Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) copass válasza -Skylake- (#64150) üzenetére


copass
veterán

így :D
igaz blue switch és gagyi vékony abs mártogatós kupak. pengett mint a fene.
stabi az krva szar azt nem cseréltem, de így is aránylag jó a végeredmény.
a cherry profilos keycapek "csattognak", mivel alacsony ezért nem nyeli el a hangot annyira mint egy magasabb profil.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64152) nyunyu válasza mrzed (#64148) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel kell a numpad, így valamelyik K551 Mitra vagy K579 Manyu jöhet szóba.
Numpad nélküli a K552 Kumara lenne.

Mindegyikből van többféle világítású verzió, vedd azt, amelyik tetszik.
Ha az Alis alkatrészek megérkezéséig sem akarsz a hangjától megkergülni, akkor Outemu Brownnal szerelt verziót keress (de azok eléggé hiánycikknek tűnnek a Bluehoz képest), egyébként mindegy, mert úgyis kihajítod a gyári kapcsolóit.

Moddoláshoz kell
- filc a PCB és plate közé (teljes billzethez 104 array, TKLhez 87 array kell, aztán ollóval testreszabod az ISO Enter környékét.) (~12$)
- 110db Outemu Silent White (lineáris) vagy Grey (taktilis) (~39$)
(- értelmes kupak leszedő + IC csipesz a Redragonhoz járó játékszerek helyett)
(- Outemu/Kailh nyitó (~9$))
(- Krytox 205G0 (~12$))

Aztán persze lehet még fokozni PBT kupakszettel is, de az erősen egyéni ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64153) Kiralybali válasza Alan[HUN] (#64142) üzenetére


Kiralybali
tag

akkor csendes+20K alatti + háttérvilágítás + magyar van amit érdemes venni?

Balage

(#64154) repvez


repvez
addikt

üdv valaki találkozott már olyan problémával logitech k270es vezetéknélküli bill+egér kombonál, hogy az egérnél nem csak azt veszi kattintásnak amikor lenyomod hanem azt is amikor felengeded az egéren a gombot.
Igy elég macera a file müveleteket megoldani. Ráadásul random csinálja ezt is igy nem lehet rá felkészülni.

Ha nem lehet semmit sem kezdeni vele, akkor melyik billet tudnátok ajánlani.
Ami vezetéknélküli, van háttérvilágitás ,de nem RGB csicsamicsa.
Nem tudom melyik lenne a jobb a wifi vagy a BT-s verzio, 2x wifist vettem, de egyszer a bill most az egér adta meg magát és a dongy meg csak egybe kezeli a combot, igy most van 2 szett használhatatlan párosom, mert nem tudom a különbözö gyártókat párositani.
Az elözö egy Rapoo 220as volt annak az egere jó, de a bill nem reagál.
Elvileg müködne a 2 , csak nincs annyi USB portom a laptopon , hogy használjam igy.
Van egyáltalán olyan megoldás aminél a billhez lehet párosotani másik gyártó egerét vagy a
vezetéknélküli billhez vezetékes egeret csatlakoztatni?

Ha van valami jo ajánlat akkor irjatok , hogy hol találom , jó lenne amazon-rol magyar kiosztásuan venni , de a német amazonon nem találtam ilyet.

(#64155) nyunyu válasza repvez (#64154) üzenetére


nyunyu
félisten


Mínusztechnek már kínai Omronra se futja?

Nem tudom, mennyire pazarlás ~600Ft-ért venni 2db japán Omron D2F-01F-et egy ilyen ócó egérbe, aztán azokat beforrasztani a Kailh valamik helyére.
Annak tuti nem lenne duplaklikk baja 3-4 évig.

Alternatív megoldás, hogy veszel egy M185 egeret, aztán párosítod az MK270 vevőjével, de azzal megint csak az iparihulladék gyártó zsebét tömnéd.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64156) Heng®


Heng®
tag

Tudtok Bp-en vagy a közelében olyan megbízható embert (szervízt) aki ki tudja cserélni a coolermaster mk850-esemben meghibásodott egyik svitchet (a dupla v szart be ezért írom simával :( :) )

[ Szerkesztve ]

(#64157) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nemzetközi piacon hol lehet switcheket venni? Szinte mindenre az Ali vagy a Banggood jön ki, Európában nincsenek ilyen helyek?

https://www.coreinfinity.tech

(#64158) Alan[HUN] válasza mrzed (#64148) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nekem Mitrám van, ha barátnőm felkelt küldök én is videót, mert ami jelenleg van az úgy készült, hogy az asztalon volt a telefon, és így nagyon felveszi annak a rezgéseit is, plusz azóta variáltam is a kiosztáson.

Illetve nekem nem működött a Kailh switch opener az Outemu brownokra, de más is van, mint amit nyunyu linkelt, ha mégse menne az sem, akkor egy bicskával kb. 10-15 sec alatt ki lehet nyitni egyet, ha tudod, hogy kell.

Ha rákeresel, hogy Redragon, akkor copass és én is elég sokat írtunk a modokról, amiket csináltunk, az alapján szerintem már bőven ki tudod találni, hogy te meddig szeretnél elmenni. Illetve Kumarához (K552) kismillió modding videó van youtubeon is, K551-nél 1-1 lehet őket alkalmazni, csak nagyobb a billentyűzet.

@kiralybali: Tetszőleges "Gamer" membrános, amiről jók a review-k magyar és nemzetközi szinten is, nekem Hama uRage 1 volt, és azzal nagyon meg voltam elégedve, a mai napig megvan és működik és az a backup planem, ha bármi lenne a jelenlegi mechanikussal. Én olyat keresnék, ami amúgy tetszik, és a vélemények alapján tartós. Membránosból alapvetően viszonylag halk lesz mindegyik, arra érdemes figyelni, hogy ha meg tudod nyomkodni, hoyg a spacebar mennyire zörög, membránosokon az szokott kritikán aluli lenni néha.

@sh4d0w: Nem igazán éri meg még így sem nem Kínából rendelni, plusz 3-4 eu viszonteladó van összesen:
- loob.no
- keygem.store
- mykeyboard.eu
Fejből ennyi jut eszembe, de ne várj csodás választékot, mert egyszerűen nem éri meg nekik berendelni, mert a szállítási költség megöli az egészet a kínai viszonteladókkal szemben. USÁ-ban van nagy választék, de onnan rendelni meg még drágább, nekem egy 65%-os billentyűzetre $40 a szállítás Kanadából.

@-Skylake-: A gyári Redragon hangzást ne firtasssuk, tray mount 10 mounting posttal, és a piac legjobban csengő rugóival ;]

[ Szerkesztve ]

(#64159) dqdb válasza sh4d0w (#64157) üzenetére


dqdb
nagyúr

EU: MyKeyboard, Candykeys, Keygem, Oblotzky
UK: ProtoTypist, Mechboards

Az egy eléggé lényeges kérdés, hogy pontosan milyen kapcsoló is kellene, mert a fenti listában szereplő helyeken főleg az épített piacon keresett kapcsolókat lehet megvenni, míg egy Cherryért tényleg Kínába kell menni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64160) dqdb válasza Alan[HUN] (#64158) üzenetére


dqdb
nagyúr

ne várj csodás választékot, mert egyszerűen nem éri meg nekik berendelni, mert a szállítási költség megöli az egészet a kínai viszonteladókkal szemben
Ennek inkább az az oka, hogy ezen boltok vevőköre egyszerűen mást keres, mint amit a legtöbben itt a topikban. Így amíg egyes kapcsolókból beérkezés után pár tízezret eladnak 1-2 napon belül, és kihívás készleten tartani, addig a nem Hyperglide Cherry, alapszínű Kailh vagy Outemu rájuk rohad.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64161) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat.

dqdb: valami csendeset keresek, teljesen mindegy, hogy Cherry, Gateron vagy Kailh - de én csak ezeket ismerem, ha vannak más megoldások, azok is érdekelhetnek. Amiket eddig találtam: Gateron Aliaz, Cherry MX Red Silent, Kailh Dark Yellow.

https://www.coreinfinity.tech

(#64162) Alan[HUN] válasza dqdb (#64160) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

@shadow: Gazzew Boba U4/Bobagum is elég jó silent elvileg, ha nem kell prémium, akkor a Silent White/Grey is jól működik, de azokat fixen kenni kell.

Ah jogos, erre így nem gondoltam, de logikus, valóban egy jó Outemu purple valószínűleg nem lenne olyan végtelen népszerű :D

[ Szerkesztve ]

(#64163) sh4d0w válasza Alan[HUN] (#64162) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm.

https://www.coreinfinity.tech

(#64164) dqdb válasza sh4d0w (#64161) üzenetére


dqdb
nagyúr

lineáris: Gateron Silent Red/Yellow/Black, Gateron Silent Ink, Zeal Healio, Durock Silent Linear és átszínezései (Silent Alpaca, Ghost Switch, Seriko), Kailh Box Silent Pink, Cherry MX Silent Red

gyengén taktilis: Gateron Silent Brown, Aliaz

erősen taktilis: Zeal Zilent, Keebwerk Tacit, Kailh Box Silent Brown

clicky: viccnek tűnhet, de hamarosan piacra kerül tompított hangú clicky Kailh Box :)

A halkított kapcsoló egyáltalán nem jelenti azt, hogy az ezzel megépített billentyűzet halk lesz, a belső felépítés (plate/PCB rögzítése) és a stabilizátorok legalább ugyanennyire fontosak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64165) nyunyu válasza dqdb (#64159) üzenetére


nyunyu
félisten

míg egy Cherryért tényleg Kínába kell menni.

Reichelt?

Érdekes, hogy az MX Silent Red Developer Kitet most nem látom náluk, úgy valami 55€ volt a 110 kapcsoló?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64166) copass válasza nyunyu (#64165) üzenetére


copass
veterán

igen. szállítással együtt. de elvitték az összes developer kitet...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64167) nyunyu válasza dqdb (#64164) üzenetére


nyunyu
félisten

A halkított kapcsoló egyáltalán nem jelenti azt, hogy az ezzel megépített billentyűzet halk lesz, a belső felépítés (plate/PCB rögzítése) és a stabilizátorok legalább ugyanennyire fontosak.

Halkított kapcsoló a gomb elengedés utáni visszacsapódást is tompítja, amikor a stem válla nekiütődik a kapcsoló tetejének.

Múltkor belepróbáltam pár Outemu Silent Grey stemet a FrankenCherrymbe, érezhetően halkabb lett a Gateron Brown stemhez képest, amit lefele menet már tompított a kupakokban rendszeresített 5x1.5-ös o-ring.

Mivel anno a melós 1800-am o-ringezett MX Brownnal sem volt hangosabb, mint a kollégák gumidómjai, mágikus ajtóékjei, hangtompított kapcsolóval simán versenyképes lehet az ember éjszakai üzemmódban, hacsak nem kong a billzet háza a platetől, staboktól. (Mint a gamer mechák 99%-a, lásd Ducky One 2 :W)
FrankenCherrymben, 1800-ban nincs plate.
Cherry jellegű stabok zörgésére meg ott a kenés+band-aid mod.

(Már csak azt kéne kitalálnom, hogy mit csináljak az Outemu Silent Greyekkel, beleborítsam őket a FrankenCherrybe, szétrobbantsam a Duckyt tuning címszóval, vagy faragjak egy saját plateet egy billzetházba, és kézzel drótozzak körbe egy junifájing donort, de ezeket már szerintem unjátok, annyiszor emlegettem.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64168) nyunyu válasza Alan[HUN] (#64162) üzenetére


nyunyu
félisten

egy jó Outemu purple

Sikerült miatta széjjelbarmolnom a szebbik 1800-at, mert nem fért bele az MX házba a stemje.

Ráadásul nagyon csengtek a rugói, és iszonyúan kellemetlen volt rajta gépelni az MX Brownhoz képest. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64169) sh4d0w válasza dqdb (#64164) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm.

https://www.coreinfinity.tech

(#64170) Alan[HUN] válasza nyunyu (#64168) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Oh no :( Igen, én csak azért néztem, mert nekem a Brown volt nagyon puha a végén, az Outemu rugók meg kukák, ha nincs az embernél 205g0, filc nélkül nekem is elviselhetetlen volt a Mitra az elején.

Még szerencse, hogy mivel itt is elvárás a silent, ezért végül nem került be a szórásba, különben lehet én is tudnék most hasonló élményekkel szolgálni :U

(#64171) dqdb


dqdb
nagyúr

A Keychron Q1 egészen jónak tűnik azon videók alapján, amit eddig láttam, és tökéletes alap lehet tényleg halk és kényelmes billentyűzet építéséhez (FR4 plate-tel a taktilis kapcsolókhoz, PC plate-tel lineárisokhoz).

Két dolog van, ami nem tetszik: a jobb oldali oszlop, ezzel a 3+1/badge felállással olyan kiegyensúlyozatlan hatást kelt azzal az üres területtel. Egy klasszikus exploded 75% szerintem vizuálisan jobban néz ki és kapsz egy nagyon jó helyen lévő plusz billentyűt. A másik a space jobb oldalán lévő 3×1u billentyű 2×1.5u helyett, így eléggé zsúfolt, az Fn-t ezek közé középre beszorítani nem jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64172) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Ismerősnek kellene egy billentyűzet, ezek a szempontok:
-20-30 ezres ársáv, kevesebb lehet
-új
-TKL vagy 100%
-Magyar kiosztás, esetleg valamilyen ISO (bár akkor meg matricázni akar, azzal se lesz előrébb)
-valami barna kapcsoló, nem volt még soha mecha billje, nagyrész irodai munka, néha fotó/videószerkesztés
-akar csuklótámaszt, ha van hozzá jó, ha nincs, majd mondom neki vegyen egyet mellé
-háttérvilágítás mindegy, inkább legyen jobb minőségű kupak, már amennyire lehet
Plusz egy tőlem:
-ha van ennyiért hot swap, az jó lenne, érdeklődik a billentyűzetek iránt és kipróbálna idővel többfélét. Hátha talál valami olyan kapcsolót, ami tetszik neki de magyar kiosztású billentyűzetbe nem szerelik :D

(#64173) nyunyu válasza prolad (#64172) üzenetére


nyunyu
félisten

Előző 30-40 hozzászólásban veséztük ki a gyárilag Outemu Brownos, de hotswap Redragon moddolási lehetőségeket...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64174) copass válasza nyunyu (#64173) üzenetére


copass
veterán

lehet ki kéne rögzíteni az összefoglalóba láhatóba egyből egy redragon silent kombót linkekkel.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64175) repvez válasza nyunyu (#64155) üzenetére


repvez
addikt

ugyan ez az M185 van a K270es mellé is téve ami most rakoncátlankorik.
Már lesz akkor 3 egerem és 2 billentyuzetem 2 év alatt kukázva.

ÉS ahogy irtam a rapoo egere jó mukodik, csak épp a logitech vevője nem érzékeli.
Tehát vagy valahogy össze kéne párositani, hogy a 2 szetbol össze mixeljek egy mukodo szettet.
Amit linkeltél program az csak logitech eszközökhöz jó? vagy van olyan szoftver amivel más gyártók termékeit is lehet összepárositani ?

Vagy pedig vennék egy normális billt.
Ami akár tudja kezelni a másik gyártó egerét is esetleg van rajta USB port is amivel vezetékes egeret lehetne a billentyuzeten használni .

Ráadásul a jelenlegi logi bill egy német kiosztásu verzio és igy egy csomo elütésem van miatta , de boltba nem kapok kint magyar kiosztásut igy csak a netes rendelés jöhet szóba.

PSÉ feltettem az unifying softvert, de még fel sem ismeri a sajátját sem. se a billt se az egeret.

[ Szerkesztve ]

(#64176) nyunyu válasza repvez (#64175) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a Logitech beperelte védjegysértésért a Dellt, amikor az junifájing billzet+egér kombókat kezdett gyártatni Kínában, azt sikerült elérniük, hogy senki se gyárthasson velük kompatibilis firmwareű cuccokat, sőt olcsóbb eszközeikből ők is direkt kispórolják azt.

Egyébként a linkelt pároztatós leírásban írtam, hogy Connect Utility kell a MK270-hez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64177) Mr K válasza nyunyu (#64176) üzenetére


Mr K
senior tag

És nincs valami nyílt szabvány? Nem is voltak próbálkozások? Vagy ez így minden gyártónak kényelmesebb és kifizetődőbb? (Van a bluetooth, csak ha jól értettem, annak vannak korlátai.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64178) hoffman_ válasza dqdb (#64171) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egészen addig nekem is tetszett, míg ezekre rá nem világítottál és fel nem tűntek :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#64179) nyunyu válasza Mr K (#64177) üzenetére


nyunyu
félisten

Kb. mindenki ugyanazokat a rádiós/BT chipeket használja, csak a vezérlő programjuk/firmwareük zárt.
Egyedül a BT lenne nyílt szabvány, de az meg ezer sebtől vérzik biztonságilag.

Egyik nap röhögtem azon, hogy valamelyik kínai ócó billzetnek pont olyan USB vevője van, mint amit a Logitech használt 2010-2012 körül (balról az első), csak piros színű.
Szóval simán meg tudnák oldani, hogy menjen L vevővel is, csak azért az L egyből perelne.

Az mondjuk röhej, hogy a 3 jobboldali vevőn 3 különböző firmware fut, attól függően, hogy mennyire drága eszközhöz mellékeli a mínusztech.
Egymással sem állnak szóba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64180) dqdb válasza hoffman_ (#64178) üzenetére


dqdb
nagyúr

Látod, amit most megspóroltam neked, abból futja MT3 Black Panther kupakkészletre :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64181) nyunyu válasza dqdb (#64171) üzenetére


nyunyu
félisten

Q1-en a badge helyére lehet rakni egy gombot, vagy hangerő tekerőt is.

Nekem inkább csak az nem tetszik, hogy az F sor négyesével csoportosított, így csak egy plusz gomb van a BackSpace felett, nem kettő, mint a folytonos F soros 75%-okon.
Meg a jobbra kurzornál is nagy a rés.

Így összesen kettővel kevesebb gomb fér el rajta, mint egy átlagos 75%-on.

Alsó sor szerintem teljesen normális, XD84-emen is 1.25-1.25-1.25-6.25-1-1-1 aztán a kurzorok.
(1800 alsó sora sokkal zsúfoltabb: 1-1-1-6-1-1-1-1.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64182) nyunyu válasza dqdb (#64180) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerencsére ABS, így egyből leállt a nyálelválasztásom tőle.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64183) hoffman_ válasza dqdb (#64180) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szóval direkt csináltad... :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#64184) dqdb válasza nyunyu (#64182) üzenetére


dqdb
nagyúr

ABS és ABS között is van különbség (vagy ABS kupakprofil és ABS kupakprofil között, ezt* még nem tudom eldönteni). A GMK-t pillanatok alatt leamortizáltam, az MT3 ABS ellenben hónapok múlva is nulla kopásnyommal bírta az ujjaim alatt, ahogyan SA ABS is úgy néz ki, hogy jól vizsgázik.

Mindenesetre a korábbi csak a PBT véleményemet már egy ideje revideáltam, MT3-ban és SA-ban jöhet ABS is, pár hónap, és kiderül, hogy igaz-e ez DSS-re és DCS-re is. Az ABS mellett szólnak a színek, az SP ABS színeivel semmi sem tudja felvenni a versenyt, még egy GMK sem.

* ha megjön majd az első DCS ABS kupakkészletem, ami a Cherryhez hasonló hengeres felületű, akkor ki fog derülni, hogy a zárójeles vagy az előtte lévő félmondat állja meg a helyét. Ha az is bírja, akkor az SP más ABS keveréket használ, ha nem bírja, akkor a szférikus profilt másképpen nyomom-koptatom, és az emiatt bírja tovább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64185) Heng® válasza Heng® (#64156) üzenetére


Heng®
tag

Ebben tud valaki segíteni? Fontos lenne. Köszi!

(#64186) dqdb válasza Heng® (#64185) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha senki sem ugrik rá a kérdésedre privátban, akkor keress a környékeden igazi oldschool tévészerelőt, műszerészt vagy egy ismerőst, aki tud és szokott forrasztani. Ehhez nem kell nagy forrasztani tudás, azonban valószínűleg sokan úgy vannak itt a topikban a forrasztani tudó emberek, mint én, hogy a saját dolgaimnak bármikor nekiesek, de másét például egyáltalán nem vállalom be, mert nem ezzel foglalkozom hivatásszerűen, nem én akarom elrontani még jobban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64187) Alan[HUN] válasza Heng® (#64185) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerintem bemész egy kisebb számítástechnikai/mobil boltba, és ha jófejek, akkor megcsinálják neked, gondolom egy darab forrasztás + kapcsoló csere. Esetleg fejhallgatós/erősítős topikban lehet offként feltenni, ott azért rendszeresebb a forrasztós ember, és többen dolgoznak megrendelésre is.

Nyilván mindenkinek fontos a maga dolga, egyébként pont előtted volt hasonló kérdése valakinek, és sajnos ott sem tudtunk konkrét embert mondani.

(#64188) dugo_ válasza Heng® (#64185) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.jatekklinika.hu/

https://hardverapro.hu/apro/hibas_alaplapokat_vasarolok_2/friss.html

Felajánlással én is úgy vagyok mint a többiek. Magamnak belefér, ha téglázok valamit, vagy napokra, hetekre megakad egy javítás, mások felé ennek a felelősségét nem tudom bevállalni.

(#64189) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Emagon vettem fél éve egy Trust GXT mechanikus billentyűzetet, amit a kovidos otthonlét alatt nem használtam a melóhelyemen, így amikor visszatértem 1-2-3 hetente 1x, akkor azt játszotta, hogy sok karakteren vagy nem érzékelte a leütést, vagy duplán. Ha sokat nyomogattam, akkor megjavult, vagy nem, de rohadt idegesítő volt. Így ment vissza, elvileg választhatok mást.

A mechanikusat ebben az árkategóriában elvetettem, marad valamilyen normális, magyar kiosztású, tervek szerint wireless (ezt el tudom engedni) billentyűzet.
Amit szeretnék, az a teljes méret, és a teljes méretű, normál eloszlású Ins-Home-PGup "sziget" (sokat linuxozok).

Amire kéne: napi sok órás konzolos gépelés. Kényelmes, puha, esetleg halk, ne zavarjak másokat.
Jó ha van: wireless, esetleg háttérvilágítás.

Erre tudtok valami értelmeset mondani olyan 20k körüli kerettel, vagy ebben a szekcióban nincs ajánlott, nyomkodjak meg párat, és vegyek egyet?

Amit így kinéztem netes képek-leírások alapján, az a Cherry DW 3000 kit, az tetszik, árban is ok.

(#64190) Heng® válasza dugo_ (#64188) üzenetére


Heng®
tag

Nagyon köszi neked és a többieknek is. Cink Elek szimpatikus teszek vele egy próbát.

(#64191) eight válasza Heng® (#64190) üzenetére


eight
senior tag

A mester javított már nekem alaplapot. Maximálisan csak ajánlani tudom.

(#64192) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Kezd szarakodni a billentyűzetem. Minden behatás mentesen random pár gomb nem működik majd random visszajönnek az élők sorába. Sztetek mi lehet a gond? Sima membrános a cucc. lehet hogy eloxidálódott az érintkezés pár helyen?

Másik kérdésem, hogy lehet hogy ebből új bill vásárlása lesz. Nekem nem kell mechanikus, gamer meg apjaf@.za, csak világítással rendelkezzel, magyar kiosztásos legyen + numerikus gombok legyenek rajta. Mit tudnátok ajánlani mai világban? Keresgélek, de az összes mechanikus vagy angol. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#64193) csbika válasza dqdb (#63301) üzenetére


csbika
csendes tag

Európában egyedül a hollandok használnak ANSI-t.

+ a románok
Valamiért nem szeretik a saját ékezeteiket használni, így US ANSI billentyűzetet hasznának mindenhol. Pénzügyi hivataltól kezdve a bölcsődékig. Nem is értem... :F

(#64194) Mr.Csizmás válasza csbika (#64193) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

emlekeim szerint a franciak is, akkor szoktam at az ansira, amikor egy FR layout KB1421 kerult hozzam potleknak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#64195) dqdb válasza Mr.Csizmás (#64194) üzenetére


dqdb
nagyúr

A franciák nagyon nem, ráadásul ők még a QWERTY/QWERTZ vonalra is ráerősítenek az AZERTY-vel (amit ott sokan utálnak). A belga francia és a svájci francia kiosztás is ISO, az előbb AZERTY, az utóbbi QWERTZ.

Ne low cost billentyűzetek low cost lokalizációjából induljunk ki, mert eléggé egzotikus magyar és egyéb kiosztások jönnének ki. Megfelelő referenciának ajánlom depletedvespene gyűjtését témában, aki átrágta magát a szabványokon és a történelmen (és még neki is tudtam olyan kiosztást linkelni, amit sosem látott).

Jut eszembe, rá akartam nála kérdezni a korábban létező olasz QZERTY layoutra, ami az írógépek felől érkezve nem bírt elterjedni a billentyűzeteken.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64196) Mr.Csizmás válasza dqdb (#64195) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kedden leszek az ősöknél vizitben, akkor előtúrom, mert most már idegesít, hogy mi is volt.

btw. alzán pár éve vettem valami cseh remeket, ami szintén ansi volt, de hosszú í gombja megvolt :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#64197) Alan[HUN] válasza Mr.Csizmás (#64196) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Uh a laptopomon (MSI GP65 SE) van ilyen rettenetesen el... tt kiosztás, ANSI, de ráhegesztették a magyart, a pipe helyén terpeszkedik az ű, alul meg 1 u modok vannak, és úgy jobbra a space mellé befért az í :W Gyakorlatilag leszoktam utóbbiról rajta, rettenetes helyen van...

(#64198) Molydeus válasza Alan[HUN] (#64197) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ilyesmi van a feleségem pár éves HP Pav. 15-jén. "Í" a jobb Ctrl helyén... plusz meg van verve felezett magasságú fel/le nyilakkal. Önmagában az ANSI Enter, felette az "Ű" és rövid bal Shift +"Í" hibrid engem nem zavarna. Évekig használtam egy ilyen gumidómos bill-t és mivel akkor még a cursor blokkal játszottam, jól jött plusz egy gomb az Enter felett.

M.

(#64199) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van egy Roccat Pyro billentyűzetem, amihez szükségem lenne az F1 billentyűsapkára. Hol tudnék beszerezni egyet?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#64200) Alan[HUN] válasza csabyka666 (#64199) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerintem a legolcsóbb, ha AliExpressről rendelsz valamilyen OEM profilos artisant és azt rakod a helyére (pl. van Pac-Manes), egyébként többezres tétel, hacsak nem tudsz kukázni valahonnan.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.