Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) gyugyo79 válasza nyunyu (#29600) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tipp. Usb(már) / PS/2 (még)

[ Szerkesztve ]

(#29602) Ringman válasza nyunyu (#29600) üzenetére


Ringman
nagyúr

abból sem látok magyart a webshopokban.

(#29603) _ocsisajt válasza nyunyu (#29600) üzenetére


_ocsisajt
őstag

nem tudom, de már nem aktuális :) azért köszönöm! :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#29604) gyugyo79 válasza Ringman (#29602) üzenetére


gyugyo79
addikt

Újat és pláne magyart nem fogsz találni szerintem. Mostanában 2 másik fajta billentyűzetet láttam a HP -k mellé csomagolva az egyik ezek közül azért ragadt meg bennem mert az alvás gombot a irány gombok fölé rakták ami szerintem az egyik olyan dolog ami miatt végleg kellene a tervezőt, engedélyezőt és mindenkit akinek köze van hozzá végleg eltiltani a billentyűzetekkel való munkától.

[ Szerkesztve ]

(#29605) Ringman válasza gyugyo79 (#29604) üzenetére


Ringman
nagyúr

alvás gombot a irány gombok fölé rakták
az az értelmetlenség csimborasszója.

+ kötelezni kellene őket, hogy utána életük végéig csak olyan billentyűzetet használhassanak.

(#29606) Domonkos válasza Ringman (#29605) üzenetére


Domonkos
Ármester

flame on: ;]
>2016
>Vannak felhasznalok akik meg mindig nem nyulnak bele az eredeti kiosztasba.
flame off.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29607) nyunyu válasza Domonkos (#29606) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit értesz eredeti kiosztáson?

Külföldi fórumokat nézegetve még mindig vannak hívei a 70-es évekbeli nagygépes billzetek elrendezésének, és azóta is istenkáromlásnak tartják, hogy a '85-ben kihozott Model M-en átkerült a Ctrl gomb a bal Shift alá.
Aztán az összes kupak groupbuynál teli pofával követelik az R2 Ctrl gomb felvételét a leendő szettbe, amire a másik 200 érdeklődőnek semmi szüksége nem lenne.

Szerintem ilyen billzetkiosztást már láttál élőben:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29608) ivana válasza nyunyu (#29607) üzenetére


ivana
Ármester

Jó mondjuk a caps lock egy rohadt felesleges gomb, egy nagyon jó helyen.

(#29609) tDr1v3r válasza nyunyu (#29607) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig nagyon jo helyen van ugy a Control, nem veletlen hogy a japanok is ugy hasznaljak.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29610) nyunyu


nyunyu
félisten

Asszem megvan anyám következő billzete:



Pozitívumok:
- hibátlan, nem karcos ház
- FEHÉR
- ISO kiosztás, szabvány alsó sorral
- PBT kupakok (én izlésemnek picit vékony, de üsse kavics, amíg NEM ABS)
- gyengénlátó kivitel
- USB

Pár baja van csak:
- 2000 utáni minimál dizájn
- Cherry MY
- német kiosztású

:DDD

G81-3486LUNDE-0 a becsületes neve.

Még nem tudom, hogy a Maxnál gyártatott ABS kupakjaimmal, vagy a Packard Bellről bontottakkal barmoljam el, esetleg 80$-ért gyártassak rá vastag PBTt magyar kiosztással.

De szerintem kerítek még egyet, aztán a sajátomba nekem tetsző kapcsolókat lapátolok bele, de akkor két dyesub kupakszettre a gatyám is rá fog menni. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29611) Rohir


Rohir
tag

Üdv, sajnos ajánlott listában nem találtam megfelelőt.

1. Rászánt összeg ~7000 Ft egérrel együtt (Max. 10e, ha nagyon nem megoldható)
(társ komment)
2. Használt nem jó (max mechanikus, de gondolom ilyen árnál nem játszik).
3. Játékra kell (moba, MMO, FPS)
4. Tipus mindegy.
5. Világítás nem fontos, Jobb kézzel fogom használni a BAL kézre szánt részt (Space tenyér középcsonttal), kitámasztva nem szeretem használni a bill.-t, sokat "pakolgatom" játéktól függően.
6. Kell a magyar kiosztás.

Modecom MC-GK1 méretre jó, de sajnos a márka nem jöhet szóba, volt már ilyenem.

[ Szerkesztve ]

(#29612) nyunyu válasza nyunyu (#29610) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a megaszopást, ezen a jóisten sem cserél kupakokat, hiába hasonlít az MX-ekre:


Nagyon Cherry Caps Lockra, meg a szóközre fel voltam készülve, azokra lehet kapni passzoló kupakokat.


De erre aztán végképp nem számítottam, hogy képesek voltak tökéletes 1.25 széles B soros kupakokat gyártani az ISO bal Shiftnek, DE a Ctrl/Win/Alt gomboknak jobbra el van tolva a kapcsolója, nem 1.25/2-nél van a kapcsolóra ráhúzandó hüvely. :W

Valahogy mindig megtalálnak az ilyen hülye billzetek. :DDD

Maga a billzet belül olyasmi konstrukció, mint a ThinkPad laptopok billzete: acéllapra ráterítve pár fólia, és az acélba ültetett mechanizmus nyomja meg a membránt, csak itt nem gumidóm+olló van, hanem fém rugó+slider.
Baromi kemény, lineáris kapcsoló, nehezebb lenyomni, mint az MX Black rugós szóközömet.

Billentyűmátrixa szokásos 2KRO Cherry, A+W mellé már nem veszi be az S-t.

Sebaj, háza még jó lesz valamire.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29613) nyunyu


nyunyu
félisten

Asszem készíthetitek a zsetont az MX-Board 8.0-ra, mert ránézésre nagyon büntet az az alu ház:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29614) Ringman válasza nyunyu (#29613) üzenetére


Ringman
nagyúr

Available in Asia

a betűtípus eléggé elbaszott mondjuk

(#29615) nyunyu válasza Ringman (#29614) üzenetére


nyunyu
félisten

MXB6-ból is csináltak európai verziót, sőt még magyar is van.

Kérdés, hogy a TKL kivitel miatt ez mennyivel lesz pénztárcabarátabb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29616) Ringman válasza nyunyu (#29615) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a hátsó kialakítás eléggé hajaz az apple-ére:

(#29617) ivana válasza Ringman (#29614) üzenetére


ivana
Ármester

Ez olyan ázsiai betűtípus, ott szeretik ilyenné tenni a latin betűt.

(#29618) nyunyu válasza Ringman (#29616) üzenetére


nyunyu
félisten

Apple dizájnnal bármit el lehet drágán adni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29619) Fr3eWar válasza nyunyu (#29613) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Tetszetős, de nekem elég lenne egy magyar keycapszet belőle, hmm double-shot és még világítóskompatibilis is :K :K

(#29620) nyunyu válasza nyunyu (#29612) üzenetére


nyunyu
félisten

Puha Cherry MY mod

Végén mégiscsak jó lesz kupakcsere után anyámnak a billzet.
Gyárilag betonkemény MYt biztosan nem tudná leütni. (bottom-out 120cN :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29621) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Mi az a "dsa"? Massdroppon nézelődtem és ezt láttam pár keycap típusnál, máshol nem találkoztam még ezzel.
+1: Az normális, ha az alapvetően iso kiosztású billentyűzetemen a számsor és az enter sora (r1 és r3 talán?) Ansi kupakos? Gyárilag így volt.

(#29622) nyunyu válasza Nagytoll (#29621) üzenetére


nyunyu
félisten


DSA profil.

Előnye, hogy minden sorban egyforma magas gombok vannak, így tetszőlegesen keverhetőek a kupakok össze-vissza (-> fhancia AZERTY, Dvorak, Colerak, stb...)

Hátránya, hogy csak a Signature Plastics nevű amerikai cég gyárt ilyeneket, ők meg rohadt drágák.

[szerk:]
Miért nem lehet implementálni egy nyamvadt preview ablakot, hogy lássam, ha elszúrtam valamit?
Meg fixen kikapcsolni az PHCode autocorrect funkciót. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29623) gyugyo79 válasza Domonkos (#29606) üzenetére


gyugyo79
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#29624) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

30e Forintig keresnék mechanikus billentyűzetet, aminek magyar a kiosztása, és több színű háttérvilágítás között választhatok. Létezik ilyesmi?

Köszi a segítséget :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#29625) #10505344


#10505344
törölt tag

Sziasztok!

Ezt a billentyűzetet néztem ki: Razer DeathStalker Chroma US billentyűzet
Mivel én sokat dolgozom gép előtt, és sokat játszom is, így erre esett a választásom.
Mégpedig azért, mert ez a billentyűzet lapos gombú (mint egy laptop, amihez hozzászoktam), de még is csak razer :)
Tehát a problémám az lenne vele, hogy Angol.. Nem lehetne megoldani azt, hogy az y, és a z betűt visszacserélni, mint a magyar billentyűzeten? Mivel programozható billentyűzet, így csak csak meglehet oldani. Vagy a programozás alatt a világítást értették csak?

Köszönöm a válaszokat!

(#29626) Mukucs válasza Kanczy (#29624) üzenetére


Mukucs
senior tag

Én is ilyet keresek, ha angol az se baj, csak ISO szabvány legyen. Az se baj, ha nem villog. Majdnem berendeltem egy Strike Battle-t, de sokan panaszkodnak rá... viszont ISO szabványosat sem találok, nem hogy magyart...

Valaki? :B

(#29627) nyunyu


nyunyu
félisten

Mint a klasszikus hirdetésben: Mi gyorsan, olcsón, jól dolgozunk, de Ön csak kettőt választhat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29628) Domonkos válasza nyunyu (#29607) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Mit értesz eredeti kiosztáson?
Talan inkabb a gyari kifejezest kellett volna irnom. Az a problemam (foleg laptopoknal) hogy ahany modell, annyi kulonfele billentyukiosztas, elrendezes, igazitas, innovacio jar veluk. Ha az ember atul a sajat gepetol valaki masehoz, akkor az direkt ugy van kitalalva, hogy fel orat kelljen keresgetni az adott billentyut, mert peldaul a 2x3as insert-home tomb nem hagy eleg helyet az amugy is fel negyzetmeteres tapipadnak es ezert az insert mar nem is kap kulon billentyut; hogy a mediabillentyuk hol a funkcio billentyukre kerulnek az fn retegre, hol csak siman a helyukre kerulnek fn-nyomkodas nelkul, mashol meg a nyilakra teszik oket szinten fn-nel es meg sorolhatnam.
Mert nagyon jo minden laptopvasarlast azzal inditani, hogy ezeket a vackokat konfiguralgatom at a regi helyukre. Noha sokat mar biztos nem kell ezek utan ezzel vacakolnom, mert az x201 volt az utolso kenyelmesen hasznalhato 'munkagep'. Amig nem jon ki ehhez, vagy a t61-hez hasonlo laptop, addig kenytelenek lesznek ezek eletben maradni. Viszont elnezve hogy milyen iranyba tartanak a mostani 'PRO' gepek, hamar BFF-ek lettunk a geppel...

BTW nalam a caps helyet a Mod4 aka. Win billentyu kapta meg.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29629) nyunyu válasza Domonkos (#29628) üzenetére


nyunyu
félisten

Melóhelyi laptopot általában külső billzettel használtam, így nem kellett keresgélnem az Ins/Del, stb gombokat, na meg numpad is volt a hosszabb Excel szeánszokhoz.

Itthon is van pár tartalék billzet a szekrényen, így lapos izét csak akkor kellett használnom, ha külső helyszínre mentem.

Mai napig nem érzem jól magamat a lapos gombokon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29630) NateDogHUN válasza NateDogHUN (#29590) üzenetére


NateDogHUN
tag

Megjött, teljesen jó. Előrelépés a Revoltec LX3-hoz képest. Az alsó világító csíkot kár hogy nem lehet kikapcsolni.

http://www.natedog.hu

(#29631) nyunyu válasza NateDogHUN (#29630) üzenetére


nyunyu
félisten

Az alsó világító csíkot kár hogy nem lehet kikapcsolni.

És még a garid sem veszik el, mint a hardveres OFFnál.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29632) Ringman válasza Domonkos (#29628) üzenetére


Ringman
nagyúr

2x3as insert-home tomb

ilyen már sajnos soha sem lesz, mert az plusz 1 sor lenne.

a másik dolog a nyomorított kurzorblokk amivel ki lehet kergetni a világból. - pl hp 840

a dell 6430-am kiosztása még istenes, de az f12 utáni home-end-ins-del blokkot szokni kellett.

(#29633) Revesz


Revesz
aktív tag

PBT backlites hófehér kupakszettet hol lehet beszerezni? Ha backlitesben nem is lehetne akkor piros vagy kék feliratos lenne kellene...

(#29634) Kanczy válasza nyunyu (#29627) üzenetére


Kanczy
veterán

Drágábban lenne valami magyar és többszínű LEDes? :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#29635) haxiboy


haxiboy
veterán

Na srácok én meg szereztem ingyér egy javítani való (nincs benne motor), elektromos írógépet.
Bár félig mechanikus a cucc (space, tab és társai).
Jövő héten csinálok róla képet. Meg ha minden frankó megyek piacozni, szerzek donort.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29636) ivana válasza haxiboy (#29635) üzenetére


ivana
Ármester

Csinálj belőle billt ;)

(#29637) NateDogHUN válasza nyunyu (#29631) üzenetére


NateDogHUN
tag

:DD

http://www.natedog.hu

(#29638) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

A keycap pullernek van valami normális magyar neve amire rákeresve tudok valahonnan rendelni egy tojásverőset? Vagy marad az ebay, igazából nem sürgős a dolog.

(#29639) Domonkos válasza Nagytoll (#29638) üzenetére


Domonkos
Ármester

Konkret magyar nevrol nem tudok, es nagyon magyarorszagi boltot sem lattam, hol kulon arultak volna. Nehany dragabb billentyuzethez szokott jarni.
Amugy drotbol/gemkapocsbol igen konnyen lehet viszonylag jokat hajtogatni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29640) Nagytoll válasza Domonkos (#29639) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Köszi! Ez a hajtogatós módszer jónak hangzik, holnap ki is próbálom. Kaptam én is egy műanyag kör alakú kiszedőt, de ez megkarcolja a kupakokat amikor rájuk nyomom.

(#29641) Syz válasza NateDogHUN (#29630) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem is megjött a Cougar 200K,már arról írok.Nagyon jól eltalált kis billentyűzet ez,az alsó ledcsík pedig szerintem nem zavaró de ha szoftveresen ki lehetne kapcsolni akkor azért én is megtenném :) Közben sikerült már lezongorázni a Media Markt-tal is a Logitech K800-at,hétfőn küldöm vissza nekik és pénzvisszafizetést kértem.A Logitech ügyfélszolgálatnak pedig küldtem egy szívbemarkoló levelet,hogy gratuláljak nekik amiért egy 25-30 ezer ft-os (egyébként frankó) billentyűzetnél sikerült PONT a WASD és kurzor gomboknál elkövetni a rollovert..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29642) Domonkos válasza Syz (#29641) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...sikerült PONT a WASD és kurzor gomboknál elkövetni a rollovert..

Szerintem a 2KRO billentyuzetek 95%-nak meggyulik a baja a W+S+D billentyukombinacioval. De ha olyan a billentyumatrix hogy a lenyomott billentyuk pont egy sorban es oszlopban vannak paronkent, akkor eselyes a ghostolas. Kulonben meg szepen be szoktak venni akar egyben is a home-rowt...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29643) Syz válasza Domonkos (#29642) üzenetére


Syz
senior tag

Gondolom ennek is a spórolás az oka..mármint hogy kevesebb nyák van mint kellene,azért van ghosting meg KRO.A Logitech esetében ez csak azért esett rosszul nekem mert a kb 3-4 éves,szintén vezeték nélküli MK520 billentyűzetemmel sosem volt ilyen gond.Persze van ott is pár kombó biztos ami nem megy,de a főbb gomboknál nem volt semmi gond..Az MK520 méretre és kiosztásra is megegyezik az K800-al szóval akár működhetett is volna..volna..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29644) nyunyu válasza Domonkos (#29642) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem a 2KRO billentyuzetek 95%-nak meggyulik a baja a W+S+D billentyukombinacioval.

Logitecheknek, Cherryk többségének nem szokott menni. (MXB2, RS6000, MY3000 mind elhasalt)

De pl. MS Ergo4000 simán viszi a WASD környékét, de egyszerre három kurzor már nem megy.
Vagy HP KU-0316 is jól kezeli a bal kéz gombjait, azon a H-J környéke akad össze, de nagyon.

Egyébként meg könnyen ellenőrizhető a billzet mátrix nagy része ezen a weblapon.
Pár, böngészőtől fókuszt elvevő gombot nem lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29645) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szép napot!

Egy német kiosztású billentyűzet teljesen megegyezik a magyaréval srácok? Nem merek a képekre hagyatkozni!

(#29646) haxiboy válasza Mukucs (#29645) üzenetére


haxiboy
veterán

ISO - ISO csak a felirat különbözik, a gombok ugyanott vannak. De az ISO a sátántól való a modern embereket már csak ezzel lehetett megszivatni ;] ;] ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29647) Mukucs válasza haxiboy (#29646) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi szépen! :R

De az ISO a sátántól való a modern embereket már csak ezzel lehetett megszivatni

Ezt kifejtenéd? :B :B

[ Szerkesztve ]

(#29648) ivana válasza Mukucs (#29647) üzenetére


ivana
Ármester

Az iso entert nem tudod home rowból lenyomni kisujjal

(#29649) haxiboy válasza Mukucs (#29647) üzenetére


haxiboy
veterán

Illetve az Í betű helye is olyan jól van kitalálva...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29650) Mukucs válasza haxiboy (#29649) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem igazán értem ezt, azt akarod mondani, hogy felesleges az a hosszú í !? :U

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.