki rá 12 ezret! Ne hazudozzál már itt össze-vissza. Arra meg nagyban sz.rok, ki mit vesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19044) balintka válasza DroiDMester (#19042) üzenetére


balintka
addikt

Másrészt anno pont az itteni fórumozók tanácsolták, h vegyek B5ST-t, amivel befürödtem! Erről nem tehet, aki javasolta, mert nem tudhatta. De ezek után semmiképp nem javasolok olyan cuccot, amivel másnál is kompatibilitási problémát okozhat!! szerencsére magától meg is fog ez oldódni, mert lassanként kikopik a boltokból a B5ST. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#19045) Flashget


Flashget
félisten

2-3 éve a plextor csak úgy került szóba mint tesztképes író.
ajánlani asust ajánlottunk átflashelve plextor vagy liteon-ra, mert ugyanazt tudta lényegesen olcsóbban. Amennyiben valakinek nem a garancia volt fontosabb egy 5K-s írónál, hanem az írás mínősége.
mikor vettem a LiteOn 624B-t 7,5K volt a klónjai az asus 5K körül a Plextor 10K volt. Drágábban adták mint azt aminek a klónja volt...irreálisan túlárazott volt.

Realme GT Master Edition

(#19046) Flashget válasza balintka (#19044) üzenetére


Flashget
félisten

legjobb tudomásom szerint a kavart a Z77 chipset okozta. Mivel mindkét hardver szinte egyszerre jelent meg a piacon akadhatnak inkompatibilis dolgok amiket a gyártók a visszajelzések alapján javíthatnak.

Realme GT Master Edition

(#19047) balintka válasza Flashget (#19045) üzenetére


balintka
addikt

Amikor vettem, még nem volt megoldva a Plextor-flash, csak kb. utána 1-2 héttel került ki a post a fórumra.

Ezek az eredeti Lite-on-ok is tetszenek, az a 7,5 ezres ár pont középút a klónok között.

Lite-onból melyik most a legújabb típus?

Nálam H87 chipset van, amivel szintén nem megy a B5ST. Nem is lenne probléma, ha adnának ki rá fw frissítést, de semmit se kapott. Bezzeg a Plextor megy... Gyárilag 1.06-os fw-el jött.

[ Szerkesztve ]

(#19048) DroiDMester válasza Flashget (#19045) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a GARANCIA NEM VESZIK EL! ha az asus-t át flash -eled Plextor ra, mert bármikor vissza tehető a gyári ASUS FW -az íróra és mehet garanciába!
Ha pedig annyira meghal az író hogy nem lehet vissza flash -elni akkor úgyis mindegy, mert szervizben se fogják megtudni hogy bele lett nyúlva.
A másik meg az hogy ilyen 3-4.e res(mert ugye a boltoknak és nagykereknek a nettó árat kell figyelembe venni) tételeket még meg se vizsgálnak hogy mi van vele kapásból küldik a csere darabot!

Tehát SEMMI félnivaló garancia ügyben, ez sem lehet hátrány aki asus -t vesz!

Z77. es ASUS lapom van, meg van egy P67 is és mind 2.ben hibátlanul ment az asus FW -vel is az író! Pont hogy a intel 8x lapokkal van gond!

[ Szerkesztve ]

(#19049) balintka válasza DroiDMester (#19048) üzenetére


balintka
addikt

Ez igaz. De azért mert a te gépeddel inkompatibilis, azért nem cserélik ki gariban! Erre nem vonatkozik a gari.

Az az Asus hibája, h nem orvosolja ezt fw frissítéssel.

(#19050) jeni válasza balintka (#19047) üzenetére


jeni
félisten

nem biztos,hogy az írót kell frissíteni hanem az alaplap chipset-jet!

az,hogy a Gigabyte sem komálta az Asus mellett és az a bizonyos Gigabyte-Asus lapnál van azt nem tudhatja senki sem előre!

én egy Asus Maximus V Gene lapba tettem be és Asus-ként semmi bajom nem volt vele-át tumixoltam Plextorra és azzal sincs gond,
tehát itt nem az Asus írót kell bántani hanem a lap gyártójának a chipset-jét,driverét illetve annak a frimjét.
mert ha semelyik alaplapi driverrel nem jó akkor egyértelműen az Asus DRW-24B5ST a rossz de erről szó sincs!

itt egyértelműen kivehető ,hogy nem az íróval vannak gondok hanem az alaplapi vezérlőkkel !

nem tudom,hogy kinél,de épen Asus írója és Asus lapja volt aztán kiderült az én tanácsomra,hogy a Vezérlőpult/Eszközkezelőben legyen kedves betekinteni és ott kiderült,hogy nem megfelelő drivereket, illetve egyéb fontos drivert nem telepített fel! Feltelepítés után azóta is tökéletesen megy neki Asus-ként!

apropó!

pár éve volt egy olyan Intel mizéria mikor a P67 B2-s lapok megjelentek akkor annak intel chipjeik sorra behaltak,ezt a gyártás után vették észre és szó nélkül garanciában akár jó volt alap akár nem KICSERÉLTÉK egy B3-s lapra amelyen már a javított intel chip volt benne!

az én gépemben levő Asus lapot is kicserélték megkérdezés nélkül,csak annyit kértek,hogy időben jelezzem a csere szándékomat,mert egy darabig az új B3-s lapok hiánycikk volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.