Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22483) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Legutóbbi hsz-em óta eltelt kb. 2-3 hét, de egyenlőre nem döntenem.
Akkor pont nyaralás előtt álltam és nem akartam pár nap alatt elhamarkodottan határozni, így még választás előtt állok.
Azóta sokat nézelődtem és olvasgattam a topicot is. Kicsit nyitottabban állok a dologhoz, ezért néhány gépet felsorolnék amik a nézőpontomba kerültek lehetőségként.
A max. keret amit rá tudok fordítani az 220.000-250.000

MILC vonal:
- Samsung NX300 (18-55 obival)
- Sony A5000 (16-50 vagy 16-50 + 55-210 obival)
- Sony A6000 (16-50 obival) - ez már az összeg határánál mozog

DSLR vonal:
- Sony A58k (18-55 obival)
- Canon EOS 700D (18-55 STM obival)
- Pentax K50 (18-55 DAL WR)
- Nikon D3300 (18-105)
- Nikon D5200 (18-105)
- Nikon D5300 (18-105) - ez már összeghatáron túl van

Jelenleg egy Panasonic DMC-TZ6-os kompakt gépem van amivel alapvetően elégedett vagyok, mert a kategóriájában egy nagyon jó gép volt és most sem csinál rossz képeket, viszont szinte semmit nem lehet állítani rajta, a képességeit már jó ideje kinőttem.
Szeretnék egy jóval komolyabb gépet ami nem korlátoz a használatban.
Felépítésileg és fogás szempontjából a DSLR formavilága nagyon bejön, de a kompakt hatású MILC elől sem zárkózom el hiszen eddig is kompakt gépet használtam.
Videós képességek nem számottevők, annyi hogy 720p-ben 30p vagy 50p azért nem lenne hátrány.
Kihajtható vagy dönthető kijelző nem annyira lényeges, persze ha van az csak plusz pont.
Alapvetően amatőr szinten, de mindent fotóznék vele, ezért is gondoltam hogy a géptől függően később szükség lenne egy telére és egy fényerős fixre az alap obin kívül.
Az MILC vonalon a kiszemelt típusoknál nem vagyok képben hogy elérhető árban vannak-e ilyen objektívek, de azt láttam hogy nem olcsóak.
A DSLR vonalon valamivel több az obiválaszték és kicsit jobb árban is mozognak.
A RAW jó minősége fontos lenne, de a jpeg motor is gépenként nagyban eltérő ahogy olvasgattam.

DSLR:
A Sony A58K fogása kényelmes, viszont az obiparkkal nem vagyok képben, de árban ezek sem olcsók.

Canon EOS 700D (fogásilag a kedvencem) viszont a 18MP-s szenzorára sokan írtátok hogy nem egy korszerű darab. Obiból a 18-135 lenne a legjobb, de árban nagyon határeset.

Pentax K50 (sajnos még élőben nem láttam) nagyon dicséri mindenki, viszont az ebben lévő 16MP-s szenzor jobb-e vagy rosszabb mint a Canon 18MP-s szenzora ami már szintén nem mostani?
A pentax obiparkjában van-e használható tele és fényerős fix tűrhető árban?

A legjobban a Nikon szériába ástam bele magam. Ott úgy néztem hogy a 18-105 mellé egy 35/1.8 fixet vennék majd.
A Nikonok közül a D3300 és D5300-nak van a legjobb fogása, mert a hüvelykujjnál lévő kiképzés itt támaszt a legjobban, viszont a D5200 is vállalhatónak tűnik. Tudásban és árban nem tudom melyik érné meg a leginkább. Szenzor szempontjából nagyon dicsérik.

MILC:
Samsung NX300-ról jókat írnak. Elvileg ha jól vettem ki, akkor a 18-55 obival jó választás lehet az NX3000 20-50-eséhez képest. Az obik bővíthetőségéről nem sokat tudok.

Sony A5000 és A6000 elvileg nem rossz gépek, de az obikínálatot szintén nem ismerem.

Ami számomra minden gép esetében fontos lenne, az a stabilizátor vagy a vázban vagy az objektívben (így az alapobiban is). Amatőrként az a biztos ha valamelyik rendelkezésre áll.
Lényeges lehet még az AF milyensége hogy mely gép milyen módon kezeli azt, mellyire pontosan talál fókuszt. Ezt ti tudjátok a leginkább hogy melyik és miért jobb.

Kicsit hosszúra sikerült, de próbáltam összeszedni a gondolataimat és várom a tanácsokat, javaslatokat (akár többet is) hogy mit lenne érdemes választani.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.