Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) biggamer válasza headhunter (#400) üzenetére


biggamer
veterán

Ilyen internetes rendelésről nem tudok sokat.
Nem vágják az embert ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#402) headhunter válasza biggamer (#401) üzenetére


headhunter
addikt

Én sem rendeltem még így, de jó árban vannak 2 év garanciával vagy lehet elnéztem és 1 év :F) A BENQ 1640-es írót egyetlen számítástechnikai boltban sem láttam árlistában!:Y

[Szerkesztve]

(#403) lazydog válasza strike-force (#396) üzenetére


lazydog
addikt

A liteON CD-írók nagyon jók voltak. A DVD-írókra ez már sokak szerint nem érvényes.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#404) lazydog válasza strike-force (#396) üzenetére


lazydog
addikt

Egy BenQ-t én is szívesen bepróbálnék.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#405) lazydog válasza biggamer (#394) üzenetére


lazydog
addikt

Az nem zavarna, ha nem olvasna rendesen ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#406) strike-force válasza biggamer (#399) üzenetére


strike-force
őstag

nemtom, mennyi most a jo ar, jelenleg nem Mo-on tartozkodom es en a masodik 1620pro-mat ugy vettem 45 dollarert ket hete, hogy adtak hozza 25 db 16x dvd+r-t es 25db 52x cd-r-t.... :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#407) biggamer válasza lazydog (#405) üzenetére


biggamer
veterán

Szerinted ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#408) biggamer válasza strike-force (#406) üzenetére


biggamer
veterán

Az király.:R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#409) lazydog válasza biggamer (#407) üzenetére


lazydog
addikt

Engem speciel zavarna. Ilyen manapság a Pioneer.:(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#410) biggamer válasza lazydog (#409) üzenetére


biggamer
veterán

Pedig sokan istenítik a 109-est. Tudsz róla valamit ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#411) lazydog válasza biggamer (#410) üzenetére


lazydog
addikt

Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#412) headhunter válasza strike-force (#406) üzenetére


headhunter
addikt

1 egyszerű kérdésem lenne, miért vetted meg a 1620pro-t és nem a 1625 vagy 1640-est? (Ár eltérés vagy tudás különbség miatt):F

(#413) erdoke válasza headhunter (#397) üzenetére


erdoke
titán

Egyik író sem ír 8X sebességgel CLV módban. A 1620-as BenQ nem is tudott 6X sebessséggel írni, a 1640-est még nem próbáltam. Nekem a 8X P-CAV teljesen jó.

Az említett FW-ek a 1640 egymás utáni vezérlőprogramjai, ha megfigyeled, csak egy betű változik. Minél későbbi az a betű az ABC-ben, annál újabb a FW (G-H-I-J-K).

A legjobb aláírás a héten

(#414) erdoke válasza headhunter (#402) üzenetére


erdoke
titán

A hazai disztribútor megegyezik az azonos belsejű Plextor PX-740-essel, így ők azt erőltetik, a BenQ 1640-et egyelőre be se hozták. :((
Én is Plextor előlappal vettem, de pár órával a beszerelés után már BSHB volt benne. :D

A legjobb aláírás a héten

(#415) erdoke válasza lazydog (#409) üzenetére


erdoke
titán

Úgy tűnik, a 110-essel megszűnt az (esetleges) olvasási probléma, tehát az csak a 109-re korlátozódik (= Asus 1608).

A legjobb aláírás a héten

(#416) zsulboy


zsulboy
senior tag

Remélem a 110 pio halkabb lesz mint a 109-es,mert nekem néha ugy szól mint egy traktor!:(

(#417) biggamer válasza erdoke (#415) üzenetére


biggamer
veterán

Hi.
A 110-es megjelent már, és mennyibe kerűl ? Ha nem, akkor mikor fog előre láthatólag ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#418) biggamer


biggamer
veterán

Most találtam egy topicot a Pioneer 110-ről, már most vannak benne hasznos infók.Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#419) headhunter válasza erdoke (#414) üzenetére


headhunter
addikt

Vásáróltál már a PIXMANIA-tól?

Most a 1640-es 10.761 és 12.042 Ft bruttó. (baráti ár+posta költség) Bővebben: link

A BSKB firmware-t felraktad ?
Láttam 1-2 újraírható lemez típust amit már 6-8-an írna. (DVD-RW 6x, DVD+RW 8x)

BSKB Firmware írási stratégiája médiakód szerint:

Kép 1.Bővebben: link

Kép 2.Bővebben: link

Kép 3.Bővebben: link


Üdv.: headhunter

(#420) erdeya


erdeya
senior tag

Sziasztok!

Vennék DVD-írót. Jót, olcsót.
Erről mi a vélemény??? Bővebben: link
Olcsónak olcsó...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#421) biggamer válasza erdeya (#420) üzenetére


biggamer
veterán

És ez most melyik tipusszámú ? Ennyit tudnak.:(((

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#422) BobChemistry válasza zsulboy (#416) üzenetére


BobChemistry
őstag

hallottad volna a 107-est...:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#423) erdeya válasza biggamer (#421) üzenetére


erdeya
senior tag

Állítólag 3520.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#424) headhunter válasza biggamer (#421) üzenetére


headhunter
addikt

A Tesco reklám újságja olyan mint, a zsákba macska. Gondolják lényeg a márkanév, típus mellékes.:Y

(#425) biggamer válasza headhunter (#424) üzenetére


biggamer
veterán

Ühmm... Azért mert igénytelenek.
Szerintem.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#426) xTc


xTc
aktív tag

hali!
1 kérdésem lenne: lg4163 vagy pioner 109 vagy valami nec író ? melyiket éri meg a legjobban megvenni? Fontos lenne a megbízhatóság,valahol ebben az árkategóriában. előre is köszi

(#427) Korcsii válasza xTc (#426) üzenetére


Korcsii
őstag

Nekem NEC 3540-m van, nagyon meg vagyok vele elégedve én ezt ajánlom.
A pionerről nem tudok túl sokat, de LG-nél szérintem jobb a NEC.

[Szerkesztve]

(#428) strike-force válasza headhunter (#412) üzenetére


strike-force
őstag

azert nem vettem 1625-ost, mert 60 dolcsi lett volna, a 1640-es meg 45. viszont mire odajutok, hogy kihasznalom a 1620pro meg a 1640 kozotti kulonbseget, addigra ugyis veszek jobbat. :D
valamint nagyot nyomott a latban a 1640 oem mivolta, es az is hogy a 1620-hoz adtak egy csomo lemezt, amire addigsem kell kulon penzt aldozni. :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#429) xTc válasza Korcsii (#427) üzenetére


xTc
aktív tag

thx a helpet. mástól is hallottam már h a nec írók jók. valószínűleg olyat fogok beújítani :) thx még1x by

(#430) fireman válasza erdeya (#423) üzenetére


fireman
tag

Tegnap vettem, 3520A.

(#431) erdoke válasza headhunter (#419) üzenetére


erdoke
titán

Felraktam már, és a QSuite 2.0-val már működik a SolidBurn, és van egy OverSpeed beállítás, ahol az írási sebesség korlátait ki lehet pippantani.
:C

A legjobb aláírás a héten

(#432) TeeJay


TeeJay
félisten

elmondaná nekem valaki hogy mi ez a halom
CAV Z-CLV meg minden ilyen verziós DVD írás???

nagyon érdekelne mert már CD íróknál is elakadtam pár fajta írási módon.

szóval aki gyorsan össze tudná nekem foglalni annak nevét imába foglalom:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#433) Enikő


Enikő
csendes tag

Ki tud valami infót az LG4165-ös DVD íróról? Milyen???:F:F

(#434) erdeya válasza fireman (#430) üzenetére


erdeya
senior tag

Mit nem tud írni a 3520A, hogy ilyen olcsón adják???
Dual léjjer nem érdekel.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#435) Chub


Chub
tag

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de sajnos nem segített a problémámban. Kéne 1 DVD író 1 Toshiba SD-M1712 DVD-ROM mellé. Főleg archíválási céllal és hogy asztali játszó is megegye a felírt divx,xvid filmeket, mp3 akat. Milyen írót ajánlotok? Mitől függ, hogy az asztali lejátszóm is tudja-e majd olvasni a DVDket? Ugyan még nincs meg az asztali lejátszó, de be van tervezve a közeljövőre. Sza fontos lenne, hogy 1ütt működjenek majd. Inkább az írótól függ ez, vagy a lemeztől, vagy esetleg a lejátszótól? Segítsetek, lécci!

Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#436) headhunter válasza erdoke (#431) üzenetére


headhunter
addikt

Írd majd le itt a fórumon milyen sebességeket tudtál elérni a felajánlott helyett, médiakóddal együtt és a minőség is érdekelne a visszaolvasás után? :R

Szerinted ez az író a most kaphatóak közül az egyik legjobb? (Plusszos lemezeket írnák vele 8x-16x-ot, (DVD+R, DVD+RW) RICOJPNR02-R03, YUDEN000T02, MCC003-004 médiakodú Verbatim, Ricoh, Fuji, Platinum és ha kapok Plextor alapanyagra.)+ Lemez tesztelésre is alkalmas?( PI-PO tesztre gondolok)

Üdv.: headhunter



[Szerkesztve]

(#437) TeeJay válasza TeeJay (#432) üzenetére


TeeJay
félisten

melyik topikban tegyem fel a kérdést hogy megtudjam mit jelent ez a sok DVD írás sebességre vonatkozó valami ???

nagyon érdekelne engem a téma most hogy DVD író vásárlás előtt állok.

szóval mi az a CLV meg CAV meg Z-CLV meg P-CAV meg ilyenek???

valami weblap nincs erről vagy egy kis pár soros infó?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#438) Cila


Cila
csendes tag

Hello!

Nekem volt LG 4063 íróm, nem jött be. A lemezeken 8 szoros vagy gyorsabb írásnál jól látható írási különbség mutatkozott. A belső részt erősen, jól láthatóan megírta, a felétől kifele halványan. Frissítés követően ugyanez volt a helyzet. Az olvasási teszek esetében ez jól érzékelhetően jelentkezett, kb. 50%-ig jól olvasott 4-10 szeres olvasás, e fölött leesett 2-4 szeres olvasási sebességre.
Olcsóbb lemezek esetében (ARITA) a feléig olvasott rendesen majd leesett az olvasási sebesség és 70% körül olvasási hibával kidobta a lemez ellenőrzést (Néró-teszt) 5 lemezből általában 1 v. 2 db lett használható. Az írási sebességet visszavéve négyszeresre egy sem.
Csere következett PIO 109-re ez megírta a lemezeket viszonylag jól. Nyolcszoros írási sebesség esetén a visszaolvasási sebesség 3-6 szoros. Négyszeres írási sebesség esetén 5-12 szeres (ARITA). Márkás lemezek esetében még jobbak az eredmények.
Ui. RIDISC lemezeket egyik író sem írta meg. A PIO fele sebességgel (4 szeres) alig olvasható lemezeket ugyan kihozott belőle. Visszaolvasási sebesség 0,8 – 3 között.
LG cd íróm kb. másfél évet élt, majd egyre több lemezt rontott, a lézerfej tisztítása nem segített. Összes megírt lemez kb. 50-60 db volt a másfél év alatt.

(#439) erdoke válasza headhunter (#436) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem most az egyik legjobb, de +R lemezekhez a korábbi Philips/BenQ írók is azok voltak.

Kis ízelítő: A 8X +R RITEKR03 médiakódú lemezt még 12X sebességgel is nagyon jól írja.
[kép]
:Y

A legjobb aláírás a héten

(#440) drowthru


drowthru
tag

Hello!

Remélem jó topikba írok.
DVD-író vételen gondolkozom, de nem tudom, hogy a gép 'elbírna-e' egy írót, ugyanis nem egy mai erőművem van: P2, 349 MHz, 256 MB RAM. CD-író van benne, azzal semmi gond.
Segítsetek légyszi! Nem túl régi ez a gép egy dvd-íróhoz? Működne vele?
Köszi!

(#441) TeeJay


TeeJay
félisten

avlami csak tudni fogja hogy mik ezek ???

CLV , Z-CLV , CAV

ez mire vonatkozik íráskor ???
nagyon érdekelne ám

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#442) TeeJay válasza TeeJay (#441) üzenetére


TeeJay
félisten

már megvan a jelentése ezeknek :

CAV, CLV, P-CAV. Ezekkel a betûszavakkal jelölik a CD- ill. DVD-meghajtók meghajtási módjait. A CAV (Constant Angular Velocity) állandó szögsebességû forgatást jelent, azaz a lemez közepétõl a széléig (azaz a végéig) egyre gyorsabban haladnak el az adatok a fej alatt, egyre gyorsabb az adatáramlás. Az ilyen módú meghajtóknál általában a lemez szélén mért adatsebességet (például 50x) adják meg. A CLV (Constant Linear Velocity) esetében az adatáramlás sebessége állandó, így a lemez széle felé haladva a meghajtó egyre lassabban pörgeti a lemezt. A P-CAV (Partial Constant Angular Velocity) a CAV és a CLV keverékei, a meghajtó elõször CAV módban eléri a maximális adatsebességet, és ezt tartja CLV módban a lemez végéig.

most már azt kell megnéznem melyik író tud CLV-ben gyorsan írni.

vagy az csak 4x 6x sebességre vonatkozik?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#443) .:Vision:.


.:Vision:.
tag

Pio 110D ről valaki valami tud ? Tapasztalat?

Tel:70/2579992 - 19 éve a Hardveraprón - 100% pozitív értékelés -

(#444) biggamer válasza .:Vision:. (#443) üzenetére


biggamer
veterán

Ez a Te oldalad : Bővebben: link

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#445) DragonR+ válasza fireman (#430) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Üdv!
Leírnád milyen szoftver(eke)t kaptál az íróhoz?
Köszke! :)
Üdv, DragonR+

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#446) lazydog válasza drowthru (#440) üzenetére


lazydog
addikt

Kicsit tényleg gyengécskének tűnik.
De max. 4x írással, ha nem fut egyéb program a háttérben, valószínűleg megbírkózna a feladattal.
Nekem egy Tualatin Celeron 1200-as gépben van az LG-4120B íróm. Általában 8x sebességgel írok, közben a háttérben fut tűzfal+vírusirtó, TotalCommander, netezek, illetve letöltök, TV-t nézek.
Játékot azért én sem szoktam ilyenkor (sem) elindítani rajta. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#447) perempe


perempe
addikt

Van még pár szitázatlan Ritek G04 (lila) lemezem, milyen olcsóbb* íróval írjam?

* - 13K alatt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#448) Konflikt


Konflikt
addikt

Hogy idézzek a topic címéből:''milyen dvdírót vegyek''?
Max 20k-ig, a lehető legtöbb tudással mit tudnátok ajánlani?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#449) ego27 válasza Cila (#438) üzenetére


ego27
csendes tag

Hi

Az enyém Lg cd író detto, kb. 150-200 cd és egyik pillanatról a másikra vége, meghalt. :O 1.5 éves volt...

mód.: kor

[Szerkesztve]

(#450) Konflikt válasza ego27 (#449) üzenetére


Konflikt
addikt

2 LG cd írom volt/van: 24x es, 48x es, meg van egy hp 4xes dvd irom.
A 48xos lg 1 éves se volt, mikor vmi chip elégett benn, olyan füstöt okádott magából, h netovább...a 24xes müxik még mindig(5 éves talán már)
Szarok az lg-k sajnos,mégis a legelterjettebb optikák

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.