Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89298) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Na 3. próbálkozás. Kicsit próbáltam racionalizálni a paramétereket és megnéztem pár Keychron billentyűzetet meg pár videót is de azoktól nem lettem okosabb.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
40.000 alatt
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Microsoft Comfort Curve 3000 US. Random nem reagált játék közben ha több gombot nyomtam egyszerre.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Munka (főleg programozás) / Játék. 75%/25%
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?

Kipróbálnék egy mechanikusat, de ne legyen túl hangos
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Keychron K4
7.Milyen kiosztást szeretnél?
US English lenne a legjobb de ahogy nézem ritka és valamiért a UK megy sok helyen. Azzal is együtt tudok élni
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Num pad kell és a kurzorok is jól jönnének néha. Media jó lenne, de egyáltalán nem kötelező
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Ne legyen karácsonyfa és űrhajó sem. A világító feliratok hasznosak lennének de most is megvagyok nélküle. RGB OFF!
Ha mechanikus, akkor abból egy halkabb típus.
Bár a mostani billentyűzetem közel sem játékra való, de azért az én szintemen jól használható. Nem értek hozzá, de a WASD környéken sztem több billentyűlenyomást képes érzékelni. Az új billentyűzetem ebben nem szeretném ha rosszabb lenne.
Programozás + játék: SWBF2, Starfield, Dragon Age

Keychronból a K4 layout tetszik a legjobban de sajnos sok még a kérdés.
Ha jól értem, akkor a K4 nem programozható. Nem tudom ez nekem mennyire lenne hátrány, mert eddig sem volt programozható a billentyűzetem, de kevésbé is volt kompakt.

K4 Pro jó lenne, de ott nem tetszik annyira, hogy kicsit jobban szét van húzva a kurzor blokk körül (még az is lehet h úgy jobb használat közben, kinézetre azért szarabb).
K4 Prón ha jól látom más a keycap, ami megint csak kinézetre kevésbé bejövős.

Korábban inkább low profile-t akartam, de Keychronnál nem tetszik, hogy látszanak a kapcsolók és mint ha olvastam volna valahol h a háttérvilágítás sem a legjobb ebben az esetben. Esetleg más megbízható márka hasonló áron?

Mire jó a knob a többi billentyűn?
Világítanak a feliratok is a billentyűzeteken vagy csak körülötte?

Keychron billentyűzethez a választhatókból melyik lenne a leghalkabb, tompább hangú kapcsoló?

Van értelme enne a moddolásnak (szétcsavarozzák a billentyűzet házát és jól kitömik: [link] ?

Na hát sok még a kérdés. Megérkeztem, mint Tarzan az erdőből. Szerintem már tudom, hogy hol vagyok csak még pislogok, mint amikor átmegyek az aldiból a sparba. Túl nagy a választék, nem értem a különbségeket nem tudom, hogy mi éri meg.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.