Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) PuMbA válasza 80hun (#45595) üzenetére


PuMbA
titán

Valami ilyesmi lehet szerintem is. Ha a többségbe tartozó, jól működő vázat fogsz ki, akkor nem lesz gond :)

(#45598) Terapeuta: Ezek régebbi DSLR-ek voltak? Használt obik? Én 0-1,5 éves vázakról tudok, vadi új obikkal. Ez is számíthat.

[ Szerkesztve ]

(#45602) Terapeuta válasza PuMbA (#45601) üzenetére


Terapeuta
őstag

A saját gépem az obikkal együtt 10+ (5D). Ismerősé 70D. A bemutatókon általában 6D, 6DII, 5DIV volt kezemben.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45603) tvamos


tvamos
nagyúr

Nem lehetne, hogy mindenki ILC-es, es jovan?

(#45596) Muerte68 válasza PuMbA (#45593) üzenetére
Ahogy en latom, (olvasom itt a forumon) a Magyar szerviz nagyobb prolema lehet, mint a F/B focus.

(#45595) 80hun válasza PuMbA (#45593) üzenetére
Nekem is volt par Nikonhoz szerencsem, probalgatas vegett, es egyiken sem tapasztaltam a F/B focust, de a D750 vacakol a Sigma Art-tal. (Rossz helyen megall, es nem exponal. El kell engedni az expo gombot, es ujra probalkozni. De nem baj, majd le lesz cserelve Nikkorra. Marmint a tulaj altal.)

(#45577) Neck válasza philoxenia (#45572) üzenetére
Nekem az e-shutteres Fuji megadta magat. Nem volt benne 20 ezer expo. Persze, tudom, az csak egy bridge... meg hogy ne hasonlitsam mar egy tukroshoz... mondjuk a D80-hoz, amiben meg piszok sok expo van. Vagy szabad?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45604) Muerte68 válasza tvamos (#45603) üzenetére


Muerte68
addikt

A szerviz stimmel csak nézd meg hogy járt cOxeR pedig ő profi felhasználó volt..
De a tükrösnek nem is kell szerviz min 10 évig nem? ;] ;)
De pld total90 pont Nikonról váltott :)
És igen egy Bridge-gépet ne hozzál már példának :N A következő egy 10000ft -os kompakt lessz? mert azokban is e shutter van :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45605) tvamos válasza Muerte68 (#45604) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem 10 ezer Ft-os gep volt, hanem 100 ezer, és nem tegnap, hanem több, mint 12 éve.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45606) 80hun válasza tvamos (#45605) üzenetére


80hun
addikt

Ne félj sok 8-10 éves nikon is ki lett már dobva mer beadta a kulcsot :)
És ez szerintem minden márkára igaz.

[ Szerkesztve ]

(#45607) Muerte68 válasza tvamos (#45605) üzenetére


Muerte68
addikt

A 10000-et a kompaktra mondtam :) 12-éve minden gép 100-fölött volt :D Elég gáz volt hogy meghalt-de az akkori gépek messze nem voltak kiforottak műszakilag,bármit el tudtak adni ami digitális volt :)
Sógorom bridge gépe ami szintén fuji-kemény 5mpx-és kb 70-volt a mai napig működik,cirka 14 éves-csak már nem fotózik de a fia 1-2-éve még használta tanulni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45608) 80hun válasza Muerte68 (#45607) üzenetére


80hun
addikt

Nekünk még van egy ilyen AGFA itthon 97-ből és még müködik :)

(#45609) Muerte68 válasza 80hun (#45608) üzenetére


Muerte68
addikt

kemény darab :D az a felbontás :Y max 500 zársebesség :Y na ez retro :DDD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45610) Rapid136 válasza 80hun (#45608) üzenetére


Rapid136
őstag

Nekem egy Mavica-m van ami 1,44 floppyra fotózott 800x600-as képeket :)
Ha épp fel tudom tölteni az akkut akkor működik is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#45611) PuMbA válasza Terapeuta (#45602) üzenetére


PuMbA
titán

Az elég gáz, mert én alsó-közép kategóriás DSLR-ekre gondoltam, azok vannak a környezetemben, amik jól működnek. Kár, hogy nem cserélik a vázat ilyenkor garanciába vagy hogy működik ez. Remélem az évek során nem fog elromlani a fókuszom :)

[ Szerkesztve ]

(#45612) haruspex válasza PuMbA (#45611) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ez az objektívek hibája inkább mint a vázé. Nem kell túlaggódni, ez inkább csak fényerős fixeknél, és zoomoknál jön ki, a kitobjektíveknek elég nagy a mélységélessége, hogy ha kicsit front vagy backfókuszos észre se vedd.

(#45613) pandur99 válasza 80hun (#45608) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az én Fuji S2 Pro-m testvérek között is kb. 15 éves, és tisztességesen teszi a dolgát. Persze már csak tartalékként szolgál, többnyire jól megérdemelt pihenőjét tölti a polcon :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#45614) MrChris válasza haruspex (#45612) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem egy Oly e510 dslr-el a sötét kit telezúm volt atom frontfókuszos, 4 szervizelés után se lett tökéletes. Következő dslrem Canon 700d volt kitobival, az még jobban frontos volt. Itt kiszálltam a dslr-ből, nem érek erre rá, se időben, se idegileg, se anyagilag. Ha olvasgatod a dslr fórumokat ez az f/b egy állandó probléma, nem kuriózum, vannak frekventáltabb vázak és obik, meg valamiért rossz párosítások és ami furcsa, hogy a szervizeléssel se mindig oldódik meg a probléma.
Ettől függetlenül a 10 éves e510-em jól működik (unokahúgom használja), meg a majd 20 éves c1000L is még bekapcsol és képet készít.

(#45615) Terapeuta válasza PuMbA (#45611) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem mondom, hogy olcsó mulatság, canonnál talán 7000/obi, de akit ez zavar, annak simán megéri, nagy megnyugvást ad, ha tudják javítani (én a canonra csak canont tettem). Szokták mondani, hogy 1-2 évente illik állítani, de én egyszer állítottam nem is emlékszem mikor és azóta sem kellett. Nekem ez amúgy beégett probléma, mert az első gépemnél (350D) a szervíz sem tudott javítani (de ez még valami extrem digitalos szürkecucc volt, hazai szervíz nem foglalkozott vele), de az tuti vázgond volt, mert a vázcsere után az obik "meggyógyultak" a kalibráció után. Akinek eladtam, elégedett volt.
Én ismerek olyat, aki sokat nyomtat magának, és szerintem nem érdekli, hogy nem pont ott éles, mert max A5 méretnél nem látszódik a képen.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#45616) Nippon válasza Muerte68 (#45592) üzenetére


Nippon
őstag

Egy másfél millás pro szett ez, nagy szerencse, hogy betalál a fókusz. :U

(#45617) Muerte68 válasza Nippon (#45616) üzenetére


Muerte68
addikt

hát mindegyik márkából kb ennyi a madárfotós szett :D A jó nagytele sehol nem olcsó,meg a gépből sem jó akármi :N
Az első telém megvásárlásakor azt hittem én leszek a madárkirály-de nagyon nem :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45618) philoxenia válasza Muerte68 (#45617) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az első telém megvásárlásakor azt hittem én leszek a madárkirály
Aztán rájöttél, hogy Michael Keaton...

bocsi... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45619) grigo


grigo
őstag

Ó én meg kimaradtam az elmúlt napok harcaiból.
Érdekes egy pszichológia alapon nézni az érveket, vitákat. Kb azt látom, mint amikor az analóg fotósok osztották a dslr usereket, hogy az övék az igazi fotózás, a dslr már túl könnyű, csak játék, nem rendes fotózás. Most azt látom hogy a profi munkára csak dslr. A tükör nélküli vonal meg forgatja a kést tükrösékben olyan jelzőkkel hogy őskövület stb. Amúgy valószínűleg tényleg elment a technológiai fejlődés a tükrösök mellett és ezt szerintem pszichésen nagyon kemény dolog lehet beismerni, hogy beleöltem egy technológiába 10 évet meg több százezer/millió forintot és most ellépett mellettem a világ. Egy ideig még lehet kapaszkodni persze a ráncfelvarrásokba meg az olyan extrákba mint a lecsorgatott forgatható lcd, de a fogkrémet a tubusba már visszanyomni nem lehet. Ami a tükrös vonal mellett szól az az esetleges időjárásállóság és üzemidő. De van aki szereti és szeresse is, használja és élvezze vele a hobbiját, munkáját. Van aki a wartburgokért is rajong a mai napig. Más meg már nem vesz 2010 előtti autót.
Személyeskedésbe viszont kár belemenni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45620) philoxenia válasza grigo (#45619) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt Te se gondolod komolyan ugye? Remélem benzines kocsiba már nem ülsz, hiszen itt a Tesla...
a benzines autók mellett már elment a világ... ;) Fűteni már csak H tarifa meg napelem stb. hagy ne ragozzam... :P
Semmivel nem fejlettebb egy MILC egy DSLR-nél csak kisebb, mert más rendszer...
A technikai fejlődés lehetővé tette azt a minőségű evf-et, ami már használható... A legjobb élességállítás talán még mindig a törőék kb. a távolságmérős gépeket se temetném, nem minden az elektronika, hidd el... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45621) Throme válasza grigo (#45619) üzenetére


Throme
veterán

"Ó én meg kimaradtam az elmúlt napok harcaiból."

... és egy újabb elfogult véleményt megformáltál
... egy újabb vonal a milc mellett.

"...pszichésen nagyon kemény dolog lehet beismerni..."

Ahogy te azt elképzeled.

Ja, ha sértettséget feltételezel, akkor szólok, mindkettőt használok nagy megelégedéssel.

(#45622) grigo válasza philoxenia (#45620) üzenetére


grigo
őstag

Az, hogy a technika meghalad valamit az nem jelenti azt, hogy nincs létjogosultsága vagy ne lehetne használni. Azt ne mondjátok már nekem, hogy egy wifi, nfc, arc, szem, bal szem, jobb szem, szemkövető fókusz stb-vel ellátott technika nem haladta meg a tükrös vonalat. Nyers erőben még simán előny vagy egál van, de technika és fejlesztések terén szerintem már nincs miről beszélni. De az elektronika tényleg nem minden, viszont a jövő nem az analóg világ felé megy vissza, ebben szinte biztos vagyok.
Amúgy kicsit szerintem félrement amit írtam. Pont azt írom, hogy ez egyénenként más, van akinek csak napelem, hőszivattyú, más meg fát aprít reggelente, és mindkét helyen meleg van.

"#45621: ThromeJa, ha sértettséget feltételezel, akkor szólok, mindkettőt használok nagy megelégedéssel."
Nem feltételezek.
Igen a véleményem elfogult, hiszen vélemény. Nem veszek már szerintem soha tükröst, néha vágyok egy egy gépre de az csak pillanatnyi rákívánás.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45623) Nippon válasza philoxenia (#45620) üzenetére


Nippon
őstag

a benzines autók mellett már elment a világ... ;) Fűteni már csak H tarifa meg napelem stb. hagy ne ragozzam... :P

Tényleg ne ragozd, mert butaságokat írsz.

(#45624) PuMbA válasza grigo (#45622) üzenetére


PuMbA
titán

Wifi, nfc, bluetooth van a DSLR-emben is :) Szerintem akkor temethetjük a DSLR-t, ha az olimpián, foci vb-n a profiknál is bejön a MILC nagy arányban :)

[ Szerkesztve ]

(#45625) #31733248 válasza jjeahh (#45570) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#45570) jjeahh

Ha a Sonyról írsz valamit és nem találom azt helytállónak, észérvekkel korrigálni szoktam. Szerintem ez így van jól.

(#45578) philoxenia

"A legjobb az lenne, ha mindkét rendszere lehetne mindenkinek, közösen használt obikkal és a célnak megfelelőt vinné magával, mikor fotózni megy. :K"

Nálam ez megvalósult. Van Canon DSLR és Sony MILC, a Canon obikat mindkét gépen használom és a célnak megfelelő darabokat viszem magammal. :D

(#45593) PuMbA

"4 DSLR van a környezetemben, tudomásom és a látott képek alapján egyik sem F/B fókuszos fix (f/1.8) és zoom obival sem :)"

Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy az inkább szerencse lehet, de nem általános. Az 550D-n rendszeresen félremegy a fókusz egy kicsit. Nem atomhomály a kép, de egy pici életlenség egy fényerős obival gyakran előfordul.

"Szerintem akkor temethetjük a DSLR-t, ha az olimpián, foci vb-n a profiknál is bejön a MILC nagy arányban :)"

Számomra - és a felhasználók óriási többsége számára - gyakorlatilag teljesen mindegy, milyen rendszerű, több milliós értékű és több kilós tömegű technikát használnak a sportriporterek. Az egy nekik fontos célszerszám, amiből kevés dolog következik egy átlagos hobbifotós technikájára nézve.

(#45626) itouchfan válasza #31733248 (#45625) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyébként múltkor voltam egy koncerten (komoly zene) és a 3 fotós közül 1 canonnal volt (talán egy 70-200 volt rajta), a másik 2 már Sony-val dolgozott (A7 nagy valószínűséggel.)
Nem feltétlen mérvadó, csak érdekességképpen írom. Gondolom halkabb, és ez fontos szempont egy komolyzenei hangversenyen.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#45627) jjeahh válasza itouchfan (#45626) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk jazz koncerten tavaly volt fuji s2 pro, d300, 5d III, 100d, gh4, g6, gh2, a7s, a6000. Most akkor ebből mi a tanulság? :DDD . Gondolom semmi... olimpián és vb-n meg valszeg azzal dolgoznak, amit kapnak :B
A7s hangja amúgy kikapcsolt elektronikus első redőnnyel nagyon durva, hatalmasat csattan, elektromos első redőnnyel átlagos, e-shutterrel meg néma, de a ledes fényeket koncerten nem szereti. Gondolom sima A7-ben ugyanez a zár van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45628) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ha esetleg bárkit érdekel (kétlem), feladtam a kamera vásárlást. Panasonic g7, jó videó kép, HA fókuszban van (soha sincs kb, youtubeon is alig találni aki tud mozgást fókuszban tartani), Sony a6000 meg nincs ott élességben mint a Panasonic G7 4k. Ja van Sony a6300 is nevetséges árért.
A trendet nézve meg csak drágábbak lesznek márkától függetlenül.

(#45629) Muerte68 válasza ReSeTer (#45628) üzenetére


Muerte68
addikt

Érdekelne de!
1-senki nem emlékszik már rá hogy mit is akartál venni milyen célra mert azóta a fanboyok unalmukban egymást győzködik hogy melyik rendszer-dslr-milc-m4/3-apsc-FF-stb...

2-ha jól értem(nem biztos)-A G7-jó,de nincs fókusza :F az A6000-nem olyan éles mint a 4k-kamera-az A6300-drága+minden drága.

3-miért akar mindenki 4k-ni ?? de ha azt akarsz akkor oda buksza kell :K

Ott a Sony A7S-videóra van kitalálva-és igen most éppen drágul minden-de ha 4k-kell meg gyors CF-meg hozzá való üvegek-motoros zoom-mal fix fényértékkel az mindig drága lesz :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45630) jjeahh válasza Muerte68 (#45629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A7s autofókusza is kontraszt alapú, így sajnos ebben nem lenne előrébb a g7-nél...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45631) ReSeTer válasza Muerte68 (#45629) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Miért akarok 4k-t? Hát mert éles mint állat, na meg nem 1 évre akarok venni ha veszek, akkor meg már a 4k standard lesz ahogy haladunk.

(#45632) Muerte68 válasza jjeahh (#45630) üzenetére


Muerte68
addikt

De ahogy nézem a II-ből is kihagyták a fázisost-ennyire nem tartották fontosnak vagy ennyire nincs rá szükség??
Mondjuk a videózás nem foglalkoztat,ha csinálnék a full HD-is elég volna-de azt hittem az A7S I-II-az etalon :)

ReSeTer -ezt még nagyjából értem is,meg 4K-ból jobb vágni,meg konvertálni stb.. de ha minden kell,meg hoszú táv meg minden akkor arra áldozni kell-ha meg keretből kell megoldan akkor meg be kel áldozni valamit-nálam az először a 4K-volna.
Meg nem mindegy mire profi felhasználásra-vlog-családi videó-rögzített alany vagy mozgó stb...

Végül is már mindegy mivel nem vettél :D Na majd legközelebb :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45633) Throme válasza ReSeTer (#45631) üzenetére


Throme
veterán

Aztán 8k, és az még élesebb, aztán ki tudja hány k.
Várhatsz amíg egyszer leállnak a fejlesztéssel.... ami perszen nem történik meg....szóval várhatsz a végtelenségig.

(#45634) philoxenia válasza Nippon (#45623) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kifejtenéd? Nem értem, hogy mit akarsz mondani. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45635) jjeahh válasza Muerte68 (#45632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon jó az a7s-a7s II, az első gen.-t én is használom néha. Az etalon videós váz jelenleg fényképező fronton szerintem a gh5s, bár lehet, hogy nem sokáig, elvileg hétfőn a sony villant valamit, lehet az a7s III lesz az... no meg persze amiért etalon, azért még vannak neki is hiányosságai, pl pdaf ott sincs, szal nem biztos mindenkinek megfelelne. Mondjuk nekem amit a gh5s autofókusza tud, az valszeg elég lenne mindenre. 4k vs fullhd... ez is mint oly sok minden, felhasználás, igény kérdése, van akinek máig nincs 4k-ra szüksége, én viszont ha ma vennék videós gépet, ez lenne az egyik alapfeltétel. Hogy miért? Mert utómunkánál nagyon jól jön, sokkat több benne a tartalék.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45636) Nippon válasza philoxenia (#45634) üzenetére


Nippon
őstag

A gondolatmeneted hibás, ezt mondom. Szerintem a jövő, a milc, a H tarifa és az elektromos autózás. Te azt mondod, hogy a DSLR meg a MILC között nincs fejlettségbeli különbség csak más rendszer mind a kettő.
A Kodak is azt gondolta régen a digitális fényképezésről, hogy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#45637) philoxenia válasza Nippon (#45636) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a szezont kevered a fazonnal, de hagyjuk...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45638) tvamos válasza Nippon (#45636) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tobb, mint valoszinu, hogy a dslr elobb-utobb kikopik, hogy mi a jovo... azt nem lehet tudni. Szerintem.
Az elektromos auto, a mostani formajaban, nem biztos, hogy le fogja tudni fedni az osszes elvarast.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45639) PuMbA válasza jjeahh (#45627) üzenetére


PuMbA
titán

"Gondolom semmi... olimpián és vb-n meg valszeg azzal dolgoznak, amit kapnak"

Azzal dolgoznak amihez van helyi gyors szerviz, 24/7 azonnali támogatás személyesen és telefonon, cseregépek, csereobik és sok jó minőségű teleobjektív. Jelenleg csak 3 gyártó vonul ki az ilyen eseményekre: Nikon, Sony és Canon. Emiatt mást nem választhatnak :)

[ Szerkesztve ]

(#45640) philoxenia válasza tvamos (#45638) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Több mint valószínű, hogy a milc is kikopik, hosszú távon nyilván magába az agyba megy majd be az információ...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45641) Muerte68 válasza philoxenia (#45640) üzenetére


Muerte68
addikt

Az már megvan szemnek hívják :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45642) 80hun válasza philoxenia (#45640) üzenetére


80hun
addikt

Mi ez valami sci-fi történet? :D

(#45643) tvamos válasza philoxenia (#45640) üzenetére


tvamos
nagyúr

De gondolom a szemunk nem lesz elegendo erzekelonek meg sokaig, meg ugye egy jo optikanal sokat ront a minosegen a szemlencse. Mondjuk, az nem lenne rosz, ha le tudnam menteni azt, amit latok. Gondolom, ez a jovo, hogy rogton tudom posztolni a Facebookon, amit latok, es az ismeroseim meg rogton latjak is... ha erdekli oket... vagy nem tudom...

(#45642) 80hun válasza philoxenia (#45640) üzenetére
Par eve meg a digitalis kamera is sci-fi volt, most meg...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45644) philoxenia válasza 80hun (#45642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyáltalán nem, anno (mondjuk gyerekkoromban) , ha a ma már megvalósult technikáról volt szó, sci-finek hangzott.
Aki játszott annak idején pl. 3dfx kártyákkal, mint csúcshardverrel... és az még szinte tegnap volt...
Génmódosítás, nanorobotok stb. már megvalósultak... reméljük mihamarabb ez is.
Milyen jó lenne olyan jól látni, mint a madarak...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45645) Throme válasza tvamos (#45638) üzenetére


Throme
veterán

Vigyázni kell ezzel a 'kikopással'.
Sok mindenről állították már ezt, és még mégis létezik, kapható, és veszik....

(#45646) #86322688


#86322688
törölt tag

Basszus itt ugy csinal mindenki mintha akkora kulonbseg lenne a ket renszer kozott....meg szidjak a dslr t , olyan mintha a sajat őseidet szidnad, ugy kezdodott a digitalis vilag hogy dslr, es még mindig kuzd a milc egy olyan Af ért mint ami a dslr nek van....a keresőről nem is beszelve....vicc

(#45647) Throme válasza #86322688 (#45646) üzenetére


Throme
veterán

Erre kapod majd a választ, hogy nézőpont kérdése.

A keresőben látod az elkészülő képet, olyannak, amilyen a kártyára lesz mentve, egy milc esetében.
Nekem az OVF még mindig szimpatikusabb, de sokan gondolják másképp, és az EVF a király.
Ezzel nincs is baj.

Itt inkább az a gond - szvsz - hogy sokan kinyilatkoztatják, hogy az ő kedvenc rendszerük/gépük a király, a többi meg nem az....

(#45648) total90 válasza Throme (#45647) üzenetére


total90
veterán

Szerintem is nézőpont kérdése. Én dSRL-ről váltottam MILC-re a méret miatt. Vannak dolgok, amiben a dSLR jobb, van amiben a MILC. Én nem bántam meg a cserét, de ez csak azért van, mert az én igényeimnek megfelel.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45649) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából még nincsenek is digitális fényképezőgépek, inkább csak digitális érzékelővel fölszerelt fényképezőgépek.
Tudom, megint hülyeséget mondok... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45650) Muerte68 válasza #86322688 (#45646) üzenetére


Muerte68
addikt

Értem én hogy a dslr af -a csúcs meg az optikai kereső-csak azt nem értem ezek után mért milc-et veszel? :F

philoxenia-az a digitális hátfal,amit régi középformátumú gépeken használnak :)-bár vannak megoldások 35mm-es slr-gépekhez is.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.