Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) bluyoo válasza BomiBoogie (#59150) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bocsi tiszta ...vagyok. Neked nincs ARMOR KIT-ed. Ahhoz jár a három hőszenzor (jobb oldalt)! Amit látsz a lapon [link] az csak a csatlakozója.
Azokat tudnád a VGA-hoz (is) vezetni.

Esetleg a PCI-E slot-nál lévő szenzort használni. Az milyen hőfokot mutat terhelve?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59152) BomiBoogie válasza bluyoo (#59151) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Esetleg vegyek egy Armor Kit-et? :DDD

Egyébként teljesen jók a profilok, csak annyira halkak ezek e Spectre ventik (tényleg), hogy kikapcsolt (Silent preset) és mondjuk 55%-os állapot (Turbo) között nem hallok különbséget.

Amúgy az Armor Kit nem hülyeség, pl. szerelgetésnél is védi a lapot. :K

(#59153) bluyoo válasza BomiBoogie (#59152) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én mondtam hogy a Spectre nagyon halk. :) Én is miattuk kapcsoltam ki az automata ventilátorkikapcsolást.
Jó az Armor kit, de szerintem is drága (mondjuk vele lenne teljes a lap). Véleményem szerint szemét húzás külön árulni .....
Még ha az olcsó Vanguard-hoz kínálnának egy ilyen extrát pluszpénzért, de a Griphon árába belefért volna ....
Viszont hőérzékelőt lehet külön is vásárolni/szerezni .... Gondolom gond nélkül működne az is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59154) jim bcs válasza BomiBoogie (#59152) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

dehogyis kell armor-kit, veszel hozzá ~1200ft-ért pl.: egy csomag SCYTHE Temp Sensor-t ami 4db-ot tartalmaz oszt csókolom, ha nem tetszik hogy piros-fehér a kábel veszel fekete kábelharisnyát is oszt megint csókolom

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59155) BomiBoogie válasza jim bcs (#59154) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

És ha nekem KELL Armor Kit? :D

(#59156) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. ASRock Fatal1ty 990FX Killer alkalmas FX6300, később FX8350 tuningolásához? Minimum 4,5GHz. VRM nem melegszik túl?

PSN ID: marquuard

(#59157) Zsivaagoo válasza EnterR (#59156) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

990-es csipszettel inkább az Asus és Giga lapok körül nézelődj. (970 esetén is.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#59158) jim bcs válasza BomiBoogie (#59155) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD akkor kell, nincs mese

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59159) bluyoo válasza EnterR (#59156) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Újra AMD? :DDD

(#59157) Zsivaagoo
+1

Bazinga!

(#59160) EnterR válasza bluyoo (#59159) üzenetére


EnterR
veterán

Intel nem nekem kellett, én csak az vagyok, aki utánajár a dolgoknak :D

PSN ID: marquuard

(#59161) EnterR válasza Zsivaagoo (#59157) üzenetére


EnterR
veterán

Miben jobb a Giga/Asus 990FX?

PSN ID: marquuard

(#59162) jim bcs válasza EnterR (#59161) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mindenben: bios,hűtés,stabilitás,segédprogramok,támogatás stb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59163) bluyoo válasza EnterR (#59160) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem a Sabertooth 990FX R2.0 jobban megérné. Támogatja az FX-9370/9590 -es CPU-kat is. TUF szériás lap szóval öt év garancia ....
Több értelme van mint a csilivili aranykondiknak. :) Bár az ASRock lapja a legújabb az AM3+ -os lapok között és azért vannak előnyei is pl. a Realtek ALC1150 Audio Codec, ...

Bazinga!

(#59164) EnterR válasza jim bcs (#59162) üzenetére


EnterR
veterán

Érdekes.

Akkor melyik legyen?

-Asus M5A99FX Pro 2.0
-Gigabyte GA-99FXA-UD3

bluyoo: Néztem Sabert, de 40 alatt nem találtam, használtat meg nem akarok venni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59165) bluyoo válasza EnterR (#59164) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért is említettem. :)

Bazinga!

(#59166) EnterR válasza bluyoo (#59165) üzenetére


EnterR
veterán

Bizarr kérdés, de van esély arra, hogy ez olcsóbb lesz? :D

Addig is M5A99FX Pro R2.0 vagy GA-990FXA-UD3?

PSN ID: marquuard

(#59167) bluyoo válasza EnterR (#59166) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem hiszem hogy jelentős árcsökkenés várható [link]. De nem vagyok jós. :)
A Giga lap melyik revízió? rev. 1.0, rev. 1.1,rev. 1.2, rev. 3.0, rev. 4.0?
Bár én itt is az Asus lapját ajánlanám. Elég jól sikerültek az AMD-s lapjaik.
Nem mintha a GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0) rossz lap lenne. :)

Bazinga!

(#59168) csucsbicep válasza EnterR (#59164) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

En Asust vennem.

(#59169) EnterR válasza bluyoo (#59167) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem egyelőre marad Asus. Gigát árukeresőn néztem, ott nem volt rev. szám. Ha olcsóbb lesz a Sabertooth, akkor azt vegyem?

PSN ID: marquuard

(#59170) bluyoo válasza bluyoo (#59167) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most nézem hogy a Saber már három éve porondon van! :Y
Az Intel oldalon azóta kijött három új generáció. :DDD
Sabertooth P67, Z77, Z87.
Bár azért AMD oldalon is csiszoltak valamicskét Sabertooth 990FX, 990FX R2.0 , 990FX/GEN3 R2.0

(#59169) EnterR
Esélyes hogy az olcsóbbak azok a régebbi változatok. Ezt a boltoktól meg tudod érdeklődni (ne hagyd magad a régiekre rábeszélni :) ).
"Ha olcsóbb lesz a Sabertooth, akkor azt vegyem?" Nem tudom mi a képzeletbeli határod. De természetesen ajánlottabb mint a többi felsorolt lap.
Bár egy FX-6300 alá eléggé túlzásnak érzem az Sabert. Mondjuk a jobb lapból bajod nem lesz. De annyi pénzből már egy I5-ös konfig is kijön.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59171) EnterR válasza bluyoo (#59170) üzenetére


EnterR
veterán

Árukeresőn R2.0 van. Mindenképp tartani akarom az AMD vonalat. Izmosabb lap a későbbi FX8350 miatt kell. Egyelőre M5A99FX PRO R2.0

Amúgy mik ezek a rev. számok? Van ezekről valami changelog féle?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59172) jim bcs válasza EnterR (#59164) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus M5A99FX Pro 2.0 ha a Sabert nem akarod, viszont ha nincs még meg a proci akkor elgondolkodnék a helyedben az intelen mert halott platformba pénzt ölni vétek

(#59171) EnterR
a rev számok a revíziót jelölik vagyis a lap marad olyan amilyen volt viszont egyes gyerekbetegségeket vagy hibákat javítottak, az R2-nél minden hibát kiküszöböltek az R1-hez képest, ez ugyanaz mint intel vonalon a C1-C2 stepping vagy 1.0/2.0, nyílván ahol nem látsz számot az rev_1.0 stepping azaz első kiadás

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59173) BomiBoogie válasza jim bcs (#59158) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudom, beszéltük, hogy a Thermal Armor értelme igazából házban csekély, de mégis, a hűtésen vajon ront vagy javít?

(#59174) jim bcs válasza BomiBoogie (#59173) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Házban szerintem ront. Egyéb esetben pl.: szabadon elvileg javít, gyakorlatilag nemtudom még nem próbáltam mert nem volt rá lehetőség. Szerintem annyira jó sem lehet pedig a tesztek nem ezt mutatják, ok hogy a kis venti tolja be a levegőt meg van szélcsatorna kialakítva de akkoris sok minden áll ki a lapból azaz nem síkban van a lappal így szerintem vannak olyan helyek ahová nemigen jut levegő rendesen kvázi bentreked a hő, jó nyilván távozik a réseken de még mindig vannak kételyeim ezzel kapcsolatban. Isten igazából kellene egy olyan személy aki kit-et is rendel és akkor megtudnám nézni mi a helyzet a hőfokokkal és a szellőzéssel, de eddig senki nem tartott rá igényt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59175) anytime válasza jim bcs (#59174) üzenetére


anytime
őstag

Szerintem, ha eleget lobbyzol, Csigusz, be vállalja. :)
Természetesen engem is érdekel.

(#59176) csucsbicep válasza BomiBoogie (#59173) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem azért, de minek az neked? Fullos legyen a lap? :D

[ Szerkesztve ]

(#59177) jim bcs válasza anytime (#59175) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD ok hogy van egy kis kíváncsiság bennem is de annyit nem ér az egész, van egy barátomnak is Gryphon-ja ő is vekeng egy ideje viszont ha megveszi akkor megyek mérni ;]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59178) alfiboy válasza jim bcs (#59172) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

Intel vonalon ezt mondod, mi az MB jelölés?

Link

...

(#59179) jim bcs válasza alfiboy (#59178) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Így van az már az újabb javított kiadás mint C2 stepping vagy 2.fázis ha jobban tetszik, az MB az a Motherboard rövidítése azaz alaplap és van olyan bolt ahol odaírják feleslegesen mert nincs értelme ellenben megtévesztő lehet, na ez pont egy ilyen bolt kvázi az MB lényegtelen vedd úgy mintha ott se lenne.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59180) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#59173) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

BomiBoogie - A Thermal Armor hűtésben betöltött jelentőségteljes szerepének megítéléséhez némi adalékul szolgálhat, hogy amikor az a mérnök, akinek e remek ötlet kipattant az agyából, elmondta a kollégáinak szellemének eme szikráját, rögtön leütötték, megkötözték, az Armor előzetes tervrajzát a szájába tömték, hogy ha magához tér akkor se kiálthasson segítségért, majd a biztonság kedvéért el is ásták több méter mélyre, nehogy valakinek elmondhassa... ...de sajnos elkéstek, ugyanis már elküldte e-mail formájában a marketing-osztály illetékeseinek, akik persze a következményekkel nem törődve rögtön a gyártásba vétel mellett döntöttek, újabb haszonnövelő tételt látván a koncepcióban. (Később az ötletadó titokzatos körülmények közt eltűnt, de ezt titokban tartották, én is csak azért értesültem az esetről, mert tőlem kértek súlyos, nehéz köveket az illető megkövezéséhez, én természetesen, amint megtudtam, hogy milyen nemes célra kellenek a kövek, a legjobb köveimet bocsátottam a rendelkezésükre... )
Így esett meg, hogy a strapabírásra tervezett alkatrészek az Armor által megnövekedett hőterhelés következtében fellépő amortizációja (ezt a jelenséget a beavatottak azóta is "armortizációnak" nevezik egymás közt) miatt az eredetileg 10 évesre tervezett garanciaidőt kénytelenek voltak 5 évre csökkenteni... :))

Anytime - "Természetesen engem is érdekel." - Szerintem felejtsd el, lelógna az ITX-lapodról... :U :P :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#59181) alfiboy válasza jim bcs (#59179) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen!

...

(#59182) anytime válasza Mahrenburg (#59180) üzenetére


anytime
őstag

Azért az megvan, hogy ez a KIT nem univerzális :), de ettől meg kíváncsi vagyok az eredményre. :K, meg akkor is, ha csak egy szegeny, mITX tulaj vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#59183) bluyoo válasza EnterR (#59171) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Árukeresőn R2.0 van. " Én erre írtam:"Gigát árukeresőn néztem, ott nem volt rev. szám" Ugye a Giga lapból van egy pár változat: rev. 1.0, rev. 1.1,rev. 1.2, rev. 3.0, rev. 4.0 :)
Az Asus lap esetében "csak" a sima és az R2.0 változat van.
A GA-990FXA-UD3 esetében elég (szemmel láthatóan is) jelentős változtatásokat eszközöltek a 1.0 és a 4.0:

(#59180) Mahrenburg
:C Mint mindig!

Bazinga!

(#59184) Zsivaagoo válasza Mahrenburg (#59180) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Álszakállat is adtál a kövekhez? És távolból azt kiáltottad, hogy: "JEHOVA" ? :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#59185) EnterR válasza bluyoo (#59183) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm a segítséget. Akkor maradt 2 lap: M5A99FX Pro R2.0 vagy Fatal1ty 990FX Killer?

Aztán ha lesz olcsóbb a Sabertooth, akkor az lesz, egyenlőre ez a 2 alternatíva van.

PSN ID: marquuard

(#59186) MiklosSaS válasza EnterR (#59185) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

M5A99FX Pro R2.0

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59187) EnterR válasza MiklosSaS (#59186) üzenetére


EnterR
veterán

Meggyőztél :D

PSN ID: marquuard

(#59188) MiklosSaS válasza EnterR (#59187) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

siman ment :D . Komolyra forditva az nagyszeru alaplap, inkabb Asus mint Asrock !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59189) BomiBoogie válasza bluyoo (#59183) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kicsit szimpatikusabb az újabb hűtés. :D

(#59190) bluyoo válasza EnterR (#59185) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a Pro R2.0 -nek. :)
ASUS M5A99FX Pro R2.0 Motherboard Review.

(#59189) BomiBoogie
Mondjuk elég érdekesen helyezték el azt a hőcsövet. Majd egy centire a hűtendő alkatrészektől.
Az Asus megoldása itt is jobbnak tűnik [link].

Bazinga!

(#59191) EnterR válasza bluyoo (#59190) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm szépen az eddigi segítségeket.

Amúgy mi jelentősége van a chipset és a VRM borda közti átvezető csőnek? Gondolom hőt vezet el, de nem viszi át a meleget egyik bordáról a másikra? :D

PSN ID: marquuard

(#59192) bluyoo válasza EnterR (#59191) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De átvezeti, ez a lényege. :)
Heat-pipe elméletben és gyakorlatban.

Bazinga!

(#59193) bombibmw válasza Mahrenburg (#59180) üzenetére


bombibmw
veterán

Akkor Te most színt vallottál egy gyilkosságban való bűnrészességben? ;] :D

Egyébként az Armor nem csak esztétikailag dobja fel a lapot,hanem segít elvezetni a hőt,ha már egyszer nem áramlik a levegő a takarása miatt.
Tehát jól néz ki és ugyanolyan hőfokokon tartja a lap alkatrészeit,mintha nem lenne rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#59194) bluyoo válasza bombibmw (#59193) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1
Józan paraszti ésszel belátható hogy egy vízhűtés vagy egy toronyhűtő alatti légmozgás szinte egyenlő a nullával.
Ezzel ellentétben az Armor Kit közvetlen, elszigetelt légáramlatot biztosít ráadásul a kinti "hideg" levegővel nem pedig a gépházon belüli pl. dVGA által felmelegített levegővel. Bár ahogy tudom a Gryphon esetében az acél hátlap az nem játszik szerepet a hűtésben mint pl. a Sabertooth esetében.
A kérdés inkább az hogy megéri e azt a ~10K-t, és hogy mekkora tuning esetében számít egyáltalán az alacsonyabb VRM hőfok. Ugye az Asus Gryphon alapból egy viszonylag erős tápkörrel rendelkezik ami ugye hőcsöves hűtést is kapott CeraMIX bevonattal.

Bazinga!

(#59195) bombibmw válasza bluyoo (#59194) üzenetére


bombibmw
veterán

Valakinek megéri,valakinek nem.
Nekem megérné,már csak a kinézete miatt is. :)
Jó ez a CeraMIX cucc. :K

[ Szerkesztve ]

(#59196) bluyoo válasza bombibmw (#59195) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát meglehet lennék olyan ... hogy én is bevállaljam. :D
Bár az LGA1150-et én (szinte) biztos kihagyom .....
Ha majd elhagyom a dVGA-t veszek egy hasonló lapot és felcsavarozom a falra és kész is a Pc (kb.)! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59197) bombibmw válasza bluyoo (#59196) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem rossz megoldás. :DDD
Egyébként szépen kivitelezve tényleg nem rossz ötlet egy ilyen falra szerelt megoldás,egy kicsit el is gondolkodtam rajta. :DDD

(#59198) bluyoo válasza bombibmw (#59197) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már nem egyszer megfordult a fejemben a ház nélküli konfig. Tuning nélkül ma már passzívan is megoldható lenne viszonylag olcsón.
Csak hát van egy rakat HDD-m (cserélni kellene őket egy 3Tb-osra) és ugye a batár dVGA, plusz az ODD-t is cserélni kellene valami szép külső meghajtóra pl. a SDRW-08D3S-U ...... :)

Bazinga!

(#59199) bombibmw válasza bluyoo (#59198) üzenetére


bombibmw
veterán

Gyönyörű és persze Asus. :)

De visszatérve a lapokhoz,én a Sabert is azért vettem,mert jó tuningpotenciállal rendelkezik és mert rajta volt az Armor.
Nem szeretem,ha kilógnak az alkatrészek.
Kérdezgettem is itt a topicban,hogy milyen lapot ajánlanátok a P8P67-M után és rengeteg olcsó variáció íródott le,míg nem kikötöttem a 60k-s Saber-nél,de sajnos ez az olcsótól a drágáig tendencia mindig felülkerekedik a józan eszemen. :DDD

3TB-os HDD-ket nem nagyon ajánlják valamiért,vagy csak én tudom rosszul?
Vagyis nem tudom,csak olvastam. :D

[ Szerkesztve ]

(#59200) bluyoo válasza bombibmw (#59199) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát az asztalon lenne, nem árt ha néz is ki valahogy. Azért is akadt meg a szemem ezen az álló meghajtón. :)
"3TB-os HDD-ket nem nagyon ajánlják valamiért,vagy csak én tudom rosszul?" Nem tudok ilyenről hogy nagy általánosságban nem lennének ajánlottak a 3Tb-os HDD-k. De ez úgy is csak egy unaloműző "terv" szóval .... :)
"ez az olcsótól a drágáig tendencia mindig felülkerekedik a józan eszemen. " Azért nem foglak sajnálni egy Sabertooth Z77-el a birtokodban. ;]
Mindenesetre szerintem a minőségi hardver nem őrültség sőt .... Az egy dolog hogy valaki nem engedheti meg magának, vagy vallásosan ragaszkodik az alsó kategóriához. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.