Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) kugyu21 válasza máyköl (#3099) üzenetére


kugyu21
senior tag

A 350D + teleobj. nem egy jó választás azzal elkezdeni a a DSLR-ekkel való ismerkedést , mert nem csak a töltő lenne plusz kiadás, hanem egy alap+nagylátó tartományt lefedő objektív beszerzése is.
Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#3102) máyköl


máyköl
veterán

Köszi mindkettőtöknek, most úgy néz ki Pentax lesz. :)

(#3103) sanyixXx válasza máyköl (#3102) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jó ajánlat, ezek közül én is azt venném. táska meg az állvány miatt biztosan. autós töltőre ritkábban lesz szerintem szükséged, mint ezekre.

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3104) máyköl válasza sanyixXx (#3103) üzenetére


máyköl
veterán

Hát most is van állványom a kompakthoz, de egyáltalán nem használom. De azért a táska jól jön. :K

(#3105) sanyixXx válasza máyköl (#3104) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nagyon nekem sincs szükségem rá, de néha piszok jól jönne. de olyankor persze ugyanúgy nincs :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3106) eastsider válasza sanyixXx (#3105) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem én is így leszek vele. persze nme fér be a fotóstáskába. max egy makroobjektív :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3107) máyköl válasza eastsider (#3106) üzenetére


máyköl
veterán

Az én állványomhoz van külön táska is. Tiédhez nincs?

(#3108) Zoli bácsi válasza eastsider (#3106) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Megvan a gép? :)

(#3109) máyköl válasza Zoli bácsi (#3108) üzenetére


máyköl
veterán

Most vette meg.

(#3110) Zoli bácsi válasza máyköl (#3109) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát, akkor szép fényeket Eastsider fórumtársnak. :C
Neked sikerült dönteni?

(#3111) eastsider válasza Zoli bácsi (#3110) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)
kezdem "kitanulni" D40X lett. 2400expo,ohne karc+csecsebecsék. amúgy köszi a segítséget a választáshoz.

máyköl: nincs, de amúgy nagyon picire össze lehet hajtani. lehet szerválok hozzá vmi táskát... de végülis akkor ugyanott vagyok... :)

(#3112) máyköl válasza Zoli bácsi (#3110) üzenetére


máyköl
veterán

Hát... Sikerült-e döntenem? Félig. Leszűkítettem a sort 2 gépre.

1. Nikon D40

2. Pentax K100D.

Szerinted?

(#3113) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, az E-620-ról mi a véleményetek?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#3114) philoxenia válasza Uzmany (#3113) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó. TIPA díjas a kategóriájában..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3115) Zoli bácsi válasza máyköl (#3112) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hozzáteszem, elfogult vagyok. (Nikon d50 volt kitobival, arról váltottam K200D-re kitobival)
Ha megnézed az adatokat, messze a Pentax a nyerő. De csak akkor ajánlom, ha a kitobi helyett veszel rá valamit. Ha kihasználod a régi, M42-es manuális obikkal való kompatibilitást. Ha kitobival akarod használni, akkor a Nikon. Mindenképp gondold át, később merre akarsz továbblépni. Pentaxnál számold hozzá az árhoz, hogy venni kell rendes akkukat (eneloop), és normális töltőt (IPC-1L). Nehéz döntés. Ne a vázat nézd, a rendszert.
Én két objektív miatt bánom, hogy nem Nikont vettem (18-105VR, és 35 f1,8). Azthiszem, kiderül, hogy kicsit megbántak a Pentaxot. Nem a váz miatt. Nincs olcsón nagylátószögű objektív rá, a kitobi meg...na ide nem írom le azt a négybetűs szót. :)

(#3116) johnjohn válasza máyköl (#3112) üzenetére


johnjohn
addikt

Most leszűkítetted a kört két olyan gépre, amit már újonnan nem kapni. :O

(#3117) Zoli bácsi válasza johnjohn (#3116) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem mindenkinek van annyi zsé a buxába, hogy 50D-t vegyen. :DDD
:)

(#3118) johnjohn válasza Zoli bácsi (#3117) üzenetére


johnjohn
addikt

Amennyiért vettem, más is rácsapott volna ! ;]

(#3119) máyköl válasza Zoli bácsi (#3115) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi, a D40 elkelt. Most akkor azt kell eldöntenem, hogy megvegyem-e a Pentaxot, vagy legyek türelmes, és kivárjak egy jó Nikon-t (D40, D50) vagy egy Canon-t (350D). :)

(#3120) Zoli bácsi válasza máyköl (#3119) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ezt neked kell tudni. De ne kövesd el azt a hibát, amit én. Rendszerben gondolkodj, ne vázban. Ha időd van, érdemes kivárni. Néha alig használt gépeket hirdetnek, potom áron, gondolom megszorul valaki. Múltkor a hardverapróba alig használt D90-es volt sürgősen eladó, 18-105 VR obival, de olyan áron...(Féláron, na). Aztán mire elrohantam volna kölcsönért, eltűnt a hirdetés. :D Olykat nem nézed? Legolcsóbban megvehető gépek. Valahol egy karcmentes E500vázat hirdettek 35-ért. Duplaobis kitben is sokat árulnak.

(#3121) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#3115) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, az a helyzet, hogy én használtam Canon EOS 350D-t, igaz nem sokat, de párszáz kép erejéig igen, talán egy 500 képet lőttem vele összesen pár alkalom alatt, a Canon 18-55-ös (IS nélküli) kitobijával, és egy cseppet sem volt jobb, mint a Pentax kitobija, sőt... bár tudom a Canon 18-55-öse híresen rossz, és nem ez volt a téma (bár mályköl kollega EOS 350D-n is gondolkodik, szóval nem érdektelen infó), de azért a tisztánlátás érdekében le kell írni ezt is, hogy bőven nem a Pentaxé foglalja el a legalsó szintet a kitobik között sem. Valamint a K100D-hez olyan 18-55-ös kitobit adnak, ami a te kezedben még nem volt, te egy másik fajta Pentax 18-55-ösről beszélsz, ezt is vegyük számításba.
Sőt, ha nem tévedek a Nikon D40-hez is másfajta 18-55-öst adtak már, mint a Nikon D50-hez ;)

Megpróbálok keresni K100D-vel és kitobival lőtt képeket, bár nem biztos, hogy ezen a gépen, ami előtt most ülök, akár egy is van belőlük, azért hátha mégis...

[ Szerkesztve ]

(#3122) Darkness1 válasza Zoli bácsi (#3120) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy a kollégának nincsenek letisztult igényei, nem érdemes sok pénzt költeni a gépre ilyenkor.

Amúgy egyáltalán nem olyan rossz az a Pentax 18-55 kit, elfogadható képeket csinál, különösen ha az ember papírra is előhívatja. Nem mondom, hogy nincs jobb, de azért az árért amit kérnek érte, bőven jó.

No stress, no work Today!

(#3123) Zoli bácsi válasza Szten Márs (#3121) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a fórumtárs hozzászólását, való igaz, hogy személyes tapasztalatom csak a Pentax AL II-es, és régi Nikon kitobival van, a többiről csak tesztképeket láttam.
Viszont a látottak alapján az a szubjektív véleményem, hogy alig van különbség a két Pentax kitobi között, nem sok változás történt.
Nekem nem nagyok az igényeim, viszont a Nikon használatakor nem éreztem égető késztetést arra, hogy sürgősen másik objektív után nézzek, mint most, az utód használatakor. Valószínűleg a régi Canon 18-55-össel is ez lenne a helyzet.
Tudtommal az újabb Nikkor 18-55 meg még jobb lett.
Rengeteg tesztképet találni a neten kitobikkal, meg lehet nézni a régebbi DA 18-55 képeit.

Szerk: Kedves Darkness1: Letisztult igényeim úgy érzem már kezdenek lenni, fizetésem egyik hónapban van, a másikban nincs, úgyhogy egyenlőre csak nézegelődöm, az ingyen van. :)
Papírképet a feleségem kompaktjának (Fuji A350) 300-400Kb-os jpg fájljairól is olyat készítettek, hogy csak lestem.

[ Szerkesztve ]

(#3124) Darkness1 válasza Zoli bácsi (#3123) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én nem rólad beszéltem, hanem Mayköl-ről.

No stress, no work Today!

(#3125) Szten Márs válasza Szten Márs (#3121) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, fel is raktam kemény 3 képet, sajnos ezen a gépen tényleg nem nagyon vannak K100D-s képeim. Ennek megfelelően nem biztos, hogy ezek a legjobbak az obi képességeinek bemutatására, de ez van. A képeken semmiféle utómunka nincs, az állót beforgattam állónak, ennyi. A képek K100D super-rel és 18-55-ös kitobival lettek lőve JPG-ben.

[link] - 50mm F/5,6-on. Ezen a gyújtótávon ez majdnemhogy a legtágabb rekesz, minimális rekeszelés történt csak tehát. Alexpós, de nem azt kell ugye nézni :)

[link] - 26mm F/5,6

[link] - 18mm F/8, bónuszképnek. Direkt kikényszerített becsillanással, tetszett ugyanis ennél a témánál, hogy becsillan - bár végül nem lett jó, de szintén nem ez a lényege :)

Az, hogy mikor jutok ahhoz a géphez, amin rajta vannak a K100D-s képek, remek kérdés, fogalmam sincs, simán lehet, hogy csak jövő héten, így meg kell elégedni ennyivel. Mindenesetre ha még akkor is nyitott lesz a kérdés, felrakok még pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#3126) johnjohn válasza Szten Márs (#3125) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak egy kérdés, a K100 D-ben a Jpeg mellé a "Sharpness" alpból van "Hard "-ra állítva ?Legalább is a 2.-és a 3. képnél ezt jelzi a Photome.

(#3127) Zoli bácsi válasza Darkness1 (#3124) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:W Bocsi, tényleg, ezt elnéztem.....

(#3128) Szten Márs válasza johnjohn (#3126) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gép nem az enyém, és be kell valljam, a jpg beállításokat nem néztem meg rajta :B De gyanítom, hogy lett rátéve akkor a sharpnessre. Megnézem, amint odajutok.

(#3129) johnjohn válasza Szten Márs (#3128) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem negatívumként jegyeztem meg,csak érdekelt, hogy van-e ilyen Jpeg beállítás a gépben eleve.
Amúgy szépek a színek a képeken , Én a mozdonyon vettem észre,hogy erős az élesítés esetleg.

(#3130) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Figyelembe kell venni azt is, hogy itt 6MP a kép, ugyanaz az obi a K10D-n már nem dolgozik ilyen jól pixelszinten nézve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3131) Szten Márs válasza philoxenia (#3130) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

K100D-t akar venni a kollega :U

(#3132) philoxenia válasza Szten Márs (#3131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

No igen, meg a D40 is 6MP-s... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3133) tzimash


tzimash
őstag

Hali!

Bridge-ről váltanék DSLR-re, a ráfordítható összeg 100k - (nem agyon)használt is szóba jöhet - körül lenne. egy ideje követem ezt a topicot és természetesen elolvastam pár tesztet is, de még mindig nem látok tisztán, meg van még pár zavaró tényező :D , ha tudtok segíteni a döntésben azt előre is köszönöm.
pár kritérium, elképzelés már körvonalazódott bennem:
- vázba épített képstabival rendelkezzen, ha jól sejtem így maradtak a pentaxok, oly-k, meg talán a sony :F
- főként makróznék vele, eddig Fuji S5600+Raynox dcr-250 combóval fényképeztem. a makró előtétet tudom majd használni a dslr-ekkel is?
- fontos lenne a por és cseppállóság
igazából a pentaxok a legszimpatikusabbak , de az utóbbi pár hsz kicsit elbizonytalanított, főleg a kitobikról olvasottak. az olympusnak (e-520 pl) meg ha jól tudom pont a kitobi(jai) az egyik erőssége, annál az érzékelő és a képarány "idegesít", viszont van liveview ami makrónál nem kifejezetten hátrány.
inkább a jpg-et favorizálom, nincs időm mókolni a raw-val :)
ezek fényében milyen gépet ajánlotok?
előre is köszi a válaszokat.

(#3134) kugyu21 válasza philoxenia (#3130) üzenetére


kugyu21
senior tag

Egy adott obi a nagyobb felbontású vázon gyengébb képet eredményez, mint a kisebb testvéren?

(#3135) johnjohn válasza kugyu21 (#3134) üzenetére


johnjohn
addikt

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy némelyik objektív.A drágább, optikailag jó minőségű darabok szépen rajzolnak nagyobb felbontáson / pixelszámon / is.

(#3136) kugyu21 válasza johnjohn (#3135) üzenetére


kugyu21
senior tag

De a gyengébbeknél előfordulhat hogy gyengébben teljesítenek a nagyobb felbontású vázakon? Mi ennek az oka (csak TIT szinten)?

(#3137) Szten Márs válasza kugyu21 (#3136) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az, hogy 10 millió képpontot nehezebb kirajzolni, mint pl 6 millió képpontot.

Az objetíveknek van egy olyan tulajdonsága, hogy felbontóképesség/feloldóképesség. Ez azt mutatja meg, hogy hány vonalpárat képes az objektív kirajzolni egy miliméterre. Minél sűrűbben helyezkednek el a pixelek az érzékelőn (azaz adott érzékelőméret mellett minnél magasabb a pixelszám), annál több vonalpárat kellene az objektívnek kirajzolni miliméterenként, azaz annál jobb feloldóképességű objektív kell az érzékelőnek.

(#3138) philoxenia válasza Szten Márs (#3137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, van olyan vélemény is, hogy a 10MP-s érzékelő már túl nagy felbontás APS-C méreten....Itt a vonatkozó fejezet szerzőjének ez a véleménye például...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3139) Degeczi válasza philoxenia (#3138) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem olvastam, de pl. a diffrakció is egyre hamarabb üt be a nagyon megnőtt felbontással: ez a kalkulátor szerint 6 Mp-en még kb. f/13-tól kezd csökkenni az élesség emiatt, 15 Mp-en már f/8-tól

nekem D70-en ideális kompromisszum volt a 6 Mp, mert a Nikon féle tömörítéssel a fileméret még RAW-ban is roppant barátságos volt, 5-6 MB környékén, míg most D90-en 2x annyi
(persze részletgazdagabb is, de az csak belenagyítással jön elő, és egyébként a gépen nézegetés céljára amúgyis 4 Mp körülire méretezett JPG-eket mentek, ott pedig ez eltűnik)

(#3140) Zoli bácsi válasza tzimash (#3133) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"- fontos lenne a por és cseppállóság" "a ráfordítható összeg 100k "
Ezzel le is szűkült a kör két gépre: Pentax K200D, vagy K10D.

Azt hiszem, kijelenthetem (Anélkül hogy megint vitát robbantanék ki), hogy a Zuiko kitobik valóban jobbak a Pentaxnál, de a többinél is. Az érzékelő ne idegesítsen, igaz, hogy az Oly 4/3-os szenzorai kisebbek, mint az APS-C, de az E520-nál már az Olympus képei alig zajosabbak a "konkurenciánál". Egyébként meg az Olympusnak a legjobb a jpg motorja, tehát ha nem RAW-ban akarsz fényképezni, akkor előnyös az Oly.
Az előtéthez nem tudok szólni, nem használtam, ezt majd megmondják a hozzáértőbbek.
Annyit még, ha makrózni akarsz, a kitobik nem igazán jók erre a feladatra.
Annyiból gondolom neked jobb választásnak valamelyik Pentaxot, hogy olcsón kapnál hozzá régebbi, M42-es manuális objektíveket, amivel tényleg tudnál makrózni.

Szerk: Ja, és hiába a Pentax por és csepálló váza, ha most adtak ki ilyen tulajdonsággal objektívet. Eddig tudtommal nem volt. Bár azok után, hogy ismerősöm teljesen átlagos gépe véletlenül kintmaradt az udvaron, és egész éjjel esett rá az eső..fél napot száradt, azóta is gond nélkül megy...nem hiszem, hogy bármelyik gép pár csepp víztől tönkremenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#3141) Degeczi válasza tzimash (#3133) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"fontos lenne a por és cseppállóság"

ne csak a vázra gondolj: ha az obi nem olyan (márpedig a legtöbb amatőr célokra elérhető obi nem), nem túl sokat ér, ott bejut a por zoomolás közben

[ Szerkesztve ]

(#3142) kugyu21 válasza Szten Márs (#3137) üzenetére


kugyu21
senior tag

Kicsit nehéz a fejem és vizuális alkat vagyok:
Az érzékelő egy sakktábla, a leképezni kívánt vonal legyen mondjuk az egy hurkapálca egyik átlóra eső árnyéka.
Nem mindegy hogy a hurkapálcika árnyéka az átlót képező nyolc négyzetre vagy, ha minden négyzetet még négyfelé veszek (oldalfelezőkkel), akkor a szintén átlóba eső, 16 db kisebb négyzetre vetül? Az árnyéknak attól még ugyanolyan éles marad a széle.
Rossz nyomon járok ?

(#3143) philoxenia válasza kugyu21 (#3142) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha ugyanakkora felbontásban nézed, akkor mindegy, de ha négyszeres felbontásban nézed, akkor nem. Itt például nézd meg milyen különbözőek a vonalfelbontások.Itt egy kis magyarázat. Lefordíthatod

Szerk. 8x4 az 32... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3144) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#3140) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mindegy, hogy kint volt, megszáradt és aztán bekapcsolták, vagy mondjuk végigfotózta vele a karácsonyi vásárt havazás közben (mint én télen :DDD)
És bár a kitobi nem csepp és porálló, de ha nem szakad az eső elég a lencsét védeni arra pedig megfelelő a napellenző is, több víznél meg egy nylont rögzítel a napellenző és a gépváz közé.

Kitobi összehasonlítás témában ne felejtsük el, hogy a D50-en egy 6Mpx-es érzékelőt kell kiszolgálnia az obinak, míg Pentax K200D-nél 10Mpx-et, valamint Nikonnál eleve gyárilag élesít a rendszer, míg Pentax ezt nem teszi, csak ha menüben beállítod :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3145) Mercutio_ válasza tzimash (#3133) üzenetére


Mercutio_
félisten

DCR-250 67mm-es szűrőméretig feltehető a DSLR obikra is, és mivel a makrót általában leméretezed nem lesz sokkal gyengébb a minősége, mint egy régebbi makróobinak, ha megfelelő obira rakod.
Pl. a teleobikon kimondottan jól használható.
Makrónál készülj fel rá, hogy a kompaktokhoz képest jóval nagyobb érzékelő miatt sokkal kisebb a mélységélesség, így sima obikkal csak az előtét használata mellett lesz rá esélyed, és ott se minddel, mert van, ahol az előtéttel már annyira torzul a kép, hogy makró lesz ugyan, de... :N Ilyen szempontból előny az oly kisebb érzékelője, ahol nagyobb valamivel az alap mélységélesség.

Olynál azért nézd meg a liveview-t, hogy makrózásra mennyire használható, nehogy pofáraesésközeli állapotba kerülj :U Az E-520-tól egyébként már jó a képzajszint az Olynál is, csak kicsike a kereső, a hátsó LCD pedig dinamikus témáknál szerintem még erősen lag-ol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3146) Stitch válasza Mercutio_ (#3145) üzenetére


Stitch
őstag

"...a hátsó LCD pedig dinamikus témáknál szerintem még erősen lag-ol." - kevés fénynél vagy minden körülmény között?

(#3147) Mercutio_ válasza Stitch (#3146) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtudom, én az MM-ben néztem, és ott szemmel látható volt, lehet, hogy ha elég a fény már nem látszik :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3148) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!
Van egy Canon A430-am....váltanék kicsit feljebb, de nem tudom eldönteni, hogy meddig.

Most: tetszenek a kis gép színei (ezért vettem Canont, mert anno igazán szép színeket láttam egy kollégám Canonjáról CRT monitoron), de gyengének találom a vakut, és baromira idegesít a képzaja, valamint a "hordósodás".

Jövő: kicsit fotózgatnék komolyabban. Bogarak, virágok, emberek, arcok, események, napfelkelték, tűzijátékok, szóval "minden" :) . Természetesen kivettem már a könyvtárból két könyvet a témában (1 fotósulis, meg egy photoshop kezdő).
A jelenlegi monitorom elég kotvány, nincs egy épkézléb deltaH sem, mind 2,5 fölött, szal cserés lesz...majd.
Kicsit riaszt a dslr-ek hordozhatósága, és végső ára....Oly 520-ast néztem.
Lehet, hogy elég lenne egy jobb kompakt is, amivel tudok RAW-al is szórakozni?

Szerintetek van valami értelmesebb kompakt az olyan kezdőknek mint én, vagy kénytelen vagyok egyenlőre a könyveket bújni és picit spórolni?

THX

(#3149) Stitch válasza hibavissza (#3148) üzenetére


Stitch
őstag

Szerintem ha komolyabban érdekel a fotózás, és teheted, akkor vegyél tükrös gépet. Más világ.

Ha meg rossz a monitorod, fotózz analóggal. :D Nincs a padláson egy megmaradt családi SLR?

(#3150) tzimash


tzimash
őstag

köszi a válaszokat, már látom, hogy ez nehéz szülés lesz :)
Olympus fronton mi a helyzet a régebbi obik kompatibilitását illetően?

Mercutio_:
az egyik ok, amiért váltanék a fujiról az pont a mélységélesség :((
akkor egy sima kitobival ne számítsak jobbra?
a másik ok a részletgazdagság, meg a sebesség, de ez akármelyik tükörrefissel javulni fog, ha jól sejtem.

Zoli bácsi:
azt hiszem hajlandó lennék feláldozni a szigetelt vázat, a jobb minőségű objektívekért.
viszont, a makróhoz mindenképpen kelleni fog egy makróobi, amit pentaxhoz olcsóbban tudnék venni...szuper.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.