Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) total90 válasza Padam (#45699) üzenetére


total90
veterán

Igen, jobb... de nem sokkal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45702) PuMbA válasza total90 (#45700) üzenetére


PuMbA
titán

Az összes Kai W videó alatt ott van kommentben, hogy a GH5 fókusza milyen béna. Minden videóban elnézést kér a fókusz hibákért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45703) total90 válasza PuMbA (#45702) üzenetére


total90
veterán

Az mondjuk igaz :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45704) Muerte68 válasza myckie2 (#45669) üzenetére


Muerte68
addikt

Visszatérve a kérdésedre-ha elég a m4/3-és kell a kereső ez jó vétel lehet-sok minden van hozzá(markolat pótaku)+garanciás még az obival pont a kereted :K [link]
Semmi érdekeltség csak megláttam

Az EM10-kit obit adja 100-ért egyben

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45705) myckie2 válasza Muerte68 (#45704) üzenetére


myckie2
őstag

A 33465 expószám nem számít soknak?

(#45706) Muerte68 válasza myckie2 (#45705) üzenetére


Muerte68
addikt

határeset de a mai gépek szerintem a 100000-et simán bírják-garis is még meg ha hobbi szinten fotózól elég sokáig tart még az 50ezret is elérni.
A kevesebb expósok általában 90 körül mennek+van hozzá markolat meg pót akku ha jól olvastam,persze meg kell kérdezni hogy a kit obis 100000-es ajánlatban benne vannak -e mert ha nincs akkor meggondolandó,mert gari nélküli kevesebb expós váz is kb ennyi.
Ha jól néztem akkor a 3-év garival 2019-máj.-ig van rá garancia addig ha történik vele valami biztosítva vagy+volt rá példa hogy a garis gépet zárcsere helyett kicserélték egy új EM10mkII-re :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45707) myckie2 válasza Muerte68 (#45706) üzenetére


myckie2
őstag

Neked, hogy jött ki a 2019 május? :) Akárhogy nézem nekem 2018.08 hónap jönne ki. Azért egy ennyire használt gépet inkább nem vennék fél éves garanciával ennyiért.

(#45708) Muerte68 válasza myckie2 (#45707) üzenetére


Muerte68
addikt

Bocs benéztem az EM1-vásárlását néztem :W sorry :R Nem rábeszélni akarlak csak egy tipp volt de fél év gari valóban nem sok ennyi expóval valóban nem érdemes :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45709) myckie2 válasza Muerte68 (#45708) üzenetére


myckie2
őstag

[Ehhez] mit szólsz? EVF és vaku csatlakozó számomra nem nagy veszteség.

(#45710) haruspex válasza myckie2 (#45709) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem engem kérdeztél, de én kicsit sokallom. Ha nem kel EVF akkor OLY pl5/6-ot már 40 alatt kapsz, bár a gf7-nek valszeg gyorsabb a fókusza, de a tájképnél talán annyira nem számít, illetve a második objektívnek adott industar nem egy nagy valami, meg kereső nélkül nem kell nagyon manuálozni. Illetve sokat segíthet ha valamelyik 12mm-es kezdőértékkű obit választod a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

(#45711) myckie2 válasza haruspex (#45710) üzenetére


myckie2
őstag

Komolyan ez már a bőség zavara. Annyi fényképező van, mint a tenger. :DD

(#45712) Muerte68 válasza myckie2 (#45709) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem is drága kicsit-érdemes a pl6-ot is megnézni-ahoz esetleg külön nézni pld egy 12-32-es obit.
Vagy van fönt egy EM10 azt a 12-50-es obival-mondjuk az az obi nem kicsi :N
Esetleg egy Fuji XM1-50alatt szokott lenni váz pld[link]-XC 16-50-es obi 40-körül szokott lenni.
Most épp nem láttam felrakva de ha a H Aprón-vagy az irányjelzősön kiírod hogy keresel mindig szokott lenni 1-2 db amit eladnának :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45713) haruspex válasza myckie2 (#45711) üzenetére


haruspex
aktív tag

:) Legalább van miből válogatni.

Vegyél egy panasonic 12-32-ös objektívet, és egy oly 40-150-t ha nem kell kereső, és hozzá mármilyen gépet.

(#45714) Terapeuta válasza myckie2 (#45709) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintem vakucsatlakozó nem árt. Lehet azt gondolod, most szükségtelen, de pár ezerért kapni vakut, és az beltérben mindig jól jön.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45715) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Canon G7x gép (vakumodos, dupla akksis, szűrő adapteres, ND szűrős stb. ), amiről szeretnék feljebb lépni a jobb álló és mozgókép minőség végett.

Gondoltam a szettet fölvarázsolom HA-ra 100 környékén és a pénzt, nem kevéssel kipótolva beletolom egy új rendszerbe. Sokat olvastam, hogy melyik lenne nekem az ideális.

Amire kéne: MINDIG. Tehát olyan kicsi és relative könnyű gép amit bedobhatok egy oldaltáskába is akár. 1-2 obival. Én azt vallom az a legjobb fényképező ami nálad van ha kell, ezért a DSLR-ek és a nagytestű MILC-ek élből elhullottak.

Sok olvasás után rájöttem, hogy a nincs olyan gép ami tökéletes lenne számomra, tehát kompromisszumot kell kötni. A Sony-k elhullottak mert a 6500 nem fér bele a keretbe, a 6300-hoz meg drága minden + ennyiért jól lenne a fullosan kihajtható érintőkijelző, meg melegedés nélküli felvétel. Nyakunkon a Canon M50 ami elsőre álomgép is lehetett volna de úgynézki a 4k-t elbaszták rendesen így meg már nem annyira szimpatikus közel sem (persze a teszteket megvárom róla). Itt a Lumix GX9 aminek meg az indulója szerintem túlzás a tudásához képest, mert úgy látom nem fejlődött túl sokat (legalább egy mikrofon csati lenne rajta, vagy a GX8 kijelzője).

Fontos, hogy fotóban és videóban is jó gépem legyen olyan igazi mindenes. :) Jelenleg a GX80 a kiválasztott 12-32-es kittel. Kérdés, hogy ilyen áron van e jobb gép tudomásotok szerint (forgatható kijelző, miki port elsősorban.)? G80 kiesik mert tükrös méretű gép nem kell :) GX8-ról meg sok videót néztem meg tesztet, de az elavultabb mechanika és a gyengébb stabi elriasztott.

A keret amit a szettre tudnék költeni az olyan 400 körül lenne (táskát, memóriakártyát, külső mikrofont, töltőt stb. nem beleszámolva), amiből a kitobis gép elvisz 175-öt (digitcam, mert ott 5év garral van). A legfontosabb dolgok közt lenne, hogy legalább olyan háttérelmosásom legyen mint a G7x-el 100mm-en 2.8-al. Tudom, hogy ez nem feltétlen olcsó játék, ezért is gondolnék egy olcsóbb de jó tudású vázra, jobb üveggel/üvegekkel.

A 12-32 gyárit megtartanám míg nincs pénzem egy fényerősebbre, viszont kéne mellé egy portrézáshoz is használható darab. Ti mit ajánlanátok 200k körül ilyen célra? Szeretnék minél jobb minőségű portréképeket is készíteni, illetve ugye kirándulós városfelfedezős gép is lenne. :)

Illetve, ilyen méretű gépre milyen vaku ajánlott ami már kisebb melókra is jó lehet? Vagy a gyári kis cucc is jóféle?

Előre is köszönök minden reakciót ötletet!

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#45716) #31733248 válasza Quent1n (#45715) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vegyél egy A6000-et, sokat tud, jó áron megy és olcsón kapsz hozzá kiegészítőket is.

(#45717) Muerte68 válasza #31733248 (#45716) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha a 6300-nem volt jó akkor a 6000-jó lesz?? :U
Néha elolvashatnád amit írnak mielőtt ráküldöd az A6000-ajánlást :W
Mert a 6000-ben van fullosan kihajtható érintőkijelző-meg nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45718) atis78 válasza Quent1n (#45715) üzenetére


atis78
tag

En a helyedben a G80-at sem zarnam ki elbol. Pontosan a te szempontjaid alapjan vacilaltam en is a G80 es GX80 kozott es vegul a jobb stabi/EVF/ergonomia/jpeg miatt a G80 gyozott.
Nekem szemely szerint GX80 fogasa se jott be es egy kismeretu obikkal ugyanabba a taskaba a G80 is befer.

(#45719) #31733248 válasza Muerte68 (#45717) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az A6500-at drágállotta, az A6300-nál pedig jóval olcsóbb az A6000, annyiért lehet, hogy elnézi pl. az érintőkijelző hiányát. Mindezt úgy, hogy van rá 200 ezer és jó lenne a külső mikrofon is. Megnézi a választékot, aztán úgy dönt, ahogy akar.

(#45720) Muerte68 válasza #31733248 (#45719) üzenetére


Muerte68
addikt

És a fullos kihajtással+melegedésel meg a 4k-videóval mi lessz?Elég nagyvonalúan elnézed a géppel szemben támasztott igényei felett :U
Amúgy már a Panát választotta és objektívre kért tanácsot :)Vagy legalábbis ebben az árban forgatható kijelzős mikrofon csatis gépet-ami nem melegszik-a 4k-t is tudja.
Jó gép az A6000-de gondolom nem zárta volna ki a Sony gépeket ha megfeleltek volna a kritériumnak,és azoknak sz A6300-jobban megfelelne-ha az nem akkor nem valószínű hogy a 6000-jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45721) Throme válasza #31733248 (#45719) üzenetére


Throme
veterán

"A keret amit a szettre tudnék költeni az olyan 400 körül lenne (táskát, memóriakártyát, külső mikrofont, töltőt stb. nem beleszámolva), amiből a kitobis gép elvisz 175-öt "

Tényleg nem olvastad el. :N

(#45722) #31733248 válasza Throme (#45721) üzenetére


#31733248
törölt tag

Jogos Throme, ezen tényleg átugrottam. Mobilról, kutyafuttában ne fórumozzon az ember. :)

(#45723) haruspex válasza Quent1n (#45715) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

A rendszeren belül protré objektív a megfizethető kategóriában az Olympus 45 f1.8, és a Panasonic 42.5mm. Ha zoom obit szeretnél, akkor használtan vagy szürkeimporttal belefér a keretedbe a Panasonic 35-100 f 2.8.

A mélységélesség mindháromnál kisebb lesz a Cannonnál azonos látószögnél, a fixek fényerősebbek, és könnyebb kimelni a modellt, a zomm rugalmasabb. (És meglepően kicsi).

HA a fix mellett döntesz beleférhet még egy nem fényerős tele, és pár pancake fix, ha fontos a méret.

Vakunak a Meike MK 320-at javasolnám, én nem próbáltam még, de viszonylag kicsi, nem drága, és dönthető forgatható fejű.

[ Szerkesztve ]

(#45724) Quent1n válasza haruspex (#45723) üzenetére


Quent1n
senior tag

Köszönöm!

Igazából nagyon megszerettem a kis Canon portré képeit, kellemes a mélységélessége, ezért szeretném legalább azt a szintet becélozni. :) Tisztában vagyok vele, hogy ez 200 fölé is kúszhat árban :S A Zuiko 75mm 1.8-at írták még ami szépen kihozza az alanyt a háttérből még körbenézek mik vannak. Nyilván a zoom lenne a kényelmesebb de ennyiért nem szeretnék túl nagy kompromisszumot kötni portrézásnál. A 12-32 meg tökély lesz szerintem street-re meg kirándulásra.

Többieknek is köszi a válaszokat!

Sony kérdés. A 6000-es a 4k miatt esik ki elsősorban (ha már váltásra adom a fejem akkor jó lenne videóba nagyot ugrani) plusz én nagyon megszerettem az érintőkijelzőt és úgy gondolom ilyen árú cuccoknál ez ne legyen már kérdés. Plusz tudjuk, hogy a Sony ha akarta volna berakhatta volna a 6300-ba is, erre még a 6500-as érintőjére is komoly panaszok voltak, hogy mennyire laggos. Úgy gondolom egy félmillás váznál ez nem férhet bele. A nagy Sony-k (A7 és mindenféle társai), illetve a kicsik (RX100) nagyon bejönnek de ezeket a közepes méretűeket a Sony hülyesége miatt nem tudtam megkedvelni a tesztek alapján. A 6300-asba ha lenne érintő és nem kéne a hülye túlmelegedéssel bíbelődni (amit amúgy megint csak simán megoldhattak volna) akkor lehet afele mennék. De itt a GX80 több mint 130k-val olcsóbban amit szerintem a Sony nem tud tudásban visszahozni, bármennyire is fejlett termék de úgy gondolom túl van árazva.

Canon gépeket is mindig figyelem (ha már most is az van ugye) de tényleg létezik a Canonitis jelenség ([link] 12:30-tól) :D mert vicc, hogy nem tudnak 4k-ra lépni végre és mikor megteszik úgynézki azt is elcseszik egy triviális baromsággal. Ez bosszantó. Nekem az M6 is tetszene amúgy de a fullhd szerintem már ciki ebben a kategóriában és nem szeretnék jövőre új gépet venni csak emiatt.

Olympus OM-D E-M10 Mark III (ezt megjegyezni is nehéz :D ) is tetszik amúgy de nem látom, hogy bármibe nagyon ütné a GX80-at és a Pana meg szimpibb akár már csak az 5 év gari miatt is.

Fuji vonalon a videóval és a kijelzőkkel való töketlenkedés az ami nem tetszik, hogy ott egy drága gép (pl. XE-3) és beraknak egy fix kijelzőt. Viccnek is rossz. Úgy gondolom az állítható érintőkijelző egy alap dolog kéne, hogy legyen már évek óta, ne ezen spóroljanak már.

Nikon ugye még a csúcskompaktjait is elnézte, pedig még ma is lenne létjogosultsága a tervezett DL gépeknek.

És úgy kb. ennyi. :)

(#45718) atis78: G80-on még filózok, mindenképp kézbe fogom még venni, mert az jár legközelebb az igényeimhez, leszámítva a méretet.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#45725) tvamos válasza Throme (#45721) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudja még, de Sony-t akar! :DDD

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45726) haruspex válasza Quent1n (#45724) üzenetére


haruspex
aktív tag

A Canonban kissebb a szenzor, úgyhogy annál jobb hátérelmosást fogsz kapni már MFT-n is azonos blendével ugyanott. A 35-100 volt nálam kipróbálni nagyon jó kis obi a méretéhez képest, nem nagyon van hasonló a piacon. Az Oly 45mm, és a 75mm másra van, a 45 ( ekv. 90mm) az inkább vállas portrékhoz közelebbre, a 75mm (ekv 150mm) pedig messzebbre, kérdés, hogy mihez keresel.. A lumix 12-32 amig van fény addig szinén jó.

Ha zsebretevős gép kell akkor mindenképpen a rangefinder kialakítás pancake obival a nyerő, ebből nincs nagy választék, talán csak a Sony, meg a Pana egyelőre, ha zoom kell.

A Canon, most amúgy jelentett be 4k-s képet, csak a szenzor negyedét használja hozzá, nincs PDAF, meg kb. semmyilen fícsör....

[ Szerkesztve ]

(#45727) #31733248 válasza Quent1n (#45724) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45724) Quentin

Hogy kinek mennyit kompenzál egy adott felár tudásban, az mindig az illető igényeitől és pénztárcájától függ. Akinek kell egy jó videós fókusszal rendelkező gép, az ne vegyen Panát, akinek pedig forgatható érintőkijelzőre van szüksége, az mondjon le a Sonyról (ebben az árkategóriában). Ugyanígy a többi gyártóval is folytathatjuk.

(#45725) tvamos

Szerintem ezt a humort elsütötted már néhányszor, úgyhogy talán be is fejezhetnéd.

(#45728) 80hun válasza Quent1n (#45724) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem folytasátok az MFT topikban mivel alapból azt akartál venni , tehát ez a téma oda való és a fiúk biztos segítenek az obik kiválasztásában :)

(#45729) Quent1n válasza 80hun (#45728) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez volt a terv, de gondoltam hátha jön egy csodatevő APS-C tipp :D

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#45730) #31733248 válasza Quent1n (#45729) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csodatevő tipp nincs, csak a meglévő választékból tudunk ajánlani, kompromisszumok pedig minden típusnál vannak. Az MFT topicban a Pana videójának egyes fogyatékosságairól Stauffenberg írt nemrég. Alaposan át kell gondolni, pontosan mire van szükséged, hiszen azt Neked kell tudnod, miben vagy hajlandó kompromisszumot kötni, miben nem.

(#45731) Throme válasza Quent1n (#45729) üzenetére


Throme
veterán

Nincs sehol csoda masina.
Mintha a marketingesek nem engednék (mert nem hiszem, hogy egyik gyártónál se tudnának a mérnökök összedobni egy mindenvivő gépet).
Ha valami kezd túl jó lenni, nosza kivesznek az elődben remekül működő funkciót, vagy lebutítják....

Meg kell nézni egy gyártó több típusát, és a 'fícsöröket' bemásolni egy excel táblába, ott a duplikációt kiszűrni, és megkapod az álomgépet..... ;] :P

Vagy veszel külön fényképezőt fotózni, videózni, strandra, zsebberakósnak, sportra, portréra, 'szelfire' ...stb.

(#45732) #31733248 válasza Throme (#45731) üzenetére


#31733248
törölt tag

Közkeletű és vicces tévedés - különösen a technikai jellegű fórumokon - azt gondolni, hogy

1. A mérnök az a jó fej, akik kitalálja a jó dolgokat és neki köszönhető, hogy bekerülnek az új fejlesztések.

2. A marketinges pedig az a gonosz szemétláda, akik miatt kimarad valami és aki persze egyáltalán nem érti, hogy mire van szüksége a vevőnek.

Először is a vevőnek mindenre szüksége van, méghozzá olcsón. :) Ezért nem hibáztathatjuk: ha lát valahol egy számára szimpatikus extrát, miért ne akarná azt a saját gépébe is beleálmodni? A részvényes pedig keresni akar, lehetőleg minél többet. Ez jellemzően nem akkor jön össze, ha egy adott modellbe beleterveznek minden létező extrát, aztán az árazásnál jó fejek lesznek. Ha nincs elég pénz, akkor nem lesznek fejlesztések sem, a cég pedig lemarad a versenytársak mögött.

Ez akkor működik jól, ha az egész egy rendszert alkot. Az Olympus, vagy a Fuji retro design is tudatos tervezés eredménye. A marketingesek "kitalálták", hogy erre a stílusra sokan fognak bukni, a mérnökök pedig hozzátették a szükséges tartalmat. Ez mindig így megy. Olyannyira, hogy a legtöbbször a vevői igények "letapogatása" után a marketingesek dolgozzák ki a mérnökök számára a később követendő fejlesztési irányokat, például, hogy a Fujinak legyen klassz filmszimulációja, vagy a Sony gyúrjon rá az autofókusz funkciókra, mert ha abban a legjobb lesz, sokan fogják vásárolni.

(#45733) tvamos válasza #31733248 (#45732) üzenetére


tvamos
nagyúr

Közkeletű és vicces tévedés - különösen a technikai jellegű fórumokon - azt gondolni, hogy
1. A mérnök az a jó fej, akik kitalálja a jó dolgokat és neki köszönhető, hogy bekerülnek az új fejlesztések.

De pedig igy van. En peldaul piszok jo fej vagyok! ;] :P

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45734) MrChris válasza #31733248 (#45730) üzenetére


MrChris
nagyúr

Végül is Stauffenberg Panasonic gép használata nélkül is hiteles Panasonic szakértő lett aki a téma gyakorlatlan szakértőjeként megmondja a tutit.

(#45735) pandur99


pandur99
aktív tag

A mérnökök + marketingesek egyik legfontosabb feladata olyan szükségletek felkeltése és kielégítése, amelyek nélkülük nem léteznének.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#45736) Throme válasza #31733248 (#45732) üzenetére


Throme
veterán

".... a vevői igények "letapogatása" után a marketingesek dolgozzák ki a mérnökök számára a később követendő fejlesztési irányokat ...."

Na kérem, itt lesz a hiba. Tapogatásból még van hová fejlődni :K

Pl:
Az miben spórolás, hogy mondjuk a d7200-ba beraknak jobb szenzort, procit, de lebutítják a felső lcd-t?
Az előző lcd-t ha rogyásig gyártják az csak olcsóbb, és ott már nem kell "fejleszteni" (downgrade), tesztelni, hogy jó-e!

Vagy a minimális változásokat hozó belépő tükrös vonalon az új modell mocsok drága, míg a régebbiek olcsóbbak lesznek. A vevőt nem tudom mennyire készteti vásárlásra a - mondjuk - beteszem az infrát, de nincs wifi, majd kiveszem az infrát, de van wifi csiki-csuki? Megnézi, hogy a kettővel ezelőtti vázban mind megvan, csak 1 képpel kevesebbet tud még másodpercenként, de kb felébe kerül, csakhogy a jóárasított modelleken annyit már nem keres, az újon meg még nem keres....

Mindegy.
Lényeg, hogy úgy csűrik csavarják, hogy sosem lesz tuti gép.
Nem a mérnök, vagy a technológia a szűk keresztmetszet.
Nem azt mondom, hogy mindent bele egy forintért!!
Ott van pl a belépő tükrösöknél az AFtuning hiánya. Kib@szott marketing döntés, semmi több.
Egyik legnagyobb vesszőparipája a milceseknek - jogosan - a fókuszprobléma, a belépő csettegőknél.
Pláne, hogy nem új dologról van szó, max tesztelni kell és mehet a gyártás.... Meddig tartana belerakni a belépőbe?

(#45737) topikk válasza Throme (#45736) üzenetére


topikk
senior tag

Bizony, ezt nevezik piaci szegmentacionak, vastagon marketing. Arrol az oldalrol nezve; ha szinte mindent belerakok egy belepo szintu gepbe, akkor nem lesz szukseg a csucsmodellre. Vagy ha tul sok minden benne van akkor nem lesz indokolt a felso szegmens magas ara.c

Szerencsere a verseny elobb utobb megoldja ezeket es lefele nyomja az arakat. Lasd pl Sony A7iii, biztos lennebb megy miatta a Fuji, Pana, Olympus 1500 EUR koruli kinalata.

[ Szerkesztve ]

(#45738) tvamos válasza Throme (#45736) üzenetére


tvamos
nagyúr

a marketingesek dolgozzák ki a mérnökök számára a később követendő fejlesztési irányokat
Lószart! Általában hadpoválnak csak, hogy kéne valami új, a mérnökök meg próbálnak valamit alkotni, amiről elhiszik, hogy no ez lesz a junik széling point...
(#45737) topikk válasza Throme (#45736) üzenetére
Az olcsóbb gépnek úgy is kell kinézzen. Látszódnia kell, hogy ez a D500, és ez a D7200! Némi tesztelés, fejlesztés nem számít ilyenkor, akkor sem, ha az eredmény nem nagyon lesz olcsóbb sem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45739) #31733248 válasza Throme (#45736) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45736) Throme

"Na kérem, itt lesz a hiba. Tapogatásból még van hová fejlődni :K"

Minden téren van hova fejlődni (marketingeseknek és mérnököknek is), ennek köszönhetjük az innovációt. :) Amit leírsz, az - teljesen érthető módon - a vevő nézőpontja, méghozzá az átlagnál jobban informált vevőé, aki - szintén tipikus módon - legbelül azt feltételezi, hogy az emberek minden ismeret birtokában vannak, ezért képesek tárgyilagos döntést hozni a vásárlásaik során. Csakhogy ez egy másik közkeletű tévedés, amire nem érdemes üzleti tervet alapozni. :N

"Ott van pl a belépő tükrösöknél az AFtuning hiánya. Kib@szott marketing döntés, semmi több."

Persze, így lehet nagyobb darabszámban eladni drágább gépeket és nem lemaradni az árversenyben az olcsó belépő gépek között. A vevők egy részének fáj (sokaknak azonban fogalmuk sincs arról, hogy egyáltalán létezik ilyesmi), de a cég szempontjából tökéletesen érthető. Lehet, hogy a tükör nélküliek fejlődése és az egyre szélesebb fényerős obi választék kikényszeríti majd a változást ezen a téren is.

(#45738) tvamos

"Lószart! Általában hadpoválnak csak, hogy kéne valami új, a mérnökök meg próbálnak valamit alkotni, amiről elhiszik, hogy no ez lesz a junik széling point..."

Aha. :D

(#45740) philoxenia válasza pandur99 (#45735) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mégis van mikor bejön. Nekem nem hiányzik a tükrösön az arcfelismerés és a "bökős" fókusz, de mondjátok, hogy használni meg jó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45741) #31733248 válasza philoxenia (#45740) üzenetére


#31733248
törölt tag

Látod, ez egy jó példa. :))

(#45742) philoxenia válasza #31733248 (#45741) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb példa a túlbonyolításra az MS Office. Átlagjúzer tizedét használja a funkcióinak. Kompaktoknál is vannak felesleges fícsörök, de van ami full könnyűvé teszi bizonyos képek elkészítését. Pl. a panoráma funkció.
Tükrösön állvánnyal szenvedve jönne össze, itt meg másodpercek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45743) Neck válasza philoxenia (#45742) üzenetére


Neck
veterán

Na igen, pl vannak olyan excel funkciók, mint a pivot, ami 2 kattintással csinál olyan összesítést, amit amúgy nagy szívás lenne megcsinálni. Nekem a szem AF vs MF pl pont ilyen.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45744) Throme válasza #31733248 (#45739) üzenetére


Throme
veterán

Pont az af-en el kéne gondolkodni. Lehet, hogy nem tud az átlagjúzer róla, hogy létezik az af tuning, de az tuti, hogy szervizeltetni fogja a gépét, ha nem lesz teljesen éles, ill. az lesz éles amire nem is akart fókuszálni. A szervizt fenntartani, vagy sok szerviz feladatot fenntartani költség.

Szerintem lenne mit átgondolni a gyártóknak, csak nem teszik....

(#45745) Allien


Allien
veterán

Üdv!
Kis helpet kérnék. :D Nem terveztem rendszerváltást, de ugye, ki tudja. A lényeg, eddig Pentax K200D-t használtam, azért (IS) Pentax, mert talán (amikor választottam) a legkompatibilisebbnek tűnt régebbi obikkal. Mivel, nincs 100E feletti pénze, optikákra.
Sigma 17-70mm F2.8-4 DC
SMC Pentax-DA 16-45mm F4
Idáig mentem eddig árban (kb 50E), illetve, M42-st is nagyon ritkán használgattam (de jó ideje nem). A vázat lassan nem ártana cserélni, mert korlátozza az obi park fejlesztést (nagy fényerejű optikákkal AF probléma, pl 1,7-s).
Csakhogy, jött egy ajánlat, Nikon oldalra. Nikon D5300+Nikon 18-140mm f/3.5-5.6 VR DX párosra. Viszont, Nikon-ról semmit se tudok, hogy pl manuális optikákkal mennyire kompatibilis. Ok, ez is belépő szint, és félek, nagyon nem is tudnék feljebb menni Nikon vonalon. Max egy jó minőségű fix 50mm. Pentax-on van jópár manuálisom, tök jól szuperálnak (28mm, 200mm).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45746) Rapid136 válasza Allien (#45745) üzenetére


Rapid136
őstag

Bukta...
nincs vázba épitett képstabi és gyakorlatilag semmilyen más bajonettes obi nem jó rá a sajátján kívül. Persze van lencsés m42 adapter de az elég kompromisszumos.
Valószínűleg fénymérés sem lesz, szemre kell belőni az expot.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45747) _csocso_ válasza Allien (#45745) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Amennyiben Pentaxban gondolkodsz, K-5 -- K-30-tól felfelé érdemes nézelődni, azokban már elég jó 16Mp-es szenzorok vannak, és az áruk sem olyan vészes már.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#45748) Allien válasza _csocso_ (#45747) üzenetére


Allien
veterán

Most jelenleg, ha váltanék, a K-2s v. K70-re tudnék (talán), anyagilag. Az meg pont ugye a Nikon 5300 kategória. :DDD De, nézegetem az adok-veszek topikokat, és a Nikon optikák nagyon távolinak tűnnek...
Legalábbis, a fényerősebb verziók, hiszen, alap optikák eléggé korlátosak. Ok, hogy VR, és jobban segít, mint a szenzoros a pentaxban. De attól még optikailag is gyengébbek a fényerősebbektől. A pentaxon legalább a manuálisakkal is el lehetett lenni, mert fényerőben legalább besegítettek. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45749) 80hun válasza Allien (#45748) üzenetére


80hun
addikt

A k70 sztem nem a D5200 kategória. Inkább D7100 :)

(#45750) _csocso_ válasza Allien (#45748) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nyilván, ha megengedheted a K-S2 egy modern gép, sokkal fejlettebb mint amiket írtam, biztosan nem járnál vele rosszul.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.