Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) sylvia_1988 válasza Muerte68 (#45400) üzenetére


sylvia_1988
tag

Most már világos, köszönöm! :R

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#45402) Grga_Pitic válasza sylvia_1988 (#45401) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Két dolgot még mindenképpen tisztázni kéne:
- Valóban kell-e a 60p? Mivel PAL régió vagyunk, az 50p az alap, és nem minden fényképezőben állítható menüből a PAL/NTSC váltás. A Pana esetében úgy tudom, hogy a felső kategóriát kivéve szerviz menüt kell előhívni, ennek érdemes alaposan utána olvasni/kérdezni. Sony-nál nem tudom mi a helyzet, lehet, hogy ott ezt megoldották.
- 3-6 cm-es alkatrészek ki kell, hogy töltsék a képernyőt saroktól sarokig? Mert arra a kitobi kevés lesz, közgyűrűvel esetleg, de tovább fog romlani a képminőség. Makróobjektív megfontolandó, abból is a tele inkább, mert akkor azzal portrézni is tudsz. Ebben az MFT áll jobban, Panára rátehető az Olympus 60mm makró (ekvivalens 120mm), használtan egész jó áron látok fenn most, bár a kereted felét elviszi (80 ezer Ft). A Sony E-re (mint az A6000, A5000 stb.) tudtommal nincs natív megoldás a tele tartományban, persze lehet adapterezni, ha az AF nem számít (makrónál kevésbé fontos, de portréhoz célszerű), akkor valami régi manuális is mehet rá (persze Panára is).

[ Szerkesztve ]

(#45403) 80hun válasza Grga_Pitic (#45402) üzenetére


80hun
addikt

Van natív sonyra is 30/3.5 és még az FE obik csak azok nagyon drágák :D

Statikus témákhoz felesleges az AF-es makró. 50-90mm közötti manuális makróobjektív is megteszi akár 1:2-es leképzésel is (ugye ez mft-nél a crop miatt 1:1 lesz )
De egyébként a kitobi is bőven elég a 16/24mp-ből cropolhatsz 8mp-re (4k) és az még bőven jó
Egyébként makrónál szinte mindig vágunk a képből :)

Ja és még ott van az Oly 12-50 is ami megfelel hobbimakróra bőven.

[ Szerkesztve ]

(#45404) tvamos válasza sylvia_1988 (#45397) üzenetére


tvamos
nagyúr

3-6 cm-es alkatrészeket fotóznék és videóznék vele
Ezzel én is küzdök kicsit, a kicsi dof miatt, meg a megfelelő megvilágítás megtalálása okán. (Sokszor inkább rekrszelek, és feltolom az iso-t az égbe. Ilyenkor jól jönne egy olyan váz, ami iso-ban erősebb...)
Ha ez fontos parameter, néz utána, milyen megvilágításra lesz szükséged, és arra különíteni el pénzt, fontosabb lehet, mint a fényerős obi. (Én may fotózok fényes fém baszinákat, az meg csúnyán becsillan.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45405) Grga_Pitic válasza 80hun (#45403) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Tudom, hogy ott a 30/3.5, de nem tipikus portré látószög. :) Az FE obik meg tényleg overkillek erre.
Azért jó egy tele AF makró objektív, mert azzal a portré is mehet belenagyítás, peaking szenvedés nélkül, még ha túl élesek is erre a célra (meg a bokeh kompromisszumos).
Az Oly 12-50mm és a 60mm között nincs már nagy különbség árban, rajzban meg igen, igaz az Oly 60mm a makrón és portén kívül sok másra nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#45406) asdf_ válasza Grga_Pitic (#45405) üzenetére


asdf_
veterán

Az Oly 12-50mm és a 60mm között nincs már nagy különbség árban, rajzban meg igen, igaz az Oly 60mm a makrón és portén kívül sok másra nem használható.

? A 12-50 40 ropi, a 60-as meg valahol 100 korul van, nem?

(#45407) Grga_Pitic válasza asdf_ (#45406) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Egy 12-50mm a hardveraprón 55-ért van fent, mondjuk azért ez elég erős, viszont a hardveraprón és az indexen is van fent 80-ért (nem ugyanattól az eladótól) 60mm makró. Persze nem elhanyagolható így sem a különbség, de nem is olyan vészes, mint gondolnád elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#45408) faki_ válasza 80hun (#45403) üzenetére


faki_
senior tag

"50-90mm közötti manuális makróobjektív is megteszi akár 1:2-es leképzésel is (ugye ez mft-nél a crop miatt 1:1 lesz )"

Nem lesz 1:1, a leképezés nem függ a szenzor méretétől (hanem az objektív jellemzője), csak a kisebb lapkára, kisebb rész vetül, ezért azonos képméret esetén nagyobbnak látszódik.

(#45409) 80hun válasza faki_ (#45408) üzenetére


80hun
addikt

Fizikailag persze hogy nem változik meg az objektív ezt én is tudom. :)

De a végeredmény a lényeg és ebbe beleszól a crop faktor.

(#45410) bigsee válasza Grga_Pitic (#45405) üzenetére


bigsee
addikt

"...igaz az Oly 60mm a makrón és portén kívül sok másra nem használható."

Khmmm... azért na... :)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#45411) Muerte68 válasza bigsee (#45410) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem az oly hoz natív csak egy 60 Sigma volt azzal fotóztam szinte mindent :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45412) zolko74


zolko74
tag

A "döglött" samsung rendszer úgy néz ki feléled, mert jön az NX1 utódja.

(#45413) Mirman válasza zolko74 (#45412) üzenetére


Mirman
őstag

Itt a pletyka róla . Én ebben látnék fantáziát , a Samsung lenne az a cég aki ezt ha nagyon szeretné erőből meg tudná oldani (marketing , fejlesztések stb) és nyujthatna a Sonynak egy High-end vetélytársat esetleg.

(#45414) zolko74 válasza Mirman (#45413) üzenetére


zolko74
tag

4K/120fps...
Az NX1 is brutál 4k videót tudott, és még mindig aranyáron van használtan.

(#45415) asdf_ válasza Mirman (#45413) üzenetére


asdf_
veterán

De miert ternenek vissza, ha mar egyszer kiszalltak, es raadasul akkor, amikor kb. a celvonalban voltak, akkor leceltek le, amikor mar pont nem kellett volna, mert beerett a termes.

Grga_Pitic
Egy 12-50mm a hardveraprón 55-ért van fent

Az mondjuk meredek, nalam 35-40-re van kalibralva annak az ara (de teny, most nem szorja 50-ert a zsirujgarisat a mintabolt)

[ Szerkesztve ]

(#45416) Mirman válasza asdf_ (#45415) üzenetére


Mirman
őstag

Nem mondtam hogy reális dolog hogy visszatérnek, csak a vágyaim fejeztem ki. :D Annál nincs rosszabb hosszú távon ha nincs verseny.

(#45417) Grga_Pitic válasza bigsee (#45410) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Jó-jó, persze, némi túlzás azért volt benne, de átjött belőle, hogy nem olyan svájci bicska, mint a 12-50mm...

(#45418) falijja


falijja
őstag

Sziasztok.! Egy újabb kérdéssel jövök hozzátok..
Legutóbbi kérdéseim után, még is beleugrottam egy pár gépbe, amit azóta el is cseréltem/adtam.(+ al szálltam ki belőle)
És most kb kirajzolódott bennem, hogy valami olcsóbb nikon de leginkább Milc ami érdekel első sorban.
Fel is tettem egy hirdetést, keresési szándékommal kapcsolatban, amire valószínűleg nem nagyon fogok ajánlatot kapni, ezért kiszeretném bővíteni más típusokkal is.
Mi az a gép 4/3- as Milc-ben ami kb hozza egy nex6 képminőségét..?
De a legnagyobb nehézséget az adhatja, hogy a maximum keret amit rátudok most szánni 70 ezer + jó lenne ha lenne benne valami alap obi is kezdésnek. :B
Fotózási terület leginkább Táj..

[ Szerkesztve ]

(#45419) Muerte68 válasza falijja (#45418) üzenetére


Muerte68
addikt

70-ért eggyik sem fogja hozni :N az újabbak talán de az már nem az az árkategória.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45420) grigo válasza zolko74 (#45412) üzenetére


grigo
őstag

Ezt olvastam én is. Az örök lemaradó canikon mellett röhögnék ha surranópályán beelőzne a samsung oszló teteme és mindenki csak pislogna.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45421) falijja válasza zolko74 (#45412) üzenetére


falijja
őstag

Most ez komoly..?
Mert én pont tagnap adtam el az nx500-at, a döglöttsége miatt..:O

(#45422) Muerte68 válasza falijja (#45421) üzenetére


Muerte68
addikt

azt nem biztos hogy kelett volna-halott létére jó kis gép-ha nem kell sok obi,elég sokáig jó lett volna még :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45423) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

újra felvetődött bennem,hogy kéne egy masina kattintgatni.amire kellene: főleg portré elsősorban benn,de kinn is lesz használva erre.másodsorban táj és természet.szeretném,ha sokkal szebb képeket tudnék lőni az említett témákban egy milc-el,mint egy kompakttal.videó annyira kell,hogy viszonylag szép képet kapjak,ne pixeltengert,ha egy nagyobb fhd tv-n esetleg lejátszom.nem ez lesz az elsődleges szempont.
ami még jól jönne: kihajtható kijelző (nem létfeltétel,eddig a kompakt gépemmel meg a mobillal is elvoltam fix lcd-vel),esetleg kukucskáló,ha elromlana az lcd,egy abszolút kezdőnek nem tudom,hogy mennyire kell vaku papucs?sztem elég a beépített vaku.
a kereső mennyire ajánlott?ha nagyon,akkor kell,ha nemigazán akkor elhagyható.
a váz és az obi súlya nem szempont,inkább a fogása legyen minél inkább kézreálló.nagyjából átlagos méretű tenyerem és ujjaim vannak.

használtan venném a gépet és az ár,amit erre rászánnék az 50k,a nagyon max plafon 60-(fogcsikorgatva 65k).esetleg konkrét ajánlatokat is szívesen veszek!
esetleg annyit hozzátehettek véleményként,hogy az ajánlott gépeknek mi a pro és kontrájuk egymáshoz viszonyítva,vagy csak úgy általában mi az erősségük/gyengeségük.

előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#45424) total90 válasza betyarr (#45423) üzenetére


total90
veterán

Szerintem ennyiből használtan sem kapsz milc-et a kritériumaid alapján, sőt anélkül sem.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45425) betyarr válasza total90 (#45424) üzenetére


betyarr
veterán

mi lenne az az ár,aminél már érdemes nézelődni használtban?80-85?

(#45426) total90 válasza betyarr (#45425) üzenetére


total90
veterán

Szerintem 100 alatt nem nagyon van használt milc obival.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45427) betyarr válasza total90 (#45426) üzenetére


betyarr
veterán

akkor lehet,hogy fogalmi zavarban vagyok :U az itt felsoroltak közül az 50-80k közötti gépek nem számítanak milc-nek?vagy nem ajánlottak? pl: pana g6,g7,nikon 1 stb.

bocsi az értetlenkedésért,de valóban full kezdő vagyok.sokat kell még olvasnom/tanulnom a témában :B

[ Szerkesztve ]

(#45428) Throme válasza betyarr (#45427) üzenetére


Throme
veterán

De, jól látod, ott van pár 65k +-20k milc, obival is. Igazából a benti fotózással lehet gond, mert oda fényerős obi és/vagy külső vaku azért elkél.
Még keresős is akad a megadott árküszöb környékén. Kérdés, hogy milyen régi, mennyire halott rendszer (esetleges fejleszthetőség miatt nem jó, fotózni persze lehet vele).

(#45429) philoxenia válasza betyarr (#45427) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ami obival belefér 65-be, mint eredetileg írtad, nem sok van és elég régiek szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45430) haruspex válasza betyarr (#45427) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ami megoldás lehet a problémádra, ha lemondasz első körben a keresőröl, és veszel egy olympus e-pl5/pl6-ot. Ehhez majd később ha lesz keret, igaz viszonylag drágán tudsz opcionális keresőt venni.

50 alatt keresős MILC néha a g3/g5 szokott felbukkani.

80 felettl ki lehet fogni egy GX7/em10/g6-et olcsó kitobival ezek már komolyabb gépek, az első kettőt keresgélném, a kicsivel jobb szenzor miatt, mondjuk a g6 viszont nagyon kézreálló.

(#45431) betyarr válasza Throme (#45428) üzenetére


betyarr
veterán

és philoxenia: aha,értem.és mi lenne a legjobb választás az eredetileg említett célra,ha feljebb tolom az árcédulát?egy a6000 használtan a megfelelő obival/vakuval?vagy van megfelelő szett olcsóbban is,ami jó lehet egy kezdőnek?

(#45432) betyarr válasza haruspex (#45430) üzenetére


betyarr
veterán

köszi neked is!
a GX7-ről nemigazán olvasok jókat itt a fórumban.vagy a pro userek gondjai nem igazán számottevőek egy kezdő esetében?

(#45433) Neck válasza betyarr (#45431) üzenetére


Neck
veterán

Az A6000 a felsorolt kritériumokat tudja, csak fentebb van árban.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45434) haruspex válasza betyarr (#45432) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én használtam, és szerettem. Két gondja van szerintem, az egyik a viszonylag gyengébb keresője (mondjuk egy e-m10-hez képest), a másik, hogy PS alatt nincsenek szinprofilok hozzá a RAW feldolgozáshoz, mondjuk a hozzáadott Silkypix-el ez kikerülhető.

Ahhoz képest, hogy konkrétan zsebretevős méretű gép, ha pancake obit választasz hozzá, szerintem eléggé kézreálló, és jól kezelhető. Mondjuk én nem olvastam róla sok panaszt, Econ szokta szídni.

[ Szerkesztve ]

(#45435) betyarr válasza Neck (#45433) üzenetére


betyarr
veterán

ezért is írtam,hogy akkor feljebb viszem a plafont ;)

gondolom majd idővel ehhez is kell egy "kis" befektetés obira/vakura.vagy ami eredetileg van hozzá az simán fedné az első hsz-emben lévő igényeket?

haruspex: most akkor már két irányból jön az infó és tanácstalanabb vagyok,mint mielőtt írtam :O :B ("halott/régi rendszer(?)" vs. "újabb,drágább").

[ Szerkesztve ]

(#45436) total90 válasza betyarr (#45427) üzenetére


total90
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, 100 000 alatt nem éri meg szerintem, mert csak régi gépet kapsz és kompromisszumokat kell kötnöd.
Ha milc kell mindenképp, én Sony A6000 alá nem mennék. Ha nincs meg a keret, vagy sokallod, akkor inkább egy jobb kompakt. Ez csak az én véleményem/hozzállásom.

Nekem is volt többször, hogy kompromisszumos megoldásba vágtam bele és a vége sohasem lett jó. Aztán idővel eldöntöttem, hogy inkább gyűjtök egy jobbra (még ha időve telik is), de tudja azt, amit szeretnék.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45437) haruspex válasza total90 (#45436) üzenetére


haruspex
aktív tag

AZért szerintem egy em10 mki, vagy gx7 bőven elég kezdésnek, mindőségben nem igazán maradnak el, árban annál inkább

(#45438) total90 válasza haruspex (#45437) üzenetére


total90
veterán

Nem mondom, hogy nem lehet elég. Azt írtam, hogy én nem vennék magamnak olyan gépet, ami nem felel meg a kritériumoknak. Inkább várnék vele, amíg összejön a cash.
Ezt neki kell tudni, hogy neki az jó lesz-e.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45439) betyarr válasza haruspex (#45437) üzenetére


betyarr
veterán

és total90: tényleg nem tudom most már,hogy a benti/kinti portréhoz és a tájfotóhoz mi legyen a választás :(

másik (totál amatőr) kérdésem,ami még erősen befolyásolhatja a választást (mármint milc vs. kompakt): az elkészült fotók mennyire igénylik az utómunkálatokat milc esetén?igazából nem arra gondolok,hogy valami tárgyat el kell tüntetni,mert zavaró a jelenléte,hanem belenyúlni a kontrasztba,színekbe,fényerőbe stb.
vagy ne kérdezzek hülyeséget,mert minden fotónál kell némi igazítás? :B

(#45440) haruspex válasza total90 (#45438) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szerintem egyik gép sem szűk keresztmetszet egyik témához sem, különösen a tájkáphez. A gond itt a portréobjektívvel, az magában 40-60 ezer bámelyik rendszeren, ha nem akar manuálozni.

(Sigma 60mm, Oly 45mm, Sony 50mm, bár az arcportréhoz lehet széles)

(#45441) pandur99 válasza betyarr (#45439) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha Olympust választasz, annál minimális utómunka kell csak. Nem beszélve arról, hogy sokkal nagyobb és olcsóbb az objektívpark, mint más milceknél.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#45442) Throme válasza betyarr (#45439) üzenetére


Throme
veterán

Utómunkálni bármelyik fotót tudod, a technikától függ, hogy milyen mértékben, illetve az, hogy milyen minőségről indulsz egyáltalán.
Aztán jön a képbe a szoftver (nem mindegy, hogy paint, vagy PS), és a tudásod.

"benti/kinti portréhoz és a tájfotóhoz mi legyen a választás"
Ehhez neked is át kéne futnod egy-két fotós írást (könyv, net....), hogy tudjad mi kell neked, vagy a sok ajánlás közül kiválaszd mi is a legjobb számodra. Ezt mindenféle él nélkül írom.

(#45443) betyarr válasza pandur99 (#45441) üzenetére


betyarr
veterán

és Throme: jajj...bonyolódik az ügy.lassan "completly lost"-nak érzem a helyezetem.

(#45444) vihartigris válasza betyarr (#45443) üzenetére


vihartigris
őstag

Menj be pl: egy MM boltba és a felsorolt gépek közül elég sokat meg lehet fogdosni, nyomkodni.
A kézreállásról vagy éppen az ellenkezőjétől okosabb leszel (egy kicsit).

bármi reciproka a semmi

(#45445) Terapeuta válasza pandur99 (#45441) üzenetére


Terapeuta
őstag

leszámítva a panasonicot :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45446) haruspex válasza betyarr (#45443) üzenetére


haruspex
aktív tag

Bármelyik gépet választod valószínűleg elég lesz, ha pedig használod, látni fogod merre kell tovább indulni.

(#45447) Terapeuta válasza betyarr (#45443) üzenetére


Terapeuta
őstag

Annyira nem veszélyes (amúgy de :).
Előzményben kiemelted, hogy beltéri portré lenne az egyik főbb csapásirány és a természet.És a pénztárcád a szűk keresztmetszet

A lényeg: amikor portrét emlegetsz, akkor jellemzően kicsi mélységélességű képre gondolok én, jellemzően a szemen a fókusz, és a háttér "szinte" a homályba vész. Erre van pénztárcabarát megoldás: a nagy fényerejű, 50 mm körüli fix objektívok. Azonban ezek a fixek másra nagyon korlátozottan használatosak. Így ha pl. szeretnél utazás közben fényképezni, arra ezek nem annyira alkalmasak, mert "kevés fér" a képbe. Így ha veszel egy portré objektívet, mellé biztosan venned kell valamit, amivel pl. a nyaralás alatt is tudsz fényképezni.
Ha nem ragaszkodsz ennyire a portrénál a háttér elmosásához, és pl. részedről az is megfelelő, hogy a háttér a portréban benne maradhat (mert pl. igazából az arc megörökítése a célod és nem elsősorban a "kreatívkodás"), akkor leegyszerűsödhet a képlet: akkor egy olyan gépre van szükséged, amin vagy egy tisztességes vaku, és egy géphez adott kit objektívvel tökéletesen ellehetsz.
Én tehát egy cserélhető objektíves vakus megoldás felé terelnélek. Ezek amúgy már egy olcsóbb objektívvel is tisztességesen mossák a hátteret.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45448) betyarr válasza Terapeuta (#45447) üzenetére


betyarr
veterán

Erre van pénztárcabarát megoldás: a nagy fényerejű, 50 mm körüli fix objektívok.

mint az a6000 is pl?bár,ez nem fix,ahogy nézem.

mindenkinek: az a6000 a hozzá adott obival mennyire jó kompromisszum portré+táj fotózásához?vagy mindenképp érdemes hozzá egy plusz obi?

vihartigris: igen,ezt mindenképp megejtem!

haruspex: hát ja.viszont akkor mindenképp kell egy normális kereső meg vakupapucs.

[ Szerkesztve ]

(#45449) ccs2929 válasza betyarr (#45448) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az a6000 az váz, nem objektív. Egy Nex 6 is bőven megfelelne neked. Fókuszban lassabb picit, meg csak 16 mp.
Az alap objektív a 16-50 3,5-5.6 Itt ki tudod próbálni, kb mit várhatsz el ettől a kombótól.
A camera résznél kiválasztod a Camera model-->Sony a6000-t
A lens résznél pedig 16-tól 50mm-ig állíthatod, persze ehhez alatta át kell állítanod az "f" értéket 16mm-nél 3,5-re, ahogy "zoomolsz" tehát mész az 50 felé, úgy fog a rekesz is szűkülni, tehát 50mm-nél már 5,6-ra kell állítanod, hogy valós képet kapj. A köztes f értékeket nem tudom, de mondjuk 35mm-nél nézd meg kb 4-el.

szerk.: A lens fülnél is ki lehet választani a Sony 16-50 3,5-5,6 pz oss obit, így már elég, ha csak a 16-50-től állítod a "zoomot" az f értéket állítja hozzá

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#45450) betyarr válasza ccs2929 (#45449) üzenetére


betyarr
veterán

Az a6000 az váz, nem objektív.

ööö...igen,nem jól fejeztem ki magam.a settre gondoltam :B

Az alap objektív a 16-50 3,5-5.6 Itt ki tudod próbálni, kb mit várhatsz el ettől a kombótól.

meglesem,köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.