Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Exfury


Exfury
tag

üdv fórumlakótársak :D
elszeretném kezdeni a fotózást mint hobbit és ehhez szeretnék venni egy kezdő dSLR gépet. a nyár vége felé lenne rá kb 100k FT-om. mit ajánlanátok Ti ?:D (minden ismerősöm Nikont javasol...)
üdv Exfury

(#3202) BiriBum válasza Allien (#3180) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyáltalán nem lassabb, a képe pedig 200-300 között nagyságrendekkel jobb.

(#3203) sanyixXx válasza Exfury (#3201) üzenetére


sanyixXx
senior tag

milyen elvárásaid vannak? mire használnád, akarsz -e fejleszteni később?
ezekkel ha indítasz, akkor könnyebben mond bárki bármit neked.

így hasra ütve én jól ellentmondok minden ismerősödnek és canon 20D-t ajánlok alapobival :) mondjuk...
de 100k körül valószínűbb, hogy nikont kapsz majd (d40 obival, kártyával pl.).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3204) BiriBum válasza Exfury (#3201) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha 100k-ra vagy korlátozva, akkor az E420 14-42-vel nagyon jó választás. Maga az objektív külön kb 70k.
A Nikon D60 vr (stabilizált) 18-55-ös kitobjektívvel már 40-nel több.
Sony A200+18-70 (nem túl jó) kitobi kb 110. Vázban van a stabi és kompatibilis a régi Minolta obikkal.
És lehet, hogy hazabeszélek, de én ennyiért leginkább K200D-t vennék 18-55II -vel. Stabi itt is a vázban, rengeteg szenzációs manuálobit lehet vele használni. (110-120k) :DDD

(#3205) Exfury


Exfury
tag

elvárásaim annyira nincsenek, mivel eddig egy sz*r kompaktom volt és tudom, hogy ez jobb minőségű képet csinál :D de talán a könnyű kezelhetőség. célom családi események illetve haveri bulik fényképezése talán egy-két makro kép készítése :)) nézegettem különböző oldalakon és találtam egy D40es kitet 75ezerér 5000expoval. szerintetek megéri ? :D

[ Szerkesztve ]

(#3206) Allien válasza BiriBum (#3202) üzenetére


Allien
veterán

Ok, köszi, ennek örülök! ;) Végtére is, lehetnek egyedi esetek, vagy egyszerűen valami éppen rosszul van beállítva a vázon. Sok minden lehetséges, ha egy user valami miatt nem úgy érzi, mint más, nehéz kiszűrni, hol lehet a bibi. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3207) Mercutio_ válasza Allien (#3206) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyere be az infoparkba, (csak előző nap szólj) és beviszem a saját 55-300-amat, lecsekkolhatod ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3208) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok.

Szeretnék elkezdeni kicsit komolyabban foglalkozni a fotózással, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen gépet ajánlotok egy kezdőnek (150 Ft -ig objektívvel, kártyával, táskával és ha belefér akkor állvánnyal).
Konkrétumot nem tudok mondani, hogy mire használnám, mindent szeretek lefotózni ami számomra érdekes: természet, autók, épületek, utcarészlet, emberek, természeti jelenségek, bulifotózás (NAGYON RIKTÁN)

A nyár végén, ősz közepén esne sor a befektetésre.

(#3209) Zoli bácsi válasza infectedmann (#3208) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szia! Ősz közepére, ami ugye legalább negyed év, azért remélem változnak az árak, igaz hogy változik az ÁFA, viszont talán erősödik a forint, és az újabb gépek nyomják le a régebbiek árát. Mindenesetre idén eddig jobbára még csak áremelkedést láttam a DSRL piacon.. :O
Ennyi pénzért belépőszintű DSRL-t kapsz, kitobjektívvel.
Nikontól a D60 amit árban elérsz, a sima, vagy 15e. forinttal többért a VR-es kitobival. Jó kis gép kezdőknek, hátránya talán a régebbi obikkal való AF hiánya. Ha nem akarsz régebbi obikat venni, akkor nem probléma.
Canontól az 1000D-t tudod megvenni ennyiből. Előnye a kissé zajtalanabb CMOS szenzor, hátránya a nagyon "műanyag" váz. Esetleg a nagytestvér, a 450D ára is lejjebb megy, akkor inkább azt ajánlanám.
Pentaxtól a K-m lesz, a k200D már kifutott. Nem rossz gép, akár duplaobis kitben is megveheted, bár elég jól megugrott az utóbbi hónapokban ennek is az ára. Hátrány vagy előny a többiekhez képest a ceruzaakksis működés.
Olympusból is kaphatsz duplaobis kitet, az E420 személyében, illetve amire vennéd, lehet hogy az E520 ára is lejjebb csúszik. Legjobb kitobit az Olympusokhoz adják, a szenzorméret miatt kicsit zajosabbak a többinél, illetve a képarány is más.

Nagy különbség se szolgáltatásban, sem képminőségben nem lesz, a képminőségért úgyis az objektív felel leginkább. Olvasd el a gépekről a teszteket, tapogasd meg őket, gondolkodj merre akarsz tovább fejleszteni....

(#3210) sanyixXx válasza Zoli bácsi (#3209) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jelezném, hogy folyamatosan rosszul használod a tükrösök rövidítését.
dSLR = digital Single Lens Reflex - tehát olyan digitális masina, amiben egy darab tükör csapódik fel ;)

nem oktatni akarlak, tudom, hogy régóta fotózol, csak a kezdőknek jobb rögtön a jót mondani:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3211) Zoli bácsi válasza sanyixXx (#3210) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm :R Sajnos egyre többször fordul elő, hogy felcserélek betűket, és azt is tudom, hogy az SLR-ből lett DSLR. Bár fotózom régóta (kb. feleannyi ideje, mint Ottkar), én csak amolyan hobby-fotós vagyok, nem léptem túl a kitobjektíven, a tudásom, és a tapasztalatom is szegényes.

(#3212) Degeczi válasza sanyixXx (#3210) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ott viszont kicsit tág értelmezést hagy az angol kifejezés is, h abban nem szerepel a "tükör" szó - a magyar kifejezés nyilván a német spiegelreflex "tükörfordítása"

ez ott kapott szerepet, amikor az Olympusnak régesrégen volt két olyan kompakt modellje (E10, E20) ami nem tükörrel hanem prizmával adott optikai keresőképet, így az angol DSLR kifejezés valóban alkalmazható volt rájuk - holott nem voltak tükörreflexesek, ami több hátránnyal is járt

(#3213) infectedmann válasza Zoli bácsi (#3209) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszi szépen a tájékoztatást :) Most már van kiindulópontom.
Mindig is szerettem fotózni. A kis kompakt gépemből is mindig próbáltam a legjobbat kihozni, de sajnos már rég kinőttem a kompakt gépeket és itt az ideje, hogy komolyabbra vegyem a dolgot :)

(#3214) tzimash


tzimash
őstag

köszönöm a segítséget és a tanácsokat mindenkinek, ma megvettem életem első DSLR-jét :DD
egy dupla zoom kites (14-42, 40-150) Olympus E-520 lett a kiválasztott :)
a jó minőségű objektívek miatt is döntöttem ezen tipus mellett.
egyelőre nagyon tetszik, de még sok-sok órát kell együtt töltenem vele, mire igazán megtanulom jól használni.

(#3215) Stitch válasza tzimash (#3214) üzenetére


Stitch
őstag

Gratulálok a gépedhez, jól választottál. :C

(#3216) ATISoft válasza tzimash (#3214) üzenetére


ATISoft
tag

Én pont két hete vettem ugyanilyet (ED-ban) és nagyon tetszik :)

A rengeteg beállítási lehetőséget meg kell tanulni, csak ámulok mik vannak, nekem is ez az első dslr gépem. :)

(Még egy polárszűrőt szeretnék rá venni hamarosan)

(#3217) tzimash válasza Stitch (#3215) üzenetére


tzimash
őstag

köszi, nagy dilemma volt ám :)

ATISoft:
ott vettem én is.
egy bridge-hez képest irtó sok funkciója van az biztos, lesz mit tanulmányozni.
egy polár nekem is jól jönne, filóztam is rajta, de inkább táskát vettem :)

(#3218) sanyixXx válasza tzimash (#3217) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az a durva, hogy a millió funkció közül kb. 3-hoz fogsz rendszeresen nyúlni - rekesz, záridő, ISO :DDD
talán még a fehéregyensúly.

és grat mind a kettőtöknek a tükröshöz. teljesen más világba léptetek át vele:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3219) tzimash válasza sanyixXx (#3218) üzenetére


tzimash
őstag

akkor ezért kár volt váltani, S5600-on is ezeket használtam :DDD

(#3220) sanyixXx válasza tzimash (#3219) üzenetére


sanyixXx
senior tag

végülis a kocsiban is kormány, váltó meg pedálok vannak. csak ugye nem mindegy, hogy 1200-es ladában vagy S5 audiban ülünk :DD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3221) Mercutio_ válasza sanyixXx (#3220) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3222) Darkness1 válasza sanyixXx (#3218) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én a beépített nagyítást is használom. :U

No stress, no work Today!

(#3223) Allien válasza sanyixXx (#3220) üzenetére


Allien
veterán

Jaja, mert az S5 audiba már selejtes az irányjelző, mert nem működik benne! Bár, bizti van 1-2 példány, amiben nem csak bele van építve, hanem működik is, mert használják is, de ez nem jellemző. Míg egy Ladás kénytelen jelezni kanyarodási szándékát, mert a mögötte jövő Audi (merci Bmw jaguar suzuki stb...) agy nélkül akarja megelőzni. :DDD Pedig abba több is van elvileg (már agy), de lehet, mind a motorháztető alatt, és nem az utas térben. ;)
(me rendszeresen vezetek 2105-t) :K A céges autó meg Fiat Panda, de az azért gyorsul is. ;)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3224) Mercutio_ válasza Szten Márs (#1782) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szten ezzel a cikkel még lógsz!!! :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3225) Zoli bácsi válasza Mercutio_ (#3224) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mivel azóta is Pentaxot nyúz (tudtommal), nem váltott át Sony rendszerre, annyira nem lehetett elégedett vele, az a sejtésem. :)
Mielőtt még megnéztem volna mire reagáltál, én is erre a beígért tesztre gondoltam, emlékeztem erre az ígéretre. :)

(#3226) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#3225) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyértelmű volt, hogy nem fog váltani, csak valaki érdeklődött A200 ügyben és úgy emlékeztem volt itt valami részletes elemzés, de csak az igérete volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3227) máyköl


máyköl
veterán

Szerintetek érdemes lenne a 350D árára rádobni egy tizest, és venni 400D-t? Hallottam már olyat, hogy a 400D elkapkodott termék, inkább 350D, ellenben olyat is, hogy jobb a 400D, mert többet bír a zárja. :)

(#3228) Szten Márs válasza máyköl (#3227) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, azért jobb, mert többet bír a zárja :W
Úristen, hol olvasod te ezeket a dolgokat, a napiszaron, vagy mi? :O

(#3229) Mercutio_ válasza máyköl (#3227) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvasd el a pixinfo 400D tesztjét, aztán tegyél fel ilyen okos kérdést a Canon topicban, és ha még mindíg vannak megválaszolatlan kérdéseid csak akkor gyere vissza :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3230) Zoli bácsi válasza máyköl (#3227) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

De ha arra még rádobnál egy húszast akkor lehet érdemes lenne egy 30D-t.. :F
Félig viccnek szántam, de szvsz akkor érdemes a dolog, ha a 400d megkíméltebb, kevesebb expos. Annyira nem ismerem a Canont, de max 300d-ről váltanék 400d-re, annak voltak gondok a tükör mechanikájával.

(#3231) máyköl válasza Zoli bácsi (#3230) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#3232) old_artist


old_artist
addikt

Üdv Mindenkinek!

Bridge-ről (Fuji S7000, mivel elromlott) váltanék a közel jövőben dSLR-re, a ráfordítandó összegem 120e (de lehet +50e-ben is gondolkodni) - használt (de jó is) is szóba jöhet. Egy ideje olvasom és követem ezt a topicot, és természetesen elolvastam pár tesztet is, de még mindig nem látok tisztán, hogy számomra mi lenne a legideálisabb „digi-gép”!
Még van pár olyan tényező, amiben ha tudnátok a segítségemre lenni - ezt előre is megköszönném, hogy a legideálisabbat válasszam!
Pár kritérium, elképzelés már körvonalazódott bennem, bár eléggé igényes vagyok (teszem hozzá, hogy nem vagyok nagy foto-mágus, szinte amatőr szinten kezdeném a dSLR fényképezést):
Inkább tárgyfotózásra használnám, ezért fontos számomra a
- minimális kép-zaj-szint (mosódásmentes)
- szellemkép mentesség
- jó felbontás
- pontos fókuszálás
- részletgazdagság (szinte a legfontosabb)
- ne legyen erősebb részletvesztés a zajszűrés miatt
- torzításmentesség (szobrok és festmények)
- pontos és nagyon korrekt szín-visszaadás (? objektívet)
- (lehetőleg) vázba épített képstabillal rendelkezzen,
- könnyű és jó fehéregyensúly finomhangolás
- makrózáshoz is használnám (pl. monitorok pixeleinek a fotózására)
- kiváló hosszúexpozíciós teljesítmény
fontos még
- automatikus érzékelő tisztítás
- a por és cseppállóság
- könnyen olvasható státusz kijelzés
- vaku szinkron csatlakozó
- AF segédfény-lámpa
- jó kitobjektív építési minőség lehetőség

+ anyagiakkal
- ? állvány
- ? memoria kártya

Ezek figyelembevételével milyen gépet és objektíveket és egyebeket ajánlotok. :F
Mi lenne az a megoldás mindenre, amivel nyugodtan megvehetném leendő gépemet :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#3233) Stitch válasza old_artist (#3232) üzenetére


Stitch
őstag

Kicsit átestél a ló túloldalára, tökéletes gép nincs. :D Ha tárgyfotózol, úgyis állványon lesz a gép, akkor magas ISO-t nem használsz. Egyébként ISO800-ig mindegyik most kapható dSLR nyugodt szívvel használható (fifikásoknak ISO400 ;]).

Az említett összegből kit objektívekkel tudsz gépet vásárolni, ha valóban fontos a minimális torzítás, akkor ebben az Olympus kit objektívek jeleskednek..

(#3234) hibavissza


hibavissza
veterán

Hi!
Szóval szeretném megkérdezni az értők véleményét 4 tipusról.
Gondolom tele a zacsi már a mit ajánlotok kérdésekkel....
Komplett kiteket néztem ki az árgépen, magyar garival. Elolvastam a teszteket róluk, de mivel ezek belépő szintű gépek, valójában csak hümmögés minden teszt, nem igazán ajánlják, illetve kezdésnek sok is mindegyik - írják.
Én "csak" fotózgatok, nincs különösebb ambícióm, csak már unom a kompakt canon zajos, hordós képeit.
Azonos árfekvést néztem, illetve a Pentaxhoz használtan kijönne a teljes obikit ua az áron.(?)
Az Oly spéci aksis, nem tudom a pót (gondolom nem adnak kettőt) hogyé van?

Szóval a következő 4 kit-re milyen költségek jöhetnek még...kezdésnek (low end)?

Canon, Nikon, Leica, Pana kiesik a 10-30%-al magasabb árak miatt.

1. Sony Alpha 200 +18-70+75-300 140E HUF
2. Oly E-520 + 14-42+40-150 145 E HUF
3. Pentax K-m +18-55 120E HUF
4. Pentax K200D+18-55 108 E HUF (?)

Nem tudom mi alapján döntsek. A Pentaxok a live view hiány miatt talán hátrányban vannak, a Sony pedig - más termékeinek minősége alapján - számomra nem vonzó, valamint nem találtam infót a kit obik minőségéről. Help!

[ Szerkesztve ]

(#3235) old_artist válasza Stitch (#3233) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem gondoltam, hogy "átesek a ló túloldalára", de ha már veszek gépet, akkor megérthető a kritériumaim, mivel az előző gépemmel sem voltam megelégedve, sőt ...!
Tudom, hogy nincs tökéletes IT vagy bármilyen termék, de törekszem az általam felállított mércéhez - már ahogy lehet, némi kompromisszummal!
Tulajdonképpen tárgyfotóban nem csak "műtermi (állványos)" képeket készítek majd, hanem pl. szobroknál "kültéri" fotókat is!

... azért köszönöm a hsz.-t! :R

mod: még valaki esetleg tudna konkrét dSLR gépet ajánlani + objektívvel (max.200e-ig), hogy melyik típus felene meg elvárásaimnak - esetleg kompromisszumosan is? :F

[ Szerkesztve ]

(#3236) Szten Márs válasza hibavissza (#3234) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Sony A200-ban sincs liveview :N
A pótaku ára erősen függ attól, hogy gyári, vagy utángyártott.
A felsoroltak közül leginkább Oly E-520 duplakit, főleg, ha JPG-ben használod a gépet.

(#3237) hibavissza válasza Szten Márs (#3236) üzenetére


hibavissza
veterán

Oly...elolvastam mindent róla, nekem is ezt dobta ki a gép...Olyan egyértelmű választás, csak valami nekem nem áll össze. Ez most tényleg a best buy?
Ok, az Oly hátránya közt említik a zajt és a kiégést (egy ismerősöm a kiégés miatt már alapból hármas sorozatot lő némely helyzetben, mondjuk ez nem biztos, h gépspecifikus, de a filmes Oly-ja nem égett ki ekkor). A Sonynak és a Pentaxnak mi a hátránya az Oly-hoz képest a lw hiányon kívül? A Sonyra is szép JPEG-et írnak....
Egyszerűen a tesztek nem adnak elég támpontot a döntésre. Nem szeretnék egyetlen szolgáltatás megléte vagy nem megléte alapján dönteni.
Hagyjuk el a JPEG-et, a LW-t, szenzortisztítást meg mindent. Szerinted melyik csinálja a legjobb RAW képet gyér fényviszonyok mellett?
Esetleg van más tipped az adott árszint körül?
THX

[ Szerkesztve ]

(#3238) Mercutio_ válasza old_artist (#3235) üzenetére


Mercutio_
félisten

Stitch szerintem arra gondolt, hogy a 120+50-ből ilyen igények mellett kis túlzással csak a váz jön ki, és kell még mellé ugyanennyi obira + vagy 60-80 vakura ;) mert pl. ha szobrot szabadtéren fotózol oda kell a derítés általában.

Makróhoz a DSLR nagyobb érzékelőjéből eredő kisebb mélységélesség miatt három megoldás van:
- makróobi ami drága
- fényerős fix (manuális) obi + közgyűrű, ezesetben több a macera és a bemozdult kép
- a meglévő teleobid + DCR-250 makró előtét lencse

Érzékelőtisztításnál az Olyt kivéve az összes márkáé marketingfogás, de az esetek 90%-ában a körtepumpa töéletes, olcsó és gyors megoldás erre.

A többire majd a srácok írnak választ, nekem most rohannom kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3239) BEE válasza old_artist (#3232) üzenetére


BEE
addikt

Ilyen igényekhez szerintem vegyél egy jobb vázat kitobival,
és a tárgyfotókhoz használj kitűnő M42-es obikat.
Ez kijön a pénzből és hozza a minőséget is.
Ha meg konkrét gép érdekel, akkor Pentax K10D, K20D esetleg K200D.
Mert nagyon jól kezeli az M42-eseket.
A többi márkát nem ismerem, de majd lesz aki ajánlja őket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3240) Szten Márs válasza hibavissza (#3237) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem ilyen egyszerű a kérdés, mert hiába csinál x gép tökjó képeket RAW-ban, ha neked teszem azt 300mm ekvivalens gyújtótáv kéne az adott képhez, de csak 18-55-ös kited van, aminek ekvivalens nyolcvanvalamennyinél vége van, mint a botnak.

A Sony A200 JPG-itől nem voltam ép elájulva, sőt, igen keményen mosta a képeket. Sőt, RAW-ban is gyengébb volt, mint a tökugyanazt a szenzort használó K10D, kifejezetten gyengébb - valami nagyon nem jött össze a Sony mérnökeinek, és nem az A200 az egyetlen gép, aminél ezt észrevehetjük, a Sony A700 vs Nikon D300, a Sony A900 vs Nikon D3X is ugyanezt mutatja - a szenzor ugyanaz, de a Sony gépei rosszabb képminőséget produkálnak mind JPG-ben, mint RAW-ban.

A kiégésre van egy nagyon egyszerű megoldás: pontosan kell exponálni. Van csomó helyzet, amikor a mátrix fénymérés nem ad jó eredményt és vagy más fénymérési módot kell használni, vagy expókompenzációt kell alkalmazni, ez ilyen egyszerű. A Pentaxok meg gyakorta alexpóznak, napuff, ki kell tapasztalni és tudni kell korrigálni - a DSLR már nem kompakt, ott a használónak is tudnia kell vele bánni.

Ha magát a gépvázat (felépítését, szolgáltatásait, stb) veszem figyelembe, akkor egyértelműen a Pentax K200D, a maga fémbelsős vázával, legnagyobb keresőjével stb...
Ha a gépet + objektíveket, akkor az Olympus duplakitet ajánlanám.

(#3241) Darkness1 válasza hibavissza (#3237) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nekem egy Pentax K200D van, az alapján beszélek. A kitobija gyengébb, mint egy Zuiko és - ahogy Szten mondta - hajlamos alulexponálni. Felhasználás alapján eldönthető, hogy a kitobi minősége mgfelelő e vagy sem. A fókusza is szokott hibázni ill. egy-egy szituációhoz időnként lassú. És nekem olyan is volt már, hogy beltéren jpeg módban hibázott a fehéregyensúlynál. De ezeket a fotós korrigálni tudja, csak alaposan ismerni kell a gépet és sokat használni.

No stress, no work Today!

(#3242) Szten Márs válasza Darkness1 (#3241) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Beltérben a létező összes gépnek csapnivalóan rossz az automatikus fehéregyensúlyállítása, ez nem Pentax-specifikus, ez abszolúte általános.
Az itt leírtak alapján amúgy úgy tűnik, mintha egy csapnivaló gép lenne az a K200D, szerintem te sem egészen így akartad írni, de ez sült ki belőle, ez pedig elég félrevezető.

(#3243) Darkness1 válasza Szten Márs (#3242) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem, remek gép és abszolute nem bántam meg, hogy ezt választottam. De a kérdés most a hibákról szólt és nem az erényekről. :U Van abból is sok. :DD

Egyáltalán: árulják még valahol vagy kifutott?

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3244) Szten Márs válasza Darkness1 (#3243) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"De a kérdés most a hibákról szólt és nem az erényekről"

Hol olvastál te ilyen kérdést? :F Amúgy is, nem hinném, hogy bárki kérdező azt szeretné, hogy egy-egy modellnek kizárólag a rossz tulajdonságait mondjuk el, főleg nem úgy, hogy van közöttük olyan is, ami közel-távol nem csak az adott modellre áll, hanem gyakorlatilag teljesen általános viselkedése a fényképezőgépeknek.

Kifutott. Raktáron maradt darabokat mindenesetre valószínűleg lehet még itt-ott találni. A K100D kifutása után jóóóval (még talán múlt hónap körül is) voltak raktáron maradt darabok, sőt a 220 volt Westendes üzletében pár napja láttam egy K10D duplakitet....

(#3245) hibavissza válasza Szten Márs (#3244) üzenetére


hibavissza
veterán

Értem és köszönöm a válaszaitokat.
Indulásnak jó lesz ez az 520. Nem tudom, valahogy a Pentax olyan szimpatikus volt, de mivel nincs obim, és nem is szánékozok vásárolni a jövőben, marad a Zuiko-s megoldás. Éreztem, hogy a vázak közt azért nem írnak drasztikus különbségekről, mert azok már szinte jelképesek, így marad, hogy az obi felől közelítem meg a témát.
A +5% áfát meg tolja föl a ... magának

(#3246) rumos14 válasza Szten Márs (#3240) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony nem hivatalos védelmezőjeként azért megjegyerzném, hogy az A700 igen sokat javult a v04-es firmware-rel, illetve a D300-nál nem kicsit olcsóbb, az A900 vs D3x árkülönbségből pedig autót lehet venni :)

hibavissza: bár Parci keresztre feszít, ha elolvassa, de az Oly hátrányaként én felhoznám még, hogy Sigma, Tamron objektív kevesebb érhető el 4/3-os bajonettel, ill. sok objektív pl. 17-50, 18-50 és tsai ami aps-c méretű szenzornál kellemes nagylátószöget eredményeznek, 4/3-on már nem. tehát ha megmaradsz kitobinál, a jó minőségű Zuiko-k miatt jól jársz, de ha egyéb igényeid vannak, akkor szűkebb a mozgástér (bár - kemény pénzekért - vehetsz további igen jó Zuiko obikat).

(#3247) Szten Márs válasza rumos14 (#3246) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A nagyobb crop-faktorból adódó hátrányok (?) egyben előnyök is:
Az Oly az egyetlen gyártó, aminél pofátlanul olcsón lehet olyan kitet kapni, ami 600mm ekvivalens nagytelét kínál, de ha valaki nem kitbe veszi meg, a Zuiko 70-300 így is 100 körül kapható, igen jó és bizony ott van a 600mm ekvivalens. Ezt APS-C-n 400mm-es végű obival lehet elérni, meg lehet nézni mit és mennyiért lehet oda kapni. Ezen kívül a Tamron/Sigma 17-50 meg 18-50-ek kiváltására ott van a Zuiko 14-54 F/2,8-3,5 ami ugyan nem végig 2,8, de nem csökken túlzottan a fényereje és nem 75mm ekvivalensnél hal meg, mint a 17-50-ek APS-C-n, hanem 108mm ekvivalensnél, márpedig egy 28-104mm ekvivalens F/2,8-3,5 azt hiszem nem kevés embernek kéne APS-C-re, mert kellemesebb átfogást eredményeznek az általad említettnél, remek minőségben és az átfogáshoz mérten remek fényerővel - de oda nem létezik ilyen objektív. Ja igen, és az említett objektív nemLényeg a lényeg: mindegyik rendszernek vannak előnyei és hátrányai, és bizony előnyök is származnak az Oly cropjából meg obiparkjából.

Szerk: most látom, jelentősen olcsóbbak lettek a Sigma/Tamron 17/18-50 F/2,8-ak, mióta legutóbb néztem, így már más kissé a dolog, mert nem teljesen azonos kategória. Mindenesetre az olcsóbb 600mm még mindig áll, plusz egy dolog: a kitobik minősége is más azárt Olynál, és aki kitobival akarja használni a gépét, azt hiszem annak pont ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#3248) ottkar válasza Darkness1 (#3241) üzenetére


ottkar
addikt

"És nekem olyan is volt már, hogy beltéren jpeg módban hibázott a fehéregyensúlynál"

Ha hibázás lenne nem tettek volna bele izzólámpa és többféle fénycső opciót meg manuális WB állítást is. Lehetetlen százféle színösszetételnek megfelelni.

(#3249) rumos14 válasza Szten Márs (#3247) üzenetére


rumos14
nagyúr

teljesen egyetértek. bámulatos valóban a megfizethető árú és jó képminőségű ekv. 600 mm, de nekem személy szerint ennek a fele is elég. tény, hogy egy 70-300-at tartalmazó E-520 duplakit ~200k-ért jól hangzik.
megintcsak személy szerint egy 17-ről induló obi kezdő ekv. 25,5mm-ét igenis érdemi előnynek ítélem meg a 14-54 ekv. 28mm-éhez képest. akár még azt is le merem írni, hogy számomra ekv. 25,5-75mm > 28-108mm, az árkülönbséget figyelembe véve főleg.

(#3250) Degeczi válasza ottkar (#3248) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, ezzel együtt mégis érdekes, h a legtöbb DSLR ebben visszalépést jelent jópár kompakthoz képest: pl. akár a régi Oly 8080-am, de akár a Fuji F30-ast nézem, mindkettő gyönyörűen beáll a beltéri megvilágítás színhőmérsékletére is, sokkal szebben mint a Nikon D70 vagy D90

talán ezt egy kompakt esetén fontosabbnak érzik a gyártók (joggal), fene tudja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.