Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) Bjørgersson válasza bluyoo (#59243) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rosszul járnék, ha cserélném az MSI-re?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59252) BomiBoogie válasza Pete55555 (#59245) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért jobb a Haswell, mert a lapba belemegy majd a Broadwell,

...csak épp a lapot kell majd cserélni. :D
Én legalábbis úgy tudom...

(#59253) bluyoo válasza Pete55555 (#59249) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Brodwell előtt jönnek még ki új CPU-k azok előreláthatólag még kompatibilisek lesznek a 7-es sorozatú lapokkal.

(#59251) kovy29
Nem látom értelmét hogy egy Z68-as lapot elcserélj egy másik Z68-as lapra (ami ráadásul szerintem nem jobb).

(#59249) Pete55555
Mondjuk egy "Csak!" is megteheti. :DDD

Bazinga!

(#59254) csabaizoli


csabaizoli
tag

Sziasztok!
Segítség kéne, alap netezős géphez (online meccsek, youtube, flash), A6-6400K procit néztem ki és ehhez milyen alaplapot javasolnátok, FM2-es, ezek közül nem tudok választani:
MSI A78M-E45
Asrock FM2A75M Pro4+ vagy ugyanez csak nem mATX-es FM2A75 PRO4+, ezen már van VRM-hűtés...
vagy Asrock FM2A88X Extreme 4+
Ezek lennének, Msi kicsit olcsóbb, viszont azon is van VRM-hűtés, FM2+ -os, minden van rajta ami nekem kell, 4 memóriafoglalatos stb., csak nem tudom Asrock vagy Msi a jobb minőség, Biosa melyiknek jobb, szóval melyiket javasolnátok?

(#59255) bluyoo válasza csabaizoli (#59254) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát a három lap közül az Extreme 4+ egyértelműen a legjobb, chipset és felszereltség szerint is.
Viszont itthon újra "divatba jött" hogy csak 2év garanciát adnak/vállalnak az ASRock lapokra (legalábbis a legtöbb üzletben).
Alternatívaként pl. a Gigabyte GA-F2A88X-D3H (rev. 3.0) esetleg valamivel drágábban az Asus A88X-PLUS.
Vagy mATX méretben az A88XM-PLUS.

Bazinga!

(#59256) Bjørgersson válasza bluyoo (#59253) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak azért fordult meg a fejemben, mert ezt az Asust annyira nem szeretem, MSI-m meg még nem volt, úgyhogy kipróbálnám.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59257) bluyoo válasza Bjørgersson (#59256) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor nem kérdés a kérdésed. Cseréld le. :)
Csak kíváncsiságból mit nem "szeretsz" egy, vagyis azon a lapon?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59258) Bjørgersson válasza bluyoo (#59257) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez egy jó kérdés. :D Nem igazán tudok rá semmi értelmeset mondani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59259) bluyoo válasza Bjørgersson (#59258) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem. :DDD
Mindenesetre ha már leváltanád a mostani lapod akkor lehetőleg Z77-es lapra válts. Vagy akár CPU cserével platformcsere ....

Bazinga!

(#59260) Underground2 válasza bluyoo (#59246) üzenetére


Underground2
tag

Napot!

Úgy fest h sikerült szert tennem egy i4670k-ra! :) végül is jogos, h az mégis csak két generáció! Csak akkor most azt mondjátok meg h milyen alaplapot vegyek hozzá? :D

- kezdődik előröl a vadászat :D-

You'll never walk alone!

(#59261) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, alaplapot szeretnék, alap, netezős intel konfighoz:

erre gondoltam: asrock h81m
viszont ebből van kétféle is: DGS illetve HDS verzió, azonkívül, hogy a DGS-en nincs HDMI kimenet, van valami különbség ami számít? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#59262) bluyoo válasza Underground2 (#59260) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A 30K-s kereted marad? Vagy mehet felé is? ;]

(#59261) sarasota123
Szia!
Van ott több fajta is. :)
H81M-GL H81M-HDS, H81M-DGS R2.0, H81M-DGS, H81M-HG4, H81M-VG4, H81M
Szerintem ha teheted legalább a sima H81M-et válaszd.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59263) BomiBoogie válasza bluyoo (#59262) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van ott több fajta is.

Most felvágsz? :D

(#59264) bluyoo válasza BomiBoogie (#59263) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Most felvágsz?" Már mint téged? ;] Egy ideig nézem a Dextert ..... :DDD

Bazinga!

(#59265) Underground2 válasza bluyoo (#59262) üzenetére


Underground2
tag

Épp néztegedtem őket, és nekem is úgy tűnik h hozzá kellene tenni! :) max várok vele egy hónapot :P
melyiket ajánlanád 30ig és melyiket felette? :)

You'll never walk alone!

(#59266) bluyoo válasza Underground2 (#59265) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. az előzőleg nézet lap utódát, az ASRock Z87 Extreme3-at, .....
A lap mérete lehet mATX is? Vagy csak ATX?
Mindenesetre a Téma összefoglalóban össze lett szedve pár alternatíva (LGA1150 - 8-as sorozat - Tuningképes lapok) válogass kedvedre. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59267) os!


os!
tag

Hi.

Z77-em lesz mellé 2500K szervírozva. ASRock vagy ASUS vagy Giga lap legyen? Esetleg más? Melyik a legtartósabb márka ezen tokozás/chipsetnél?

hál'istennek pogány vagyok

(#59268) sniper elite


sniper elite
senior tag

Kíváncsi lennék a véleményekre Asrock Z87 Killer alaplap témában mert ezen és egy MSI G45 Gaming lapon gondolkodom jelenleg. A proci 4770k lesz és nem szeretnék mellényúlni. Ami még érdekelne, hogy az Asrock kisebbik killer lapja a B85 laphoz érdemes lenne 4770k procit rakni, vagy az inkább i5-nek van kitalálva?

(#59269) Underground2 válasza bluyoo (#59266) üzenetére


Underground2
tag

Igen, nézegetem őket, keresgéletk! csak gondoltam a konkrét tapasztalatok többet érnek! így kíváncsi voltam a véleményekre! :)
Akkor ezek szerint az Asrock is egy megbizható lapot gyárt? úgy látom elég sokan viszik! vagy csak az "alacsonyabb" árak végedt?
Köszi a segítséget bluyoo, sokat segítettél! :R

You'll never walk alone!

(#59270) Bjørgersson válasza bluyoo (#59259) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van tervben platformcsere az új Haswellre vagy esetleg a jövő évi generációra, idén valószínűleg nem lesz rá pénz. i5-2500 alá meg szerintem felesleges lenne a Z77, sőt már ezt a lapot is felesleges volt megvennem úgy érzem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59271) Ottó58 válasza Underground2 (#59269) üzenetére


Ottó58
senior tag

[link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#59272) bluyoo válasza os! (#59267) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azért ez erősen függ az adott típustól is. Pontosan melyik lapokról van szó? Vagy legalább milyen árkategóriában?

(#59269) Underground2
Szívesen! :)
Hát tuninglapoknál határ a csillagos ég, szóval igen, az ár erősen dominált az ajánlatnál. :)
Viszont az árához képest elég jól felszerelt lap. Bár ezt a lapot is sok helyen csak 2év garival árulják a kiskerek. Ami nem éppen a legkecsegtetőbb ...

(#59268) sniper elite
Szerintem a szeretett "killer" "gaming" szavaktól drágább lapok .... :)
Pl. a Fatal1ty Z87 Killer ugyan azt a tápkört és hűtést kapta mint a Fatal1ty H87 Performance csak ~14K-val drágábban. Bár igazán rosszat nem tudok írni róla. :)
Esetleg a Gigabyte G1.Sniper Z87? Illik a nevedhez! :DDD

(#59270) kovy29
Hát egy olyan lappal a CPU csere ésszerűbb lenne az biztos. :) De te akarsz még mindig a lapcserével .... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59273) Underground2 válasza bluyoo (#59272) üzenetére


Underground2
tag

Mai világba 2 év után már úgyis elavúlt lesz, bármit is veszel :D

You'll never walk alone!

(#59274) bluyoo válasza Underground2 (#59273) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az rendben van de mikorra számodra elavult lesz, gari nélkül ugyancsak nehéz lesz elpasszolni. :)
Bár azért két évet egy ilyen/olyan konfig azért kihúz ....

Bazinga!

(#59275) Bjørgersson válasza bluyoo (#59272) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na igen, ezért írtam, hogy kár volt mellé megvennem ezt lapot, de most már nem tudok mit csinálni. Eladni nem akarom, mert úgy (szerintem) sokat buknék rajta, úgyhogy inkább megpróbálom elcserélni arra az MSI-re és kipróbálom azt a márkát is. Kellemest a hasznossal. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59276) bluyoo válasza Bjørgersson (#59275) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát te tudod. :N

Bazinga!

(#59277) Underground2 válasza bluyoo (#59274) üzenetére


Underground2
tag

Ez is igaz, erre nem is gondoltam! én is azért akarok most egy olyan lapot venni, hogy ne legyen belőle gond jövőre! ha már bele áldoztam a prociba is, akkor ez is legyen legalább olyan jó :)
Már csak a vga-val kellene valamit kezdeni...vagy kellene még 1 belőle vagy egy és jobb :)

You'll never walk alone!

(#59278) BomiBoogie válasza bluyoo (#59276) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valld be, unalmasabb a topik, mióta nem rinyálok naponta, hogy ITX vagy mATX legyen-e? :DDD

Néha azt gondolom, kár volt megvenni a gépet, mert így már nincs értelme agyalni és naponta új konfigokat fejben összeeszkábálni. :(

(#59279) Underground2 válasza Ottó58 (#59271) üzenetére


Underground2
tag

Köszi alinket! ez is olyan h ki mit fog ki! nekem az első asrock lapom volt, nem is bírta sokáig! de hogy mi eltt vele? szerintem sohan em fog kiderülni :(
de ez nem jelenti azt, hogy nem veszek másikat! ameddig ment, semmi bajom nem volt vele! kellett neki uefi update a dualos ramok miatt, de ezt leszámítva pöpec kis lap a z77 pro3!
Nagyon gondolkodom most meg az extreme 4 be! de úgy nézem h a 6os is 40ért már kapható! vagy nem éri meg? elég a 4es?

You'll never walk alone!

(#59280) bluyoo válasza BomiBoogie (#59278) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még szép hogy hiányzol a topic-ból. :DDD
"Néha azt gondolom, kár volt megvenni a gépet, mert így már nincs értelme agyalni és naponta új konfigokat fejben összeeszkábálni. " Na akkor befogom a potenciálod! Irány a Milyen asztali gépet vegyek? topic! ;]

(#59277) Underground2
Azért ezek a lapok (általában) nem romlanak meg! :DDD
Hát szerintem az 1db dVGA talán szerencsésebb. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59281) salieven válasza bluyoo (#59280) üzenetére


salieven
aktív tag

Egy hete vagyok büszke tulajdonosa egy i5 4670k-nak és egy ASUS Z87-A-nak. Köszönöm a sok segítséget mindenkinek a topicból főleg a folyamatos PM-s nyaggatás miatt @jim bcs-nek és tényleg mindenki másnak is a sok kérdésemért :R

Csak hogy hozzak képet is:
proci: 1,1V - 4.2GHz vga: 1.1V - core:1100MHz - memoria:1400MHz

PSN: salieven

(#59282) bluyoo válasza salieven (#59281) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a visszajelzést! :R Gratula a vashoz, pofásra sikerült! :C

Bazinga!

(#59283) Shamy


Shamy
tag

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
G3220-at tervezek venni. Csak Lol van jelenleg repertoáron, és az is csak immel ámmal, egyébként net, filmezés. Cél, hogy kevés használat mellett ne avuljon sokat a gép.

Viszont ha esetleg behullik vmi komolyabb game, amire ráfügg a társaság, akkor upgrade egyszerű legyen (i5-re pl).
Másik szempont a stabilitás. Elég a 4 fázis, vagy kell e a 8? Kell vrm hűtés?
Harmadik szempont, ALC1150-nek van értelme, tud annyit, amennyit egy dgx?
Negyedik szempont: kell e 3.0-ás pcie, vagy elég a 2.0? Ugye ez a H81 lapok miatt kérdés.
Ami nem szempont: nem kell sok Sata, se USB3.

Fentiek alapján két lap között vacillálok. (mATX a ház) Asrock B85M és Asrock Z87M extreme 4. Előbbi 11,5 aprón, utóbbi nincs aprón, új kb 28k.

B85m mellé venni kéne dgx-et, másik elvileg elég lehet, így 20k vs 28k. (feltéve ha partyban van az ihk a dhkval)
Megéri a felárat a z87m? Stabilitás, minőség stb szempontból?
Vagy elég az olcsó is.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#59284) BomiBoogie válasza Shamy (#59283) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Másik szempont a stabilitás. Elég a 4 fázis, vagy kell e a 8? Kell vrm hűtés?
A VRM hűtés sosem árt, azért egy i5 már nem fapados. Lappal érdemesebb hosszú távra tervezni.

Harmadik szempont, ALC1150-nek van értelme, tud annyit, amennyit egy dgx?
Szerintem nem tud annyit, kérdés, észreveszi-e az illető, szóval ez kicsit egyénfüggő.
Az ALC892 és a DGX pl. ég és föld.

Negyedik szempont: kell e 3.0-ás pcie, vagy elég a 2.0? Ugye ez a H81 lapok miatt kérdés.
Elég a 2.0. :K

Z-s lap akkor éri meg igazán, ha esetleg tervben van K-s proci, viszont elég feláras, ami már jobb, úgyhogy inkább egy stabilabb B85. :K

(#59285) Shamy válasza BomiBoogie (#59284) üzenetére


Shamy
tag

Köszi a választ!

Alc892 esetén nem kérdés sztem sem, hogy dedikált hangkari megveri, azonban olvastam itt ph-n olyanról, hogy srác megvette lapot, és xonar dx ment a levesbe 1150 miatt, ami nekem elég fura, de mivel elég új codec, ezért kevés a tapasztalat.

Ha valakinek van dg-je, és mellette alc1150-es lapja, írhatna véleményt róla pár szóban.

K-s procit nem tervezek, inkább a minőségibb elemek miatt kérdeztem, stabilitás mindenek előtt.
Persze ha az alc1150 nem frankó, akkor nem éri meg a drágább.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#59286) Ottó58 válasza Shamy (#59285) üzenetére


Ottó58
senior tag

"srác megvette lapot, és xonar dx ment a levesbe 1150 miatt, ami nekem elég fura, de mivel elég új codec, ezért kevés a tapasztalat."- dx ezt tudja:
Analog Playback Sample Rate and Resolution :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit
Analog Recording Sample Rate and Resolution :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit
S/PDIF Digital Output :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit
ASIO Driver Support :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit
Az 1150 ALC is tudja, nem véletlenül vált feleslegessé, nekem is ez van az ASRock Z87-en.
S már jó ideje ASRock lapot használok, nincsen előítéletem vele szemben, de a Gigában sokszor csalódtam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#59287) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Szisztok
Jelenleg egy Asus M5A99FX Pro R2.0 lapom van és elgondolkodtam hogy lecseréljem egy Asus Crosshair V Formula-ra. Kérdés hogy egéri e. kb egy 10-15 ezeret kéne hozzáraknom az enyémhez. Persze ki lenne használva nem dísznek kéne, kapná a tuningot mint a mostani csak kérdés hogy mennyivel tudnék jobban tuningolni azzal mennyivel lenne stabilabb,stb.(meg a formulára könnyebb vizes blokott szerezni :DDD )

(#59288) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

AMD Athlon X4 760K alá keresek lapot. Valószínűleg később tuning is lenne. Szerintetek melyik lenne a jobb vétel? Eddig ezeket néztem:
ASUS A88XM-PLUS
FM2A88X Extreme4+

Illetve az egyik ATX a másik microATX melyiket az érdemesebb venni? A házba végülis belefér az ATX is.

[ Szerkesztve ]

(#59289) tecsu válasza bluyoo (#59232) üzenetére


tecsu
addikt

Külföldi fórumokat nézve a pozitív vélemény a hangosabb ill. pl. az angolok annyira igénytelenek, hogy nem is veszik észre, mi a rossz egy termékben. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59290) tecsu válasza bluyoo (#59219) üzenetére


tecsu
addikt

Mit nem értesz?
Azt kellett volna írnia az ASUS-nak hogy 70%-kal gyorsabb, mert 70%-kal gyorsabb, nem 170-nel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59291) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Sziasztok,

A kérdésem félig SSD- félig alaplapra vonatkozóan:
Adott egy régebbi MSI lap, ami hardveresen nem támogatja az AHCI-módot, igy a TRIM parancs sem megy.
Ezen felbuzdulva, gondoltam befektetek egy új lapba, keret kb 22K.

Ami releváns:
LGA 775 bölcső
DDR2 / DDR3 memória foglalat
Lehetőleg 4db usb 2.0 port
4db sata 2.0
1 db IDE
Samsung EVO 840 -es SSD-vel teljes kompatibilitás.
:C

Eddig ezt néztem, mit gondoltok van értelme ujat venni belőle.Használtan fele ennyiből megvagyok.

http://www.argep.hu/main.asp?suche=ASrock+G41-C&x=0&y=0

Köszi

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#59292) bluyoo válasza Csokiii (#59287) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Jobban járnál egy CPU cserével! ;)

(#59288) ablack
Hát ha kihasználod a bővítőhelyeket az ATX lapon akkor az ATX ....
Felszereltségben az ASRock lapja a jobb választás. Esetleg ugyancsak ATX méretben az Asus A88X-PLUS. Mennyi a kereted?

(#59289) tecsu
Az egész világon? Tényleg csak mi vagyunk pesszimisták, okosak, kritikusak? Nem hiszem .... :)

(#59290) tecsu
Ok, nálam átjött a reklám üzenete, simán 170%-os teljesítményre gondoltam nem 170%-os sebességnövekedésre. :DDD
Egyszerűbb lett volna 1,67X gyorsabbat írni. Erre ezt átírták 167%-ra [link] amit a végén kerekítettek 170%-ra. Nem voltam soha jó matekból lehet van alapja!? :DDD Kíváncsi lennék az Asus álláspontjára! ;]

(#59291) mikemyers133
Szia!
Hát ha már 22K-t is hajlandó lennél egy ősrégi gépre költeni akkor szerintem már platformot válts hogy legyen értelme. Ha mégsem akarsz akkor az új egyértelmű előnye a garancia a használtnál meg nem dobsz ki annyi pénzt egy koros konfigra.
A TRIM parancsot úgy ahogy ki lehet váltani pl. a Diskeeper -el. Ez ügyben az Flash SSD topic-ban érdeklődj ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59293) jim bcs válasza salieven (#59281) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59281) salieven
Nincs mit ezért vagyunk, hű társad lesz évekig! ;)

(#59283) Shamy
4+Digitális Tápellátás doszt elég NonK-s cpu mellé egy jobb B/H-s lappal, 8 vagy több fázis tuninghoz szükséges tehát neked nem, a VRM hűtés nem minden esetben létfontosságú mert egy sima i5-nél sincs gond ha egy jobb lapban üzemel, egyik alaplapi hangkártya sem veheti fel a versenyt egy külön hangkártyával esetedben a DGX jobb viszont kérdés kihasználja-e az illető mert ha nem akkor elég az alaplapi

(#59288) ablack
ASUS A88XM-PLUS vagy GIGABYTE GA-F2A88XN-WIFI

(#59291) mikemyers133
halott platformra költeni a világ egyik legnagyobb butasága, itt már új foglalatban gondolkodj méghozzá lga1150 legyen az új alap és igen van értelme modernebb platformot venni mivel kevesebbet fog fogyasztani és gyorsabb is lesz nem kicsit, viszont nem tudni mid van így látatlanba egy minőségi táppal kezdj és utána a többi

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59294) De4d


De4d
őstag

Hi.
Lassan minden fórumban leteszem a névjegyem a kérdéseimmel :)
Gép fejlesztésen gondolkodom, voltak már tippek milyet érdemes, mindenk alkatrészben.
GBTE 970A UD3-at ajánlottak. Viszont ez a lap csak 1866ig támogat ramokat, és most alig 3-4k a különbség az 1600 és 2133-as ramok közt és mind a kettő cl9es (kingston hyperx illetve G.skill)
Akkor már inkább egy 2133-as ram kitben gondolkodom, viszont az ajánlott lap nem támogatja.
Milyen a belépő szintű lap amelyik támogatja a 2133as ramokat, és árban se horribilis? 20-25k környékén?
Ja igen FX alá, valszeg a 6300 helyett egy 8320 és r9 280x vga

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#59295) jim bcs válasza De4d (#59294) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. Miről fejlesztenél? mi van meg és mi nincs

2. Mire fogod használni? főleg játék vagy film stb.

3. Minek neked 2133-as ram???? foggalmad nincs szerintem mert 1866 felett OC-nak számít és játékok alá felesleges valamint ha napi több 100TB-ot másolsz/konvertálsz akkor lenne jelentősége az 1866mhz feletti ramoknak de ott már minimum 16GB-al számolva, tehát döntsd el elsőnek mire kell a gép

4. Ha valóban FX és meg is van akkor én halott platformra nem költenék a helyedben, akkor inkább egy sima intel i5 amire elég a gyári hűtő és amihez egy jobb B/H-s lap doszt elég és kapsz is 20-25k körül nagyon jótpl.: 5év garanciával egy Asus Vanguard B85-öt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59296) De4d válasza jim bcs (#59295) üzenetére


De4d
őstag

Elég régi a vas, és azóta nem is követtem figyelemmel a dolgokat hogy most x mhz felett oc-e vagy nem.
Semmi sincs meg. Amíg nem fixálom le az összes alkatrészt addig nem veszek meg semmit, mert nem lehet tudni.
amiről váltanék 5870 vapor-x/ phenom 2 x4 955/ 2x2 gb 1600mhz geil BD/ MSI 770 G45 lap
+ egy kingston v300 120gb ssd
Játékokkal terhelném igazán csak, filmezés, zenélésre nem kellene erősebb

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#59297) jim bcs válasza De4d (#59296) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor megérett a váltás, lapra ha 25k-t szánsz akkor ott az előbb említett Asus Vanguard B85 amire 5év gari van TUF szériás és messze veri a mezőnyt, olcsóbban a Gigabyte GA-B85M-D3H, procinak i5-4440/4570/4670 amihez elég a gyári hűtő majd cseréled év végén vagy jövőre vagy 2-3 év múlva ha hangja lesz, ramból pedig elég az 1600mhz cl9 2x4GB, kingston ssd helyett inkább egy Samsung 840_120GB-ot ja és a legfontosabb egy minőségi táp ezt vedd meg elsőnek.

(#59298) De4d
az amd-re feltétlen kell egy normális hűtő ami 10-15k mert melegszik a gyárija meg egy turbina ha ezt hozzáadod akkor vettél egy i5-öt amihez elég a gyári hűtő és erősebb is tehát gondolkodj

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59298) De4d válasza jim bcs (#59295) üzenetére


De4d
őstag

Viszont egy i5 már jóval drágább.
Azért a keretösszegem sem határtalan 150k-ból szeretném kihozni, de a belőtt amd konfiggal is 160k...

Minden jó, ha a vége jó!

(#59299) De4d válasza jim bcs (#59297) üzenetére


De4d
őstag

Elvileg a táp az elég jó GPS 550(chiftec) AB A

Minden jó, ha a vége jó!

(#59300) De4d válasza jim bcs (#59297) üzenetére


De4d
őstag

Ennyire f**ok az amd gyári hűtői?

Minden jó, ha a vége jó!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.