Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) BomiBoogie válasza bldy (#59048) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért kicsit finomabban, ez mindenki fóruma, valószínűleg azért nem válaszolt eddig senki, mert nem tudjuk a biztos választ a kérdésedre.

Én is megnéztem a linkedet anno, mikor feltetted, de sajnos nem lettem okosabb, mert nincs CPU support lista.

(#59052) jim bcs válasza BomiBoogie (#59051) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a CPU support lista az ott van azzal nincs gond, viszont a lapot nem tudjuk ez itt a gond mivel lehet vagy 4 fajta így elég nehéz totózni, másrészt a proci amit szeretne beletenni az nem szerepel az ottani listában így valószinű nem fog menni de akkor is jó lenne tudni milyen lappal van szerelve

itt a lista az ok de most azt én honnan tudjam neki melyik van, legalább nézné meg
BTX Form Factor: D2312 - P5915; D2314 - P5916
Chipset: iQ965 - P5915, iQ965 iAMT - P5916

na most ebből találjuk ki mi lehet na az nem fog menni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59053) CsigaGyilkos válasza jim bcs (#59046) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az Asrock z87 Killer alaplap azt miért nem ajánlod? Van valami hátulütője? Nem ragaszkodom ahhoz foggal körömmel, de az tetszett meg elsősorban és csak 2. sorban az Asus.

(#59048) bldy: Elvileg vinnie kell, de gyakorlatilag nehéz megmondani, hogy milyen következményei lehetnek/lesznek. Lehet, hogy nem fog stabilan működni a rendszer. AMD vonalon egy ilyen kérdés nem jelent problémát, hiszen, ha a foglalat nem más, akkor gond nélkül viszi. Nekem is AM2+ a lapom most és simán belement volna az AM3-as proci aminek már más a fogyasztása, de ez nem jelent gondot... Max. ha valami nincs rendben, akkor biost kell frissíteni. Viszont Intel vonalon más a helyzet... ott úgy gondolkodnak, hogy "vegyél új configot" aztán annyi, ezért nehéz a kérdés.

Visca el Barcelona!

(#59054) jim bcs válasza CsigaGyilkos (#59053) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nálam úgy van sorban, hogy van Asus meg Gigabyte és nincs tovább ha egy mód van rá

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59055) bldy


bldy
csendes tag

a lapom vagy P5915 vagy P5916 Sajnos ezt nemvágenzí... :R :R

(#59056) Popes válasza bldy (#59048) üzenetére


Popes
őstag

Nem támogatja, lásd a képen. Szerk: bocs amit linkeltél ez volt kiemelve.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#59057) bldy válasza Popes (#59056) üzenetére


bldy
csendes tag

Értem és kösz a választ, szóval akkor P5915-P5916-ba Pentium Dual Core E6600 nem megy, csak Core 2 Duo E6600 Széria :R :R azaz a 45nm-es CPU-kat elfelejthetem ezzel a lappal, csak a 65nm-eseket tehetem bele, és abból is csak a C2D E6600 a maximum amit belerakhatok, gondolom ennél fentebb nem vihetem a CPU-t választásnak :R :R

[ Szerkesztve ]

(#59058) Popes válasza bldy (#59057) üzenetére


Popes
őstag

A listában a D2314 vagy D2314 alatt ami (értelemszerüen) zöld azokból válogathatsz.

Deus ex machina

(#59059) bldy válasza Popes (#59058) üzenetére


bldy
csendes tag

Értem, és pl: Core 2 Duo E6x20 és E6x00

Ez lehet bármelyik??

pl:
E6600 6700 6800 6900
E6620 6720 6820 6920

egészen E7000-ig vagy csak E6600 és vagy E6520-E6620?

[ Szerkesztve ]

(#59060) bldy válasza Popes (#59058) üzenetére


bldy
csendes tag

Esetleg akkor Core 2 Duo E6700 is belemegy?

(#59061) nimfas válasza Corsair90 (#59008) üzenetére


nimfas
addikt

Ne hallgass rá... én is egy SZAR-KAKA 775-öt nyúzok... és nem csak netezek vele... Játszom is.. Assassin's Creed 3-4 és megy vele... pedig a VGA se mai darab.... Giga 650Ti :)

Van benne 2x4 GB ram.. SSD, vinyó azt jónapot....

Ha beszarna én is újat vennék ez tény... :D

(#59062) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

ezeket az alaplapokat néztem ki:
Asus P8Z77-V LX
Asus Z77-A
ASRock Z77 PRO4
ASRock Z77 Extreme3

ezek közül melyik a legmegbízhatóbb?
ezekben már a "K"-s procikat lehet húzni?

Nem használok alaplapi hangot és vga-t sem, úgyhogy azok nem számítanak.

A segítséget előre is köszönöm.

üdv.: Péter

(#59063) bluyoo válasza nimfas (#59061) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen ez is egy nézőpont. Csak amikor leesett hogy a húzott E8400-asom elpicsázza egy Pentium (mindezt legalább fele akkora fogyasztással), akkor csak rászántam magam a váltásra. Szóval azért 775-ről van hova fejlődni .... :) Hirtelen a "gamer" vasam netezős konfiggá szelídült. :DDD

(#59062) ocsi19
Szia!
Személy szerint a Z77-A -t választanám a négyesből, vagy a Z77 Extreme3-at (mondjuk alig többért ott az Z77 Extreme4 is).
És igen a Z77-es lapokban lehet tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59064) nimfas válasza bluyoo (#59063) üzenetére


nimfas
addikt

Most egy kemény Core2Duo 2,6 Ghz- fut 3,6-on... amíg nincs felesleges 80eFt-om egy 1150-es configra, addig marad ez :-)

(#59065) bluyoo válasza nimfas (#59064) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még IDE hardverrel is van lehetőség modernizálni (bár eléggé behatárolja a dolgot), és nem is kell ahhoz 80K. :)
Mondjuk 20K-ból kijön egy ASRock H61M-IDE (vagy akár más lappal IDE-SATA konverterrel) és egy Celeron. Kis kiegészítéssel egy Pentium is.
Netezni elég a CPU-ba integrált videómag ezzel is csökkentve a költségeket és a fogyasztást ....
IDE portot nélkül jobb alaplappal, akár LGA1150 vagy FM2+ -os konfig is kihozható relatíve olcsón. Utóbbi akár játékra is megfelelő lehet (persze kompromisszumokkal).
Természetesen ha számodra megfelelő az adott vas akkor egy fillért is felesleges költeni. :)

Bazinga!

(#59066) Pete55555 válasza jim bcs (#59052) üzenetére


Pete55555
addikt

Sztem 45nm-re kell reszelnie az alaplapban a CPU foglalatot, és akkor menni fog.

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59067) nimfas válasza bluyoo (#59065) üzenetére


nimfas
addikt

E-bayről vettem egy IDE Sata átalakítót... még nem próbáltam ki :D
1 IDE és 2 Sata winyó és 1 Sata dvd van benne... ja... és egy SSD.... winyó összesen 1,2 TB, lehetne egyben is, nemde?
Ha már fejlesztek akkor rendes lap és egy 4670K proci... ami nem 20K....3-4 évig tartson ki... RAM,VGA maradna egyelőre ;-)

(#59068) bluyoo válasza nimfas (#59067) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze ezt csak egy "spórolós" példa (az előzményekhez).
Természetesen az IDE és SATA hardverek megférnek együtt. Már ha ez volt a kérdésed. :D
Hát nem gyenge léptékben fejlesztenél. :) Szerintem bőven megfelelne egy szorzózáras I5 és egy normális jól felszerelt lap. Ma már egy szorzózáras rendszer is elég tisztességes teljesítményt szolgáltat a tuning miatti pluszköltségek nélkül. A mostani tempódat elnézve a 3-4 éves elvárásod, egy szorzózáras is teljesítené (mint írtam anno az én szorzózáras CPU-m is lassan 3éves és a 2. VGA-t fogyasztja).
A mostani CPU-d (már ha az van amire tippeltem) tuningolva hozza egy 10-11K-s Celeron teljesítményét. Hol van ehhez a i5-4670K. :)

(#59066) Pete55555
Gonosz! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59069) Wikoo


Wikoo
aktív tag

üdv
fm2 alaplapot szeretnék vásárolni, főbb szempontok:
2 magos 65w os apu menne benne, tuning nem lesz
usb3 kell
dvi kimenet kell
atx méret
megbízható és stabil
Ezeken a szempontokat figyelembe véve szeretném h minél olcsóbb legyen.
Köszönöm előre is a segítséget. :R

Vélemény?
Gigabyte F2A88XM-DS2 13000 Ft raktáron
Gigabyte F2A88XM-HD3 14500 Ft

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#59070) Zsivaagoo válasza Wikoo (#59069) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nekem Gigabyte F2A88XM-HD3 van, minden követelményedet teljesíti, de mATX.

A8-6600K megy benne, 2*4GB Kingston 1600 CL9 rammal pöpecül.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#59071) nimfas válasza bluyoo (#59068) üzenetére


nimfas
addikt

Jó... a 3 évet csak úgy írtam, a jelenlegi gépem legalább 5-6 éves... nem is tudom már mikor vettem :-)

Így is túlzás a K-s proci? Ha 5 évre tervezek?

(#59072) Wikoo válasza Zsivaagoo (#59070) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Gigabyte F2A88XM-DS2 röl valakinek van véleménye? Az legalább van raktáron.

Békesség, boldogság! x)

(#59073) bluyoo válasza nimfas (#59071) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem sok értelmét látom ezeknek az időmeghatározásoknak. Őszintén megvallva az 5évre tervezésnek sem látom nagyon az értelmét. Honnan tudjam/tudod hogy pl. 4év múlva milyen programok lesznek, és te ebből miket fogsz használni? :) Évente jönnek ki az újabbnál újabb CPU-k, lapok .....
Egy biztos hogy egy tuningmentes I5 ma szinte mindenre elegendő, és ez nem fog változni egy év alatt az biztos. Az is biztos hogy egy tuningolt gép erősebb mint a nem húzott "társa" ezen sincs vita. De hogy számodra megéri vagy nem a pluszköltséget azt nem tudhatom (biztosra).
Mondjuk ha a mostani rendszered még mindig kielégítő teljesítményt nyújt számodra, meg merem kockáztatni hogy egy szorzózáras I5 is ugyan ennyi ideig kiszolgálna. :) De a tuningvas biztos! ;]

Bazinga!

(#59074) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy ismerősöm nevében!

Asus vonalon Z87 - A vagy Z87 - Plus a jobb választás 4770K alá?
Lenne valami más alternativa Asusból ebben az árkategóriában ami érdemessebb?

Szeretné a legtöbbet kihozni a prociból amit lehet.

Előre is köszi!

...

(#59075) bluyoo válasza alfiboy (#59074) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Természetesen a Plus jobb lap. Mekkora a kereted pontosan?

Bazinga!

(#59076) alfiboy válasza bluyoo (#59075) üzenetére


alfiboy
aktív tag

38.500-ért hozzá tudna jutni a Plus-hoz. Max. 40 e amit szánna rá.

...

(#59077) bluyoo válasza alfiboy (#59076) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1500Ft-ért nincs jobb Asus lap. :DDD
Max. ha mATX méret is mehet, akkor a Gryphon Z87 megér egy misét. :) :)

Bazinga!

(#59078) jim bcs válasza alfiboy (#59076) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus Gryphon Z87

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59079) BomiBoogie válasza bluyoo (#59073) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én azt hittem, az ASUS TUF 5 éves garancia azt jelenti, hogy 5 év múlva kicserélik a gépemet, ha gyengének találom. :O ;]

(#59080) jim bcs válasza BomiBoogie (#59079) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD :C , vagy küldik az akkori legújabb TUF-ot ;]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59081) bluyoo válasza BomiBoogie (#59079) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C Elég kelendő lap lenne az biztos! :DDD

Bazinga!

(#59082) stargazer


stargazer
senior tag

Sziasztok,

egy olcso mai ssd-hez kellene valami nagyjabol barmilyen (csak a leheto legolcsobb legyen) alaplap (+ cpu + ram) akar hasznaltan is.

Koszi,
Udv
S

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#59083) alfiboy válasza bluyoo (#59077) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Az sajnos nem jó magas frekvenciájú ram és Phanteks 140-es hűtő lesz. Így marad a Z87 - Plus.

Asrock Z87 EXtreme4 az gyengébb az Asus Z87 - Plus-nál?
Ha igen elgondolkodom erőssen a cseréjén.
Köszönöm a segítséged!

(#59078) jim bcs:
Neked is köszönöm!

...

(#59084) bluyoo válasza alfiboy (#59083) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát erre ennyire egyértelműen nem lehet válaszolni hiszen egy alaplap nem egy CPU ami egy bizonyos programban kap egy pontot .... :)
Az Extreme4 ugyancsak egy elég jól felszerelt alaplap. Szerintem egyikkel sem fognál mellé.
Talán ez a teszt segít döntened "Fast And Cheap? Five Sub-$160 Z87 Motherboards For Enthusiasts"

(#59082) stargazer
Hi!
Hát érdekes egy igény ... Mondjuk legalább egy felhasználási terület nem ártott volna.
MSI H81M-P33 + INTEL Celeron G1820 + KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G ~30K
Esetleg pár százassal drágábban Asus H81M-K , Gigabyte GA-H81M-DS2V, ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59085) alfiboy válasza bluyoo (#59084) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Pont ezt találtam én is, így még nehezebb!
Pár dolog amire használom rengetegett:

- nagyméretű dokumentumok, képek konvertálása (Abbyy FineReader);
- hang vágás;
- 3D renderelés;
- makrokkal fullra rakott word;
- folyamatos képernyő olvasó használat (szereti a magas frekvenciáju ram-ot.

Ezek alapján melyiket választanád?

...

(#59086) csucsbicep válasza alfiboy (#59083) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Annyira sok különbség nincs a két lap között.
Az Asus 8, míg az ASRock 12 fázisos, de ez tuningban nem igen látszik meg, előbb melegszik el bármelyik Hasi, mint, hogy elfogyjon a tápellátás. Meg a fázisok száma még nem minden.
A Plusnál lehet állítgatni a vezérlést, az Extreme 4-nél is ilyen nincs.
Utóbbin lévő ventilátorvezérlő elég mezei verzió a FanXpert2-höz képest. Beállítod a grafikonon és kész, nincs fix fordulat, azonnali leállítás, csilivili graf. stb.
Hangkeltőben jobb az ASRock, bár az Asuson lévő ALC892 sem rossz szerintem. Viszonylag jó fülessel sem halottam olyan hatalmas különbséget a kettő közt.

Azonos árban én az Asus-t venném, de elég valószínű, hogy nem így van. Extreme4 sem rossz, azzal sem jár rosszul.

(#59087) bluyoo válasza alfiboy (#59085) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Személy szerint az Asus-t preferálom szóval én is a Z87-Plus -t választanám. Főleg hogy viszonylag olcsón hozzájutsz.

Bazinga!

(#59088) alfiboy válasza bluyoo (#59087) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ezek után lecserélem, főleg a 38,5 k-ból elengedik az áfát is. Így legalább jól jövök ki a cseréből remélhetőleg.

(#59086) csucsbicep:
Köszönöm a részletes kielégítő választ!

Köszönöm mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

...

(#59089) BomiBoogie válasza csucsbicep (#59086) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem már a Fan XPert 2 miatt is érdemes az ASUS-t választani.

(#59090) Zsivaagoo válasza Wikoo (#59072) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Fapados a HD3-hoz képest.
Nekem főképpen a HDMI csati hiányzik róla. (Roppant lényeges, hogy legyen, amikor fél év múlva valaki úgy dönt, hogy "Üsse kukac, kössük rá a TV-t is!" :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#59091) stargazer válasza bluyoo (#59084) üzenetére


stargazer
senior tag

Szia,
ja bocsi, csak netezesre kellene + flash alapu webes jatekokra.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#59092) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Lehet hogy nem jó helyre írok ha így van akkor irányítsatok oda.
A helyzet a következő szeretnék egy kicsit fejleszteni , de inkább csak a fogyasztásban szeretnék lejjebb menni hogy kisebb legyen a hő termelés .
A lap az Asrock 890gx extreme 3 ( ez talán maradhat, nem tudom )

A proci az Phenom II 1055t

A vga az MSI 6970 Lighting
Na ezt a három dolgot szeretném lecserélni úgy hogy teljesítményben nem szeretnék alá menni de nem is kellenek nagyon plusz lóerők (bár egy kicsi lehet nem árt).
A kérdésem az hogy mit vegyek ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#59093) BomiBoogie válasza Boogie33 (#59092) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A mi kérdésünk az, mennyi a kereted erre? :)

(#59094) bluyoo válasza stargazer (#59091) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Arra megfelel. :) Bár ebben az árszegmensben pár plusz ezres azért sokat számíthat. Mint az említett lapok vagy akár egy Pentium CPU, az AMD-s konfignál a magasabb órajelű RAM .... Ezért is az első kérdés egy fix keret "1. Mennyit szánsz az alaplapra? ......" :)
Esetleg erősebb iGPU-val, de gyengébb CPU teljesítménnyel ([link]) egy FM2/FM2+ -os konfig, ha az AMD oldal szimpatikus(abb).
Valamivel drágábban pl.: AMD A4-4020 + ASRock FM2A88M-HD+ + KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G
Ha gondolod kérdezz rá a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ban is.

(#59088) alfiboy
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59095) Boogie33 válasza BomiBoogie (#59093) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hát ezeket eladnám az lenne kezdő tőke a többit meg kipótolnám amennyi kell.
De szerintem most az a kérdés hogy ezekhez a hardverekhez mi áll a legközelebb teljesítménybe akár intelre való váltással is ( Bár én úgy hallottam hogy nvidia jobban melegszik )

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#59096) csucsbicep válasza BomiBoogie (#59089) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

ASRocknál nincs túlbonyolítva ez a kérdés: [link] :D

(#59097) BomiBoogie válasza Boogie33 (#59095) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem melegszik jobban az NV, ez nem igaz, nincs érdemi különbség, ezt kártyája válogatja.

(#59096) csucsbicep
Legalább nem kell előlapi vezérlő. :)

[ Szerkesztve ]

(#59098) bluyoo válasza Boogie33 (#59095) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl.:
LAP : ASRock Fatal1ty B85 Killer vagy ha mATX is megfelel Asus Vanguard B85 ~25K
CPU : INTEL Core i5-4570 ~49K
VGA : MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 2GB GDDR5 PCIE + Daylight ~62K review

összesen:~136K

(#59096) csucsbicep
Azért szép lassan lemásolja a konkurencia az Asus megoldását/kinézetét. Meglehet a 9-es sorozatú lapoknál már ..... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59099) anytime válasza bluyoo (#59084) üzenetére


anytime
őstag

Ezt en is megjegyzem, hisz nem art a jo koruliras :)) - "kellene valami nagyjabol barmilyen (csak a leheto legolcsobb legyen) "

Es termeszetesen nem a penzugyi reszet cinkeltem, hanem a hatarozottsagot :). Kicsit hasonlitott a Doktor Ur, olyan bizonytalan vagyok ma, vagy megsem kezdetu orokbecsure :))

Bocs, ma igy ebredtem.

(#59100) anytime válasza BomiBoogie (#59097) üzenetére


anytime
őstag

Azert figurazzuk ki magunkat is, velem az elen :). Par honapja meg orom es boldogsag volt egy elolapi vezerlo a szamunkra :)) ;]

Na persze aztan megtertunk (bluyoo Atya teritett am rendesen) es jott a FanExpert2 :K

Sorry a duplaert, kidobott a tablet, azt hittem nem ment el. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.