Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) FefeeX válasza 3x3y (#1549) üzenetére


FefeeX
veterán

hmmm... a jó az nagyon gyengét jelent az igazí írókhoz képest...

(#1552) TeeJay válasza 3x3y (#1548) üzenetére


TeeJay
félisten

és árban? :P
mert szerintem az ár/érték a lényeg és abban lehet hogy a Pioneer nyerőbb
de nekem mindegy én is vagy ezt vagy azt vettem volna de maradtam a Pioneernél és bejött.
és másnak is ajánlom mert nem rossz kütyü. :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1553) erdoke válasza 3x3y (#1548) üzenetére


erdoke
titán

Már milyen szempontok alapján?

A legjobb aláírás a héten

(#1554) Necc válasza dnelb (#1522) üzenetére


Necc
addikt

Biztos, én ezt találtam :)
És mivel márkagyűlölő vagyok, nem is néztem tovább az LG-t :DDD
Amúgy a HP író is LG belsőre épül, megvenni teljesen felesleges.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1555) PpenoO


PpenoO
őstag

Pio vs Nec....hehe, legalább Benq elviszi a pálmát, míg eldől melyik is a jobb író :DDD
Csak jöjjön meg a 1655ösöm, nec szépen lejebb csúszik 1et, és átadja helyét Benqnak...mint mikor Sato elengedi Alonso-t :)) . Nec meg jó lesz olvasónak meg LF-re.


[Szerkesztve]

(#1556) dnelb válasza FefeeX (#1547) üzenetére


dnelb
veterán

Egy jó Samsungot tudsz mondani?(árral) :R :R

(#1557) FefeeX válasza dnelb (#1556) üzenetére


FefeeX
veterán

sajna nem took, de ahogy láttam, a TS(Toshiba-Samsung) írók nem LS-esek, csak a sima Samsungok, amikkel nem érdemes foglalkozni... persze lehet h tévedek, de azért akkor is a Toshiba az nagy név...(DVD-kkel kapcsolatban). Szóval jobb a NEC 4550. sztem... Vagy külföldről BenQ, de az már drágább lesz... NEC olyan 10 körül... [link]

(#1558) PPeter válasza FefeeX (#1557) üzenetére


PPeter
addikt

Már nincs külön Samsung és Toshiba, csak közös termékeik vannak ODD vonalon.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1559) ftc


ftc
nagyúr

Ma visszajött garanciából a 3540-es irom amit kicseréltek 3550A-ra.Jelenleg egy Benq 1655-s van a gépben.Sztetek érdemes meghagyni a NEC-et olvasónak?

(#1560) PPeter válasza ftc (#1559) üzenetére


PPeter
addikt

Ha normális lemezeket olavstatnál vele, akkor mindenképpen, mert azokkal nagyon gyors.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1561) ftc válasza PPeter (#1560) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát már csak azokat mivel 3 éves traxdatak fele olvashatatlan.Most átálltam Verba+Ridisc párosra..
Toshiba 1612 s Plextor cd iró akkor repól a gépből ki..

(#1562) PPeter válasza ftc (#1561) üzenetére


PPeter
addikt

Hát a Ridisc az jó eséllyel ugyanúgy kuka lesz (húszféle helyről vásárolják a lemezeiket, ingadozó minőség) ha meg esetleg az olcsó Verbatimot veszed (Peal White) akkor meg simán belefuthatsz ugyanabba a Ritek lemezbe, ami Traxdata márkanév alatt nem vált be...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1563) robi0604 válasza Necc (#1554) üzenetére


robi0604
őstag

Nem teljesen... Általában a HP, LiteON cuccokat használ...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1564) bozont válasza PPeter (#1562) üzenetére


bozont
veterán

A Fuji lemezekről mi a véleményed?Én azt hasunálok és ugyan csak fél éves a legrégebbi de az még tökéletes és eddig nem volt semmi gond az egyikkel sem.

(#1565) erdoke válasza bozont (#1564) üzenetére


erdoke
titán

Az újabb Fuji márkázású lemezek is mind Ritek gyártmányúak. Ahogy a Verbatim, Maxell, Philips és TDK 8X lemezek nagy része is. :O
Én nem tudom, mekkora gyártókapacitásuk van, de szerintem a Traxdata/Ridata és Arita márkájú lemezeiket már a Princo csinálhatja. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#1566) robi0604 válasza erdoke (#1565) üzenetére


robi0604
őstag

Az könnyen meglehet... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1567) PPeter válasza erdoke (#1565) üzenetére


PPeter
addikt

A Ritek most épít egy havi szinten 40 millió DVD-lemez gyártására alkalmas üzemet Thaiföldön.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1568) robi0604 válasza PPeter (#1567) üzenetére


robi0604
őstag

Akkor ez veszéjeztethet pár dolgot nem? :(((
PL: többen fognak náluk gyártatni...akár a nagyobb cégek közül is... :O

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1569) PPeter válasza robi0604 (#1568) üzenetére


PPeter
addikt

Már így is náluk készül sok minden (sok olyan lemez is, aminek nem RITEK a gyártókódja), szóval ez nem sok mindenen változtat, az irány már egy ideje adott.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1570) robi0604 válasza PPeter (#1569) üzenetére


robi0604
őstag

Igen.. csak már az a kérdés, hogy ez jó vagy rossz... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1571) PPeter válasza robi0604 (#1570) üzenetére


PPeter
addikt

Nézd, csak úgy tud egy technológia olcsóbb lenni, ha tömegtermék lesz, azaz kommersz lesz (a gyártása is). Ez meg magával hozza azt, hogy tömegtermelésre beállt távol-keleti cégek áraival nem lehet versenyezni (pláne nem egy multinacionális cég kezében lévő világmárka luxemburgi üzemével), így érthető mindenki az olcsó cégekkel fog dolgoztatni bérgyártásban. Ez volt/van/lesz.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1572) robi0604 válasza PPeter (#1571) üzenetére


robi0604
őstag

Igazad van...
Csak némel ysajnélatos esetben romlik a minőség is...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1573) erdoke válasza PPeter (#1567) üzenetére


erdoke
titán

Alig várom, hogy tömegesen elérhető legyen a 16X Ritek lemez is, aztán vehetjük majd azt is Verbatim, Fuji, Philips és TDK néven. :((

A legjobb aláírás a héten

(#1574) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

PPeter Erdoke ha egy mindenes DVD írót akarok és a legeslefontosabb szempont a DVD írás minősége akkor legujabb NEC /pio 111/benq 1655/plextor 755 vagy?

írni szinte kivétel nélkül made in japan plextor TYudenre vagy Verba TYudenre(pastel) írok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1575) Dare2Live válasza erdoke (#1573) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

premium kategoria mindig volt/van/lesz.... hameg nemfontos info kell akkor arra meg megvesszük a legolcsobb riteket ami pontaz mint a verba....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1576) robi0604 válasza Dare2Live (#1574) üzenetére


robi0604
őstag

benq 1655/plextor 716,755,760

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1577) szeva000 válasza Dare2Live (#1574) üzenetére


szeva000
addikt

egyértelműen a plextor 755 aztán Benq 1655 és a többi utánuk

(#1578) FefeeX válasza Dare2Live (#1575) üzenetére


FefeeX
veterán

no nem egésszen... ez nem így van, mert van egy sorrend az egy gyárban készült minőségek közt is, kinek melyik megy. Ha megveszed a szutykot az nem lesz olyan mint ami a verbának elad, bá ami oda megy se tökéletes... :)

(#1579) Söri


Söri
tag

Mi a különbség a retail és a bulk között?

(#1580) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

PPeter Erdoke ha egy mindenes DVD írót akarok és a legeslefontosabb szempont a DVD írás minősége akkor legujabb NEC /pio 111/benq 1655/plextor 755 vagy?

írni szinte kivétel nélkül made in japan plextor TYudenre vagy Verba TYudenre(pastel) írok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1581) erdoke válasza Dare2Live (#1574) üzenetére


erdoke
titán

TY lemezekkel nincs nagy különbség, még az LG írók is szépen megfaragják. :D
Nem hiszem, hogy megér bő 2X árat a Plextor, ha csak az írásminőséget nézzük. A BenQ-nál a LS-ért fizetsz vagy 2e Ft-ot fölöslegesen, de az közelebb van a Pio-NEC páros árához.

A legjobb aláírás a héten

(#1582) 3x3y válasza erdoke (#1553) üzenetére


3x3y
aktív tag

Halihó!

Nincs közvetlen tapasztalatom a 110-essel, mivel nem is veszek több Pio írót.
Most, a legutóbbi vásárlásomnál, azonban már kiakasztó volt, hogy a Nec a kőkorszaki, szinvonaltalan dvd-kel nem bírt el, így gondoltam, mégis veszek egy 110-est.
Az eladó a boltban azt mondta, nem érdemes venni 110-est, mivel eddig mindenki, aki vásárolt náluk, csalódott, nem ezt várták, és sok a selejt is belőle. Pedig bizonyos Pio-k jobban olvasnak, mint a Nec, mégis megint Nec-et vettem. Abban az íróban én még nem csalódtam.
:C

PF

(#1583) 3x3y válasza PpenoO (#1555) üzenetére


3x3y
aktív tag

A :C z én 1655-öm is jön két hét múlva.

PF

(#1584) uratti


uratti
tag

Hali
szerintetek egy Plextor PX750A jó DVDiró?
vagy van tőlle jobb is?
milyen a legjobb ami gyorsaságban és minőségben is jó?

help pls. :R :R :R :F

Aláírtam

(#1585) PPeter válasza uratti (#1584) üzenetére


PPeter
addikt

''Tőlle'' biztos nincs, ellenben tőle vagy nála bizonyosan akad jobb író, mivel valójában egy Panasonic vezérlős, OEM TEAC meghajtó. Ha egy kicsit olvasnál visszafelé, akkor láthatnád, melyik írót miért ajánljuk, valamint a populáris íróknak mind van saját topikja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1586) uratti válasza PPeter (#1585) üzenetére


uratti
tag

mégis melyik a jobb iró?
a 750-es is olyan butitott változat a plextornál mint a 740? :F

Aláírtam

(#1587) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Hi!

Végigolvastam ezt a topicot is és nem megy a döntés...
Pio 111(nem a D) vagy NEC4551?

A LF ne legyen szempont mert az hidegen hagy!


help
THX

Majd én tudom...

(#1588) slaci007 válasza Dare2Live (#1574) üzenetére


slaci007
senior tag

10-12e-ig NEC,25-30e-ig Plextor760a. :)

Tungsram 1896-2022

(#1589) Sdi válasza uratti (#1586) üzenetére


Sdi
addikt

Egyáltalán nincs lebutítva /mint ahogy a 740 sem volt/, csak nem a Plex saját fejlesztéséről van szó, hanem egy átvett íróról.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1590) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hi. Sztnék írót venni és a Plextor PX 740-en agyalok:). Nektek mi a véleményetek erről az íróról? Én mindenképpen Plextort akarok, de csak otthoni felhasználásra. Arra jó választás? THX.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1591) szeva000 válasza Scholes9 (#1590) üzenetére


szeva000
addikt

Ja,az jó író(hardveresen ua. mint a benq 1640),de hol kapsz még 740-et?Bár ezután már csak a 755 és 760 van,de azok drágábbak

(#1592) Scholes9 válasza szeva000 (#1591) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ty, és az Asus DRW 1608P a jobb vagy a Plextor PX 740?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1593) szeva000 válasza Scholes9 (#1592) üzenetére


szeva000
addikt

szerintem egyértelműen a 740,egy kis fw módosítással átlököd benq-nak és kész is a legjobb író:)

(#1594) Scholes9 válasza szeva000 (#1593) üzenetére


Scholes9
nagyúr

KK, ty meg is rendelem most rögtön:).

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1595) szeva000 válasza Scholes9 (#1594) üzenetére


szeva000
addikt

ment 1privi

(#1596) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

1655ről továbbra sincs senkinek infója?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1597) szeva000 válasza Dare2Live (#1596) üzenetére


szeva000
addikt

továbbra is annyi,hogy a mo-i benq-nak fogalma sincs mikor lesz.Kintről kell rendelni.Komolyan ezt mondták nekem

(#1598) Scholes9 válasza szeva000 (#1595) üzenetére


Scholes9
nagyúr

ment válasz a privire:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1599) FefeeX válasza Scholes9 (#1598) üzenetére


FefeeX
veterán

lehet még vhol szerezni plex 740et? mennyiért osztják?

(#1600) FefeeX válasza szeva000 (#1593) üzenetére


FefeeX
veterán

azért ez túlzás. Plex 755 és 760 után max...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.