Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) 7 válasza Peddy789 (#12400) üzenetére


7
addikt

Háttérvilágítás nélkül, ANSI kiosztással lehet. :P

(#12402) Renok válasza Peddy789 (#12400) üzenetére


Renok
senior tag

Este irok az Ozone Strike-rol, sikerult a csere.

Es igen, a hattervilagitast sztem is felejtsetek el, en nem hallgattam az okosabbakra -> megszivtam.

[ Szerkesztve ]

(#12403) PNP válasza bencze (#12396) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm, ez volt az, csak úgy emlékeztem, hogy komplett billentyűzet.
Más: eddig azt gondoltam, hogy a numpad létkérdés, persze egyérteműen gyorsabb azon bevinni számokat, de aztán lehet, hogy valójában a Home/End/PgDn/PgUp/stb. sziget fontosabb. Innentől kezdve viszont a tenkeyless kiosztás egész szimpatikus, nem is szeretem, ha teljes billentyűzet, meg az egér egy vonalban vannak, úgy már túl széles nekem. Szóval: milyen jó TKL létezik magyar kiosztással? Gondolom nem sok, persze nyilván tudom egy UK keyboardon is az é, á stb. helyét, de a $,[,],{,} stb. karaktereket már biztosan nem. Egy drága billentyűzetet átmatricázni kicsit gányolás.

(#12404) kristof123 válasza PNP (#12403) üzenetére


kristof123
őstag

Egy hét maximum és az ember megszokja mi hol van...

(#12405) 7 válasza PNP (#12403) üzenetére


7
addikt

Egyről sem tudok.

(#12406) Renok válasza Renok (#12402) üzenetére


Renok
senior tag

Az Ozone Strike nagyon adja. Kb. ezt vártam egy mecha bill-től.
Masszív, kényelmes, jó rajta pötyögni (Black switch) baromi jól néz ki :)
Nem tudom, mit írjak róla, kérdezzetek.

Közben nekem is lenne 1 kérdésem: Magyarországon hogy tudok O-ringet szerezni hozzá?
Olvastam a topicban erről az O-Ring kft-ről, de intézi ezt valaki az itteniek közül?

(#12407) Flashget válasza Renok (#12406) üzenetére


Flashget
félisten

Kár, hogy nincs magyar verziója.

Realme GT Master Edition

(#12408) Renok válasza Flashget (#12407) üzenetére


Renok
senior tag

UK kiosztás, ez majdnem olyan, mintha magyar lenne. Csak nincsenek rajta magyar matricák.
Emiatt kár lenne kihagyni sztem.
És elvileg Costar az OEM-e ennek a billentyűnek.

(#12409) LW


LW
őstag

Kipróbáltam az olcsóbbik Tesoro bilentyűzetet. Az első amivel szembesültem, hogy nagyon nehéz. A gombok mintái részemről rendben vannak, nem világítanak, így még az sincs, hogy rossz rész emelődik ki a fény inhomogén elosztása miatt. Nagyjából jól felmértem a hangerejét a mechanikus billentyűzeteknek, a space relatív nagy hanggal van a többi a gombhoz képest, kollégiumba nem ajánlom, de valószínűleg is el fogom vinni (most otthon vagyok).
Ha megszoktam biztosan pontosabban és jobban tudok rajta majd gépelni, mint a gumimembránoson, egyelőre maradnak ki betűk, mert ezen kicsit erősebben kell leütni a gombokat.
Azt, hogy megéri-e az árát mindenki döntse el magában. Eldöntöttem, hogy kipróbálom így nem is szívom érte a fogam. Idővel elválik, hogy mennyire leszünk barátok. A műanyag felület ellenére minőségi billentyűzet hatását kelti annak ellenére is, hogy egy gémer perifériáról beszélünk.

(#12410) Renok válasza LW (#12409) üzenetére


Renok
senior tag

Milyen kapcsoloval vetted?

(#12411) LW válasza Renok (#12410) üzenetére


LW
őstag

Cherry MX Brown

(#12412) Tenken válasza PNP (#12403) üzenetére


Tenken
őstag

De minek matricázol érted? Szögletes zárójel F és G alatt van kapásból megmondom, dollárt meg másikat nem használom, de ha kéne azt is kb 2 perc memorizálni...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#12413) Renok válasza Tenken (#12412) üzenetére


Renok
senior tag

Jogos.

Tenken Uram, irtam Neked privatot még tegnap :)

(#12414) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, szeretnék egy mini számítógépet varázsolni a telefonomból, és JB támogatja az egeret-billentyűzetet... (Xperia Z)

Kérdésem az lenne hogy van-e olyan bill-egér kombó amihez nem kell usb dongle hanem egyből bluetoothon társítható? Ha nincs akkor ajánlanátok egyet ami kicsi, numpad nemkell...

Valami hasonló!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12415) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#12414) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De lehet külön ajánlatokkal is bombázni billentyűzet pl hasonlóra gondoltam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12416) 7 válasza SkyS1gn (#12414) üzenetére


7
addikt

Vannak Nano vevőegységgel ellátott billentyűzetek és egerek is, de a Logitech kínálatában találhatsz Bluetooth-os készülékeket. Szerintem nézz szét a honlapjukon. :)

(#12417) SkyS1gn válasza 7 (#12416) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

Közben meglettek a kiszemeltek azthiszem:

-Genius LuxePad A9000

-GENIUS Traveler 9005BT

Viszont egy boltban mind2 nincs :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12418) Tarill


Tarill
őstag

üdv!

egy kérdésem lenne csak, ez és ez közötti árkülönbség a minőségen is látszik vagy csak a "név" amivel drágább?

(#12419) WolfheartGR válasza Tarill (#12418) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mekkora reklámszöveg kolinknál! Minimális gomb élettartam!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12420) Tarill válasza WolfheartGR (#12419) üzenetére


Tarill
őstag

az ár a lényeg :D

(#12421) WolfheartGR válasza Tarill (#12420) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tökmindegy, mindkettő low cost. Akkor meg vedd az olcsóbbat. Ennyi.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12422) LW válasza Tarill (#12418) üzenetére


LW
őstag

Kolinkot venném a magas gombok miatt, de ez személyenként változó.

(#12423) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Hali!

Az első szériás Logitech G15-ömet szeretném leváltalni így isten tudja hány év után. Azt már eldöntöttem, hogy a kijelző nem annyira fontos (pedig kifejezetten hasznos dolog, csak egyszerűen már a Logitech-eknél túl drága), viszont van néhány dolog amit szeretnék a billentyűzet funkciói között tudni.

- Makró menedzsment
- Színes, állítható világítás
(bármennyire is hülyeségnek hangzik, egyszerűen a kék háttérvilágítást nem lehet annyira látni mint a zöldet vagy pirosat... és akkor már ha lúd, legyen kövér, keverjem magamnak a színt)

Két kiválasztott van eddig:

- Roccat Isku FX (a fő esélyes) - 28.000 Ft
- Logitech G710+ (sajnos nem színes, ellenben mechanikus) - 34.000 Ft

Annak is örülnék, ha akinek van a tapasztalatait is megosztaná ezzel a két billentyűzettel kapcsolatban.

Na most az a kérdésem, hogy ismertek e olyan billentyűzetet, aminek a gombjai külön-külön is állíthatók. Nagy vágyam egy Battlefieldezés közben, hogy a WASD és azok a gombok amik valami fontosat csinálnak más színben világítsanak a többitől.

Ilyen funkciót eddig egyedül a Logitech G19s-ben láttam, de az meg kissé drága nekem egyelőre. Ismertek más, jóminőségű, de nem horribilis áru ilyen billentyűzetet?

Üdv, Trev

(#12424) 7 válasza Trevize1987 (#12423) üzenetére


7
addikt

A Ducky Shine-ok színei ugyan nem állíthatók (cserébe széles a választék), de tetszőlegesen meghatározhatod, mely gombok világítsanak és mely gombok ne. Shine 2-t találhatsz az aprón (ha mázlid van), a Shine 3 pedig pár héten belül rendelhető.

Mechanikusban ezeknek van a legtöbb világítási funkciójuk, de nem a legolcsóbb. Azt is vedd hozzá, hogy (mint a legtöbb mechanikus) ANSI elrendezéssel sokkal könnyebben és jobb áron elérhető, mint ISO elrendezéssel. Persze ezt egyik módon sem uszod meg túl olcsón. :D

[ Szerkesztve ]

(#12425) SkyS1gn válasza Trevize1987 (#12423) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Corsair Vengeance K70?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12426) Trevize1987 válasza 7 (#12424) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nekem a mechanikusság nem lényeg (ha jól tudom az eddig G15-öm sem volt az és maximálisan elégedett voltam vele).

Ezeket a Ducky-kat meg megnézegetem, soha nem hallottam róla.

De mondom, az h mechanikus nem lényeg, sokkal fontosabb lenne a külön külön világítás (elérhető áron - nekem ez a 35e Ft a lélektani határ, persze már ezt is szégyellem, de ennyit még kiadnék érte... persze lehetnek kivételek)

(#12427) Trevize1987 válasza SkyS1gn (#12425) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ez csak külön megvilágítani tudja, más színben világítani nem, nem?

Amúgy erről a Corsair-ről folyamatosan ellentétes leírásokat találtam és
a világítása is furcsa. Emellett, ha a K60 34e Ft akkor a K70 olyan 40e lesz,
kicsit sok egy majdnem noname bill-ért (vagy legalábbis nem nagy névért)

(#12428) WolfheartGR válasza Trevize1987 (#12427) üzenetére


WolfheartGR
őstag

No mert aztán a Roccat nagy név ugye? Hulladékgyártásban mondjuk az...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12429) SkyS1gn válasza Trevize1987 (#12427) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egy szín igen... de gombonként lehet..

Fura a világítás? Noname? A Corsair?
Szálcsiszolt aluminium...

Na mindegy csak ötlet volt.

"Ezeket a Ducky-kat meg megnézegetem, soha nem hallottam róla."

Corsair meg a Ducky is magasan very a Razer-t ;)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12430) Trevize1987 válasza SkyS1gn (#12429) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A Razer-t eddig minden verte, bármit használtam.

A fura világítást úgy értem, hogy youtube videókon elmosódott, olyan mintha alulról annyira világítana, hogy nem csak a billentyűk betűje világít, hanem alatta is elég zavaróan (lehet ez élőben nem ilyen, csak a videók rosszak, vagy megtévesztőek).

A noname-et sem úgy értettem, de nekem az egyetlen olyan gyártó aki letett már az asztalra annyit, hogy sok pénzt adjak ki érte az a Logitech, az összes többi messze alatta van. Na most a Corsair és a Roccat (hogy egyben válaszoljak a másik kommentelőnek is) új márka akik próbálkoznak még a reputáció kiépítésével és ezáltal kifejezetten húzósnak tartam, hogy bármelyik értelmesebb billentyűzetük 30 fölött van (kábé).

Amúgy a Corsair K70 ott bukott meg (most olvastam), hogy nincsenek benne macrofunkciók, innentől kezdve, lehet bármennyire jó, számomra értéktelen (nem a játékhoz kellenek nekem, egyszerűen kényelmi funkciók betöltése miatt).

(#12431) Flashget válasza Trevize1987 (#12430) üzenetére


Flashget
félisten

és egy Gigabyte GK-K8100 V2 Illuminated USB Keyboard? 15-16K

Realme GT Master Edition

(#12432) Trevize1987 válasza Flashget (#12431) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Az egyszínű nem? Méghozzá kék (ami nekem most a G15-ösöm is és sztem kevésbé jól látható sötétben mint a zöld vagy esetleg piros). A színváltás fontos lenne, azt már látom, hogy külön állítható világítást ne várjak 30-35ért, de színváltás kelleni fog.

Most még találtam egy SteelSeries Apex-et, erről van e valakinek véleménye? Ezen már zónákat hoztak létre a világítás változtatására (bár ennek szerintem semmi értelme az ég világon, meg ha már ezt össze tudják hozni, igazán tovább léphettek volna egyet a különálló billentyűkre is).

(#12433) Flashget válasza Trevize1987 (#12432) üzenetére


Flashget
félisten

Igen ez csak kék.
De ha így van amit írsz mi a fenének nem gyártanak pirossal is? Vagy miért csak kékkel?

Realme GT Master Edition

(#12434) Trevize1987 válasza Flashget (#12433) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nem feltétlenül van így, lehet ez egy egyéni probléma csak nekem csak most :)
De haver vett egy Logitech G110-et és az én G15-öm után nála sokkal jobban
látszottak a billentyűk pirosban, de főleg zöldben. Amúgy a legjobban ott nála
valami rózsaszín kevert színben látszottak. De mondom, lehet másnak meg jobb
a kék. Sőt, valószínűleg. Ez lehet csak az én szemem problémája.

(#12435) 7 válasza Trevize1987 (#12434) üzenetére


7
addikt

Akkor hogyhogy nem veszel Logitech G110-et? :F

25-ért már kapható, van benne színváltás, vannak rajta makrógombok, médiagombok, és a Logitech gyártja, akikben megbízol, ráadásul már láttad is és tetszett neked.

[ Szerkesztve ]

(#12436) Flashget válasza 7 (#12435) üzenetére


Flashget
félisten

Jogos...mondtam volna a Tesorot de nagyon negatívat írtak róla.

Realme GT Master Edition

(#12437) Trevize1987 válasza 7 (#12435) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A kérdés jogos. A Roccat Isku FX azért van nagyon képben, mert esetleg lecserélném a jelenlegi (és marhára nem kedvelt) Imperator-omat egy Kone XTD-re és akkor már jó lenne ha kommunikálnának. Na meg ugye kábé az egyetlen gyártó amiből van magyar kiosztás. Nem mintha annyira fontos lenne nekem, hiszen 10 év alatt azért hozzászoktam az angol kiosztáshoz. Ez a márkaváltás most eléggé vonz, mivel mint mindent azért a Logitech-et is meglehet unni.

Amúgy a Logitech G110 és a G510 is képben van még, csak azokat ismerem. Kifejezetten jól. Roccat-ot viszont még csak képeken és videókon láttam.

Tényleg erről jut eszembe, nincs valahol valami géming bolt ahol ezeket meg lehet tapicskolni? Media Marktban amikor megkérdeztem az eladót, hogy van e elől géming billentyűzet vagy máshol tartják őket odavezetett a 2 ezer forintos Trust-okhoz. Lehet csak troll volt.

(#12438) Trevize1987 válasza Trevize1987 (#12437) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Bocs, a G110-et már emlékszem miért zártam ki egyszer, mégsincs képben. Kékből és Pirosból keveri a színeket, szóval nem tud olyan világosabb színeket keverni, esetleg sima fehéret, sárgát.

(#12439) LW válasza Flashget (#12436) üzenetére


LW
őstag

Egy negatív vélemény jött róla eddig, visszaolvastam.

Negyedik napja használom a nem ultimate verziót. A duplabetűkkel, sok egymást követő backspace-el és a nyilak sorozásával van afférom, mert kb. teljesen fel kell engedni őket. Ez mechanikus billentyűzet sajátosság, az összes Cherry MX-en ilyen. Idővel hozzászokok.

Szerintem nem kell temetni, aki tud objektívan véleményt nyilvánítani róla annak a véleményére lehet adni.

(#12440) 7 válasza Trevize1987 (#12438) üzenetére


7
addikt

Akkor marad az Isku FX. Nagyon nagy hangsúlyt helyezel a háttérvilágítással kapcsolatban megfogalmazott speciális igényeidre, és nincs sok billentyűzet, ami ezt ki tudja elégíteni. Van egy olyan érzésem, hogy te inkább azért jöttél ide, mert ugyan volt egy határozott elképzelésed, hogy melyik billentyűzet kéne neked, de érdeklődtél, van-e valami alternatíva.

A jelek szerint nincs. :)

(#12441) Flashget válasza LW (#12439) üzenetére


Flashget
félisten

Én venni akarok Tesorot csak eléggé lehangoló amit írt róla. Kipróbálni meg gyakorlatilag sehol nem lehet így meg lutri a dolog.

Realme GT Master Edition

(#12442) Trevize1987 válasza 7 (#12440) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Amúgy határozottan érzem, hogy nekem a G19s kell, ami minden igényemet kielégítené, de a pénztárcám azt állítja, hogy ez nem igaz :-)

Jelenleg a helyzet úgy áll, hogy Isku FX vagy SS Apex vagy Logitech G510. Ezek között egy perc alatt lehetne dönteni ha meg lehetne fogdosni őket. Csak hát ez mindig zsákbamacska, azért érdekelne pár vélemény :)

[ Szerkesztve ]

(#12443) WolfheartGR válasza Flashget (#12441) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Webshop -> 8 napon belül visszaküldheted.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#12444) Zyrius válasza Trevize1987 (#12442) üzenetére


Zyrius
aktív tag

szeva, én is g15-ről váltottam g710-re, neked is ezt javasolnám. Ennyi pénzért én már biztos nem vennék nem mechanikusat. G15 a világítást leszámítva (bár így is 2 zónásan állítható) biztosan nagyon tetszene.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#12445) Trevize1987 válasza Zyrius (#12444) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

G15 után mennyire furcsa a mechanikus? Amúgy nem értem miért nem szerelték bele az állítható színeket a G710+ba...

(#12446) Peddy789 válasza Trevize1987 (#12437) üzenetére


Peddy789
őstag

valakit nagyon elkapott a roccat marketing gépezete :D, az egered megbeszéli majd a billel mitakarsz csinálni,
ha roccatat veszel majd irj pár sort milyen, kiváncsi leszek milyen, remélem pozitivan kell csalodnunk a cuccban :)

(#12448) Renok válasza Flashget (#12441) üzenetére


Renok
senior tag

A világítás meg a makró része, ami kutyasz*r sztem. A többivel nem volt bajom. De ez alapján a sima Tesoro valszeg jó vétel, csak akkor már miért nem Ozone Strike vagy CM Storm Quickfire Rapid? Érted.
A világítás része, amit írtam, kellően objektív volt, tényeket írtam.

(#12449) Peddy789 válasza Renok (#12448) üzenetére


Peddy789
őstag

tesoro magyar nemugy mint a másik 2

(#12450) Renok válasza Peddy789 (#12449) üzenetére


Renok
senior tag

És? :)
Most komolyan, UK gyakorlatilag magyar, megvan rajta minden szükséges bill.
Ozone Strike meg UK layout.

A nagyobb Tesoronál pont a magyar gombok rontották el a világítást a számsornál.. :(((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.