Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) blattida válasza karib (#1749) üzenetére


blattida
nagyúr

Cédéről például Alcohollal, vagy Daemon tools-al. A Safedisc egy másolásvédelmi eljárás cédéken és dévédéken. A 3-as a harmadik generációs változat, kb 2003-ból. Főleg PC-s játékokat védenek vele, de előfordul audió lemezeken is. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1752) robi0604 válasza Gordiann (#1750) üzenetére


robi0604
őstag

Hát nem teljesen az... :)
Próbáld meg kiegyenesíteni és szintbehozni. Csak vigyázz el ne törjön.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1753) fatu


fatu
csendes tag

helló,
és is a nec-írókat nézegetem, és van néhány folt a témával kapcsolatban: a 4571-et sokan leszólták. ezek között gondolkodom, s bár a lemezre rajzolgatás nem fontos, de az a plusz 1000Ft nem olyan nagy érvágás, szóval valószínű rajzolós lesz. hacsak a firmware frissítéssel könnyen megoldható. szóval mi a különség, melyik a jobb, a 4551 vagy a 4571? illetve a firmware mükszik-e?

(#1754) Gordiann válasza robi0604 (#1752) üzenetére


Gordiann
őstag

Nem tudom mivel megfogni.... :(

(#1755) robi0604 válasza Gordiann (#1754) üzenetére


robi0604
őstag

Megmondom őszintén és ilyet 2 nagyon kicsi csavarhúzóval csináltam, de az kókány munka.
Talaálj valait, vagy ha van valami olyan ismerősöd aki műszerész, vidd el hozzá.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1756) Gordiann válasza robi0604 (#1755) üzenetére


Gordiann
őstag

Megprobálom.... de lehet aztán majd elviszem vmi műszerészhez...

Köszi

(#1757) robi0604 válasza Gordiann (#1756) üzenetére


robi0604
őstag

Nincs mit...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1758) as_Rock válasza erdoke (#1746) üzenetére


as_Rock
őstag

Hümm, és van ilyen író, ami tudásban teljesít annyit, mint a NEC3540?:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1759) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A BenQ DW1655 íróról amit tegnap vettem eddig sok jót tudok mondani.
Azokat a lemezeimet is beolvassa amit a régi NEC 2500@2510 nem tudott (bár ő nem is volt bajnoka az olvasásnak).
Az írási sebbessége lenyűgöző (számomra biztosan), a Nero Speed tesztjében az adatlemez WriteRightal 6 perc 47 másodperc alatt készült el, a nélkül viszont 5 perc 57 másodperc, SolidBurn funkciót használva viszon tovább csökkent az írási idő 5 perc 40 másodpercre.
''MCC 03 RG20''-as 16X-os minuszos Verbatimon próbálkoztam.
Egy ilyen adatlemezt 5 perc 7 másodperc alatt olvasott vissza.
8X osan 7 perc 54 másodperc alatt írja meg az adatlemezt.
Sajnos van azomban egy hibája a meghajtónak: nagyon terheli a cpu-t.
A Nero szerint:
1X 7%
2X 16%
4X 26%
8X 56%

De szerintem a 12725Ft ot megért. Bár a LightScrible szerintem sosem lesz használva, hacsak nemkapok ingyen megfelelő nyersanyagot hozzá.

Csak ajánlani tudom ennyiért :C .

[Szerkesztve]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1760) DraXoN válasza DraXoN (#1759) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Write Right és Solid Burn (nem a firmware-ben lévő adatokkat figyelembevéve) együttes használatával 16X os íráskor 5 perc 48 másodperc alatt végeztem az írással :))
Persze valójában nemálok úgy anyagilag, hogy ennyi Verbatim lemezt elírjak, ezért az elő írásom kívételével (figyelmetlenség) a többi mind szimulációban futott. :B
Nem tudom, így mennyire hitelesek az eredmények, de nekem tetszenek (még szép) :DD


[Szerkesztve]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1761) PPeter válasza DraXoN (#1760) üzenetére


PPeter
addikt

Szimulált eredrmények nem érnek túl sokat, sőt. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1762) erdoke válasza as_Rock (#1758) üzenetére


erdoke
titán

Milyen tudásra gondolsz? Az NEC 4551 elég jó vétel, ahogy a Pioneer 111 és a BenQ 1655 is.

A legjobb aláírás a héten

(#1763) erdoke válasza DraXoN (#1759) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, milyen processzorod és IDE-vezérlőd van, de én semmilyen különbséget nem találtam terhelésben más írókhoz képest. :F

A legjobb aláírás a héten

(#1764) eM'82 válasza PPeter (#1761) üzenetére


eM'82
addikt

Üdv,

DVD-író újításon töröm a fejem (a régi TEAC 2 év hű szolgálat után vsz. nyugdíjba vonul...)
Az alábbi 3 márka közül szeretnék választani: Pioneer, Benq, Plextor.

típusonként:
Pioneer 111D
Plextor 740A (ez ugye ''Benq belsős''...)
Plextor 750A
Plextor 716A
Benq 1640
Benq 1650
esetleg Benq 1670 (bár ez még ha jól tudom nincs Mo. piacon)

Abban kérném a tanácsodat/javaslatodat, hogy melyik író nem annyira válogatós a karcos lemezek visszaolvasásával kapcsolatban, ill. melyik a legmegbízhatóbb 12x 16x-os írásnál? (alapjáraton én csak 4x-esen írok DVD-t (ez tudja max:) ))
Egyébként a plusz-os lemezek v. a minusz-os lemezek a megbízhatóbbak az írás/visszaolvasás tekintetében/ill. melyik író melyiket ''szereti'' jobban?

Csak írónak használnám, évi szinten kb. 100-200 lemezt írnék vele...
Árban a Pio nyerne, de ha a Benq v. a Plextor a különböző írási tulajdonságaik miatt biztonságosabban írnának meg egy disc-et akkor nem sajnálnám rá kiadni azt a plusz párezret.

(#1765) Majstor


Majstor
senior tag

Üdv!
Szerintetek mely gyártó csinál legjobb/leghalkabb DVD írókat?
Mindenki agyondícséri a Pioneer termékeit...de nem hangos e egy kicsit?
(Régen volt egy szimpla Pioneer olvasóm...hát eléggé zúgott olvasás közben)
:U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1766) blattida válasza Majstor (#1765) üzenetére


blattida
nagyúr

A legjobb a Plextor és a Benq, igények és pénztárca szerint, a leghalkabb meg főleg sebesség kérdése, tehát az, amelyik a leglassabban olvas/ír ;] és a legjobban hangszigetelt! Bővebben majd akkor, ha részletezed, hogy mire kell! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1767) slaci007 válasza eM'82 (#1764) üzenetére


slaci007
senior tag

Plex760a,Benq1655 mind a kettő sokat javult az újabb firmwarekkel.Benq-t egyedül a
Focus Computernél,Magicomp mellett kapsz a Kálmán Imre utcában.
10.000 alatt a pio111d és az nec4550,4570 ajánlom.
Mindegyik van itthon,jók a tapasztalatok univerzális írónak a plextor a legjobb mellé olvasónak
egy nec író a jó választás,én is így használom. :DD

Tungsram 1896-2022

(#1768) robi0604 válasza eM'82 (#1764) üzenetére


robi0604
őstag

Természetesen, ha a minőség a fontos, Plextor vagy Benq (kb. ebben a sorrendben :) )
Olvasgasd az írók saját topicjait, nagyon sok fontos adatot megtudsz.
A plex 740, az Benq 1640. Szerintem nagyon jó író legalábbis nekem és még nagyon sok embernek bevállt.
A 1650, egy ''nagyjából'' továbbfejlesztett 1640. De lehet, hogy akkor már 1655-öt vennék, mert nem sokkal drágább és sokan dicsérik. És nem utolsó sorban nagyon jó áron van sok helyen.
A plex 750-re páran panaszkodtak, inkább a 755-öst vagy a 760-ast kéne venned. Ppersze, ha a pénztárcád engedi.
A 716-os, kuriózum. Nagyon jó írónak számít a mai napig is.
Hogy most ''+'' vagy ''-''-os lemezt használsz az teljesen lényegtelen megbízhatósági szempontból, a lényeg, hogy jó minőségű lemezre dolgozz. (verba, ricoh, plextor)
Archiválásra jobb egy picivel a ''+''-os.

Írási és olvasási tapastlatot sajnos csak a 1640-es Benq-ról tudok mondani, mert az van nekem. :)
Eddig teljesen jól olvasta a karcos lemzeket és szépen ír a jó minőségő adathordozókra.
Kicsit talán jobban szereti (mint szinte minden Benq) a ''+''-os lemezeket, de teljesen jól írja a ''-''-ost is. Elég sokat javítottak a fw-jén.

Akár milyen írót is választassz, lényeg, hogy normális lemezredolgozz, friss és jó fw-el.
A jó lemezírás titka: Jó író+lemez+fw...

Olvasgass vásárlás előtt és ha megvan tesztelgesd.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1769) eM'82 válasza robi0604 (#1768) üzenetére


eM'82
addikt

oks, thnx a választ.
először (még tudatlan, net-telen állapotomban:) ) még princo-ra írtam, aztán tavaly tavasszal vettem Ridatát, karácsony előtt Traxdata-t, idén jan.-ban viszont nem adtam lejjebb Verbatimnál.:)

úgyhogy az alapanyag jó. vsz Benq lesz belőle.:)

(#1770) eM'82 válasza slaci007 (#1767) üzenetére


eM'82
addikt

a teac írom az megmarad olvasónak, eladni már úgysem lehet, amíg megy alkohollal:) (az írófeje legalább is) addig a gépem rabja lesz:).

oks, majd még párszor megnézem mit tudnak ezek az új FW-es írók.

(#1771) tothbe


tothbe
addikt

Milyen irót tudtok ajánlani audio cd irásra? Vagy legalábbis milyen iró van még, ami tud alacson sebességgel irni vagy legalábbis nagyon jó minöségben zenét?
Mellette nem lenne baj a DVD irási képesség sem, vagy ha ez igy együtt kilöve, akkor mi a vélemény a SATA-s plextorokról, mint DVD pörkölö?

By(e) Tothbe

(#1772) robi0604 válasza eM'82 (#1769) üzenetére


robi0604
őstag

Szerintem jó választás... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1773) blattida válasza tothbe (#1771) üzenetére


blattida
nagyúr

A Plextor 716(sajnos már kifutó),755 vagy 760 tökéletes választás dévédére, cédére sem rossz, de arra ninkább várd meg a Premium 2-őt! A satás Plex szerintem fölösleges, ha csak már nincs szabad IDE csatlakozód az alaplapodon. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1774) robi0604 válasza tothbe (#1771) üzenetére


robi0604
őstag

Nemrég jelent meg a Plextor Prémium CD-írója, az biztos, hogy jóminőségben írja a lemezeket.
Ha jól tudom, a Benq és a plex is képes alacsony sebességgel cd-t írni, még talán némelyik nec is.
A Satas plxnek van topicja, ott olvashatsz róla.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1775) robi0604 válasza blattida (#1773) üzenetére


robi0604
őstag

De gyors vagy... ;] :P

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1776) blattida válasza robi0604 (#1774) üzenetére


blattida
nagyúr

A Benq sajnos nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1777) tothbe válasza robi0604 (#1774) üzenetére


tothbe
addikt

és a nec-ek sem igen, legalábbis ami most van annál 8x a minimum.
Akkor megvárom a premium2-t, viszont dvd-ben kénytelen leszek sata-t betenni, mert a két ide-t elviszi a dvd-olvasó + Majdani cd-iró és a másikat meg egy pata-s vinyó, amit meg nem akarok belassitani egy dvd- iróval, mert bár nem rendszervinyó, de azért használom eleget. Sata meg még van böven, de majd megnézem a sata-s plextor topicot.
Azért köszönöm a segitséget mindkettötöknek. :R

By(e) Tothbe

(#1778) robi0604 válasza blattida (#1776) üzenetére


robi0604
őstag

Akkor valszeg rosszul emlékeztem.. :B
Ezer éven nem foglalkoztam audio-cd-vel.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1779) blattida válasza robi0604 (#1778) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem hallgatsz zenét? Vagy nem írkálsz,mert csak és kizárólag eredeti lemezeid vannak? Vagy mindkettő? Vagy egyik sem? Hol az igazság? :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1780) poffsoft válasza blattida (#1779) üzenetére


poffsoft
addikt

odaát :C :DD

mp3, vag yha wav, kizárólag pendrivén :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1781) robi0604 válasza blattida (#1779) üzenetére


robi0604
őstag

Sajnos nincs hol hallgassak. Amit meg itthon hébe-hóba hallgatok, az fennte van a gépen.
De majd ha végre megint lesz kocsim... ;]
Amúgy az Nec-vel tudtam 4x-esen írni, de lehet, hogy rosstul emlékszem.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1782) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Milyen DVD-írót vegyek?

Szerintem Pioneer-t. Én nagyon meg vagyok vele elégedve.
Mindig 4x írok. Csendes, pontos és strapabíró.

(#1783) bLL^


bLL^
senior tag

10000Ft-ért mely modellek a legjobb ár/teljesítményűek az alábbi márkáktól? LG, Pioneer, NEC A választ előre is kösz. :)

(#1784) blattida válasza bLL^ (#1783) üzenetére


blattida
nagyúr

Pioneer: 111, NEC: 4571, LG: H20L, de az LG-t vegyük ki, mert az nincs partiban a többiekkel. Hacsak nem akarsz rettenetesen karcos lemezeket beolvastatni, mert arra az LG jó! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1785) bLL^ válasza blattida (#1784) üzenetére


bLL^
senior tag

LG cd írom van 3éve: beraktam és azóta olvas-ír-olvas-ír-olvas...ugyanez van az LG dvd olvasommal: semmi probléma nem volt vele szóval sztem nem olyan rossz márka. :R

(#1786) blattida válasza bLL^ (#1785) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy rossz. Csak a többiek jobbak. Ennyi. :) Amúgy használd egészséggel. :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1787) Alex91


Alex91
félisten

LG GSA-5169D-rol valami velemeny? Kozvetlenul tud tan digitalizalni es DVD-re irni analog jelforrasrol. Es az ara se veszes.

[kép]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1788) tope


tope
addikt

Pioneer DVD-111D OEM jó áron van 9600 Ft-ért ?

(#1789) robi0604 válasza tope (#1788) üzenetére


robi0604
őstag

szerintem igen.
Nagyjából átlagos ár.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1790) tope válasza robi0604 (#1789) üzenetére


tope
addikt

Köszi. Remélem enni fogja a Ricoh gold lemezeket szépen

(#1791) robi0604 válasza tope (#1790) üzenetére


robi0604
őstag

Szerintem szeretni fogja, de utánanézhetsz a topicjában.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1792) Sanyi_666


Sanyi_666
csendes tag

Hello!Valószinüleg eléggé egértelmü és mindenki által tudott kérdést tennék fel.A DVDknél és CDknél mit jelentenek a +r, +rw, -r, -rw? :F

(#1793) tope válasza Sanyi_666 (#1792) üzenetére


tope
addikt

r: írható lemez (recordable)
rw: újraírható lemez (rewritable) többször is fel tudod használni, ''mint a floppy lemezt''

(#1794) Sanyi_666


Sanyi_666
csendes tag

köszi!A +, - számit vmit?

(#1795) tope válasza Sanyi_666 (#1794) üzenetére


tope
addikt

erdoke vagy Ppeter már elmondta korábban, én meg nem jegyeztem meg, de van egy olyan topic is, hogy DVD lemez tapasztalatok inkább próbálj meg itt kérdezősködni [link]

(#1796) up


up
senior tag

Sziasztok!

Rokonnak kéne DVD író. Nem nagyon ért a gépekhez. Ezért a következő kritériumok vannak:
- megbízható, sokféle lemezt szeressen, sokfélét olvasson, ne nagyon hibázzon
- csendes
- dual layer, de gondolom ez ma már alap :)
- lehetőleg olcsó.

Az extrém, ritkábban használt formátumok támogatása (dvd-ram), csillivilli ficsörök valamint a csúcssebesség nem szempont!

Ötletek márkára, esetleg most kapható konkrét modellre?

Köszi :)

(#1797) up válasza up (#1796) üzenetére


up
senior tag

köszi, akkor egy NEC-et veszek :)

(#1798) blattida válasza up (#1797) üzenetére


blattida
nagyúr

Vegyél Benq-et! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1799) wolffy


wolffy
aktív tag

TEAC DVD írókról mi hír mostanában? Ki mit tud, milyenek, vagy haldoklik már ez a márka?

(#1800) erdoke válasza up (#1796) üzenetére


erdoke
titán

Ha gyengébb lemezeket is olvastana vele, akkor inkább egy Pioneer 111-es.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.