Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) dqdb válasza Zaied (#55950) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy ha a világítás nem szempont, akkor Varmilo VA109M, külföldről Leopold FC900M.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55952) Bencus88 válasza dqdb (#55949) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Jobban utána kell járjak majd ennek a témának, Nekem nagyon új, hogy ennyi minden választék van ennyire összetett a dolog. Tudnál 25-ig ajánlani egy hasonló design billentyűzetet ami véleményed szerint használhatóbb?

Domonkos: Elszaladt mellettem ez a PC világ, köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

(#55953) Domonkos válasza Bencus88 (#55948) üzenetére


Domonkos
Ármester

Konzisztencia, minoseg, elettartam es javithatosag.
Amugy abban kulonboznek, hogy nem a lenyomas legvegen, hanem mar feluton kapcsolnak, lehetove teve a touchtypeolast.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#55954) Zaied válasza dqdb (#55951) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem vagyok oda a világítós billentyűzetekért, ránézek ezekre is köszi szépen!
Ha jól látom a Ducky One 2-őn sincs ugye?

(#55955) nyunyu válasza dqdb (#55951) üzenetére


nyunyu
félisten

Teljes Leopoldból is létezik német kivitel?
Csak FC980M-et látok, de az 1800 jellegű.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55956) nyunyu válasza Zaied (#55954) üzenetére


nyunyu
félisten

Attól függ, melyik One 2-t veszed.

Amelyiknek a nevében RGB van, az világít.
Horizon, Skyline nem világít.

Ehh, White Edition is világít.

Fancy fehér alapon piros-kék sakktáblásból még nincs német.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55957) Zaied válasza nyunyu (#55956) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A Horizon és a Skyline szimpatikus, pont azokat néztem ki.

Varmilo-t német kiosztással hol érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#55958) nyunyu válasza Zaied (#55957) üzenetére


nyunyu
félisten

CukorkaShop?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55959) Zaied válasza nyunyu (#55958) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:R

(#55960) AsakuraDave válasza dqdb (#55949) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Sima Hunstman-ról mi a véleményed? Csak a TKL verzió ami jó? :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#55961) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok.

Erről a billről mi a véleményetek? [link]
Hozzáteszem, hogy mecha, rgb, multimédiás billt keresek. +Potis hangerő :U Én ezt az egyet találtam ami megfelelne, de ha azt mondjátok, hogy felejtős, akkor inkább nem dobok ki rá 20 ropit. ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#55962) dqdb válasza AsakuraDave (#55960) üzenetére


dqdb
nagyúr

A simán a Razer hulladék minőségű kupakjai vannak a saját kiosztású alsó sorával, szóval magyarításnak annyi, de legalább a TE tényleg jó minőségű kupakkészletét külön meg lehet venni, ha kopik. Más eltérés is lehet, ez az, ami hirtelenjében feltűnt, amikor megnéztem pár hete az oldalukat. A simáról nem láttam review-t olyan helyen, amelyiknek adok a szavára, a Razer oldalán pedig nem akarok marketinges ömlengést olvasgatni, ahol elmagyarázzák, hogy a fű kék és ez nekem nagyon jó, és kiskorom óta erre vágytam.

Emellett az 1 mm-es kapcsolási pont sokaknak túlérzékenynek bizonyulhat, ezt bele kell venni a képletbe a TE és a sima esetében is, mert gépelésre kevésbé alkalmas.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55963) nyunyu válasza zovifapp111 (#55961) üzenetére


nyunyu
félisten

Outemu Blue mellékhatások tekintetében kérdezze meg házisárkányát, kezelőorvosát.

Ez amúgy melyik E-Element vagy EagleTec billzet akar lenni?
Ezt a multimédia vezérlős verziót még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55964) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Haha meg fogtok kövezni érte, de nekem pont holnap jön az ornata chroma :DDD . Razer felé se néztem volna, de véletlen belefutottam a media martkban és megtetszett. Végre ANSI kiosztás + lapos kupakok + háttérvilágítás. Nyilván összehasonlíthatatlan minőségben egy Logitech MX keys-zel vagy crafttal, de azokat az eu-ban csak ISO kiosztással forgalmazzák. Nekem ezért kiestek.

Már okosba ki is találtam (youtube-on több videó alapján) hogy kipiszkálom majd a fém click leaf-eket a billentyűzetből, így hirtelen clickyből tactile lesz ;] .
Papíron minden szempontomnak megfelel, ráadás a csuklótámasz amit már egy ideje amúgy is be akarok szerezni.

Ideiglenes upgrade-nek pont jó lesz a gembird helyett.

Ja és megvan az újabb kielégíthetetlen igényem :P
Backlit DSA vagy XDA profile keycapeket keresek. Kifizetem a teljes árat ha van ilyen + ajándékba adom a fentebb említett két billentyűzetet is cserébe.

(#55965) zovifapp111 válasza nyunyu (#55963) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Vettem :D Hozzáteszem, nem dolgozni( folyamatos gépelésre) kellene. Maga a gépelés nem is igazán lenne kihasználva rajta. Játék, egy- két levél, meg ilyen himi-humi dolgok, szóval nem hard-core felhasználasra lenne, de nem is szeretném kidobni 2 év múlva...:)) Ja, jókat kérdezel :B .....ez ilyen multimédiásnak van mondva.

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#55966) nyunyu válasza Nagytoll (#55964) üzenetére


nyunyu
félisten

Vadász, vadász, Te szopni jársz ide?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55967) nyunyu válasza zovifapp111 (#55965) üzenetére


nyunyu
félisten

Szétesni magától valószínűleg nem fog, viszont az Outemu Blue tökéletesen alkalmatlan éjszakai gamingra és open office munkahelyekre, így az egészségére ártalmas lehet, ha zajártalom csökkentés címszóval kivágják az ablakon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55968) dqdb válasza Nagytoll (#55964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Backlit DSA vagy XDA profile keycapeket keresek. Kifizetem a teljes árat ha van ilyen + ajándékba adom a fentebb említett két billentyűzetet is cserébe.
DSA-ból színezett áttetsző blank létezik, XDA-ból az sem, háttérvilágításos egyikből sem.

DSA-ból létezik még glow in the dark DSA Minuteman néven, /r/mm környékén 150-200 dollár környékén lehet hozzájutni használt/bontatlan példányokhoz (ANSI only, de az neked nem hátrány, teljes készletet itt találod az oldal közepén).

Szóval hány milliód van az öntőformákra és a gyártás megszervezésére? :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55969) Nagytoll válasza dqdb (#55968) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Talán 2 hónapja volt eBay-en hirdetve egy alig használt xda Mars colony. Az tetszett, elég hasonló ahhoz amit küldtél. Akkor lecsúsztam a licitálásról, de ahogy nézem több kínai oldalon is árulják még.

(#55970) zovifapp111 válasza nyunyu (#55967) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Akkor, ha jól értelek, hangosak a kapcsolók? Engem nem zavar ;) Engem inkább az egész minősége érdekel, magyarul, hogy ne legyen "2 pálcikás" a termék :B Esetleg valami hasonlót tudnál ajánlani?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#55971) nyunyu válasza zovifapp111 (#55970) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyiért nem nagyon van hasonló billentyűzet.

Ha ragaszkodsz az ANSI kiosztáshoz, és a dedikált multimédia gombokhoz, és nem zavar a Blue, akkor megvehető.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55972) copass


copass
veterán

végre megjöttek a magyar kupakok.
úgy látszik javították a színhibát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#55973) L. válasza zovifapp111 (#55970) üzenetére


L.
tag

Általában nem is a használóját zavarja. Én imádom a kailh box white-omat, ami oda vissza klikkel. Mindenki nyikorog itt a fórumban hogy ne legyen hangos a billentyűzet, pedig fasza.
A feleségem úgy hívja: "az özvegycsináló", azt mondta ha este merem használni hamarosan megmérgez :DDD, így ekkor szigorúan csak az mx brown :DD , pedig az outemu blue-hoz képest nem is hangos :D

(#55974) Kempetlen


Kempetlen
tag

Nyah, megjött a Cooler Master CK550 Brown. Gondolatok:

• kurva hangos, reszel, annyira nem árasztja az árához képest a minőségi érzetet

• alapvetően kellemes vele gépelni, de már a brown switch is tök fölöslegesen bizsergeti az ujjbegyeim

• kicsi a távolság a gombok között, főleg a kurzorbillentyűk körül... én ehhez a batár IBM-hez szoktam:

És akkor a kérdés... :D Milyen red switch-es vagy gumis, magyar kiosztású, háttérvilágításos billentyűzet maradt még, ami nem döglik meg 2 év alatt. és nem ennyire kicsi? Jól sejtem, hogy kifogytak az ötletek?

De azt hiszem, a tökéletes megoldás az lenne, ha kapnék még egy ilyen IMB-et valahol jó állapotban, és elfelejteném a háttérvilágítást...

[ Szerkesztve ]

(#55975) dqdb válasza Kempetlen (#55974) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen red switch-es
A Gateron alapszínű kapcsolói simán járnak a Cherrykhez képest, na az tényleg reszelős (ugye nem a taktilis huplit és az általa kifejtett ellenállást nevezed reszelősnek, hanem az út többi részére gondolsz?). Van Gateron Brownnal szerelt billentyűzetem bármiféle kenés nélkül, azt én egyáltalán nem érzem reszelősnek, a Cherry Brownt ellenben igen, persze egyik sem ér közelébe egy harmadik gyártó vajpuhán járó lineárisainak.

kicsi a távolság a gombok között, főleg a kurzorbillentyűk körül... én ehhez a batár IBM-hez szoktam
Ez a távolság nevezhető szokásosnak, nagyon régóta áttértek a gyártók a korábbi 0.5u távolságról 0.25u-ra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55976) Kempetlen válasza dqdb (#55975) üzenetére


Kempetlen
tag

Jó, nem reszel, simán járnak a gombok, de 1-2-nél olyan érzésem volt, legalábbis a hangja olyan, mint amikor 2 matt műanyagot egymáshoz dörzsölök (gondolom, valami hasonló is megy végbe.. . :D ). Mindenesetre engem idegesít a hangja, éjjel pedig totálisan használhatatlan.

Ez a távolság nevezhető szokásosnak, nagyon régóta áttértek a gyártók a korábbi 0.5u távolságról 0.25u-ra.

Ez azért szomorú. Simán lefogok néha 2 gombot is, ami nem frankó. Akkor tényleg marad az IBM... Reméltem, hogy legalább valami átmenet adódik. :(

[ Szerkesztve ]

(#55977) L. válasza Kempetlen (#55974) üzenetére


L.
tag

A kis távolsághoz hozzátesz még hogy fotó alapján a kupakjai hasonlítanak a GMMK kupakokhoz ott is kicsinek érződik a távolság. Legalábbis úgy tűnik a képről. A ducky kupakjai döntöttebbek, a felső felületük kisebb ott nagyobb a hely cserébe a kisebb felületért. Ha visszakeresed raktam fel róla fotókat.

De ezek szerint régen minden jobb volt :D

Az árához képest minőségi ?, itt kezdődik az entry level :DDD , ami alatta van az budget, a minőségi az x2 árban de inkább inkább x3.

edit: A GMMK-n és is gyakran ütöttem kettőt az elején, meg lehet szokni :D

[ Szerkesztve ]

(#55978) dqdb válasza Kempetlen (#55976) üzenetére


dqdb
nagyúr

2 matt műanyagot egymáshoz dörzsölök (gondolom, valami hasonló is megy végbe.. . :D )
Műanyag csúszik műanyagon, amit rugó nyikorgása tud kiegészíteni, és bottom out esetében két műanyag felület csattanásos ütközése tesz teljessé :)

A normál szélességű billentyűkön tapasztalod ezt vagy a Backspace-Enter-Space-jobb Shift-numpad dupla billentyűi esetében? Mert ha az utóbbiakon, akkor az inkább a stabilizátor lesz, ami szépen tud csattogni, ha a gyártó nem fordít rá figyelmet (Ducky One-Varmilo az a szint, ahol fordítanak rá, alatta legfeljebb annyit, hogy olcsó legyen nekik)

éjjel pedig totálisan használhatatlan
Deskmat van az asztalodon? Mert az bármelyik billentyűzeten sokat halkít. De a floating designnak ez a hátránya, a billentyűzet házáról lespórolt anyag rengeteg hangot megfogna (de ez a mánia, mert még jobban csilloghat a diszkógömb).

L.:De ezek szerint régen minden jobb volt :D
Ez így van, ennyire akkoriban nem hajoltak le a centekért még a belépő kategóriában sem, amennyire most teszik a középkategória alján is, ami a minőségre negatívan kihat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55979) Kempetlen válasza dqdb (#55978) üzenetére


Kempetlen
tag

Csodás. :D

A normál billentyűzés még nagyjából rendben is lenne (bár nem full ideális .. gépelni jó, de minden máshoz szokatlan), de a Shift és társai körül nagyon szűkös a hely. A szigetek számomra biztos, hogy nagyon közel vannak.

Nincs (vagy nem tudom, mennyiben tér el egy egérpadtól). Próbáltam egy 5-6 mm vastagságú Glorious padon amúgy a gépelést, de a gombok hangján mit sem segít, szóval esetemben a brown is totál ki van zárva.

L: A kisebb felületű gombok biztos, hogy nem lenne jó megoldás. Így is örülök, hogy eltalálom őket.

[ Szerkesztve ]

(#55980) nincsilyenxx


nincsilyenxx
csendes tag

Helló,
60%-os vagy TKL billet keresek GÉMINGre maximum 35-40ért.
Létezik ilyen? Mi most erre a best buy (árkategórián kívül is)?
Ahogy olvastam a magyar ducky az "gagyi" kupakokkal rendelkezik (gondolom ezért olcsóbb annyival).

(#55981) dqdb válasza Kempetlen (#55979) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kisebb felületű gombok biztos, hogy nem lenne jó megoldás. Így is örülök, hogy eltalálom őket.
A kisebb felületű gomb éppen, hogy a megoldás, mert nem nyomsz le véletlenül kettőt egyszerre. DSA profilt például imádom, az XDA-tól hülyét kapok, pedig alig van eltérés közöttük, de ami van, az éppen a felületet érinti.

a brown is totál ki van zárva
Mechanikus vonalon a következő lehetőségeid vannak:
1. megtanulni a touchtypingot, hogy nem kell tövig ütni a billentyűket, mint membránosnál, hiszen már az út felénél érzékel
2. O-gyűrű, ami kikényszeríti az előbbit és mellékhatásként az út végére elhozza a membrános nyúlós gumiérzetét
3. csendesített kapcsoló, ez a készen kapható kínálatból Cherry MX Silent Red kapcsolót jelent, de immáron az eredeti árkategóriád sokszorosához jutottunk (a sima red is hangos lenne, nem a taktilis hupli hangját érzed extrém hangosnak, hanem a bottom outot. ami ott is jelen lenne)

Próbálgasd az első pontot vagy szökj meg, jobb ötletem sajnos nincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55982) dqdb válasza nincsilyenxx (#55980) üzenetére


dqdb
nagyúr

A magyar kiosztású Ducky az angol/amerikai/német kiosztású Duckyhoz képest rendelkezik gagyi kupakokkal. A konkurencia világítós-gamer-magyar tejfölös doboz szintjét bőven hozza és ezt legalább kellemes tipográfiával teszi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55983) nincsilyenxx válasza dqdb (#55982) üzenetére


nincsilyenxx
csendes tag

ó, akkor ajánlott az? kisebbre akarom cserélni a tesoro durandalom

(#55984) L. válasza Kempetlen (#55979) üzenetére


L.
tag

Varmilo silent red ? [link] ez tuti halk [link] , mondjuk a videóban csal :DD mert touchtypeol :D , ebben nem: [link] , bár a hangja ennek is ahogy írtad: műanyag :DDD
Pixel-be mennyél' el próbáld ki jól.

edit: duplán csal mert zsírozta a gombokat, és nincs műanyaghangja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55985) TJ2


TJ2
csendes tag

Én is hasonlóképpen jártam egy red switches Tesoro Gram Spectrummal. Csendesnek mondják, de csak a mechanikusok között lehet az. A hangja kb. megegyezik a 10 éves jó csörgős membránosommal, a space meg még hangosabb.
Pedig egyébként csodaszép, minőségi cucc, elfogadható áron.
Veszek egy fehér Fujitsu KB521-et és le van tudva a gond. Olvasható éjjel és csöndes.
Majd egyszer lesz NKRO meg TKL, ha a gyártók nem arrafelé mennek, hogy hangos, drága és villogó billentyűzeteket csináljanak.
Mivel a Tesoron is látszik egy nagyon picit a villogás, főleg pirosban. Szinte észrevehetetlen, de a monitorból sem véletlenül vettem PWM menteset...

(#55986) fornettisuti


fornettisuti
veterán

sziasztok!
mennyire ajanlott a varmilo va109m?

olyan full size billentyuzetet keresek, ami:
-max. 50k ba belefer
-normalis magyar kiosztasu, nem matricazott
- barna/fekete switch-es
-normalis hattervilagitasu, jol latszodik a capeken keresztul
-nem tejfolos doboz hangja van
-jatekra lenne hasznalva fokent

miket ajanlanatok?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#55987) Mr.Csizmás válasza fornettisuti (#55986) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10/10

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55988) dabadab válasza fornettisuti (#55986) üzenetére


dabadab
titán

barna/fekete switch-es

Ez elég furcsa preferencia, a kettő tök más kapcsoló: az egyik egy lágy taktilis, a másik meg egy erős lineáris.

normalis hattervilagitasu, jol latszodik a capeken keresztul

A Varmilóra ez se igaz.
A normális PBT keycapeken amúgy se látszik át nagyon a világítás, csak a doubleshot PBT-n, de olyan amúgy is nagyon ritka holló, magyarban meg egyáltalán nem létezik.

De ezzel együtt a Varmilo ajánlott meg jó (ezt egy silent red VA108M Koiról gépelem).

DRM is theft

(#55989) dqdb válasza fornettisuti (#55986) üzenetére


dqdb
nagyúr

-max. 50k ba belefer
Nem biztos, hogy belefér.

-normalis hattervilagitasu, jol latszodik a capeken keresztul
A kupakok nem átlátszóak, cserébe vastagok és PBT-ből készültek, így a háttérvilágítás csak dísznek jó, mert a kupakok között szűrődik ki csak fény. Cserébe a legtöbb kiszerelésnél világos a kupak, így látszik a monitor fényénél.

Ha alapvetően diszkógömb kell, akkor nem ez a billentyűzeted. Ha alapvetően egy jó billentyűzet, akkor a legjobbnak nevezhető a piacon.

dabadab: csak a doubleshot PBT-n, de olyan amúgy is nagyon ritka holló
És ami létezik, az is sokkal vékonyabb, mint egy dyesub feliratozású PBT, különben alig menne át fény az áttetsző részen. Csak OEM gyártó készít doubleshot PBT-t manapság (Taihao például), a nevesebb kupakgyártók nem kínálnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55990) zovifapp111 válasza nyunyu (#55971) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Köszi a segítséget :R Egyébként találtam barna kapcsolósat, így inkább azt rendeltem meg.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#55991) dabadab válasza dqdb (#55989) üzenetére


dabadab
titán

A Leopold rémlett, hogy nekik van DS PBT, de ahogy nézem, azok nem átlátszóak.

DRM is theft

(#55992) dqdb válasza dabadab (#55991) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, őket elfelejtettem, azonban csak maguknak gyártanak. Külön nem árulják a kupakokat és sajnos ISO-ban sincsen náluk doubleshot. Pedig egy gray-blue jó lenne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55993) L. válasza nincsilyenxx (#55983) üzenetére


L.
tag

Nincs benne az ajánlottban mert drága és nem pbt kupakos, bár úgy láttam ezzel már sokan megbékéltek. A varmilo va88m hivatalosabban ajánlott az pbt, viszont nem világít át a billentyűn így nem elég gémer :DDD .
Én csak idepofátlankodok néha, nem vagyok jogosult ajánlásra, de simán megveheted ha nem sajnálod a lóvét, az építési minősége nagyon rendben van. A varmilo ugyanennyiért kicsit jobb ha nem a legjobb ami még nem custom.
Annyi hogy az nem type-c hanem még a régi a ducky már type c.
Csuklótámaszt esetleg vegyél hozzá ha a durandalhoz is volt, mert elég magasan indít, mint a mechák általában.

[ Szerkesztve ]

(#55994) _drk


_drk
őstag

Sziasztok

Belépő szintű billentyűzetet keresnék.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Nagy összeget nem fordítanék rá, mert nem sokat használom.
2.Használt szóba jöhet?

nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

speedlink, mm-ben volt 3k és ez egy nagyon olcsó sz@r, 1-2 évig nem volt vele baj, de most már totál használhatatlan.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

legfőképp alap dolgokra, minimális játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

mecha nem, mert drága és hangos és nagyon nem használnám ki
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Hama Urage-eket néztem belépőnek és árban is barátságos arra amire használnám.
Kicsi gaming, meg világít is és mindezt 10k alatt.
[link]
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Nagy kellene, nagy enter, husszú backspace,numpaddal
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

háttérvilágítás is kellene, a sötétben való láthatóság miatt.
multimédiás gombokat még szeretem.

Na nekem amúgy jó lenne az a Hama Urage, de itt vissza olvasva nem tudom mennyire lenne az jó nekem.
Heti pár óráért nem akarok venni 30-40k-ért egy jó mechát,mert nem használnám ki.
Volt egy Urage egerem az fél évet bírt, dupla kattintást produkálta. De az még talán a legelső széria volt vagy 10 éve és 5k volt csak. Sokat nem vártam tőle, de garival vissza kaptam az árát.

Előre is köszi a helpet! :R

(#55995) Williamgrant


Williamgrant
veterán

Helló! Vettem egy ts-g11sfl billentyűzetet (Tesoro Gram) red switchekkel, viszont nem volt hozzá a mások által írt 4 db blue switch. Már nem jár a dobozban, vagy kivették belőle? :D

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#55996) dqdb válasza Williamgrant (#55995) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ha egyszer mégis hiányozna (itt akad belőle taktilis is, nem csak clicky)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#55997) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Van egy logitech Cordless Desktop EX110-em. Nagyon elégedett vagyok vele, de a vezetéknélküliség adta kényelmetlenség (egyre gyakoribb elemcsere), illetve mert már eljárt felette az idő, lassan csereéretté válik.

Átnéztem az összefoglalót, így arra jutottam, hogy be kéne próbálni valami mechanikus billentyűt...

Kitöltöttem az összefoglalót, mit tudtok javasolni?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
20--30k max. A 20 jobb lenne, de ha itt is van valami ami miatt 30-ért megérné, akkor legyen!:D

2.Használt szóba jöhet?
Kerülném.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech Cordless Desktop EX110, kezd felette eljárni az idő.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Sok gépelés, párhavonta fél óra játék.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Eddig membrános volt, de a mechanikus nagyon mozgatja a fantáziám.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nem kifejezetten találtam ilyet.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO, a felirata lényegtelen.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Igen, kell felülre funkciósor (F1--F12) és kurzoros rész (a négy nyíl), illetve ami még jó lenne, ha a page up-down és home-end úgy helyezkedne el, mint a Logitech-en, ez az elrendezés nagyon bejött.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Mindenképp legyen vezetékes. Semmi extra nem kell rá.

üdv, adika4444

(#55998) L. válasza Williamgrant (#55995) üzenetére


L.
tag

Az SE spectrum hot swap ahhoz jár elvileg. A sima spectrum az nem így ahhoz nem, de át tudod forrasztani ha veszel.

(#55999) Williamgrant válasza dqdb (#55996) üzenetére


Williamgrant
veterán

Érdemes a Red WASD-ot valamelyikre cserélni?

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#56000) Williamgrant válasza L. (#55998) üzenetére


Williamgrant
veterán

Értem, köszi az infót, nem hiszem hogy ez a HS verzió lenne.

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.