Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) csacsi77 válasza Sleek (#45150) üzenetére


csacsi77
senior tag

Kis vakura megoldás a Meike/Neewer MK320. Van minden vakupapucsra kompatibilis talppal.

Öreg fater megoldja!!!!

(#45152) 80hun válasza Sleek (#45150) üzenetére


80hun
addikt

Godox TT350 esetleg hozzá egy X1T rádiós kioldó . A vaku is kicsi a kioldó meg mégkisebb. Keress rá :)

(#45153) Sleek válasza 80hun (#45152) üzenetére


Sleek
senior tag

csacsi77 80hun nehezítsétek a döntést :DD :C
Köszönöm szépen amúgy :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45154) mazsi70 válasza Sleek (#45150) üzenetére


mazsi70
senior tag

Vigyem a kis zseb kompakt gépet ,azt ha az leesik, csak kb 30 ezer ft kár ér.

Akkor inkább telefon .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#45155) Sleek válasza mazsi70 (#45154) üzenetére


Sleek
senior tag

Telefonban egy ősrégi xperia arc s van nekem. Nem szeretem a telefonokat cserélgetni . Kis kompakt gépből meg van vagy 3 db itthon

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45156) kutga válasza Sleek (#45155) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem olyat válassz ami a kezedhez illik. Lehet kisebb a milc, de ha nem találod rajta a fogást kényelmetlen lesz. Bringázáshoz meg vehetsz hátizsákot, bringatáskát, abban elfér nem?

Let the Zone take me if I am.

(#45157) Sleek válasza kutga (#45156) üzenetére


Sleek
senior tag

Szoktam vinni de általában mindig nyakig sárosan érkezek haza .
Ezért láttam be ,hogy a kompakt gép jobb bringázáskor.

most nagyon szemezek a D3400+ 18-105 vr obival akkor még marad pénzem egy vakura is.
A kihajtható kijelző nem tudom előny e mert a fuji hs 20 gépemen is kb 5-10 alkalommal hajtottam ki.

95 százalékban ilyen nálam egy erdei bringa túra

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45158) jjeahh válasza mazsi70 (#45154) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, hanem egy használt régebbi gép. Nekem a g3-asom 35k volt, szal azt sem sajnáltam strapálni és fényévekkel jobb egy ilyen használt nagyobb szenzoros gépnek a képminősége, mint egy filléres kompakté... amióta ki lehet fogni egy tűrhető milc-et akár 25k-tól, azóta számomra az olcsó kompaktoknak már nincs létjogosultsága. Ha meg mindenképpen új kell, akkor mobil 2in1.

Sleek: Kb akkor ugyanolyan körülmények között használjuk a fényképezőt: [link] [link] :DDD. Ilyenkor mondjuk nincs a nyakamban, mert zavar, hogy lóg, de capture clipre gyakran felpattintom.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45159) Muerte68 válasza Sleek (#45150) üzenetére


Muerte68
addikt

Kis gépnél kis obival nem nehéz tartani,nagynál meg én pld az objektívet fogom.
Nagy gépet könyebb odaverni+nem fogod vinni :N
A sony markolata nem rossz-a panánál is nannak dslr-szerű gépek-vagy a grip a megoldás nekem is az van a gépen ég és föld a kölömbség,vagy ott van a bőr féltok az is sokat javít plusz védi is a gépet.

(#45158) jjeahh-a hófúvás nekem is megvolt a múltkori sorozatnál :D

alig mertem elővenni a gépet :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45160) Sleek válasza Muerte68 (#45159) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :)
A canon eos m100 194ezer alap obival.

Jó lenne eldöntenem mi legyen mert pénteken kellene a gép. :C
Érdemes még sony 6000 ret venni ?
Mert ahogy láttam itt a fórumon ajánlott gép.
Viszont nem tudom mennyire bő az obi park .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45161) p_adam válasza Sleek (#45160) üzenetére


p_adam
addikt

A Canonhoz képest az :) (ha a kisebb objektívekről beszélünk)

(#45162) kutga válasza Sleek (#45157) üzenetére


kutga
nagyúr

Nikonból inkább D5300ra spórolnék.

Let the Zone take me if I am.

(#45163) Muerte68 válasza Sleek (#45160) üzenetére


Muerte68
addikt

A két kit-obi melett ott a három fix sigma 19-30-60/2,8-olcsóért van tobb pénzért fényerősebb 30-50 mm-es saját obi, nagyon nagy pénzekért meg van mindenféle :D
Az A6000-re írtam persze :)

Az EOS m-re még nincs túl sok obi,max adapterrel-azt meg a Sony-val is megcsinálhatod.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45164) Sleek


Sleek
senior tag

Mivel egész nap nézegettem a gépeket ezek vannak egyenlőre a pakliban..

Nikon D3400 (3 év) -15.000 pénzvisszatérítés + 18-105mm AF-P VR Kit 184 400 Ft-15ezer
Nikon D5300 Fekete (3 év) + 18-105 AF-S VR KIT Objektív 216 900 Ft nincs visszatérítés
Canon EOS 1300D váz + EF-S 18-135mm IS objektív 200ezer
Nikon D5600 (3 év) -30.000 pénzvisszatérítés + 18-105 AF-S VR KIT 269 800 Ft-30ezer

Milc gépben nem találtam ilyen összegekért ekkora átfogást ,hogy ne kelljen obit cserélni.(Újban, használt obiktól kicsit tartok mert nem értek annyira hozzá mit kell nézni :( )

Amire használnám az beltéri fotók , épület fotók., néha emberek fotózása, tájkép fotók. Jó lenne a határt meghúzni mondjuk 200ezernél.
Ezért húzom a számat az 5600ra már.
Bocsi tényleg a sok fárasztásért de tanácstalan vagyok még mindig.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45165) Sleek válasza Muerte68 (#45163) üzenetére


Sleek
senior tag

Igen néztem az átalakítót . De az is 40ezer.
Tudom drága egy rendszert összehozni. De kezdésnek csak el kellene vhol indulni :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45166) Muerte68 válasza Sleek (#45164) üzenetére


Muerte68
addikt

Oszt ezekhez amit leírtál minek a tele?? :F
Ezekhez nagylátó kell meg fényerő főleg beltérben :K

Kitből ki vett használt obi jóval olcsóbb mint a bolti ára sokszor van garancia is-gép ugyanez :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45167) mikrofon válasza Sleek (#45164) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha Nikon-t veszel akkor szerintem a 18-140 vr obival vedd a vázat. Kitben nem sokkal drágább, de nagy az OBI pedig sokkal jobb...

(#45168) Throme válasza Sleek (#45164) üzenetére


Throme
veterán

beltéri fotók:
- statikushoz állvány
- dinamikushoz vaku (nem a beépített)
- (vagy csillió ISO a "sötét" obihoz)

épület:
- ha kiránduláson szűk utcákról, akkor a 18mm-be be kell férned, ami nem mindig sikerül...

többi ok.

Ne maxold nagyon ki a kereted (pl az 5600 kit), mert kiegészítőkre is szükséged lesz. Ezen ne agyalj, tuti, hogy kellenek majd egyből...

Képeken látható bringázáshoz lehet jobb egy kis milc, amihez nem kell nagy átfogás.

szvsz

(#45169) mazsi70 válasza Sleek (#45164) üzenetére


mazsi70
senior tag

Milc gépben nem találtam ilyen összegekért ekkora átfogást ,hogy ne kelljen obit cserélni.

Esetleg ? :F

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#45170) PuMbA válasza Sleek (#45164) üzenetére


PuMbA
titán

Canon-hoz is van 9500Ft visszatérítés, ha hivatalos viszonteladó helyen nézed :) 3 év gari viszont már nincs, mint a Nikon-ra, mert az Dec 31-ig volt, szóval az egy hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#45171) jjeahh válasza Sleek (#45164) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát ezek a műanyag fapados dslr-ek fogják a legkevésbé bírni a saras montizást, + szolgáltatásokban nyomába sem érnek egy a6000-nek, vagy egy mai oly-panának, de legalább majd a hátizsákban több helyet foglalnak. Na de végülis te tudod, hogy mit vagy hajlandó benyelni a fogásért cserébe... bár azt is kitárgyaltuk, hogy milc fronton is vannak dslr formájú gépek...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45172) Muerte68 válasza mazsi70 (#45169) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez nem Milc-hanem bridge :) kis szenzorral-ami beltérre pont kevés lesz+amire írta nemis kell a nagy átfogás :N

A Panasonic-nak is van 14-140-es obija+dslr szerű váza is,bár még mindig nem értem arra amire használod minek a nagy átfogás :F inkább egy nagylátó kellene,vagy a kit mellé egy fényerős fix.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45173) 80hun válasza Sleek (#45164) üzenetére


80hun
addikt

Pana G80+14-140 329e kicsit túlmutat a kereten. :)
Vagy Pana G80+12-60 268e ha még belefér

Viszont időjárásálló váz, vázstabi meg egy halom ficsör. :)

Esetleg még pentax vonalon nézelődj K50 már nemnagyon van a K70 van még új gép. Mindkettő időjárásálló és sokat tudnak.

Bár ahogy nézem mind átlépi a keretedet. :)

[ Szerkesztve ]

(#45174) mazsi70 válasza Muerte68 (#45172) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ez nem Milc-hanem bridge
Tényleg ? :)

A leírtak alapján feldobtam ezt is .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#45175) Muerte68 válasza mazsi70 (#45174) üzenetére


Muerte68
addikt

Ő Milc-et keresett-és nem talált :) és igen ez nem az +kicsi szenzor,pont a beltéri nagylátós fotózáshoz nem az igazi-Lehetőség ez is de arra amit írt :N

Ebből a keretből max kitobis jön ki újonnan-vagy a belépő dslr-ek utazoom-mal.

Én megnézném a használt piacot-is főleg ha gyilkolva lesz túrázáskor-a törés leejtés beázás stb.. károkra a garancia nem ér semmit :N
egy használt gépet ha odacsapsz veszel másikat-Az én vázam pld cirka 50000ft ha gebasz van veszek egy másikat a szervíz ár töredékéért :)

philoxenia beltérbe az a 25mm-nem az igazi 12-16-mm amiit használnak inkább szűk helyen ennél még a sima kit obi is nagylátóbb :)

[link]

Ezt pld 7,5!!/2-objektívvel csinálta a kolléga nagyobb szenzoral m4/3.

És azért vett apsc-gépet hogy minél nagylátóbb obikat tudjon használni mivel a kis szenzor jó telézni nem jó nagylátózni.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45176) philoxenia válasza Muerte68 (#45175) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Beltéri nagylátós LX100 nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45177) haruspex válasza 80hun (#45173) üzenetére


haruspex
aktív tag

Pentax vonalon ks2 jó szenzor, kereső, és időjárásálló, és abban már a stabilizátor is elég használható, és a 18-135-ös obival esetleg, ha mindenképpen nagy átfogású kell.

[ Szerkesztve ]

(#45178) Sleek válasza jjeahh (#45171) üzenetére


Sleek
senior tag

Szóval azt írod ,hogy a Sony 6000 veri az összes általam kinézett gépet ?

Most térjünk el a bringázástól mert akkor arról lemondok és viszek más gépet.
Kötök akkor kompromisszumot így a bringázás kimarad .

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45179) Tin_Shield válasza Muerte68 (#45175) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért a beltéri fotóknál különbséget kell tenni, hogy épületbelsőket kell fotózni, vagy beltéri eseményket. Ha emberek is szerepelnek a képen akkor már a 24mm is necces sokszor, akkorát torzít a képszélek felé, az uwa ilyenkor felejtős. AP kolléga tényleg váltott Fujira, de szerintem inkább a Fuji szenzora és a színvilága motiválta, a 10-24 semmivel sem "nagyobblátó" mint a Laowa 7.5, vagy ott lett volna a Pana vagy az Oly 7-14 is, ha csak a látószög a probléma.
És egy dolgot szerintem nem árt észben tartani, mielőtt valaki fórumos ajánlásra beleugrik egy extrém (ekv) 12-14 mm gyutávú uwa objektívbe: fotós tapasztalat nélkül az extrém széles látszög szerintem kifejezetten nehéz műfaj, nagyon kevesen látnak igazán jól vele. Mondjuk a AP pont igen, ő az Oly 9-18-ból is kihozta amit lehetett. De ő ha jól tudom ezen a területen mozog, ha nem is fotósként

[ Szerkesztve ]

(#45180) Muerte68 válasza Sleek (#45178) üzenetére


Muerte68
addikt

Az nem nagy el tudod vinni akár túrázni is akit obi kicsi-bár sokak szerint ken a sarokban.
Egy kis táskában elég könyen elfér az védi is.
Nem sokkal nagyobb mint egy kompakt-[link]-pld-de itt mással is össze lehet hasonlítani.

Tin_Shield nem azt ajánlottam hogy UWA-t vegyen csak példának hoztam fel hogy a beltérben a nagylátó az előnyösebb+beltérben a bridge szenzora kicsi-nem tudom vakuval hogy működik együtt+fölösleges a nagy átfogás azokhoz a témákhoz-beltér -utcai fotó-tájkép amire használná.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45181) jjeahh válasza Sleek (#45178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, veri, kb. minden szempontból, kivéve ugy-e a fogást. De elég ha rápillantasz a specifikációkra, már az elárulja, hogy nem egy liga... és akkor még csak az a6000-ről beszéltünk, ami egy 2014-es (?) modell. Én a helyedben újra nekifutnék a milc vonalnak is, mert ott is vannak markolatos gépek. Persze ha végül mégis egy belépő dslr mellett kötsz ki, hát hajrá, az is jobb lesz mint a régi géped, csak azt mondom, hogy az árukért milc fronton vannak jobb vételek. Mondjuk az is igaz, hogy a canon 10-18-nál nehéz jobb ár-érték arányú uwa obit találni, ha arra lenne szükséged...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45182) Sleek válasza jjeahh (#45181) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából beltérben mezőgazdasági gépeket szoktam fotózni.
Tehát nem mozgó tárgyak. Kb így kell elképzelni. Ez nem az én fotóm

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45183) jjeahh válasza Sleek (#45182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ekkora térben szerintem bőven elég a kitobi is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45184) Tin_Shield válasza jjeahh (#45183) üzenetére


Tin_Shield
őstag

És milyen jellegű céllal, dokumentációs vagy művészi? Mert ezt telibe is lehet durrantani félméterről egy uwa objektívvel, kifejezetten érdekes, akár művészi hatású képek is születhetnek ezzel a módszerrel, de az erősen torzuló arányok miatt nem sok dokumentációs jellege lesz. Kissé távolabbról - mint ez a kép is -, kevésbé extrém látszöggel, valósághűbb, az arányokat jobban visszadó képek születnek. Nagyon sokban számít az optimális objektív/típus/rendszer kiválasztásakor, hogy milyen lehetőséged van helyezkedni, nézőpontot keresni stb.

(#45185) philoxenia válasza Tin_Shield (#45184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából itt számíthat a váz fehéregyensúly/színkezelése is, hiszen általában elég hideg fények vannak ilyen helyeken...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45186) jjeahh válasza Tin_Shield (#45184) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A linkelt kép volt a példa. Szerinted az művészi, vagy dokumentális jellegű? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45187) Tin_Shield válasza jjeahh (#45186) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ja, csak az utolsó mondat maradt meg, hogy ez nem az ő képe :D
Ilyenre tényleg nem kell semmi extra, kitobi + állvány. Vagy egy Pana LX100, és akkor nincs szükség a fényeős fixre sem a kitobis gép mellé.

(#45188) philoxenia válasza Tin_Shield (#45187) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszerűbbnek tűnik a csúcskompakt a célra...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45189) Neck válasza Sleek (#45164) üzenetére


Neck
veterán

Ha egy obival akarod megoldani az egészet, neked nem MILC kell, hanem egy kompakt gép, ami tudja az általad áhított átfogást, megfelelően nagy szenzor mellett. Sony, Pana csinál ilyen gépeket is, pl Pana LX100, vagy Sony RX100, stb.

A6000-re is van 18-105 F4, ami elég jó, illetve jön rá egy új travelzoom 18-135-tel, állítólag elég jó képminősége lesz majd.

Az, hogy mit ajánlunk, tényleg azon múlik, hogy mit szeretnél fotózni, és milyen kereted van rá. Ha azonban nem tudod, hogy tájat, mezőgazdasági kiállítást, vagy épületeket akarsz fotózni, meg egyszerre fontos a kis súly a nagy méret mellett, akkor elég nehéz dolgunk van.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45190) Sleek válasza Neck (#45189) üzenetére


Sleek
senior tag

Megpróbálom akkor újra megfogalmazni :)

Tehát mezőgazdasági kiállítás az biztosan.
Város nézés közben biztosan használnám.
Szeretnék épület fotókat is készíteni, ezek sok esetben kültéri képek lennének.
Tájképet a fujival is általában 24mm el készítettem. Nagyon nagyon ritka volt ha 200mm főlé mentem .Az is csak pl valami tárgy miatt volt amit fontosabbnak tartottam megörökíteni
Utazgatás miatt gondoltam a Nikon 18-105 vagy Canon 18-135 ös objektívet. Valamint úgy gondoltam ,hogy ezek megállnák pl a helyüket a mezőgazdasági gépek fotózásánál is.
De ugye ezek dslr gépekhez vannak kitben így le kell mondani a kis tömegről.
Viszont többen írták a sony 6000 többet tud mint a belépő tükrösök .
Azért nehéz döntenem mert nem fotóztam még szinte egyik géppel sem . Csak a fuji hs 20 as gépemmel . Ami a mezőgazdasági kiállításon csak kínlódás volt szinte mindig sötét képek születtek.
A boltokban kérdezgettem de úgy vettem észre ,hogy ott azokat a gépeket akarják eladni amiből éppen raktáron van több darab.
Keretem olyan 200ezer ft.
Ezért is néztem a belépő tükrös gépeket . Milcben nem találtam ennyiért gépet + objektívet.
De lehet csak én vagyok béna.

Persze ha lesz még pénzem utólag lehet rendszert bővíteni.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#45191) philoxenia válasza Sleek (#45190) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Pana LX 100 talán a legnagyobb szenzorú kompakt jelenleg ebből a keretből. Viszont kitobis a zoomja.
Ez egy összehasonlítás az A6000-el... Annál cserélhetsz obit később is, viszont a jó obik a Sonynál mint alant már írták drágák...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45192) mikrofon válasza Sleek (#45190) üzenetére


mikrofon
addikt

Erre én biztos az ajánlott prémium kompakt gépeket nézném meg. Sony rx100, pana lx100, egy olyat aminek jó és fényerős lencséje van.

Ezek azért is jók mert már jó képeket készítenek. Meg lehet tanulni a fotózást, be lehet gyakorolni. Kialakul a saját stílusod. Utána azt is fogod tudni, hogy milyen objektíveket kellene nézni...

[ Szerkesztve ]

(#45193) philoxenia válasza mikrofon (#45192) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most az A6000 az alapkittel az egyik forgalmazónál 25k-val olcsóbb... :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45194) mikrofon válasza philoxenia (#45193) üzenetére


mikrofon
addikt

De az alap kitt rövid és sötét... Márkától függetlenül. MILC-en és DSLR-en is...

[ Szerkesztve ]

(#45195) philoxenia válasza mikrofon (#45194) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, a K10D második kitje egész jó volt. Rövidnek az LX100 is rövid. Itt egy videó, nem tudom mennyire valós, vagy másik obival van fölvéve?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45196) g_g_g válasza mikrofon (#45194) üzenetére


g_g_g
őstag

Mondjuk Fujinál a 18-55 kivétel. Árban is :)

(#45197) 80hun válasza g_g_g (#45196) üzenetére


80hun
addikt

Jó de az már nem egy alap kitobjektív . Az a 16-50 :)

PRO gépeket is lehet kapni kitben 24-70/2.8-al v. akár az olynál a 12-40/2.8-al :)
De sztem a fuji is van 16-55/2.8-al kitben csak nem nálunk :)

(#45198) mikrofon válasza philoxenia (#45195) üzenetére


mikrofon
addikt

K10d-n én csak a manuális obikat használtam. Pentax-a meg Pentax-m meg már nem is emlékszem milyen más gyártókét. Ezek mind jók voltak akkor... Illetve egy af-es pentax műanyag házas 28-70-et. Ez nem maradt meg úgy bennem hogy olyan szuper mint a manuálok...

Emlékszem hetente ment a Soos kereskedésbe, hogy megnézzem mi az aktuális kínálat és hogy valami újat vagyis nekem újat kipróbálhassák. Emiatt lett akkor Pentax-om. A régi obik miatt...

(#45199) g_g_g válasza 80hun (#45197) üzenetére


g_g_g
őstag

Igaz :)

(#45200) faki_ válasza Sleek (#45190) üzenetére


faki_
senior tag

Az ExposurePlot programmal meg tudod nézni, hogy az eddigi képeid milyen gyújtótávokon készültek. Ha nagyon kicsi hányad a tele rész, akkor érdemes elgondolkodni kompromisszumként az említett fényerős, nagy szenzoros kompaktokon. Szükség esetén az ezekkel készült képekből kivágva akár jobb minőséget is kaphatsz, mint a mostani kis érzékelős gépeddel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.