Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) #86322688 válasza 80hun (#45799) üzenetére


#86322688
törölt tag

Repulo madarat komponalni?

(#45802) Mirman válasza #86322688 (#45801) üzenetére


Mirman
őstag

A hirtelen berepülő madár és az ugró szarvas után a következő példa esetleg egy gyorsan szaladó pocok lesz ? A legtöbb ember városban él manapság ahol lássuk be igen ritka a vadvilág különböző mozgásai. A legtöbb témára pedig felkészül az átlag ember és gyönyörűen le lehet fotózni vele , nem fog elillanni a pillanat. Ismétlem szerintem a legtöbb esetben.

(#45803) #86322688 válasza Mirman (#45802) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez hulyeseg....sport, gyerekek, tanc, ...ezt sem fotoznak? A tobbihez af sem kell, manual eleg.

(#45804) Mirman válasza #86322688 (#45803) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt mondom hogy erre felkészül az ember és nem csak valaki hirtelen elkezd melletted sportolni vagy táncolni.
Indításban és sleep módból való felébredésben jobb egy DSLR. Egy normálisabb fázis érzékelős MILC és egy DSLR közt követő fókuszra pedig nincs már akkora különbség hogy az egyiket használhatónak míg a másikat teljesen használhatatlannak bélyegezzük.

De tényleg én vagyok a hülye hogy hatszázadszorra is belefutok ugyanabba a körbe. Ha valami mod látja nyugodtan törölheti.

[ Szerkesztve ]

(#45805) xXxian válasza Mirman (#45804) üzenetére


xXxian
senior tag

:D

Vagy, mint mikor verekedés közben hirtelen kitör egy focimeccs?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45806) Neck válasza #86322688 (#45800) üzenetére


Neck
veterán

Tényleg? Na ne mondd :Y
Jó lenne, ha leszállnál a magas lóról, és linkelnél egy cikket, egy videót, egy összehasonlítást, ami demonstrálja azt, amit írsz.

Az A6000 2014-es gép, akkoriban a világ leggyorsabb PDAF rendszerével reklámozták. Most is a legjobbak között van a fókuszsebessége. Tele van a YouTube videókkal, hogy miért váltottak APS-C Canonról Sony A6XXX-re. Egyik sem említi, hogy lassabb lenne a fókusza a Canonnál, de legalább a hibrid fókuszrendszernek köszönhetően pontosabb ;)

Szerk:
Ha meg a boot speedre gondolsz, én úgy használom az A6000-t, hogy lemegy energiatakarékosba, és ott lóg a nyakamban. Ha szükség van rá, megnyomom az expo gombot egyszer, és kb 1 másodperc alatt "éber" a gép, kb ennyi kell ahhoz, hogy kitolja a kitobit a powerzoom. A fix 50-es obi esetében még gyorsabb. Nem hinném, hogy ettől a Canon gyorsabb lenne.

Azonos árketegóriában egyszerűen nem látok indokot, mitől lenne jobb a Canon, de majd jössz te, és mindjárt felhomályosítasz minket.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45807) #86322688 válasza Neck (#45806) üzenetére


#86322688
törölt tag

Majd egyszer probalj ki egy 70d, 80d, 6d tok mindegy milyen vazat egy usm vagy stm akar kitobival, biztos van a kornyeztetben, ne videokat nezegess.

(#45808) Neck válasza #86322688 (#45807) üzenetére


Neck
veterán

Volt a kezemben Canon tükrös gép, többféle is. Bár általában az A6000-t vették ki a kezemből megvizsgálni :B
Te használtál már A6000-t, vagy a levegőbe írsz?

A videó egyébként miért nem jó? Gondolod, hogy lelassítják a tükrös gép esetében, és felgyorsítják, amikor a Sony szerepel? :DDD

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45809) csipesz2020


csipesz2020
tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Vásárolni szeretnék egy milc szettet használtan. Voltak kompaktok a családban, de én mindig többre vágytam, aztán egy jó ideje már csak telefon állt a rendelkezésemre. A keret 50k körül mozog. Ezt találtam ami megfogott, utána is olvasgattam viszont az objektíveket nem annyira vágom.
Kezdésnek megfelelhet?
Láttam 20-25k körül objektíveket hozzá, később biztos vennèk mèg hozzá valamilyet. Egyenlőre kitapasztalnám a gèpet, meg hogy igazából mi az a téma ami majd legjobban megfog. :)

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#45810) #86322688 válasza Neck (#45808) üzenetére


#86322688
törölt tag

Sok esetben élőképet néznek, ossze sem hasonlithato azzal mikor a kereson keresztul fokuszalsz fazis alapon....amugy a 200d allitolag megcsinalta a leggyorsabb elokep fokuszalast....nem volt a kezemben de nem is erdekel, keresot hasznalom...nem azt mondom hogy az A6000 nem jo, csak lassabb.

(#45811) jjeahh válasza #86322688 (#45807) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én használtam 60d-t, 70d-t, usm obival is, próbáltam a6000-et is, rövid ideig a6300-at is, + d7xxx nikonokat és egy rakás kontraszt af-es milc-et. Én nem mondanám, hogy egyik vagy másik rosszabb, simán csak másban jók. Részletezni nem igazám merem, mert ha bármi rosszat írok canonról, megkapom, hogy megint fikázom :DDD

csipesz2020: [link]. E-pl5 okés, de ez az objektív fix, nem biztos hogy megfelelne arra, amire használnád.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45812) #86322688 válasza jjeahh (#45811) üzenetére


#86322688
törölt tag

Gyorsasagrol volt szo....na ki vele...ne kamuzz 😉

(#45813) asdf_


asdf_
veterán

Es egy ujabb vitat dontottunk el valos ervek es szemelyes tapasztalatok helyett meggyozodesbol.

Fuggony :C

(hopp, ez meg harommal elobbre)

[ Szerkesztve ]

(#45814) 80hun válasza #86322688 (#45803) üzenetére


80hun
addikt

Én meglövöm manuál obival is ha kell max ha nem megy gyakorolom amig sikerül :)
Tessék másnak is sikerül :)

Évtizedekig nem volt AF a gépeken és mégis születtek jó fotók.

[ Szerkesztve ]

(#45815) #86322688 válasza 80hun (#45814) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez is igaz..

(#45816) csipesz2020 válasza jjeahh (#45811) üzenetére


csipesz2020
tag

Esetleg valami bevált beszerzési forrás használt gépekre, lehetőleg itthonról?
Akkor jobban járok ha nézek egy e-pl5 vázat meg külön egy objektívet? A váz nagyon megtetszett. :D

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#45817) jjeahh válasza csipesz2020 (#45816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, szerintem első körben inkább 14-42mm kitobit nézz hozzá. Annyira nem vagyok képben a helyi apró oldalakkal, talán hardverapró és index.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45818) #86322688 válasza #86322688 (#45812) üzenetére


#86322688
törölt tag

Hazudni nem akar, az igazsag meg faj 😊

(#45819) jjeahh válasza #86322688 (#45818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy csak fölöslegesnek és zsákutcának tartom a veled való vitázást.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45820) #86322688 válasza jjeahh (#45819) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nem vita, lassabb vagy nem lassabb...

(#45821) topikk


topikk
senior tag

Teli penztarcaval rendelkezo videosoknak:

panasonic-gh5s-selected-as-best-camera-for-video

(#45822) total90 válasza topikk (#45821) üzenetére


total90
veterán

Nekem tele van... apróval :DDD

Egyébként szerintem az elődhöz viszonyítva ez a nyitó ár elég korrekt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45823) topikk válasza total90 (#45822) üzenetére


topikk
senior tag

Ok, ok, de egy Sony-hoz kepest? :DD :DD :DD ;]

(#45824) total90 válasza topikk (#45823) üzenetére


total90
veterán

Na igen... :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45825) Sleek


Sleek
senior tag

Srácok írjuk már be ,hogy a tükrös a szar és mindenki mondjon el egy imát ,hogy legyen használható tükrös gép ismét ,valamint utolérjék az isteni milceket. Vagy írjuk át a fórumot ,hogy milyen cserélhetőobjektíves milcet vegyünk dslr helyett. :W

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45826) jjeahh válasza Sleek (#45825) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én azt nem értem miért kell ennyire elfogult lenni a dslr-ek, Canonok vagy éppen a Sonyk felé és miért fáj az ha valakinek a rendszeréről valaki rosszat mer írni :F . Miért kell állandóan háborúzni és miért fáj bevallani, hogy ezeknek a gépeknek is vannak hibáik, hátrányaik és van amiben a másik jobb? Ezek csak eszközök, célszerszámok, használati tárgyak, néhányan mégis úgy tesznek, mintha a barátnőjük lenne :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45827) #86322688 válasza jjeahh (#45826) üzenetére


#86322688
törölt tag

Teljesen egyetertek ezzel a hozzaszolasoddal...a tobbi dslr fikazasoddal nem 😊

(#45828) total90 válasza jjeahh (#45826) üzenetére


total90
veterán

Van akinek nem jutott nő :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45829) 80hun válasza topikk (#45823) üzenetére


80hun
addikt

Egyenlőre még csak az A7SII-höz lehet hasonlítani mert ugye ott csak az S széria ami videós gép ha valaki nem tudná. :)

(#45830) Sleek válasza jjeahh (#45826) üzenetére


Sleek
senior tag

Minden gépnek van hibája ez tény. Nekem mint olvasónak, meg mint tanulónak ,az a fura ,hogy hetek óta megy a vita arról mennyire isten a milc. Biztos jó gépek stb . Én is vettem volna ha kézre áll . Sajnos nem álltak kézre amiket néztem. Ezért lett tükrös. Viszont a fórumon már olyan adatok mennek régóta amit sok ember nem is próbált, csak videón látta és úgy megy az istenítés a milcekről. Számomra ezek a videók olyanok ,hogy ki fizet többet azt mondják ;) Nem egyszer láttam ,hogy gépértékelésnél(mezőgazdasági gépek) meg volt írva a szöveg mit kell mondani, meg mit vettek fel videóra a gépről.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45831) #86322688 válasza Sleek (#45830) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez olyan mint korabban egy sracot rabeszeltek a Saab autora, megvette kiderult Vectra motor van benne dupla aron....videokat nezegezett ahelyett hogy felnyitotta volna a motorhaztetot. Kb.itt is ez van.

(#45832) topikk válasza #86322688 (#45831) üzenetére


topikk
senior tag

Azert a kamera sem csak a szenzorbol all...

(#45833) #31733248 válasza topikk (#45780) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45780) topikk

Ezen senki nem vitázik (az MFT-falka kivételével) ez például pár napja jelent meg:

"Sony’s been leading the way in the mirrorless camera segment for a while now, and has been coming particularly hard at the full-frame market, which is still dominated by DSLRs."

A GH5S pedig jó, csak tanulj meg kézzel fókuszálni. :)

(#45807) Johnnyp7

"Majd egyszer probalj ki egy 70d, 80d, 6d tok mindegy milyen vazat egy usm vagy stm akar kitobival"

Ezzel csak az a baj, hogy nálunk szinte az összes obi ilyen gyors. Keresned kell azt, amelyik nem. ;)

(#45826) jjeahh

"Én azt nem értem miért kell ennyire elfogult lenni a dslr-ek, Canonok vagy éppen a Sonyk felé és miért fáj az ha valakinek a rendszeréről valaki rosszat mer írni :F . "

Csakhogy Te gyakran nem rosszat írsz, hanem féligazságot, vagy hülyeséget.

(#45834) asdf_ válasza #31733248 (#45833) üzenetére


asdf_
veterán

Egyreszt: szamok
Masreszt: forras
Harmadreszt (es ez mar a sajat velemenyem), az en reszemrol a barmelyik marka piacvezeto dolgat kettevalasztanam mft+aspc valamint FF-re. Mert engem/(minket?) hobbistakat szerintem mocsok modon nem erint, hogy mennyi FF mirrorless-t ad el barmelyik gyarto, az nem egeszen a mi terepunk, mert ad1, nem melozunk vele (par kivetellel), ad2, ebben a csodas orszagban, az itteni csodas berekbol elunk (jo, dontoen, vannak itt a topikban boven kulfoldrol, igy itt is van kivetel). Szoval lehet barmilyen jo gep pl. az A7 III (erosen annak tunik amugy, abbol itelve, ami eddig szembejott rola), innen a topikbol nem lesz ilyen egyikunknek sem :) (vagy ha megis, egy kezen megszamolhato embernek) Igy engem csak az erint, hogy a felso ligabol milyen kepesseget, teljesitmenyt, tulajdonsagot csorgatnak le. Tehat nekem edeshalalmindegy, hogy A, B vagy C gyarto piacvezeto mirrorless-ben, ha annak a piacnak csak egy szegmenseben vagyok erdekelt (es meg ha ramszakad a lottootos, akkor sem lesz FF gepem, mert nincs ra szuksegem).

Disclaimer: igen, tudom, hogy ez a cserelheto obis topik, igy FF included es ontopic

(#45835) #31733248 válasza asdf_ (#45834) üzenetére


#31733248
törölt tag

Belinkeltem a legutóbbi cikket, de felőlem gondolhatod azt is, hogy pl. a Pana a piacvezető - sok jelentősége nincs.

"Mert engem/(minket?) hobbistakat szerintem mocsok modon nem erint, hogy mennyi FF mirrorless-t ad el barmelyik gyarto, az nem egeszen a mi terepunk"

Nézz csak át a Sony MILC topicba, nagyon meg fogsz lepődni! :D Nemrég volt egy Sony MILC felmérés*, 107 válaszolóból több, mint a felének volt full-frame gépe. A legutóbbi kolléga, akivel személyesen is összefutottunk onnan, kb. egy alsó-közepes autó árát hozta magával a táskájában. És csak hobbiból csinálja, nem profi. :N

*A Sony melletti legerősebb érv a képminőség volt (73,8%) és csak utána jött a méret (63,6%) és a súly (46,7%). A társaság fele CaNikonról érkezett. A válaszolók durván felének (46,7%) négynél több objektívje van és alig van olyan, aki csak egy obit birtokol, 61,7% adapterezik is.

[ Szerkesztve ]

(#45836) #86322688 válasza #31733248 (#45835) üzenetére


#86322688
törölt tag

Kepminoseg? Mitol jobb egy sony kepminosege a tobbinel?...ezt nem vagom, ha színeket nézem akkor fuji vagy olympus,ha zajt akkor csak fuji,canoneknal nagyon jo a raw, a tobbi meg objektiv kerdese.

(#45837) Rapid136 válasza #86322688 (#45836) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért ott van még a dinamika átfogás is például. Sokszor nem mindegy hogy honnan hozol ki még részleteket.
És azért komoly fejlesztések folynak, érzékelőgenerációról generációra egyre többet tudnak, megy fel az ISO, a zajtűrés. Az érzékelő nagyon bonyolult technológia, bőven van mit újragondolni.
RAW-ból meg rajtad múlik mit hozol ki, nem hinném hogy bármelyik gyártó jobb lenne.
Bár nekem a Canon magas iso-s képei sokszor narancsosak. Van hogy előbb látom a képet és már tudom hogy Canon. Nekünk dolgozó fotós szinházi képein is feltünt, de máshol is, Indexes fotósnál. Persze lehet userfüggő is, de annál már több helyen láttam. (igen, kalibrált monitorom van)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45838) PuMbA válasza Sleek (#45830) üzenetére


PuMbA
titán

Az is torzítja a nézetet, hogy sok tényleges profinak nincs YouTube csatornája :) Szoktam nézni zenei együttesekről videót és van bennük néha a fotózásukról részlet, akkor elcsípem, hogy például Canon 5D-vel és 24-70-es L obival fotózzák őket. Sony-val, Olympus-szal, Fuji-val stb. sosem láttam, hogy fotóztak volna, tehát attól függ, hogy mi látunk, hogy milyen fotózási területet nézünk.

[ Szerkesztve ]

(#45839) Neck válasza #86322688 (#45836) üzenetére


Neck
veterán

Most én mondom neked, hogy fogj a kezedbe egy A7R3-at :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45840) #86322688 válasza Neck (#45839) üzenetére


#86322688
törölt tag

Eszembe sincs, még a végén leejtem és ki kell fizetnem 😀

(#45841) jjeahh válasza Neck (#45839) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fölösleges, addig úgysem lehet meggyőzni, amíg hiányzik róla az a bizonyos... logó :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45842) vihartigris válasza jjeahh (#45841) üzenetére


vihartigris
őstag

:C

bármi reciproka a semmi

(#45843) topikk válasza #31733248 (#45833) üzenetére


topikk
senior tag

Ez az amerkia piacrol szol, es FF-re van kihegyezve, tegyel mar be rendes statisztikat arrol, hogy a Sony mirrorless piacvezeto. Egyebkent a cikkben amit betettel az is benne van, hogy USA FF-ben a Canon az elso.

(#45845) Terapeuta válasza #86322688 (#45844) üzenetére


Terapeuta
őstag

A topik címe jó, de ez a téma szerintem ki lett beszélve tényleg. Ajánlom menj el teddpróbába hozz ki egy gépet, meg fogsz lepődni.

[link]

A linkben elmondottakkal itt kb mindenki tisztában van...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45846) #86322688 válasza Terapeuta (#45845) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ezt a meg fogok lepodni dolgot sokan mondtak mar...meglepodtem...ezert volt ket fujim, sonym meg olympusom...aztan ismet dslr...amire en hasznalom arra lassu...a7 akarmit meg nem fogok venni...de szerintem is kiveseztuk csak en belatom hogy miben jobb a milc ti meg nem miben jobb a dslr, így nincs értelme.

(#45847) Throme válasza #86322688 (#45846) üzenetére


Throme
veterán

Nem tökmindegy ki mit gondol a dslr-ről?
Meggyőzni senki nem fog senkit, csak megy a harc. Eddig milc vs sony, de most visszajött a dslr.
Gépajánló kérdező-válaszoló hsz már nem is nagyon érkezik.

Engem nagyon nem zavar, mert érdekes dolgokat írtok le!

(#45848) Mirman


Mirman
őstag

Fél off kérdés : A Media Marktnak mindig ilyen jó árai voltak fotós cuccok terén ? :Y Fujikat és Canon néztem , mindkét esetben legalább 20%-os árkülönbség volt az MM javára Tripontal , Fotoplusal szemben.

(#45849) Neck válasza Throme (#45847) üzenetére


Neck
veterán

A Sony is MILC ;) Legalábbis amiről szó volt :)

Johnnyp7: Én leírtam, hogy az A6000 gyorsabb, mint a vele egy árkategóriában játszó Canonok, alá is támasztottam linkekkel stb. Te ismételgeted az állításaid a levegőbe. Kérlek próbálj kultúrált keretek között maradni, és érvelni inkább.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45850) #86322688 válasza Neck (#45849) üzenetére


#86322688
törölt tag

Te linkelsz, én fotózom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.