Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Zebu válasza eastsider (#3050) üzenetére


Zebu
addikt

Volt már 70-300 APO Sigmám és 70-300 Tamronom. A Tamronnak szebb volt a képe, viszont az AF eléggé bizonytalan. 40-50 között mozog az ára. A Sigmának jobb volt a fókusza, viszont a képe sokkal lágyabb. Az ára ennek is hasonló.Ezekből van AF-es és nem AF-es is.
Nikon 70-300 VR kb 100 körül van használtan, szerintem ennek szép a képe, igaz nekem még nem volt, csak lőttem vele párat. A nem VR ED, kb 40 körül mozog.

Ha tényleg rápörögsz a makróra fontos lesz a közelpont. Érdemes elgondolkodni egy 105-ös 2.8-cas Sigma obin, aminek gyönyörű képe van, és portréra is tökéletes. 80-100 között használtan megtalálható. 30cm-en van a közelpontja. Ennél mondjuk jobb a 150-es Sigma, de árban az már kicsit húzósabb, használtat még nem is láttam belőle. Ezekben nincs AF motor. Telére is használhatod, egy 1.4x, vagy 2x-ezővel. Ilyenkor kicsit lágyul a kép, és fényerőt is veszítesz. Viszont olcsóbb megoldás. Kérdés mit akarsz telézni. Sportra nem lenne megfelelő.

Vagy megpróbálkozol egy 18-200 VR-rel, ami egy egész jó utazó obi. Használtan 120-130 között mozog. 18mm-en kissé torzít, de ha nem fotózol épületeket, vagy egyenes vonalakat, akkor nem veszed észre, kicsit lágy a képe, viszont az átfogása is nagy. 1 évig gyűrtem egy ilyen obit. Kényelmes....van benne AF.

Láttam Tamron 28-300-zat, Sigma 18-200-zat, nem ismerem őket. Valójában az ilyen nagy átfogásnál mindig kilóg valahol a lóláb....

Nah ez volt a Nikon vonal! :) A többit nem ismerem igazán, ezeket használom(tam)....

[ Szerkesztve ]

(#3052) eastsider válasza Zebu (#3051) üzenetére


eastsider
nagyúr

hűűűha. nagyon köszönöm a választ!

persze, ami mindenre jó, az valójában nem jó semmire úgy igazán. bár nekem ez még sok is lenne most :))

sportot nem fotóznék (max gördeszkások, de ott ugye nem számít.... max fisheye jön ott jól, de külön ezért nme vennék....)

általában természetet fotózok...
makró objektívek miylen árban vannak? motoros, nem motoros, ill mekkora érvágás makronál, hogy nincs motor?
de ahogy írtad ezek "univerzálisak" valamelyest... ez jó :)

most így nemtudom hogy fogjam meg a megoldást...D40x jó lesz-e nekem... egy jódarabig tuti...csak utána nem akarom, h szívjam a fogam a motor miatt... vagyis az miatt, ami nincs...
de, ha vannak alternatívák (jók, nem olyan naagyon drágábban) akkor választom az újabb teknikát (+kevesebb expo)

[ Szerkesztve ]

(#3053) Degeczi válasza Zoli bácsi (#3045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha a legkisebb sansz van rá (pl. nulla előéletű eladó), akkor nyilván nem kérni kell tőle a vázzal készült képet, hanem személyesen lőni párat, és azok exifében megnézni az expószámot - akkor kizárt a manipuláció

a mátrix fénymérésnek egyszerű sajátossága van: az aktív fókuszpont körüli területnek nagyobb súlyozást ad!
így ha az a környék picit sötétebb, akkor azt fogja jobban kiexponálni - és így viszonylag könnyen beégetheti a kép többi részét...

logika van benne: hiszen általában az a kép lényegi része, amire fókuszálsz, az a legfontosabb

és persze még egy fontos dolog: mátrix mérésnél éppen ezért nem ajánlott az átkomponálás!

[ Szerkesztve ]

(#3054) Degeczi válasza eastsider (#3052) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nagyon jó a Nikon 10.5 halszem - de újonnnan bőven 200e fölött van, így még a karcos használt példányokért is 100 fölött kérnek manapság... :(
(annyit pedig amatőr használatban nagyon keveseknek érnek meg az így készíthető képek)

(#3055) Zebu válasza eastsider (#3052) üzenetére


Zebu
addikt

Az általam elített 70-300 Sigma és Tamron obikon van makró funkció 200 és 300 mm között. Itt a közelpont kb. 1 méterre kerül.

Makrónál ha nincs AF, használható az MF :DDD Attól függ mennyire jó a szemed! :DDD

(#3056) eastsider válasza Zebu (#3055) üzenetére


eastsider
nagyúr

ls ezen a 70-300 as obin ugye nincs motor?
ill mennyi a motoros?
pl ebben van gondolom motor: [link] vagy nem erre gondoltál?
van normális árban 70-300-as af motoros?
ha ez jó, meg is veszem a D40-et :DDD

végülis szemüveges vagyok, távollátó...(most lettem nemrég...) de csak mert megszokta a szemem....
pl a kompakton naggyából be tudtam lőni MF-el a fókuszt (LCD-n ofkórz)

[ Szerkesztve ]

(#3057) Zebu válasza eastsider (#3056) üzenetére


Zebu
addikt

Nah elpályázok mára! :) Igen ebben van AF, bár 60-at nem ér szerintem! :N

Akkor mát inkább D40x, állítólag az valami javított D40 :)

Bár rosszul egyikkel sem jársz....

Ezekben nincs LV, ezért az LCD-s belövés kilőve.....

[ Szerkesztve ]

(#3058) eastsider válasza Zebu (#3057) üzenetére


eastsider
nagyúr

LV?
a státusz LCD ugye?a monokróm...

igen D40x-re gondoltam :) sok kül nincs... iso 100-ról indul, és 10 megagigapixel...
60-at nem is, de néztem a kommenteket, és nem bírják eladni, szóval úgy lenn lehet az áruk használtan...
köszi mindent!

szerintem jó lesz nekem a D40x, legalábbis remélem... :K

ááh lehet veszek egy ilyet osszkész: [link] XD

(#3059) Szten Márs válasza eastsider (#3058) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

LV a liveview. Bővebben lsd: első hsz ;)

(#3060) eastsider válasza Szten Márs (#3059) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi, megvan! azthiszem ez nélkül megvagyok...
most van egy kedvező ajánlat D40x-re: táska, tartalék akku, 1800expo 4gb sdhc,152 centis állvány.... ugyan annyi, mitn a másik, ill, mint ez a D50. szóval a két gép egy árban van.(D40x-hez több cucc). mindkettő kevés expos.

illetve, ami fennvan D50, 80-ért az nem csak a váz! úgy már megéri? (kitobival van) (BITBOYS-tól)

[ Szerkesztve ]

(#3061) johnjohn


johnjohn
addikt

Eladó EOS 40 D az aprók között !

(#3062) philoxenia válasza johnjohn (#3061) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A sajátod árulod?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3063) johnjohn válasza philoxenia (#3062) üzenetére


johnjohn
addikt

Aha, jön az 50 D-m 215 000.-ért ! :DD Csak ezt el kéne adni, mert lemerül a kassza !

(#3064) phoebe326


phoebe326
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap sikerult kiprobalni a Canon 450Dt,500Dt, es 40Dt.

Viszont sajna egyik Nikonba sem sikerult eletet csalni, midegyiknek le volt merulve az akksija.

Olympusok kozul meg egy 520ast sem lattam eloben.

A lenyeg hogy ezek kozul kellene valasztani:

Canon 450D +15-55 IS, +55-250IS vagy ugyanez a vaz csak 18-200as obival
(esetleg Canon 500D +15-55 IS, +55-250IS vagy ugyanez a vaz csak 18-200as obival ha jobb annyival hogy kifizessem a ket gep kozti kulonbseget)

vagy

Nikon D90 18-105VR

A kerdes itt arra van leginkabb kihegyezve hogy 18-55
55-250 obik egyutt vagy inkabb egy 18-200as obit hasznalnek-e jobban, mert az most kenyelmesebbnek tunik, hogy nem kell cserelgetni...
Illetve hogy a D90eshez vett 18-105 obi eleg lesz-e??

Koszonom a turelmet es a segitsegeteket.

Impossible is nothing!

(#3065) philoxenia válasza phoebe326 (#3064) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha lesz még pénzed később, akkor a D90 18-105VR kombó, ha mostanában nem fejlesztenél, akkor a 450D duplakit, de az Oly 520-at azért próbáld valahol megnézni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3066) phoebe326 válasza philoxenia (#3065) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Kesobb fejlesztenek, de most egy darabig ez lesz amit most veszek... de el lehet lenni egy ilyen 18-105os obival nem??

Impossible is nothing!

(#3067) Szten Márs válasza phoebe326 (#3066) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen el lehet lenni :K
Kérdés, hogy elsősorban milyen felhasználásra lesz a gép, miket akarsz majd fotózni.

(#3068) phoebe326 válasza Szten Márs (#3067) üzenetére


phoebe326
csendes tag

csalad, baratok, utazas, tajak, kutya mozgasban, vadaszat...

nem muveszi fotok, epuletek, makro, semmi ilyesmi...

Impossible is nothing!

(#3069) Darkness1 válasza eastsider (#3052) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A 105-ös Sigma valóban briliáns obi, nekem mióta megvan le akarom cserélni a K200D kitobit... :U Amúgy 120K HUF volt és rendelésre hozták, kb. 3 hét szállítási határidővel.

Az AF hiánya akkor érezhetó, ha a vázban nincs AF motor. Az enyémben van, így nálam van AF, de az az igazság, hogy inkább manuális élességállítást használok és állványt. Viszont van rekeszgyűrűje, így manuális vázakon is működik.

Amúgy szerintem - majdnem - mindegy mit veszel, úgyis te leszel a szűk keresztmetszet. Mire kinövöd a géped, addigra pontosan tudni fogod, hogy mire van szükséged. Ha kitet veszel, akkor eladod az egészet és kész. Ha vettél hozzá külön objektívet, vakut, portrémarkolatot, akkor valóban sokat lehet bukni. Ezért aztán szerintem sok pénzt ne ruházz be külön objektívbe, csak miután meggyőződtél arról, hogy a vázat pár évig meg akarod tartani.

Az a baj, hogy ha az ember egyszer elkezd költekezni, akkor nincs megállás. :U

No stress, no work Today!

(#3070) sanyixXx válasza phoebe326 (#3068) üzenetére


sanyixXx
senior tag

erre bőven jó lesz. mondjuk vadászaton nem tudom, mit akarsz fotózni, de ha a lesből akarod kilőni vele a vadakat, akkor ahhoz kevés a 105. egyébként tökéletesen megfelel általános használatra. (szerintem)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3071) Szten Márs válasza phoebe326 (#3068) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyetértek, ehhez több, mint tökéletesen elég a 18-105 és a Nikon D90.

(#3072) eastsider válasza Darkness1 (#3069) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a választ!

szerintem egyelőre D40x lesz. jó lesz megtanulni vele, aztán, ha kinövöm akkor lesz más...de egy ideig elég lesz tuti...kitobival is...

amúgy az ember mindig valamibe beleöli a pénzét... ha nem ebbe ölném elmenne apránként, vennék cipőt, ruhát, eee pc-t, laptopot... ezek is szintén "kidobott" pénz, mitn akármi más, ami nem hoz hasznot... raktározni meg nem akarok pénzt. akkor már hadd "használjam", ha megdolgoztam érte...meg hajt a kiváncsiság....meg szeretek fényképezni nagyon. csak a kompaktot meg már kinőttem.

köszi a kimerítő választ. tiszta okos leszek :)

(#3073) Darkness1 válasza eastsider (#3072) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Még egy adalék, csak a poén kedvéért: kölcsönadtam nemrég egy haveromnak azt a bizonyos Sigmát egy erdélyi túrához. Azóta ő is új obit akar a K10D-hez a 18-55 helyett. :)

Egyébként jó üzletet csinált odakinn: elcserélte az állványát egy üveg áfonyapálinkára! :D

No stress, no work Today!

(#3074) kugyu21


kugyu21
senior tag

Tudnátok valamit ajánlani a 450d-hez a két kitobi helyett, ami már lényegesen jobb de még nem sokkal drágább. A gép nagyon tetszik, amellett döntöttem csak a 10x átfogás mellett jobb, keményebb rajzú, részletezőbb obikat keresnék hozzá (Zenit-en nöttem fel).
A 18-55 VR-t kipróbáltam és nem volt annyival jobb, a mostani compactomnál, hogy úgy érezzem 250k-t ki kellene adnom rá.

(#3075) philoxenia válasza kugyu21 (#3074) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogy tetted föl a 18-55 VR-t, a 450D-re? :F :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3076) kugyu21 válasza philoxenia (#3075) üzenetére


kugyu21
senior tag

Bocs már teljesen bele vagyok zavarodva ebbe a gépcserébe, természetesen az EF-S IS-ről van szó.

(#3077) philoxenia válasza kugyu21 (#3076) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 250-et a komplett rendszerre érted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3078) ATISoft


ATISoft
tag

Edigitalnal megrendeltem az E-520-at duplaobis kitben, meg is jött a visszaigazolás, hogy átvehetem, szóval jövő héten megyek érte. :)

Lenne még két kérdésem:

CF kártyát szeretnék bele tenni, de az Edigitalos árak valahogy nem szimpatikusak.
Az egyik legolcsóbb típus ez volna: [SanDisk CF kártya 4GB Ultra II]

Viszont néztem helyi számtech boltok árlistáját és láttam pl. ilyet: [Kingston 8GB]

Ez utóbbi hasonló áron dupla akkora kapacitású. Mi a különbség a fényképezőgép szempontjából a kettő között a mérettől eltekintve? (Gondolom a kártyára írási sebességben lehet különbség)

Másik kérdés:

Ugye ha már dslr vásárlására adom a fejem, illik hozzá egy táskát is venni. Milyet ajánlanátok amibe ez a duplaobis kit belefér?
Ezeket néztem, szerintetek jó lehet valamelyik? [link] és [link]

Közben letöltöttem a fényképezőgép használati útmutatóját, 147 oldal. Lesz mit tanulni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3079) Degeczi válasza ATISoft (#3078) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. az, h az utóbbi években a Kingston szépen leküzdötte magát a noname színvonalra, rettentő sok panaszt találni a kártyáira (különösen Nikon vázaknál), míg a Sandisk továbbra is az egyik legjobb minőséget adja

a hosszútávú megbízhatóság a kérdés, nem a sebesség (már az UltraII is jó eséllyel nagyobb sebességre képes, mint a legtöbb kamera. Ráadásul ez még akkor is lényegtelen, amikor nem így van, mert kizárólag hosszú, RAW-ban lőtt sorozatoknál fordul elő, h x kép után betelik a kamera puffere, és csak olyankor számít a kártya írási sebessége. Normál esetben nem veszel észre semmit egy nagyon lassú kártyával sem, mert rögtön lőheted a következő képet, hiszen az először a kamera memóriapufferébe kerül, nem mindjárt a kártyára)

(#3080) kugyu21 válasza philoxenia (#3077) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen, a dupla obis kit ott kezdődik, de a kitobi nem meggyőző.

(#3081) philoxenia válasza kugyu21 (#3080) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vegyél csak vázat, obit használtan sokkal olcsóbban is kaphatsz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3082) kugyu21 válasza philoxenia (#3081) üzenetére


kugyu21
senior tag

OK, de mi legyen az? Mit keressek? És ott azért az van, hogy egy bevált obitól ki akar megválni, ha egyébként minden rendben van a portékával?

[ Szerkesztve ]

(#3083) philoxenia válasza kugyu21 (#3082) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Például. De ha kifejezetten Canon kell, akkor a Canonos topikban nézz szét..
Ha nem, most elég jó vétel például az Oly E520 duplakit, annak kifejezetten jók a kitobijai...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3084) Degeczi válasza kugyu21 (#3082) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem egyforma felhasználás, így az sem egyforma, kinek mi/mennyire válik be - ráadásul ez igen gyakran előre nem tudható, csak pár heti/havi tapasztalat után

még olyan egyszerű dolog miatt is akarhat vki leváltani egy obit, mert az átfogása nem vált be a gyakorlatban, vagy vett egy jobbat, vagy most már más szempontok fontosak számára (vagy persze tényleg van vele gáz - de ez talán a ritkább, hiszen úgyis mindenképp ki kell próbáljad vásárlás előtt és akkor azért a legtöbb dolog kiderül)

(#3085) kugyu21 válasza philoxenia (#3083) üzenetére


kugyu21
senior tag

De az már régen elment. :F
Az Olympust a gyakoratban ugyan még nem próbáltam, és bár a kitobiját dicsérik a tesztekben, pont a képminőségét még annyi sem értékelik mint a Canonét. Azért lehet, hogy teszek egy próbát vele.

[ Szerkesztve ]

(#3086) Allien válasza kugyu21 (#3082) üzenetére


Allien
veterán

Ahogy Degeczi is írta, sok oka lehet, hogy valaki elad valamit. :DDD Én Pentax K200D-t vettem, dupla kittben. De lassan ott tartok, hogy az 50-200-s alap obit lehet, hogy el fogom adni. Elvileg most nincsen helyette még semmi, de lesz több manuális régi obi (pár nap, és lesz egy 135mm-s). Amit veszíthetek az eladással egyedül a zoom, és az AF rész. :DDD De tapasztalatom szerint az 50-200-t inkább a tele oldalán használtam, főleg 200mm részt, ergo, egy manuális fix 200-l előrébb lehetek, mivel fényerősebb, jobb a rajza. Cserébe nekem kell a távolságot állítgatni (vagy az obin, vagy a lábamon). ;]
Kinek mi.... :B :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3087) philoxenia válasza Allien (#3086) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentaxnál tudtommal sokkal jobb a használhatóság a régi obikkal , mint a Canonnál...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3088) philoxenia válasza kugyu21 (#3085) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt példaként linkeltem, hogy ilyesmi áron vannak.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3089) Allien válasza philoxenia (#3087) üzenetére


Allien
veterán

Végül is, igen. :DDD Habár, az újabb K-m-n nem tudom, hogyan működik a dolog, de a K200D-n van egy zöld gomb, amivel megnézhető, hogy a gép szerint milyen beállítást kellene alkalmazni. Eddig amúgy pontosan mért így (is) fényt. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3090) philoxenia válasza Allien (#3089) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A K-m -en látok zöld gombot.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3091) Szten Márs válasza philoxenia (#3090) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K100D-n sincs, de ettől függetlenül Av módban mér fényt legtágabb rekeszen. A többit meg már hozzászámolja az ember :DDD

(#3092) bal13 válasza Szten Márs (#3091) üzenetére


bal13
csendes tag

Emlékeim szerint K100D-n az AE-L gombbal valahogy lehetett a zöld gombot szimulálni, már nem emlékszem pontosan hogy hogyan. Azon kívül pedig ha blende beugrasztásra teszed az on-off gomb 3. állását, akkor pl M módban amikor behúzza a blendét a keresőben folyamatosan mutatja az expókorrekciós vonalzón hogy mennyire gondolja ő alul-felül exponáltnak a beállításokat (csak győzze az ujjad úgy tartani a gombot miközben még a tárcsát is tekered :)). K10D-n tuti így van, de úgy emlékszem K100D-n is.

(#3093) philoxenia válasza bal13 (#3092) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Full manuál obinál ez nem működik. A digitális előnézet viszont jó annál is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3094) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok! Összeállítottam egy sorrendet, azok a gépek közül, hogy melyikeket szeretném megvenni, kíváncsi vagyok, ti melyiket ajánlanátok a legjobban.

1. Canon EOS 350D

2. Nikon D40 (a hardverapróra most raktak fel egyet 58-ért, kitobival)

3. Nikon D50 (elég ritka sajnos)

4. Olympus E-500

5. Olympus E-400

Ez lenne az én sorrendem.

Maximum 70 rugóm lenne rá, de ez nagyon max., jobb lenne ha olcsóbban kijönnék belőle.

Sokat segítenétek azzal, ha ezekkel a gépekkel összeállítanátok egy sorrendet (ahogy én csináltam).

Szívesen fogadom a más típusú gépek ajánlását.

Máyköl

(#3095) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

DSLR-ek terén teljesen amatőrként belépőszintű gépet keresek, amivel jól lehet tanulni. Kompaktról váltanék, mert a mostaniak képminősége nekem már nem kielégítő.

Főleg tájképekhez, kültéri és beltéri portrékhoz kellene, hobbifotózáshoz. Mindenképpen objektívvel együtt szeretném venni, ebben akarok tanácsot kérni.

Kb. 80-85.000 forintom lenne rá, ahogy nézegettem a mostani árakat, ennyiért nem nagyon lehet kapni újonnan, marad a használt, vagy az is eszembe jutott hogy veszek újonnan egy vázat, ahhoz pedig egy használt kitobit, vázakat már 60k körül is láttam, de mint mondtam kezdő vagyok, nem igazán tudom megítélni egy gép esetében mi jelent előnyt és mi hátrányt. :(

Számomra talán a legfontosabb a könnyű és átlátható kezelhetőség, és hogy jó ár/érték aránnyal rendelkezzen.

Minden segítséget előre is köszönök! :R

Let the Zone take me if I am.

(#3096) Snakeiboy válasza máyköl (#3094) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Elore leszogezem ezek kozul csak a d40-et ismerem, de en a helyedeben lecsapnek ra mielott elviszi mas(marmint a D40-re). Szerintem semmievel sem rosszabb mint a tobbi a sorrendedben es 58ert jo vetel szerintem. Kerdes hany expo van a gepben.

Miert?????

(#3097) máyköl válasza Snakeiboy (#3096) üzenetére


máyköl
veterán

Hello! Köszi a válaszod. Szerintem is egy jó gép ez a D40. Expo számot nem írt, privátba megkérdeztem tőle,majd válaszol.

asound: Milyen új vázat láttál 60-ért? :)

(#3098) kutga válasza máyköl (#3097) üzenetére


kutga
nagyúr

70k, én emlékeztem rosszul. :)

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#3099) máyköl válasza kutga (#3098) üzenetére


máyköl
veterán

Sejtettem, hogy Olympus lesz. :D

Srácok! Melyik lenne a legjobb választás, kezdő DSLR-nek, kompakt után?

-Canon eos 350d, +Tamron af 75-300mm 1: 4-5.6 ld tele-macro (1: 3.9), + 2GB-os SD kártya. Ez lenne 60k. (nincs hozzá töltő, ez mekkora + kiadás?)

- Pentax K100D kitobival, táskával, 2GB.-os memóriakártyával, állvánnyal, 7500expo-val, dobozzal stb. Az ára: 65k.

- Nikon D40 kitobival, autós és hálózati töltővel, 2Gb.-os memokarival, gyári Nikon guminapellenzővel, és egy B+W szűrővel. Ár: 58k.

Az utolsó 2 a legesélyesebb. :)

Mindegyik gép újszerű állapotban van.

Kérlek segítsetek! :D

Máyköl

(#3100) Darkness1 válasza máyköl (#3099) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem világos, de ha a Canon-hoz csak ez az egy objektív van, akkor még kell majd mellé egy másik is.

A másik kettő bármelyikét megveheted szerintem.

No stress, no work Today!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.