Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) jim bcs válasza De4d (#59300) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen ennyire, nem elég hogy hangos de hűtési teljesítményre is 0, következtetésképpen

-FX elavult, régi, nem jön bele semmi, az amd kivonja 2015-ben, sokat fogyaszt+hűtő ezzel i5 áránál vagy
-i5 új, keveset fogyaszt, nagyon erős, elég a gyári hűtő is, 1db bármilyen felsőkategóriás vga-t kihajt, időtálló
-FX alá normális lap 25k, az i5 alá 18-20k tehát számolj/gondolkozz hogy jársz jobban összességében

táp fogjuk rá de én cserélném ha már úgyis eladod a régit ezzel is kalkulálj feltétlen

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59302) BomiBoogie válasza De4d (#59300) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, főleg úgy, hogy a procik melegedősek, ugyanakkor tuningért kiáltanak.

(#59303) De4d válasza jim bcs (#59301) üzenetére


De4d
őstag

Hát a tápomat terveztem megtartani, egy új megint csak kiadás lenne, már nagyon a keret felett leszek :\
Amúgy mennyire él még ez az "ellenét" az amd-ati, intel,nv között?
Ha mondjuk mégis egy i5 lesz, ahhoz jobban dukálna egy geforce? Vagy ez csak régen volt?
Az r9 280x elég jó karinak tűnik.

Minden jó, ha a vége jó!

(#59304) De4d válasza jim bcs (#59301) üzenetére


De4d
őstag

Egy 4 magos i5 nem lesz kevés később? Ma már nagyon repkednek a 6/8 magos procik.

Minden jó, ha a vége jó!

(#59305) jim bcs válasza De4d (#59303) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egy darabig jó lesz még de nem mai én cserélném feltétlen és legelsőnek. Az ellentétek mindig élni fognak de ha arra gondolsz akkor nem gond ha i5 alá teszel amd vga-t viszont tény hogy egy GTX-el jobban muzsikálna. Gondolom itt megtéveszt az R9-3gb ramocska a vga-n a GTX-2GB-jával szemben.

(#59304) De4d
Látom foggalmad nincs mennyire erős egy sima i5, nem tudom hol laksz de erre nemnagyon repkednek a 6/8 magok otthoni felhasználásra annak a 97%-a marketing és munkához ugyan kell azaz erőigényes programok használóinak ahol 16/32/64GB ramkit az alap ehhez neked közöd nincs az másik platform ami otthonra felesleges itt az X79-re gndolok. Normál vonalon is ott az i7 de azt meg egy amd proci se közelíti meg tehát alaptalanul mész rossz irányba. Vga-nál ha ilyen magasságokban gondolkodsz akkor egy i5-4570 mehet, a 4670 nem éri meg a felárat azért a 100/200mhz-ért amit szemre úgyse veszel észre, az R9-280X helyett én biztos hogy GTX770-et vennék de ez már oda van bízva.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59306) BomiBoogie válasza De4d (#59304) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Arról nem beszélve, hogy az AMD sem 8 magos, csak 8 szálas, de 4 modulos.

Majd a Haswell-E lesz 8 magos.

(#59307) jim bcs válasza BomiBoogie (#59306) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K jaja ami otthonra felesleges és persze olyan áron amiből egy vga nélküli erős alapkonfig kijön sőt még marad is egy kis peták tehát egy processzor árából van egy géped

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59308) De4d válasza jim bcs (#59305) üzenetére


De4d
őstag

Honnan tudnám milyen erős egy i5? Sose volt. Most is phenomom van.
Itt a ph-n repkednek ezek a procik sokaknak van fx6300/8320/8350

Minden jó, ha a vége jó!

(#59309) jim bcs válasza De4d (#59308) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most írtam nagyon erős de majd meglátod magad is, egy ssd-vel meg még hanyatt is esel ;]

Sokaknak van így van mert olcsóbb mint az i5 a legelején mikor megveszed csak arról hallgatnak hogy egy páran akkor nem számoltak hűtővel amit elég gyorsan megvettek és az egyéneknél úgy már többe került mint az i5 + már akkoriban is lehetett tudni hogy az FX-nek annyi és már akkor is ott volt a Sandy/Ivy társulat amivel jobban jártak volna.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59310) BomiBoogie válasza De4d (#59308) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ár-érték arányban jók az AMD-k, de ezt a 6 meg 8 mag vs. az Intelnek "csak" 4 magja van dolgot kell árnyaltabban kezelni.

A Phenom után egy FX-6300 is korrekt lenne, lehet, hogy már eleve van a Phenomon is valami jó hűtőd. :)

(#59311) Picturemaker válasza jim bcs (#59309) üzenetére


Picturemaker
őstag

PHIIx4+HDD-röl váltottam 4670K+SSD-re és nem vagyok hanyatt esve . :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59312) De4d válasza BomiBoogie (#59310) üzenetére


De4d
őstag

Nem tudom, gyári van rajta.

Minden jó, ha a vége jó!

(#59313) jim bcs válasza Picturemaker (#59311) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor a hiba nem az ön gépében van ;] , ha minden klappol akkor kellett volna WOW-nak lenni.

(#59314) De4d
Teljesen jó helyen vagy ezért vagyunk, hamarosan összeáll minden és lehet rendelni, viszont kezdjük el fikszálni tehát lap+proci utána a többi.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59314) De4d válasza jim bcs (#59309) üzenetére


De4d
őstag

Lehet nem tudom, ezért kérdezgetek, fórumozok, hogy tudjam, mi merre hány méter, és mit érdemes.
Ha már fejlesztek, jól akarok, amit érdemes és időtállót.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#59315) De4d válasza jim bcs (#59313) üzenetére


De4d
őstag

Csak sajnos a keretem sem határtalan ha lenne 200k-m nem lenne ennyire macerás, nem lenne kérdés hogy intel. de 150k amit rátudok fordítani nagyjából.
A ramban azért gondolkodtam 1600+-on mert jelenleg is az van, ráadásul cl8as. Sokat lehet nem változna ha pl egy kings hyperx 1600cl9 lenne, de, valamilyen szinte mégis csak visszalépés lenne.
Sajnos ilyen geil bd 1600 cl8as már sehol sincs, még használtan sem.
Ez a ram úgy vélem még mindig jó, elég lenne egy ugyanilyen, de amint írtam, sajna nincs sehol.
Ami a legfontosabb pedig egy jó vga, az a legfontosabb mérvadó, hisz komolyabban csak játékokkal lenne terhelve a gép, ahhoz meg ugye a vga a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#59316) De4d


De4d
őstag

Ahogy belőttem az árakat hogy nagyjából beleférjen a keretbe.
proc 35k
alaplap 20k
vga 70k
ram 20k
ssd 15k
De már ez is 160k
Márkák majdnem mindegy, nyíilván samsung meg kingmax ramok kilőve, abból csak valami rendes ram márka jöhet szóba (kingston, geil,corsair, stb.)
A többi alkatrésznél szerencsére nem igazán van kerülendű márka.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#59317) Picturemaker válasza De4d (#59316) üzenetére


Picturemaker
őstag

Proci 44
Lap 18
SSD 12,5 (60GB)

Ramoknál semmi baja a Kingmax-nak, de a Samunak sem.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59318) De4d válasza Picturemaker (#59317) üzenetére


De4d
őstag

Milyen proc,lap,ssd kombó ez? :)
Lehet nincs de akkor sem szeretnék ilyen ramokat :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#59319) jim bcs válasza De4d (#59318) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Menjetek át a Milyen asztali gépet vegyek? topikba. THANKS

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59320) wasdbence


wasdbence
csendes tag

Melyik a jobb lap? Asrock Fatal1ty B85 Killer vagy MSI B85-G43 GAMING vagy MSI B85-G43. (Nekem sokat számít a hangzás tudom vegyek külön hangkártyát mert az alaplapi gagyi de melyiknek jobb a hangja?)

(#59321) mikemyers133 válasza bluyoo (#59292) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Szia!
Köszi a gyors választ!

Most bagóért hozzájutottam egy E8400 LGA775-ös foglalatú intel procihoz, igy ezzel az alaplap vásárlás témakört lezártnak tekintem.(egyenlőre)
Az SSD-ről nem teszek le vagy 840EVO vagy Kingston V300.Ennyiért kár lenne kihagyni:
http://www.argep.hu/product_2267385.html

Igy marad a jó öreg SATA2, AHCI mód nélkül.A diskkeepernek folymatosan a háttérben kell futnia hogy megakadályozzam az SSD gyors "elöregedését"?

Bocs a láma kérdésekért, tanulni jöttem ide:D

Üdv!

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#59322) BomiBoogie válasza mikemyers133 (#59321) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

V300-at hanyagold, az újaknak már gyengébb minőségű a vezérlője.

(#59323) tecsu válasza jim bcs (#59305) üzenetére


tecsu
addikt

Nem tudom miért mindenki a játékból indul ki.
Azért elég sokan és egyre többen használják a gépüket videószerkesztésre pl. Adobe Premiere-t vagy Sony Vegas-t nyaggatva.
CAD alkalmazást is sokan használnak, mert hazaviszik a munkát, de nem full profi a gép, mert nem egy autó ára volt és más is megy rajta, nem csak a munka.
Sok esetben kell a kompromisszum.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59324) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Ezekkel a paraméterekkel milyen lapot ajánlanátok:
Tuning nem szempont. AMD 945 proci lakna benne. 1866-os DDR3 memória menjen benne 2x8GB. Pl ez:[link].
Sata 3 legyen a lapon. Esetleg jó lenne még USB 3 kompatibilitás, de anélkül el tudok lenni.

Tudnátok tippet adni?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#59325) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Z87 Plus C2-t, viszont raknék hozzá hankártyát is DSX-t. Lenne egy lényeges kérdésem:

MSI N770 TF 4GD5/OC elől nem fogná el a levegőt?

Előre is köszi!

...

(#59326) Picturemaker válasza Realradical (#59324) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Összeget nem adtál meg,
de esetleges későbbi processzor cserére (FX) gondolva: Asus M5A97 EVO R2.0.
A megadott proci olcsóbb lapokban is szépen elmegy.
A 945-tel nem biztos, hogy meg tudod a ramot 1866-on hajtani.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59327) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Alaplap és végülis konfig cserén töröm a fejem.
A jelenlegi Asrock Z87 Extreme4-et cserélném " gyengébbre", de azért ne legyen sokkal rosszabb.
Ami a fontos, hogy jó Sata3 és USB3 vezérlője legyen, mindegyikből legyen jó sok, PCI csatlakozóval is rendelkezzen, ATX méretű és alaplapi USB3 csatlakozója is legyen.
Ami menne bele az egy I5 4570.

Ja igen, fontos lenne a jó alaplapi hangkeltő is.

[ Szerkesztve ]

(#59328) BomiBoogie válasza smiti (#59327) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért akarod ezt cserélni? :F

(#59329) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani nekem olyan J1900 Celeronnal integrált mATX alaplapot, amin van LPT port és beszerezhető itthon? :)

(#59330) smiti válasza BomiBoogie (#59328) üzenetére


smiti
addikt

Ha lenne rá mód akkor egy kicsi pénzt szeretnék kivenni belőle.
Azt terveztem ( tervezem), hogy a jelenlegit:
Asrock Z87 Extreme4, I5 4670K, GTX760-at cserélném kicsit gyengébb( nem z87) lapra, I5 4570, és GTX770-re.

Mindentől függetlenül elégedett vagyok a lappal, csak szerintem felesleges a tuning.( legalábbis most számomra.) :B

(#59331) BomiBoogie válasza smiti (#59330) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Világos.

Akkor viszont miért ragaszkodsz a Z-s laphoz, ha kiveszed belőle a K-s procit?

A Z-s lapok elég felárasak.

(#59332) Mahrenburg válasza smiti (#59327) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ha legalább ilyen szintű hangkeltőt szeretnél, akkor a H87 Performance lehetne a Te lapod, feltéve, ha elég a 6 Sata3-csatlakozó.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#59333) smiti válasza BomiBoogie (#59331) üzenetére


smiti
addikt

Pont azt írtam, hogy nem Z87-re váltanék! :B

(#59332) Mahrenburg - Igen, elég lenne a 6 darab Sata3, de valami olyasni elrendezést keresgélnék mint a mostani lapon van. Tudod a Sata csatlakozók ne merőlegesek legyenek a lapra.

(#59334) BomiBoogie válasza smiti (#59333) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, persze, bocsi. :W :DDD

(#59335) Mahrenburg válasza smiti (#59333) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A H87 Performance árszintjén még szóba jöhetne az MSI B85-G43 Gaming, de a B85-ös PCH-lapka miatt 4 db Sata3 és 2 db Sata2 portot kapnál, ráadásul pont a két elsődleges Sata3 port számodra előnytelen elrendezésű (némileg drágábban ennek a H87-es változata 6 Sata3-porttal), illetve megfelelő elrendezéssel (de B85, azaz 4 db Sata3 és 2 db Sata2 port) majd az Asus B85-PRO Gamer, de ez még nem kapható, így az árazása is kérdéses.
A jobb hangkeltő, és a "stadionos" Sata-port-elrendezés behatárolja a lehetőségeket, s ráadásul vélhetően nem tudnád továbbadni újkori áráért a Z87 Extreme 4-et, így nem sokat nyernél a cserén, csak további kompromisszum kötésével...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#59336) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Na nálam meg pont fordított a szitu. (Itt az előtörténet kifejtve. (#58609))

A H87 Performance Fatality ára kicsit feljebb ment (pcx), de végre nem csak 2 év garit adnak rá, hanem hármat, csak közben meg úgy alakult, hogy lehet, hogy kicsit többet tudok a gépre költeni. Így most mégis tapogatózom a Z-s lapok felé. Segítsetek tapogatózni! :)

Korábban az Asrock Z87 EXTREME4 volt a "dejólennedemégsem" lap, most is ő került először a látóterembe, de az a 2 év gari eléggé elbizonytalanít. Pedig amúgy nagyon szimpi, még azt is elnéztem neki, hogy hátul csak 6 USB-je van.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59337) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#59335) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Milyen puritan a nyakja a B85-Pro-nak !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59338) BomiBoogie válasza Sebaj Fóbiás (#59336) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pedig vannak már 5 év garis lapok is... :DDD :K

(#59339) Realradical válasza Picturemaker (#59326) üzenetére


Realradical
őstag

Szia!

Köszönöm a segítséget, ezt nézegettem én is, egyik lehetséges áldozatként. Rá is rabolok! :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#59340) Picturemaker válasza Realradical (#59339) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az egyik boltban ma láttam akciósan, 20e alatt van.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59341) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok !

AMD Phenom II X4 940 procihoz tudtok ajánlani olyan lapot amin van USB 3 és SATA 6 támogatás , és 4 db DDR3 slot is : ) ?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#59342) Sebaj Fóbiás válasza BomiBoogie (#59338) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Én szeretek adatlapokat, teszteket, árlistákat bújni, meg barkochbázni, de segíts már ki néhány tippel, légy oly nedves! :) A cél egy korrekt Zés lap, jó esetben 30-35 körül, egy kis kellemes hobbi-tuninghoz. Imádnám ha lenne 8 usb rajta hátul, de nem életbevágó.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59343) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, beállítottam a házventiket, most 40 fok alatt állnak, aztán 60 foknál már 100%-on forognak. Remélem, így már játék alatt is hűtenek majd maguktól is, nem kell a Fan XPert-ből kapcsolgatni, ha befűt a VGA.

(#59342) Sebaj Fóbiás
Milyen méretben gondolja az úr?

[ Szerkesztve ]

(#59344) Sebaj Fóbiás válasza BomiBoogie (#59343) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Igazából lehet mATX is, ATX is, bár hajlok arra, hogy maradjak az asrocknál a 2 év ellenére. Na épp most néztem körül megint egy kicsit, és találtam ezt: Asrock Z87M EXTREME4. 3 év gari (!), 31K HUF. És így fáradt fejjel első ránézésre számomra lényeges tulajdonságokban annyit tud, mint a nagyobb Z87 Extreme4. Remélem nem nézek el semmit. :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59345) BomiBoogie válasza Sebaj Fóbiás (#59344) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

ASUS Gryphon? :)

(#59346) ST05 válasza jim bcs (#59174) üzenetére


ST05
őstag

" Isten igazából kellene egy olyan személy aki kit-et is rendel és akkor megtudnám nézni mi a helyzet..."ez a kőr már lefutott márc-ban :K [link] müködik az armor, ksi venti tud pwm -en 6000rpm -et is, de nyilvá nannyi nem kell,
halknak nem mondanám ,de nem is hangos, viszont működik légkamra kialakítás! :R

BomiBoogie: az "auto fa"n gomb-ra rányomtál az végigfutott?
Az beérzékeli ,hogy terhelésre mikor pörögjön fel, majd azután esetleg lehet a görbén finomitani ha mégis kellene, igy nem kell semmit kapcsolnod majd..

[ Szerkesztve ]

(#59347) MZsoltee válasza Gallac (#59341) üzenetére


MZsoltee
veterán

A procid nem támogat ddr3-as ramokat, így nem fogsz találni ilyen lapot sem.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59348) Gallac válasza MZsoltee (#59347) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi

:R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#59349) Sebaj Fóbiás válasza BomiBoogie (#59345) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Jaj nagyon tudod húzni az agyam ezekkel a fa**a asus lapokkal, már a b85 vángárddal is megbolygattad az állóvizet amikor b85-h87 körül nézelődtem. :D Szééép az a 4 lyukú USB torony rajta :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59350) jim bcs válasza BomiBoogie (#59345) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:C IGEN vagy OC nélkül :DDD Vannnnguaaaard

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.