Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) #86322688 válasza Muerte68 (#45650) üzenetére


#86322688
törölt tag

Eloszor is, en nem tipus fuggo vagyok mint itt sokan, ertekelem mindegyik rendszer elonyeit.A fuji nagyon bejon, bar most hirdetem az xe2 ot mert idojarasallo vaz kellene, mondjuk a kereso es a fogasa nem tetszik.

(#45652) Muerte68 válasza #86322688 (#45651) üzenetére


Muerte68
addikt

Nehéz az igényeidnek megfelelni :DDD Néztd meg a T2-őt anak jó nagy evf-e van,bár elég drága még :K -a T1-se rosz de azok az ajtónyúlások kicsit visszatartóak(bár így is gondolkodok rajta :) )

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45653) #86322688 válasza Muerte68 (#45652) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez igaz, olyan milc még nem volt hogy minden tetszett volna 😃 ...a t2 nem olcso kint sem de így jar az ember ha dslr el kezd 😂

(#45654) 80hun válasza #86322688 (#45653) üzenetére


80hun
addikt

A milc tulajok 90%-a itt a fórumon dslr géppel kezdett. :K

(#45655) #86322688 válasza 80hun (#45654) üzenetére


#86322688
törölt tag

Jo lesz az 50 nek is, a hozzaszolasokbol itelve.

(#45656) Muerte68 válasza #86322688 (#45655) üzenetére


Muerte68
addikt

Pedig inkább 90-főleg hogy pár éve más nem is volt,csak azóta sokan váltottak a méret és a szolgáltatások miatt+F/B fókusz :K
Amióta a szenzorba integrált fázis érzékelést kitalálták és egyre több helyen használják,nem sok minden indokolja a tükör létjogosultságát :N
Ezt szakújságírók is így gondolják és ha leszivárog a belépő kategóriába a gyors és pontos hibrid AF-akkor ki akar majd a nosztalgiázáson kívül tükörrel sportolni?
Most még nincs így még vannak területek ahol a profi tükrösök jobbak,de ennek is el fog jönni az ideje :K
Ha nem így lenne akkor a Canikon sem foglalkozna saját milc-gépek gyártásával.
Ha valaki úgy gondolja hogy nem így lesz az valószínű a filmes gépeknél sem hitte hogy egyszer kihalnak valami digitális hülyeség miatt ;]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45657) PuMbA válasza Muerte68 (#45656) üzenetére


PuMbA
titán

+1, a MILC lesz a befutó, de még nincs teljesen itt a MILC-ek ideje, mert ha az lenne, akkor mindenki MILC-et venne. Sportfotósok biztos nem fognak 500 képenként akksit cserélgetni, illetve még mindig nagy "találmány", hogy komponáláshoz nem kell bekapcsolni a gépet az optikai kereső miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45658) Muerte68 válasza PuMbA (#45657) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezért is írtam hogy még nincs itt-a profi tükrösök még nem pótolhatók-sem af-sem aksidő-szempontjából azért még van egy kis idő mire ezeket a dolgokat is megoldják a milc profi gépeknél is,meg amíg lejönnek ezek a dolgok a belépőszintre is :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45659) vihartigris válasza Muerte68 (#45658) üzenetére


vihartigris
őstag

Az átlag felhasználónak (családi képek, stb) már a mostani jobb mobil kamerái is elég jó képeket adnak ki magukból amit a arcbúkra meg instára, meg máshová tesznek fel.
Nme lesz szükség még milc-re sem.

bármi reciproka a semmi

(#45660) philoxenia válasza vihartigris (#45659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyabb DSLR-t se vesz átlagjúzer, komolyabb MILC-et sem nyilván.
Persze így is tízszer-százszor annyi kép készül, mint húsz éve..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45661) 80hun válasza PuMbA (#45657) üzenetére


80hun
addikt

Azért ez az 500kép hobbifotózás mellett tököléses komponálásal értendő. + beépített vaku meg menüben járkálás stb.
Az A9-be a csávó 12000 expot vert bele és még 73%-on volt az akku. Ha rátenyerelsz az expogombra aakor gyorsan szalad és pont ezt csinálják a sportfotósok is :)
Annyi hogy itt nem kopik a zár és a tükörmechanika hanem ott a frankó e-shutter :)

Egyébként van battery grip is és akár még van olyan cucc is hozzá hogy álványon /alácsavarozva 4akkuval is etetheted a gépet
De etetheted óriási powerbankról is ha jól tudom már dslrhez is van ilyen.
Az akkukérdést szerintem ezzel le is lehet tudni :)
.
Egyébként az A9 AF redszere meg magáért beszél tehát itt sem kell szégyenkezni.

Még egy vagy két generáció és nagyonjók lesznek a milc gépek.

[ Szerkesztve ]

(#45662) Muerte68 válasza vihartigris (#45659) üzenetére


Muerte68
addikt

Hálistennek ennél vannak igényesebb emberek is,mostanában egyre többen kérnek meg-bérelnek fel valakit hogy normális face-képeket csináljon róluk-van aki évente 1-2 szer csináltat több képet utána adagolja a jó minőségű képeket :K
Azok akiknek jó a mobilos kép az eddig se és ezután se fog fényképezni :N
Nekem is töbször mondták már hogy csináljak rendezvénye képeket az ő gyerekükről is,vagy volt aki azt mondta hogy inább szólt volna mert a szalagavatóról egy normális kép se volt a gyerekről.
Persze ezek csak ismerősi segítségek szoktak lenni mivel elég sokszor rájönnek hogy csak kéne 1-2-normálisabb fotó főleg hogy a fizetős fotós csak papírképet ad-az meg nem jó a facéra :N
Ráadásul ha nem fér oda az ember a telefonnal nem fog rá zoomolni 10m-ről én igen :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45663) #86322688 válasza vihartigris (#45659) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez biztos nem így van és nem így lesz....már akinek van szeme a látásra...egyszer egy csaj feltöltött a face-ra egy hold fotót, szörnyű volt, a nevét nagybetűkkel írta rá, kiderült valami bridge géppel készítette....feltettem neki egy 10 éves 10 mp-s vázzal + 200mm es obival készült képet a holdról és szarrá nagyítottam, persze még így is olyan volt neki mintha űrteleszkóp lenne...másnap feltette eladásra a gépet ;-)....korábban elfelejtett képeket nézegetni...;-)

(#45664) Nippon válasza philoxenia (#45637) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem ez jött le a mondandódból, ha rosszul értettem valamit, akkor elnézést kérek.

(#45665) philoxenia válasza Nippon (#45664) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Semmi gond. :)
A lényeg az, hogy igazából nincs is olyan nagy különbség ám egy tükrös és egy milc között.
Mindkettőnek megvan az analóg elődje és ellátták őket film helyett digitális érzékelővel. Nagyjából ennyiben kimerült a fejlesztés. Mostanra az elektronika fejlődése lehetővé tette a sokkal jobb élőképet a milcen, így a kereső hátránya a tükrösökkel szemben sokat csökkent. Azonban még olyan sincs máig sem megvalósítva, ami technikailag lehetséges lenne, hogy a Google Glass-hoz hasonlóan viselné az ember a keresőt például és a gépet teljesen szabadon mozgathatná. Gesztusvezérlés akár. stb. Sok olyan dolgot lehetővé lehetne tenni, ami már a mobiloknál megvalósult. Technikailag sokkal fejlettebbek a kompaktok és a mobilok. Optikailag természetesen nem. Így a milc vonal éppen csak a tükrösök előtt jár. A méret előny is és hátrány is. Vinni jobb, de fotózni nekem például kényelmesebb lenne, ha nagyobb lenne.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45666) #86322688 válasza philoxenia (#45665) üzenetére


#86322688
törölt tag

...de egy idő után elveszne a fényképezés varázsa, az már nem művészet lenne,... pislogás érzékelésre denevéreket fotózni sápadt holdfényné, kinek köll az ? ;-)

(#45667) Rapid136 válasza philoxenia (#45665) üzenetére


Rapid136
őstag

A legfontosabb az ami a tükrös/optikai keresős rendszerrel lehetetlen, gyakorlatilag a komponált és aztán az elkészült képet élességgel, mélységélességgel, fehéregyensúllyal, al- és túlexpoval együtt ellenőrizni lehet a keresőben.
A bonyolult tükörrendszer és a prizma a filmes világban az egyetlen lehetőség volt a cserélhető objektives rendszerben arra hogy közel valós képkivágást lássunk. Aztán ennek hozadéka lett a rekeszbeugrasztás is.
Ezeket a MILC rendszer feleslegessé teszi, hiszen annyira valós képet látunk ahogy azt másképp sehogy.
(tudom az igazi profik TUDJÁK hogy milyen képet készit a gépük...csak a többség nézi meg minden kép után a hátsó LCD-n hogy mit is csinált)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45668) philoxenia válasza Rapid136 (#45667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vagyok profi, viszont inkább a következő képre koncentrálok általában. :) Filmen nem volt lehetőség visszanézni anno.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45669) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni. Fényképező vásárlás előtt állok. Eddig még sosem használtam cserélhető objektíves gépet, de úgy érzem itt az ideje. 90%-ban kirándulásnál tájak fotózására használnám a fényképezőt és a maradék 10%-ban pedig mondhatni ami éppen jön. A keret 100 ezer forint körül lenne és ennyiért a lehető legjobbat szeretném megtalálni. Kedves hozzáértőktől kérdezném, hogy ti melyik kamerát választanátok újan vagy esetleg használtan ilyen kerettel?

(#45670) Muerte68 válasza myckie2 (#45669) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát ebből a keretből esetleg használtan-de nem volna rosz tudni kell e evf-videó mennyire fontos?

Olympus PL3-5-6-kijöhet ennyiből-panasonic régebbi tipusai(annyira most nem vagyok képben melyikek de van egy pár darab) Sony A5000-Fuji XE1-ezek mind a kit obival beleférnek

Esetleg tükrösből Nikon D 3-5XXX-szériából szerencsétől függően kit obival de esetleg egy utazoom is beleférhet.

Canonból max 600D-szerintem kit obival,meg persze az 1XXX-es széria valamelyik pvc tagja :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45671) #86322688 válasza myckie2 (#45669) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ha az oly mellett dontesz, arulok egy epl6 ot 50 ert, makulatlan, garis, ev vegeig, amugy en dslr parti vagyok de az olympus elott le a kalappal...csak kicsi, kenyelmetlen a fogasa...van hozza m42 es adapterem a manual obikhoz...

(#45672) Rapid136 válasza philoxenia (#45668) üzenetére


Rapid136
őstag

Na látod a MILC-nél el se kell venni hozzá a szemedet a keresőtől, rögtön látod mit csináltál és koncentrálhatsz a következő képre :)
És persze nem kötelező, ki is lehet kapcsolni a visszanézést. Nekem a manuális obik miatt fontos hogy fél másodperc alatt belenagyíthassak az élességet ellenőrizendő. És utána nem kell ujrakomponálni a képet, ami egy hóvirág mellett hasalva, valljuk be nagy előny. Ahogy a belenagyítás lehetősége is.
Én is manuálfókuszos filmes gépekkel fotóztam annak idején.
De ezek persze szubjektiv dolgok, az OVF korlátai az EVF-rel szemben az elkészülő fotó tekintetében viszont tények.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45673) #86322688 válasza Rapid136 (#45672) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ha kiismered a gepet es jo a fenymerese nincs gond....valtozo fenyviszonyoknal nincs nekem arra idom ha egy pillanatot akarok elkapni hogy még az evf et nezegessem higy milyen lesz a kép...itt mindenki statikus témát fotóz?...de tok mindegy hogy ovf vagy evf...ha nincs idő akkor nincs idő...rawon majd húzok ha nagyon elmegy...azert ha beleneztek egy normalis nagysagu ovf be nehogy azt mondjatok hogy nem jo....olympus elektronikus kereso, fuji xe1 es 2, mindegyiknek sokkal kenyelmetlenebb a keresoje, hunyorogni kell, napfenyben beszurodik melle a feny...

(#45674) Rapid136 válasza #86322688 (#45673) üzenetére


Rapid136
őstag

Oké, ez kb. olyan mintha az AF ellen kardoskodnék hogy bezzeg 50 évig tudtak kézzel élességet állítani, millió kiváló sportfotó készült el igy.
Az EVF-rel olyan lehetőségek nyilnak meg, amik egy optikaival nincsenek és jelenleg megvalósíthatatlanok. Ahogy az AF is gyorsabb mint a MF, bár amig setétben huntingol addig élesreállítok kézzel :)
Írtad hogy nappal beszűrödik a fény, de sötétben mit látsz egy optikai keresőben? Vitatkozhatunk, de a lényeg az amit előbb írtam, az az előny amit az OVF technikailag képtelen nyujtani hogy gyakorlatilag az elkészült képet lásd a keresőben. És ez az átlagembernek számít, nem véletlenül esik a DSLR eladás és nő a MILC markánsan.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45675) Rapid136 válasza #86322688 (#45673) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja, ezelőtt Sony A850-et használtam, sejted hogy mekkora keresője volt :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45676) MrChris


MrChris
nagyúr

Egy alapvető dolgot azért ne felejtsünk el mikor fényezzük a dslr optikai keresőjét. A legtöbb dslr-é egy hulladék, kicsi és sötét. Akinek van egy 40 éves Zenit gépe nézzen bele és hasonlítsa össze. Az világos és sokkal nagyobb, még élesség állításra is lehet használni. :D De még jobb ha egy olcsó, belépő OM10-esbe tekint, az egy istenkirályság, kenterbe veri még a csúcs dslrek keresőjét is. Ez is egyik oka volt hogy otthagytam a dslrt, elhiszem hogy komponálni még éppen lehet vele, de többre nem képes, egy alagútba néz az ember, ledegradálja a látványt, el kell emelni a gépet a szememtől hogy ellenőrizzem mit is lát az optika, mert olyan kicsi a kép. Egy komolyabb nagylátónál már nem sokat mond. Manuál élességet állítani egy szenvedés vele. A régi slrekhez képest becsapottság érzésem van mikor ezekbe nézek, az ovf megcsúfolása amit művelnek a legtöbbek számára megfizethető modellekben.

(#45677) 80hun válasza MrChris (#45676) üzenetére


80hun
addikt

Akkor az mit mond akinek van egy analóg AE-1 v. OM-1 , még a csúcs dslr gépekbe sem jutott olyan OVF :D

(#45678) #86322688 válasza MrChris (#45676) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nem 1100d keresőjéről beszélek....amúgy sem ahhoz kell viszonyítani, persze hogy egy belépő milc sok mindenben jobb, kulonben senkinek sem kellene....peldaul még az 1300d ben is idegesítően lassú a ránagyítás a képre, magic lantern kell hozzá hogy életre kelljen.....vannak dolgok amiket elcsesznek ez tény....mondjuk ami erdekes hogy nagyon megbizhatoak, belepo canon dslr rol nem hallottam hogy szervizes lett volna, pedig annak idejen vittem hoba, fagyba paras idobe, nem egyszer utodott meg, ejtettem le biciklizes kozben stb....a 40d vel meg verekedni lehetett....van azert par nem elhanyagolhato tulajdonsag....szerintem is otvozodni fog a dslr es a milc, lassan.

(#45679) jjeahh válasza myckie2 (#45669) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiért én mindenképp használtat vennék, ha ki akarod maxolni a dolgot, talán olympus e-m5, e-m10 szűken belefér, ha meg a lehető legolcsóbb, de még használható gépet akarod kezdésnek, akkor panasonic g3, g5. Ha kereső nem kell, akkor talán e-pl5, gx7 férne bele, vagy sony fronton nem tudom mik vannak ennyiért (a5000 ?)

MrChris: pentax me super-től anno én is lehidaltam, tükrös milc méretben, sokkolóan nagy keresővel és embergenerációkat túlélő építési/anyagminőséggel... szal tudtak anno is gépet csinálni :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45680) PuMbA válasza Rapid136 (#45674) üzenetére


PuMbA
titán

"Írtad hogy nappal beszűrödik a fény, de sötétben mit látsz egy optikai keresőben?"

Majdnem ugyanazt, amit a szemeddel? Fényképeztem a Gellért-hegyről OVF-fel este látképet és nem volt gond. Nem mindig kell Live View. A kép alsó 1/3-ádánál volt fény, ezért az auto fókusz tökéletes volt, beállítottam az aperture-t, -3EV-t kompenzáltam, hogy ne legyenek túlzóak az épület megvilágítások és kész :) LR-be visszahúzod az árnyékokat. Koncerten például -1EV-t kell kompenzálnom, különben "beég" az énekes arca. Metering mode-ot nem változtatok.

Én egyébként telefonos fotózásról jöttem és azért is akartam MILC-et venni, mert megszoktam, hogy a telefon igazából egy EVF, de szerintem közel sincs akkora különbség a kettő között. Pikk-pakk hozzá lehet szokni az OVF-hez, kicsit ismerni kell a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#45681) tvamos válasza 80hun (#45654) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem emlékszem a nevére, de egy filmes gép volt, a DDR-ből, és mindig az Ofotértbe vittük, hogy kivegyék a filmet. Volt rajta közel, meg távol állás, meg ha jól emlékszem 2 apertúra, kis ikonokkal, napocska, meg felhők. Ha jól emlékszem, expozíciós időt nem lehetett állítani...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45682) MrChris válasza #86322688 (#45678) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem csak a belépő dslr (leggagyibb hulladék ovf), az amatőr, haladó és pro kategória is elmarad. Canon 1x00d-ről ha nem lenne szükség az AF miatt, akár le is hagyhatnák a tükröt, mattüveget, pentatükröt (az egy vicc) és nem kéne csattogtatni, úgy sincs értelme belenézni, aki ilyet vesz mobilosan használja.
Jó az OVF csak nem az a fél, harmad méret amit csináltak belőle.

80hun: szomorú.

(#45683) #86322688 válasza MrChris (#45682) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez a te velemenyed....kicsit elrugackodtal a valosagtol....ez azert nem igy van.

(#45684) Rapid136 válasza PuMbA (#45680) üzenetére


Rapid136
őstag

Én csak 3 haladó DSLR vázat koptattam el az A7 előtt, mindegyiknek pentaprizmás keresője volt az átlag pentatükör helyett :)
Órákig sorolhatnánk egyedi példákat (feleslegesen), de azért pont egy viszonylag jól kivilágított város esti fotózását felhozni példaként...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45685) PuMbA válasza Rapid136 (#45684) üzenetére


PuMbA
titán

Tök sötétben Live Viewban fotózok tájképet manuál fókuszban csak :) Milyen helyzet az, ahol tök sötétben fotózol még? Kérdezem, mert én még ilyennel nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#45686) MrChris válasza #86322688 (#45683) üzenetére


MrChris
nagyúr

Canon 1200d Viewfinder magnificatio 0.5× 35mm equiv.
Canon 750d
Viewfinder magnification 0.51× 35mm equiv.)
Canon 7dmk2 Viewfinder magnification 0.62× 35mm equiv.
Canon 5d mk3 Viewfinder magnification 0.71×

Régi slrek 1.1-0.9, még a zenit, praktica is.
Ez nem vélemény, hanem számok és tények. Saját szemeddel is megnézheted, egymás után belenézve (slr-dslr) jön a döbbenet és átvertség érzete.

(#45687) PuMbA válasza MrChris (#45686) üzenetére


PuMbA
titán

1300D: 0.80×, 80D: 0.95×, 7D Mark II: 1.0× :) Vagy ez függ attól, hogy ezek APS-C-sek? Nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45688) philoxenia válasza MrChris (#45686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk nekem a K10D a DSLR, anno is a kereső volt az egyik lényeg, amiért vettem. Az érzékelőjét, ha ki lehetne cserélni, nem kéne jobb gép ma sem. Nem a 10mega kevés, hanem az ISO 800....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45689) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Gyorsan átfutva az elmúlt napok komment termését, úgy tűnik, hogy a DSLR használók igazi szuperhősök, amiért az elavult technikájú, feleslegesen csattogó, használhatatlan keresőjű, buta, nagy gépvázaikkal mégis valahogy egész jó képeket tudnak készíteni. :))

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#45690) jjeahh válasza Fotonhámozó (#45689) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Napok óta ez az első értelmes hsz... :DDD .
Amúgy én úgy érzem a gyártók is tehetnek ezekről a dslr vs milc vitákról, mert az elejétől erőteljesen elhatárolták a két szegmenst egymástól, a kezdetben inkább a kis méretű milcek voltak gyakoriak és a design is általában teljesen más... normális, hogy a techbuzik azonnal ráharaptak és rögtön lett ellentábor is. Ha a dslr-eknél megszokott dizájnal és mérettel kezdték volna már az elején, valószinű sokan azt sem tudnák melyik a milc és melyik a dslr, aki meg képben van a témában és mégis, annak is könnyebb lenne elfogadnia milc-eket, mert az elején nagyjából csak a tükör vs annak a hiánya lett volna a különbség. Épp nézem pl az első A7 III videókat és ott is feltűnt, hogy az is kezd már emberes váz lenni, van rendes markolat, nagy akksi, portrémarkolat is van hozzá, gyakorlatilag ennyi erővel slt vázban is lehetne ugyanez a technika és akkor valszeg kevesebb dslr-es idegenkedne tőle... de lehet tévedek :D . Az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy a canikon eléggé hanyagolja a milc vonalat, talán ha ők is csinálnának egy-egy ütős milc rendszert, akkor még kevesebb lenne a canikon dslr vs milc cicaharc... főleg ha a dslr üvegeket, vakukat teljes értékűen lehetne használni a milc vázaikon is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45691) PuMbA válasza jjeahh (#45690) üzenetére


PuMbA
titán

"Épp nézem pl az első A7 III videókat és ott is feltűnt, hogy az is kezd már emberes váz lenni, van rendes markolat, nagy akksi, portrémarkolat is van hozzá"

A profiknak úgy is DSLR váz nagyságú MILC-ek lesznek :K Ezt egy nem olyan régi Fuji interjúban is mondták, hogy hoznak ki MILC-eket DSLR felhasználóknak, hasonló kezeléssel, nagyobb vázzal és markolattal. Kicsi, könnyű MILC-re ráteszel egy 1,5kg-os 70-200-as obit és rá lehet jönni, hogy nem sok értelme van a kis méretnek és a súlynak jó néhány helyen.

[ Szerkesztve ]

(#45692) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A következő 1 hónapban tervezem, hogy váltok FullFrame-re, de nem tudok dönteni, hogy D750 vagy D810 legyen.

Ebay-en nézegettem őket, ahol a D810-et 550.000 körül, a 380.000 körül lehet megvenni.

Első sorban portré, esküvő és stúdió fotózásra használnám és a következő obikat venném még a nyertes gép mellé:
- Tamron G2 70-200 2.8
- Tamron G2 24-70 2.8

Jelenleg a következő felszereléssel rendelkezem:
Nikon D7100
D90 tartaléknak - eladásra kerülne

Obik:
- Sigma 70-200 2.8 (nem stabis) - eladásra kerülne
- Tamron 17-50 2.8 (nem stabis) - eladásra kerülne
- Nikon 50mm 1.4

A következő kérdéseim lennének:
- Ti mit javasoltok, melyik éri meg jobban? Pro és kontra? (Gondolkozom használt gépekben is úgy még kisebb a diferencia árban a két gép között.)
- Megéri még várni pár hónapot, mert lehet jobban lemegy az ára a D810-nek?
- Esetleg megéri várni a D760-ra? Az mikor jöhet ki az idei évben?

Előre is köszi!

(#45693) total90 válasza Padam (#45692) üzenetére


total90
veterán

Nikon D750, mert:
-ár
-kihajtható kijelző
-antialias-filter
-wifi
-rengeteg beépített mód
-súly
-sorozatfelvétel

Nikon D810, mert:
-36 Mpx
-S-RAW
-ISO
-1/8000
-nagy és jó kijelző
-kereső

A kérdés, hogy neked ezekből mi a fontos és megéri-e a D810 a felárat.

Én nem várnék, mert akkor mindig jön valami új...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45694) vihartigris válasza Padam (#45692) üzenetére


vihartigris
őstag

A legújabb Sony A7 III-t is nézd meg.
Ha másért nem, csak érdekességképpen.

bármi reciproka a semmi

(#45695) total90 válasza vihartigris (#45694) üzenetére


total90
veterán

Most ez miben rosszabb mint az A7RIII a keresőn kívül?
Elég must have a cucc.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45696) vihartigris válasza total90 (#45695) üzenetére


vihartigris
őstag

pl: ez "csak" 24MP nem 42.

bármi reciproka a semmi

(#45697) total90 válasza vihartigris (#45696) üzenetére


total90
veterán

Kíváncsi lennék egy összehasonlításra azért, amolyan "real world"... meg bevonhatnák a Fuji X-T2-t is, mert nekem az van :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45698) vihartigris válasza total90 (#45697) üzenetére


vihartigris
őstag

Valószínűleg a Fuji X-H1-el előbb-utóbb lesz összehasonlítás, már csak azért is mert hasonló időben jönnek ki.

bármi reciproka a semmi

(#45699) Padam válasza total90 (#45693) üzenetére


Padam
aktív tag

Köszi az infókat!

Képminőségben jobb a D810? :)

(#45700) total90 válasza vihartigris (#45698) üzenetére


total90
veterán

Hands on, vs A7RIII

Szerintem ez a gép tarolni fog.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.