Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) nuke7


nuke7
veterán

azt néztem, hogy ez a dust proof otemu brown kicsit keményebb és taktilisebb mint a cherry brown... de nem rossz... mintha amúgy az egész billentyűzeten közelebb lennének kicsit a gombok egymáshoz, még szokom egy kicsit.. meg természetesen hangosabb mint a tesoro durandal, de nem kong szerencsére.

játékhoz amúgy talán még jobb is mint a cherry...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64752) Kasya


Kasya
nagyúr

A layout kiosztásban tudnátok esetleg segteni?
VIA-val próbálkozom...

Ami nem megy:
- ESC helyet szeretnék nullát, aposztróffal (sima nullát tudok betenni)
- Hogy lehet a másodlagos gombokat programozni? Mondjuk Fn+ funkciókat.
- Magyar ékezetes betűket átlehet tenni máshova? Ékezetes betűket abszolút nem látok.

(#64753) dqdb válasza Kasya (#64752) üzenetére


dqdb
nagyúr

VIA és társai segítségével a fizikai layoutot tudod szerkeszteni, ami alapján a billentyűzet scancode-ot küld, és ezt fordítja át az operációs rendszer a beállított kiosztás alapján betűkké. Emiatt az olyan, hogy ékezetes betű, a billentyűzet oldalán nem értelmezett, az például mindig a pontosvessző kódját küldi akkor is, ha US kiosztáson gépelsz, és akkor is, ha magyaron, de az utóbbi esetben az OS alakítja át É betűvé (ahogyan a Shift és az AltGr kezelése is az OS dolga). Ezt tedd fel, ha a magyar kiosztást módosítani szeretnéd. Unicode kódok küldésére elvileg van lehetőség, gyakorlatilag a VIA nem támogatja, csak a QMK, és OS függő a túloldal.

Ha már szerkesztés közben is a magyar kiosztást szeretnéd használni, akkor VIA helyett Vial kell neked, ott át tudod állítani a megjelenítést magyar kiosztásra.

A rétegekhez olvasd át a QMK leírását itt és itt és főleg itt, és utána már érteni fogod a rétegek sorrendjét és a MO(x) értelmezését.

Vagy a Vial oldala is tartalmaz egy jónak tűnő gyorstalpalót (a Vial többet tud, mint a VIA, így VIA firmware esetében nem tudsz mindent elérni Vialban, amit a Vial tudna Vial firmware-rel).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64754) Kasya


Kasya
nagyúr

Köszönöm, megadtad az esti programot :D.
Szerk: nem is volt olyan sok idő :R

A billentyűzettel így elsőre amúgy nagyon elégedett vagyok. Nagyon kompakt és főleg masszív, robosztus érzetet ad. Biztos vagyok benne, hogy nem end-game billentyűzet, de a korábbi Corsair Strafe és Ducky főlé tudnám tenni érzésre. Halkságban és homogenitásban biztosan. Az egyetlen gyenge pontnak a keycapeket érzem, hogy hamar fényesedni fognak. Iletve még kicsit szoknom kell a kialakítást, de úgy gondolom, azzal nem lesz gond. Holnaptól már elsődleges bill lesz.

Az egyedi badge még nem érkezett meg, valamint a logó helyére is van tervben egy saját logó. Utána lesz teljes a bilentyűzet.

Az összerakás után, mikor minden kész volt és elkezdtem nézegetni a VIA-t, akkor vettem észre, hogy az 5 és V gombok nem működtek. A frász jött rám, hogy a PCB a hibás. Végül csak a switchek lábai hajlottak el és kellett cserélni. Az egyiket ráadásul ki se tudtam szedni megsemmisülés nélkül. A másikat elég volt hajlítgatni.

Összességében köszönöm az ajánlást és a sok segítséget! Féltem kissé belevágni egy teljesen új területbe, ráadásul igazi pénzégető és a végtermék is kérdéses lehet....nameg sokat kell várni. De szerencsére nincs mibe belekötnöm és ez most számomra több, mint tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#64755) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kupakokkal kapcsolatban lenne még egy kérdésem: jellemzően az összes PBT-re igaz, hogy nem túl jó a fényáteresztő képességük?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64756) copass válasza Archttila (#64755) üzenetére


copass
veterán

sok mindentől függ: milyen led, hol van, milyen a switch háza.
pl. ez egy lábas led.
ez meg smd, nyákon, felül átlátszó switch házzal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64757) nyunyu válasza copass (#64756) üzenetére


nyunyu
félisten

Leginkább attól függ, milyen vastag a kupak, illetve mennyire fényáteresztő anyagból van a felirata.

Ha nyers PBT, mint a Razereken, akkor az nem nagyon fog átlátszani.
Ha polikarbonát, mint a Ducky, az sokkal jobban átereszti a fényt.

De erről itt értekeztem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64758) nuke7 válasza Archttila (#64755) üzenetére


nuke7
veterán

az én képemen a legkisebb fényerőn van a bill és pbt pudding kupakok vannak fenn...

https://youtube.com/user/nuke7

(#64759) nuke7 válasza nuke7 (#64758) üzenetére


nuke7
veterán

meg a gyári redragon abs...

https://youtube.com/user/nuke7

(#64760) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek!:R
Nuke7 bocs a hülye kérdésért, de ez milyen kiosztás?:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#64761) nyunyu


nyunyu
félisten

De jó, hogy a GMMK manualjából hiányzik a WASD meg a kurzorok felcserélése hotkey. (Fn+W)

Fél órát szívtam reggel azzal, hogy miért hiányzik a login ablakból a password fele.
Végül a billzet reset Fn+Esc F1+F3+F5 segített csak, de aztán tilthattam le megint a default fényorgiát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64762) Kasya


Kasya
nagyúr

Az mitől lehet, hogy az egyik gépen a 0 az 0, de másik gépen Insert funkcióként regisztrálódik? Vial-ban ellenőriztem, a másik gépen is 0 van hozzárendelve, de sehogy se tudok 0-t írni.

(#64763) dqdb válasza Kasya (#64762) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mert a 0 helyett a Numpad 0-t tetted fel, és a Num Lock állapotától függ, hogy mit tudsz írni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64764) Kasya válasza dqdb (#64763) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sikerült, erre nem gondoltam.

(#64765) nuke7 válasza Archttila (#64760) üzenetére


nuke7
veterán

Magyar :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#64766) Alan[HUN] válasza Archttila (#64760) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Botstandard TKL ISO kiosztás, nemzetközi pudding és ékezetes Redragon keycapekkel.

(#64767) nuke7 válasza Alan[HUN] (#64766) üzenetére


nuke7
veterán

Igen, ez így a pontos :K :B

https://youtube.com/user/nuke7

(#64768) nuke7


nuke7
veterán

naa, az új magyar glorious Shine through keycap-jeim nem lettek jók, mert más a profiljuk, így szívesen átadom valakinek... :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#64769) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Gondolkodom egy MX Clear-rel szerelt billentyűzeten. A német Amazonon találtam egy Cherry G80-3000N RGB-t, ez milyen lehet? A kiosztása nekem majdnem jó (nordic lenne az igazi). A másik lehetőség, valaki itt árul 50€-ért 105 db-ot (gyakorlatilag újak), esetleg ezeket berakni egy GMMK-ba egy PBT szettel?

[ Szerkesztve ]

uff

(#64770) nyunyu válasza meri (#64769) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan jóval taktilisebb, mint az MX Brown, de jóval keményebb is.
Hosszú távon fárasztóbb rajta gépelni.

Mostanában nem nagyon láttam MX Cleart felbukkanni a billzetes fórumokon, eléggé kiment a divatból a különböző ErgoClear utánérzések elterjedése óra (Zealio, Outemu V2.2, HolyPanda...)
Mondjuk Cherry is csak szökőévente egyszer gyártotta, így hiába lett volna rá kereslet ~5 éve...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64771) meri válasza nyunyu (#64770) üzenetére


meri
aktív tag

Igen, pont emiatt érdekelne. Azon is gondolkodom, hogy egy meglévő Ducky-ba átforrasztom őket.

uff

(#64772) dqdb válasza nyunyu (#64770) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hosszú távon fárasztóbb rajta gépelni.
Ez alapvetően preferencia kérdése. Nem egy könnyű kapcsoló, de nehéznek sem nevezhető.

meri:105 gombos billentyűzethez pontosan 105 darab kapcsolót venni nem egy életbiztosítás, ha belevágsz, szerezz majd pár tartalékot is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64773) nuke7 válasza meri (#64771) üzenetére


nuke7
veterán

nekem a cherry brown után az otemu dust proof brown is jelentősen/érezhetően nehezebb... hozzá lehet szokni amúgy, ezt nem kétlem de ha a clear még ennél is nehezebb, akkor az nem az én pályám..
(amúgy ha nem bottom-out olom a billentyűket akkor kifejezetten hallatszik a pengés.. a bottom out esetén szerintem az o-ringek tompítanak a pengésen...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#64774) nyunyu


nyunyu
félisten

MX Brown
Outemu Brown
Outemu Sky 68gr
MX Clear

Tavaly nyáron minden bajom volt, amikor home officeba kényszerülve az Outemu Sky 68gr-on kellett dolgoznom a melós MX Brown helyett, viszonylag hamar előkerült a FrankenCherry, amiben Gateron Brown stemmel tuningolt MX Blue volt. (kb. mint az MX Brown, csak picit taktilisebb)

Most, hogy odatettem a 68gr-os Outemu V2.2-vel szerelt billzetemet az MX Clear mellé, aztán felváltva böködtem őket, nem tűnik annyira vészesnek az MX Clear.
De azon sosem gépeltem, mivel vagy 3 éve lusta vagyok megcsinálni a soros adaptert a 9009-hez.

Esetleg alternatíva lehet az Outemu Silent Grey, ami nagyjából az Outemu Brown keménysége keresztezve a puhábbik Sky taktilitásával, némi hangtompítóval megfűszerezve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64775) meri válasza dqdb (#64772) üzenetére


meri
aktív tag

Rendben, köszi a tippet.

Azon gondolkoztam még, hogy a megcélzott Ducky RGB házas (átlátszó) MX blue-kkal van szerelve, a clear háza viszont fekete. Egyszerű csere esetén az RGB fényt ez rendesen lefojtaná, ami a jelenlegi kupakok meghagyása esetén nem lenne célszerű.
Lehetséges-e az MX házak kicserélése úgy, hogy a működést ne befolyásolja, azaz a clear clear maradjon minden tekintetben, jobb fényáteresztő képességgel - akár kiforrasztás nélkül, "elölről", akár kiforrasztás után?

uff

(#64776) nyunyu válasza meri (#64775) üzenetére


nyunyu
félisten

Duckyban a plate miatt ki kell forrasztanod a kapcsolókat, hogy szét tudd szedni őket.

Egyébként a Cherry MX kapcsolók bele csereszabatos, tetszőlegesen variálhatóak a rugóik, stemjeik.
Gateron alkatrészek is beleférnek, Outemuból csak a V2.2 jelzésű stem (Sky kapcsolók), vagy annak a hangtompított tesója fér csak be.

Ez pl. MX Blue volt eredetileg, csak a stemje cserélődött Gateron Brownra.

Outemu Silent Greyt csak belepróbáltam, de az is menne benne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64777) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Milyen billentyűzetet ajánlotok, ha:
1.Mekkora összeget szánsz rá?
20-50K
2.Használt szóba jöhet?

Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Trust GXT280 évek óta használatban, kopnak a gyakran használt billek.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Játék. De legyen kényelme rajta gépelni.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Hagyományos, vagy mechanikus, utóbbi preferált.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ISO. Legyen gyárilag full magyar ékezetes, stb.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Teljes méret. Nem laptop billt akarok venni.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Legyen gombonként megvilágítva. Nem vagy csak minimális háttérfény legyen a gombok között. Ha mechanikus, akkor legyen annyira csendes, amennyire technológiailag lehetséges.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#64778) meri válasza nyunyu (#64776) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi, értem. Ezek szerint a ház akkor nem vesz részt a viselkedés kialakításában (taktilis hupli, stb), csak a stem. Ez jó, akkor elvileg kivitelezhető az ötletem... mondjuk egy kis időt rá kell majd szánni. Érdemes esetleg venni ilyen alumínium switch-szétszedő "kockát", vagy felesleges szórakozni vele, azaz kis csavarhúzó rulez?

[ Szerkesztve ]

uff

(#64779) nyunyu válasza meri (#64778) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherryhez nem érzem akkora szükségét a kapcsolónyitónak, azt könnyű két kicsi órás csavarhúzóval nyitni.

Outemut viszont még a fém kockával is szopás...

Kapcsolóház az leginkább a lötyögés érzetet, meg a kapcsoló hangját befolyásolja.
Polikarbonát tetejű kapcsolók feszesebbek, nagyobbat kattannak, mint a lágyabb hangú, rugalmasabb nejlon házasok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64780) copass válasza nyunyu (#64779) üzenetére


copass
veterán

jaja. outemu nagyon feszes. Kelowna-val is nyomni kell neki mint süket az ajtót! :D
redragon switch még ilyen retek, de az még törik is mint a ropi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64781) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv,

Valakinek sikerült már ilyen vagy ehhez hasonló convertert windows PC-vel párosítani?
[link]
Működik a dolog hogy akármilyen bill+egeret lehessen vezetékmentessé tenni PC-hez, vagy ez csak androiddal/IOS-el megy? Gyártónak sose hiszek. :D
Mert ötlet szinten nem elvetendő hogy ha van egy kedvenc billzeted meg egered, de valamiért szeretnél wireless megoldást használni, akkor ne kelljen csak emiatt váltani beépített aksis változatokra, hanem a megszokott cuccodhoz a fentit meg egy 10Ah aksis power banket hozzácsapsz...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64782) dqdb válasza meri (#64778) üzenetére


dqdb
nagyúr

A ház alsó részén múlik, hogy mennyire simán jár a kapcsoló, egy régi, sokat használt MX Clear ezen a téren biztosan jobb, mint egy újabb Cherry kapcsoló.

A ház felső részén múlik főleg a kapcsoló hangja, a fekete nylon házas MX Clear mélyebb tónusú hangja köröket ver egy RGB változatú kapcsoló magasabb hangfekvésű polikarbonát házára.

A taktilitás mértéke és megléte a stemen múlik.

Én csak megkenném és esetleg rugót cserélnék könnyebbre az MX Clearekben, de boldogan áldoznám be az RGB-t egy jobb gépelési érzetért cserébe.

A switch opener megéri már egy billentyűzetnyi kapcsoló kinyitásához is az időbefektetést nézve, de nem mindegy, hogy milyent vesz az ember, mert némelyiknek a pontossága megkérdőjelezhető és megrongálja a kapcsolót. Alternatíva a 3D nyomtatás, 100 nyitást azok is kibírnak. Ha 3D nyomtatás mellett döntesz és kenni fogod a kapcsolót, akkor egy ilyet is nyomtass.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64783) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli billentyüzetet keresnék anyós számára,TV-hez lenne használva.
Ha rajta lenne a touchpad annak örülnék,vagy nem tudom a tv-k hogy tudják kezelni a kurzort.
Keret: max 20ezerig.

(#64784) Shalee


Shalee
csendes tag

Üdv mindenki!

MM-ben most akciós a Redragon K530 (60%, Outemu hot-swap) 19.199-ért. Megéri? Erősen gondolkozom a vételen.

(#64785) Mr.Csizmás válasza Shalee (#64784) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én rárepülnék, tavasszal 14-ért vettem GK/SK61 optikai hotswapest újszerű állapotban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#64786) Alan[HUN] válasza Shalee (#64784) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ha a 60% és a kapcsoló megfelel, akkor ár/érték arányban nem rossz vétel, ha nem gond a rendelés és/vagy Kína, akkor lehet vannak olcsóbb megoldások is. Viszonyításképpen én 21k-ért vettem a 100%-is K551-et, microusb-vel.

[ Szerkesztve ]

(#64787) Shalee válasza Alan[HUN] (#64786) üzenetére


Shalee
csendes tag

Jó a 60%, mert limitált a hely az asztalomon. A mostani billemben is barna Outemu van, nincs bajom vele. Fülessel játszok, külön szobában, úgyhogy a gépelés hangja sem engem, sem az asszonyt nem zavarja. Nézegettem kínait (Royal Kludge, Gamakay stb...), de annyival nem láttam olcsóbban (15-18k). Bár az RK tetszene, mert az Gateron hot-swap, több lenne a lehetőségem.

(#64788) nuke7 válasza copass (#64780) üzenetére


nuke7
veterán

Dehát a redragon otemu - vagy mire gondolsz? :F (Dust proof brown az én esetemben)

https://youtube.com/user/nuke7

(#64789) copass válasza nuke7 (#64788) üzenetére


copass
veterán

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64790) nuke7 válasza nyunyu (#61275) üzenetére


nuke7
veterán

"előre szabott filc 10$" - na ezt nem találtam sehol, esetleg egy link..? :F

(csak filc táskát találok a billentyűzethez...)

#64789copass : nekem is ilyen van, csak brown :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64791) copass válasza nuke7 (#64790) üzenetére


copass
veterán

nem saját kép. de amit adtak hozzá kék,fekete,piros,barna az mind redragon.
elég fos a minősége, 2 nyitásra már törik is. jó nyitóval is, ami ugye csak annyit feszít ami szükséges. cherry mondjuk ebben tényleg jobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64792) nyunyu válasza nuke7 (#64790) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott volt a linkelt hozzászólásban :DDD

Tennék bele valami hangtompítót a billzet felső része és a PCB közé, hogy ne csörögjön a plate. (modular foam? filc? Gumibelsőt hagyjuk, egyrészt túl macera belefaragni, meg akármit csinálsz vele büdös marad.)

(Ejj, de megdrágultak tavaly év eleje óta: 9$->11.42$ a filc, ~20$->36$ a modular foam?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64793) dqdb válasza nyunyu (#64792) üzenetére


dqdb
nagyúr

9$->11.42$ a filc
9 × 1,27 = 11,43 :DDD

~20$->36$ a modular foam
[link]
[link] 20 × 1,27 = 25,4

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64794) nuke7 válasza nyunyu (#64792) üzenetére


nuke7
veterán

:R mondjuk akkor már csak arra kellene rájönni, hogy hogy kell szétszedni a billentyűzetet :DDD
#64791 copass : basszus, akkor a redragon csak otemu kompatibilis és nem is otemu..? jó tudni... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#64795) nuke7 válasza nyunyu (#64792) üzenetére


nuke7
veterán

amúgy a pcb és a felső fém rész között van elég hely a filcnek..? nem a pcb és a műanyag alsó rész közé kellene tenni a hangelnyelő anyagot..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#64796) copass válasza nuke7 (#64794) üzenetére


copass
veterán

outemu-val kezdték, tehát belemegy.
ez olyan mint a Content (hama-ban van), az is outemu.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64797) dqdb válasza nuke7 (#64795) üzenetére


dqdb
nagyúr

A PCB teteje és a plate teteje között 4,5 5 mm hely van (az utóbbi jelent esetben a ház felső részét is jelenti egyben), szóval egy átlagos 1,5 mm-es plate-vastagság mellett van ott 3 3,5 mm-nyi levegő a kettő között.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64798) nyunyu


nyunyu
félisten

Hmm, a héten le vannak árazva a Redragonok az MMben 4-5k-val?

Csak nehogy vegyek egy új szervdonor jelöltet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64799) nuke7 válasza nyunyu (#64798) üzenetére


nuke7
veterán

én annyiért vettem a Kumara TKL-t mint amennyiért a 60%-os van most a MM-ban...
meg az ottani kumara-k ha jól látom nem rendes rgb-sek... (vagy nem brown switchesek)
arról meg nem is beszélve, hogy nincsenek raktáron igazából az áruházakban, szóval pár nap mire átvehető / kiszállítják...

https://youtube.com/user/nuke7

(#64800) PROTRON válasza PROTRON (#64781) üzenetére


PROTRON
addikt

Na ebéd szünetben találtam ilyet is a hogyan tegyük wireless-é a wired billt témakörben : [link]

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.