Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) kutga válasza PuMbA (#45100) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze azért csodákat nem kell várni.

Let the Zone take me if I am.

(#45102) philoxenia válasza xXxian (#45099) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mostohagyerek a Pentax mióta az apa megözvegyült és más lett az anyacég.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45103) pandoukht


pandoukht
csendes tag

Sziasztok!
Egy Canon PowerShot S200-as kompaktról álltam át Panasonic GX80-ra, amit sok mindenre használnék majd, de főleg tárgyfotózásra. Még nagyon messze vagyok attól, hogy kiismerjem, de az már látszik, hogy kicsit csalódást okoz a 12-32-es kitobi fényereje, ami f3.5-5.6-os rekeszt jelent. A kompakt f2.0-5.9-et tudott, és a 2 meg 3,5 között érezni a különbséget. Várható volt, persze, akkor is javasoltátok a nagy fényerős fix/manuál lencsét a tárgyfotózáshoz, szóval ez van... a kérdés, milyet?
Adja magát a H-H025 fix 25mm, f1.7-tel, ami nem is _annyira_ drága, de mit érdemes még megnéznem? Valami használt manuál csodát adapterrel (és akkor nincs autofókusz)? 50e fölé nem nagyon mennék.
Kösz

Most látom, hogy van MFT fórum is, megkérdezem ott is, bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#45104) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok!

Nyaralási fotózáshoz melyiket lenne érdemes megvenni? Nikon D5300 vagy Nikon D3400

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#45105) kutga válasza hommeros (#45104) üzenetére


kutga
nagyúr

D5300+18-105. A milceket is nézd meg.

Let the Zone take me if I am.

(#45106) mikrofon válasza kutga (#45105) üzenetére


mikrofon
addikt

18-140 VR ;)

(#45107) kutga válasza mikrofon (#45106) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz, alig kerül többe kitben.

Let the Zone take me if I am.

(#45108) Throme válasza hommeros (#45104) üzenetére


Throme
veterán

Az 5300 időtállóbb, mert több funkciója van, így később kezdesz azon gondolkodni, hogy lecseréld... már ha bejön annyira a fotózás, hogy ezt meglépd.
Természetesen drágább is.

(#45109) hommeros válasza kutga (#45105) üzenetére


hommeros
őstag

Köszi az infót! :R
Sony Alpha 6000-t milcből érdemes nézni?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#45110) mikrofon válasza hommeros (#45109) üzenetére


mikrofon
addikt

igen érdemes, de a kérdés, hogy utazásos képekhez mindenképpen cserélhető objektíves gépet szeretnél? Ha csak az emlékek, jó kép a cél, akkor lehet, hogy jobb egy nem cserélhető prémium cucc....

(#45111) hommeros válasza mikrofon (#45110) üzenetére


hommeros
őstag

Nem szeretnék mindenképpen cserélhetőet. Sőt, kifejezetten zavar, hgy ilyen nagyok. Egyszer Párizsban átadták a helyet a páromat, mert hogy biztos terhes. Egy Canon volt a kabátja alatt...
Tudsz esetleg abból ajánlani valamit? :)

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#45112) mikrofon válasza hommeros (#45111) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez itt idegen.
Úgyhogy tedd fel a kérdésedet inkább a Milyen kompakt digitális fényképezőgépet? topikban. De a kérdés előtt, a lap tetején a lenyitható összefoglalót olvasd el, ott már szépen össze van szedve árkategória szerint jó pár ajánlott gép a tulajdonságokkal. Így konkrétabban tudsz kérdezni.

A megnevezés ne tévesszen meg. Ma már nagyszezoros kompakt géppel lehet szép képeket készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#45113) kutga válasza hommeros (#45109) üzenetére


kutga
nagyúr

Az A6000 jó kis gép. Én azért maradnék a cserélhetős vonalon mert azokhoz később vehetsz másik objektívet ha kevésnek bizonyulna.

Kompaktból ezt nézegettem anno.

Let the Zone take me if I am.

(#45114) szbalogh válasza szbalogh (#44349) üzenetére


szbalogh
őstag

Alakul ;]
4,97:1 @ 28mm

Nick: HE_Storm

(#45115) zekanyd


zekanyd
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni az első tükörreflexes gépemhez. Mit tudtok ajánlani?
- Gépre szánt összeg:
Objektívvel együtt mindenképpen. 170 körül, de nagyon max. 190

- Felhasználás:
Természetfotók, tájképek, ritkábban portré.

- Méret számít?
Strapabíróság számít, de nem kell, hogy extrém strapabíró legyen.

- Videóra szükség van?
Nincs.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

Előre is köszönöm!

Z

(#45116) zekanyd válasza zekanyd (#45115) üzenetére


zekanyd
csendes tag

Bocsi, lemaradt, hogy eddig a NIKON D5300-at nézegettük, az mennyire illik erre a leírásra? Mennyire ajánlott egyáltalán az a gép?
Köszi!

Z

(#45117) kutga válasza zekanyd (#45116) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó gép de 170 körül csak a 18-55 obival kapod meg ami hamar kevés lesz. 18-105 vagy 18-140 jobb választás lenne szerintem.

Let the Zone take me if I am.

(#45118) philoxenia válasza pandoukht (#45103) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tárgyfotózásnál inkább a megvilágításra mennék rá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45119) tvamos válasza szbalogh (#45114) üzenetére


tvamos
nagyúr

:C Ez nagyon jo!
Kell nekem is!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45120) alwinka


alwinka
csendes tag

Sziasztok!
Első komolyabb fényképezőmet szeretném megvenni.
- Összeg: 300.000 (nagyon max: 340.000), és ebben legyen benne min. egy objektív is.
- Felhasználás: városnézés (épület beltér is), túrázás, családi események és gyerekfotózás.
- Méret a hordozhatóság miatt számít, de nem ez az elsődleges szempont. A strapabíróság viszont fontos lenne
(időjárásálló legyen).
- A videózást is ezzel oldanám meg, de ez elég átlagos szinten.
- Új gépet szeretnék.

Eddig elsősorban MILC-eket nézegettem a méret miatt. Olvastam már pár hozzászólást és a videó miatt ált. Sonyt vagy Panát ajánlotok. Ebben az árban Panából a G80-at, Sonyból az a6000-et esetleg az a6300-at (ha akciós lesz) néztem, bár a Sonyknál az érintőkijelző hiánya nem túl szimpatikus, de lehet ez nem annyira fontos. A G80 meg gyenge fényviszonyok között rosszabb talán, meg kisebb a szenzora.
Eddig mobilt használtam fotózásra, szóval biztos nagy előrelépés lesz akármelyiket veszem :)
Nyitott vagyok más javaslatra is, mivel tapasztalat nélkül, fórum olvasással azért elég nehéz döntést hozni.

[ Szerkesztve ]

(#45121) #31733248 válasza alwinka (#45120) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én az A6000-et javaslom, épületfotózásra pedig a jó árú és nagyon jó képminőségű Samyang 12mm f2 obit., portréobjektívnek, családi fotózásra az 50mm f1.8 OSS-t, olcsó általános obinak a Sigma 30mm f2.8-at.

[ Szerkesztve ]

(#45122) haruspex válasza alwinka (#45120) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Ha épület belteret akarsz fotózni, illetve túrára is használnád, akkor mindenképpen egy nagylátószögű objektívet néznék először, és ahhoz minden mást. Géppel annyira nem fogsz mellényúlni, bármelyiket is választod.

Ha elég egy fix, manuál, akkor több lehetőséged is van, de ha itthonról zoomot ujjat szeretnél, akkor a Canon 200d, és a canon 10-18 marad a maradék keretedből pedig tudsz egy fixet, vagy egy telét venni.

Ha bevállalod a szürkeimportot, akkor egy Canon eos M5-tel egy eos-m 11-22mm meg talán egy 18-150 is belefér. (ez esetben a garancia lehet problémás, mondjuk a Canont a Camera kft-hez kell vinni úgy is. )

Videó vonalon a Canon gyengébb, de alkalmi videózása ez is elég.

Ha használt garanciális objektívet is bevállalsz, akkor MFT vonalon egy használt Olympus 9-18mm 110 e körül kifogható, és akkor egy E-m10 MKIII belefér mellé, vagy egy Panasonic gx80.

A Pana G80 egy jó gép, viszont ha ezt választod akkor 12-60-as objektívvel érdemes venni, az időjárásállóság miatt. Ha erről, és mikrofon bemenetről le tudsz mondani, és meg tudsz békélni a kicsit gyengébb keresővel akkor a GX80 lehet jobb választás a különbözetet pedig objektívekre, és kiegészítőkre lehet költeni.

Sony vonalon nagylátóra a fix megoldás a legolcsóbb, vagy az adapteres Canon objektív de ehhez szerintem a 6300 lehet jobb választás,és az adapterek is drágák, de pontos tapasztalatokat majd a Sonysok, és Econ tud mondani.

Másrészről viszont lehet hogy elég lesz a 24 mm számodra, ezt nem lehet előre tudni. Ha először megveszel egy olcsóbb gépet, akkor marad keret egy-két hónap múlva megvenni hozzá amit gondolsz, legyen az egy fényerős fix, nagylátó, vagy tele. A Pana gx80 egy elég jó gép, a 12-32 egy jó objektív kezdésnek, és elég jó használt piac is van hozzá.

Másrészt érdemes elmenni egy Mediamarktba, és megfogdosni a gépeket, illetve, Olympus, és Panasonic vonalon is van lehetőség elhozni mind objektívet, mind gépet kipróbálásra, érdemes lehet élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#45123) tvamos


tvamos
nagyúr

Most nezem, hogy Sony kessbek van. [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45124) mikrofon válasza tvamos (#45123) üzenetére


mikrofon
addikt

Jól gondolom, hogy ők még mindig nem szállítanak Magyarországra?

A pénzvisszafizetés tart már egy ideje és lassan vége...

[ Szerkesztve ]

(#45125) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok! Bocs az offért, de biztos van tapasztalatotok az eglobalcentral.eu-ról. Szabad onnan rendelni? Kell tartani az áfa/vám-tól vagy eu-n belülről jönnek a termékek? Köszi

(#45126) total90 válasza pumsz (#45125) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Garit/számlát el kell felejteni, egyébként okés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45127) haruspex válasza pumsz (#45125) üzenetére


haruspex
aktív tag

Többeknek megjött onnan minden. Nekem is, bár nem volt kapkodós.

(#45128) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Kezdő/érdeklődő vagyok a témában, eddig kis kompaktokkal és persze telefonnal fotóztam.
Nagyon érdekel a komolyabb fotózás és mellette a videós tartalomkészítés is.
A topic kérdéssora alapján remélem, hogy jól körülhatárolhatóak az igényeim, szeretnék típusokra tanácsot kérni:

- Gépre szánt összeg?
Objektívval együtt max. 150k, nagyon max. mondjuk 180k

- Felhasználás?
Portré és épület fotózás, esetleg kisebb rendezvények, ill. videofelvételek amelyekből a jobban sikerülteket akár youtubeon is érdemes publikálni

- Méret számít?
Másodlagos

- Videóra szükség van ?
Igen, min, 1080p/60 de a 4K még jobb (időtállóbb lenne)

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Is-is

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Zárt térben és sötétben is adjon értékelhető képet.

Köszönöm előre is,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#45129) Tin_Shield válasza coleen (#45128) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem cserélhető objektíves gép, de nézd meg a Panasonic LX100-at, jó szenzor, fényerős zoom objektív, 4k videó stb.

(#45130) philoxenia válasza Tin_Shield (#45129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is ez ugrott be a kívánságlistát látva... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45131) mikrofon válasza philoxenia (#45130) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem meg az összeghatárt látva és az új iránti igényt...

(#45132) philoxenia válasza mikrofon (#45131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kívánságlistában az összeghatárt is figyelembe kell venni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45133) tvamos válasza mikrofon (#45124) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, mert nem szoktam Magyarorszagra rendelni toluk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45134) zekanyd válasza kutga (#45117) üzenetére


zekanyd
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! :)

Z

(#45135) alwinka válasza haruspex (#45122) üzenetére


alwinka
csendes tag

Köszönöm a választ. A következő lépés mindenképp a szaküzlet lesz, és megtapogatom a kiszemelt gépeket.

(#45136) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy mindig izgalmasabb tanácsot adni, amikor valaki profi gépet szeretne, de nekem a budget kategóriában lenne szükségem egy kis segítségre! :)

Összeg: A gépre szánt összeg ~50ezer körül mozogna, de ez használtan értetendő. Nyilván ha egy kicsi kéne ez mehet feljebb, de jó lenne 50-60 között maradni - amennyiben ez lehetséges. Természetesen a kevesebb jobb.

Felhasználás:: Eddig mobillal fotóztam, és abból nem is a legacélosabb kamerával felszereltekkel (Oneplus 3, iPhone 6) illetve egy gagyi 20-ezres Samsung kompakt fényképezőm volt. Idéntől viszont nagyon sokat fogok külföldre utazni, és ezért keresek valami ezekhez képest lényeges előrelépést.

A fő felhasználás terület főleg kinti, városokban és természetben (de inkább előbbi) közép/távol képek készítése lenne (épületek, szobrok, táj stb). Viszont az nappal és szürkületben (felhős idő) valamint este is (kivilágított épületek).

Méret számít, ezért inkább MILC-eket néztem. Jó lenne minél kompaktabb eszköz. Strapabíróság nem igény, tudok vigyázni rá.

Videó jó ha van, jó ha jó, de ilyen árkategóriában valószínűleg örülök, ha az előző pontok teljesülnek :) Nem prioritás.

Ilyen árkategóriában valószínűleg csak használt.

Jelenleg teljesen laikusként a hardveaprón lévő Samsung NX 300-as gépet néztem, de örülnék más/jobb opcióknak is h úgy gondoljátok :)

Köszönöm szépen a segítséget!
Zsolt

(#45137) Muerte68 válasza zsoltnyiri (#45136) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus pl3-Nikon 1 , esetleg Panasonic G3.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45138) jjeahh válasza zsoltnyiri (#45136) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g3 + 14-42mm ennyiért a best buy :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45139) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot. Tudom örök téma de nem tudok tényleg dönteni.
Végig tapogattam ma egy rakat gépet.
Canon, Nikon tükrös gépek.
Majd milc gépeket.
Amit hiányoltam sok milcről az a vakupapucs. Valamint kényelmetlen fogás volt számomra.
Viszont sajnos ha vakut is tennék fel, akkor már nagyon bukna előre.
A belépő tükrösöknél mennyire igaz ,hogy hamar meghibásodik a zárszerkezet?
Segítséget köszi

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45140) asdf_ válasza Sleek (#45139) üzenetére


asdf_
veterán

Valamint kényelmetlen fogás volt számomra.
Vannak olyan gepek melyekhez pluszban lehet venni gyari markolatot -nem olcson- (amihez nincs ilyen, ahhoz esetleg ebayen meg lehet nem gyari). Es nagyobb Pana gepek is vannak DSLR erzetu fogassal (kerdes, hasznalt jatszik-e)

Viszont sajnos ha vakut is tennék fel, akkor már nagyon bukna előre.
Erre megint a grip a megoldas, vagy a nagy MILC.

A belépő tükrösöknél mennyire igaz ,hogy hamar meghibásodik a zárszerkezet?
Szerintem semennyire.

(#45141) jjeahh válasza Sleek (#45139) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Amit hiányoltam sok milcről az a vakupapucs. Valamint kényelmetlen fogás volt számomra."
Valamiért úgy érzem nagyon belépő, régebbi, és/vagy fapados milc-ek lehettek azok. Létezik amúgy ma már markolat szinte mindenre. Vakuból meg vannak kisebb spec milc-re szánt darabok is, egy kisebb gépre ha felpattintasz egy bazinagy yongnuo-t, akkor persze hogy kicsavarja a kezedből az egész gépet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45142) Sleek válasza jjeahh (#45141) üzenetére


Sleek
senior tag

Sony gépeket néztem, 5000 illetve 6000 . Canonnak eos m3 m10 . Ezek voltak csak most készleten.
Valahogy nem álltak kézre a fuji hs 20 as gépem után.
Tény egy ideig nagyon szerettem volna milc gépet mert kis helyen elfér.
De nem kis nőgyógyász kezem van ,hanem mezőgazdasági gépész kezem :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45143) Sleek válasza asdf_ (#45140) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor nézek még további Milc gépeket milyen a fogása.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45144) jjeahh válasza Sleek (#45142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha kis gép kell, akkor pl. az e-m10 szériára tudtommal lehet markolatot is tenni, igaz azzal sem lesz egy szilikonos cici szintű a fogása... e-m1-nek már rendes markolata van. Panasonic g meg gh sorozat meg eleve jól megmarkolható, de cserébe nagyobbak is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45146) asdf_ válasza jjeahh (#45144) üzenetére


asdf_
veterán

Ha kis gép kell, akkor pl. az e-m10 szériára tudtommal lehet markolatot is tenni..

Csak MKI MKII-re, MKIII-ra sajna nem (de annak meg gyarilag husosabb a gripje, de nem tudom mennyire, meg nem fogtam).

(#45147) Neck válasza Sleek (#45142) üzenetére


Neck
veterán

A6000-en van vaku papucs, valamint grip is létezik rá.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45148) Sleek válasza Neck (#45147) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszi. A vakupapucsot azt láttam. A gripről nem tudtam :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45149) PuMbA válasza Sleek (#45142) üzenetére


PuMbA
titán

A felsorolt régi Canon MILC-ek mindenképp felejtősek. A jelenlegi M6, M100, M5-on hármason kívül ne is nézz mást, ha a Canon gépek is a listádon vannak, de a hivatalos honlapon is csak ezek szerepelnek már.

Egyébként én is hasonlóan kezdtem, mint te. MILC-et szerettem volna, de DSLR lett a kezem nagysága miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#45150) Sleek válasza PuMbA (#45149) üzenetére


Sleek
senior tag

Nagyon nézegetem a Nikon D3300 meg az 5300as gépeket .
Tényleg kis gépet szerettem volna ,hogy amikor bringázni megyek tudjak fotózni.
De egy ismerős mondta ,hogy gondoljak bele, mennyire fognám a fejem ,ha sziklán bringázáskor valami lenne a kb 150ezres géppel. Vigyem a kis zseb kompakt gépet ,azt ha az leesik, csak kb 30 ezer ft kár ér.
Ezt be kell látnom ebben igaza van.
Viszont városnézegetéskor megint a Milc lenne előnyben mert kisebb helyen elfér illetve mindig ott lehet nálam.
De sajnos mint írtam a fogásokkal nem voltam kibékülve.
Beltéri fotóknál ahol kell a vaku, ott megint csak a milcet részesítettem volna előnyben . Viszont kis vakut ami a milchez illik nem nagyon találtam.

Nem gondoltam volna ilyen nehéz kérdés lesz ez.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.