Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) vihartigris válasza Mirman (#45848) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem.
MM: Hülye azért nem vagyok, de olcsó sem.
Vásárlás előtt érdemes több üzlet árait megnézni.

bármi reciproka a semmi

(#45852) jjeahh válasza #86322688 (#45850) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt is lehet linkelni, én azóta is várom a szarvasos képeket... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45853) Mirman válasza vihartigris (#45851) üzenetére


Mirman
őstag

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#45854) #31733248 válasza #86322688 (#45836) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45836) Johnnyp7

Látod, ettől szép ez az egész, mindekinek más tetszik. Az egyik ember valósággal szerelmes például a filmszimulációkba, a másiknak egyáltalán nem tetszik. Én mindkettőt megértem. Amit a zajról írtál, nem gondoltad át. Azonos szenzorméretű fényképezőgépek esetén nem nem lesz érdemi különbség, ha meg a Sony jelenlegi full-frame kínálatát nézem, akkor nem egy ligában játszanak a Fujival és más APS-C gépekkel. És még lehetne folytatni.

#45838) PuMbA

"Az is torzítja a nézetet, hogy sok tényleges profinak nincs YouTube csatornája :)"

Vagy éppen professzionális a felhasználás, csak nem fotós területen.

(#45843) topikk

Ugyanazt mondom, mint lent. ;)

"Belinkeltem a legutóbbi cikket, de felőlem gondolhatod azt is, hogy pl. a Pana a piacvezető - sok jelentősége nincs."

(#45855) Terapeuta válasza Mirman (#45848) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én karácsonykor nagyságrendileg szürke áron vettem tőlük a fényképezőgépemet. Azóta mindig benézek MM-be nézelődni....

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45856) xXxian válasza Terapeuta (#45855) üzenetére


xXxian
senior tag

Én meg eccer lealkudtam egy 7100 18-105 kitet 330-ról 300-ra. :)

Ott is csak emberek az osztályvezetők...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45857) Terapeuta válasza #86322688 (#45846) üzenetére


Terapeuta
őstag

Írd le kérlek, mire használod a gépedet, és milyen szituációkban gondolod azt, hogy Neked lassú...csak hogy az itt kérdezők tudják, mire mondod ki a véleményedet. Így az állításaid önmagában ebben a topikban félrevezetőek. Amúgy ebből a vitából az jön le, hogy 200k alatt nem lehet jó fényképezőgépet kapni (a6000 kivételével :)).
Pedig dehogynem.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45858) Terapeuta válasza xXxian (#45856) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én is próbálkoztam, de az eladó a hivatalos forgalmazóval beszélt és kizárt további lehetőséget. Amúgy meg is lepődtem, hogy nem azonnal hajtott el...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45859) Throme válasza Neck (#45849) üzenetére


Throme
veterán

Tudom.
A szemben álló frakciókra akartam célozni.
Ha így nézed sony vs milc vita, illetve most már három frontos a küzdelem, sony vs milc vs dslr.

(#45860) GyureX válasza #86322688 (#45846) üzenetére


GyureX
tag

Halkan jegyezném meg, hogy mindkét esküvőfotós barátom alig várja, hogy lecserélhesse a 6d-jét, várják az a7iii-at ezerrel. Ők is a te véleményedet osztották, aztán mikor megvettem az a7ii-t fél éve hobby célokra, már akkor elkalandoztak, hogy váltanának, de az a7ii-nek még megvannak azok a hiányosságai, amik miatt nem lenne jó munkagép. Aztán meg jöttek már akkor a pletykák az a7iii-ról, és meg akarták váni. Az egyikőjük ráadásul vett második gépnek egy a6500-at, azóta saját célra nem is használja a 6d-t. Szóval pont aki próbálta mindkettőt, az nem fogja lehurrogni a fókuszsebességet, mert tudja jól, hogy kurva gyors mindegyiken, a különbség csupán a fókuszpontok mennyiségén van, és nem a tükrösök javára, kicsit sem. A követőfókuszról meg még szó se volt...

[ Szerkesztve ]

(#45861) #86322688 válasza GyureX (#45860) üzenetére


#86322688
törölt tag

Hangosan megjegyeznem hogy rohadtul nem errol volt szo csak vissza kene olvasni...

(#45862) GyureX válasza #86322688 (#45861) üzenetére


GyureX
tag

Elolvastam, a fókusz sebességét kifogásoltad, aztán személyes tapasztalatokat kértél, nem linkeket, most írtam egyet.

(#45863) #86322688 válasza GyureX (#45862) üzenetére


#86322688
törölt tag

A6000 el kezdodott...nem a7 ekkel de itt minden milc gyorsabb mindennel, a sony foleg...

(#45864) itouchfan válasza #86322688 (#45863) üzenetére


itouchfan
senior tag

Annyira jo lenne ha befejeznetek ezt az egeszet...mindenki mindent vag egymas fejehez esz nelkul, csak epp azt nem, ami a tema lenne...szegeny erdeklodok meg inkabb nem is irnak mar, vagy aki igen az nem kap valaszt... :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#45865) GyureX válasza #86322688 (#45863) üzenetére


GyureX
tag

Ezért írtam, hogy vett második gépnek a6500-at, és azóta saját célra ezt használja a nagy 6d helyett. A 6d-t meg te említetted először, ahhoz lehet hasonlítani egy a7-et. Ugyanez igaz az a6xxx vonalra is a canon apsc-vel szemben, mert a a gép szenzorméretén kívül nincs sok különbség, maga a fókuszrendszer, a sebessége, fókuszpontok számában szinte ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#45866) PuMbA válasza GyureX (#45865) üzenetére


PuMbA
titán

Nem is tudtam, hogy a sima 6D-nek csak 11 fókusz pontja van és csak a középső kereszttípusú :Y Ezek alapján nagy fejlődés, hogy ma már a 250k-s DSLR-ek ennél jóval több pontos és mindegyik kereszttípusú fókusz rendszerrel rendelkeznek. Gondolom ez a MILC-ek miatt is lett így.

[ Szerkesztve ]

(#45867) csacsi77 válasza PuMbA (#45866) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez igaz, de az a középső viszont -3 FÉ-nél is betalál.
Az A7 III-ban szerintem ez a nagy lépés előre, hogy hozza az AF-rendszerben a -3 FÉ határt. Sajnos a II-es változat elvérzett ott, ahol egy 6D illetve egy Nikon D600 nevetve talált fókuszt.
Számomra ez az A7 III egyik legnagyobb újítása.

Öreg fater megoldja!!!!

(#45868) #31733248 válasza Terapeuta (#45857) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45857) Terapeuta

Már egy belépő MILC is jó, de gyakran előfordul, hogy az ember jobbra vágyik, mert az adott felhasználáshoz kevésnek találja a tudást.

(#45866) PuMbA

A 6D felett már eljárt az idő és amikor kihozták (lassan 6 éve), akkor is a türelmes FF-fotósok gazdaságos fényképezőgépe volt. Az AF-érzékenység is érdekes kérdés, mert sokszor fontosabb a jó AF-pont lefedettség, mint az, hogy a középső fókuszpont működik-e -3 FÉ-nél. Jobban tudsz komponálni és nem kell azzal szívni, hogy a jelenet releváns részei pont odaessenek, ahol a középső, -3 FÉ-nél is működő fókuszpont van.

(#45869) PuMbA válasza csacsi77 (#45867) üzenetére


PuMbA
titán

230k-s DSLR is tudja már a -3FE-t és még kettős kereszt típusú is középen, szóval van fejlődés, hála a MILC-eknek szerintem még kicsit jobban belehúznak majd:

"45 kereszt típusú AF-pont
(45 f/5,6 kereszt típusú AF-pont, 27 f/8 pont (9 kereszt típusú), a középpont f/2,8 és f/5,6 kettős kereszt típusú)"

"-3–18 Fé (23 °C-on és ISO 100 esetén) középső AF-ponttal és f/2,8 vagy nagyobb fényerejű objektívekkel" :)

[ Szerkesztve ]

(#45870) jjeahh válasza csacsi77 (#45867) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sony pár dologban innovatív, néhányban meg régimódi, pl. az érintőkijelzőt is sokáig kihagyták, meg az af sem remekelt gyenge fényben. Pana fronton pl. már a 160k-s gx80 is tudja a -4FÉ-t, sőt asszem a régebbi modellek is tudták, a gh5s meg -5FÉ-nél tart. Csak hogy Econ nehogy elkönyveljen mft falkavezérnek, igen, a panának is vannak hibái, pl. követő af-ben nem olyan erős, mint a pdaf-es gépek... Amúgy ezt a középső af pont keresztszenzoros dolgot nem értettem sosem, értem én, hogy az az egy pont témakövetésben erős, de ember legyen a talpán, aki telével gyorsan mozgó témát egy nyomorult af pontal le tud követni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45871) csacsi77 válasza jjeahh (#45870) üzenetére


csacsi77
senior tag

+ (#45869) PuMbA

Én ezeknek csak örülök, hogyha a gyártók belehajszolják egymást a fejlesztésekbe.
Szerintem sem a gép korlátoz most már, hanem az ember a gyenge láncszem ebben.
Sony A6300-am van, a fiamnak Pana G5. Mindkettőt imádom. De ha bemegyek egy MM-be, akkor boldogan simogatom a Canonokat. Például múltkor egy C 77D-t fogdostam egy fél óráig és nyomkodtam, mert olyan jó nosztalgikus érzésem támadt tőle.
A 220Volt használt oldalán lévő Nikon D600-nál meg mindig megremeg a kezem a kosárba gomb felett...

Öreg fater megoldja!!!!

(#45872) Muerte68


Muerte68
addikt

olyan jó hogy két három fafejű fanboy szétcseszi a topicot a hülyeségeikkel amit nem kérdezett senki,amiről meg a topic szólna a tanácsadás az nincs mert a kérdező elmenekül a szarvas vadász dslr-vs milc-és csak a Sony vitáktól :W :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45873) Throme válasza Muerte68 (#45872) üzenetére


Throme
veterán

Lehet furcsán fog hangzani...
Egy nem teljesen kezdő, ha végigolvassa ezt a csatározást, és felteszi a "személyeskedés szűrőt" , akkor ki tudja venni, hogy mely rendszernek mik az előpnyei, hátrányai .... nagy vonalakban.
Kendőzetlen vélemények a rendszerekről.
Persze kérdezni könnyebb, és azt nem biztos, hogy ezek után merne ;)

Aki teljesen kezdő, annak tényleg elmehet a kedve az egész fényképezősditől és előveszi a mobilját :B

(#45874) Byk01


Byk01
senior tag

Na, majd én kérdezek :) Melyik milc rendszer van ellátva normális árú natív teleobjektívekkel?
Gondolok itt a Sigma 50-150/2.8 párjára, amit megkapok 100 eFt környékén, vagy egy 70-300-ra 70 ezer táján, illetve 500 mm-ig terjedő nagytelére kb. 200 ezerért (használt árak természetesen). Mft-nél arányosan rövidebb telék is jöhetnek.
A kérdésem nem vitageneráló célzattal került fel, csak a használati szokásaimhoz ezek illenek, és elgondolkodtam a váltáson.
Esetleg, ha valamelyik rendszerhez vállalható a Nikon adapterezés, akkor azon is elgondolkodom, de csak azért venni egy canon 70-200-at, hogy aztán adapterezve feltegyem egy Sony vázra, nem szeretnék.

Ha nincs ilyen rendszer, akkor inkább maradok a dslr vonalon, és várok, hátha a Nikon normális milccel rukkol elő, és azt esetleg adapterezném (ha már ahhoz vannak objektívjeim).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#45875) Muerte68 válasza Throme (#45873) üzenetére


Muerte68
addikt

nem is a nagyobb részével van baj hanem azzal a pár emberrel aki fújja ugyanazt a tények nélküli begyepesedett álláspontját,mindegy miről volt szó,szüksége van e a delikvensnek arra amit ő tukmál rá :W
Minden rendszernek megvannak az előnyei hátrányai-méret-sebesség-videó-utómunka-ár-ellátottság stb...
De ez itt nem szokta őket érdekelni,csak jön az ő hatalmas és megcáfolhatatlan meglátása :(((
Három napja nézem ezt a fölösleges szócséplést-persze volt benne sok jó infó is az értelmes emberektől-de ez a pár ember csak mondja és mondja.. :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45876) jjeahh válasza Byk01 (#45874) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ilyen nincs... :( . Legalábbis fényerős megfizethető tele milc-re tudtommal nincs, ami "olcsó", az fényerőtlen (igaz legalább általában éles), ami meg fényerős az pro és drága.

Muerte68: Ha már kiadod magadból a gőzt, miért nem írod le, hogy ki zavar és pontosan miért, hogy ne vegye az egész topik magára...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45877) Mirman válasza Byk01 (#45874) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem manapság nagyon hosszú tele objektívekkel az egyik legjobb választás az MFT. Nagyjából minden árkategóriában van normális képű tele ( az árához képest). Kezdetnek az Olympus 40-150mm 4.0-5.6 újonnan 70 ezerért , folytatásnak vagy az Oly 75-300 4.8-6.7 160 ezerért vagy a Panasonic 100-300mm f/4-5,6 180 ezerért.

A nagyon fényerős és olcsóra valóban nincs alternatíva , 40-150 2,8 olympus pl 470 ezer viszont ez szinte egy páratlan objektív minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#45878) Muerte68 válasza jjeahh (#45876) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem a szarvas vadászatból meg a csak a Sony-ból azért ki lehet találni ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45888) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szidjátok inkább az én gépemet, én jól tűröm, ígérem nem fogok hisztizni :DDD . Tudom, hogy sz*r, ettől függetlenül elvagyok vele...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45889) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

A MM-ban most a Canon EOS 200D 180K-ba kerül alap obi kittel. Jó vétel?
Családi gépnek szánjuk, később, ha beleszoktunk a tükörreflexesbe, akkor más obi is jön mellé. Nyaralás, családi események, compactot nem akarunk. Tudom, 9 fókuszpont, de a 800D-hez, és 77D-hez képest így nagyon baráti az ára.

Köszi előre is: Zsolt

(#45890) Muerte68 válasza Bozso68 (#45889) üzenetére


Muerte68
addikt

Ennyi a reális ára-olcsóbban még nem nagyon láttam-esetleg a 18-135-obival még univerzálisabb lenne,de azt nem tudom ott adják e kit-ben.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45891) Bozso68 válasza Muerte68 (#45890) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ!
Még a 800d jöhetne szóba, de ott már nagy az ugrás árban.

(#45892) Byk01 válasza Muerte68 (#45890) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem sehol nem adnak Canon gépet Nikon obival kitben :))

A Canonnál 18-135 van a 18-55 mellett.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#45893) Muerte68 válasza Bozso68 (#45891) üzenetére


Muerte68
addikt

Igazából a Canon topic-ban jobban értenek hozzá melyik miért éri meg azt tudom hogy a 200-kisebb kevesebb kezelőszervel-ha ez nem zavar akkor a célra teljesen megfelel.
Ezekkel annyira nem vagyok képben a 800D-biztos profibb gép nagyobb több kezelőszerv stb..kérdés megér e neked +100000ft ot .

Byk01 -bocs javítottam :R

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45894) tvamos válasza Byk01 (#45892) üzenetére


tvamos
nagyúr

Legfeljebb a regiseg kereskedesben: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45895) PuMbA válasza Bozso68 (#45889) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mire használod és bele fogsz-e fejlődni :)

[ Szerkesztve ]

(#45896) Muerte68 válasza PuMbA (#45895) üzenetére


Muerte68
addikt

Nyaralás-családi esemény volt a célterület.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45897) Bozso68 válasza PuMbA (#45895) üzenetére


Bozso68
senior tag

Először is köszönöm mindenkinek a választ :) .
Tudom, hogy nem profi gép, de árban nyugodt szívvel kb ez volt a rááldozható, a gép meg azért jó kritikákat kapott.

(#45898) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Én megőrültem ettől a fórumtól, és mostmár fogalmam sincs milyen gépet vegyek :)
Pedig szerintem mindenki őszintén segíteni akar, de közben annyira mást mond.

(Hozzáteszem, nagyon értelmes hasznos segítségeket kaptam amit még egyszer köszönök, és elméletben már 500%al jobban értem mi micsoda)

Úgyhogy némi személyes véleményt szeretnék.

Makrózik valaki rovarokat MILC-el?

Most még mindig a Nikon 5600 a befutó jelöltem (5300ban nincs érintőképernyő csak azért főleg) egy 90mmes makró obival.
De kicsit úgy érzem a köv. gépem 3-5 év múlva valami MILC lesz és adhatom el fél harmad áron majd az obikat.
Ráadásul ugyan meg tudom venni gond nélkül, de luxusnak érzek 450ezret kiadni egy hobbira. :(

A MILCek közül a Sony 6000 nem tetszik egyáltalán, de a Panák igen.
(pl Panasonic DMC-G80 )

(#45899) jjeahh válasza Attila., (#45898) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De miért fontos a kihajtható érintőkijelző egy olyan dslr-en, amiben a liveview af lassúcska és vadászik, főleg amikor nagyon szűk a dof, mint pl. makrónál? Mondjuk ha mindíg statikus a témád, akkor esetleg jól jöhet, mert van idő megvárni, amíg végre betalál a fókusz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45900) Attila., válasza jjeahh (#45899) üzenetére


Attila.,
csendes tag

őszintén megmondom, nemtudom fontos e, de 6 éve érintő kijelzős mindenem, és most hogy volt nálam egy canon (2 hétig, nem érintős) nem tudtam megszokni, hogy ne az üveget tapicskoljam.
De biztos megtudnám, csak olyan kőkorszakinak hat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.