Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Szten Márs válasza emre33 (#3500) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha ugyanolyan látószöggel akarsz fényképezni, ugyanolyan tárgytávolság és blenderekesz mellett, akkor igen, a kisebb érzékelőjű gépen nagyobb lesz a mélységélesség, mivel kisebb lesz a valós gyújtótávolság. Minél kisebb ugyanis egy érzékelő, annál kisebb valós gyújtótávolságok kellenek ugyanolyan látószög eléréséhez. Viszont a fotózásban az előtér- és háttér elkülönítése sokszor fontos, tehát a kis mélységélesség elérése igen sok helyzetben (portrénál, amire nemrég rákérdeztél pl tipikusan) alapvető fontosságú, és bizony kis mélységélességet kis érzékelőjű gépen baromi nehéz elérni, sok helyzetben konkrétan nem is lehet.

(#3502) emre33 válasza Szten Márs (#3501) üzenetére


emre33
addikt

Aha, kösszi

Igazából csak azt a témát akarom körbejárni hoy az olympus E sorozata (420,450,520,620) mekkora hátrányba, vagy előnybe van a töbiekhez képest.

És hogy milyen tíusó fotózásnál érdemes inkább olympust venni.

emre

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3503) Szten Márs válasza emre33 (#3502) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kapásból mások az oldalarányok: 4:3 nem pedig 3:2, mint a többi DSLR-nél. Ez lehet jó, lehet rossz, lehet semleges, ezt neked kell tudni.
A 4/3-os rendszer azért nem különbözik annyira elérhető mélységélességben a többi DSLR-től, nagyságrendekkel kisebb a különbség, mint egy kompakt és egy bármilyen tükrös gép között.
Az általad felsorolt Oly gépeknek igen kicsi az optikai keresője, bár az E-620-nak és E-450-nek emlékeim szerint nagyobb, mint a többi 3 számjegyű Olynak (most nem néztem utána, de határozottan így rémlik). Ezen kívül vannak teljesen korrekt keresőméretű Olyk is, pl E-30, vagy főleg E-3. Az APS-C-s DSLR-eknek tipikusan nagyobb a keresője, bár ott is vannak kegyetlen kis keresővel rendelkező gépek, mint Canon EOS 1000D, vagy Sony A300 meg A350, szóval legjobb ha konkrét modelleket hasonlítunk össze, mindenesetre a kisebb érzékelőméret miatt ebben általában hátrányban van az Oly. Ezen túl a legtöbb Oly modellben van beépített képstabi, de az E-420-ban, meg E-450-ben pont nincs - érdemes mindenképpen olyat venni, amiben van, ugyanis 4/3-os rendszerre igen ritka a stabilizátoros objektív, úgyhogy a vázba épített képstabilizátor a sokkal járhatóbb út, ha stabit szeretnél.
Az Oly-k JPG feldolgozása állítólag igencsak jó, valamint a kitobjektívek minőségét is csak dícsérni szokták - meg úgy általában a Zuiko Digital objektíveket generel. Hátrány talán az, hogy nagyon magas érzékenységeken pár konkurens APS-C-s modellnél valamivel nagyobb a zajszintjük, kérdés mennyire fontosak a magas érzékenységek? (ISO800 és még inkább felette)

Miket fotóznál elsődlegesen? Mennyit költenél?

(#3504) emre33 válasza Szten Márs (#3503) üzenetére


emre33
addikt

Most egy Olympus - SP-550UZ gépem van.
Ami zavar: lassú éleség állítás, nagy zoom-nál (12x felett) ha nincs elég fény, nem találja meg a fókuszt.

Ami még nagyon jó lenne egy tükrös gépben, hogy kezdembe van a gép, meglátok egy pillanatot, megnyomom és kész a gép.
Még most: mire beállít mindent a kompakt, addigra a pillanat rég elment.
Nem beszélve a relatíve nagy záridőről, bemozdulás stb. ezt remélném hogy kisebb lenne tükrös gép esetén

Sokat fotoznék sorozatmódba, ennek a 620-as sebessége megfelelne.
Főleg kirándulások alkalmával, városok, épületeket, de belső tereket is. mozgó témát is, esetleg kocsiból is.
Makrózni nem szoktam.

Hiper szuper telére sincs szükégem. 300mm kb elég lenne.

Ezért gondolkodom az olympus E-620 dupla kitten.

Áron függ attól, hogy a mostai gépet el tudom-e adni.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3505) Szten Márs válasza emre33 (#3504) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

300mm ekvivalens gondolom. Igen, az E-620 duplakit egy korrekt darab, minden tekintetben. Illetve majdnem minden tekintetben: a markolat nem tűnik valami kényelmesnek, illetve akik fogták már, azok meg is erősítették, hogy valóban nem az. Próbáld ki, és ha a te kezedbe illik, akkor szvsz abszolút ajánlott gép. A fókusz biztos, hogy gyorsabb lesz, mint kompakttal, és egyáltalán mindenféle lag is rövidebb lesz :K
Nagy záridő, hát igen, itt magasabbra emelheted az érzékenységet büntetlenül, tehát ezen is lehet bizonyos szintig javítani - ismétlem, bizonyos szintig. Na meg ott lesz a képstabi az E-620-ban, bár az az SP-550-ben is ott van.

(#3506) Fasten


Fasten
tag

Zoli bácsi, Jeni,
köszönöm!

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#3507) juhr


juhr
csendes tag

Sziasztok!

Lassan szeretnék egy tükrös gépet. Már elég régóta olvasgatok fórumokat, teszteket, és egyre inkább összezavarnak... Ez lesz az első tükrös fényképező, eddig kompaktjaink voltak, még nagyon régen egy Casio, aztán 2 Canon, az egyiket még most is használom, most lesz 2 éves. A Canon kompaktokkal nagyon meg vagyok elégedve, tükrös is volt már pár a kezemben, de legfeljebb a külsejét nézegettem :DDD
A másik ami tetszene, de annyi pénzem sose lesz :( az a Nikon D90. Egyik ismerősömnek ilyen gépe van 18-200 obival és szuper képeket csinál vele.
Szóval úgy indultam, hogy egy belépőszintű Nikont vagy Canont szeretnék, de ahogy olvasgattam azt vettem észre, hogy olcsóbbért is vannak más márkák, amik lehet jók lennének...
Egyre inkább döntésképtelen vagyok, a keret 150-200 ezer Ft körül lenne, max egy kicsit lehet több is, ~230 ezer, de az már nagyon a teteje...
Nem most akarom megvenni, nem is a jövő héten, de valamikor a közeljövőben.
Főleg kutyát, macskát szeretnék fényképezni, de őket általában mozgás közben, (pl mikor ezerrel rohannak, vagy ugranak a labdáért), aztán néha tájképet, virágokat, néha benti képeket.
A mostani gépemben azt nem szeretem, hogy mozgásos képeket csak akkor csinál éleseket, ha nagyon erősen süt a nap, vagy télen mikor csupa hó minden... Meg a másik, hogy ISO 400-on már szörnyen zajosak a képek... 200-on még épp elfogadható...

Na ez egy kicsit hosszú lett, de örülnék a segítségnek, köszi előre is :)

(#3508) emre33 válasza juhr (#3507) üzenetére


emre33
addikt

Olympus E-620 dupla kit. 14-40 (28-80) és 40-150 (80-300) obival.
229 ezer. Ennyiért szerintem a legjobb.

Én ezek töröm a fejem :Y

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3509) Zoli bácsi válasza juhr (#3507) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mondjuk az ismerősöd a D90-ből ultrazoomot csinált, bár hozzáteszem, a Nikkor 18-200-asa azért egész jó képminőséget ad, az olcsóbb Sigma és Tamron hasonló átfogású modelljeihez képest.
Háziállatok fotózásához szerintem a lényeg a követő fókusz, ezt bármelyik belépő tükrös tudja már. Nem rossz a D90, de nyugodtan vegyél olcsóbb gépet, megfelelő objektívvel megkapod a várt minőséget.
Viszont, ha tetszik a D90 minősége, kissé "butítva" megkapod a D5000-ben, kihajtható élőképes LCD-vel, ami megint jól jöhet háziállatokhoz...
Jelenleg 212-215e. körül van, az egész jó Nikkor 18-55 VR objektívvel, de szvsz. gyorsan esni fog az ára.
Szintén jó lehet a már előttem ajánlott Oly E-620-as, egyetlen hátrányként a picikét magasabb zajszintet tudnám csak felhozni.
Nikonból most debütál a D3000, a D90 AF rendszerét kapta, de nincs élőképe. (Nekem nem hiányozna)
Canonból itt a 450D, IS-es kitobival jó választás lehet, alacsony zajszint, élőkép.
Pentaxból itt a K-m, két optikával 150alatt megkapod. Később bagóért vehetsz hozzá manuális objektíveket. Hátrány..vagy előny a ceruzaakku. Ezenkívül..bár ez szigorúan magánvélemény, hogy úgymondjam személyes tapasztalat, a Pentax kitobjektívjei egy kicsit gyengébbek a C/N/O hasonló objektívjeinél.
Sonynál talán a kifutó A350 lenne a megfelelő a használható élőkép miatt. Esetleg a 100e. -ért kitben megvehető A200. Utóbbinál nincs élőkép, kitobi szintén gyengébb, cserébe nagyobb átfogású. Magasabb érzékenységnél egy kissé erős zajszűrés, ami nekem nem tetszik.
Hát, meg kellene őket tapogatni, körülnézni a kiegészítők terén...bár képminőségre mindegyik nagyon jó lesz kompakt után. :)

(#3510) rumos14 válasza emre33 (#3508) üzenetére


rumos14
nagyúr

E-520 duplakit sem rossz [link]

(#3511) juhr válasza Zoli bácsi (#3509) üzenetére


juhr
csendes tag

Köszönöm, utána fogok nézni ezeknek :K
Az, hogy a Pentax kitobija gyengébb azt egy egyszerű kezdő, mint én mennyire veszi észre? Vagy fel se tűnne? :F
Nekem végülis az lenne a lényeg, hogy viszonylag jó, éles, bemozdulásmentes mozgós képeket tudjak csinálni és lehetőleg minél nagyobb legyen az obi átfogási tartománya.
Vagy ezek ennyi pénzért túl nagy igények? :))

(#3512) Zoli bácsi válasza juhr (#3511) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem fel sem tűnne. Nagylátószögnél, tág rekeszen, teljes képméretnél lágyul kissé a széleken. Én is azért szúrtam ki, mert Nikon után váltottam K200D-re, és tesztelgettem.
Viszont ha egy obival akarsz megoldani nagyobb átfogást, olcsón (relatíve) jó minőségben, stabilizálva, akkor:
Nikon D60 18-105 VR objektívvel kb. 180 ezerért megkapod.
Illetve már D3000 ugyanezzel az obival, jobb AF miatt érdemes.
Nikonhoz még ajánlanám a 35mm AF-S f/1,8 obit. 55e. körül újan, jó fényrő, jó minőség.
Kissé elfogult vagyok a Nikon fele azthiszem... :B
Szerk: Itt találsz teljesméretű tesztképeket. Ugyanazt fotózták minden márka kitobjektívjével. Szöveges magyarázat is van, de azthiszem a képek is magukért beszélnek. Persze monitorméretben én nem látok különbséget. Teljes méretben a széleket megnézve már látszik eltérés, de 12-15 Mp-es képeket 1:1-ben nézegetve.....hát...
Érdekességnek azért belinkeltem. De tesztkép alapján ne vegyél gépet, olyat vegyél, aminek jó a fogása, tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

(#3513) juhr válasza Zoli bácsi (#3512) üzenetére


juhr
csendes tag

Az az igazság, hogy leginkább a nikonokkal szemezek :)
D60, 5000 meg most itt van ez a 3000 is. De azt még nem is árulják...
De úgyse most kell még döntenem, ráérek gondolkozni. :K

(#3514) emre33 válasza juhr (#3513) üzenetére


emre33
addikt

Persze, mert nikon-al divat, olympus-al meg ciki fotózni,

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3515) Szten Márs válasza emre33 (#3514) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Speciel Pentaxszról volt szó a Nikon mellett leginkább, de szóba jött Sony is és igen, még a Canon is, tehát kb. minden márka, így aligha az járt a kérdező fejében, amit mondassz. :U

[ Szerkesztve ]

(#3516) juhr válasza emre33 (#3514) üzenetére


juhr
csendes tag

Engem egyáltalán nem érdekel a divat, ha az első hsz-met megnéznéd látnád :))
Eddig 2 canon kompaktom volt, mert amikor azokat vettük azt találtuk a legjobbnak, nem azért, mert canon :(
Most meg csak így hirtelen 3 ismerősöm is van, akinek nikonja van, látom milyen képeket csinálnak velük és tetszik, ennyi ;)

(#3517) BiriBum válasza emre33 (#3514) üzenetére


BiriBum
őstag

:Y :W

(#3518) BiriBum válasza juhr (#3516) üzenetére


BiriBum
őstag

Amatőr szinten nem fogsz a croppos vázak képminőségében eget verő különbséget találni, pl. ha ugyanazt a 3rd party Sigma vagy Tamron lencsét illeszted hozzájuk.
Továbbá (ez csak magánvélemény), bármilyen kitobjektív-tükrös párosítással szebb fotókat lehet készíteni, mint a kompaktokkal. Utóbbiak előnye (tájkép, makró), de egyben hátránya is (portré) , a kis érzékelőből adódó nagy mélységélesség.

[ Szerkesztve ]

(#3519) juhr


juhr
csendes tag

Úgy látom, a hsz-k alapján, hogy szinte mindegy melyik gépet választom, ezen a szinten nagyon egyformák... Akkor már csak az obit kéne kitalálni, hogy milyen kéne, és lehet az alapján könnyebb lenne a választás. :F
Ja és mit gondoltok, ősszel lejjebb fognak-e menni az árak?

[ Szerkesztve ]

(#3520) t_a_m_a_s válasza juhr (#3516) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szvsz az is szempont, hogy az ismerősöknek mi van, pl obi csere, kölcsönkérés stb szempontjából (más akinél ez megoldható. Én mondjuk nem szívesen csereberélek, de nem mindenki ilyen...), valamint azért is, mert így lehetőséged van egy komolyabb próbára.

Holnap majd jól beletépünk...

(#3521) Zoli bácsi válasza juhr (#3519) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"Ja és mit gondoltok, ősszel lejjebb fognak-e menni az árak?"
Igen, reménykedünk benne. Idén szinte csak nőttek az árak, a csúcs a júliusi ÁFA emelés volt. Azóta sokminden visszament az ÁFA emelés előtti árra, vagy kissé az alá.Remélem folytatódik a dolog. :)

(#3522) juhr válasza t_a_m_a_s (#3520) üzenetére


juhr
csendes tag

Ismerősökkel nagyon messze lakunk egymástól, élőben csak 1-2-szer találkozunk évente, úgyhogy ez a cserélgetés nem nagyon menne :(

(#3523) juhr válasza Zoli bácsi (#3521) üzenetére


juhr
csendes tag

Jó, akkor reménykedjünk :K

(#3524) jeni


jeni
félisten

Éppen a Mammut Saturn boltjában árulják akciósan a Sony A200 vázat 70e.Ft-ért vadi új :R

(#3525) Zoli bácsi válasza juhr (#3523) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

[link]
Ennyi pénzért új gép. Ha nem jön be, pár hónap után max. 5e. forint veszteséggel továbbadhatod. :K

(#3526) Allien válasza BiriBum (#3518) üzenetére


Allien
veterán

Bocs, egy indiszkrét kérdés. A kompaktoknál miért lenne "előny" (szerinted) a tájkép, és a makró? :F A portrét értem, a felsoroltakat nem. Persze, részben azért, mert az én kompaktom sz*r, és a nagylátó része 38mm-ről kezdődik. Ráadásul, manuális fókusz állítása barbárbéna, gombnyomkodós, illetve, a végtelenjével gondok vannak, de ez egyéni problema. A dslr-l viszont eddig alig-alig jelentkeztek problémák, azok nagy részét hamar ki tudtam szűrni. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3527) Degeczi válasza Allien (#3526) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tájképnél tipikusan az kell, h minden éles legyen, ezért van némi előnye a nagy mélységélességű kompaktoknak (ugyanakkor persze rengeteg hátránya is, különösen a dinamika terén)

(#3528) Allien válasza Degeczi (#3527) üzenetére


Allien
veterán

A "végtelenen" is számít ez a mélység élesség? Lehet, rosszul tapasztaltam (mert tudásom nem nagyon van), de végtelennél nem mindegy a mélység élesség? Hiszen (elvileg ha jól gondolom) a végtelenre állítva minden élesnek kellene lennie egy bizonyos távolságon kívül (obi függő). Ha persze beállítod konkrét távolságra, ott más kérdés, de tájkép igaziból nem végtelenre állítva fotózunk? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3529) Degeczi válasza Allien (#3528) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem
ha valóban "végtelen"-re állítod, az azt jelenti, h a közeli tárgyak nem lesznek élesek - hiszen azoknál sokkal távolabbra van fókuszálva az optika...

ilyenkor az ún. hiperfokális beállítás keresendő: ha erre a távolságra van beállítva az optika, akkor ennek felétől a végtelenig minden kellően éles lesz
ez természetesen a gyújtótávolságtól, rekesznyílástól (és persze érzékelőmérettől) függ

pl. a dofmaster.com-on érdemes nézelődni, de mobiltelefonokra is szerezhető ilyen kalkulátor program

(#3530) Allien válasza Degeczi (#3529) üzenetére


Allien
veterán

Ez rendben is van, csak azért nem teljesen értek egyet a kompakt+tájkép verzióval, már, hogy az a nyerő a nagyobb mélység élesség miatt. Persze lehetnek kivételek, mint ahogy írtad, ha a közelebbi tárgynak is élesnek kellene lennie. De, mondjuk egy Balaton déli partjáról készített (az északi part felé) tájképnél nagylátót feltételezve, még az aránylag közelebbi tárgyak is élesek lesznek (lehetnek) még dsrl-l is. Mondjuk, ebben az esetben kb 100 méterre lubickoló társaság.
Nem is beszélve az egyéb kompaktokra jellemző problémákra, ami éppen számomra teszik kissé nehézkessé használatukat (pl AF). Tehát, lehet, elvileg "jobb" a kompakt, csak használhatatlan (esetleg). :DDD :R
Ráadásul, igazi nagylátó kompakt relative nagyon kevés van. Bár tény, már azért kapható nem egy ~28mm-ről induló is. Régebben ez se volt jellemző... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3531) Degeczi válasza Allien (#3530) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a már említett hiperfokális távolsággal tükrösön is egyszerű megoldani, mert nem túl távolról van szó: pl. nagylátóban (pl. 18 mm-en, ami kisfilmes 27-28-nak megfelelő látószöget ad) mindenféle lerekeszelés nélkül, már f/5.6-on is elég kb. 3 m-re fókuszálni, és 1.5 m-től a végelenig jó lesz a kép...

a nagylátó viszont manapság egyáltalán nem gond, sőt, többnyire kevésbé, mint tükrösön: rengeteg olcsó kompakt van 24-25 mm-nek megfelelő induló fókusztávval (pl. a Panasonic kínálatában)

(#3532) BiriBum válasza Allien (#3526) üzenetére


BiriBum
őstag

A tájképet természetesen a mélységélesség, nem a látószög tekintetében értettem, de ezt már kitárgyaltátok.
Makró esetén előny a kompaktoknál a makró állás és az extrém rekeszelés, tehát különösebb fényveszteség nélkül elért mélységélesség. A nagy mélységélesség a kis érzékelő miatt van.[link]

(#3533) Mercutio_ válasza BiriBum (#3532) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öööö extrém rekeszelésen mit értünk, mert nekem annó Fuji S5600-on F8 volt a maximum amit be lehetett állítani :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3534) philoxenia válasza Mercutio_ (#3533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annál az érzékelőméretnél az már szvsz egy DSLR 32-es rekeszének felel meg..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3535) Degeczi válasza Mercutio_ (#3533) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viszont az alábbi dofmaster linken megnézhető, h ott olyan mélységélességet ad pl. fél méterre fókuszálva (33 centitől 1 m-ig), amit egy tükrös gép hasonló, ekv. 38 mm-es obival csak f/32 esetén ér el - ahol már viszont jelentősen romlik a képminőség

(#3536) Allien válasza BiriBum (#3532) üzenetére


Allien
veterán

Igen, az érzékelő méret viszonyát makró módban ismerem, bár, ott is lehet plusz feltéttel (DRC-250) ezen komolyan változtatni. :DDD Amúgy, a vázamon is van makró állás, csak az obim nem makrós. :B (de ez csak kötözködés ;))
Degeczi, mondjuk, örülök, hogy rávilágítasz erre (hiperfokális távolság), mert eddig nem használtam, még ha észleltem is. :B
Ettől függetlenül, örülök, hogy megszabadultam a kompaktom nyűgjeitől. Annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon sok "örömöt" szerzett, és végül is vele kezdtem meg az ismerkedést a fotózással (most mindegy, milyen szinten), a lényeg az "élvezet". :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3537) Mercutio_ válasza Degeczi (#3535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Namer a hangyaf*sznyi kompakt ccd-nél F8-on nem romlik az egyébként se fényes képminőség :DDD

Ettől függetlenül persze utólag ár nekem is beugrott, hogy az az F8 nem uyanaz az F8 :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3538) Degeczi válasza Mercutio_ (#3537) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ott még nem túl erős a diffrakció hatása, max. épp csak érezhető

viszont ezért vannak a kompaktok általában f/8-ra maximálva, és nagyon ritka a ténylegesen lerekeszelt (azaz nem ND szűrővel elért, mert az persze más) f/11, mert ott már erősen romlik a képük

(#3539) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok és két esélyes maradt : Nikon D60 és a Canon EOS 1000D

Segítenétek dönteni? Egyszerűen nem találtam olyan forrást, amelyből határozottan el tudnám dönteni, hogy egyik vagy másik.

Ami különbségeket eddig találtam :

Canon : 7pontos fókusz, LiveView, külön gomb isohoz, sokat dicsért kitobi

Nikon : "jobb képminőség" (ez tudom hogy relatív, de akárhány szemtől szemben tesztet olvastam, mindenhol a Nikon képeit kedvelték jobban), világosabb kereső, jobb távolságmérés, nem kell a vaku strobija sötétben fotózáshoz, jobb redeye szűrő, spot mérés, expo +-5 vs +-2, jobb pormentesítő rendszer, image stabilizeres kitobi

Felhomályosítana valaki a két gyártó objektív kínálatában? Melyik jobb/éri meg jobban az árát?

Minden segítséget, tapasztalatot szívesen veszek!

Köszi előre is, Skippp

(#3540) jeni válasza skippper (#3539) üzenetére


jeni
félisten

Mindkettő vázhoz rengeteg új és régi obik vannak,és kaphatóak.
A Nikonnál viszont a régi obikkal nem fog működni az AF. Kizárólag az új kiadású objektívekkel lesz kompatibilis. Vagyis a régebbi, nem AF-S illetve nem AF-I rendszerű objektívekkel nem lesz automatikus élességállítás
A Canon élőképes a Nikon nem
A Canon magyar menüs a Nikon csak angol, ha ez nem zavar akkor nem gond az angol menü
A Canon 7 fókusz pont a Nikon 3 fókusz pont a keresőben.
Elvileg a Canon gépben jobb szenzor van mivel az Cmos. A Nikon gépben CCD szenzor van.
A szenzor tisztítás mindkettőben felejtős
Mindkettőhöz csak az objektív stabilizátoros.
A Nikonnak jobb és szebb a keresője.
Többség a Nikon-t hozta ki jobb fogással (kényelmesebb)
Az árakat tekintve a régi és az új obikra vonatkozóan nincs infó-m %-os eltérésében.
Lehet,hogy érdemesebb a Canon EOS 1000D helyett a Canon EOS 450D-t figyelembe venni.
Esetleg használtan is lehet olcsón egy Canon EOS 40D vázhoz jutni úgy,hogy még arra is kapnál garanciát.
Garancia a Nikon vázra 2 év a Canonra meg 1 év

Nikon D60
Canon EOS 1000D

[ Szerkesztve ]

(#3541) jeni válasza skippper (#3539) üzenetére


jeni
félisten

(#3542) TeeJay válasza skippper (#3539) üzenetére


TeeJay
félisten

Nikon D60 de ha még ráér a gép én megvárnám a Nikon D3000-et mert a D200-D90-D5000 autófókusz rendszerét kapta az is míg a D60-ba meg 3fókuszpont van csak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3543) Warek válasza TeeJay (#3542) üzenetére


Warek
tag

Nem kell várni a D3000-re ha kell valakinek elmegy és meg veszi a jobb fajta VR obival adják. :K

(#3544) Mercutio_ válasza Warek (#3543) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Előrendelhető.
Forgalmazás kezdete 2009.08.28" :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3545) BiriBum


BiriBum
őstag

Szerintem inkább D60, ha csak ez a 2 lehetőség van. 40D-t nem vennék használtan garancia nélkül az esetleges zárhiba miatt.
Szonit Pentakszot vagy Olimpuszt nem szeretnél?

(#3546) 1010 válasza BiriBum (#3545) üzenetére


1010
őstag

d60 nincs is szenzor tisztitás ha jól tudom
sony ban van az is
elvileg

[ Szerkesztve ]

(#3547) Degeczi válasza 1010 (#3546) üzenetére


Degeczi
nagyúr

épp fordítva: a Sonyban letesztelten túrót nem ér az a parasztvakítás, amit ennek hívnak (a képstabbal rázogatja a szenzort - ennyi erővel magát a vázat is rázhatod, kézzel: hatásában ugyanaz...),
a Nikonnál eddig ugyan nincsen nyilvános teszt róla, de
- a Nikon korábbi nyilatkozataik szerint sokáig azért nem rakott ilyen rendszert a vázaiba, mert olyat nem akartak, aminek a használhatóságáról nincsenek meggyőződve. Ez persze lehetne marketingduma is, de
- a felhasználói tapasztalatok szerint valóban nem jellemző a porosodás ezekre a Nikonokra

egyébként nem komoly szempont: ha egyáltalán nincsen egy vázon ilyesmi, egy egyszerű, olcsó kézi pumpa 99%-ban megoldás

(#3548) 1010 válasza Degeczi (#3547) üzenetére


1010
őstag

nem is nagyon mondjak hogy van benne
akkor kb annyit is ér
az olympusban meg ultrahangos van,elvielg az jó

egy kis pumpát azért majd veszek

[ Szerkesztve ]

(#3549) ottkar válasza 1010 (#3548) üzenetére


ottkar
addikt

Gondold el hogyan lehetne milliomod grammnyi súlyt lerázni aminek a tapadása nagyobb sokkal mint a súlya? És nem vagyok meggyőződve hogy a rázás jót tesz a kényes CCD-nek. Érdekes sokan erre nem is gondolnak. Az epekövet össze lehet törni UH-al,

(#3550) jeni válasza 1010 (#3548) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg az összes márkák közül az Oly-nak van a leghatásosabb és a legjobb a szenzor tisztító funkciója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.